Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 01-02-2007, 13:06   #41
Fanatyk
Użytkownik Forum
 
Fanatyk's Avatar
 
Data dołączenia: 12 03 2004
Lokacja: Płock
Wiek: 34

Posty: 33
Stan: Niegrający
Profesja: Paladin
Fanatyk ma numer GG 7163126
Domyślny

@dinrakit

Cytuj:
Gra knightem jest nudna jak flaki z olejem: nie zabijesz dobrych potworow
Pograj dłużej knightem i sie odezwij..

Cytuj:
nie robisz sam trudnych questow
A co masz na myśli mówiąc trudny quest? Bo dla mnie to quest którego napewno byś sorcem/druidem nie zrobił bez knighta, albo by ci się to cholernie nie opłacało..

Cytuj:
nie zabijesz nikogo z mozgiem w pvp,
Jak sam mózgu nie posiadasz to i nikogo nie usieczesz...

Cytuj:
nudne lootbagi, nudne skillowanie, nudne blokowanie
jak chcesz szyybko zarobić to robisz lootbaga.. zależnie od miejsca gdzie go robisz, przestaje to być nudne.. ale na twoim lvl to nie dziwie sie, że to dla ciebie nudne ;p nudne skillowanie? Potrenuj troche dłużej a dopiero odezwij się, że nudne... Nudne blokowanie? W tym czasie kiedy piszę tego posta okupuję bk.. nie powiem że jest nudno..

Cytuj:
Nie wiem czy knight jest gorszy od sorca ale nawet jesli jest od niego lepszy (lol?) to znacznie nudniej sie nim gra, a gry sa po to zeby sprawiac przyjemnosc...
Wiesz jak często mi jeden m. sorc na 88lvl narzeka, że mam za prosty, ciekawszy i zbyt opłacalny exp? NIe? No cóż... zanim zaczniesz się wypowiadać na takie tematy lepiej trochę się podciągnij w lvl i nabierz więcej doświadczenia...

@down: No faktycznie nie zabijesz - ja z tym nie mam żadnego problemu. A chciałbym zobaczyć jak ten twój sorc obrywa combo od dlka. Ile ty masz max mp? Wystarczy na jedno? To teraz wyobraź sobie, że po tym combo dostajesz 2 ciosy z f-wave i gryziesz glebe. Ja na dlu nie padne, chyba, że mnie złapie potężny freeze lub kick...

Ostatnio edytowany przez Fanatyk - 01-02-2007 o 13:26.
Fanatyk jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 01-02-2007, 13:16   #42
dinrakit
Zbanowany
 
Data dołączenia: 28 01 2007

Posty: 154
Domyślny

Jest waste, jest zabawa - wiekszosc z was o tym zapomina. Sorcem zawsze moge kupic runy/mfy i solo cos pokonac, knightem musze siedziec na elfach i zbierac nudno gpeki bo takiego dragon lorda juz nie zabije.
dinrakit jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-02-2007, 13:42   #43
d4rqu
Zbanowany
 
Data dołączenia: 28 11 2006

Posty: 297
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Marciniek Pokaż post
Nie było mi dane zobaczyć te "dowody", ale czytając pare innych postów w Twoim wykonaniu - Vil zrobił to, aby uchronić łatwochłonnych czytelników przed błędnymi wnioskami.
Właśnie to Wy podajecie błędne wnioski mówiąc, że tibia jest zbalansowana.
d4rqu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-02-2007, 13:44   #44
BeNcHaKeR
Użytkownik Forum
 
BeNcHaKeR's Avatar
 
Data dołączenia: 25 10 2006

Posty: 140
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez dinrakit Pokaż post

Expienie ciagle na warlockach jest nudne, sorc moze dla urozmaicenia pojsc na demony a knight solo nie pojdzie bo ma takie hity ze szkoda gadac...


czyżby?a widziałeś taki filmik na video google jak to knight wyszedł z anni jako jedyny?prawda walił z ice rappiera i runek ale wytłumacz mi czemu to ten potężny sorc padł?
__________________
Gangrel tu był.
BeNcHaKeR jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-02-2007, 13:48   #45
d4rqu
Zbanowany
 
Data dołączenia: 28 11 2006

Posty: 297
Domyślny

Czemu? Może dlatego, że tam byli sami knighci. A sorc nie mógł paść, ponieważ go tam nie było
d4rqu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-02-2007, 13:51   #46
BeNcHaKeR
Użytkownik Forum
 
BeNcHaKeR's Avatar
 
Data dołączenia: 25 10 2006

Posty: 140
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez dinrakit Pokaż post
knightem musze siedziec na elfach i zbierac nudno gpeki bo takiego dragon lorda juz nie zabije.

