Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 05-12-2006, 15:04   #101
Gilu90
Użytkownik Forum
 
Gilu90's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2005
Lokacja: Tychy
Wiek: 33

Posty: 218
Stan: Na Emeryturze
Gilu90 ma numer GG 935519
Domyślny

Zgadzam się z wami, że palladyn to ciężka postać do grania na samym początku. CIP'Y zrobili jeden wielki błąd NISZCZĄCE SIE SPEARY ! Trenowanie pałkiem jest bardzo trudne, uważam że palladyn to najlepsza z wszystkich profesji, ale gdy chciłałem sie przeżucić na pałka i trenowałe nim, to musiałem co 20 min leciec do sklepu po speary. CIP'y napewno w tym update nie zrobia tego że znowu speary są stałe, ale może ułatwią pałkowi życie, czymś że np skille jeszcze szybciej wchodzą =]
__________________
"Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana."
Napoleon Bonaparte
Gilu90 jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 05-12-2006, 16:22   #102
Gholit
Użytkownik Forum
 
Gholit's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2006

Posty: 127
Domyślny

Albo kamienie powinny być bardziej dostępne, albo speary powinny mieć jeszcze mniej ataku (lub nowy ich rodzaj), a tak w ogóle to wszystko powinno się niszczyć 2 razy wolniej, to było by w miarę dobrze.

A co do tych dawnych czasów... to chciałbym do nich wrócić. Kiedy w Tibię grało razem ze mną 4 dobrych kumpli i uczylismy się od jednego, który był naszym "mentorem", bo zaczął z Tibią 2 tygodnie wcześniej... Teraz jeden gra w Guild Wars, drugi na OTS, trzeci w inne gry, a czwarty sporadycznie się loguje (przynajmniej wtedy kiedy ja gram). Początki bywają trudne ale także przyjemne...

Ostatnio edytowany przez Gholit - 05-12-2006 o 16:23.
Gholit jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-12-2006, 18:14   #103
Spidway
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 04 12 2006
Lokacja: Venore

Posty: 14
Stan: Aktywny Gracz
Imię: XxX
Profesja: Knight
Świat: Antica
Poziom: 23
Skille: Bije je
Poziom mag.: 3
Spidway ma numer GG 8315987
Domyślny

No fakt trochę za szybko znikają speary ale mi to aż tak bardzo nie przeszkadzało. Jakie powinienem mieć eq jeśli teraz mam: crown armor, bohy, platinum amulet, warrior helmet, plate legs i na wypadek w bp dwarven shield??
Spidway jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-12-2006, 19:56   #104
Sunspot_69
Użytkownik Forum
 
Sunspot_69's Avatar
 
Data dołączenia: 15 11 2006
Lokacja: ŁDZ

Posty: 38
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Devil ~
Profesja: Paladin
Świat: Trimera
Poziom: 54
Skille: 95/81
Poziom mag.: 18
Domyślny

Ale temat chyba inny jest i zobacyzlismy z tego. Nie wprowadza palowki nie lamiacych sie sperów poniewaz bylo by to zbyt proste dla bociarzy. 4 spery w łape i lecim caly dzien. Co do eq to w/g mnie palikowi jest w ogole nie potrzebne eq, chodzac na powazniejsze hunty i tak nie wezmiemy odpowiedniej ilosci bełtow dlatego zawsze robimy baga z ammo, albo tak jak ja xD 1k bolts na siebie + to co wejdzi na knighta tylko ja chodzac nago zawsze mam duzo uh na sobie. Jak kto woli ale palik nie musi miec eq, po to wlasnie mamy dyst.
@Topic:
Palikiem gra mniej osob zaczynajcych dopiero bo wiadomo ze wydac pare k na spersy jest na pocztaku ciezko i wiele osob nie ma takich pieniedzy dlatego latwiej ustawic sie chodz by na slimie knightem i trenic sobie, nie wpsominajac juz o m lev u sorca, ale wiele osob gra Palami które wczesniej osiagnely juz cos, ja np nie wyobrazam sobie zrezygnowac z tego calego podnoszenia sperów ktore kosztowało mnie dobicie 95 dista xD.
Sunspot_69 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-12-2006, 21:17   #105
viper555
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 04 2006
Lokacja: OPOLE
Wiek: 33

