Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 19-01-2006, 20:26   #81
Flashman
Użytkownik Forum
 
Flashman's Avatar
 
Data dołączenia: 13 08 2005
Lokacja: Ankrahmun

Posty: 265
Stan: Początkujący
Imię: Vonius
Profesja: Elder Druid
Świat: Harmonia
Poziom: 35
Poziom mag.: 43
Domyślny lol?

lol? Ile ci zajime zrobienie tego druta??? tydzień?? dla wytrwalych mnie no moze max. 2 tyg. i masz uhy! GFB to tak przy okazji jak ci sie chce choc to mało prawdopodobne Uhy uhy... brak SP?? Lecisz jak jestes w thais na rotki lub orki, veno rotki, carlin nawet glupia folda, AB to respy orkow i minosow pod elvenbane, edron rotki, darashia rotki, ank larvy itp. Food? Robisz fishing i masz rybki! 11mlvl?? Straszzzne! Jakieś jeszcze pytania???
Flashman jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 19-01-2006, 21:14   #82
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Smieszny jestes...

Zrobienie takiego druta zajmie srednio rozgarnietemu graczowi 3-4 dni, tylko po co ,skoro mozna main charem przez ten czas ladnie poexpic. Bedziesz robic uhy zamiast grac glowna postacia ? Po co, skoro w czasie potrzebnym na 1 bp uh zarobisz spokojnie na 2 ( dla sredniego chara to nie problem ) do 4 a moze i 5 bp. Idac tym tropem mozna zrobic jeszcze sd makera, burst makera i po 2 miesiacach zaczac expic mainem.

2 bp gfb = 80 strzalow = 8 minut niezlej walki. Za cholere sie tym nie naexpisz.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-01-2006, 10:54   #83
Flashman
Użytkownik Forum
 
Flashman's Avatar
 
Data dołączenia: 13 08 2005
Lokacja: Ankrahmun

Posty: 265
Stan: Początkujący
Imię: Vonius
Profesja: Elder Druid
Świat: Harmonia
Poziom: 35
Poziom mag.: 43
Domyślny Mozna...

Można i tak. Ale wedlug mnie jak jesteś na huncie to wiadomo bierzesz kilka bp hmm, sd ,uh itp. Po udupiaczu sprawa się przecież zmieniła! Teraz jak idziesz na 40 lvl na drag hunt to SD musisz kupić i uhy. A jak masz uh-makera to postoisz troche mozesz popic manasy i masz bp uhow. Ale to zależy jak kto woli. To jest moja taktyka która się sprawdza, ponieważ często zmieniam postacie (pal, knight, sorc itd.) A druid se stoi i uhy robi. Ale jak kto woli.
Flashman jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-01-2006, 11:27   #84
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

multiclient ? czy grasz 20h na dobe ?
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-01-2006, 12:13   #85
Sir Saneris
Użytkownik Forum
 
Sir Saneris's Avatar
 
Data dołączenia: 14 12 2004
Lokacja: Venore
Wiek: 38

Posty: 214
Stan: Tutor
Profesja: Royal Paladin
Świat: Harmonia
Poziom: 118
Skille: 95/70
Poziom mag.: 23
Domyślny

Ogólnie to pytanie brzmialo sorc czy druid.. no ale wypowiem sie na temat offtopa.. co se bede żałował..

@topic: wszystko zależy.. sork ma UE.. i to daje duzo radochy.. wymieciesz sam miejsca z masa wrogow.. nalezy jedynie pamietac ze UE potrzebuje wysokiego lvla do kupna wiec no troche trzeba pograc. Druid natomiast ma mozliwosc leczenia siebie po mniejszych kosztach (heal friend zbiera 70 many a ex vita 160), leczenia obszarowego (150?) ktore leczy summony. Nie zaglebiam sie w roznice uh-sd bo runy mozna kupic w sklepie.. napewno druid szybciej zacznie zarabiac na uhah (24 lvl?) niz mag na sdkach (45 lvl?). Mag natomiast ma duzo czarow ofensywnych spontanicznych.. co przy nowej szybkosci regeneracji many jest bardziej oplacalne (evawe, GEBeam). No i szybciej raczej zrobi Annihilatora niz druid. Tak wiec postacie sa doskonale wybalansowane. Ja osobiscie polecam druida aczkolwiek jest to subiektywna decyzja i napewno zadna klasa gorsza nie jest

