Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki > Poradniki Archiwalne

Notki

Poradniki Archiwalne Poradniki napisane przez użytkowników forum, które dotyczyły poprzednich wersji Tibii i nie są już aktualne.
Pokaż wyniki sondy: Czy mam wstawić do poradnika wersje rozszerzoną?(z wszystkimi NPC i ekspowiskami)
Tak 42 85.71%
Nie 7 14.29%
Głosujących: 49. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 15-07-2005, 18:46   #1
Chessterr
Użytkownik Forum
 
Chessterr's Avatar
 
Data dołączenia: 14 01 2005
Wiek: 32

Posty: 551
Brak ikony Carlin-miasto kobiet

Witam.
Mam do zaprezentowania Wam miasto Carlin. Poradnik jest przeznaczony dla osób ,które zamierzają mieszkać w Carlin albo chcą się dowiedzieć nieco więcej o tym jak wielce ciekawym i wielkim mieście CARLIN.

PRZEWODNIK MOŻE SIĘ DŁUGO ŁADOWAĆ Z POWODU DUŻEJ ILOŚCI ZDJĘĆ.

Otóż Carlin rządzą kobiety. Główną władze sprawuję Queen Eloise i jej strażniczki. Na dodatek jest tam mnóstwo amazonek i valkiri. Z Carlin najbliżej jest do AB i Kazordon. Jest tu mnóstwo ekspowisk dla małych jak i dużych leveli. Czyli każdy znajdzie coś dla siebie. Tu się nigdy nie poczujesz samotnie albo nigdy nie będzie Ci w Carlin nudno. Wiele osób mówi ,że w Carlin dużo pk-ują. W/g mnie jest tu tyle pkerów jak wszędzie (zależy oczywiście od servera). Carlin jest otoczone wodą. Posiadacze domków w Carlin nie narzekają. Są w ciekawej okolicy i ładnie wyglądają na zewnątrz i(zależy od gospodarza) wewnątrz..

Zaczynamy od podstawowych i ciekawych miejsc w Carlin.

Podstawowe i ciekawe miejsca:

Swoją wycieczkę zaczynamy od głównego wejście do miasta ,które jest od strony północnej. Pilnują go strażniczki. Brama wygląda imponująco. Można wejść przez nią na mury miasta i obejść Carlin. Miasto jest zbudowane z pięknej cegły. Wygląda potężnie.




Gdy wchodzimy do Carlin na zachód jest zamek. U królowej możemy kupić promocje. W nim Queen sprawuję tron władzczyni Carlin. Zamek wygląda dosyć ładnie i w środku i na zewnątrz. Można zacząć swoje zwiedzanie właśnie od zamku.
1.
2.



Na południe od Queen jest plac gier. Można tu sobie troszkę pograć. Dobry sposób na nude i relaks. Dużo osób tutaj nie ma. Zdaża się kogoś spotkać. Venore ma swoje psy ,a my mamy plac gier. Ja niestety grałem tutaj tylko raz. Ale było dosyć fajnie. Graliśmy na pieniądze i wygrałem 100gp. Ale koniec moich przeżyć Czas na fotke.




A to już depo.. Na parterze jest NPC Liane odpowiedzialna za poczte. Sprzedaje listy i parcele. Obok niej jest skrzynka pocztowa. Depo jest dwu pietrowe z piwnicą. Depo w Carlin jest jedno ale wystarczające. Podstawowe miejsce w każdym mieście.

(przepraszam ze tylu osob ale godzina szczytu)




Na wschód od depo w budynku na dachu są dwie beczki z piwem. Jest to swojego rodzaju karczma bez NPC. Bardzo dobre miejsce na zatopienie smutków. Często tam se popije. Naprawde fajne miejsce i dosyć spokojne. Zapraszam wszystkich. Można obserwować depo. Tylko zabierzcie własne kubki.






Do kanałów można dostać się przez kraty w uliczkach. Umożliwiają one przemieszczanie się przez Carlin lub też trenowanie. Są tu spidery, bugi i slimy. A więc Carlin można zwiedzać: murem, uliczkami i kanałami. Ja zawsze ropuje z kolega dwa bugi i trenujemy z nimi. Wam też to radze.


Carlin posiada własny teatr. Bez NPC. Można tam wykonywać jakieś sztuki. W własnym zakresie. Często stoi puste. Budynek jest niedaleko wschodniej bramy. Teatr wygląda dosyc fajnie. Jest to chyba jedyny teatr w tibi. Ale wkońcu to duża metropolia. Zachęcam do zwiedzenia tego obiektu.