Posty: 181
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Vipperek
Profesja: Royal Paladin
Świat: Aldora
Poziom: 60
Skille: 82/57
Poziom mag.: 16
viper555 ma numer GG 6546501
Domyślny

szkoda gadać na temat profesji bo my tu możemy różne rzeczy wypisywać a i tak cipy mają nas w dupie i coraz bardziej jebią grę... pal to już niewiem po co ma istnieć w tej grze i tak się go wogule niebierze na żadne hunty bo wszedzie jest lepiej brać sorca ze sobą każdy wie dlaczego, skile to porażka (że niby po to wprowadzili spiry lamiace się żeby utrudnić zycie uzytkownikom botów a co pozostale profesje niemoga skilować bez bota??!knajt ustawia bota i idzie na slimy klepac i moze to robic caly dzien sorc tym bardziej bot ustawic isc nad rzeczke pelno robaczkow i runek i jazda a pozatym znakomicie skiluje expiac... no jedyna przeszkoda sa soule ale idzie z nimi zyc ale jak zwykle palkowi trzeba bylo utrudnic zycie)zwiekszenie ilosci dodawanej many i zmniejszenie ceny manasow to rowniez + glownie dla sorca bo może on w ciagu godz zrobic tyle expa o ktorym palek może se pomazyc.Pozatym co nam daja skile u palka jak i tak 200 lvl bije tak samo jak 100 wiec dobijajac 100 lvl poco grac dalej... najlepsza gra jest od 50-100 pozniej smierdzi nuda u sorca przeciwnie pozniej tyle wyciaga z tego "exori vis" ze glowa boli a to niby taki niepozorny czar zabierający tylko 20 many...

można by było jeszcze dalej wymieniać ale po co i tak to nic nieda cipy zrobia to co beda chcialy;/ szkoda bo paladyn to jest moja ulubiona postac ale krew mnie zalewa jak widze sorkow i te ich "exori vis" i zasrane różdzki!!!
__________________


Viper Rox xDDD
viper555 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-12-2006, 22:32   #106
Lifter
Użytkownik Forum
 
Lifter's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2006

Posty: 412
Domyślny

Ja gram palkiem. Szczeże mówiąc zaczołem kariere łucznika od niedawana i musze powiedzieć, że łamiące sie speary mi nie przeszkadzają. Skillować można do skilla 40 a potem expić cały czas. Czasami ktoś kamienie sprzedaje, to wtedy sie kupi i troszeczkę podskilluje. Najlepiej spearami trenuje się na cyklopach. Wystarczy 15level i conajmniej vampire shield (pożyczony ). Idzie się na cyce, bierze się baga i raj
__________________
Keylogger tygodnia:

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sasisok
Witam jesli ktos chce obejrzec film solo dmeon 70 lvl sorcerer link daje
***
Uwaga moze wystapic trojan albo keylogger w nie ktorych anty wirach bo w exe dodałem film by był lepszy efekt jak i dzwieku i graficzny
Lifter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-12-2006, 22:43   #107
^Trial^
Użytkownik Forum
 
^Trial^'s Avatar
 
Data dołączenia: 05 12 2006

Posty: 235
Stan: Aktywny Gracz
Domyślny

Hmmm....
To, że ludzie coraz rzadziej wybierają paladyna jest spowodowane:
- Łamiącymi sie spearami
- Wiekszosć pacców wybiera teraz magów<przyczyny znane >
- Newbie co na forum przeczytają, że sorc ma sd, a druid uhy
- Prostotą expienia sorcami, drutami czyt. Wandy/Rody

xd own3d
^Trial^ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-12-2006, 22:55   #108
DRoN
Użytkownik Forum
 
