Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > RPG

Notki

RPG Wszystko o grach RPG i cRPG, czy może MMORPG.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 17-07-2012, 02:24   #1
Dream94
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny Kylavo Online - Darmowa gra MMORPG 2D

Witam. Chciałbym poprosić użytkowników forum tibia.pl o pomoc przy projekcie darmowej gry MMORPG 2D - Kylavo Online. Po krótce postaram się przedstawić najważniejsze aspekty projektu:

Idea projektu Kylavo Online powstała ponad 2 lata temu, kiedy popularne były silniki typu Elysium Diamond, lub Eclipse Evolution. To właśnie na nich tworzone były 2 pierwsze, nieukończone wersje Kylavo. Z wiadomych powodów (niestabilność silnika, masa błędów, mało zoptymalizowany kod źródłowy) prace nad projektem ustały, zanim ujrzały światło dzienne. W późniejszym czasie miały miejsce kolejne reaktywacje, lecz i te zakończone były niepowodzeniem z najróżniejszych przyczyn, z których główną był rozpad teamu. Jednak te wszystkie nieudane próby stworzenia własnego wirtualnego świata miały swój cel, ja nabyłem wymaganego doświadczenia, a projekt zdobył uznanie w gronie osób interesujących się tego typu silnikami. W ten sposób miała miejsce następna (mam nadzieję że ostatnia) reaktywacja projektu na silniku Eclipse Origins 2.0.




Akcja gry toczy się w prastarych dziejach kontynentu Kylavo - w fantastycznym świecie. Wszystkie lokacje, dialogi, zadania staram się ściśle wiązać z fabułą, która choć krótka, otrzymała pozytywne opinie internautów:
Cytuj:
Dwa plemienia, dwie osady. Dwa narody połączone wspólnymi wierzeniami, zasadami, prawdą. Kierowane przez najwyższą inteligencję – Kapłanów, pod których przywództwem ludność raz do roku zbierała się w Kaplicy położonej między obozami. Wspólne modły pozwalały im osiągnąć wyższy stan ducha, a bogowie czerpali radość ze swego stworzenia. Wierni mieszczanie składali ofiary pod posążkiem boga zwanego przez ludzi Sadarosem, w zamian otrzymując wszelakie dobra. I tak toczyły się losy wiernych, a ich życie opływało miodem i mlekiem. Lecz była też i trzecia osada, kierowana przez pogańskich magnatów, a zasady tam panujące nie miały racji bytu w pozostałych częściach kontynentu. Tutejsi mieszkańcy żyli z kradzieży, a ich honor splamiony był kłamstwem i bratobójstwem. Przemysł stanął w miejscu, gospodarka coraz częściej dawała znać o swoich wadach. Najbardziej dochodowym zajęciem była produkcja broni, hurtowo skupowana przez armię barbarzyńców, którzy regularnie grabili opływające bogactwami ziemie wyznawców Sadarosa. Podczas jednego z długo planowanych ataków jeden z barbarzyńców dostał się do kaplicy, wynosząc z niej największe sacrum – posążek Bożego Ojca. Wtedy z nieba zstąpił grom, niszcząc posążek na dwanaście kawałków, a z barbarzyńcy pozostawiając jedynie kość piszczelową. Tym czasem władze wiernych plemion ogłosiły stan wojenny, oskarżając o kradzież posążka siebie nawzajem. Całą krainą zawładnęła wojna, a ludzie spokojni, wierzący w prawdę zniknęli, niczym nie odróżniając się od barbarzyńców, których jeszcze niedawno potępiali. Lecz znalazła się grupa nielicznych, wyznających jeszcze podstawowe zasady moralności. Udali się oni ku południu, w poszukiwaniu nowej, nieskalanej złem ziemi. Podczas tej wyprawy jeden z Guru odnalazł kawałek posążka, a w miejscu śmierci barbarzyńcy wybudował nową kaplicę. Przez lata zgłębiał tajemnicę kamiennego posążka, odkrywając ją na krótki czas przed swoją śmiercią.

Ów posążek został stworzony przez trójcę bogów w ramach podarku dla najwyższego stwórcy – Sadarosa. Najwyższy z Najwyższych w zamian zesłał ich na ziemię, nad którą mieli panować. Lecz ich nowe życie nie sprawiało im zbytniej przyjemności. Osamotnieni bogowie stworzyli człowieka, rezygnując ze swej boskiej potęgi. Kamienny posążek pozwalał im łączyć się z krainą Sadarosa, czerpiąc z niej wszelakie dobra. W razie apokalipsy posążek miał zostać zniszczony, aby nie dopuścić grzesznych do niebios. Posążek po destrukcji miał rozpaść się na dwanaście części, które miały zostać rozniesione przez wiatr po całym kontynencie. Tylko ponowne złożenie posążka może wrócić ludziom dostatnie życie.

Mieszkańcy nowo założonego grodu zrezygnowali z działań wojennych, pozostawiając skromną armię przy murach swojej osady. Większość mieszkańców rozpoczęła poszukiwania pozostałych jedenastu części, a ich cele szybko zostały zauważone przez mieszkańców pozostałych trzech grodów. Kawałki posążka stały się najwyższą wartością, przez co skupiły na sobie uwagę wielu poszukiwaczy skarbów…

Czy jesteś gotów przeważyć szalę tej wojny?


W Kylavo Online wcielić się można w przedstawiciela jednej z sześciu klas głównych.
Są nimi:

-Łowca - postać charakteryzująca się niezwykłą szybkością i zwinnością. Używa wszelakiej broni dystansowej - łuków, kusz - oraz krótkiej broni białej - sztyletów. Swojej zręczności zawdzięcza wysoką szybkość ruchu, oraz częste uniki w starciu wręcz.
Jego słabą stroną jest niska obrona, oraz atak fizyczny, jednak nadrabia to znajomością kilku czarów obszarowych.


