Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 09-12-2008, 21:36   #41
Bluray
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 08 2007
Lokacja: Outland
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,077
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Bluray ma numer GG 9804717
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bloodwin
To już rozumiem, dlaczego to katolicy mają zbawienie zaklepane. Bo ich jest najwięcej!
To jakby było więcej ateistów to oni właśnie byliby zbawieni ? o.O

Sam pomyśl, dlaczego jest więcej katolików, o tych wszystkich cudach itp...
Bluray jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 09-12-2008, 21:37   #42
Kshaq
Prezes Supportu
 
Kshaq's Avatar
 
Data dołączenia: 14 09 2005

Posty: 847
Domyślny

Bloodwin, obecnie muzułmanów jest najwięcej na świecie.
Kshaq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-12-2008, 21:38   #43
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Cytuj:
Sam pomyśl, dlaczego jest więcej katolików, o tych wszystkich cudach itp...
A no widzisz. Cuda. Czyli jak religia ma cuda to znaczy, że to "pewniak"?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kshaq Pokaż post
Bloodwin, obecnie muzułmanów jest najwięcej na świecie.
No pomyliłem się. I będzie ich więcej. Jeszcze więcej. Tam gdzie jest więcej to z reguły lepiej (bo miliony much się nie mylą ) i coraz więcej osób będzie tam przechodzić.

Ostatnio edytowany przez Erhion - 09-12-2008 o 21:39.
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-12-2008, 21:39   #44
Fred_Flintston
Zbanowany
 
Fred_Flintston's Avatar
 
Data dołączenia: 01 07 2008
Lokacja: Bedrock
Wiek: 15
Wpisy bloga: 2

Posty: 258
Świat: Prehistoryczny
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bloodwin Pokaż post
Czekaj, czekaj. Trudniejsze? O tym nie było mowy w Biblii. Nie ma trudniejszej drogi do zbawienia. Albo tak albo nie.
Sprecyzuj. Bo na razie wygląda to tak, jakbyś próbował interpretować po swojemu Biblię. Tylko, że katolików nie obowiązuje interpretacja Biblii dokonana przez Bloodwina

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bloodwin Pokaż post
A widzisz. Czyli by moja religa mogła choć dostąpić "pobocznej" drogi zbawienia potrzebuje uznania, wielkości i wielu wyznawców tak?

Bingo Dlaczego katolicyzm jest "prawdziwą wiarą"? Bo w przeciwieństwie do np. pogaństwa, w dużym stopniu też do islamu, udało mu się stworzyć całą współczesną cywilizację. A za tym coś się musi kryć, prawda?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bloodwin Pokaż post
To już rozumiem, dlaczego to katolicy mają zbawienie zaklepane. Bo ich jest najwięcej!
Najwięcej jest muzułmanów.
Fred_Flintston jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-12-2008, 21:40   #45
Bluray
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 08 2007
Lokacja: Outland
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,077
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Bluray ma numer GG 9804717
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bloodwin Pokaż post
A no widzisz. Cuda. Czyli jak religia ma cuda to znaczy, że to "pewniak"?
No nie, ale to coś jednak znaczy.
Bluray jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-12-2008, 21:40   #46
Alanus Lutinum
Użytkownik Forum
 
Alanus Lutinum's Avatar
 
Data dołączenia: 28 07 2005
Wpisy bloga: 1

Posty: 735
Stan: Niegrający
Profesja: Elite Knight
Świat: Obsidia
Alanus Lutinum ma numer GG 6972780
Domyślny

Ateistę to zrobią na chwilę i człowieka takiego który jest pseudo-katolikiem. Kiedyś (rofl) modliłem się do Boga o jakiś znak, no i doszedłem do wniosku, że skoro są ludzie niewierzący to Bóg umiałby ich przekonać do siebie, a nawet jeśli to wszystko okaże się prawdą (czego nie wykluczam) to ta nieskończenie miłosierna siła na pewno wybaczy mi moje postępowanie, które nawet złe nie jest.
Alanus Lutinum jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-12-2008, 21:42   #47
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
No nie, ale to coś jednak znaczy.
to znaczy ze ma latwowiernych wiernych.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-12-2008, 21:43   #48
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bluray Pokaż post
No nie, ale to coś jednak znaczy.
Sugerujesz, że inne religie nie mają cudów? Jak znam życie to mają, ale tak samo trudno je udowodnić jak cuda katolickie.