DRoN's Avatar
 
Data dołączenia: 02 08 2005
Lokacja: Przasnysz
Wiek: 33

Posty: 970
Domyślny

Cytuj:
Najlepiej spearami trenuje się na cyklopach
1. I dla mnie to było kiedyś najfajniejsze, że brało się 3 speary i można było na full def trzepać cyce. Był jakiś exp, free loot i skill rósł.
Mogliby wprowadzić broń rzutną nie do traina, czyli stary spear (heavy spear attack:30+ i np. 30 oz) z 2-3 razy wytrzymalszy od zwykłego speara. Najlepiej jakby nie było x% szansy na złamanie speara, (bo tak można raz zabić cyca 10 spearami, a drugi raz 10 cycy jednym) tylko np. spear ma 30 ładunków.
2. Według mnie nie należy bawić się w podnoszenie średniego dmg, bo musiałby próć best hitami, żeby być na poziomie sorca/druta.
3. Nie rozumiem o co chodzi tym, którzy twierdzą że żeby zacząć grać palkiem trzeba mieć miliony gp. Ja zaczynałem od 0 i jakoś bez większych problemów dobiłem skill 40 przed 13 lvlem, a potem strzałki i na cyce.
Może 71 na 40 lvl to nie jest wymarzony skill, ale tak naprawdę przy 73 waliłbym o 5 mocniej :O, nie lepiej gdybym był zmobilizowany do zwiększania siły dmg poprzez expienie?

Cytuj:
Newbie co na forum przeczytają, że sorc ma sd, a druid uhy
Głównie tym, że czyta "łamiące się speary są złe" "nie graj palkiem jak nie masz 100000000k w zapasie" "lubisz trenić dniami i nocami i biegać do dp po speary?" "pal to syf" "knight/sorc/druid rox"

Cytuj:
Łamiącymi sie spearami
Mi w spearach nie odpowiada to, że w 20 oz zmieszcze więcej bolców (25) niż rzutów spearem + speary mają teraz o 5 mniejszy atak.

Cytuj:
Wiekszosć pacców wybiera teraz magów<przyczyny znane >
Knightów też sporo osób bierze (nie tyle co kiedyś).
Głównie dlatego, że jest bardzo łatwy na początku, a mało osób przekracza 100 lvl (chociaż coraz więcej) .

Cytuj:
Prostotą expienia sorcami, drutami czyt. Wandy/Rody
Prosty to jest knight. Zero zachodu. Paczka uhów i idziesz klepać potwory, na których starcza exura (UHy przeciwko PK).
Wandy i rody są dobre, jakie są. Ulepszyły sorca/druida, którym kiedyś gra polegała na robieniu run i biciu syfów z rooka rodem. Różdżki mogłyby być lepsze, ale na wyższych lvlach fizycy też powinni być lepsi.

Ostatnio edytowany przez DRoN - 07-12-2006 o 18:28.
DRoN jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-12-2006, 08:35   #109
Necron
Użytkownik Forum
 
Necron's Avatar
 
Data dołączenia: 27 01 2004
Lokacja: Poznań
Wiek: 33

Posty: 212
Stan: Niegrający
Imię: Solinari
Profesja: Royal Paladin
Świat: Danubia
Poziom: 63
Skille: 89/59
Poziom mag.: 15
Necron ma numer GG 3180413
Domyślny

Kazdy narzeka na te speary i narzeka ;/ - skoro az tak bardzo Ci to przeszkadza to nie graj. Gralem pallkiem 3 lata - w sumie to rok ale postac ma 3 lata. I widzialem jak zmieniala sie ta profesja - powiedziec wam? Wogole sie wedlug mnie nie zmienila. Po prostu wiekszosc pazernych graczy dochodzi do wniosku ze koszt amunicji + uhy i wogole to sie nie oplaca. Kazdy gra na tej profesji która przynosi mu najwiecej w tym momencie.
Pallkiem nie gra sie tak zle - na guardach leci niezly loot - exp tez niezly za amunicje sie zwraca a tak 10% mozesz odlozyc sobie
Ja sobi tak odkladalem od 30 lvla i mi sie 200k uzbieralo wiec nie jest zle (ofkorz questy etc) Skillowac przestalem na 40 lvl'u. Ale to bylo skillowanie kosmetyczne żeby dobic jakiegos skilla ew. 2 maxxx. A skille na expieniu na boltach niezle leca - 2lvl - 1 skill (oczywiscie to ulega zmianie pozniej ale na moim lvl'u)wiec na 100 lvlu mialbys skille okol o 90 jesli skonczylbys skillowanie na 60 skilluno
Ja lubilem palladyna - ale zaczelem przegrywac z sorkami na podobnym lvl'u w pvp wiec przestalem grac.
__________________
na forum od 27.01.2004 !!!

