Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 21-11-2005, 14:02   #41
Cadonis
Użytkownik Forum
 
Cadonis's Avatar
 
Data dołączenia: 17 05 2004

Posty: 346
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Blurr
Np. mój kumpel paladyn na ~30lvlu z BoHami chodzi o wiele wolniej niż elite knight na 113lvlu -.-
Szybkość osobnika na 30 lvl z BoHami - 320
Szybkość osobnika na 113 lvl bez BoH - 446

Niby sporo więcej, jednak możliwe że wspomniany EK miał po prostu pewną wredną odmianę laga - na tyle mały że go nie widać, jednak prawie stały, więc masz opóźnienie na każdej kratce (zakładając że poruszasz się strzałkami)

@Asieks: poza tym co napisał Vil, burstami sobie własne FE zabijesz (bo podchodzą do knighta) :S
__________________
Kavari es, lar agrunea venir Akharlen!

~~~~
Cadonis jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 27-11-2005, 12:32   #42
Harru
Użytkownik Forum
 
Harru's Avatar
 
Data dołączenia: 06 06 2005

Posty: 360
Stan: Usunięty
Świat: Danubia/Iridia
Poziom: 108
Skille: 99/81
Domyślny

offtop
palkiem na hlvlu sie fajnie pkuje z 2 fe ( dla niekumatych sorc Ci je zsummonuje ty je przejmiesz convierem )
no i 2 fe + power bolt + sd to powiem wam z wlasnego doswiadczenia ze boli ;>
Harru jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-11-2005, 12:42   #43
Noro
Użytkownik Forum
 
Noro's Avatar
 
Data dołączenia: 14 06 2005
Lokacja: Warszwa

Posty: 304
Noro ma numer GG 6446790
Pergamin

Odpowiedź jest jednoznaczna.
Nie da się odpowiedzieć na to pytanie
Wszystko zależy od gracza i to co a placu walki się stanie czyli czynniki losowe.Także od tego czy np.mag ma lagi jeśli tak to knight może go dogonić w tedy mag może przegrać.
__________________
Noro jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-11-2005, 10:19   #44
DAWA
Użytkownik forum
 
DAWA's Avatar
 
Data dołączenia: 20 09 2005

Posty: 8
Król Praca + ZawziĘtŚci = Sorc

Pomyślmy sorc to profesja dość trudna ale jak już wcześniej kilka osub powiedziało daje satysfakcie mam w tej chwili mam 25 lvl i 35 mlvl kiedy osiągne 40 mlvl ide z kumplem na exp teraz chodze na roty i robie runki (przeklęte soule) kiedy zrobie 30 lvl i 45 mlvl wybieram sie na gsy oczywiście z blokerem z kumplem z klasy więc ufam mu jak bratu sorc jest trudno profesjo ale kiedy rozwniesz się to będo cie szanować a ty będziesz czuł dume HAIL GALANA HAIL POLAND (-) NOOB (czyli bez nobów)

Dawa Wielki:
LVL : 25
MLVL : 35
DAWA jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-11-2005, 10:57   #45
Virius the Master
Zbanowany
 
Virius the Master's Avatar
 
Data dołączenia: 20 11 2005
Lokacja: Wrocław

Posty: 105
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Blurr
(...)
[a knighta na BoHach jeszcze nie widziałem]). (...)

Tzn. Że grasz w Tibie 3 dni, masz 6 level, jesteś na Rookgaardzie i wołasz Fri Itanz Plz Plx...


Poszukajmy jakiegoś knighta z BOH'ami... chociażby Sezz from Calmera

@topic:

A knight ma nikłe szanse z sorckiem na tym samym levelu... na Test Server pojedynkowałem się z 42 elder... Wygrałem (ale tylko dlatego, że elder miał lagi).

Ale jak ktoś się postara to może rozłożyć knightem sorcka/druida/paladyna nawet jeżeli ten ma wyższy lvl...
Virius the Master jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-12-2005, 05:11   #46
MMS
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 07 06 2005

Posty: 43
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Jamera
Poziom: 28
Skille: 19/23
Poziom mag.: 37
Domyślny

A ja widzialem filmik... krecony przez knighta, ktory gonil sorca... mieli levele po ok: 50...za kazdym razem kiedy knightowi udalo sie podejsc, sorc rzucal utani gran hur i utamo vita...w koncu kiedy knight do niego podszedl, sorc rzucil ue+sd... knight już tego nie przezyl, ale moze dlatego z byl na zoltym hp :/
__________________


Teraz już wiem, jak nie czynić dobra złem... [Farben Lhere]

MMS jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-12-2005, 14:40   #47
Cadonis
Użytkownik Forum
 
Cadonis's Avatar
 
Data dołączenia: 17 05 2004

Posty: 346
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez MMS
w koncu kiedy knight do niego podszedl, sorc rzucil ue+sd... knight już tego nie przezyl, ale moze dlatego z byl na zoltym hp :/

Na żółtym hp i się nie uhał? Idiota.
__________________
Kavari es, lar agrunea venir Akharlen!

