Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki > Poradniki Archiwalne

Notki

Poradniki Archiwalne Poradniki napisane przez użytkowników forum, które dotyczyły poprzednich wersji Tibii i nie są już aktualne.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 01-08-2006, 12:45   #161
Jasiek1110
Zbanowany
 
Data dołączenia: 31 07 2006

Posty: 4
Evul Phi

Sa lepsze i gorsze profesje: (kolejnosc od najlepszej do najgorszej)
1. Sorcerer
2. Knight
3. Druid
4. Paladin
Jasiek1110 jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 03-08-2006, 18:52   #162
behemort
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 02 10 2005

Posty: 20
Imię: abc
Profesja: Rookstayer
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Jasiek1110
Sa lepsze i gorsze profesje: (kolejnosc od najlepszej do najgorszej)
1. Sorcerer
2. Knight
3. Druid
4. Paladin

LOL może przeczytaj pierwszy post. Wybrałeś Sorka, że jest najlepszy, a wielu uważa inne profesje za lepsze. Wiele zależy od własnego gustu.
behemort jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-08-2006, 19:38   #163
Wassil
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 04 08 2006

Posty: 3
Domyślny Wybór...

Mam dosyc czesto powtarzajacy sie problem... kim grac
Znam te cale gadanie ze nie ma naj postaci i sie z tym zgadzam.
Interesuja mnie 2 postacie: Paladyn i Knight
Podoba mi sie walka z dyst. ale nie podobaja mi sie niszczace sie speary...
Podoba mi sie trenienie Knighta ale nie podoba mi sie jego nudny exp...
Zrobilem postac tylko (ta i ta) do 25 lv dlatego mam malo doswiadczenia... czy ktos mi moze doradzic???
Z gory tnx.
Wassil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-08-2006, 10:31   #164
Mefisth
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Mam Pytanie Paladyn Robi hmm?? JAk Tak Od Którego TO LVL I Jak TO SIe Robi Z Góry Dzięki
  Odpowiedz z Cytatem
stary 09-08-2006, 20:59   #165
Chanumi
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 06 07 2006
Lokacja: Bielsk Podlaski

Posty: 4
Stan: Aktywny gracz
Domyślny

Szczerze to nie wiem czy osoba ktora napisala jedna z odpowiedzi na tego posta grala kiedys knightem. Ja mam druida i knighta wiec moge cos o tym powiedziec:
- Druid jest dobry od 25+ i tylko gdy ma sie pacca. chodzi o soula i czary. Druidem dobrze sie zarabia jesli ma sie promocje bo bez niej plecak uhów robimy pół dnia.
- Knight jest potega, co z tego ze nie ma dobrych czarow i musi wydawac duzo na eq, ale knightem mozna pojsc na kazdego monsterka bez wiekszych obaw oto ze deadniemy. Co z tego ze wolno odrasta mu mana skoro i tak wali sie z sworda, axe lub cluba wiec po co mu mana.

Tak wiec skonczcie mi tu gadac bzdury jesli nie wiecie jak sie gra tymi profesjami -.- Jeśli ktos ma jakies pytania lub "ale" piszcie a bedziemy rozmawiac o tym.

Ostatnio edytowany przez Chanumi - 09-08-2006 o 21:01.
Chanumi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-08-2006, 21:05   #166
Chanumi
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 06 07 2006
Lokacja: Bielsk Podlaski

Posty: 4
Stan: Aktywny gracz
Domyślny

Wassil ja odpowiem na twego posta:
1). Granie knightem nie jest monotonne i nudne ponieważ jesli masz dobre skille mozesz ubic kazdego monsterka w Tibijskim swiecie pomysl o tym.
2). Palladyn to droga imprezka na poczatku bo caly hajs jaki wylocisz musisz wydawac na amunicje i pallem sie lipnie skilluje bo co to za frajda podnosic ciagle speary ?!
Chanumi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-08-2006, 12:19   #167
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Jeśli chcecie wybrać palka, miejcie na uwadze, że Cipsoft bardzo ich nie lubi (chyba chce ich zniszczyć, żeby zatuszować wpadkę ze źle dobraną nazwą profesji ). To oczywiście żart, ale ostatnio z każdym kolejnym updatem paladynem gra się coraz gorzej...
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-08-2006, 22:48   #168
Slayer Shaphiree
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 02 08 2006

Posty: 75
Stan: Niegrający
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Łi Ran id!
Świat: Elysia
Poziom: 217
Domyślny Teraz ja ...

