Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 05-09-2009, 21:53   #1
Shunner
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 05 09 2009

Posty: 5
Żarówka [Quest] Rookgaard SpikeSword

Witam. Chyba wszyscy znacie już legendarnego spike sworda i połączone z nim rzeczy. Pewnie połowa z was powie ze tracę czas swój oraz marnuje wasz , owszem to bardzo możliwe ale czemu by nie napisać skoro mogłem znaleźć rozwiązanie? :>

Po dokładnym obadaniu tego tematu :

http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=73450&page=5

Znalazłem wiele przydatnych informacji za co bardzo dziękuję.

No więc pewny nie jestem , sprawdziłbym to gdybym miał normalny komputer , więcej czasu oraz chara z przyzwoitym lv na rooku. Dlatego chciałbym tu podyskutować na ten temat .

W temacie do którego link podałem u góry główną rzeczą która mnie zainteresowała i której nie znałem był cały początek historii oraz drzwi do MM.

Jak już pewnie bardziej zainteresowani wiecie iż drzwi można otworzyć tylko i wyłącznie magią! Pewnie wiecie także iż Minotaur Mag miał swojego ucznia któremu powierzał swoją wiedzę , jego imię to Apprentice Sheng.
Potwora spotkałem tylko raz w swojej całej tibijskiej historii. Pojawia się on w Minohellu na poziomie Mino Maga , lecz pojawia się on minotaurów [tak , można się z nim bić !] . Bardziej wtajemniczeni w skryptowanie , mapowanie itd. pewnie wiedzą iż respa potworka można ustawić [Jego czas], a iż CipSoft
to nie banda dzieciaków bawiących się w Tibie , tylko ludzi po ukończonych dziedzinach i mających duża wiedzę o kodach [Script's] mogli zrobić coś bardzo skomplikowanego. Po szukaniu na forach oraz obadaniu neta zauważyłem coś bardzo ciekawego , tą rzeczą jest to :

Loot Knife (Normalnie), Leather Legs (Normalnie), Leather Helmet (Normalnie), Magic Light Wand (Normalnie), 0-5 Carrot (Normalnie), Minotaur Leather (Zawsze), 0-2 Torch (Normalnie), 0-10 gold, 0-2 dead snake,

Jak widzicie jest tam Magic Light Wand ! A jak chyba już wspomniałem tylko magią da się otworzyć drzwi! Czyżby to było rozwiązaniem zagadki? Mam jeszcze drugi dylemat. Owy uczeń używa czaru a raczej runy "Explosion"
Która jak wiecie ma zasięg krzyżyka. Jakby stanąć obok drzwi kiedy on używa explo (o.O) ? Może to by dało przejście do legendarnej komnaty? Widziałem wiele fake'ów na temat "Grobów" na szkieletach . Od razu mówię iż to są kompletne bzdury , te groby nie wiążą się z niczym po za tym iż tam pochowany jest jakiś tam kuzyn kogoś którego imienia nie znalazłem.
Kilka razy już pisałem do CipSoftu i za każdym razem usłyszałem coś takiego :
"Szukacie za daleko , za bardzo wgłębiacie się w historię." Wziąłem pod uwagę to ze bardzo chętnie mogliby tym ludzi zniechęcać by nikt nie znał sekretu. Tu od razu dodam jeszcze jedną rzecz w której byliście mylni gdyż wczuwacie się za bardzo w RPG zamiast brać pod uwagę to iż CipSoft to tak naprawdę "4 Ludzi" [Chodzi mi o tworzących , nie firmę] którzy także popełniają błędy i starają się je naprawiać.

Kod:
Hardek *
Bozo *
Sam ****
Oswald
Partos ***
Quentin *
Tark ***
Harsky ***
Stutch *
Ferumbras *
Frodo **
Noodles ****
To jest zwyczajny opis tego co sprzedają. W chwili obecnej na RL tibi nie gram więc wszystkiego wam nie powiem , lecz wiem iż 4 gwiazdki oznaczają EQ , 2 oznaczają jedzenie reszty nie pamiętam. W tibie gram już parę dobrych lat bo aż 7. I wiem iż większość questów jest banalniejsza niż się wam wydaje. Weźcie pod uwagę to iż niektóre księgi zawierają błędy gdyż CipSoft nie był tak dobry w ENG kiedyś jak idzie im to teraz z pomocą.
Niektóre są poprawione lecz czasem zdarza się błąd.