HaHaHaHa omg wczoraj byłem moim ED 31 jako Exura sio dla 63 EK na DLach dał mi 2 bp manasów i bił dla równo a ja exurowałem go troche lepiej niż uh i za 5 dlem wypadło royal helmet więc niemów mi że wydać te pare gp na 2 bp manasów dokładnie 2,2 k nie opłaca się za royal helmet co prawda solo knight ma większy problem na ubicie dla ale to niezmienia faktu że może to zrobić
__________________
Gangrel tu był.

Ostatnio edytowany przez BeNcHaKeR - 01-02-2007 o 15:51.
BeNcHaKeR jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-02-2007, 13:52   #47
BeNcHaKeR
Użytkownik Forum
 
BeNcHaKeR's Avatar
 
Data dołączenia: 25 10 2006

Posty: 140
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez d4rqu Pokaż post
Czemu? Może dlatego, że tam byli sami knighci. A sorc nie mógł paść, ponieważ go tam nie było
...żal.pl wyjdz i zamknij za sobą drzwi
__________________
Gangrel tu był.
BeNcHaKeR jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-02-2007, 13:53   #48
d4rqu
Zbanowany
 
Data dołączenia: 28 11 2006

Posty: 297
Domyślny

Żal to ty jesteś. Podaj link do tego filmu...

@Down
Podaj mi link na priv.

Ostatnio edytowany przez d4rqu - 01-02-2007 o 13:56.
d4rqu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-02-2007, 13:55   #49
BeNcHaKeR
Użytkownik Forum
 
BeNcHaKeR's Avatar
 
Data dołączenia: 25 10 2006

Posty: 140
Domyślny

nie bo będzie to wyglądało jak pomoc w queście -.-
__________________
Gangrel tu był.
BeNcHaKeR jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-02-2007, 13:56   #50
Ddevil
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 11 2006

Posty: 33
Domyślny

Uważam, że profesje są dobrze zbalansowane.

Sorc potrafi zadać największą liczbę obrażeń w krótkim czasie.
Knight potrafi największą liczbę obrażeń w krótkim czasie wytrzymać.

Sorc expi szybciej, ale bardziej kosztownie i nie może sobie pozwolić na bardzo długi exp.
Knight expi wolniej, ale taniej, da radę utrzymać swoje wolniejsze tempo expienia przez bardzo długi czas.

W PvP Knight raczej nie ma co liczyć na szybki i spektakularny sukces, ale w walce 1vs1 jest w stanie przetrzymać wszystkie inne profesje (i zmusić je do ucieczki, albo zabić).
Sorc ma szanse na szybkie zabicie przeciwnika bez mózgu, ale jeśli będzie miał pecha i/lub przeciwnik będzie miał mózg to mu się to raczej nie uda. Przedłużająca się walka działa na niekorzyść sorca.

EDIT @[idiot mode]benchaker[/idiot mode]
O ile nic nie zmieniło się przez ostatnie pół roku, to dragon lance nie leci z dla...
__________________
.

Ostatnio edytowany przez Ddevil - 01-02-2007 o 13:58.
Ddevil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-02-2007, 14:08   #51
d4rqu
Zbanowany
 
Data dołączenia: 28 11 2006

Posty: 297
Domyślny

Ja natomiast uważam, że profesję są (przepraszam za wyrażenie) cholernie nie zbalansowane.

Nie prawdą jest, że knight jest w stanie w krótkim czasie wytrzymać największą ilość obrażeń. Sorc/druid na mana shieldzie jest w stanie wytrzymać dużo więcej obrażeń.