Młyn. Co tu dużo mówić. Bez NPC. Można sobie samemu chlebek upiec. Będzie świeży i prosto z pieca. Trzeba mieć tylko kose ale napewno wiecie jak piec chleb. Ja z tego nigdy nie korzystałem.



NPC:

Humphrey



Znajduję się on na południe od Amazon camp. Można u niego nabyć błogosławieństwo. Więcej o tym w TYM poradniku.


Phillip



Prowadzi on szkołe. Nie można nic u niego kupić ani sprzedać. Jest on przy pierwszej alejce na wschód od północnej bramy. Obok Explorer Club. Często tu trenuję z kolegą. Wam też polecam.



Shauna.



Pilnuje ona pożądku w mieście. Jest szeryfem. Są u niej cele. Nic nie sprzedaje ani kupuje. Jest przy wschodniej bramie miasta. Cele są zamknięte.
Oczywiście jest to na pokaz bo oczywiście porządku tu nie pilnuje. Ale szeryf jest i ma czkejące cele.

Alia



Jest kapłankąw świątyni. Uzdrawia Cię kiedy masz mało hp i kiedy przechodzisz na main lub giniesz tutaj zaczynasz. Poprstu główny Temple w Carlin. Jest ona na zachód od szeryfa. Napewno każdy kto zaczyna swoją przygodę na mainie i pierwszym jego miastem jest Carlin będzie pamiętał te miejsce.

Lector



Prowadzi on rzeźnie. Można u niego nabyć mięso.. Jest na południe od Alii. W Carlin są dwa sklepy z jedzeniem. Ja zaopatruje się tutaj rzadko. Lepiej iść na beery i samemu zdobyć jedzenie. Nadwyżki zostawić na później.


Cornelia



Prowadzi sprzedasz i skup zbroi, nogawic i helmów.Występuje na południe od Depot. Tutaj sprzedajesz swój loot z huntów.


Imalas



Sprzedaje jedzenie. Ale typu chleb, sery itp.,że tak powiem produkty roślinne. Ja akurat tutaj się nie zaopatruje w jedzenie.


Sarina



Sprzedaje eq. Torch itp. Jeśli się wybierasz w podziemia albo właśnie wyszedłeś z rooka przyjź do niej po sprzęt "przygodowy"

(Cornelia, Imalas, Sarina) są w budynkach na alejce na Południe od depot.

Tibra



Jest npc w sali kongresyjnej i bibliotece.

Legola



Jest w gildi paladynów. Nic nie sprzedaje ani nie kupuje. Jest nauczycielką paladynów. Zapraszam tam wszystkich początkujących do budynku aby trenić. Jest to dobre miejsce. Żadko odwiedzane.

Perec



Sprzedaje amunicje dla paladynów, łuki oraz kusze. To tytaj paladyn zaopatrzy się w sprzęt. Ja tylko raz tu kupywałem strzaly. Mlodzi palkowie powinni kupic na poczatku strzaly. Potem nalezy je robic samemu.

Captain Greyhound



Jest Kapitanem statku w Carlin. Statek znajduję się na południe od centrum Carlin.Zabierze was do:Ab'Dendriel, Edron, Thais i Venore.


Eva



Na wschód od depot jest BOT- Bank of Tibia. Można tam zamienić swoje ciężko zarobione pieniądze na platynki lub inne. Wiele osób stoi w depo i rozmawia z nią przez ściane. Ale to akurat mało istotne.

Padreia



Pracuję w gildzie druidów na południowy- zachód od depo. Nie prowadzi handlu. Jest nauczycielką. Naucza młodych druidów. Również dobre miejce do treningu.

Rowenna



Odpowiedzialna za bron. Sprzedaje i kupuje. Na poludnie od depo.
Nydala



Prowadzi sklep dla osób które właśnie kupiły swoje cztery kąty. Tutaj kupisz specjalistyczne wyposarzenie.

Rachel




Jest w gildi magów. Prowadzi sklep dla nich i sklep magiczny. Można tu nabyć fieldy, blanki itp. Na górze jest archsrocer. Najlepszy sorcerer w Carlin.

Ekspowiska:

Gdy naszym pierwszym miastem po wyjściu z rooka jest Carlin to są dwie dobre kopalnie. W tych kopalniach sam zaczynałem. A więc:



1. Kopalnia trolli w Carlin.

Ja ekspiłem właśnie w tym miejscu. Na początku musimy isć po klucz. Można go wziąśc jeden raz. Skrzynka znajduję się na północny-zachód od statku.



Później idziemy na cmentarz na wschód od Carlin.W budynku schodzimy na dol.



