Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Potwory

Notki

Potwory Wszystko o potworach. Jak się zachowują, jakie taktyki, jakie mają słabe punkty. To wszystko znajdziesz tutaj.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 08-07-2004, 23:56   #1
kaziu
Użytkownik Forum
 
kaziu's Avatar
 
Data dołączenia: 09 06 2004
Lokacja: ...w McDonaldzie :P
Wiek: 32

Posty: 108
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Elv Drael
Profesja: Elite Knight
Świat: Candia
Poziom: 100
Poziom mag.: 7
kaziu ma numer GG 9183359
Domyślny Poradnik dla paladynka

dobra zaczynamy:
Wypisze teraz potworki z którymi warto walczyć NA POCZĄTKU:

Trole:Na 8 lvl możecie na nich potrenować do skili 30/30 z eq z rooka.

Roty: Po drobnym poprawieniu waszego eq można na nich trenic od 9lvl do 15lvl bym polecał ale to od was zależy.a przy okazji dużo sie na nich zarabia i dobrze ćwiczy skile.

Skielety:dosyć słaby exp i cieki loot chyba że trafisz na viking helmet (66gp)ogólnie dobry dla 8-10lvl-owców

Slime:bardzo dobry dla 12 lvl-owców 160 exp. ale brak lootu.

Valkirie i amazonki: 13lvl ze spearami. Można zdobyć niezły exp i p-armor

Minosy: Powyżej 15lvl można na nich trenić dosyć dlugo i są dosyć dochodowe.

Dwarfy:Na nich tak jak na minosach dobre exp i dobry dochód

Dwarfy solidery:dobre dla 15+lvl dobry loot (jak się trafi) ale słabe exp.

Cyclopyd 18lvl można na nich trenic ale to dość trudne bo zazwyczaj mają obstawe typu GS i Mino guardy wyjątkiem jest "goblin hils" (Femors hills) gdzie jest resp 2 cyców dobre exp ale słaby dochód

Ghoulodobnie jak cyce ale ma dobry loot.

Dwarfy Guardy i Mino Guardy: Na nie nie warto iść przed 20lvl i dobrymi skilami typu 60/50 bo dużo hp idzie i trzeba się leczyć dobre exp i super dochody.

Dragi: od 30lvl i dobrego eq można z blokerem iść exp super a loot jak się dobry trafi to raj dla kieszeni(tak nawiasem to się trafia raz na 30 dragów). A pozatym to cholerne bydle ciężko je ubić bez bloka.

DL: Coś jak wyżej tylko że trzeba mieć 35+lvl i bloka na 40+lvl

GSolecam od 35+lvl i b.dobrego eq dobry loot (jak się trafi to zaj...) i super exp.

To chyba tyle jak na początek jak by ktoś coś potrzebował to jeszcze dodam. Prosze o uwagi jak coś źle napisałem.


Kaziu


Editoradnik został napisany ze względu na prośbe Gremlina w poradniku dla sorków.
Dodalem proszone potwory
kaziu jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 09-07-2004, 00:13   #2
]v[ichal
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 03 2004
Lokacja: Bydgoszcz, 4don
Wiek: 34

Posty: 619
Imię: Odin Raven
]v[ichal ma numer GG Nie podaje...
Domyślny

niezle ale mam kilka zastrzezen

1 ) Dlaczego na Gs dopiero na 45 lvlu???? przeciez palek spokojnie zabije GSa na 35 , a nawet 30 levelu , przy skillach 65+!! 45 lvl troche przesady.
2 ) Co do dragow to loot raczej cienki , chyba ze jak napisales , cos sie trafi , ale to raczej nie bedzie raj dla kieszeni, bo zwroci pewnie koszty poprzednich wypraw ( czyli na 0 )
3 ) Na DLe mozna isc na 30 lvlu ( bramka Motls ) , ale tylko i wylacznie z dobrym blokiem+ kims kto zna motls (najlepiej 50+ lvl)

dodalbym jeszcze
Szkielety : 9 lvl - szybko sie zarabia na viking helmetach
Valkirie+ amazonki : ~10 lvla ze strzalkami - mozliwosc zdobycia p armor , exp niezly.
Slim : ~12 lvla - niezly exp , wolny , wada 0 lootu.
Soldiery : ~20 lvla , niezbyt oplacalene jesli chodzi o loot(ciezkie rzeczy spadaja z nich , wiec nie bedzie capa na bolty/strzalki) ale expa sporo ,
__________________
.hail Metal Militia.
]v[ichal jest offline  
stary 09-07-2004, 00:31   #3
PiXik
Zbanowany
 