Jeżeli chodzi o tanie expienie, to ja mam tu swoją teorię. Co z tego, że sorce expią drożej? Widziałeś sorca który umie grać i brakowało mu kasy? Ja knightem zarabiam na luziku 50k expiąc na mino guardach, magach, beholderach i innym badziewiu. Sorcem jestem pewien, że zarobiłbym więcej expiąć na mocniejszych potworach. Po za tym lepiej mieć wyższy level czy więcej kasy? Ja mam knightem 300k w depo i poza nielegalnym handlem to na nic mi się ta kasa nie przydaje.

Pvp - kto walczy 1vs1? Zbiera się 2-3 sorków kilka sekund i po krzyku. Natomiast grupka knightów jest wstanie coś zdziałać tylko jeżeli kogoś trapną. Ale bez mw i z noobskimi hitami ciężko kogoś ubić.

edit: BeNcHaKeR czekam na link na priv. Albo czeka cię zal.pl
d4rqu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-02-2007, 14:13   #52
Ddevil
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 11 2006

Posty: 33
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez d4rqu Pokaż post
Nie prawdą jest, że knight jest w stanie w krótkim czasie wytrzymać największą ilość obrażeń. Sorc/druid na mana shieldzie jest w stanie wytrzymać dużo więcej obrażeń.
Fakt, ale mana shielda nie odnowisz tak szybko jak knight potrafi uleczyc swoje hp.

Cytuj:
Sorcem jestem pewien, że zarobiłbym więcej expiąć na mocniejszych potworach.
Expienie na lepszych potworach nie musi wcale oznaczać, że zarabiamy więcej. Często jest nawet zupełnie na odwrót.

Cytuj:
Natomiast grupka knightów jest wstanie coś zdziałać tylko jeżeli kogoś trapną. Ale bez mw i z noobskimi hitami ciężko kogoś ubić.
Widzę, że jak większość low lvli (i spora grupa high lvli) nie doceniasz możliwości hitów omijających tarcze. Uwierz mi, że knight potrafi wtedy uderzyć mocniej niż większość ludzi się spodziewa.
__________________
.
Ddevil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-02-2007, 14:25   #53
d4rqu
Zbanowany
 
Data dołączenia: 28 11 2006

Posty: 297
Domyślny

No ale powiedzmy sobie szczerze. Która grupka więcej zdziała w pvp: 4 sorców czy 4 knightów?
d4rqu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-02-2007, 14:34   #54
Bakuo
Użytkownik Forum
 
Bakuo's Avatar
 
Data dołączenia: 19 11 2005
Lokacja: Wrocław
Wiek: 31

Posty: 501
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Moje pw
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez dinrakit
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bakuo
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez dinrakit
45_112_62_5_75_102_57_49_68_55_90_68_81

Średnia z tego wychodzi ~67 hp czyli mniej więcej tyle co moja średnia z gfb w ludzi gdybym gral na swiecie pvp. Ty trenowales ~320 godzin zeby taka srednia osiagac i sie nudziles, a ja tylko expilem. W dodatku na 75% jestem przekonany ze mnie oszukales i tamten byl bez eq bo z nikim nieznajomym sie nie duelowales wiec pewnie sie umówiliscie. ;p

Na 99% sie umówiliscie zeby mnie oszukac i tamten byl bez eq -.- Mogles chociaz dac film z kamery tamtego kumpla a nie swojej bo tak to ci nie wierze. Jak jestes taki madry to zaatakuj normalnego gracza ktory o tym nie bedzie wiedzial i normalnie huncącego z full eq na sobie to zobaczymy jakie hity będą. Powtarzam jeszcze raz: nie wierzę ci dopóki nie dasz filmu nagranego przez ofiarę twoich hitów! Tak to każdy frajer moze ze sie umowi i zdejmie EQ...
Film nie jest moj tylko Maciek008
A chce zobaczyc gdzie Ci sie te srednie przydadza kiedy siadziesz w malym trapie...
Nigdzie?
Wydaje mi sie, ze on nie wie co pisze.
__________________
Pomoglem? Skrzywdzilem? Napisz : )

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Arack Pokaż post
ale zal chłopie oszmiesyzłes sie teraz xD
w moich oczach jestes głupi lekko muwiąc
Bakuo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-02-2007, 14:58   #55
Marciniek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 11 2005
Wiek: 35