End of my humanity has come on.
Necron jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-12-2006, 15:52   #110
grilia
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

W Tibii tak juz jest ze paladyn najwiecej zarabia a sorc najszybciej expi. Niestety jednak z przykrosia musze stwierdzic ze w obydwu kategoriach knight zajmuje ostatnie miejsce i to mnie smuci najbardziej. Expic oplacalnie nie moze bo stoi obok potwora majac wlaczony full atak czesto nawet z broni dwurecznej i dzieki temu zbiera ogromne obrazenia od potworow, a sam niewiele trafia z broni w mocniejsze potwory, expić szybciej od sorca tym bardziej nie moze bo bron zadaje przynajmniej 3 razy slabsze obrazenia od visów a im wiekszy lvl tym wieksza obrazenia z visów. (z broni są stale i nie rosna w ogole wraz z poziomem)

Przelicznik na sile magii powinien byc 4,5% za mlvl i 0,5% za lvl albo nawet sam mlvl powinien sie skladac na sile magii i do tego jeszcze powinni zrobic cos takiego ze podczas stania w miejscu mlvl szybciej rosnie (analogicznie do skilli knighta). Bo jak narazie to knight jest udupiony na calej linii ze swoim skillowaniem, a sorc tylko expi i expi i dzieki temu ma kilka razy wiekszy poziom od knighta bo nic nie musi robic poza expieniem i sprzedawaniem od czasu do czasu loota a knight musi trenowac setki godzin zeby zadawac obrazenia rowne zaledwie polowie tego co sorc ma za darmo prawie (strzal z exori vis kosztuje tylko 11gp a obrazenia z tego sa 100+) bez skillowania.

Ogólnie uwazam paladyna za profesję rowną sorcowi, a to ze wzgledu na jego duze zarobki. Expi wolno, ale za to bardzo opłacalnie i tym nadrabia swoje braki w szybkosci expienia. Najgorszy jest niestety knight ktory nie expi ani oplacalnie ani szybko.
Cytuj:
@up
Niezły pomysł, ale jak znam życie przez dluuugi czas nierealny.
Ehhh, zadna nowosc, ze cipsoftowi nie zalezy na zbalansowaniu profesji.

Ostatnio edytowany przez grilia - 07-12-2006 o 16:05.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 07-12-2006, 15:57   #111
Flisik
Użytkownik Forum
 
Flisik's Avatar
 
Data dołączenia: 29 01 2006
Lokacja: Stalowa Wola
Wiek: 31

Posty: 332
Profesja: Knight
Świat: Thoria/Calmera
Domyślny

@up
Niezły pomysł, ale jak znam życie przez dluuugi czas nierealny.
Flisik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-12-2006, 16:44   #112
Marciniek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 11 2005
Wiek: 35

Posty: 117
Imię: Marciniek
Profesja: Knight
Gildia: Invisibles
Świat: Guardia
Poziom: 108
Skille: 100/99
Poziom mag.: 8
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gremlin Pokaż post
A zamiast dociagac fizycznych zmienic przeliczenie czarow spontanicznych:
Zamiast tak jak w tej chwili 3x mlvl + 2x lvl zrobic 4-5 x mlvl + 0.5-1 lvl i nagle obrazenia profesji magicznych przestana tak szalenie rosnac z lvl.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez grilia Pokaż post
Expic oplacalnie nie moze bo stoi obok potwora majac wlaczony full atak czesto nawet z broni dwurecznej i dzieki temu zbiera ogromne obrazenia od potworow, a sam niewiele trafia z broni w mocniejsze potwory, expić szybciej od sorca tym bardziej nie moze bo bron zadaje przynajmniej 3 razy slabsze obrazenia od visów a im wiekszy lvl tym wieksza obrazenia z visów. (z broni są stale i nie rosna w ogole wraz z poziomem)

