Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 07-11-2007, 12:51   #261
Faratiz
Użytkownik Forum
 
Faratiz's Avatar
 
Data dołączenia: 08 06 2007
Lokacja: Polnoc Polski
Wiek: 33

Posty: 65
Stan: Na Emeryturze
Imię: Faratiz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Arcania
Poziom: 54
Poziom mag.: 54
Domyślny

Moze cos z tego bedize o.O W letnim update oslabili moc magiczna sorcow nie zmieniajac kosztow run, mf itp. ani udzwigu. Ludzie sie przestraszyli i przestali grac profesjami magicznymi. Wczesnije mimo duzych kosztow expienie sorcem bylo oplacalne dzieki zadawaniu olbrzymich obrazen. Teraz mimow slabszych "hitow" jest szansa na powrot "oplacalnosci" gry prof. magicznymi

Moze wroce do gry?
__________________
NIE CHCESZ HACKA?
WEJDZ I POCZYTAJ! TO NIE BOLI ;P


KLICK!
Łatwy sposób na Owntibie i inne gówna
Faratiz jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 07-11-2007, 13:46   #262
BiTto
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 07 11 2007

Posty: 6
Domyślny ehhh

Jakie nooby jak możecie uważać ze pall ma za dobrze, ten kto mówił ze powinni zmniejszyć moc palla niech spróbuje zrobić dobry skill. Ja na samo skilowanie Pallem od 70 do 80 wywaliłem chyba z 40k i uważam ze słusznie odebrano moc sorcom i druidom ponieważ nimi nie trzeba spędzić wielu godzin na trening. Nie popieram tez tego by ograniczać knightow ponieważ tylko nooby narzekają na pro graczy którzy zrobili dobre skile i chcą je wykorzystać.
BiTto jest offline  
stary 07-11-2007, 14:14   #263
mago
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Wiek: 53

Posty: 281
Imię: Bolbochan
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Poziom: 136
Skille: 98/60
Poziom mag.: 22
Domyślny

Bynajmniej - chodzilo mi o to ze od pewnego momentu mlvl juz jest ciezko wbic .

Zalozmy lepszy jest ed 120 lvl 75 mlvl czy ed 150 lvl 80 mlvl?

I tu jest odpowiedz czemu pozniej licza sie glownie levele.
__________________
21:15 Hilo Arap [27]: mam sprawe przyjol bys mnie do gildi 21:15 Hilo Arap [27]: za bp hmm na miesiondz
mago jest offline  
stary 07-11-2007, 15:41   #264
Leirdek
Użytkownik Forum
 
Leirdek's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2007
Lokacja: Łódź

Posty: 201
Stan: Niegrający
Leirdek ma numer GG 6758409
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez BiTto Pokaż post
Jakie nooby jak możecie uważać ze pall ma za dobrze, ten kto mówił ze powinni zmniejszyć moc palla niech spróbuje zrobić dobry skill. Ja na samo skilowanie Pallem od 70 do 80 wywaliłem chyba z 40k i uważam ze słusznie odebrano moc sorcom i druidom ponieważ nimi nie trzeba spędzić wielu godzin na trening. Nie popieram tez tego by ograniczać knightow ponieważ tylko nooby narzekają na pro graczy którzy zrobili dobre skile i chcą je wykorzystać.
Hhahahahh<rotfl>.
Stary,załóż se knighta i wyskilluj te swoje skille 70/70 to zobaczymy czyb będziesz dalej sądził że palek ma źle.
Leirdek jest offline  
stary 07-11-2007, 15:42   #265
Nevir
Użytkownik Forum
 
Nevir's Avatar
 
Data dołączenia: 02 04 2006

Posty: 86
Stan: Niegrający
Profesja: Royal Paladin
Świat: Aurea
Domyślny

Dokładnie ja gram pallkiem od tygodnia wcześniej robiłem skille niby jest fajnie na paccu już ponad 40 lvl ale z Royal spearow i tak nie wale tak jak knightem z mystic blade przy 76 sworda czyli po 300 max + zajebista obrona i w ciul capa na dragach/żółwiach to była poezja.
Można powiedzieć że wychodzi na jedno bo 76 sworda najtem dobic to tak jak z 80 dista pallkiem lecz nadal musze uciekać bo zazwyczaj nie chce mi sie trenic shieldingu a speary nadal sie kończą pallek ma fajnie jak ma dobry internet + dobre eq z czym sie równa duża ilość gotówki + dobre skille + pacc = dobre pg po 2-3lvl dziennie nawet do 70-80 ( nie wiem bo pierwszy raz gram pallkiem ale wydaje mi sie ze tak dalbym rade, oczywiście takie pg równa sie z lekkim nałogiem )

