Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 15-04-2007, 11:16   #81
Frapper
Użytkownik Forum
 
Frapper's Avatar
 
Data dołączenia: 17 12 2005
Lokacja: Funreal World
Wiek: 32
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,580
Frapper ma numer GG 1002880
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Cadonis Pokaż post
- pall robi mniej z boltów niż sorc z burstów
A wiesz, ze paru 180+ RP wali z burstow? One nie sa tylko dla sorca/druta, naprawde!
__________________

http://mroziak.blogspot.com/
Pierwszy uzytkownik ktory reportuje wlasne posty.

<Tompior> ale najlepsze z kont evana
<Tompior> Rothes_pompowacz_arbuzuw
Frapper jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 15-04-2007, 21:37   #82
sat
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 09 2006

Posty: 316
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Celesta
Poziom mag.: 49
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sozemego Pokaż post
odpowiednio, nie wystarczy, nie wystarczy, wystarczy na palka i sorca(o ile ten bedzie bez ms i ssa). Mowa oczywiscie o ruchomych celach, bez trapa. Z odpowiednim trapem to prawie kazdy prawie kazdego zabije.
sorc nie ma zbyt duzo hp. mana sie skonczy szybko. sorcem/druidem masz do wyboru - albo walisz runami, albo sie manasujesz, albo sie leczysz. knightem taktyka jest prosta jak cios miecza. 4 knightow bedzie mialo duzo prosciej z zablokowaniem sorca/druida/palka/knighta niz ci sie wydaje, a wtedy to juz nic nie pomoze ( no chyba ze odsiecz )
sat jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-04-2007, 22:45   #83
Cadonis
Użytkownik Forum
 