Otwierami drzwi



I wchodzimy do kopalni. Ekspimy tu do okolo 15 lvl.

1.Ja poszedłem potem na Lodowe wyspu. Na początku należy iść do NPC Nielson i za 20gp teleportować się najlepiej na folde. Więcej o lodowych wyspach TUTAJ
A oto kladka do wysp lodowych:



2. Carlin słynie z amazon camp. Na północny zachód od depo są dwa Amazon camp. Na powierzchni: amazonki, niedźwiedzie a na poziomach wyżej i niżej walkirie i witch. Ostrzegam przed witch.


O to przerobiona mapka respawnu z tibia.pl



Legenda:
2 Ghostland:
Poziomy wyżej: ~brak~
Na powierzchni: Rat, Cave Rat, Poison Spider oraz Slime.
Pod ziemią:Cave Rat, Scorpion, Skeleton, Wild Warrior, Ghoul, Stalker, Fire Devil, Demon Skeleton oraz Giant Spider. TUTAJ
3 Troll Camp:
Poziomy wyżej: ~brak~
Na powierzchni: Troll.
Pod ziemią: Troll.
4 Amazon Camp:
Poziomy wyżej: Amazon, Valkyries oraz Witch.
Na powierzchni: Wolf.
Pod ziemią: ~brak~
5 Bear Mount + Wolf foresst:
Poziomy wyżej: ~brak
Na powierzchni: Wolf oraz Bear.
Pod ziemią: ~brak~
6 Miasto Carlin:
Poziomy wyżej: ~brak~
Na powierzchni: ~brak~
Pod ziemią: Bug, Rotworm oraz Slime.
7 Molts:
Poziomy wyżej: ~brak~
Na powierzchni: Wolf, Spider oraz Poison Spider.
Pod ziemią: Rat, Cave Rat, Spider, Bug, Poison Spider, Troll, Rotworm, Minotaur, Wild Warrior, Elf Scout, Minotaur Archer, Hunter, Slime, Minotaur Guard, Stone Golem, Minotaur Mage, Beholder, Elf Arcanist, Orc Berserker, Monk, Demon Skeleton, Dragon, Giant Spider, Dragon Lord oraz Warlock.
8 Amazon Camp (połączenie podziemne z pkt. 7):
Poziomy wyżej: Amazon oraz Valkyries.
Na powierzchni: Bear oraz Amazon.
Pod ziemią: Amazon.
9 Goblin Camp:
Poziomy wyżej: ~brak~
Na powierzchni: Goblin
Pod ziemią: ~brak~
10 Amazon Camp:
Poziomy wyżej: ~brak~
Na powierzchni: Amazon oraz Valkyries.
Pod ziemią: ~brak~
10b Troll Cave:
Poziomy wyżej: ~brak~
Na powierzchni:~brak~
Pod ziemią: Troll.



Na koniec to dam kilka zdjęć z ekspowisk. Ponumeruje je w/g legendy obok mapki.

3. Troll Camp



4. Amazon Camp



5. Bear Mount i Wolf Foresst



6. Carlin



7. Molts



9.



Jak się ma mały level można też chodzić na gobliny. Ale w/g mnie są nie opłacalne. Dla gracza z powyżej 15 levelem. Polecam napewno Amazon Camp. Trzeba uważać na inne respa dla hight level. Duży lvl też znajdzie coś dla siebie. Szególnie Moltos. Idealne miejsce na grupowe hunty. Polecam. Można stamtąd dojść do demonii. Więcej o tym w TYM PORADNIKU Na pólnoc od Carlin są niedźwiedzie i wilki. Można tam się wybrać po food.

Mam nadzieje że się podobało. Zapraszam wszystkich do pięknego miasta Carlin- miasta kobiet i metropoli tibii.



KOMENTOWAC!
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Jean Jacques Rousseau
"Obelgi - to argument tych, którzy nie mają argumentów."



Ostatnio edytowany przez Chessterr - 07-08-2005 o 20:29.
Chessterr jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 02-08-2005, 17:18   #2
przemek89
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 08 05 2005

Posty: 6
Domyślny

Gratulacje.
Wedlug mnie super poradnik o Carlin
przemek89 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-08-2005, 17:27   #3
Mentos
Użytkownik Forum
 
Mentos's Avatar
 
Data dołączenia: 02 04 2005
Lokacja: .:unkn0wn:. [err666] SoaD Rulez! \,,\, (^^) ,/,,/
Wiek: 33