Posty: 117
Imię: Marciniek
Profesja: Knight
Gildia: Invisibles
Świat: Guardia
Poziom: 108
Skille: 100/99
Poziom mag.: 8
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez d4rqu Pokaż post
Właśnie to Wy podajecie błędne wnioski mówiąc, że tibia jest zbalansowana.
Nie wspominałem nigdy, że Tibia jest zbalansowana, jednak to nie jest problem słabego knighta, a raczej problem exori vis/flam/mort, które powinno mieć czas między uderzeniami zwiększony do 2 sekund i/lub delikatnie zmniejszone obrażenia, bądź większe ich wahania.

edit:
Zbyt szybkie bicie lvli sorcem może się okazać problemem CIP'ów, ponieważ może się tych sorców narobić trochę za dużo...
edit dla d4rqu:
Ty wciskasz kit, że sorc a knight to 2 światy, a ja mówie o delikatnej nierównowadze, taka jest różnica między nami.

Ostatnio edytowany przez Marciniek - 01-02-2007 o 15:05.
Marciniek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-02-2007, 15:02   #56
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez d4rqu Pokaż post
Właśnie to Wy podajecie błędne wnioski mówiąc, że tibia jest zbalansowana.
kto powiedzial ze tibia jest zbalansowana ?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez d4rqu
No ale powiedzmy sobie szczerze. Która grupka więcej zdziała w pvp: 4 sorców czy 4 knightów?
4 knightow vs 4 sorcow = win dla knightow.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez d4rqu
Nie prawdą jest, że knight jest w stanie w krótkim czasie wytrzymać największą ilość obrażeń. Sorc/druid na mana shieldzie jest w stanie wytrzymać dużo więcej obrażeń.
ale przez znacznie krotszy czas.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez d4rqu
Pvp - kto walczy 1vs1? Zbiera się 2-3 sorków kilka sekund i po krzyku.
zapewniam cie ze przy odrobinie myslenia nie jest trudno uciec 3 sorcom, chyba ze maja bardzo znaczna przewage levelu.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-02-2007, 15:04   #57
d4rqu
Zbanowany
 
Data dołączenia: 28 11 2006

Posty: 297
Domyślny

Właśnie ja to tym cały czas piszę, że sorki/druty są za mocne, natomiast knight i paladyn są udupieni. Pałek nie jest tak słaby jak knight, ale też go te ostatnie update znacznie osłabiły.

Vil:

4knightów vs 4 sorków = nikt by nie wygrał (chociaż jeżeli sorki mają bota to mogą spróbować comba 4xsd na najsłabszego knighta, może się udać - żaden mądry sork nie będzie walczył z knightem na wyniszczenie - albo się uda od razu albo ucieczka). Mi chodzi o sytuację, gdy trzeba spkować konkretną osobę. Kto się lepiej sprawdzi do tej roli? 4 sorków, great haste, mw, sd czy 4 knighów z noobskimi hitami?

A co do kolejnego pytania, do nikt nie pytał o czas. A po drugie to na niższych levelach to nie ma znaczenia.

3 knightom jest znacznie łatwiej uciec.

Ostatnio edytowany przez d4rqu - 01-02-2007 o 15:11.
d4rqu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-02-2007, 15:54   #58
Maryan
Użytkownik Forum
 
Maryan's Avatar
 
Data dołączenia: 18 01 2005
Lokacja: Łódź
Wiek: 41

Posty: 79
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Aurea
Poziom: 106
Skille: 91/87
Poziom mag.: 7
Maryan ma numer GG 3282401
Domyślny

Chyba Gremlin stwierdził bardzo ważną rzecz-w Tibii PvP nieistnieje.

Poczytajcie książki i wszędzie najpotężniejszymi postaciami są magowie. Postacie posługujące się bronią białą to tylko szeregowi żołnierze, którzy NIE mają możliwości aby pokonać magię.

Jeżeli już próbujemy udowodnić, że knight jest słaby to trzeba przyjąć pewne założenia:
1. Walczymy 1vs1
2. Knight nigdy nie inicjuje walki.
3. Knight zaatakowany albo się broni albo ucieka.
4. O zwycięstwie mówimy tylko wtedy gdy jeden z walczących zginie.
5. Obaj walczący są jak najlepiej przygotowani do walki.