JA zrobie taki maly pojedynek ( to tylko moje zdanie ) miedzy profesjami .
Zajnijmy od knighta :
Knight > Sorcerer
Knight > Druid
Knight = Paladin

Teraz Paladin :

Paladin > Sorcerer
Paladin > Druid
Paladin = Knightowi

Teraz Sorc :
Sorcerer < Knight
Sorcerer < Paladin
Sorcerer > Druid

Teraz Druidek :
Druid < Knight
Druid < Paladin
Druid < Sorcerer

Wyniki : Knight 2,5 ( = jest za 0.5 )
Paladin : 2,5
Sorcerer : 1.0
Druid : 0.0

Czyli wg. mnie oto profesje :
Knight = Paladin > Sorcerer > Druid
__________________
Joł, czikirap, madafaka, bicz!
Slayer Shaphiree jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-08-2006, 22:52   #169
Slayer Shaphiree
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 02 08 2006

Posty: 75
Stan: Niegrający
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Łi Ran id!
Świat: Elysia
Poziom: 217
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Chanumi Pokaż post
Wassil ja odpowiem na twego posta:
1). Granie knightem nie jest monotonne i nudne ponieważ jesli masz dobre skille mozesz ubic kazdego monsterka w Tibijskim swiecie pomysl o tym.
2). Palladyn to droga imprezka na poczatku bo caly hajs jaki wylocisz musisz wydawac na amunicje i pallem sie lipnie skilluje bo co to za frajda podnosic ciagle speary ?!
Palla nie jest lipny , tylko wy poprostu nie doceniacie delekcji gdy sie ma dobrego palla ( zarcik )
A TAK za serio : Pall jest dobra profesja . Zapalki ( speary ) podnosic trzeba ale to praca latea gdy ma sie wprawe . Ta zmudna praca podnoszenie spearow pozniej sie oplaci bo Pall wymiata pozniej .
__________________
Joł, czikirap, madafaka, bicz!
Slayer Shaphiree jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-08-2006, 23:58   #170
Master Scorpionous
Użytkownik forum
 
Master Scorpionous's Avatar
 
Data dołączenia: 18 07 2006
Lokacja: Carlin

Posty: 26
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Selena
Poziom: 19
Skille: 15/20
Poziom mag.: 22
Master Scorpionous ma numer GG 8644822 Send a message via Skype™ to Master Scorpionous
Król Według Mnie...

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Slayer Shaphiree Pokaż post
Knight > Sorcerer
Knight > Druid
Knight = Paladin

Paladin > Sorcerer
Paladin > Druid
Paladin = Knightowi

Sorcerer < Knight
Sorcerer < Paladin
Sorcerer > Druid

Druid < Knight
Druid < Paladin
Druid < Sorcerer

Czyli wg. mnie oto profesje :
Knight = Paladin > Sorcerer > Druid
Widzę, że nie grasz długo w tą grę bo doświadczenie masz małe.
Knight:
-Sorcerer vs Knight: Sorcerer ma dużo większe szanse na wygraną ponieważ użyje tylko Utani Gran Hur i będzie bił z SD i z UE.
-Druid vs Knight: Druid strzelał by z SD asz w końcu by zabił Knighta a jeśli Druidowi skończyło by się SD to raczej padnie bo nie ma czarów ofensywnych.
-Paladyn vs Knight: Walka wyrównana, Palladyn pociągał by z SD ale nie tak dużo aby zagrozić Knightowi, a Knight z Explo i z Exori a na dodatek obydwie postacie walczą także używając skilli, ale wydaje mi się, że Palladyn by wygrał.

Palladyn:
-Palladyn vs Sorcerer: Oczywiście Sorcerer Utani Gran Hur,Utamo Vita, SD i UE więc Palladyn by długo nie pożył a co do Boltów Palladyna to Sorcowi to dużo nie zagraża co Palladynowi potężne HITy z SD i UE.
-Palladyn vs Druid: Druid tak jak Sorcerer używa Utani Gran Hur(Co mu i tak dużo nie daje bo Palladyn i tak wali na odległość), Utamo Vita i z SD a Palladyn z Boltów i SD, ponieważ gdy Druidowi skończą się SD to i tak nie ma żadnych czarów ofensywnych więdz w końcu padnie.