Kolejny "fake" lub "bzdet" jak kto woli to bicie mino z fista. To jest jeden wielki fałsz. Dawnej posiadałem 34 lv na rooku , mino na skale jak i nie tylko ubiłem z fista chyba z 500x z różnymi sztuczkami do tego , koniec był zawsze ten sam "U are idiot."

Najbardziej powiązaną istotą powinien być właśnie jego uczeń , gdyż to jemu powierzył cała swoją wiedzę oraz mądrość. Nie gram od Tibi 7.0 czy jeszcze wcześniej , lecz przyszło mi znać osoby na RL [Życie] jak i w Tibi które grają od początków tibii , lecz różnie to bywało i mało kto coś wiedział gdyż po prostu sobie szedł na maina. Lecz znalazłem jedną osobę która wiedziała trochę na temat samego teleportu , pewna osoba [Zaufana] powiedziała mi iż kiedyś teleport znajdował się w innym miejscu , widocznym z kuchni oraz iż dało się do niego najnormalniej w świecie dojść bez żadnego mino maga.
Teleport przenosił na piętro "pod labiryntowe" w lewy dolny róg pomieszczenia , choć to osoba zaufana z doświadczenia wiem iż ludzie są różni i mógł być to po prostu zakłamany człowiek który chciał być doceniony za swoją wiedzę.

Chciałbym was poprosić o sprawdzenie teorii z uczniem mino maga , wiem iż to łatwe nie będzie i krótko trwać nie będzie lecz chyba warto , szczególnie dla rookstayerów gdyż prawda jest taka , że zbytnio zajęcia po za expem nie mają.

Czekam na wasze komentarze jestem człowiekiem i popełniam błędy jak wy wszyscy więc jeśli ktoś zauważy jakiś błąd w tym co napisałem [teorii] lub ort.
itp. Bardzo bym prosił zamiast pisania "U areee fakkeed idjot!" napisanie iż go popełniłem.

Pozdrawiam Shunner.

Dodatkowe Linki :

Kod:
http://tibia.pl/monster/Apprentice_Sheng
<- Uczeń MM

Kod:
http://www.rookgaard.pl/index.php?pid=140
<- Ciekawy opis NPC , niestety dopiero po rejestracji.

@Edwardo
Dzięki poprawiłem.
Gram od 7.5 od tego czasu pamiętam te zmiany , wcześniej nie grałem więc nie powiem.

Ostatnio edytowany przez Shunner - 05-09-2009 o 22:20.
Shunner jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 05-09-2009, 22:08   #2
Griendly
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 12 2006

Posty: 82
Domyślny

Twoje teorie są interesujące, ale wątpie że to aż takie proste
Niestety nie gram rookstayerem na tyle często żebym spotkał Aprentice, ale jak spotkam to wypróbuje
Jakie błędy?> Żadnych nie widze.
__________________
Pozdro
Griendly jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-09-2009, 22:09   #3
Edwardo
Amor Patriae Nostra Lex
 
Data dołączenia: 06 08 2005
Lokacja: Jaworzno
Wiek: 32

Posty: 1,086
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Secura
Poziom: 289
Poziom mag.: 10
Domyślny

Nie musiałeś zakładać nowego tematu.

Niech się wypowiedzą rookstayerzy. Skoro nie grasz w tibię od 7.0 to gdybyś nie wiedział, dużo się zmieniło.

@up
Cytuj:
Kilka razy już pisałem do CipSofta
CipSoftu.
__________________





Pomogłem? Notka mile widziana .

Hail Edward
Hail Sanatio
Hail Secura
xD

Ciach!

Ostatnio edytowany przez Edwardo - 05-09-2009 o 22:10.
Edwardo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-09-2009, 23:48   #4
Shunner
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 05 09 2009

Posty: 5
Domyślny

Zobaczyłem jeszcze coś dość ciekawego :

Odgłosy ucznia MM :

" I will protect the secrets of my master!" <- Ochraniam / strzegę tajemnice mego mistrza

"You already know to much, This isle will become ours alone."