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Leirdek Pokaż post
Hhahahahh<rotfl>.
Stary,załóż se knighta i wyskilluj te swoje skille 70/70 to zobaczymy czyb będziesz dalej sądził że palek ma źle.
Tak się składa że wyskilowałem nieco ponad 80 knightem i pallkiem więc ja mogę zauważyć różnicę.
I mówię Ci... jest fajnie ale jest wiele sytuacji w których wolałbym być knightem a w których pallkiem.
Min. więcej hp, exori gran <- ostra faza na ofie etc...

I nic tego nie zmieni, nie można być obiema profesjami chyba że zrobisz sobie knighta i pallka jednym blokujesz hydry/hero a drugim bijesz.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez madalioni Pokaż post
Co racja to racja: Knight expi z tym asmym eq przez 30lvl (sredni), pall wydaje około: z pacc-2k na 100 royalek, facc - 1k 100spearów.
Sorc i drut nie wspomne bo to sa ogromne pieniadze(dla kogos kto ich nie ma)
Pomijasz cały ten fakt że pallek wydaje może nie mnóstwo ale sporo pieniędzy na wytrenowanie się (nie liczę fooda) A sorc/druid może zarobić podczas treningu skilli (czyt. train mlvl). Więc jeżeli już jesteś wogóle taki dokładny to royalki kosztują 1,5k za 100 i akurat uważam że są one tak samo dostępne dla pacc i dla facc gdyż trzeba być kompletnym idiotą aby nie mieć kolegi z paccem bądź nawet przypadkowego gracza z którym gadałeś z 30 sekund a wiesz że by cię nie oszukał.
__________________


Ostatnio edytowany przez Nevir - 07-11-2007 o 15:55.
Nevir jest offline  
stary 07-11-2007, 16:51   #266
madalioni
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 24 01 2006
Lokacja: Jarosław- Polska

Posty: 59
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Madalioni
Profesja: Paladin
Gildia: FOD
Świat: Xantera
Evul

Nevir o to mi chodzilo ze knight nic nie wydaje, a pallek wydaje sporo kasy na wszystko. A z faccem chodzi mi o porównanie do innch gier mmorpg, w których na faccu dostajesz 100% expa,a na paccu 200%(przykladowo). Jesli to sie zmieni to tylko czekam na Tibia3D. Bo tak sie za niedlugo stanie ze solo niektore profesje nie beda mogly solo expic tylko exp w party da jej lvl.
__________________
MUSIC is my life. NOT TIBIA, tibia is just the game but not life.
madalioni jest offline  
stary 07-11-2007, 16:56   #267
HIHOHAHO
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 06 2006

Posty: 189
Imię: M&M :)
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Refugia
Poziom: 181
Poziom mag.: 78
Domyślny

skonczcie pisac ze skilowanie magiem jest takie proste bo juz tego sluchac nie moge

noob ktory afczy 2 lata pod depo i kreci runy wbije 60 magiczny

zeby wbic jakis przyzwoity lvl magiczny to trzeba ciagle huncic na manasach

1 glupie wyjscie na hydry 20-30 bp MF i jeszcze wielkie G wypada z tych hydr ( dla takiego maga 80 - 100 lvl nie jest to mala kasa ) - zreszta mag jesli cokolwiek chce ubic to musi bulic

wyskilowanie palka do 80 dista to pryszcz - jednak sporo kasy trzeba wlozyc ( z drugiej strony wystarczy wbic te skile i potem kasa plynie strumykiem - na uniterze mam palka 78 dista skile wbilem na goblinach - bilem je kamieniami ktore z nich wypadaja - nie wydalem grosza na skilowanie w dodatku nabilem niemalo kasy )

wyskilowac knajta jest trudniej niz palka - a knajt bez skili to dupa - od 80+ skila mozna mowic ze to jest knajt - zanim wbije 80 skile to jest cien knajta i nie warto takim chuchrem z depo wychodzic.