Sorcerer:
-Sorcerer vs Druid: Na początek obydwie klasy Utani Gran Hur, Utami Vite i walka z SD czym Sorcerer pomaga sobie z UE a więdz Sorcerer po pewnym czasie wygrywa.

W Pvp bywa często tak: Knight -> Druid -> Palladyn-> Sorcerer

Lecz Ja powiem ogólnie jak jest według mnie biorąc pod uwage wszystko: Druid -> Palladyn -> Knight -> Sorcerer

-Dlaczego Druid ostatni:
*Żle się nim expi ponieważ gdy skończą mu się runy to MFy nic nie dadzą bo i tak nie ma czarów ofensywnych.

Dlaczego Palladyn przedostatni:
*Postacią fajnie się gra ale przy lvlu 100+ lvle idą wolno więdz jeśli chcesz zrobić Hunta to musisz targac BP Boltów a w ogóle to strasznie dużo potrzebują CAPa.

Dlaczego Knight 2:
*Ta postać może nie jest najlepszą w pvp ale bez Knightów to nie ma wspólnych Huntów, bo przecież Palladyni, Druidzi i Sorcerowie nie będą blokować a na dodatek Knightem możesz być na Huncie ile chcesz, bo ani Runy nie musisz mieć aby dobrze expić ani Bolty więdz to jest duża zaleta Knighta.

Dlaczego Sorcerer 1:
*Najlepszy w pvp, świetnie się nim expi gdyż pomaga sobie UE i innymi czarami ofensywnymi ale nie jest często używany do huntów na światach pvp, ponieważ UE nie użyje bo może zabić dużo ludzi na Huncie a nie leczy tak jak Druid swojimi leczącymi Czarami.

Ale to oczywiście moje zdanie a na dodatek to co napisałem to głównie chodzi mi o postacie z Promocją, bo bardzo dużo większych lvli mają Promocję.

Ostatnio edytowany przez Master Scorpionous - 16-08-2006 o 00:17.
Master Scorpionous jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-08-2006, 09:57   #171
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Master Scorpionous Pokaż post
Widzę, że nie grasz długo w tą grę bo doświadczenie masz małe.
Knight:
-Sorcerer vs Knight: Sorcerer ma dużo większe szanse na wygraną ponieważ użyje tylko Utani Gran Hur i będzie bił z SD i z UE.
Twoje doświadczenie też jest niezbyt wielkie, jeżeli nie wiesz, że sorc wali z sd znacznie mniej niż knight na takim samym levelu jest w stanie wyleczyc uhem. Poza tym sd są droższe niż uh, a knight ma znacznie więcej capa, więc prawdopodobnie będzie miał więcej uhów niż sorc sd. Jedyne co będzie muisał więc zrobić, to czekać aż sorcowi skończą się runy i mana, a potem spokojnie go wykończyć.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Master Scorpionous Pokaż post
-Paladyn vs Knight: Walka wyrównana, Palladyn pociągał by z SD ale nie tak dużo aby zagrozić Knightowi, a Knight z Explo i z Exori a na dodatek obydwie postacie walczą także używając skilli, ale wydaje mi się, że Palladyn by wygrał.
Tutaj wszystko zależy od tego, czy knight byłby w stanie dogonić palka.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Master Scorpionous Pokaż post
Palladyn:
-Palladyn vs Sorcerer: Oczywiście Sorcerer Utani Gran Hur,Utamo Vita, SD i UE więc Palladyn by długo nie pożył a co do Boltów Palladyna to Sorcowi to dużo nie zagraża co Palladynowi potężne HITy z SD i UE.
-Palladyn vs Druid: Druid tak jak Sorcerer używa Utani Gran Hur(Co mu i tak dużo nie daje bo Palladyn i tak wali na odległość), Utamo Vita i z SD a Palladyn z Boltów i SD, ponieważ gdy Druidowi skończą się SD to i tak nie ma żadnych czarów ofensywnych więdz w końcu padnie.
Tu wykazujesz się niekonsekwencją. Sorc bez problemu rozwali paladyna a druid już nie? Profesje te różnią się tylko tym, że sorcerer ma spontaniczne czary ofensywne, które jednak w pvp i tak mogą służyć tylko do dobijania ciężko rannego przeciwnika lub szybkiego wykańczania wrogów o znacznie niższym lvl; druid za to ma znacznie lepszy czar leczący - heal friend, a myślę, że to mu daje większą przewagę, bo może leczyć się znacznie dłużej zanim skończy mu się mana.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Master Scorpionous Pokaż post
-Dlaczego Druid ostatni:
*Żle się nim expi ponieważ gdy skończą mu się runy to MFy nic nie dadzą bo i tak nie ma czarów ofensywnych.
Druid dysponuje wszystkimi przydatnymi do expienia czarami ofensywnymi (force strike, energy strike, flame strike - innych używać do expienia nie ma sensu). Ma za to, jak już wspomniałem, znacznie lepszy czar leczący, co sprawia, że expi się nim lepiej niż sorcem, przynajmniej od momentu, kiedy można juz efektywnie wykorzystywać ww. czary, a mniej wykorzystuje się różdzkę (bo różdżki u druida są słabsze niż u sorca).