Jak dla mnie oczywiste jest to iż to właśnie z tym potworem powiązana jest zagadka.
Powód? Jego odgłosy oraz widziałem masę starych filmów na YT z Sunrise itp. i widać jak
masowo karcą ucznia Mino Maga , wiadome jest mi także iż osoba znajoma dla Sunrisa jakiś tam jego kolega posiada Spike Sworda , widziałem SSa i video , autentyczne bo miało to potwierdzenie u Knightmara. Jak na razie to myślę nawet że parę osób tych bardziej myślących zna te zagadkę na tym forum , zapewne jednak nie ułatwią sprawy , gdyż sami się męczyli i nie chcą psuć "zabawy" (?) Tak mi się wydaje , bo przez tyle czasu na 100% już minimum 20 osób odkryło tę tajemnice.
Shunner jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-09-2009, 00:50   #5
Ameriov
Użytkownik Forum
 
Ameriov's Avatar
 
Data dołączenia: 25 04 2006
Wpisy bloga: 4

Posty: 713
Profesja: Rookstayer
Gildia: Vampires
Świat: Isara
Poziom: 70
Skille: 96 Fish
Domyślny

Cytuj:
pewna osoba [Zaufana] powiedziała mi iż kiedyś teleport znajdował się w innym miejscu , widocznym z kuchni oraz iż dało się do niego najnormalniej w świecie dojść bez żadnego mino maga.
Radzę Ci nie ufać tej osobie nigdy więcej.
Drzwi Mino Maga być może otwiera się magią (lub przy pomocy shenga)
Natomiast pierwsze drzwi można było otwierać na długo przed wprowadzeniem Bossa.
Była też plotka jakoby dało się usunąć enegry fieldy, ale tego nie widziałem więc nie potwierdzam.

Nic ciekawego nie wniosłeś... Ale liczą się chęci.

@edit
Cytuj:
To jest zwyczajny opis tego co sprzedają.
Od kiedy Noodles i Feru są handlarzami?
__________________
Free Candy

Rookgaardians Smasher

Secrets Keeper.

Ostatnio edytowany przez Ameriov - 06-09-2009 o 00:51.
Ameriov jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-09-2009, 11:38   #6
_cineq_
Użytkownik Forum
 
_cineq_'s Avatar
 
Data dołączenia: 26 02 2005
Lokacja: Kalisz

Posty: 170
Świat: arcania
Poziom: <10
Skille: 56wbicu
Domyślny

korzystajac z okazji mam pytanie do tych dluzej(czesciej) grajacych.
zauwazyliscie moze kieyds, gdy zrespil sie as, ze spike sword byl na swojej macierzystej wysepce, czy tez go tam nie bylo? kto moze niech mi odpowie.
__________________
"Ze świata tego każdy ma tyle. ile sam sobie weźmie."
Giovanni Boccaccio

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lasooch Pokaż post
@Erverse/Jerkov: to jest temat w dziale Arcania. Nie wiem jak wy, ja zauważyłem, że tutejsze tematy są jakby... w nieco innym świecie. Pełno tu żartów, szyderstw i ironii, których nie rozumiem. Wy, jak widzę, też.
@Browara mu!


Chlopakom z uzi
Biorą do buzi.
_cineq_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-09-2009, 12:17   #7
Shunner
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 05 09 2009

Posty: 5
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ameriov Pokaż post
Radzę Ci nie ufać tej osobie nigdy więcej.
Drzwi Mino Maga być może otwiera się magią (lub przy pomocy shenga)
Natomiast pierwsze drzwi można było otwierać na długo przed wprowadzeniem Bossa.
Była też plotka jakoby dało się usunąć enegry fieldy, ale tego nie widziałem więc nie potwierdzam.

Nic ciekawego nie wniosłeś... Ale liczą się chęci.

@edit

Od kiedy Noodles i Feru są handlarzami?
Tych handlarzy nie było przed update w książce być może nie ma ich i teraz , skopiowałem te księgę z tematu do którego link jest w 1 poście. Wiem na 100% że gwiazdki oznaczają co sprzedają bo sprawdzałem na tibi 7.6

A co do tego ucznia MM to powiem Ci tyle jeszcze że to chyba jedyna normalna wskazówka którą ktoś się jak dotąd sugerował , wszystkie opisy NPC itd. są po prostu zbędne. Owszem to historia tibi nie questa.
A jego odgłosy sam chyba widzisz , no nie wiem zaproponowałem tylko pomysł , wykonanie zostawiam wam oraz zgłębienie tego .
Shunner jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-09-2009, 12:38   #8
R0bCi0
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 06 2008