-Skrytobójca - kolejna postać o wysokiej zręczności. Używa głównie sztyletów, niekiedy krótkich mieczy. Podobnie jak Łowca, szybko się porusza, lecz w przeciwieństwie do niego zadaje spore obrażenia, kosztem słabego poziomu magii.


-Kapłan - posługuje się głównie magią leczącą. Do walki wykorzystuje magiczne runy, oraz niewielką ilość umiejętności ofensywnych. Swoją niewielką obronę nadrabia umiejętnościami wspierającymi, przez co spisuje się w walkach drużynowych.


-Nekromanta - czarodziej posługujący się czarną magią. Ataki obszarowe dużego zasięgu o wysokich obrażeniach dają mu duże szanse w walce z kilkoma przeciwnikami. Słaba defensywa, oraz znikome obrażenia w walce wręcz nie stoją mu na przeszkodzie.


-Paladyn - typowo fizyczna postać posługująca się bronią białą. Jego główną zaletą jest wysoka obrona, ataki obszarowe krótkiego zasięgu, oraz podstawowa znajomość magii leczącej.


-Barbarzyńca - amator broni dwuręcznej, takiej jak ciężkie topory, miecze, maczugi. Jego specjalnością jest siła fizyczna, spore obrażenia kosztem szybkości ruchu. Słabymi stronami barbarzyńcy są przeciętna defensywa i znikoma znajomość magii.



Wszystko fajnie... Ale zapewne padnie pytanie, co JA robię w projekcie? ;>
Odpowiedź jest prosta - jak narazie wszystko. Moją mocną stroną jest programowanie w języku Basic, oraz grafika (głównie interfejs). Silnik gry jest już gotowy, surowo przerobiony pod wymagania Kylavo. Szczegółowy changelog prowadzony do dnia 4 lipca (później już przestałem notować...) przedstawia zmiany wprowadzone do silnika:

Na chwilę obecną ukończono:
-Crafting
-Konwersacje
-Questy:
>Zabij
>Przynieś
>Porozmawiaj z...
>Quest Log
-Broń dystansowa (Łuki, Runy...)
-Gildie
>Menu Gildii
-NPC używają magii
-Kanały Chatu
-Skalowanie doświadczenia
-Skalowanie obrażeń umiejętności
-Stamina warunkuje bieganie
-Płynny podkład muzyczny
-Umiejętności wspierające (buffy)
-Poziomowanie zbieractwa
-Animacje na mapie
-Atrybut Skrzyni

-Spolszczenie silnika:
Silnik spolszczony niemal w 100%

-9 rodzajów ekwipunku:
>Hełm
>Tarcza
>Zbroja
>Broń
>Rękawice
>Buty
>Spodnie
>Naszyjnik
>Pierścień

-Ocenzurowanie chatu
-Wskazówki po rejestracji
-Stack (łączenie przedmiotów)
-Ilość staminy uwarunkowana Wytrzymałością
-Modyfikacje interfejsu
-Ulepszony system obrony/obrażeń
-Poziomy narzędzi
-Multi Drop
-System osad
>Tagi osad
>Wynagrodzenie za zabicie przeciwnika z innej osady
>Historia osady przy tworzeniu postaci

-Opis klasy przy tworzeniu postaci
-Ukończone grafiki interfejsu
-Głosowanie na toplistach w oknie gry
-System czasowego wylogowania
-Arrow Spell
-System Amunicji
-Wyświetlanie informacji innych graczy
-System żywiołów
-Szybkie celowanie
-Strażnicy osad
-Rozwijanie umiejętności walki daną bronią


Co poza tym?
Sprawdź sam! W dowolnym momencie mogę podesłać clienta gry byś sam przekonał się o możliwościach Kylavo. Żadnych nielubianych przez użytkowników programów typu hamachi, poprostu pobierasz i testujesz. Upatrzony mam również VPS, który zakupię przed wypuszczeniem finalnej wersji gry, dzięki czemu gracze będą mogli rozwijać swoje postacie 24/7.

To tyle o projekcie... Myślę że udowodniłem że nie jest to 'kolejny nudny projekt na dennym silniku'. Jeśli są jakieś pytania na temat gry chętnie odpowiem.



Teraz przejdę do sedna. Potrzebuję mappera / mapperów do pomocy przy projekcie. Moje umiejętności w tworzeniu map nie są powalające, przez co urok całej gry się gdzieś ulatnia... Edytor gry jest bardzo zbliżony do edytora map w RMXP, myślę że ktoś kto mappował przy OTSach bez problemu go ogarnie. Tilesety którymi się posługuję to głównie RTP RMXP, choć nie ograniczam się tylko i wyłącznie do nich. Jeśli zaproponujesz dodanie konkretnego tilesetu, który pomoże ci przy mappingu, dodam go. Na chwilę obecną nie oferuję wynagrodzenia pieniężnego za współpracę. Jeśli projekt się rozwinie, może kiedyś... Narazie musi wystarczyć satysfakcja, oraz członkostwo teamu, czyli użeranie się z masą niesfornych graczy ;>
Jeśli chcesz pomóc, lub masz jakieś pytania, napisz w tym temacie, lub na GG: 6664695.

Jeśli chcesz przyczynić się do rozwoju Kylavo i potestować (czytaj pograć ;>) napisz na GG. Z chęcią udostępnię clienta gry do testów. Jak narazie gra zapewnia około godziny rozgrywki, nie jest to sporo, lecz wystarczająco by przedstawić możliwości silnika gry.
  Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 15:38.


Powered by vBulletin 3