PiXik's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2004
Lokacja: Rybnik

Posty: 1,845
Imię: Sir Pix
Profesja: Royal Paladin
Domyślny

Gsy od 30lvla spokojnie,cyklopy w obstawie gsów jakie goblin hils chodzi o femore hils??Warto z promocją porobić z 4bpki i potem mass hunt
PiXik jest offline  
stary 09-07-2004, 00:37   #4
kaziu
Użytkownik Forum
 
kaziu's Avatar
 
Data dołączenia: 09 06 2004
Lokacja: ...w McDonaldzie :P
Wiek: 32

Posty: 108
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Elv Drael
Profesja: Elite Knight
Świat: Candia
Poziom: 100
Poziom mag.: 7
kaziu ma numer GG 9183359
Domyślny

Na POH-u z tego co pamiętam to cyce mają obok siebie Mino guardy i Archery, GS(zlurowane czasami) i inne bydlaki typu dragon(na południe) a goblin hils to inaczej to Femore hils a i jeszcze w cyclopolis to mają guardy i soldki koło siebie.
NIE PISZ JAK SIE NIE ZNASZ!!!!
(Apropo obstawy to pisze po to jakby jakiś koleś który nigdy na POH nie był a chciałby tam iść)
BRADZO PROSZE O NIE NABIJANIE SOBIE POSTÓW TYPU COŚTAM ŻLE BO JEDNEGO POTWORA KOŁO INNEGO NIE PODAŁEM.
kaziu jest offline  
stary 09-07-2004, 01:05   #5
Berials
Użytkownik Forum
 
Berials's Avatar
 
Data dołączenia: 06 11 2003
Lokacja: Lublin
Wiek: 35

Posty: 552
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Isara
Domyślny

re: UP

W okolicy cyców na PoH, są mino guardy oraz mino archery, smoki są bardziej na południe, a gs-y zdarzają sie w okolicy zlurowane (blisko światynia).
Berials jest offline  
stary 09-07-2004, 02:14   #6
PiXik
Zbanowany
 
PiXik's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2004
Lokacja: Rybnik

Posty: 1,845
Imię: Sir Pix
Profesja: Royal Paladin
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez kaziu
Na POH-u z tego co pamiętam to cyce mają obok siebie GS i inne bydlaki typu dragon a goblin hils to inaczej to Fer.. cośtam hils a i jeszcze w cyclopolis to mają guardy koło siebie.
NIE PISZ JAK SIE NIE ZNASZ!!!!
Ja się nie znam ty się nie znasz w cyclopolis mają jeszcze solidery i dużo innych potowrów cyklopy jeśli znasz poh występują tylko z archerami i mino guardami.To nie ja się nie znam tylko ty!!!
PiXik jest offline  
stary 09-07-2004, 08:38   #7
p.l
eX Moderator
 
p.l's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2003
Lokacja: Fotel przed monitorem
Wiek: 36

Posty: 1,139
p.l ma numer GG koniec tego dobrego
Domyślny

cyce- a w monstreum to cyców nie ma? i bez żadnej obstawy

poza tym jeżeli piszesz poradnik to lepiej według skilli i ew. lvl jeżeli chodzi o szybkość
__________________





p.l jest offline  
stary 09-07-2004, 09:05   #8
Toony Knight
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 03 2004

Posty: 153
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez ]v[ichal
niezle ale mam kilka zastrzezen

1 ) Dlaczego na Gs dopiero na 45 lvlu???? przeciez palek spokojnie zabije GSa na 35 , a nawet 30 levelu , przy skillach 65+!! 45 lvl troche przesady.
2 ) Co do dragow to loot raczej cienki , chyba ze jak napisales , cos sie trafi , ale to raczej nie bedzie raj dla kieszeni, bo zwroci pewnie koszty poprzednich wypraw ( czyli na 0 )
3 ) Na DLe mozna isc na 30 lvlu ( bramka Motls ) , ale tylko i wylacznie z dobrym blokiem+ kims kto zna motls (najlepiej 50+ lvl)

dodalbym jeszcze
Szkielety : 9 lvl - szybko sie zarabia na viking helmetach
Valkirie+ amazonki : ~10 lvla ze strzalkami - mozliwosc zdobycia p armor , exp niezly.
Slim : ~12 lvla - niezly exp , wolny , wada 0 lootu.
Soldiery : ~20 lvla , niezbyt oplacalene jesli chodzi o loot(ciezkie rzeczy spadaja z nich , wiec nie bedzie capa na bolty/strzalki) ale expa sporo ,
Słyszałeś o czymś takim jak lootbagi ? To porste, że nikt nie będzie zbierał wszystkiego do bp bo by się musiał szybko zbierać, ale takie itemy wrzuca się do lootbaga.
Toony Knight jest offline  
stary 09-07-2004, 09:15   #9
Hinol
Użytkownik Forum
 