Przelicznik na sile magii powinien byc 4,5% za mlvl i 0,5% za lvl albo nawet sam mlvl powinien sie skladac na sile magii i do tego jeszcze powinni zrobic cos takiego ze podczas stania w miejscu mlvl szybciej rosnie (analogicznie do skilli knighta).
Tu mam do powiedzenia 2 rzeczy:
- Siła magi knighta i po części palka osłabiła by te profesje znacznie bardziej niż magiczne postacie.
- Powróciło by do łask afkowanie połączone z robieniem run.

Moją propozycją na rozwiązanie sprawy magicznej byłoby zwiększenie losowości obrażeń magicznych, oraz wprowadzenie niewielkiej, jednak widocznej zależności obrażeń fizycznych od poziomu postaci.
Drugim rozwiązaniem byłoby uzależnienie ataków magicznych od trybu walki.
Dlaczego by mag nie mógł zadawać np. obrażeń 100 zamiast 150, gdy jest ustawiony na "full defence"?
Marciniek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-12-2006, 17:11   #113
Mr.Ofca
Użytkownik Forum
 
Mr.Ofca's Avatar
 
Data dołączenia: 11 08 2005

Posty: 71
Domyślny

Co z tego ze palladyn jest najbogatsza profesja? A na co ja mam ta kase wydawac? b-robe, p-legi, bohy i RH to wystarczajace eq. Sam arm malo daje nie noszac tarczy. Kasa gromadzi mi sie w depo i nie mam na co wydawac, bo z run bije tragicznie na moim lvlu.

Pozatym pall wcale nie ma tak dobrze z iloscia HP. Moze i posiadam wiecej, ale dostaje owiele wieksze hity niz taki sorc z tarcza na full def.
__________________
Jak uzywac forum. Lekcja 2.
Mr.Ofca jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-12-2006, 18:58   #114
DRoN
Użytkownik Forum
 
DRoN's Avatar
 
Data dołączenia: 02 08 2005
Lokacja: Przasnysz
Wiek: 33

Posty: 970
Domyślny

Cytuj:
Co z tego ze palladyn jest najbogatsza profesja? A na co ja mam ta kase wydawac? b-robe, p-legi, bohy i RH to wystarczajace eq. Sam arm malo daje nie noszac tarczy. Kasa gromadzi mi sie w depo i nie mam na co wydawac, bo z run bije tragicznie na moim lvlu.
Właśnie te runy.
Masz za dużo kasy? Kupujesz explo/hmm lub nawet SD i zwiększasz skuteczność expienia.

Cytuj:
Pozatym pall wcale nie ma tak dobrze z iloscia HP. Moze i posiadam wiecej, ale dostaje owiele wieksze hity niz taki sorc z tarcza na full def
Ale tylko na fizykach. Magiczne stwory zadają taki sam dmg każdej voc.

Cytuj:
Moją propozycją na rozwiązanie sprawy magicznej byłoby zwiększenie losowości obrażeń magicznych, oraz wprowadzenie niewielkiej, jednak widocznej zależności obrażeń fizycznych od poziomu postaci.
Zgadzam się.
Np. skill działa tak, jakby był zwiększony o x=lvl/5, przy zachowanym czasie treningu dla posiadanego skilla.
Np. mam 40 lvl palem i 71 skilla, to będę walił jakbym miał skill 71+40/5=79, ale żeby wbić skill do 80 potrzebuje tyle czasu co normalnie (z 71 do 72).