@offtopic up: rozne zdania wynikaja z roznych podejsc.. pewnie ze jak uzywasz MC + makro to robisz druida, stawiasz na MC zeby robil uhy/gfb/cokolwiek lowil rybki i tylko od czasu do czasu zabijesz cos na soula a main charem grasz. Vil tak jak i ja preferuje metode uczciwa (non-mc, non-macro) i ma racje ze w takim przypadku lepiej ekspic main charem.. poniewaz w czasie w jakim zrobisz rune-makerem bp run.. w tym samym czasie sam zarobisz main charem na ten bp + wpadnie Ci ekspa + kawalek mlvla, skilli, itp.

Ot moje skromne zdanie.
__________________
"Nie myl nigdy nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu"

Ostatnio edytowany przez Sir Saneris - 20-01-2006 o 12:14.
Sir Saneris jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-01-2006, 12:58   #86
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sir Saneris
szybciej raczej zrobi Annihilatora niz druid.
Do czasu akcji z Templarem twierdzilbym tak samo. Teraz stwierdzam, ze druid 130+ ( moze 140+ ) jest w stanie przy szczesciu zrobic anni z dowolna ekipa. Kluczem do wszystkiego jest mass healing - knighci moga dzieki temu bic z explo, palki / sorce z sd zamiast sie leczyc. Warunek jest jeden - wystarczajaca ilosc hp zeby przezyc srednie kombo.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-01-2006, 14:04   #87
Sir Saneris
Użytkownik Forum
 
Sir Saneris's Avatar
 
Data dołączenia: 14 12 2004
Lokacja: Venore
Wiek: 38

Posty: 214
Stan: Tutor
Profesja: Royal Paladin
Świat: Harmonia
Poziom: 118
Skille: 95/70
Poziom mag.: 23
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil
Do czasu akcji z Templarem twierdzilbym tak samo. Teraz stwierdzam, ze druid 130+ ( moze 140+ ) jest w stanie przy szczesciu zrobic anni z dowolna ekipa. Kluczem do wszystkiego jest mass healing - knighci moga dzieki temu bic z explo, palki / sorce z sd zamiast sie leczyc. Warunek jest jeden - wystarczajaca ilosc hp zeby przezyc srednie kombo.
masz racje.. co nie znaczy ze moje zdanie jest falszem.. Sorc szybciej zrobi Anni niz druid
__________________
"Nie myl nigdy nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu"
Sir Saneris jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-01-2006, 15:34   #88
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Wlasnie z tym sie nie zgadzam :>
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-01-2006, 20:17   #89
Flashman
Użytkownik Forum
 
Flashman's Avatar
 
Data dołączenia: 13 08 2005
Lokacja: Ankrahmun

Posty: 265
Stan: Początkujący
Imię: Vonius
Profesja: Elder Druid
Świat: Harmonia
Poziom: 35
Poziom mag.: 43
Domyślny sorc czu druid

