Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 10-01-2007, 08:59   #81
Hoxiu
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 09 2004

Posty: 337
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez goburu Pokaż post
@2up
Knight na wysokim lvlu expi na gownianych potworach wiec nie gadaj ze zarabia wiecej od pala. Pal na smokach ma olbrzymi zysk, przez to że leje z dystansu traci bardzo malo kasy na leczenie w przeciwienstwie do knighta i jego bolt zadaje wieksze obrazenia niz bron knighta na mocnych potworach. Wystarczy, że wypadnie dsm i juz pal jest o niebo lepszy od knighta, bo knight na zolwiach musi expic kilkadziesiąt godzin zeby tyle zarobic. Na wyzszym poziomie mniejszy cap nie przeszkadza.

O fajnie, znasz pala ktory z bolta pociagnie za niecale 250 ? Ja znam takich knightow ( i to nawet nie z sca/sov tylko z gsa, z sca podejrzewam ze mozna best hita wyciagnac na skillach okolo 100 , do 270 ? Tak tylko podejrzewam, niech ktos mnie poprawi jak wie )

Co innego infernal bolty i power bolty, ale kto idzie z power/infernal boltami na dragi normalnie expic? Faktem jest ze pale juz od 60+ moga na luzie expic np na arenie, ale knight w tym czasie moze isc pobloczyc hydry i jak sie poszczesci to niezle zarobi, hm ?

100+ Knight pojdzie na parenascie godzin na demy i tez niezle zarobi ( na 2 z shooterem ).

jeszcze zalezy co masz na mysli mowiac wysoki lvl, czy mowisz o 100 czy o 200 ...

Eternal tez chodzil na dragi i tez niezle zarabial ^^

Ostatnio edytowany przez Hoxiu - 10-01-2007 o 09:03.
Hoxiu jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 10-01-2007, 09:15   #82
goburu
Zbanowany
 
Data dołączenia: 14 12 2006
Lokacja: Liberty Bay

Posty: 371
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: PvP
Poziom: 90
Skille: po co??
Poziom mag.: 56
Domyślny

Cytuj:
O fajnie, znasz pala ktory z bolta pociagnie za niecale 250 ? Ja znam takich knightow ( i to nawet nie z sca/sov tylko z gsa, z sca podejrzewam ze mozna best hita wyciagnac na skillach okolo 100 , do 270 ? Tak tylko podejrzewam, niech ktos mnie poprawi jak wie )
Pal ma wyższy sredni hit od knighta a to wlasnie on decyduje o szybkosci expienia. Co z tego ze knightem walniesz raz na rok za 250 skoro mase innych hitow spudlujesz?
Cytuj:
Co innego infernal bolty i power bolty, ale kto idzie z power/infernal boltami na dragi normalnie expic? Faktem jest ze pale juz od 60+ moga na luzie expic np na arenie, ale knight w tym czasie moze isc pobloczyc hydry i jak sie poszczesci to niezle zarobi, hm ?
Taaa, i bedzie stal w miejscu z poziomem.
Cytuj:
100+ Knight pojdzie na parenascie godzin na demy i tez niezle zarobi ( na 2 z shooterem ).
Musisz czekac na shooterow a palem pojdziesz solo.
Cytuj:
jeszcze zalezy co masz na mysli mowiac wysoki lvl, czy mowisz o 100 czy o 200 ...

Eternal tez chodzil na dragi i tez niezle zarabial ^^
Knight musi miec 2 razy wiekszy lvl od pala zeby podobnie jak on zarabiac na dragach, a zwlaszcza na dl'ach ktore w przypadku knighta oznaczaja masowy waste uhow.
goburu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-01-2007, 15:58   #83
Marciniek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 11 2005
Wiek: 35