Cytuj:
Bingo Dlaczego katolicyzm jest "prawdziwą wiarą"? Bo w przeciwieństwie do np. pogaństwa, w dużym stopniu też do islamu, udało mu się stworzyć całą współczesną cywilizację. A za tym coś się musi kryć, prawda?
A rozumiem. Czyli jak jakaś religia ukształtowała świat to znaczy, że jest prawdziwa? Hmm daj mi 10 lat i moja religia stworzy lepszy świat i będzie ja wyznawać większość ludzi świata. Zmienisz wtedy wyznanie jak mi się uda?

Cytuj:
Sprecyzuj. Bo na razie wygląda to tak, jakbyś próbował interpretować po swojemu Biblię. Tylko, że katolików nie obowiązuje interpretacja Biblii dokonana przez Bloodwina
Fajnie brzmi. Chodzi mi o to, że zbawienie ma "zapewnione" katolicka religa. OCzywiście katolicy grzesznicy idą do piekła. Ale inne religie i odłamy nie mają jego zapewnionego.

Cytuj:
Najwięcej jest muzułmanów.
To mają przechlapane. Tyle dusz nie będzie zbawionych.
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-12-2008, 21:48   #49
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Fred_Flintston Pokaż post
Bingo Dlaczego katolicyzm jest "prawdziwą wiarą"? Bo w przeciwieństwie do np. pogaństwa, w dużym stopniu też do islamu, udało mu się stworzyć całą współczesną cywilizację. A za tym coś się musi kryć, prawda?
Religie z czasow antycznych ksztaltowaly cala owczesna cywilizacje przez okresy raptem kilku do kilkunastu wiekow, porownywalnie z chrzescijanstwem, na relatywnie podobna skale. A potem upadly.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-12-2008, 21:53   #50
Lechista
Użytkownik Forum
 
Lechista's Avatar
 
Data dołączenia: 11 11 2007
Lokacja: Gdańsk

Posty: 1,348
Stan: Na Emeryturze
Poziom: Wi
Skille: Ndsurfi
Poziom mag.: ng
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bloodwin Pokaż post
Nie nie nie. Pomyśl. Bóg ma się pojawić w CHMURACH. Jakby było, że pokaże się każdemu z osobna to ok. Ale pojawi się w CHMURACH, niebie - zwał jak zwał. Wiec jak ludzie pracujący w kopalniach mają go widzieć?
Nie przekreślaj Boga z góry, zresztą wg. mnie te chmury to taka przenośnia...
Ps. Pamiętaj, że to Bóg decyduje o tym czy będziemy zbawieni, sa różne Religie, ale 3 podstawowe mają jedynego Boga, wszystkie tego samego co Katolicyzm, reszta to są jakieś odłamy
Pogadajcie z księdzem, on zna odpowiedzi na takie pytanie xS :>
Cytuj:
26. Skoro Bóg jest wszechwiedzący i `jest miłością', dlaczego doprowadził do stworzenia dziecka [człowieka], gdy wiedział, że to dziecko pewnego dnia się go wyprze i będzie musiało spędzić wieczność płonąć w jeziorze ognia? Gdybym był Bogiem nie zrobiłbym tego; mam więcej miłości do ludzi niż On. - TiredTurkeyProd
Dał nam wybór :> Albo pójdziesz za mną albo się odwrócisz
Cytuj:
28. Objawienia mają miejsce na Ziemi. A co gdy skolonizujemy Księżyc, Marsa lub zasiedlimy trwale stację kosmiczną? Czy uciekniemy od `wyroku'? - Ray Sommers - ODPOWIEDŹ: Bóg pojawi się i tam. - Jim
Nie zapominajmy, że Bóg stworzył wszechświat :>
Cytuj:
31. Czemu dano nam wolną wolę, kiedy obowiązkiem w naszym życiu jest podążanie zgodnie z tym, co nam kazano? Musimy przestrzegać zasad pod groźbą kary. Czy to jest wolna wola? - Gandalfs Nephew
Tak dokładnie, mamy wybór albo pójść za Bogiem i po smierci być zbawionym albo odwrócić się od Boga i być potępionym, to jest wolna wola
Cytuj:
34. Czy Adam i Ewa mieli pępki?
A co to za pytanie?
Cytuj:
35. Konserwatywni Żydzi używają imienia Jahwe jako imienia Boga, gdyż jego prawdziwe imię jest przypuszczalnie niewymawialne. Moje pytani brzmi: Jak ludzie mogą wzywać imię Pana na daremnie, kiedy nikt w rzeczywistości nie zna jego imienia?
Bóg ??
Cytuj:
38. Planeta Ziemia, jak jesteśmy wiarygodnie poinformowani ma kilkanaście miliardów lat [ok. 4,5 mld lat - przyp. tłum.]. Ostatnie dinozaury wymarły jakieś 70 milionów lat temu. Homo sapiens, jedyna forma życia według chrześcijańskiej doktryny, która jest jedynym obiektem zainteresowań Boga wg. ich poglądów nie jest starsza niż 100 000 lat. W jaki sposób w świetle tych faktów judeo-chrześcijański Bóg spędzał te miliardy lat, póki nie stworzył ludzi, którzy sprawili, że stał się taki zajęty? - Trish Huesken/John Perkins
Ciekawe pytanie :> Sam się go o to zapytaj jak pójdziesz do nieba P zresztą skąd ludzie mają to wiedzieć ??
__________________
Ukryty tekst:
Nie młgoem urzyiweć, że mgoę zumierzoć to co wśłaine cztyam. Foennmnelaa moc lgudzikeo ułmsyu! Włudeg bdaań ppodzrzeynorwach na Usrniweciytee Cmabrigde, nie ma zinnaczea w jekaij keolśjcnoi lteriy unomcziesze są w swiłoe, jyeinde iottnse jset, aby piszwera i onisatta lteria błyy na wyśłaiwcm miscjeu. Rtszea mżoe być caicikłowie pnarzeszmiea, a i tak jset się w sintae pyrzatczeć tsket bez pmelrobu.