Zauważyłem że powoli teamt odbiega od main topic Wiecie gdzieś czytałem nawet dobrą taktyke: Robimy tego druta 24lvl na Uhy. Mam 100 SP załóżmy. (pacc 200). Stoimy przed depo lub gdziekolwiek i robimy Uhy. Jak brak SP idziemy nawet na rotki. Zauważ, że szybciej zrobisz 24 lvl UHmakera niż 45 lvl SD makera. A jak te uhy będziesz robił i zdobywał SP to prze jakis dluuugi czas Wskoczy ci ten lvl
@San
Tia UE.... Ile razy to użyjesz? od 60lvl, 1200 many. Lepiej (ja tak uwazam) Zużyc te kilka SD lub hmm (jak wysoki mlvl) i tyle. Choć z drugiej strony jak użyjesz te pare razy UE to ten procen do mlvl użyjesz.
P.S. MC to nie dla mnie, bo dzięki nim moje lagi nabrały olbrzymich rozmiarów
Flashman jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-01-2006, 01:59   #90
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Zauwaz, ze zadnemu normalnemu graczowi uhmaker sie nie oplaca, o ile nie ma on domku z 4+ lozkami.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-01-2006, 03:02   #91
Celoz
Zbanowany
 
Celoz's Avatar
 
Data dołączenia: 24 12 2005
Wiek: 30

Posty: 1,233
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Thy slayer
Profesja: Rookstayer
Świat: Candia
Poziom: 9
Celoz ma numer GG 2451090 Celoz ma login Tlenu Celoz@o2.pl
Domyślny

nie mam druta ani nic z tych żeczy, ale wiem, że drut byłby lepszy, owszem, ma malo Cap'a, ale na rooku se radziłeś, to tu też se poradzisz, jest na mainie coś takiego jak depot a ponadto UHy będą ci sie opłacać bardziej niż SD, ponieważ UHy są od 4mlv a SD od 15lv, więc knight nie będzie mógł używać SD, chyba że jakiś na 428lv... UHy są od 20-ktoregoś lv do kupienia a SD dopiero na 45... nie mam więcej argumentów.
Celoz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-01-2006, 05:31   #92
Sir Saneris
Użytkownik Forum
 
Sir Saneris's Avatar
 
Data dołączenia: 14 12 2004
Lokacja: Venore
Wiek: 38

Posty: 214
Stan: Tutor
Profesja: Royal Paladin
Świat: Harmonia
Poziom: 118
Skille: 95/70
Poziom mag.: 23
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Flashman
@San
Tia UE.... Ile razy to użyjesz? od 60lvl, 1200 many. Lepiej (ja tak uwazam) Zużyc te kilka SD lub hmm (jak wysoki mlvl) i tyle.
To idź na komnatę banshee i se użyj te kilka SD lub HMM. Idź na Orc Fortress i na wyczyszczenie sali pod schodami użyj te kilka SD lub HMM. Idź na necro quest i w questroomie użyj te kilka SD lub HMM.. móc.. można.. tylko po co jak lepiej rzucic UE.. zanim wejdziesz i wystrzelasz sd i hmm wiecej many pojdzie Ci na magic shielda (chyba ze obrazenia wezmiesz na hp *sigh*) niz by Cie kosztowalo rzucenie UE.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil
Wlasnie z tym sie nie zgadzam :>
Nie zgadzac sie mozesz.. wystarczy spojrzec czy sorkowie dalej robia Annihilatora.. a ilu druidów poszło w ślady Templara. Nawet zakładając że taka sam ilość.. sorc na 120 ma dość many żeby rzucić te UEki i wyjść cało z Anni a druid (jak sam napisałeś) 135-140 przy 'szczęściu'. No ja widze różnice 20 lvli.. więc szybciej. Podtrzymuję moją opinię.
__________________
"Nie myl nigdy nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu"
Sir Saneris jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-01-2006, 07:53   #93
Gallar
Zbanowany
 
Data dołączenia: 26 11 2005

Posty: 594
Gallar ma numer GG 4524829 Gallar ma login Tlenu gallstayer@o2.pl Adres Jabbera do Gallar Send a message via Skype™ to Gallar
Domyślny

@Sir Saneris:
Nic się nie martw, w końcu się znajdą chętni którzy pójdą w ślady Templara. I będzie ich więcej i więcej....