po upie moim faworytem jest knajt - palek jest dobry do 140 lvl potem kina nabiera rozpedu.
mogli by palkow lekko udupic ale nie koniecznie ( nie bylo by takiego syfu na expowiskach )
osobiscie oczekuje ze cipsoft sprawi ze expienie postaciami magicznymi stanie sie rownie oplacalne jak innymi profesjami

teraz gram knajtem-noobcharem i nie wiem co to brak kasy - z kazdej wyprawy cos sie przytarga , nawet smieci ( kusze itp )
__________________
HIHOHAHO jest offline  
stary 07-11-2007, 17:01   #268
Gawus
Santa Claus
 
Gawus's Avatar
 
Data dołączenia: 31 01 2006
Lokacja: Polska/England
Wiek: 33
Wpisy bloga: 6

Posty: 517
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Secura
Poziom: 123
Skille: 90/83
Poziom mag.: 8
Wyślij wiadomość przez ICQ do Gawus Gawus ma numer GG Kocham Natalie Adres Jabbera do Gawus
Domyślny

A ja wam powiem tak.

Moglibyście zakończyć co niektórzy snuć domysły i pisać aby dodać knightowi 'exura gran', palkowi zabrać 'exura vita' a druida zrobić tylko i wyłącznie uhmakerem, a sorca polepszyć 4ro krotnie.

Co do bronie - niszczenie broni wejdzie na 99.9%. Lecz jak niektórzy mówią, że będzie ona na czas - prawdopodobnie tak będzie i będzie działać to jak stamina. Na pewno nie będzie zależało to od ilości bloodhitow, ponieważ uderzenie w snake psuło by naszą broń tak samo jak uderzenie w GSa czy behemota.

Mogłby to sie rownież odbywać na zasadzie czaru, który by ją odnawiał i zabierałby nam punkty soul. Znów facc zostałby udupiony ponieważ jego soule odnawiaja się wolniej niż pacc - zachęta do zakupu pacc zawsze mieści się w update..

Na pewno nie zrobią run cięższymi/lżejszymi, bo nosić je mogą wszystkie profesje. manafluidy dające magom więcej many niż knightom - na pewno nie <chyba, że zależało by to od levela magicznego - w co też wątpie bo 9 a 80mlv to trochę za duża przepaść a mag 500 many za mfa nie dostanie.>
Manafluidy tańsze być na pewno nie będą, bo już i tak ich cenę zmniejszyli prawie i połowę.
Również, prawdopodobnie zwiększą siłę magiczną magów - jak teraz ją zmniejszyli, to na pewno jej trochę oddadzą - było tak w przypadku niszczących się spirów, niszczyły się za często więc zwiększono ich wytrzymałość.

Możliwe będzie również to, że postanie specjalna wyspa dla magów, gdzie tylko oni będą mogli expić - dlaczego? jeżeli powstałyby potwory dla nich (specjalne) o ilości HP małej, małych hitach zadawanych naszej postaci to na pewno byłyby one okupowane przez inne profesje (pal & najt).

Czekajcie do ostatniego teasera (bo pewnie to w nim ukaże się sprostowanie do artykułu o balansowaniu, jak to było w wakacje '07)
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wald_Kerius Pokaż post
No no no!! Od Gawusia to wy wara, bo pobanuje jak...
:eek: Your Gawi :eek:
Gawus jest offline  
stary 07-11-2007, 17:22   #269
Areisen
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 04 2007

Posty: 20
Domyślny

@up wg mnie tepienie broni to glupota.. to nie ta gra,a jak tak bardzo chcesz tepa bron to graj w silkroada,niby jak wyobrazasz sobie naprawianie broni soulami?
__________________
http://s4.gladiatus.pl/game/c.php?uid=41512 kliknij-to cie nic nie kosztuje
Areisen jest offline  
stary 07-11-2007, 17:22   #270
Maver
Użytkownik Forum
 
Maver's Avatar
 
Data dołączenia: 28 07 2006
Lokacja: Kraków
Wiek: 33

Posty: 150
Imię: Mavetrix
Maver ma numer GG 670240
Domyślny

@up
Dlaczego uważasz, że to głupota? Oczywiście pomysł z odnawianiem broni używając souli jest mało prawdopodobny, ale np. zanoszenie miecza do odpowiedniego npc, który za opłatą by go odnawiał nie jest zły. W ten sposób expienie knightem musiałoby trochę więcej kosztować, a sama gra nabrała by więcej realizmu. Nie mów, że to nie ta gra bo mogę się założyć, że rody i wandy były już używanie w innych grach zanim pojawiły się w Tibii.