Korzystaj z opcji Szukaj!!!
Wkurzyłem cię, a może mnie kochasz? ?Jeśli tak to wstaw mi notkę xD

Ostatnio edytowany przez Lechista - 09-12-2008 o 22:05.
Lechista jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-12-2008, 21:54   #51
Dj Fara0n
Użytkownik Forum
 
Dj Fara0n's Avatar
 
Data dołączenia: 17 09 2004
Wiek: 33

Posty: 373
Stan: Na emeryturze
Profesja: Paladin
Dj Fara0n ma numer GG 1366594
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bloodwin Pokaż post
Czego zakłamanie? Katolicyzmu
Masło maslane. Katolicyzm = zaklamanie. Czyli zakłamianie zaklamania? Wychodzi wiec prawda czy zakłamanie do potegi?


Jesli ktos jeszcze wierzy w boga to znaczy ze sie nad tym nie zastanawia, albo w dzieciństwie zostało mu to tak mocno wpojone ze teraz nie widzi innej mozliwosci. Co wiecej, dyskusja z taka osoba nie ma sensu poniewaz chocbys nie wiem jak mocno przygniatajace argumenty przytaczał ta osoba znajdzie zawsze jakies kontrargumenty.
Dj Fara0n jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-12-2008, 21:54   #52
Bluray
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 08 2007
Lokacja: Outland
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,077
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Bluray ma numer GG 9804717
Domyślny

Cytuj:
To mają przechlapane. Tyle dusz nie będzie zbawionych.
Spytaj się o to księdza/katechetę bo to bardzo dobre pytanie by było : o
W sumie większość religii wierzy w jednego Boga co sprowadza się do samego Boga, tyle że u nich się inaczej nazywa itp.

Ostatnio edytowany przez Bluray - 09-12-2008 o 21:56.
Bluray jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-12-2008, 21:58   #53
Dr.Unknown
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 06 2004
Lokacja: 19°58'E 50°05'N
Wiek: 34

Posty: 3,253
Stan: Na Emeryturze
Świat: Secura
Dr.Unknown ma numer GG 3815114 Send a message via Skype™ to Dr.Unknown
Domyślny

Szukanie dosłownego sensu w słowach, które dawno go straciły, albo nigdy nie miały, to raczej strata czasu. Biblia to zbiór metafor.
Dr.Unknown jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-12-2008, 22:02   #54
Fred_Flintston
Zbanowany
 
Fred_Flintston's Avatar
 
Data dołączenia: 01 07 2008
Lokacja: Bedrock
Wiek: 15
Wpisy bloga: 2

Posty: 258
Świat: Prehistoryczny
Domyślny

Ostatni post na dzisiaj:

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bloodwin Pokaż post
A rozumiem. Czyli jak jakaś religia ukształtowała świat to znaczy, że jest prawdziwa?
Można tak powiedzieć, z Bożą pomocą stworzyła cywilizację, może po prostu Bóg chciał, żeby to katolicyzm był dominujący?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bloodwin Pokaż post
Hmm daj mi 10 lat i moja religia stworzy lepszy świat i będzie ja wyznawać większość ludzi świata. Zmienisz wtedy wyznanie jak mi się uda?
Obecnie następuje islamizacja Europy (i nie tylko), właściwie to już teraz islam ma więcej wyznawców - czy to ma obrazować "prawdziwość" danej religii? Bóg wie

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
Religie z czasow antycznych ksztaltowaly cala owczesna cywilizacje przez okresy raptem kilku do kilkunastu wiekow, porownywalnie z chrzescijanstwem, na relatywnie podobna skale. A potem upadly.
A na rzecz czego upadły? Chrześcijaństwa.
I zdecydowanie antyk rozwijał się słabiej od chrześcijaństwa. Zresztą, są tu porównywane różne kultury z różnych lat, dane nie mogą być miarodajne. Bardziej wolałbym porównywanie Christianitas - średniowieczny islam.