~~~~
Cadonis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-12-2005, 14:49   #48
Rifeo
Użytkownik forum
 
Rifeo's Avatar
 
Data dołączenia: 30 11 2005
Lokacja: Tajne
Wiek: 32

Posty: 9
Stan: Aktywny gracz
Imię: tajne
Profesja: Paladin
Świat: Berylia
Poziom: 20
Skille: 55/48
Poziom mag.: 11
Rifeo ma numer GG 7164295
Domyślny

(w końcu walczy w zwarciu [a knighta na BoHach jeszcze nie widziałem]).
Brawo dla tego pana w swterku! nigdy nie widziec. a poza tym moze dogonic przez jakis lag lub cus i wtedy juz mag nie nadrobi straconego dystansu (chyba ze uzyje hastel lub cos)
Rifeo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2005, 08:05   #49
jastr
Użytkownik Forum
 
jastr's Avatar
 
Data dołączenia: 18 02 2005
Lokacja: Ełk
Wiek: 39

Posty: 263
Stan: Na emeryturze
Imię: Jastr
Profesja: Sorcerer
Świat: Galana
Poziom: 8
Skille: :)
jastr ma numer GG 4019279
Domyślny

No cóż baaaardzo trudno rozstrzygnąć kto wygra najważniejsze jest czy sorc ewentualnie drut ma pacca (wiadomo UE i przyśpieszenie) no i oczywiście od skili co z tego że knight ma 50 lvl jeżeli ma skile do bani wiele zależy też od doświadczenia gracza. Doświadczony sorc/drut korzystając z czarów i run ma szansę wygrać z knightem. Wiadomo knight ma najwięcej żyć wśród profesji ale za to może korzystać tylko z niektórych run no i nie może atakować z dystansu. Hity są losowe a więc przy odrobinie szczęścia sorc UE SD SD i po knigcie (oczywiście jeżeli sorc wali z zaskoczenia i knight nie zdąży się UHnąć) co do palla to jest misrzem PK 50 lvl pall w sprawnych rękach z dorymi skilami wygra z każdą profesją- sorc, drut mają mało żyć pall nie dość że wali z dystansu to jeszcze może używać SD, a knight główną zaletą knighta jest to że do zadawania obrażeń nie jest mu nic potrzebne podobnie jest u pallów oni mają bolty ale są nie drogie i można mieć ich dużo przy sobie
jastr jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2005, 08:31   #50
Asieks
Użytkownik Forum
 
Asieks's Avatar
 
Data dołączenia: 12 09 2003
Lokacja: Pustków City
Wiek: 34

Posty: 172
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Asieks
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Lunara
Asieks ma numer GG 2998491
Dumny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil
bah.

Jesli masz mane na 2 fe, ja, zakladajac ze mam podobny lev, mam do wyboru: albo spokojnie uciec elementalom, albo bic na chama w ciebie bez many.
Jesli nie masz many na 2 fe, spokojnie bije w ciebie w trakcie picia mfow lub po prostu uciekam.

Obrazenia zadawane przez fe nie zaleza od twojego levelu, na wyszych levelach przy wiekszej sile leczenia sa zbyt slabe by zmienic wynik walki pvp.