Cytuj:
Drugim rozwiązaniem byłoby uzależnienie ataków magicznych od trybu walki.
Dlaczego by mag nie mógł zadawać np. obrażeń 100 zamiast 150, gdy jest ustawiony na "full defence"?
To mag i według mnie to jest akurat dobre (chociaż pewnie Twój pomysł rozwiązałby wiele problemów).

Cytuj:
Przelicznik na sile magii powinien byc 4,5% za mlvl i 0,5% za lvl albo nawet sam mlvl powinien sie skladac na sile magii
LOL?
1. Sorc przy mlvl 80 biłby jakby miał normalnie 100-110 lvl, więc byłby minimalnie lepszy od knighta a jednak jego ataki nie są za free.
2. Pal mógłby nie dotykać SD (dmg nie przekraczałby 200 na potwora).
3. Knight zawsze uhałby się za 250 hp, bo nie ma siły przekroczyć 100% siły magii.
4. Jeszcze większa rozbieżność dmg magicznego między palem a sorcem. Knight byłby porównywalny z palem (obaj tak samo gówniani).

Cytuj:
i do tego jeszcze powinni zrobic cos takiego ze podczas stania w miejscu mlvl szybciej rosnie (analogicznie do skilli knighta).
Tja. Uwielbiam manasitting i jego zwolenników. Magowie znowu by nie expili nawet jakby dostali różdżki 5 sqm 100 dmg.

Cytuj:
Ogólnie uwazam paladyna za profesję rowną sorcowi, a to ze wzgledu na jego duze zarobki. Expi wolno, ale za to bardzo opłacalnie i tym nadrabia swoje braki w szybkosci expienia. Najgorszy jest niestety knight ktory nie expi ani oplacalnie ani szybko
A druid expi tak samo szybko jak sorc + opłacalniej, więc on jest lepszy i od sorca i od pala.

Cytuj:
Tylko pall przy skillach 90 wbija distance ~5 razy szybciej niz rycerz skille
Według moich obliczeń ~3

Cytuj:
Zapominasz ze twoj damage jest wciaz 3-4 razy tanszy od damaga sorca/druida
Jednak wiadomo, że coś co jest np. 2 razy lepsze nie będzie 2 razy droższe.
Strzał z hmm -> 14gp
Strzał z SD -> 300gp
SD=5 hmm
300gp>70gp

Pal ma ~2 razy słabsze strzały.
bolt -> 3gp
exori -> 10gp
exori = 2 bolt
10gp>6gp

Super, zaoszczędzam 2 gp na strzał (4gp na 2 strzały), ale za to expie dużo wolniej.

Cytuj:
Do 60-70 lvl paladynem sie gra NAJLEPIEJ ze wszystkich profesji, koniec i kropka.
Sry, ale poprawiłem błąd w moim poście.
Tam jest napisane:
Cytuj:
Może 71 na 40 lvl to nie jest wymarzony skill, ale tak naprawdę przy 73 waliłbym o 5 mocniej :O, nie lepiej gdybym był zmobilizowany do zwiększania siły dmg poprzez expienie?
Cytuj:
Za to w 100 boltach miesci ci sie 40 gwiazdek ktore starcza na DUZO dluzej niz 100 boltow i cenowo w sumie wychodza podobnie (50gp za sztuke, u graczy sporo taniej narazie).
Masz rację. Temu się nie sprzeciwie, ale jakby dali za 30-40gp i nie tylko na Tiquandzie.

Cytuj:
Zamiast tak jak w tej chwili 3x mlvl + 2x lvl zrobic 4-5 x mlvl + 0.5-1 lvl i nagle obrazenia profesji magicznych przestana tak szalenie rosnac z lvl.
A obrażenia magiczne innych profesji wcale nie będą rosnąć.

Cytuj:
paladynowi co do jednego sie zwracaja
Gdy mag expił HMM'ami, to jestem pewien że tak było. Teraz jakoś nie jestem przekonany.