PS Mniej więcej podobny do mojego punkt widzenia co do doktryny Krk prezentuje Nari (polecam przejrzeć jego post na pierwszej stronie tematu). Niestety, jak 90% polskich katolików wierzy w opętania i szatany...

Cytuj:
Hehe, wiec odłamy są gorsze? Religie z jednym bogiem wyglądającym inaczej niż bóg chrześcijański lub allach są gorsze?
Tak, bo czczą jakieś duszki czy drzewka (pogaństwo) lub też w ogóle nikogo nie czczą (buddyzm).

Ostatnio edytowany przez Fred_Flintston - 09-12-2008 o 22:06.
Fred_Flintston jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-12-2008, 22:03   #55
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Cytuj:
Ps. Pamiętaj, że to Bóg decyduje o tym czy będziemy zbawieni, sa różne Religie, ale 3 podstawowe mają jedynego Boga, wszystkie tego samego co Katolicyzm, reszta to są jakieś odłamy
Hehe, wiec odłamy są gorsze? Religie z jednym bogiem wyglądającym inaczej niż bóg chrześcijański lub allach są gorsze?

Cytuj:
Spytaj się o to księdza/katechetę bo to bardzo dobre pytanie by było : o
Wiesz co odpowiedział mi ksiądz na pytanie czy inne wyznania zostaną zbawione? Nie potrafił udzielić dokładnej odpowiedzi wiec nie wie.

Cytuj:
Można tak powiedzieć, z Bożą pomocą stworzyła cywilizację, może po prostu Bóg chciał, żeby to katolicyzm był dominujący?
Może i chciał. Ale jakby tego chciał to nie powstałyby inne religie.

Cytuj:
Obecnie następuje islamizacja Europy (i nie tylko), właściwie to już teraz islam ma więcej wyznawców - czy to ma obrazować "prawdziwość" danej religii? Bóg wie
Nie nie może to obrazować prawdziwości. Tak jak cuda nie mogą obrazować prawdziwości Katolicyzmu. Tak samo to, że katolicyzm kształtował kiedyś Europe również NIE może obrazować prawdziwości Katolicyzmu.

Cytuj:
A na rzecz czego upadły? Chrześcijaństwa.
I zdecydowanie antyk rozwijał się słabiej od chrześcijaństwa. Zresztą, są tu porównywane różne kultury z różnych lat, dane nie mogą być miarodajne. Bardziej wolałbym porównywanie Christianitas - średniowieczny islam.
Chrześcijaństwo też upadnie. Gdy ktoś stworzy religie lepszą niż chrześcijaństwo to ono upadnie. Śmiem wątpić, że może to być albo Islam albo NEW AGE.

Antyk rozwijaj się słabiej? Wątpie. Poza tym zauważ jedną rzecz. Religie antyczne nie miały kompromisów. Musiałeś wierzyć, a za nie wiare byłeś tępiony. A dziś masz wybór. Jaka religia jest silniejsza?

Ostatnio edytowany przez Erhion - 09-12-2008 o 22:07.
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-12-2008, 22:08   #56
Lechista
Użytkownik Forum
 
Lechista's Avatar
 
Data dołączenia: 11 11 2007
Lokacja: Gdańsk

Posty: 1,348
Stan: Na Emeryturze
Poziom: Wi
Skille: Ndsurfi
Poziom mag.: ng
Domyślny

A mój odpowiedział, nie przetoczę wam tego bo nie potrafię, szczerze to albo teraz zmyślasz albo masz słabego księdza :> Moim zdaniem te odłamy to jakby odwrócenie się od Boga.
__________________
Ukryty tekst:
Nie młgoem urzyiweć, że mgoę zumierzoć to co wśłaine cztyam. Foennmnelaa moc lgudzikeo ułmsyu! Włudeg bdaań ppodzrzeynorwach na Usrniweciytee Cmabrigde, nie ma zinnaczea w jekaij keolśjcnoi lteriy unomcziesze są w swiłoe, jyeinde iottnse jset, aby piszwera i onisatta lteria błyy na wyśłaiwcm miscjeu. Rtszea mżoe być caicikłowie pnarzeszmiea, a i tak jset się w sintae pyrzatczeć tsket bez pmelrobu.