Nadal zapominasz ze znacznie latwiej jest trafic uhem w siebie niz sdkiem w przeciwnika.

edit: poza tym pierwsze schody/ drabina w zasiegu wzroku i twoje summony mozesz sobie wsadzic wiadomo gdzie.
Lol. Juz pisze poraz kolejny ze TEN PKUS Musiał byc NIE HALO zeby Pkowac w Miescie lub w miejscu gdzie mógłbys uciec na Drabine itp. Btw PKus napełnil by sobie mane po summonowaniu FE -.-.Wystarczy ze FE spuszcza ci kombo to juz masz problemy,nawet jesli nie trafie z SD(moge natomiast nawalac w ciebie z GFB/Brust/Explo ;]).Jesli do nich podejdziesz ulatwisz mi sprawe.
Jelis zaczął bys mie gonic nie złapal bys mnie Mam wiencej many na 50 lvl niz ty ;p zeby szczelac Strong hasty a watpie zeby kazdy knight nosil przy sobie T-ringi.Miał bys duze problemy w pokonaniu Sorca.

Ostatnio edytowany przez Asieks - 22-12-2005 o 08:35. Powód: Sorx Ze sie powtazam ale do innych jakos to nie dociera -.-
Asieks jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2005, 09:41   #51
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Jest roznica - pokonac sorca a nie dac mu sie zabic. Udowadniam ci ze nie zdolasz mnie zabic - a taki jest twoj cel jako pk. Proste ?
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2005, 11:28   #52
Knajcik Z Azury
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Tak jak inni napisali zależ od umijętności gracza od taktyki... ja Widziałem ja 30 knight zabil 60 pala...
  Odpowiedz z Cytatem
stary 25-12-2005, 22:46   #53
Okrutny
Użytkownik Forum
 
Okrutny's Avatar
 
Data dołączenia: 06 08 2005
Lokacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 34

Posty: 206
Okrutny ma numer GG 2232732 Okrutny ma login Tlenu orbes@o2.pl
Domyślny

A dlamnie wogóle jest bezsensu powyższy spam (ci dwaj kolesie na górze powinni dostać urlop), oraz bezsensu jest wywodzenie która profesja silniejsza. O tyle jaki macie udźwig na uhy, tyle też sie liczą wasze umiejętności. Możesz być cały w uhah, a i tak niezdążyć i stracić potem te wszystkie bp. Tak w sumie jeżeli chodzi o to, że knightem nie dasz sie zabić od pk, chyba nie powiesz, że na codzień chodzisz z tymi 20 bp uhów idąc gdziekolwiek. O tyle jak jesteś paladynem skąd wiesz że nie spotkasz po drodze kogoś kto ciebie zatrzyma na sekundke-dwie, a potem natrafisz na las krzaków i dedniesz. PK to już sprawa losowości moim zdaniem, i chodx mówicie, że palkiem najlepiej bo z daleka, a co, knigtem źle? Podchodzisz do nic nie podejrzewającego gościa i zaczynasz go lać. Knight w zwarciu jest już nie do pokonania. Wychodzi na równo. Dla mnie wszystko zależy od losowości. Kiedyś nawet od rota dostałem hita 40 life [mam screenshot ] i prawie dedłem bo akurat szukałem jedzenia aby sie uleczyć po DS. Kto jest najsilniejszy? Rzućmy kostkami...
__________________
Cytuj:
11:03 Ghart: no to najlepiej przebywac jak najdalej od lagow
11:04 Okrutny: wiesz z co to jest lag?
11:04 Ghart: no potwor pisali w poradniku ale jaki to nie wiem
Gram dla przyjemności - play 4fun. Tibia to tylko gra.
Okrutny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-12-2005, 08:39   #54
Anjja
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 18 09 2005
Lokacja: In the bigg world:P

Posty: 87
Stan: Aktywny gracz
Imię: Anjja
Profesja: Knight
Świat: Iridia
Poziom: 34+
Skille: 78+/78+
Poziom mag.: 5
Domyślny

Knajt na 80 lvl z Boszkami,Time ringiem i Haste ma predkosc 173 lvl....
Sorc/Druid na 50 lvl z Boszkami,Time ringiem i Strong haste ma predkosc 183 lvl...Wiec druid/sorc na 50 lcl ucieknie przed 80 jak tak was to meczy
__________________
====....====
Anjja jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-12-2005, 09:27   #55
Chemik50
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 09 2005

Posty: 72
Stan: Aktywny gracz
Imię: Grevelo
Profesja: Knight
Świat: Furora
Poziom: 9
Skille: 65/65
Poziom mag.: 4
Chemik50 ma numer GG 5454695
Król