*Proszę nie mówcie, że skillowanie paladynem jest długie. Wystarczy uzbierać/kupić kamyki załatwić sobie kumpla/monka do treningu i posiedzieć trochę. Sam, jeszcze przed update, robiłem paladyna i zdobycie 70 dista zajęło mi ~tydzień (nie licząc zbierania amunicji). Teraz z takim skillem się już dosyć mocno bije, a zanim się wbije postacią magiczną jakiś sensowny mlvl minie bardzo dużo czasu(oczywiście nie pakując kasy w mlvl).

Ostatnio edytowany przez Maver - 07-11-2007 o 17:38.
Maver jest offline  
stary 07-11-2007, 17:38   #271
Modliszka11
Użytkownik Forum
 
Modliszka11's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2007
Lokacja: Venore

Posty: 87
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elder Druid
Gildia: Freak
Świat: Candia
Poziom: 72
Skille: 20/25
Poziom mag.: 55
Domyślny

niestety napisalo że knightowi dodadzom jakieś koszty moim zdaniem najlepiej by było jakby te bronie sie tempiły ale żeby dało sie je naostrzyć tak jak w przypadku użycia mf żeby knight w sklepie mógł kupować kamienie poto żeby naostrzyć sobie broń albo żeby druid mógł je robić


a Druidowi wystarczy zmniejszyć ilość many z vis i już bendzie mu sie dobrze expiło i dodać jakieś nowe ataki Defensywne np zwienkszanie skila danej postaci o 1 jak ma sie małe skile to niewiele to daje ale na dużych skilach wiele to by dało i wysze lvl by zaczeły używać pomocy druidów
__________________
Uwaga Tekst Który Pisze Nie Jest Przeznaczony Dla Ludzi Uzależnionych Psychicznie Od Ortografi
Modliszka11 jest offline  
stary 07-11-2007, 18:01   #272
Hunter Of Mystery
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 04 2006

Posty: 117
Imię: 000
Gildia: 000
Świat: 00
Poziom: 00
Skille: 0000
Poziom mag.: 00
Domyślny

Wg. mnie powinni dac druidowi wieksze zdolnosci nekromancji. Druid = magia zycia i zywiolow - przyzywanie 3 summonow i wieksze opcje ozywiania nieumarlych poasowalyby do druida. Magowi dac wiedze alchemiczna, niech sobie sam wazy manafluidy i rozne rzeczy(naturalnie po pozbieraniu odpowiednich integrencji, np 2 wilcze lapy, 5 plastrow miodu, luska smoka...), przy czym wazenie life fluidow i manafluidow dac dla facc, a bullseye potionow etc dla pacc(i powiekszyc arsenal napojow, aby wazenie nie konczylo sie na mana i lifefluidach)
__________________
Best Solo :Beholder
Best hit:140(Cyclops)
eQ: Noble Armor,Plate Legs,Soldier Helmet,Guardian Halberd,Knight Axe,Guardian Shield
Hunter Of Mystery jest offline  
stary 07-11-2007, 18:04   #273
Fazox
Użytkownik Forum
 
Fazox's Avatar
 
Data dołączenia: 18 12 2004
Lokacja: Rzeszów ..:B3:..

Posty: 21
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Modliszka11 Pokaż post
a Druidowi wystarczy zmniejszyć ilość many z vis i już bendzie mu sie dobrze expiło
taaak haha do 5 many co ? wyjdz ...
__________________
"(...) I don't know what to do,
'Cause I'll never be with you."
Fazox jest offline  
stary 07-11-2007, 18:47   #274
Mailuss
Użytkownik Forum
 
Mailuss's Avatar
 
Data dołączenia: 07 08 2007
Lokacja: Pawłowice
Wiek: 36

Posty: 53
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Mailus
Profesja: Elite Knight
Gildia: -Brak-
Świat: Xerena
Poziom: 156
Skille: 93/86
Poziom mag.: 8
Mailuss ma numer GG 1971140
Cool

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Santaks Pokaż post
Pomimo ze gram teraz moim 64ek chcial bym zeby knighta ujebali jak naj bardziej wtedy wruce na sorca.
Po co od razu ujebywać? Nie wystarczy ,że poprawią magów?
@TOPIC
Z tego co widać CipSoft się stara. W końcu biorą za to kasę i to nie małą A jak to będzie to pożyjemy zobaczymy
Mailuss jest offline  
stary 07-11-2007, 19:13   #275
Zonta
Użytkownik Forum
 