Korzystaj z opcji Szukaj!!!
Wkurzyłem cię, a może mnie kochasz? ?Jeśli tak to wstaw mi notkę xD
Lechista jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-12-2008, 22:09   #57
Glamri
Krzyżak
 
Glamri's Avatar
 
Data dołączenia: 15 07 2004
Lokacja: Zewsząd!!! /m/ Liczba postów: Nie powiem Głupie pomysły: Za dużo Imię: Krzysio
Wiek: 34

Posty: 816
Stan: Na Emeryturze
Imię: Glamri
Profesja: Knight
Gildia: -
Świat: Hiberna
Poziom: 23
Skille: 75/75
Poziom mag.: 4
Glamri ma numer GG 2728942 Glamri ma login Tlenu glamri@tlen.pl Send a message via Skype™ to Glamri
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bloodwin Pokaż post
Można wiedzieć jaką?
Jasne. Przestałem wierzyć w Absolut - zacząłem w Człowieka. ; )
__________________
/
Glamri jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-12-2008, 22:13   #58
Vavi
Użytkownik Forum
 
Vavi's Avatar
 
Data dołączenia: 23 05 2008
Lokacja: Gdynia
Wiek: 31

Posty: 162
Stan: Na Emeryturze
Imię: Vavi
Gildia: Kumple
Vavi ma numer GG 1304842
Domyślny

Bach. Nie jestem katolikiem, ale wierzę w istotę wyższą.
Biblia, to żaden zbiór metafor, tylko historia narodu Żydowskiego i ich sposób na życie + kilka wybranych 'oświeconych' zdań ludzi po Chrystusie.
W Grecji wierzyli, że bogowie mieszkają na Olimpie. Ktoś w końcu na ten Olimp wszedł i religia upadła. Chrześcijanie byli ciut mądrzejsi- wymyślili metafory i znaczenie przenośnie.
W kościele zjawiam się tylko na pogrzebach. Unikam tej wiary jak ognia- z szacunku do pogańskich Słowian, amerykańskich Indian, arabów, żydów, homoseksualistów, naukowców, 'heretyków' i wszystkich innych ludzi.
Sztuczny podział świata na religie jest największym grzechem ludzkości.


I cholernie boli mnie to, że człowiek woli poświęcać życie czemuś, co być może nie istnieje, zamiast dbać o dobro tych na Ziemi...
__________________
"Nie wolno się bać, strach zabija duszę[...]"

"Choć droga jest bez końca, Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody, By drogi swej nie zmieniać."

Ostatnio edytowany przez Vavi - 09-12-2008 o 22:14.
Vavi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-12-2008, 22:13   #59
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lechista Pokaż post
A mój odpowiedział, nie przetoczę wam tego bo nie potrafię, szczerze to albo teraz zmyślasz albo masz słabego księdza :>
No mam słabego księdza, ale nie o to chodzi. Po prostu KK nigdy nie ustalił dokładnie czy inne religie zostaną zbawione.

Cytuj:
Moim zdaniem te odłamy to jakby odwrócenie się od Boga.
Przyznam ci Lechisto, że ciekawy pogląd. Przecież oni wierzą w naszego Boga, ale nie uznają np. Maryji. A Bóg ten sam, wiec w gruncie rzeczy ta sama religia prawda?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Glamri Pokaż post
Jasne. Przestałem wierzyć w Absolut - zacząłem w Człowieka. ; )
Aha.

Ostatnio edytowany przez Erhion - 09-12-2008 o 22:15.
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-12-2008, 22:13   #60
Dr.Unknown
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 06 2004
Lokacja: 19°58'E 50°05'N
Wiek: 34

Posty: 3,253
Stan: Na Emeryturze
Świat: Secura
Dr.Unknown ma numer GG 3815114 Send a message via Skype™ to Dr.Unknown
Domyślny

Co do postawy kleru - ludzie się różnią. W gimnazjum miałem świetnego księdza, z którym można było porozmawiać na różne tematy. Niestety wspomnienia związane z liceum nie są takie piękne. Waldemar był najgorszym typem nauczyciela religii, jakiego można sobie wyobrazić - na wszystkie pytania wyrażające wątpliwości co do nauczanych treści, odpowiadał tak samo: "Jak ty mało wiesz...", "Nie znasz się.", "Czytałeś Biblię? A ja tak", "A ty jak zwykle swoje."
Dr.Unknown jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 09:31.


Powered by vBulletin 3