Moim zdaniem nie ma sensu porównywać, która profesja jest lepsza w pvp. Do zabijania ludzi na dużo niższym levelu najlepszy jest sorc, ale w pozostałych przypadkach to kwestia umiejętności gracza (choć te od ostatniegou update'u liczą się oczywiście mniej niż kiedyś) oraz wyposażenia postaci - przede wszystkim posiadanych run. Od tego przede wszystkim zależy wynik starcia dwóch postaci o zbliżonych levelach, a nie od profesji.

Ostatnio edytowany przez Duch Niespokojny - 16-08-2006 o 16:23.
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-08-2006, 10:26   #172
Gilmir
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 16 08 2006
Lokacja: Olsztyn

Posty: 3
Stan: Aktywny gracz
Imię: Gilmir
Profesja: Royal Paladin
Świat: Nebula
Poziom: 41
Skille: 73 Dist
Poziom mag.: 14
Domyślny

Świetny poradnik, tak jak mówisz każda postać ma swoje wady i zalety, więc żadna nie jest najlepsza. Ja osobiście lubie sorce. ; )
Gilmir jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-08-2006, 10:39   #173
lordjacus95
Guest
 

Posty: n/a
Pytanie Pytaneczko

Sorki za ten temat.

Ostatnio edytowany przez lordjacus95 - 16-08-2006 o 10:46.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 16-08-2006, 12:01   #174
Bastek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 08 2004
Lokacja: Kielce

Posty: 186
Stan: Niegrający
Imię: nvm ;)
Gildia: nvm
Świat: Titania
Poziom: 55+
Poziom mag.: 55
Domyślny

Heh specjalnie zalogowalem sie po to tylko zeby odpowiedziec tym wszystkim noobom ktore ustawiaja profesje wg pvp.

Kazda profesja jest dobra do pvp, ale chcialbym tez zauwazyc ze na wojnach nie ma pojedynkow 1on1 tylko 10on10 albo i wiecej wiec np knighci sa tankami, pchaja sie do przodu ile wlezie a potem padaja w trapach, paladyni potrafia ladne sd comba robic, a sorce to glowna sila, ale sorce bez paladynow i knightow byliby nikim.

a uwazanie ze druid ma gorsze pvp od sorca tez jest smieszne, bo to wszystko zalezy od gracza, druid moze i nie ma ue, ale co z tego skoro kazde ue sorca przezyje spamuajc tania exura sio?
Bastek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-08-2006, 19:04   #175
Master Scorpionous
Użytkownik forum
 
Master Scorpionous's Avatar
 
Data dołączenia: 18 07 2006
Lokacja: Carlin

Posty: 26
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Selena
Poziom: 19
Skille: 15/20
Poziom mag.: 22
Master Scorpionous ma numer GG 8644822 Send a message via Skype™ to Master Scorpionous
Dumny Odp.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bastek Pokaż post
Kazda profesja jest dobra do pvp, ale chcialbym tez zauwazyc ze na wojnach nie ma pojedynkow 1on1 tylko 10on10 albo i wiecej wiec np knighci sa tankami, pchaja sie do przodu ile wlezie a potem padaja w trapach, paladyni potrafia ladne sd comba robic, a sorce to glowna sila, ale sorce bez paladynow i knightow byliby nikim.