Posty: 14
Stan: Niegrający
Profesja: Rookstayer
Świat: Selena
R0bCi0 ma numer GG 8796283
Domyślny

Jesteś pewien, że AS wali z explo?
R0bCi0 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-09-2009, 13:12   #9
Barbar
Użytkownik Forum
 
Barbar's Avatar
 
Data dołączenia: 20 12 2008

Posty: 208
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Świat: Azura
Poziom: 69
Skille: 23/29
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez R0bCi0 Pokaż post
Jesteś pewien, że AS wali z explo?
Z tego co pamiętam to nie używa explo ;p ALe dawno go nie lałem więc mogę się mylić.
__________________


Ukryty tekst:

\o/
Barbar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-09-2009, 14:40   #10
Shunner
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 05 09 2009

Posty: 5
Domyślny

Mogę się mylić bo biłem go tylko raz , ale jeśli nie explo to na 100% pamiętam że summonował Hyeny za pomocą "czerwonego" czegoś o sporym zasięgu , więc gdyby go zrulować pod drzwi i tego by użył możliwe ze drzwi by się otworzyły ;p.
Shunner jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-09-2009, 14:53   #11
Barbar
Użytkownik Forum
 
Barbar's Avatar
 
Data dołączenia: 20 12 2008

Posty: 208
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Świat: Azura
Poziom: 69
Skille: 23/29
Domyślny

Tyle razy ktoś bił ASa pod tymi drzwiczkami i jakoś się nie otwierały ;p
__________________


Ukryty tekst:

\o/
Barbar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-09-2009, 14:55   #12
zysiolo
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 06 09 2009
Lokacja: Jarosław
Wiek: 28

Posty: 8
Stan: Niegrający
Profesja: Royal Paladin
Świat: isara
Poziom: 67
Skille: 80/60
Poziom mag.: 14
Domyślny

Do tej pory nie byłem całkiem przekonany że taki quest może być na roku ale jeśli cpisoft odpowiedział tak na pytanie o sofa na roku:

Cytuj:
"Szukacie za daleko , za bardzo wgłębiacie się w historię."
To napewno istnieje twoje rozwiązanie jest mało możliwe wystarczy spojrzeć na inne questy chyba że ten quest jest w bardzo starym stylu.

Hmm jak summonuje heayne to są czerwone gwiazdki(?) dziwno bo chyba wszystkie potworki jak summonują to taki teleport jest.

Ostatnio edytowany przez zysiolo - 06-09-2009 o 14:58.
zysiolo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-09-2009, 15:19   #13
Shunner
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 05 09 2009

Posty: 5
Domyślny

Kiedy on summonuje to jest taki efekt :



O zasięgu FB do okola niego.
Shunner jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-09-2009, 16:35   #14
Maldoryz
Użytkownik Forum
 
Maldoryz's Avatar
 
Data dołączenia: 31 05 2006
Lokacja: Belchatow

Posty: 364
Stan: Początkujący
Imię: -
Profesja: Knight
Gildia: -
Świat: Morgana
Poziom: -
Skille: -
Poziom mag.: -
Maldoryz ma numer GG 1329083
Domyślny

Moze ktos ze starszych uzytkownikow pamieta, ze byl kiedys ss czy tam film, jakoby Sunrise z ekipa dostal sie do pokoju z mino magiem. Obalalo by to twoja teorie, gdyz wtedy nie bylo jescze ASa.
Ameriov@
a czy Feru nie produkowal czasem run (nie jestem pewien, moge sie mylic)? A noodles nie byl kiedys czlowiekiem?
Maldoryz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-09-2009, 18:31   #15
Hexus
Użytkownik Forum
 
Hexus's Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2009

Posty: 61
Stan: Niegrający
Profesja: Rookstayer
Domyślny

Cytuj:
Jak widzicie jest tam Magic Light Wand ! A jak chyba już wspomniałem tylko magią da się otworzyć drzwi! Czyżby to było rozwiązaniem zagadki? Mam jeszcze drugi dylemat. Owy uczeń używa czaru a raczej runy "Explosion"
Pisałem na forum o MLW i o użyciu jej na drzwiach rezultat?
Nic to nie dało (sam sprawdziłem).