Posty: 117
Imię: Marciniek
Profesja: Knight
Gildia: Invisibles
Świat: Guardia
Poziom: 108
Skille: 100/99
Poziom mag.: 8
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Hoxiu Pokaż post
O fajnie, znasz pala ktory z bolta pociagnie za niecale 250 ? Ja znam takich knightow ( i to nawet nie z sca/sov tylko z gsa, z sca podejrzewam ze mozna best hita wyciagnac na skillach okolo 100 , do 270 ? Tak tylko podejrzewam, niech ktos mnie poprawi jak wie )
250 to nie jest wyczyn przy skillu 90, sca + skill 100 = best hit 300+

Często expie na dragach knight+paladin, ilość exp jest podobna, ale tylko dlatego, że się trafi hit albo 2 po 200+, co pozwala nadrobić regularność palka.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez goburu Pokaż post
Knight musi miec 2 razy wiekszy lvl od pala zeby podobnie jak on zarabiac na dragach, a zwlaszcza na dl'ach ktore w przypadku knighta oznaczaja masowy waste uhow.
Knight gdy ukończy annihilatora ma znacznie mniejsze waste na dlach, a expi na nich opłacalnie dopiero koło 150lvla, paladin natomiast może bić dle na 2krotnie niższym poziomie, ale potrzebuje miejsce do manewrowania, a przy dlach zwykle tego miejsca nie ma...

PS.
Opłacalność dli w największym stopniu zależy od szczęścia.

@down
Powiedziałbym Ci coś trollu, ale nie chce robić sobie negatywnej opini na forum.

Ostatnio edytowany przez Marciniek - 10-01-2007 o 16:05.
Marciniek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-01-2007, 16:04   #84
goburu
Zbanowany
 
Data dołączenia: 14 12 2006
Lokacja: Liberty Bay

Posty: 371
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: PvP
Poziom: 90
Skille: po co??
Poziom mag.: 56
Domyślny

Cytuj:
250 to nie jest wyczyn przy skillu 90, sca + skill 100 = best hit 300+
Nie trafic w ogole knightem to tez nie jest zaden wyczyn, a pal prawie zawsze trafia.
Cytuj:
Często expie na dragach knight+paladin, ilość exp jest podobna, ale tylko dlatego, że się trafi hit albo 2 po 200+, co pozwala nadrobić regularność palka.
No to lepiej byc regularnym czy miec rozstrzelone hity i nigdy nie wiedziec ile sekund bedzie trwala walka? Pomijam juz fakt ze srednia pala jest jednak o te 5-10 hp wyzsza.
Cytuj:
Knight gdy ukończy annihilatora ma znacznie mniejsze waste na dlach, a expi na nich opłacalnie dopiero koło 150lvla, paladin natomiast może bić dle na 2krotnie niższym poziomie, ale potrzebuje miejsce do manewrowania, a przy dlach zwykle tego miejsca nie ma...
Wystarczy ze nie obrywa wrecz i juz koszty sa duzo mniejsze niz w przypadku knighta. Pal na dl'ach moze expic oplacalnie od 70-80 lvla, knight dopiero na 100+.

Ostatnio edytowany przez goburu - 10-01-2007 o 16:05.
goburu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-01-2007, 08:57   #85
Okrutny
Użytkownik Forum
 
Okrutny's Avatar
 
Data dołączenia: 06 08 2005
Lokacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 34

Posty: 206
Okrutny ma numer GG 2232732 Okrutny ma login Tlenu orbes@o2.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ulasek Pokaż post
skoro przy expieniu skile leca tak samo to od jakich skili zaczynaliscie expic zeby w miare sie to oplacalo??
40? Od tego skilla chyba już dość sie trafia aby się zaczęło wzracać.

