Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 27-06-2008, 20:50   #1
Xeon95
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 27 06 2008

Posty: 14
Domyślny Kilka pytań od total newbie [więc się nie wkurzajcie]

Witam.
Jest to mój pierwszy post, więc chciałbym was powitać, ale przejdźmy do rzeczy.
Ostatnio w necie dowiedziałem się o tibi, więc chciałbym spróbować w to zagrać, a że ponoć bardzo gra wciąga to chciałbym grać w nią długo.
Mam więc do was kilka pytań, ale odrazu mówie, że nie mam kumpli w tibi, czyli zaczynam grę od zera.
1. Jaki świat polecacie [nie musi być no-pvp bo ponoć są tam nooby]
2. Jaką profesję wybrać na początek [najlepsza dla newbie]
3. Kiedy kupić pacc i czy wogóle kupować
4. Jak to jest z tymi gildiami [czy warto być w gildi i jaka dla low-lvl]
5. Jak szybko osiągnę coś w tibi [bo ile można latać z 8lvl]
Z góry przepraszam za złe dobranie działu i proszę o wyrozumiałość.
Xeon95 jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 27-06-2008, 20:59   #2
Wydas
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 28 05 2006
Lokacja: Opole

Posty: 36
Stan: Aktywny Gracz
Imię: xXxXx
Profesja: Knight
Świat: Aldora
Poziom: 64
Skille: n/c
Poziom mag.: 6
Domyślny

1. Świat zależy od ciebie, ja zacząłem grę na pvp i mi się do dzisiaj podoba,probowałem na innych ale na non-pvp za dużo noobów, pamiętam jak 40 lvle mi kradły bagi z 3 macami... pvp-e grałem 1 dzień i stwierdziłem że nie ma sensu.

2. O wyborze profesji jest tyle tematów że wystarczy przejrzeć pierwsze 4 strony w tym dziale na forum.

3. Jeżeli chodzi o pacc to dużo zależy od profesji np. knightem można grać bez a sorkiem/druidem gra bez pacc jest bardzo uciążliwa.

4. Gildia, zależy na jaką trafisz bywają ludzie pomocni i mający innych członków swojej gildii w d...

5. To zależy od czasu spędzonego przed grą i chęci można wbić w 2 miesiące 80 lvl (mój kumpel), a można w 6 lat 65 (ja xD)
__________________
\o/(^.-)\o/

Ostatnio edytowany przez Wydas - 27-06-2008 o 21:01.
Wydas jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-06-2008, 21:01   #3
Xeon95
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 27 06 2008

Posty: 14
Domyślny

Ale mi chodzi o konkrety.
A przy okazji czy warto czekać do uptade, czy mogę już zacząć.

Ostatnio edytowany przez Xeon95 - 27-06-2008 o 21:04.
Xeon95 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-06-2008, 21:09   #4
Wychylybymy
Użytkownik Forum
 
Wychylybymy's Avatar
 
Data dołączenia: 27 06 2008
Lokacja: Sulechów

Posty: 31
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Secura
Domyślny

Ja też witam ; D. Jeśli nie chcesz serwera non-pvp to IMO najlepszy będzie jakiś starszy serwer z niskimi cenami np. Antica. Najlepiej zacznij grać knightem, a zdecydowanie odradzam sorcerera i druida, bo tymi profesjami trudno się gra na niskich levelach. Jeśli masz dużo kasy to kupuj P. Zależy co chcesz osiągnąć.. Teraz już nawet 100 lvl nie jest zbyt dużym osiągnięciem. Do gildii raczej nie opłaca się wchodzić przed 30-35 lvlem, po prostu przed tym lvlem nie ma nic do roboty z gildią .
Wychylybymy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-06-2008, 21:39   #5
Duerroz
Użytkownik Forum
 
Duerroz's Avatar
 
Data dołączenia: 17 04 2006
Lokacja: Tutaj
Wiek: 31

Posty: 101
Profesja: Royal Paladin
Świat: Iridia
Duerroz ma numer GG 1505492
Domyślny