Posty: 277
Stan: Na emeryturze
Mentos ma numer GG 5518922
Domyślny

Naprwdę niezły poradnik... bardzo rozbudowany... szczegółowy... 8+/10
Mentos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-08-2005, 17:33   #4
Niszczyciel Mati
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 02 08 2005
Lokacja: Ruda Śląska
Wiek: 34

Posty: 17
Stan: Usunięty
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Galana
Poziom: 49
Poziom mag.: 54
Niszczyciel Mati ma numer GG 5446844
Domyślny

Spook poradnik dla nowyc którzy sie wybierajom do Carlin,poprostu gratuluje poradnika
Niszczyciel Mati jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-08-2005, 18:18   #5
zoso
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 01 06 2005

Posty: 20
Profesja: Knight
Świat: Harmonia
Domyślny

Jeden z najlepszych poradników na tym forum dobra robota
zoso jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-08-2005, 18:41   #6
-=HuRu=-
Użytkownik Forum
 
-=HuRu=-'s Avatar
 
Data dołączenia: 09 01 2005
Lokacja: Na PrZeStrZeNi ZieMi ;d
Wiek: 34

Posty: 390
Stan: Niegrający
Imię: Arthe
Profesja: Knight
Gildia: Naction
Świat: Refugia
Poziom: 47?
Skille: 80/80+
Poziom mag.: 5
-=HuRu=- ma numer GG 6609057
Domyślny

Wreszcie wiem nieco wiecej o carlin dotychczas nie przepadalem za tym miastem ale teraz to sie nieco zmieniło gdy te miasto przestało mi być takie obce, Gtz dla ciebie +8/10
__________________
¤ HaiL ¤

Cytuj:
(\_/)
(O.o)
(> <)
To jest króliczek. Skopiuj go do swojej sygnaturki aby pomóc mu w zawładnieciu światem!!!
-=HuRu=- jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-08-2005, 19:57   #7
Chessterr
Użytkownik Forum
 
Chessterr's Avatar
 
Data dołączenia: 14 01 2005
Wiek: 32

Posty: 551
Domyślny

Dziękuje za miłe posty. Jeśli są jakieś zastrzeżenia proszę zgłaszać na pw.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Jean Jacques Rousseau
"Obelgi - to argument tych, którzy nie mają argumentów."


Chessterr jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-08-2005, 12:16   #8
Celastian Kight
Użytkownik Forum
 
Celastian Kight's Avatar
 
Data dołączenia: 10 06 2005
Lokacja: Carlin
Wiek: 33

Posty: 66
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Świat: Celesta
Poziom: 33
Skille: 61/63
Poziom mag.: 4
Celastian Kight ma numer GG 4561514
Domyślny

Baardzo dobry poradnik!
Brawo
__________________
Celastian Kight
Świat: Celesta
Narodowość: Carlin
Profesja: Knight
Level: 33
Magic level: 4
Skille: 61/63
Ekwip: knight armor, warrior helmet, bright sword, vampire shield, knight legs, BoHy

PACC
Celastian Kight jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-08-2005, 23:49   #9
LarvaExotech
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 05 2005

Posty: 253
Domyślny

Za***isty poradnik! Wielkie gratz dla Ciebie - poradnik ma dużo zdjęć, dużo tekstu. Napracowałeś się przy tym - ocena: 10/10. Bez wątpienia...
LarvaExotech jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-08-2005, 15:37   #10
Chessterr
Użytkownik Forum
 
Chessterr's Avatar
 
Data dołączenia: 14 01 2005
Wiek: 32

Posty: 551
Domyślny

Czy znaleźliście jakieś błedy? Chce aby było w nim wszystko zawartne.Jak znajdziecie to mówcie
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Jean Jacques Rousseau
"Obelgi - to argument tych, którzy nie mają argumentów."


Chessterr jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-08-2005, 16:35   #11
djkuter
Użytkownik Forum
 
djkuter's Avatar
 
Data dołączenia: 23 04 2004
Lokacja: Jastrzębie Zdrój Kolor skóry: Biały!