Przyjmując powyższe kryteria jedyną postacią, która może pokonać knighta jest inny knight.
__________________
God heals, doctor takes the fee...
Maryan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-02-2007, 15:57   #59
Modus
Użytkownik Forum
 
Modus's Avatar
 
Data dołączenia: 24 08 2005

Posty: 124
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Modus
Profesja: Elite Knight
Gildia: Unity
Świat: Aldora
Poziom: 105
Skille: 88/86
Poziom mag.: 7
Wyślij wiadomość przez ICQ do Modus Modus ma numer GG 7365489 Modus ma login Tlenu modus@tlen.pl Adres Jabbera do Modus
Domyślny

@Vil

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rothes Pokaż post
....
Profesje są aktualnie wyrównane....
To tak na marginesie

Teraz przejde do tego co chcem napisac. Ludzie ktorzy nie wiedza o tym co pisza prosze niech sie wogole nie odzywaja-.- Sa tu ludzie ktorzy wiedza co pisza itp ale jest ich znacznie mniej od tych co nic nie wiedza a najwiecej gadaja...poprostu nie wytrzymuje jak widze niektore posty... nie bede juz pisal o ktore mi chodzi bo nie mam czasu. Mam knighta na srednim lvlu wiec troche opisze o nim i robie teraz sorca wiec tez.

Knight: Gra knightem nie zaczyna sie napewno na 30 lvlu -.- Placzecie ze was pall leje jak macie gsa w lapie ? A mieliscie w zyciu np. SOVA w lapie ? Wogole widzieliscie na oczy ? Nie ... no to dalej. Knight ma w huj wiecej zalet niz sorc wiem to bo teraz gram sorcem i to widze wiec n/c. Cos o skillowaniu. Znacie uczucie jak po kilku dniach ostrego expa czlowiek siada sobie do skillowania i wtedy gada z przyjaciolmi z tibi spokojnie, robi cos na kompie ? Jest to taki czas odpoczynku w tibi od monotonnego expienia ... pewnie wiekszosc z was nie wie o czy mowie. Ale ja naprzyklad czas poswiecony na skillowane wspominam DUZO lepiej niz ten na exp. Napisal bym wiecej ale juz ze zdenerwowania zapomnialem o czym tam pisaliscie.

Sorc: Napewno expi szybciej na low lvlu niz knight. Ktos powiedzial ze jak knight by mial na starcie skille 65/65 to by expil szybciej. Ale na starcie takich nie daja wiec trzeba je zrobic a w tym czasie sorc juz z wanda expi wiec robi to szybciej -.- I ogolnie expi szybciej. Gdy gram teraz sorcem i w prawie 2 tygodnie mam prawie 50 lvl to widze ze knightem bym tego napewno nie dokonał. A gdyby nie stamina to juz wogole ... Co do walki sorca na knighta. Pisal ktos o walce 60 sorca na knighta i ze sorc wali UE. Boze wy myslicie ze jak juz UE to sorc oh, ah ...? Kazdy pozadny gracz wie ze sie nie walczy z UE bo zabiera ono zby duzo many -.- Zreszta nie mam juz siły wam tłumaczyc i tak pewnie wiekszosc nie rozumie i nie wie o czym wogole mowie. Dodajcie ten temat do ulubionych i za rok-dwa popatrzcie co wy pisaliscie wogole.

PS: Ja tez nie jestem najlepszy. O wielu zeczach jeszcze nie wiem ale jak czegos niewiem to o tym nie pisze. Moge tez sie mylic w pewnych kwestiach ale raczej zdaza mi sie to bardzo zadko.

PS2. Do Rothes. Wlasnie na erig mozna sobie zobaczyc kto jak expi ... spojrzmy na mateusz dragon~albo co zrobil jakis czas temu gracz z harmoni ( oczywiscie sorc )

elo ziomy
__________________
http://photobucket.com/albums/c62/Modusek/
Modus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-02-2007, 16:11   #60
Mily13
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 31 01 2007
Lokacja: Lublin

Posty: 12
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Girnik
Profesja: Paladin
Gildia: Nie mam
Świat: Eternia
Poziom: 17
Skille: 66
Poziom mag.: 9
Mily13 ma numer GG 3389899 Send a message via Skype™ to Mily13
Domyślny

czytaj troche postow a nie zakladasz nowy nie wiedzac ze takie sa
Mily13 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 14:07.


Powered by vBulletin 3