Ostatnio edytowany przez DRoN - 07-12-2006 o 19:00.
DRoN jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-12-2006, 21:06   #115
Alanus Lutinum
Użytkownik Forum
 
Alanus Lutinum's Avatar
 
Data dołączenia: 28 07 2005
Wpisy bloga: 1

Posty: 735
Stan: Niegrający
Profesja: Elite Knight
Świat: Obsidia
Alanus Lutinum ma numer GG 6972780
Domyślny

Hmmmmmm, żeby wyrównać palladyna trzeba dowalić jakieś rzeczy ułatwić train. Powinni przynajmniej używać botów, które podnoszą speary, ale to i tak mocno przeciągane, bo z tibi zrobiłaby się Tinoobia. Speary za 2gp w sklepie, wolniejsze łamanie spearów, premie szybkości chodzenia dla palladyna, nowe czary dostępne tylko dla niego, nowe łuki, strzały i kusze i wystarczy.
Alanus Lutinum jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-12-2006, 21:37   #116
Sozemego
Użytkownik Forum
 
Sozemego's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2004
Wiek: 35

Posty: 1,099
Stan: Na Emeryturze
Sozemego ma numer GG 3321585
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Alanus Lutinum Pokaż post
Hmmmmmm, żeby wyrównać palladyna trzeba dowalić jakieś rzeczy ułatwić train. Powinni przynajmniej używać botów, które podnoszą speary, ale to i tak mocno przeciągane, bo z tibi zrobiłaby się Tinoobia. Speary za 2gp w sklepie, wolniejsze łamanie spearów, premie szybkości chodzenia dla palladyna, nowe czary dostępne tylko dla niego, nowe łuki, strzały i kusze i wystarczy.
Moze jeszcze darmowe bolty, brak straty expa za smierc, skille rosnace w tepie 5 na godzine i to bez wzgledu jakie sa obecnie, bolty ktore zabijaja jednym strzalem [za 10 gp sztuka, zeby bylo za drogo!] etc.
__________________


Wystaw notkę
Przed wystawieniem notki zapoznaj się z papieżem lub farmaceutą.
Sozemego jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-12-2006, 21:38   #117
Vrael
Użytkownik Forum
 
Vrael's Avatar
 
Data dołączenia: 06 02 2006
Lokacja: Poznan
Wiek: 32

Posty: 526
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elder Druid
Świat: Arcania
Domyślny

Wystarczy obniżyć cenę spearów i po krzyku. Problemem jest moim zdaniem to, że na początku, paladyn praktycznie nie ma środków do normalnej gry i takiego low lvl paladyna potrafią wybić na szczyty, w większości tylko porządniejsi gracze. Takie jest moje zdanie.
Vrael jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-12-2006, 23:11   #118
DRoN
Użytkownik Forum
 
DRoN's Avatar
 
Data dołączenia: 02 08 2005
Lokacja: Przasnysz
Wiek: 33

Posty: 970
Domyślny

Cytuj:
Hmmmmmm, żeby wyrównać palladyna trzeba dowalić jakieś rzeczy ułatwić train.
HAHAHAHA
Afk'erzy, bot'erzy i zamiast expić tylko skillować. Nie lubie tego tak samo jak manasittingu.

Cytuj:
Powinni przynajmniej używać botów, które podnoszą speary, ale to i tak mocno przeciągane, bo z tibi zrobiłaby się Tinoobia
Jak ktoś użyje syf-bota do podnoszenia spearów to nie jest powód, żeby dawać go w update na święta.

Cytuj:
Speary za 2gp w sklepie
I sprzedawać je w sklepie po 3 gp...

Cytuj:
wolniejsze łamanie spearów
To mogłoby być.

Cytuj:
premie szybkości chodzenia dla palladyna, nowe czary dostępne tylko dla niego, nowe łuki, strzały i kusze i wystarczy.
Ironia rox.

Cytuj:
Wystarczy obniżyć cenę spearów i po krzyku. Problemem jest moim zdaniem to, że na początku, paladyn praktycznie nie ma środków do normalnej gry i takiego low lvl paladyna potrafią wybić na szczyty, w większości tylko porządniejsi gracze. Takie jest moje zdanie
.