Jakbyś poszedł na Iridie, to tam nigdy nie ma kolejek, i zawsze sie możesz do meni zgłosić to cię oprowadzę. (pisz do Harcoral Zarthun jakby co). Na początek wybierz knighta albo pala. Gildie raczej od 40+lv (moje zdanie). Paca kup, jak sie już dobrze z tibią rozeznasz, warto kupić ale tylko jak cię gram wciąga. Żeby coś szybko osiągnąć w tibi, trzeba tylko czasu i chęci.
Duerroz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-06-2008, 21:42   #6
Xeon95
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 27 06 2008

Posty: 14
Domyślny

Chcę się dobrze przygotować do mojej przygody z tibią, więc dajcie też jakieś linki do poradników czy coś takiego.
Xeon95 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-06-2008, 21:48   #7
cipek13
Zbanowany
 
Data dołączenia: 14 02 2008
Lokacja: Warszawa takie thias Polski

Posty: 159
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Druid
Gildia: BRAK
Świat: Jakis tam
Poziom: 18
Skille: 19/20
Poziom mag.: 29
cipek13 ma numer GG 1852327
Domyślny

witaj nowy członku grupy społecznej czyli witaj tibijczyku.
1. Ja ci na początek polecam jednak jakiś server no-pvp tak na jakiś czas potem możesz wejść na pvp
2. Polecam ci palla...
3.Hmm... To zalerzy od ciebie
4. No jasne że tak...
5. radze popatrzeć w poradniki
cipek13 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-06-2008, 21:52   #8
PiterZiom
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 03 04 2007
Lokacja: Wloclawek

Posty: 13
Stan: Niegrający
Domyślny

1.Wybierz świat na ktorym gra malo ludzi wtedy jest wiecej miejsca na expowiskach i nie ma kolejek do zalogowania sie(jak nie posiadasz pacc) czy pvp czy no pvp to jusz twoja decyzja.(ja zaczynalem na pvp)
2.Wg mnie najlepsza profesja dla newbie to knight latwo sie nim gra i szybko sie nauczysz dobrze grac(ja zaczynalem knightem)
3.Pacc kup gdy bedziesz mial lvl 30+ i skile 75/75+ conajmniej zeby jusz puzniej duzo nie skilowac.
4.Najpierw poznaj kilku ludzi na servie i jak bedziesz twierdzil ze sa godni zaufania zrob z nimi gildie lub dolacz do ich gildi.
5.Knightem na bocie(takie cos co samo expi ale jest nielegalne;p)mozna 100 lvl w 3 miechy wbic.
PiterZiom jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-06-2008, 09:59   #9
Xeon95
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 27 06 2008

Posty: 14
Domyślny

To ciągle nie to o co proszę.
Może powiecie coś o konkretnych światach?
Xeon95 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-06-2008, 10:13   #10
dybos
Użytkownik Forum
 
dybos's Avatar
 
Data dołączenia: 13 04 2007
Lokacja: Thais
Wiek: 31
Wpisy bloga: 6

Posty: 39
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Eternia
Poziom: 36
Poziom mag.: 35
dybos ma numer GG 1719214
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez PiterZiom Pokaż post
1.Wybierz świat na ktorym gra malo ludzi wtedy jest wiecej miejsca na expowiskach i nie ma kolejek do zalogowania sie(jak nie posiadasz pacc) czy pvp czy no pvp to jusz twoja decyzja.(ja zaczynalem na pvp)
2.Wg mnie najlepsza profesja dla newbie to knight latwo sie nim gra i szybko sie nauczysz dobrze grac(ja zaczynalem knightem)
3.Pacc kup gdy bedziesz mial lvl 30+ i skile 75/75+ conajmniej zeby jusz puzniej duzo nie skilowac.
4.Najpierw poznaj kilku ludzi na servie i jak bedziesz twierdzil ze sa godni zaufania zrob z nimi gildie lub dolacz do ich gildi.
5.Knightem na bocie(takie cos co samo expi ale jest nielegalne;p)mozna 100 lvl w 3 miechy wbic.
Witaj takich lapsów jak ten u góry nie słuchaj bo za bota możesz dostać bana i nie będziesz miał szacunku. Ja zaczynałem na non-pvp. Potem długo grałem na pvp i teraz znowu non-pvp. Ja bym Ci polecał non-pvp, na początku i tak raczej nie dasz sobie rad w walce pvp. Na sewerze non-pvp, masz pewność, że nagle z dnia na dzień jakaś gildia nie zacznie rządzić i wyżynyać ludzi. Nie będzie wojny, gdzie będą zabijali wszystkich itp. Na początek non-pvp jest najlepsze.
__________________
Dopóki nie korzystałem z internetu nie miałem pojęcia, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zagrałem w tibie nie wiedziałem, że można być takim nOObem.