Posty: 809
Stan: Niegrający
Profesja: Knight
Świat: Celesta
Poziom: 8
Skille: 23/25
Poziom mag.: 1
Wyślij wiadomość przez ICQ do djkuter djkuter ma numer GG 3596971 djkuter ma login Tlenu laik6@tlen.pl Adres Jabbera do djkuter Send a message via Skype™ to djkuter
Domyślny

Bardzo dobry poradnik. Przyłożyłeś się. Nie znalazłem w nim nic nowego, bo Carlin to moje miasto, zawsze tam mieszkam. Błędów raczej nie ma (nie zauważyłem ich, o ile są). Przydałyby sie takie poradniki o innych miastach.
__________________
djkuter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-08-2005, 20:19   #12
Solig
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 05 11 2003
Lokacja: Sanok
Wiek: 34

Posty: 38
Solig ma numer GG 2275543
Domyślny

Bardzo fajny poradnik dla zaczynających przygodę z Tibią, jednak dla weteranów jest już mniej ciekawy. Ale ogólnie to super Ci on wyszedł Dużo się narobiłeś tych fotek!
Pytałeś o błędy- oprócz literówek (nie żadko tylko rzadko, nie wziąść tylko wziąć !)wszystko jest OK.
Życzę powodzenia i wytrwałości w tworzeniu nowych artykułów.


edycja:
masz kilka błędów przez "szybkie pisanie" dlatego polecam zawsze przed wklejeniem sprawdzic w wordzie pisowanie
A, i jeszcze jeden ortograf: pożądku- porządku

pozdro

Ostatnio edytowany przez Solig - 08-08-2005 o 12:05.
Solig jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-08-2005, 20:31   #13
Chessterr
Użytkownik Forum
 
Chessterr's Avatar
 
Data dołączenia: 14 01 2005
Wiek: 32

Posty: 551
Domyślny

Dzięki. Chyba poprawiłem literówki Dzięki ,że mi powiedziałeś. Jak coś to mów jak coś znajdziesz.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Jean Jacques Rousseau
"Obelgi - to argument tych, którzy nie mają argumentów."


Chessterr jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-08-2005, 16:35   #14
Thimburd
Użytkownik Forum
 
Thimburd's Avatar
 
Data dołączenia: 20 07 2004
Lokacja: Odległa Galaktyka
Wiek: 34

Posty: 743
Stan: Na emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Poziom: 103
Poziom mag.: 60
Thimburd ma numer GG 8659724
Domyślny

Cudny poradnik. Bardzo rozbudowany. Super. Gratz 4 you
__________________
..: May the Force be with You! :..
Thimburd jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-08-2005, 20:02   #15
zipi
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 08 08 2005

Posty: 7
Domyślny

moze ktos tutaj wklejc obrazek z miejscem na mapie gdzie znajduje sie ten klucz do tych kopalni bo niemoge go znales
zipi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-08-2005, 20:27   #16
Chessterr
Użytkownik Forum
 
Chessterr's Avatar
 
Data dołączenia: 14 01 2005
Wiek: 32

Posty: 551
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez zipi
moze ktos tutaj wklejc obrazek z miejscem na mapie gdzie znajduje sie ten klucz do tych kopalni bo niemoge go znales
Nie chce ci pomoc roziwazac Qest. Lecz tu jest wszystko wytlumaczone
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Jean Jacques Rousseau
"Obelgi - to argument tych, którzy nie mają argumentów."


Chessterr jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-08-2005, 23:26   #17
Mrs. Divine
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny -.-

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mentos
Naprwdę niezły poradnik... bardzo rozbudowany... szczegółowy... 8+/10
Pała -.- wykorzystujesz ludzi aby wchodzili na twoja strone i nabijali ci wejsc. lol jaki ciul
  Odpowiedz z Cytatem
stary 24-08-2005, 01:31   #18
Lord Of Knight's
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 07 2005

Posty: 140
Domyślny Bardzo Fajne

Hmm niezły poradnik dobrze rozbudowany ciekawa treść . Tylko co do expowisk to bym się nie zgodził...Fakt są Valkirie i Amazonki lecz w podziemiach są Rotwormy Bugi oraz Slime..Na Ghoustlandzie występują Raty Cave Raty Skeletony Poision Spidery Slimy Ghoule Scorpiony Fire Devill Demon Skeletony Beholder Gost'y a także Gs.. Więc same chłopaki xDD
Lord Of Knight's jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-08-2005, 19:03   #19
ktos1
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Extra poradnik!dla mnie 10/10.Mam pytanie:Jest jakis opis/poradnik Venore?
  Odpowiedz z Cytatem
stary 25-08-2005, 19:26   #20
Chessterr
Użytkownik Forum
 
Chessterr's Avatar
 
Data dołączenia: 14 01 2005
Wiek: 32

Posty: 551
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ktos1
Extra poradnik!dla mnie 10/10.Mam pytanie:Jest jakis opis/poradnik Venore?
Jest chyba. Ma nazwe Venore-Bagienne miasto. Wpisz w wyszukiwarce
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Jean Jacques Rousseau
"Obelgi - to argument tych, którzy nie mają argumentów."


Chessterr jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 16:45.


Powered by vBulletin 3