@Goburu, mógłbyś przestać spamować w każdym temacie, nawet dotyczącym skillowania pallem podczas expa, o tym jaki to knight jest be? TO jest czysty bezwarościowy spam!
__________________
Cytuj:
11:03 Ghart: no to najlepiej przebywac jak najdalej od lagow
11:04 Okrutny: wiesz z co to jest lag?
11:04 Ghart: no potwor pisali w poradniku ale jaki to nie wiem
Gram dla przyjemności - play 4fun. Tibia to tylko gra.
Okrutny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-01-2007, 13:02   #86
Mojżesz
Użytkownik Forum
 
Mojżesz's Avatar
 
Data dołączenia: 29 01 2006

Posty: 318
Stan: Niegrający
Świat: Astera
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez goburu Pokaż post
Pal na dl'ach moze expic oplacalnie od 70-80 lvla, knight dopiero na 100+.
Widzę,że pleciesz trzy po trzy a się nie znasz.Ja mam pala 90+ i jakoś nigdy mi się dle nie zwracają(chyba,że wypadnie dsm albo rh),a przecież knightowi
jak coś wypadnie też się zwróci,nie?Do tego knight i pal expią podobnie,czasem nawet na korzyść knighta(vide dragi).Zresztą dle to nie są
tak jak myślisz pare boltów sru i już po robocie-mi na każdego dla ida2-4 vity
i 3 runy hmm oraz okolo 20 boltow.
Mojżesz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-01-2007, 14:00   #87
goburu
Zbanowany
 
Data dołączenia: 14 12 2006
Lokacja: Liberty Bay

Posty: 371
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: PvP
Poziom: 90
Skille: po co??
Poziom mag.: 56
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mojżesz Pokaż post
Widzę,że pleciesz trzy po trzy a się nie znasz.Ja mam pala 90+ i jakoś nigdy mi się dle nie zwracają(chyba,że wypadnie dsm albo rh),a przecież knightowi
jak coś wypadnie też się zwróci,nie?Do tego knight i pal expią podobnie,czasem nawet na korzyść knighta(vide dragi).Zresztą dle to nie są
tak jak myślisz pare boltów sru i już po robocie-mi na każdego dla ida2-4 vity
i 3 runy hmm oraz okolo 20 boltow.
Widocznie nie umiesz grac palem, ja mam co prawda tylko 60 poziom tą profesja (dla niektorych to pewnie slabo) ale expie szybciej i oplacalniej od mojego kumpla 74 lvl knighta z SCA ktory gra w tibie dluzej ode mnie. Wielokrotnie testowalismy swoje obrazenia i jak obaj bijemy tylko z broni to moja srednia z bolta w draga jest o około 5 hp wyższa niz jego z broni, mimo ze on ma skill 84 a ja 83. Owszem, jemu zdarzają się raz na ruski rok hity po 200, a mi nie, ale to nie ma wpływu na szybkość expienia bo moja średnia jest po prostu wyższa. Ja trafiam regularnie 99%, czasem nawet 100% boltow, a on z broni trafia tylko 60-70% hitow w draga, z czego nastepne 50% to obrazenia śladowe poniżej 50 hp. Moje hity są w wiekszosci przypadkow zbliżone do średniego.
Co do oplacalnosci nie bede sie juz rozwodzil bo oczywiste jest ze jak ktos walczy na dystans i leczy sie taniej to zaplaci mniej za exp, zakladajac oczywiscie ze ten ktos umie expic i nie da sie dogonic potworowi co jest latwe w przypadku draga/dl'a ktory porusza sie dosc wolno.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Marciniek
@goburu

Powiem to tak, naplują Ci w twarz a Ty powiesz że deszcz pada i dalej piszesz pierdoły.
Będę was oświecał dopoki nie zmądrzejecie i powtarzał po raz setny ze na mocnych potworach pal wali mocniej od knighta bo taka wlasnie jest prawda. Ja wiem ze ty sie z nia nie zgadzasz bo grasz knightem i chcialbys inaczej, ale niestety tak jest i na pewno ty tego nie zmienisz.

Ostatnio edytowany przez goburu - 11-01-2007 o 23:09.
goburu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-01-2007, 22:41   #88
Marciniek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 11 2005
Wiek: 35

Posty: 117
Imię: Marciniek
Profesja: Knight
Gildia: Invisibles
Świat: Guardia
Poziom: 108
Skille: 100/99
Poziom mag.: 8
Domyślny

@goburu

Powiem to tak, naplują Ci w twarz a Ty powiesz że deszcz pada i dalej piszesz pierdoły.

