Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 17-03-2007, 14:08   #1
pawel456
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 17 03 2007

Posty: 3
Domyślny Pytanko do Paladynów

Witam.Mam mianowicie pytanie do wszystkich tych którzy grają paladynami.Chciałbym wiedziec czy żałujecie że gracie paladynami?
Miałem 22 knighta (non pvp)27 sorka (non pvp) tera gram 19 druidem (pvp )
i chciałbym spróbowac pograc paladynem ale boje się wydać calej kasy na skillowanie bo jakby mi sie nie spodobało to troszke zal kasy.

Z góry dzięki.
pawel456 jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 17-03-2007, 14:21   #2
M!$!3K
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

paladyn jest ogulnie dobry potrzebuje troche kasy na bolty i inne wydatki ale ciezko nim sie expi dosyc i zadko brany na hunty
  Odpowiedz z Cytatem
stary 17-03-2007, 17:12   #3
Fusionek
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 15 03 2007
Lokacja: Jedlicze

Posty: 6
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Furrora
Poziom: 14
Skille: 51/50
Poziom mag.: 2
Fusionek ma numer GG 1089143
Domyślny

Nie polecam Ci palka. Sam go zrobiłem i tylko sobie postac zjechalem i musiałem od nowa bic na rooku a pal poszedł "na śmieci". Traci sie kasy w cholere a ciezko sie expi, nie polecam Zrób soie Knighta- szlachetna postać
Fusionek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-03-2007, 17:34   #4
Carchii
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Fusionek Pokaż post
Nie polecam Ci palka. Sam go zrobiłem i tylko sobie postac zjechalem i musiałem od nowa bic na rooku a pal poszedł "na śmieci". Traci sie kasy w cholere a ciezko sie expi, nie polecam Zrób soie Knighta- szlachetna postać
Mam się śmiać czy płakać?
  Odpowiedz z Cytatem
stary 17-03-2007, 18:08   #5
NiePrzecietny
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Dzisiaj psotanowilem z kolega z furory przeniesc sie na Nerene moj koelga jest druidem a ja jestem palkiem Dlaczego ? bo jak jest pall i druid to wiele mozna zdzialac i zyskiwac wielkie pieniadze wiec pal lwcale taki nie jest zly
  Odpowiedz z Cytatem
stary 17-03-2007, 19:30   #6
Rekin Master
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 01 2006
Lokacja: Szamotuły
Wiek: 33

Posty: 782
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez NiePrzecietny Pokaż post
Dzisiaj psotanowilem z kolega z furory przeniesc sie na Nerene moj koelga jest druidem a ja jestem palkiem Dlaczego ? bo jak jest pall i druid to wiele mozna zdzialac i zyskiwac wielkie pieniadze wiec pal lwcale taki nie jest zly
twoja wypowiedz mnie zabila...
Rekin Master jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-03-2007, 20:49   #7
Bhall the Destroyer
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 02 2004
Wiek: 34

Posty: 44
Domyślny

Paladyn to postać zdecydowanie najbardziej uniwersalna teraz faktycznie granie paladynem jest dość trudne tak jak już wspomniałeś wydatki na trening, amunicje, kiedyś wyglądało to nieco inaczej. Ja osobiście nie żałuje i tak naprawde nigdy nie żałowałem, że grałem "palkiem". Przełomowym momentem w życiu twojego paladyna będzie niewątpliwie zdobycie ~70 dist i mniej więcej 20/25 lv, potem możesz spokojnie expić na guardach (radze na początku spokojniejsze respy np. w pierwszej kopalni, zostawiasz sobie koperte i expisz na dwuch piętrach z soldami i guardami i samymi guardami, na samym dole o ile mnie pamięć nie myli są bodajże 2 slim'y. 40 lv skile 75 (nie musisz trenić powinny same się wbić) lecisz sobie np. do trzeciej kopalni. Tak można nawet do 70 lv potem można expić na poh/d lair. Warunek grania paladynem jest jeden, masz lagi? jak tak to ta profesja nie jest dla ciebie. Tak więc pal jest na początku trudny ale puźniej się rozkręca a gra nim staje się bardzo przyjemna. Nie wiem czy wszyscy się ze mną zgodzą ale wydaje mi się, że na levelach 20-50 pal expi najszybciej ze wszystkich klas (na facc oczywiście).
Bhall the Destroyer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-03-2007, 21:03   #8
Oltun
Użytkownik Forum
 