Boter?
1. Jak chcesz się pomęczyć ze skillem, to idziesz na trolle i na full attacku expisz, a skille idą. Według mnie jak ktoś kupuje speary (nie w liczbie 5-), to jest boterem, bo idzie se na afk potrenić. Na trollach pobiegasz i poexpisz + skill też rośnie nieźle.
2. Co to znaczy low-lvl? Poniżej 60 lvl?
I nie ma kasy na co? Na łuk i 200 strzał?
Wiem, że jak ktoś zaczyna grać knightem, to idzie na trole i wypadają mu bronie z atakiem 25 odrazu, a potem kupuje w sklepie za 400gp broń z atakiem 30, która pomija tarczę. Skile rosną 3x szybciej niż u pala, dlatego knight ma początek najłatwiejszy. Nie musi kupować najdroższego dostępnego eq. Dopiero na wyższym lvlu jak pal używa broni 45+ ataku, knight robi się żałosny.
Ps. Porządni gracze tzn. jacy?
a) tacy, którzy wydają 10k na trening, a potem idą expić na cyce, na których ja expiłem ze skillami 45 i szło mi trochę gorzej?
czy
b) tacy, którzy poexpią na trollach do skilla 40-50, męcząc się przy tym troszkę więcej niż magowie z wandami?

Początek pala odstrasza niedoświadczonych graczy. Nie jest taki straszny jak go malują.
Cytuj:
"nie masz 10000000k na speary to nie graj"
DRoN jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-12-2006, 03:11   #119
Diamonic
Użytkownik Forum
 
Diamonic's Avatar
 
Data dołączenia: 09 10 2005
Lokacja: Zabrze
Wiek: 33

Posty: 381
Stan: Niegrający
Świat: Aldora
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez DRoN Pokaż post
Ps. Porządni gracze tzn. jacy?
a) tacy, którzy wydają 10k na trening, a potem idą expić na cyce, na których ja expiłem ze skillami 45 i szło mi trochę gorzej?
czy
b) tacy, którzy poexpią na trollach do skilla 40-50, męcząc się przy tym troszkę więcej niż magowie z wandami?

Początek pala odstrasza niedoświadczonych graczy. Nie jest taki straszny jak go malują.
Podejrzewam, że chodziło o bardziej doświadczonych graczy.
__________________
G-UNOT
http://www.youtube.com/user/r0d1337
Diamonic jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-12-2006, 17:07   #120
Piotrek Marycha
Użytkownik Forum
 
Piotrek Marycha's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2006
Lokacja: Legionowo
Wiek: 34

Posty: 1,529
Stan: Niegrający
Imię: Dobrzejszy
Profesja: Paladin
Gildia: ';..;'
Świat: Xerena
Poziom: 64
Skille: 81
Poziom mag.: 16
Piotrek Marycha ma numer GG 7952466
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez DRoN Pokaż post
Właśnie te runy.
Zgadzam się.
Np. skill działa tak, jakby był zwiększony o x=lvl/5, przy zachowanym czasie treningu dla posiadanego skilla.
Np. mam 40 lvl palem i 71 skilla, to będę walił jakbym miał skill 71+40/5=79, ale żeby wbić skill do 80 potrzebuje tyle czasu co normalnie (z 71 do 72).

A druid expi tak samo szybko jak sorc + opłacalniej, więc on jest lepszy i od sorca i od pala.
Ze skillem to b. dobry pomysl, tylko jezeli tak mialo by byc to juz sorca nie ruszac.

BTW czemu druid expi opłacalniej od pala? (chyba ze mowiles tylko o sorcu)
__________________
"Istnieja dwie bezgraniczne rzeczy - wszechswiat i ludzka glupota. Chociaż co do wszechswiata nie jestem calkiem pewien... " (ALBERT EINSTEIN )
-------------------------------------------------------------------------------
Piotrek Marycha jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 09:14.


Powered by vBulletin 3