Zonta's Avatar
 
Data dołączenia: 29 12 2004

Posty: 77
Stan: Aktywny Gracz
Domyślny

~~Hunter Of Mystery~~
według mnie twoja wypowiedz jest totalnie bez sensu!
Druid to postać neutralnie dobra z charakteru i żyjąca w harmonii z przyroda a ty chcesz dawać mu zdolności nekromanckie co jest totalną głupotą i nie znajomością natury profesji , to raz.
Robienie mana fluidów hmm już ktoś o tym pisał i to całkiem fajny pomysł ale... nie tym kosztem którym napisałeś w takim wypadku to nie było by w żadnym wypadku opłacalne , skoro dalej jakieś ale to przedstawię mój pomysł
A więc , tworzenie mana fluidów lub life fluidów powinno się odbywać mniej więcej tak jak robienie run kupujemy dane składniki kocioł i inne duperele ( kwestia wyobrażenia tego sobie ) i odczekujemy określoną ilość czasu żeby nasza zupka sie udała zaokrąglijmy że jeden kociołek wystarczy na 20 mana fluidów a czas trwania to 1.5h , dla kogoś kto robi runy to było by już coś to tyle
__________________
Kocham filmy tego typu
http://www.tibicams.tibianetwork.net...ies/show/33368
Zonta jest offline  
stary 07-11-2007, 19:20   #276
Hunter Of Mystery
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 04 2006

Posty: 117
Imię: 000
Gildia: 000
Świat: 00
Poziom: 00
Skille: 0000
Poziom mag.: 00
Domyślny

@up
"Zyjaca w zgodzie z natura" zdecydowanie explosion i undead legion to zycie w zgodzie z natura... Skoro dostal undead legion czemu nie mozna poprowadzic tego tematu dalej? Powinni zrobic ze dostaje sie 3/4 expa jesli summony zabija moba, to byloby bardziej olacalne expienie nimi. A do fluidow - czemu nie mozna zbierac jagod, np. do manafluida jest wymagane 25 jagod i skrzydlo nietoperza? Wreszcie mozna by wykorzystac green dragon scale do wazenia potezniejszych potionow.
__________________
Best Solo :Beholder
Best hit:140(Cyclops)
eQ: Noble Armor,Plate Legs,Soldier Helmet,Guardian Halberd,Knight Axe,Guardian Shield
Hunter Of Mystery jest offline  
stary 07-11-2007, 19:33   #277
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

przez dobrze wprowadzona alchemie gra by genialnie zyskala na atrakcyjnosci.
__________________
Vil jest offline  
stary 07-11-2007, 19:38   #278
Modliszka11
Użytkownik Forum
 
Modliszka11's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2007
Lokacja: Venore

Posty: 87
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elder Druid
Gildia: Freak
Świat: Candia
Poziom: 72
Skille: 20/25
Poziom mag.: 55
Domyślny

Pomysł z alchemiom jest dobry i druid robił by też inne mikstury np Prendkości na jakiś czas albo Jakiegoś Skila na określony czas
__________________
Uwaga Tekst Który Pisze Nie Jest Przeznaczony Dla Ludzi Uzależnionych Psychicznie Od Ortografi
Modliszka11 jest offline  
stary 07-11-2007, 19:47   #279
Gizmik
Użytkownik Forum
 
Gizmik's Avatar
 
Data dołączenia: 12 06 2007
Lokacja: Poznań

Posty: 31
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Gizmur
Profesja: Knight
Świat: Candia
Poziom: 40
Skille: 64/64
Poziom mag.: 5
Gizmik ma numer GG 3050731
Domyślny

@UP
O tak, ale musiał by być naprawdę dobrze zrobiony :0.
__________________
Prosiak witruwiański
Gizmik jest offline  
stary 07-11-2007, 20:18   #280
Fazox
Użytkownik Forum
 
Fazox's Avatar
 
Data dołączenia: 18 12 2004
Lokacja: Rzeszów ..:B3:..

Posty: 21
Stan: Niegrający
Domyślny

z ta alchemia to naprawde dobry pomysl druid bylby o wiele bardziej atrakcyjna profesja i nie laczylo by go juz tak wiele z sorcem
__________________
"(...) I don't know what to do,
'Cause I'll never be with you."

Ostatnio edytowany przez Fazox - 07-11-2007 o 20:19.
Fazox jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 10:46.


Powered by vBulletin 3