@Topic:
Może napisze tutaj swoją opinie ?
Nie jestem jakis xtra doświadczonym graczem.
34 lvl druid i 32 master sorcerer (ofkoz miałem inne postacie, tutaj wypisuje tylko te 'magiczne').
Przed UPem zdecydowanie sorecer. Jeszcze z PACCiem to cudo było.
2x BP SD. 1 na sell, drugi dla siebie.
I na GSy.
Tak tak, z SDkami, grałem na nowym świecie więc było to bardzo opłacalne. Jeden k armor - 15-20k.
Przed UPem grałbym pewnie sorcererem.
Ciąłem kase w tempie expresowym.

A teraz. Shaczyli mi i sorcerera i druida...
Druida odzyskałem <niewielki spadek, na 29lvl [juz 31: P]>, z sorciem gorzej bo mastah hacker ma reca (mogłem go nie trzymac na kompie >_>).
I przyznam ze druidem sie gra pięknie.
Jest 'samowystarczalny'.
Odrobiłem te 2lvle na dragach nie wydając ani jednego GP.
Dwa BP HMM, BP UH i mozna isc expić.
Sorc tak nie zrobi.
Musi kupować UHy...
Jest to tylko moja, subiektywna opinia, której nikomu nie narzucam <zeby nie było>
Gallar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-01-2006, 09:15   #94
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sir Saneris
Nie zgadzac sie mozesz.. wystarczy spojrzec czy sorkowie dalej robia Annihilatora.. a ilu druidów poszło w ślady Templara. Nawet zakładając że taka sam ilość.. sorc na 120 ma dość many żeby rzucić te UEki i wyjść cało z Anni a druid (jak sam napisałeś) 135-140 przy 'szczęściu'. No ja widze różnice 20 lvli.. więc szybciej. Podtrzymuję moją opinię.
Gnomo z pacery bez problemu zrobil.

Co do 120 levela - _TEORETYCZNIE_ da sie zrobic anni w takim skladzie sorcem, albo raczej dalo sie przed update. Jest calkiem spora szansa, ze sorc nie rzuci drugiego UE, o trzecim nie wspominajac. Jesli nie rzuci drugiego - inny pewnie tez nie rzuca, wiec do zobaczenia nastepnym razem. Ogladalem kilka filmow z takim skladem, i na razie jest 4:1 dla "braklo im many".

Moj plan na anni druidem jest taki - dowolna ekipa inna niz sorce, najlepiej same palki; ubior taki zeby jak najbardziej zminimalizowac otrzymywany dmg; level taki zeby przezyc srednie kombo. zamiast mana shielda mass healing, ekipa zamiast sie leczyc bije czym moze. Dodajemy do tego bursty, i przy zalozeniu ze bedziemy mieli szczescie i przezyjemy tam minute mamy anni wykonane. Sorc w takiej roli sie nie spisze z wiadomych powodow.

Chetnie zobacze co Ty o tym myslisz, bo imho pomysl jest nieglupi a zdecydowanie promuje w tym wzgledzie druta, ktory nie musi czekac na 3 sorcow 120+ tylko wchodzi i robi z kim mu pasuje.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-01-2006, 09:21   #95
Dziutrix
Użytkownik Forum
 
Dziutrix's Avatar
 
Data dołączenia: 30 06 2005
Lokacja: Kazordoon
Wiek: 32

Posty: 72
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Refugia
Poziom: 20
Skille: magiem?
Poziom mag.: 17
Król

Ja gram sorkiem i mi dobrze

Jeśli nie grasz dużo to chyba lepiej drutkim - Uhy szybceij zrobisz i kazdy je kupi a sorkim zamin bedziesz robil SKi dużo czasu mnie.

oczywiście runki sprzedają tez inni, więc nie mam problemu, drutem niec SKi, a sorkim UHy
__________________
Postów: 72


TIBIA TYLKO 4 FUN, NIC WIĘCEJ!
Dziutrix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-01-2006, 09:27   #96
Dark Qiron
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 02 01 2006
Lokacja: wawa