Cadonis's Avatar
 
Data dołączenia: 17 05 2004

Posty: 346
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez sat Pokaż post
sorc nie uzywa tak czesto ue. powod jest prozaiczny -> mana. sorc nie ma jej w nieograniczonej ilosci
Breaker z założenia nie jest do używania tylko do dobijania.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez sat Pokaż post
szczegolnie jesli wezmiemy pod uwage ten drobny fakt, ze ten palek bedzie ruchomym celem.
Ruchomym ale powolnym, 3 m walle przed twarz i kolegę palka cały team ma w zasięgu combosa.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez sat Pokaż post
za to 10 razy taniej. nie sadze, zeby sorc walil 10 razy mocniej z bursta
W takim razie knight jest najlepszy bo wali za darmo
... not.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Frapper
A wiesz, ze paru 180+ RP wali z burstow? One nie sa tylko dla sorca/druta, naprawde!
No ok, pall z burstów robi mniej niż sorc. Pasuje?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez sat
4 knightow bedzie mialo duzo prosciej z zablokowaniem sorca/druida/palka/knighta niz ci sie wydaje
To już zależy od graczy, ale w przypadku sorca/druida szanse są sporo mniejsze.
__________________
Kavari es, lar agrunea venir Akharlen!

~~~~
Cadonis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-04-2007, 23:02   #84
LuiSeK125
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Mi się gra palladynem dosyć fajnie.Od 30 lvl'u można sobie spokojnie expić na guardach , jeżeli masz dużo kasy to można wziąść bp uhów albo GFB . Jak masz lagi to nie graj tą profesją gdy jestes bez tarczy i łatwo potwór może cię zabić , skillować możesz na minotaurach kamykami
  Odpowiedz z Cytatem
stary 17-04-2007, 07:50   #85
Frapper
Użytkownik Forum
 
Frapper's Avatar
 
Data dołączenia: 17 12 2005
Lokacja: Funreal World
Wiek: 32
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,580
Frapper ma numer GG 1002880
Domyślny

[quote=Cadonis;1371640]
No ok, pall z burstów robi mniej niż sorc. Pasuje?
/QUOTE]

Wysokolevelowy pall robi mniej z burstow niz sorc, ale wiecej niz on sam z boltow.
__________________

http://mroziak.blogspot.com/
Pierwszy uzytkownik ktory reportuje wlasne posty.

<Tompior> ale najlepsze z kont evana
<Tompior> Rothes_pompowacz_arbuzuw
Frapper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-04-2007, 13:33   #86
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Frapper Pokaż post
Wysokolevelowy pall robi mniej z burstow niz sorc, ale wiecej niz on sam z boltow.
patrzac na koszty i tak nie wychodzi kolorowo ..
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-04-2007, 11:41   #87
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Gdy czlowiek nagle znajdzie sie w trapie albo przeciwnicy zlapia go wracajacego z expowiska, trudno sobie nagle z plecaka wyciagnac sojusznikow. Nie zawsze przeciez jest sie w stanie wojny zeby spodziewac sie ataku.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-04-2007, 12:41   #88
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gremlin Pokaż post
Tak mnie zastanawia, czy zdajecie sobie sprawe ze bedac ~90 lvl druidem bylem na GSach z kolega paladynem na ~90 lvl i troche ponad 90 distance... kolega dostawal srednio wiecej exp za GSa expa niz ja (bylo to przed update z mana wiec ja bilem z HMM), od tego czasu HMM bija tak samo, a bolty zostaly juz raz poprawione (2 update temu).
Tyle, że teraz biłbyś z energy strike, a nie z HMMów.
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-04-2007, 13:02   #89
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Tyle, że teraz biłbyś z energy strike, a nie z HMMów.
powodzenia w biciu ze strikow biegajacego gsa.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-04-2007, 13:05   #90
Niewiemjak
Zbanowany
 
Data dołączenia: 28 12 2006
Wiek: 33

Posty: 105
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Inshon
Świat: Furora
Poziom: 115
Domyślny

Ja osobiscie palkiem na 75 lvl mialme okolo 250+ k wiec kasy nie brakuje ( idz na dragi i kasy bedzie tyle ze hoho )
Niewiemjak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-04-2007, 13:11   #91
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Niewiemjak Pokaż post
Ja osobiscie palkiem na 75 lvl mialme okolo 250+ k wiec kasy nie brakuje ( idz na dragi i kasy bedzie tyle ze hoho )
Znajdź najpierw dragi, które nie są okupowane 24 godziny na dobę...
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-04-2007, 13:26   #92
Ujo
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 05 02 2007
Lokacja: Na planecie Ziemia

Posty: 434
Stan: Niegrający
Profesja: Druid
Świat: Secura
Domyślny