Hinol's Avatar
 
Data dołączenia: 06 11 2003
Lokacja: Gdańsk
Wiek: 33

Posty: 201
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Eternia
Poziom: 100
Skille: 91/88
Poziom mag.: 7
Hinol ma numer GG 2753837
Domyślny

Jest dużo błędów =/ . Napisałeś, że na niektórych potworach się trenuje. To się cholernie nie opłaca. Train u palków tylko z ludźmi.
Cytuj:
Skielety:dosyć słaby exp i cieki loot chyba że trafisz na viking helmet (66gp)ogólnie dobry dla 10lvl-owców
To można lać po wyjściu z maina. Na Rooku bije się szkielety od 4 lvla.
Cytuj:
Valkirie i amazonki: 13lvl ze strzałami. Można zdobyć niezły exp i p-armor
Na amazon camp chodzi się o wiele wcześniej i bije się z spearami, bo się nie opłaca marnować strzał.
Cytuj:
Dwarfy:Na nich tak jak na minosach dobre exp i dobry dochód
Dobry dochód? Hmmm... może dla mniejszego lvla.
Cytuj:
Dragi: od 30lvl i dobrego eq można z blokerem iść exp super a loot jak się dobry trafi to raj dla kieszeni. A pozatym to cholerne bydle ciężko je ubić bez bloka.
Mój brat i mój kumpel na takim lvlu solują dragi przy skillach 70 dista. Nawet wcześniej solowali przy mniejszych skillach. Wydaję mi się, że 65 dista wystarcza. No, ale tylko jak sie ma UH.
Cytuj:
GSolecam od 45+lvl i b.dobrego eq dobry loot (jak się trafi to zaj...) i super exp.(Ja pisze jak byś chciał go na solo brać no dobra może z tym 45lvl troche przesadziłem )
LoL Giant spidera można nawet bić od 22 lvla z boltami ze skillami 60 dista (troche bedzie się z nim biegać, ale się ubije) no można troche lepsze skille, aby się bolty nie marnowały tak szybko.
To na tyle. Poradnik nie za dobry.
Hinol jest offline  
stary 09-07-2004, 12:50   #10
kaziu
Użytkownik Forum
 
kaziu's Avatar
 
Data dołączenia: 09 06 2004
Lokacja: ...w McDonaldzie :P
Wiek: 32

Posty: 108
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Elv Drael
Profesja: Elite Knight
Świat: Candia
Poziom: 100
Poziom mag.: 7
kaziu ma numer GG 9183359
Domyślny

Czy ja pisałem coś o strzałach na szkielety tam sie idzie ze spearami i tylko sie stoi a ztego co pamietam to zazwyczaj nie są same(ghost land) ,tak samo GS ja pisałem że ja JE BIEŻESZ NA KLATE A NIE Z KOLEGĄ ANI BLOKEREM!!


(przepraszam za nabicie posta,ale takiego nooobostwa to nawet na rooku nie widziałem) przeczytajcie dokładnie temat "na początek".
kaziu jest offline  
stary 09-07-2004, 14:46   #11
Warloczek
Użytkownik Forum
 
Warloczek's Avatar
 
Data dołączenia: 02 03 2004

Posty: 206
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Domyślny

A ja uważam że na GS-a to nawet na 20którytmślevelu można...
Nawt na 20lv z BoH-ami
A tak ogólnie to moge siędowiedziećgdzie znajde sporo ilość rotów wykluczając Venore
__________________
Monument życia...
Warloczek jest offline  
stary 09-07-2004, 19:05   #12
Gremlin
Buuuuu
 
Gremlin's Avatar
 
Data dołączenia: 06 10 2003
Lokacja: Edron

Posty: 1,637
Stan: Niegrający
Imię: Sir Grali
Profesja: Elder Druid
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Domyślny

Nemesis co z twoim poradnikiem, wrzuc go gdzies bo zdecydowanie przebijal ostatnie 2-3 poradniki ktore sie pokazaly.
__________________
To juz koniec i nie bedzie wiecej.
Gremlin jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 17:25.


Powered by vBulletin 3