a uwazanie ze druid ma gorsze pvp od sorca tez jest smieszne, bo to wszystko zalezy od gracza, druid moze i nie ma ue, ale co z tego skoro kazde ue sorca przezyje spamuajc tania exura sio?
Tak w ogóle to w wojnach są bardzo przydatni też druidzi ponieważ mają świetne czary leczące, a tak ogólnie to każda postać jest tak samo silna. Ja grałem na dużo servach PVP i osiągałem wieksze lvle i widziałem dużo pojedynków 1on1(Także sam stoczyłem ich pare) i dlatego napisałem tego postac Kto vs Kto ma szanse, także walczyłem w Wojnach więdz to co doświadczyłem to napisałem a Duch Niespokojny może i ma inne zdanie. Ale tak jak napisałem, to ten post był o Postaciach z Promocją a o postaciach bez promocji to za dużo nie wiem więdz nie chce pisać.

*Tak do tematu to bardzo ładny poradnik*

Ostatnio edytowany przez Master Scorpionous - 19-08-2006 o 19:10.
Master Scorpionous jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-08-2006, 23:57   #176
Bastek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 08 2004
Lokacja: Kielce

Posty: 186
Stan: Niegrający
Imię: nvm ;)
Gildia: nvm
Świat: Titania
Poziom: 55+
Poziom mag.: 55
Domyślny

z twojej wypowiedzi wiem ze tak naprawde nie brales udzialu w tylu wojnach i wcale sie nie znasz, a co do leczenia druida, mass heala sie nie robi zazwyczaj bo lezcy przeciwnikow, no i exura sio przydaje sie kiedy ekipa jest za mwallem, a tak to uhy od palkow sa na rowni przydatne co sio druida.. a spamujacego druida z exury sio latwo zdjac, wystarczy nawet poogladac duzo tibicamow
Bastek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-08-2006, 09:24   #177
Dolor
Użytkownik Forum
 
Dolor's Avatar
 
Data dołączenia: 29 07 2005
Lokacja: Katowice
Wiek: 32

Posty: 732
Stan: Na Emeryturze
Imię: Ligus
Dolor ma numer GG 3898731
Domyślny

Ehhhhh jeśli umie się dobrze grać w tibię to żadna profesja nie jest zła ma profesji gorszych i lepszych wszystkie są dobre jeżeli dobrze będziemy nimi grać.
Wiem że niektórym lepiej się będzie grać np. knightem a innemu znów druidem a jeszcze innemu sorckiem i palem a wynika to z tego iż jest się przyzwyczajonym do profesji która się gra
__________________
Dolor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-08-2006, 11:01   #178
Clara Crystal
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Ja najbardziej lubie Pallka XD potem jest Knight na Końcu sorc - jeszcze lubie rookstayera, mam jednego ale nie chce mi sie nim grac - 1k w platynkach i imponujaca kolecja 65 poison arrows
+ 600 zwykłych, bow
  Odpowiedz z Cytatem
stary 27-08-2006, 11:59   #179
quarer
Użytkownik forum
 
quarer's Avatar
 
Data dołączenia: 24 08 2006
Lokacja: Warszawa

Posty: 16
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Iridia
Poziom: 19
Skille: -/19
Poziom mag.: 17
quarer ma numer GG 7812039
Domyślny

[CHAR]Profesja:Sorcerer
Świat:Iridia
lvl:19
Poziom mag.18[/CHAR]


Zalety sorca z kazdym lvl +30 many,moze robic gfb hmm i sd z czego jest bardzo duzo kasy takze polecam go wszystkim
quarer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-08-2006, 19:54   #180
Kumpel Jubera sork
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 05 2006
Lokacja: Bialystok

Posty: 5
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Aldora
Poziom: 20
Poziom mag.: 20
Kumpel Jubera sork ma numer GG 766097 Send a message via Skype™ to Kumpel Jubera sork
Pergamin ;p

Uwazam ze to jest swietny temat dla mojego kumpla nie jubera oczywiscie.
Moj kumpel wciaz mi cos chrzani ze sork jest slabszy od knighta(on to powiedzial bardziej wulgarnie: no wiec ta stronka jest calkiemxD calkiem.
w skali od.:.1.:.do.:.10 wale bez przemyslenia ze to sie nadaje na 9 . Czemu 9? moze nawet 8 bo takie artykulki juz czytalem .



~~~~~~~~~~~~~~~
VERY THX FOR ZYKENS
~~~~~~~~~~~~~~~

***HE RESCUED ME ***
Kumpel Jubera sork jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 11:44.


Powered by vBulletin 3