dybos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-06-2008, 10:41   #11
Leirdek
Użytkownik Forum
 
Leirdek's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2007
Lokacja: Łódź

Posty: 201
Stan: Niegrający
Leirdek ma numer GG 6758409
Domyślny

Witaj

1.Polecam PvP, jeśli mam ci powiedzieć jaki konkretnie to łap: Furora . Zresztą najlepiej wybrać świat gdzie pisze że jest empty Nie polecam non-pvp bo żeby wbić tak jakiś sensowny lvl to naprawdę trzeba być dobrym
2. Polecam Knighta, tu masz poradnik jak grać: http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=169498
3. Moim zdaniem nie kupuj za kasę tylko za walutę tibijską ( tzn. gp) Kupuj tylko od zaufanych osób
4. Tu od ciebie zależy
5. Szczerze? graj dla kumpli i satysfakcji a nie poziomu!

Łap parę poradników:
Jak nie zostać noobem:
http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=7598
Podstawy tibi:
http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=9191
Expowiska:
http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=121977

A i jak ktoś chce wyciągnąc od ciebie passy [acc number i password] to pod zadnym pozorem mu ich nie dawaj.

mam nadzieje że pomogłem
Leirdek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-06-2008, 10:53   #12
Koks_Antoni
Użytkownik Forum
 
Koks_Antoni's Avatar
 
Data dołączenia: 22 05 2008

Posty: 36
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xeon95 Pokaż post
Witam.
Jest to mój pierwszy post, więc chciałbym was powitać, ale przejdźmy do rzeczy.
Ostatnio w necie dowiedziałem się o tibi, więc chciałbym spróbować w to zagrać, a że ponoć bardzo gra wciąga to chciałbym grać w nią długo.
Mam więc do was kilka pytań, ale odrazu mówie, że nie mam kumpli w tibi, czyli zaczynam grę od zera.
1. Jaki świat polecacie [nie musi być no-pvp bo ponoć są tam nooby]
2. Jaką profesję wybrać na początek [najlepsza dla newbie]
3. Kiedy kupić pacc i czy wogóle kupować
4. Jak to jest z tymi gildiami [czy warto być w gildi i jaka dla low-lvl]
5. Jak szybko osiągnę coś w tibi [bo ile można latać z 8lvl]
Z góry przepraszam za złe dobranie działu i proszę o wyrozumiałość.
1. Co do światów - jeśli ma być świat pvp wybierz najlepiej taki na którym gra mało ludzi np. saphira ale tu jestes narażony na pk ( player killerów ).
Natomiast gdy nie chcesz borykać się z pk i chcesz swiat non pvp polecam ci Honere gdyż ze wszystkich światów non pvp czesto tam jest mniej ludzi online niż na innych serverach non pvp.
2.Moim zdaniem najlepsza profesja dla newbie to knight dość łatwo nim się gra ale skilowani jest dość nudne ( co do skilowania to wszystko masz opisane dokladnie w Tym poradniku.
3.Jeśli masz kase na pacca nalepiej kup wtedy kiedy będziesz miał lvl na ktorym pacc sie przydaje ( rozne questy nowe miejscówki [ expowiska ] ) czyli gdzieś na 50 lvlu i na dobrych skillach żeby marnować pacca na skilowanie.
pacc oczywiście nie jest konieczny ale napewno przydatny ale widzialem 100 + knightow bez pacca i zbytnio nie narzekali
4.Jeśli jesteś newbie i chcesz być już koniecznie w gildi to najlepiej wybierz gildie polakow ( pomoga ci w jez. polskim ) gildie wybierz neutralna ( nie prowadzaca wojen ani mass pk ) po mozesz miec klopoty.
5.lvl wiadomo nie jest najważniejszy ale sie przydaje ;D po wyjsciu z rooka wybierz miasto carlin a potem przenies sie do ab'dendriel ( oblukaj mapke na tibia.pl ) tam masz duzy resp trolli na ktorych mozesz zaczac skilowac i expic. gdy bedziesz mial juz z 12 + lvl i skille po 40 ( broń ) / 40 ( shield ) zapytaj sie tu na forum o respy rotwormow i wybierz sie tam expic.
Mógłbyś też grać ze mną na serverze Nova mój nick to "bonifacy piekarz" jesli jestes zainteresowany napisz mi na forum prywatna wiadomosc albo zrob sobie postac na novie i napisz do mnie pozdro.