jak bedzesz miał cierpliwość robienia 50 distanse(od tego bedze warto ubijac cyce) to opyla sie
Ujo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-04-2007, 14:13   #93
Coach
Użytkownik Forum
 
Coach's Avatar
 
Data dołączenia: 12 01 2007
Lokacja: Krupski Młyn/Tarnowskie Góry

Posty: 342
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Celesta
Skille: rosną
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ujo Pokaż post
jak będziesz miał cierpliwość robienia 50 distanse(od tego będzie warto ubijać cyce) to opyla sie
doskilowanie do 50 to kwestia 2-3 dni skilowania, a to nie jest aż takie straszne
Coach jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-04-2007, 00:10   #94
Szafa
Użytkownik Forum
 
Szafa's Avatar
 
Data dołączenia: 16 03 2005
Lokacja: inąd

Posty: 230
Stan: Aktywny Gracz
Domyślny

wszystkim tym co napisali ze pall to biedna profesja chciał bym pogratulować doświadczenia. Palladynem gra się bardzo przyjemnie, bijesz sobie guardy,gsy, dragi,belole,rożne martwe syfy itd...na luzie idźe wszystko,o hunty grupowe jeśli chodzi to bardzo ciekawie się expi: knight biega z potworkiem np bk,hero czy coś innego a ty bijesz , lub na odwrót .Jeszcze 1 jeśli chodzi o kasę, ja robie jako bankier dla znajomych, bo mam najwięcej kasy, zawsze blessy mam etc...po prostu zawsze się zwraca, raz 5k raz 50k ale zawsze jest
Szafa jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-04-2007, 00:36   #95
Sozemego
Użytkownik Forum
 
Sozemego's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2004
Wiek: 35

Posty: 1,099
Stan: Na Emeryturze
Sozemego ma numer GG 3321585
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gremlin Pokaż post
4 rycerzy vs sorc - wszystko zalezy od reakcji sorca, jesli podejdzie w miescie 4 rycerzy i naraz zaatakuja to zabija sorca w mniej jak 2 tury (caly problem wlasnie z tym podejsciem 4 naraz).
tak, i bardzo rzadko sie to zdarza. Jak sorc ma chociaz troszke oleju w glowie to nie ma szans dac sie zabic, jednak trap = pewna smierc.
Cytuj:
4 palow vs rycerz - bym powiedzial tak pol na pol nawet w trapie (nie wiem czy to ogolna regola, ale czesto sie spotykam ze paladyni sa dosyc oszczedni na SDkach przy pvp).
i tutaj problem, paladyni nie maja sily by zabic najtow i na odwrot. Ewentualna walka do konca rozwiazuje sie w momencie skonczenia sie run.
Cytuj:
4 druidow vs reszta - sorc na cambo (w sumie tak z 1.5 razy tyle maja sily SD co potrzeba na sorca), paladyn na cambo i troche, rycerz systematycznie w dol obijajac mu wiecej niz sie moze uleczyc co ture.
4 druidow vs najt - nie ma szans z samych sd, uhac i tak bedzie sie szybciej. I w tym momencie wchodzi runka "paralize", ktora przechyla szale zwyciestwa na korzysc druidow.
4 druidow vs pal - j/w
4 druid vs sorc - sorc ma takie same na ucieczke jak na smierc. Kwestia tego jak szybko bedzie zmienial ssa.
Cytuj:
@Bursty vs bolty
Tak mnie zastanawia, czy zdajecie sobie sprawe ze bedac ~90 lvl druidem bylem na GSach z kolega paladynem na ~90 lvl i troche ponad 90 distance... kolega dostawal srednio wiecej exp za GSa expa niz ja (bylo to przed update z mana wiec ja bilem z HMM), od tego czasu HMM bija tak samo, a bolty zostaly juz raz poprawione (2 update temu).
hmmy na expie to cien przeszlosci, nie ma co tego porownywac do dzisiejszych realiow.
__________________


Wystaw notkę
Przed wystawieniem notki zapoznaj się z papieżem lub farmaceutą.
Sozemego jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-04-2007, 08:26   #96
pyrkosz19
Użytkownik Forum
 
pyrkosz19's Avatar
 
Data dołączenia: 05 09 2005

Posty: 24
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Elysia
Domyślny

Uważam że możesz zrobić i że Ci sie to opłaci. Jak wbijesz skille będziesz miał z górki. Możesz wtedy expić i expić. Na początku może Ci sie nie zwracać za szczałki ale jak pójdziesz na guardy to będzie jeszcze zysk. Wyższym palladynem niezły exp i zarobek na dragach. Pall to ogólnie profesja dobrze rozwinięta. Bije z daleka, używa sd (15 m lvl), ma sporo HP i many.
__________________
Tibia to choroba... nieuleczalna...
pyrkosz19 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-04-2007, 15:38   #97
LookamZzaRogu
Użytkownik Forum
 
LookamZzaRogu's Avatar
 
Data dołączenia: 04 11 2006
Lokacja: Złotów
Wiek: 30

Posty: 277
Stan: Na Emeryturze
Imię: Sanchineq
Profesja: Paladin
Świat: Silvera
Domyślny

Ja obecnie gram paladynem i muszę powiedzieć, żę na początku kasy rzeczywiście jest mało (radzę skillować do 60, inaczej się nie opłaca expić), ponieważ schodzi na arrowsy/bolty i IHy/UHy. Potem gdy już nabijesz wyższy skill (70+) i lvl (25+) to paladyn naprawdę zbiera niezłe żniwo.
__________________


"A friend in need is a friend indeed."