@Topic
Albo palkiem trenisz, wtedy wbijasz lvl używając mniej amunicji, czyli wbijasz mniej skila podczas expa, albo nie trenisz i wtedy marnujesz więcej strzał i dzięki temu dyst szybciej leci. Jaki z tego wniosek?
Nie musisz to nie skilluj.
Marciniek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-02-2007, 10:13   #89
Skoniol
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Zgodze sie z tobom ale kogo na poczontku stać na tyle szczał
  Odpowiedz z Cytatem
stary 16-02-2007, 11:55   #90
cite
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 05 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 39

Posty: 109
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Druid Cite
Profesja: Elder Druid
Świat: Candia
Domyślny

Nie skilluj, dist wpada szybko podczas expa, shield kiedy w rakach masz kusze nie daje absolutnie nic. Ja mam 92 dista a nie skillowalem.

Ps Shielda mam z treningu z axe
cite jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-02-2007, 13:06   #91
Sozemego
Użytkownik Forum
 
Sozemego's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2004
Wiek: 35

Posty: 1,099
Stan: Na Emeryturze
Sozemego ma numer GG 3321585
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez goburu Pokaż post
Widocznie nie umiesz grac palem, ja mam co prawda tylko 60 poziom tą profesja (dla niektorych to pewnie slabo) ale expie szybciej i oplacalniej od mojego kumpla 74 lvl knighta z SCA ktory gra w tibie dluzej ode mnie. Wielokrotnie testowalismy swoje obrazenia i jak obaj bijemy tylko z broni to moja srednia z bolta w draga jest o około 5 hp wyższa niz jego z broni, mimo ze on ma skill 84 a ja 83. Owszem, jemu zdarzają się raz na ruski rok hity po 200, a mi nie, ale to nie ma wpływu na szybkość expienia bo moja średnia jest po prostu wyższa. Ja trafiam regularnie 99%, czasem nawet 100% boltow, a on z broni trafia tylko 60-70% hitow w draga, z czego nastepne 50% to obrazenia śladowe poniżej 50 hp. Moje hity są w wiekszosci przypadkow zbliżone do średniego.
Co do oplacalnosci nie bede sie juz rozwodzil bo oczywiste jest ze jak ktos walczy na dystans i leczy sie taniej to zaplaci mniej za exp, zakladajac oczywiscie ze ten ktos umie expic i nie da sie dogonic potworowi co jest latwe w przypadku draga/dl'a ktory porusza sie dosc wolno.
Expilem 80 palem z 90 distem i jakos twoja teoria na temat trafialnosci w te potwory jest dziwna. Nie trafia sie az tyle, missow jest w miare sporo, a czasem pare hitow pod rzad zadawalem symboliczne 50.
Cytuj:
Będę was oświecał dopoki nie zmądrzejecie i powtarzał po raz setny ze na mocnych potworach pal wali mocniej od knighta bo taka wlasnie jest prawda. Ja wiem ze ty sie z nia nie zgadzasz bo grasz knightem i chcialbys inaczej, ale niestety tak jest i na pewno ty tego nie zmienisz.
madrzejsi o tym wiedza, tym glupszym i tak nie warto wmawiac.
__________________


Wystaw notkę
Przed wystawieniem notki zapoznaj się z papieżem lub farmaceutą.
Sozemego jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-02-2007, 00:28   #92
goburu
Zbanowany
 
Data dołączenia: 14 12 2006
Lokacja: Liberty Bay

Posty: 371
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: PvP
Poziom: 90
Skille: po co??
Poziom mag.: 56
Domyślny

Cytuj:
Expilem 80 palem z 90 distem i jakos twoja teoria na temat trafialnosci w te potwory jest dziwna. Nie trafia sie az tyle, missow jest w miare sporo, a czasem pare hitow pod rzad zadawalem symboliczne 50.
No to porownaj ilosc missow knighta z iloscia missow pala. Wyjdzie 5-10x na korzysc pala.
goburu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-02-2007, 02:50   #93
Sozemego
Użytkownik Forum
 