chcialem dopisac jescze linki do poradnikow ale jak widze kolega wyzej juz dal
__________________
TWOJA STARA

Ostatnio edytowany przez Koks_Antoni - 30-06-2008 o 10:56.
Koks_Antoni jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-06-2008, 10:55   #13
Xeon95
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 27 06 2008

Posty: 14
Domyślny

Dzięki.
Naprawdę bardzo mi pomogłeś.
Czy jeszcze ma ktoś jakieś propozycje?
Xeon95 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-06-2008, 15:53   #14
Elders
Użytkownik Forum
 
Elders's Avatar
 
Data dołączenia: 24 07 2006
Lokacja: Szczecin
Wiek: 31

Posty: 560
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

1. Jeśli jesteś newbie to wybierz na początek świat No-PvP.Tam nauczysz się grać.Mimo iż jest tam naprawdę wiele nobów da się jakoś grać
2.Najlepszą i najłatwiejszą profesją do grania jest Knight.Niestety jest on baardzo nudny Ja bym Ci jednak doradził zrobić palla ^^.
3.Kup pacca jeśli będziesz mieć pieniądze.Jeśli stać Cię teraz na niego to kup go od razu.Bardzo ułatwia on grę.
4.Gildia na No-PvP jest tylko po to aby porozmawiać sobie na guild-chacie Może jeszcze pomagać w wykonywaniu questów.
5.Praca i chęci =)
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Etanov2 Pokaż post
ja gram w tibie bo jest jakas fabuła sredniowieczna i latasz rycerzykiem i napieprzasz w potworki , mozesz sie w handel bawic itp , jakas odmiana od gta czy innego badziejstwa
Elders jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-06-2008, 20:56   #15
Mewtwo
Użytkownik Forum
 
Mewtwo's Avatar
 
Data dołączenia: 17 06 2007
Lokacja: W domu
Wiek: 30

Posty: 63
Stan: Usunięty
Imię: Bezimienny
Profesja: Rookstayer
Gildia: Ruthless
Świat: Tenebra
Poziom: 999
Skille: 999/999
Poziom mag.: 99
Mewtwo ma numer GG 3999133
Domyślny

1. Dla poczatkujacego najlepiej non-pvp polecilbym ci harmonie(od razu moglbym ci dac jakies eq na start) [jak cos to msg]
2. knight jesli chcesz sie zanudzic przy skilowaniu, pall szybsze skilowanie wiec szybszy exp
3. wtedy kiedy bedziesz mial dobre skile, kase na promocje itp. i kiedy nauczysz sie wmiare grac
4. -------------
5. Nie noobowac przede wszystkim
__________________
Umiesz liczyc??? Licz na siebie!!! Twoje szczescie innych jebie

Ostatnio edytowany przez Mewtwo - 24-08-2008 o 14:37.
Mewtwo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 07:41.


Powered by vBulletin 3