@Shunner
Cytuj:
W chwili obecnej na RL tibi nie gram więc wszystkiego wam nie powiem , lecz wiem iż 4 gwiazdki oznaczają EQ , 2 oznaczają jedzenie reszty nie pamiętam.
To sobie przypomnij
__________________
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Ostatnio edytowany przez Hexus - 07-09-2009 o 18:47.
Hexus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-09-2009, 20:48   #16
Bluman
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 07 09 2009

Posty: 3
Domyślny

< deleted >

Ostatnio edytowany przez Bluman - 09-09-2009 o 18:55.
Bluman jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-09-2009, 20:55   #17
Ameriov
Użytkownik Forum
 
Ameriov's Avatar
 
Data dołączenia: 25 04 2006
Wpisy bloga: 4

Posty: 713
Profesja: Rookstayer
Gildia: Vampires
Świat: Isara
Poziom: 70
Skille: 96 Fish
Domyślny

Feru chciał nas zgładzić... A czy Noodles był człowiekiem? Nie wiem.
Zmiany w książce nie nastąpiły po update, ona jest taka od zawsze.
Jak już mówiłem, nie próbujcie otworzyć 1 drzwi sposobami które są możliwe dopiero od 2-3 lat, MLW/explo/"mass healing" Shenga odpada.
Filmik z Sunrisem był kręcony na OTS. NIKT nie został wpuszczony do maga nawet na TS.

A odpowiedzi autora do mojego posta nie zrozumiałem. Nie napisałem tam wiele o Shengu.

A/.
__________________
Free Candy

Rookgaardians Smasher

Secrets Keeper.
Ameriov jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-09-2009, 21:06   #18
Pedzik2009
Użytkownik Forum
 
Pedzik2009's Avatar
 
Data dołączenia: 05 08 2009
Lokacja: Exiva ^^

Posty: 75
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Selena
Poziom: 40
Skille: 21/27
Poziom mag.: +0
Domyślny

hehe... Jak Sheng może miec związek z otwieraniem dzwi do MM?:d a te ogłosy są po to aby nawiązanie do tego że jego uczniem :> ( Szkoda , że sheng nie jest kujonem)... "Szukacie za daleko , za bardzo wgłębiacie się w historię." Czyli quest jest jak każdy inny.. czyli wybić all mony i wziąć nagrode xD tylko nikt od 9 lat nie wie jak : (
Pedzik2009 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-09-2009, 19:38   #19
Old_Game
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 05 2008
Lokacja: Polska
Wiek: 35
Wpisy bloga: 1

Posty: 213
Stan: Na Emeryturze
Imię: Loneka
Profesja: Knight
Świat: Celesta
Poziom: 23
Skille: 60/60
Poziom mag.: 3
Domyślny

@up

Nie bądź taki pewny -.^.

Nie sugeruje, że się da. Ale jak to sie mówi. Nie ma dowodów na nie zdobycie go.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Blader19948 Pokaż post
No już mnie zaczynacie wku*wiać z tym Sunrisem. Pierwszy zdobył 100lvl na rooku. KONIEC!
Nie posiada on Spike Sworda, Brass Armor, Iron Helmeta;
nie walczył on z tarantulą, gulem ani minotaurem magiem;
nie jest GM'em, postacią Cipsoftu; nie znał Durina, Knightmare, Ducha Świętego czy Jezusa Chrystusa;
Old_Game jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-09-2009, 20:17   #20
Blader19948
Użytkownik Forum
 
Blader19948's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2007
Lokacja: Górzów Wlkp.
Wiek: 30

Posty: 178
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Aldora
Poziom: 32
Skille: Fist 21
Blader19948 ma numer GG 6065817
Domyślny

Zwykle jeśli niema dowodu na istnienie czegoś niema też dowodu na jego nieistnienie, czyli rozumując jak panowie wyżej wszystko co nie istnieje jest paradoksem ponieważ zaczyna istnieć nieistnienie dotychczasowych istnień, ale to co narazie istnieje napędza istnienie nieistnienia, więc tak naprawdę nic nie istnieje, a nie wystarczy po prostu przyjąć, że parę osób ma SoF, ale nie ukazała się jeszcze do niego solucja.
__________________
Najlepszy podpis, to brak podpisu.
Blader19948 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 16:07.


Powered by vBulletin 3