Oltun's Avatar
 
Data dołączenia: 17 10 2006

Posty: 122
Imię: Oltun
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 77
Skille: 20/26
Poziom mag.: 57
Domyślny

jesli szkoda ci funduszu to paladyna sobie odpusc, niezly z niego money waster
Oltun jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-03-2007, 21:14   #9
Lifter
Użytkownik Forum
 
Lifter's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2006

Posty: 412
Domyślny

Mam palka z PACCem. Expi nie najgorzej, ale z kasą pożal się Boże
Jedyne co mnie utrzymuje przy Palku to to, że może Cipsoft coś z nim latem zrobi ;]
__________________
Keylogger tygodnia:

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sasisok
Witam jesli ktos chce obejrzec film solo dmeon 70 lvl sorcerer link daje
***
Uwaga moze wystapic trojan albo keylogger w nie ktorych anty wirach bo w exe dodałem film by był lepszy efekt jak i dzwieku i graficzny
Lifter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-03-2007, 21:36   #10
Carchii
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Oltun Pokaż post
jesli szkoda ci funduszu to paladyna sobie odpusc, niezly z niego money waster
Kolejny "specjalista".
  Odpowiedz z Cytatem
stary 17-03-2007, 21:38   #11
P0nury
Użytkownik Forum
 
P0nury's Avatar
 
Data dołączenia: 19 07 2005

Posty: 724
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Poziom: 60
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lifter Pokaż post
Mam palka z PACCem. Expi nie najgorzej, ale z kasą pożal się Boże
Jedyne co mnie utrzymuje przy Palku to to, że może Cipsoft coś z nim latem zrobi ;]
W całej swojej karierze paladyna wyszedłem tylko raz na minus - całe 60 gp straty. Bez przesady, gdzie Ty człowieku na PACC'u expisz, że masz waste? O_o I jakie statsy paladyna?

Cytuj:
Nie wiem czy wszyscy się ze mną zgodzą ale wydaje mi się, że na levelach 20-50 pal expi najszybciej ze wszystkich klas (na facc oczywiście).
IMHO racja. W 2 dni lekkiego grania paladynem (aczkolwiek na PACCu) spokojnie wbiłem sobie 7 lvl'i (21-28), do 40 też szybko poszło. Gdybym się sprężył, to przed szpitalem bym wykręcił spokojnie 45 albo i 50, ale wolałem się polenić. Potem już jakoś brakło zapału do gry, ale ogółem granie paladynem wspominam bardzo przyjemnie.
__________________
"21.24 Nie ma lepszego dziennikarza sportowego od Rafała Patyry. "Artur, używając terminologii bokserskiej zostaliście znokautowani zanim zdążyliście założyć rękawice". Używając terminologii stoczniowej - ukradli wam statek, zanim odpaliliście spawarkę, a używając terminologii dziennikarskiej: powinni wyłączyć kamerę zanim zdążycie zadać jakiekolwiek pytanie."

Ostatnio edytowany przez P0nury - 17-03-2007 o 21:42.
P0nury jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-03-2007, 21:48   #12
r4mz3s
Użytkownik Forum
 
r4mz3s's Avatar
 
Data dołączenia: 10 02 2007
Lokacja: Płock

Posty: 207
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura
r4mz3s ma numer GG 5949543
Domyślny :p

Ja gram palkiem i gra mi sie wyśmienicie Eq : Przez dłuuuugi czas możesz chodzić w p seciku. Ja spirów nigdy nie kupiłem tylko chodziłem na valkire , z nich sporo sie ich sypie. Kasa teraz schodzi mi tylko na bolty Wiec palek nie jest taki zły jak większość graczy mówi (Wiele osób pewnie nie grało palem a się o nim wypowiadają )
r4mz3s jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-03-2007, 02:43   #13
xenek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 01 2007

Posty: 33
Profesja: Paladin
Poziom: 33
Skille: 71
Poziom mag.: 12
Domyślny

jakie nobki jak mozna miec waste palem -.- cena manasów, hmm a cena boltów
bolt=2gp przy 70 dsita wali sie gdzies 70 srednio (chyba) ja na 35 lvlu miałem 60k kasy + bohy i eq i kilka bp bolców wiec niewim jak mozna niemiec kasy ... jak sie ma 60 dista i idzie sie na guardy to wiadomo mozna miec lekki waste ale przy 70 tio trzeba miec duzy niefart. 700bolców i mój lot 3 steel helemty 6 battle hamer te tarcze po 85 gp 4 1k samej kasy i exp 25k/h na faccu !
xenek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-03-2007, 04:42   #14
Kalen
Użytkownik Forum
 