Sozemego's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2004
Wiek: 35

Posty: 1,099
Stan: Na Emeryturze
Sozemego ma numer GG 3321585
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez goburu Pokaż post
No to porownaj ilosc missow knighta z iloscia missow pala. Wyjdzie 5-10x na korzysc pala.
Nie wyjdzie, moze i jest to roznica skilli (91 do 95+axe ring), ale roznica byla niewielka. a prawda jest taka, ze bolty paladyna ssaja tak jak melee najta. dlatego uzywa sie run do expienia >.>
__________________


Wystaw notkę
Przed wystawieniem notki zapoznaj się z papieżem lub farmaceutą.
Sozemego jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-02-2007, 09:46   #94
goburu
Zbanowany
 
Data dołączenia: 14 12 2006
Lokacja: Liberty Bay

Posty: 371
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: PvP
Poziom: 90
Skille: po co??
Poziom mag.: 56
Domyślny

Cytuj:
bolty paladyna ssaja tak jak melee najta. dlatego uzywa sie run do expienia >.>
I tutaj sie z toba zgadzam w 101%.
Cytuj:
@Max hit przy skillu 90
Nie wiem ile przy 90 wynosi max hit, ale z avengera przy 96 rycerz moze minimalnie przekroczyc 300 (301, 302 jakos tak). SCA ma taki sam atak.
A srednia pala jest wyzsza niz knighta i szybciej mu rosną skille.
goburu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-02-2007, 10:50   #95
cite
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 05 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 39

Posty: 109
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Druid Cite
Profesja: Elder Druid
Świat: Candia
Domyślny

Ja jeszcze nie używam runów do expienia. Jadę na samych boltach, nie nosze uhów i mfów, czysty zysk.
cite jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-02-2007, 19:16   #96
Danickas
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 10 2006
Wiek: 33

Posty: 17
Profesja: Paladin
Świat: Menera
Poziom: 33
Skille: 70/54
Poziom mag.: 11
Domyślny

Mam 21 lvl i skille 55/44 i mam pytanie expić czy może trenić?
Danickas jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-02-2007, 19:24   #97
Kanaretto
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Danickas Pokaż post
Mam 21 lvl i skille 55/44 i mam pytanie expić czy może trenić?
Juz expij ...
  Odpowiedz z Cytatem
stary 27-02-2007, 19:46   #98
sat
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 09 2006

Posty: 316
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Celesta
Poziom mag.: 49
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gremlin Pokaż post
@Max hit przy skillu 90
Nie wiem ile przy 90 wynosi max hit, ale z avengera przy 96 rycerz moze minimalnie przekroczyc 300 (301, 302 jakos tak). SCA ma taki sam atak.
wedlug eriga ( http://tibia.erig.net/Avenger ) walac z avengera 300 mozna miec juz przy... 100 skila...
dosyc dobry kalkulator jest na http://www.geocities.com/cdeepal/Enc...ia/Damage.html
sat jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-02-2007, 19:50   #99
Kanaretto
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez sat Pokaż post
wedlug eriga ( http://tibia.erig.net/Avenger ) walac z avengera 300 mozna miec juz przy... 100 skila...
dosyc dobry kalkulator jest na http://www.geocities.com/cdeepal/Enc...ia/Damage.html
Wzoruj sie na kalkulatorach to daleko zajdziesz
  Odpowiedz z Cytatem
stary 27-02-2007, 20:19   #100
sat
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 09 2006

Posty: 316
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Celesta
Poziom mag.: 49
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kanaretto Pokaż post
Wzoruj sie na kalkulatorach to daleko zajdziesz
jakos jednak dosyc dobrze pokazuja. moga sie zdarzac oczywiscie jakies odchylenia ale to ( tak sadze ) o 1-2 punkty
sat jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 16:44.


Powered by vBulletin 3