Posty: 94
Stan: Aktywny gracz
Imię: Lady Dram
Profesja: Paladin
Gildia: rozpadla sie
Świat: Silvera
Poziom: 39
Skille: 93/43
Poziom mag.: 31
Domyślny

ja zdecydowalem sie na maga dlatego bo pierwsza rozdzke ma letrza niz druid
__________________
a oto moje 1 ajo

Dark Qiron jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-01-2006, 11:43   #97
Ziomniak04
Użytkownik forum
 
Ziomniak04's Avatar
 
Data dołączenia: 27 12 2005

Posty: 11
Stan: Niegrający
Imię: ???
Profesja: Druid
Gildia: brak:(
Świat: Azura
Poziom: 18
Skille: 16/20
Poziom mag.: 15
Domyślny

przed updatem profesje byly w miare wyrownane, ale po nim druidzi sa silniejsi. Sorcerer robi SD dopiero od 45 a druid UHy juz od 24 . A poza tym UHy kupi kazda profesja a SD to juz nie, wiec druid szybciej sie bogaci.
Ziomniak04 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-01-2006, 11:58   #98
Grey field
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 17 09 2004
Lokacja: Edron

Posty: 26
Stan: Na emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Thoria
Grey field ma numer GG 1219081
Domyślny

@ Vil

Cytuj:
otrzymywany dmg; level taki zeby przezyc srednie kombo. zamiast mana shielda mass healing, ekipa zamiast sie leczyc bije czym moze
Z tego co wiem mass healing uleczy także demony i wtedy bicie palków jest zgoła bezcelowe być moze myle się, ponieważ nie wiem czy druid stojąc na ostatnim miejscu uleczy te 2 demony blokujące przejście ale jednego napewno jeśli nie.. to zwracam honor
Grey field jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-01-2006, 11:59   #99
Texterus
Użytkownik Forum
 
Texterus's Avatar
 
Data dołączenia: 30 06 2005
Lokacja: Łódź
Wiek: 32

Posty: 281
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Świat: Pythera
Poziom: 55+
Skille: 80+/80+
Texterus ma numer GG 5168083
Domyślny

Ja się zdecydowałem na sorca ze zwzględu na sd i ue, prze dupkiem zrobilem 1 bp sd i kuniec sdkowania.
Texterus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-01-2006, 12:54   #100
Flashman
Użytkownik Forum
 
Flashman's Avatar
 
Data dołączenia: 13 08 2005
Lokacja: Ankrahmun

Posty: 265
Stan: Początkujący
Imię: Vonius
Profesja: Elder Druid
Świat: Harmonia
Poziom: 35
Poziom mag.: 43
Domyślny Ue

No wiesz taki 60lvl ma moc SD 400 dmg. Many masz okolo 1400. Jak użyjesz UEto zostaje 200 many na mana shielda. Jak mówisz np. OF to ci mana zjedzie do zera! Choć z drugiej strony jak masz ten 100lvl + lub 60lvl+ to beierzesz Bp hmm i lecisz z pacc na necro a z facc te OF ale... pewnie summonujesz dsa. Na necro oki, ale OF?? jak go przemiścisz?? Krótko mówiąć:
Sorc czy drud?? SORC ale...
-Jeżeli chcesz grać do max. 40lvl rób UHmakera. (profesja obojetna)
- Jeżeli masz zamiar grać do końca tibia to nie rób UHmakera, bo lepiej pojsc na hunta i liczyć na coś lepszego.
- Sorc jest lepszy od druida. Jednak co do różdżek druid ma lepsze. Uhy schodzą szybciej niż SD. Może i drut jest bogaty, ale ten brak UE go poniża. Poison storm to jest nic!
Tyle

Ostatnio edytowany przez Flashman - 21-01-2006 o 12:59. Powód: Udupiacz
Flashman jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 02:45.


Powered by vBulletin 3