Kalen's Avatar
 
Data dołączenia: 11 11 2004
Lokacja: W-wa
Wiek: 37

Posty: 57
Imię: Kalen~
Profesja: Royal Paladin
Świat: Trimera
Poziom: 40+
Kalen ma numer GG 3748656
Domyślny

Powiem ci tak, mialem chwile zwatpienia podczas gry palkiem, ale ogolnie nie zaluje, ze go wybralem na glownego chara, bardzo przyjemnie sie nim gra, np. moim zdaniem expienie jest o wiele ciekawsze niz knighta, czy sorca/druida - exori vis spam... . Dobrze jest tez miec druga postac w roli odskoczni, bo wszystko po pewnym czasie sie nudzi i wtedy mala odmiana jest najlepsza, zeby nie stracic zapalu do gry.
__________________
Sometimes your words come back to haunt you.
Kalen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-03-2007, 09:55   #15
tomektrz
Użytkownik Forum
 
tomektrz's Avatar
 
Data dołączenia: 09 06 2006
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 302
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: nonPvP
Poziom: 25
Skille: 65/65
Poziom mag.: 4
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Carchii Pokaż post
Mam się śmiać czy płakać?
Płacz i wyj do księżyca.
Paladyn to bardzo fajna postać, gra się nią ciekawie, ale wymaga to sporego doświadczenia. Nie trzeba dużo skilować (chyba, że jesteś ambitny). Wbrew temu co wszyscy piszą skilowanie nie pożera dużych ilości kasy, bo wystarczy raz na jakiś czas przejść się do najbliższego Amazon Campu i pozbierać sobie speary.
__________________
Debata tygodnia: Gra palem
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez grave Pokaż post
Jak Myslicie Skad Najlepiej Dla Pala Brac Szczaly,belty Sperary Small Stones Oprocz Trade I Czrow ???

tomektrz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-03-2007, 10:21   #16
pawel456
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 17 03 2007

Posty: 3
Domyślny

Dzięnki za wasze posty dało to troche do pomyślenia
pawel456 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-03-2007, 12:59   #17
NiePrzecietny
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

@2up
Wtf? 45 rp nie ma kasy wbij na furore pokaze ci chate 51 rp zesrasz sie wbij 50+ lvl i idz na d lair i bedziesz mogl expic efektowanie bez waste
  Odpowiedz z Cytatem
stary 18-03-2007, 13:16   #18
Freezy Eddie
Użytkownik Forum
 
Freezy Eddie's Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2006

Posty: 142
Domyślny

Paladynem wbiłem tylko 20 lv, czyli praktycznie w ogóle nim nie grałem, ale..
1: Trening ograniczał się do 40 dista, tzn. poziom gdzie roty zaczynają się zwracać. Miałem ~3x większy exp od sorców z pierwszą różdżką i zwracało się. 40/40 to kwestia jednego dnia. Expiłem tak dopóki nie osiągnąłem skilla 50. O dziwo, Z ROTÓW dorobiłem się tyle bym mógł kupić klucz do HG za 5k i spokojnie tam expiłem. Ghoule/Skeletony - bardzo fajnie mi sie na nich expiło..
W mojej karierze paladyna ani razu nie miałem waste... I to wszystko na FACC..

Ostatnio edytowany przez Freezy Eddie - 18-03-2007 o 13:17.
Freezy Eddie jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-03-2007, 14:37   #19
NiePrzecietny
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rekin Master Pokaż post
twoja wypowiedz mnie zabila...
Nie wiem jakie ty masz chary ale powiem ci ze mielismy wieksze lvl niz ci sie moze wydawac (na serio troche jak newbie/noob napisalem u gory)

Ostatnio edytowany przez NiePrzecietny - 18-03-2007 o 14:46.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 18-03-2007, 15:35   #20
sat
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 09 2006

Posty: 316
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Celesta
Poziom mag.: 49
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez NiePrzecietny Pokaż post
@2up
Wtf? 45 rp nie ma kasy wbij na furore pokaze ci chate 51 rp zesrasz sie wbij 50+ lvl i idz na d lair i bedziesz mogl expic efektowanie bez waste
tylko ze do takiego expa potrzebna jest sila. a sila charakteryzuje sie skilami niektorzy niestety o tym nie wiedza niektorzy uwazaja, ze najwazniejszy jest level
sat jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 06:45.


Powered by vBulletin 3