To zalezy od gracza czy jest dobry w pvp czy ma lagi i od stanu konta czyli FACC i PACC. Jesli wiecie kto to byl Acko i Boski Zeus na Titania to sie przekonacie ze night jest dobry w pvp no oczywiscie od gracza...
Chemik50 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-12-2005, 10:54   #56
Apocalipsus
Użytkownik Forum
 
Apocalipsus's Avatar
 
Data dołączenia: 25 12 2005
Wiek: 32

Posty: 71
Apocalipsus ma numer GG 7310420
Domyślny

Oczywiście najważniejsze jest pvp gracza ...
Co do knighta to bardzo wielu nosi bohy ...
A jeśli spotkaja sie juz dwaj dobrzy gracze (np Palladin i Knight ) to na wygranie wpływa rowniez ilosc runow ... skile ... m lvl ... eq ...
Moze knight nie bedzie ci bil bardzo duzo ... ale za to knightom najlatwiej przetrwac na duelach czy na wojnach
Przecierz gdy inni gracze zrobia trapa to wiadomo ze najwieksze szanse na przetrwanie ma knight

W sumie to knighta mozna porownac do czolgu. Jest w miare wolny ( nie zawsze ) ale za to trudno go zniszczyc i tez moze silno udezyc ...

To oczywiscie jest moje zdanie ... nie musicie sie z nim zgadzac

Ostatnio edytowany przez Apocalipsus - 05-01-2006 o 13:10.
Apocalipsus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-12-2005, 15:59   #57
Lord kasztanowiec
Użytkownik Forum
 
Lord kasztanowiec's Avatar
 
Data dołączenia: 05 09 2004
Lokacja: Praszka
Wiek: 31

Posty: 256
Profesja: Elder Druid
Świat: Calmera
Lord kasztanowiec ma numer GG 7970255
Domyślny

głównie to zalerzy od tego czy player ma :
-lagi
-mysli 'strategicznie'
-zwinnie si eporusza np.po lesie międzym krzaczkami i drzewkami
-ile ma uhów
-jakie skille knight
__________________
Lord kasztanowiec jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-12-2005, 09:22   #58
Adrianek416
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 12 2005
Lokacja: Rybnik
Wiek: 33

Posty: 3
Stan: Aktywny gracz
Imię: Pelsonu
Profesja: Knight
Świat: Aurea
Poziom: 38
Skille: 76/76
Poziom mag.: 5
Adrianek416 ma numer GG 8936759
Domyślny SOrc,drut vs Knight

Knight nie ma szans ze sorckiem i drutem jezeli by mieli te same lvle.To tez zalezy od ilosci runek chodzby mieli bohy to sorc i drut maja "utani gran hur" i jak to wlacza to knight juz moze tylko uciekac XD plx coment
Adrianek416 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-12-2005, 13:16   #59
Skra Avar
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 11 2005
Lokacja: BIaŁyStOK

Posty: 43
Skra Avar ma numer GG 603459
Domyślny

Adrianek416 knight zawsze ma szanse uciec jeżeli ma troche uh i umie zwinnie uciekać o ile dobrze licze to knight ma 815 hp na 50 lv i da rade przetrwac 2 sd na raz a puzniej sie uhnie a to zależy też od typa czy uhnie sie czy nie
A jeżeli sie nie uhnie to zależy po ile sd dostanie jak po 200 to nawet 4 sd przetrwa i sie uha :d

Ostatnio edytowany przez Skra Avar - 30-12-2005 o 13:18.
Skra Avar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-12-2005, 18:04   #60
Czaki Miszcz
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 10 2005
Lokacja: Włocławek
Wiek: 33

Posty: 21
Imię: Czakulec
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Obsidia
Poziom: 55
Poziom mag.: 53
Domyślny Knight Wygra

Knight wygra poniewaz jesli sie obladuje pełnom iloscia UH na 50 lvl to mu sie troche tego zmiesci sam wiem bo mam knighta A sorc ma ma bardzo malo cap i nawet jak zalozy blue robe to mua az tyle nie da i nie moze zabrac za duzo run ;] No i jeszcze zalezy z czego knight bedzie walic i jakie skille .Ale pall mógłby go pokonac bo niektóre pallki nosza przy sobie tarcze i niektórzy maja nice shielding .Naprzykład koles pall ma 101 distance i 80 shielding sam sie zdziwiłem ale cóz ;]
Czaki Miszcz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 00:12.


Powered by vBulletin 3