"A friend in need is a friend indeed."

Mówimy
STOP okaleczaniu polszczyzny!

"Rozum jest nie w wieku, lecz w głowie."
LookamZzaRogu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-04-2007, 03:35   #98
sat
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 09 2006

Posty: 316
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Celesta
Poziom mag.: 49
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gremlin Pokaż post
Nie wiem jak wy, ale ja sadze ze jesli chce nas zabic 8-9 osob wiecej niz wynosi ilosc naszych sojusznikow to:
- narobiliscie sobie duzo problemow.
- zle dobieracie kolegow.
- skoro juz przegraliscie to wojne to pora albo zaplacic albo sie przeniesc na nowy server.
ech jak ja sie ciesze, ze gram na swiecie non-pvp... chociaz i tak na azurze nigdy nie mialem hunta. tzn mialem kilka razy przez noobkow na 10-15 lvl ( ju ar haunted!!!111 )


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gremlin Pokaż post
Ja nie sadze zeby wogole jakos znacznie lepiej bil sorc z bursta... tzn jesli mowimy o ludziach na lvl ~100, roznica (znaczaca) zacznie sie pojawiac na 150+
powiedzial bym ze odwrotnie. do tego 70-90 lvla sorc/druid odstawia daleko z tylu hity palka czy knighta z burstow. w koncu te 60-70 mlvli swoje robi. potem to juz mlvl "praktycznie" stoi w miejscu.


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gremlin Pokaż post
4 rycerzy vs sorc - wszystko zalezy od reakcji sorca, jesli podejdzie w miescie 4 rycerzy i naraz zaatakuja to zabija sorca w mniej jak 2 tury (caly problem wlasnie z tym podejsciem 4 naraz).
4 palow vs rycerz - bym powiedzial tak pol na pol nawet w trapie (nie wiem czy to ogolna regola, ale czesto sie spotykam ze paladyni sa dosyc oszczedni na SDkach przy pvp).
4 druidow vs reszta - sorc na cambo (w sumie tak z 1.5 razy tyle maja sily SD co potrzeba na sorca), paladyn na cambo i troche, rycerz systematycznie w dol obijajac mu wiecej niz sie moze uleczyc co ture.
no i jak zwykle trzeba przytoczyc stare indianskie przyslowie: " i wojownik dupa, kiedy wrogow kupa "

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gremlin Pokaż post
@Bursty vs bolty
Tak mnie zastanawia, czy zdajecie sobie sprawe ze bedac ~90 lvl druidem bylem na GSach z kolega paladynem na ~90 lvl i troche ponad 90 distance... kolega dostawal srednio wiecej exp za GSa expa niz ja (bylo to przed update z mana wiec ja bilem z HMM), od tego czasu HMM bija tak samo, a bolty zostaly juz raz poprawione (2 update temu).
prawda jest taka, ze hmmy wcale tak mocno nie wala ( chodzi mi o porownanie z visem )

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gremlin Pokaż post
Ps. Dobry weekend expienia palkiem to 5-10 BP boltow... ciekawe kto jest w stanie kupic sobie burstow w takim tempie
2 miechy zbierania, 40 godzin expienia a na koniec waste jak ja pierdziu
sat jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-04-2007, 09:05   #99
Sozemego
Użytkownik Forum
 
Sozemego's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2004
Wiek: 35

Posty: 1,099
Stan: Na Emeryturze
Sozemego ma numer GG 3321585
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gremlin Pokaż post
Na 90 lvl mial bym pewne watpliwosci co do blokowania GSow na klate sorcem i biciem ich z vis, znowu jak bym bil z vis to bym nie szedl tam z paladynem.
Nie problem
Cytuj:
Duzo sie rozchodzi o sprzet paladyna, jesli jest w pelni opancerzony, tarcza w zanadrzu to nie jest zle, jesli biega w blue robe i bez tarczy to sie moze okazac ze juz 3 rycerzy bije go mocniej niz moze sie leczyc.
naaah
Cytuj:
Sila mojego SD w pvp to 300-400 razy 4 to wychodzi 1200... rycerz na moim lvl tyle z UH sie nie leczy.
ale 2 razy czesciej. Duszenie hotkeya duzo pomaga. Mialem taka sytuacje, jakies 5 miesiecy temu. 170,150,100,101 ms vs 120 najt. Sila sd to okolo 1100-1200, a dupek nie chcial pasc.
__________________


Wystaw notkę
Przed wystawieniem notki zapoznaj się z papieżem lub farmaceutą.
Sozemego jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-04-2007, 11:31   #100
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gremlin Pokaż post
Niespecjalnie wierze ze gracz na 100+ bedzie zaatakowany przez duza zorganizowana grupe innych graczy na 100+ bez zadnego powodu.
'Pay armor/ uhs'.

'levelujesz zeby dolaczyc do wojny po stronie X'.

.. i pare innych.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sozemego
Mialem taka sytuacje, jakies 5 miesiecy temu. 170,150,100,101 ms vs 120 najt. Sila sd to okolo 1100-1200, a dupek nie chcial pasc.
a probowali chociaz synchronizowac te sdki czy bili na pale ?
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 02:12.


Powered by vBulletin 3