Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 02-06-2007, 18:18   #81
Pan Klocek
Rook-User roku 2007
 
Pan Klocek's Avatar
 
Data dołączenia: 22 06 2004
Lokacja: Zielona Góra
Wiek: 40

Posty: 716
Stan: Niegrający
Imię: Pan Klocek
Profesja: Rookstayer
Świat: Titania
Poziom: 51
Skille: 27 fist
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Cashtan Pokaż post
#up
Bardzo fajny blad w skryptach skoro akurat na 2 kratkach w trudnych miejscach (roty i te sprawy) po stanieciu znika sword i przedziwnie z bledem tzn z gwiazdkami i przy okazji wskoczyl blad ze ognie sie wypalaja obok sworda i przy okazji na ciele w jaskini trolli na pacc area.

Mówisz o ciele w jaskini ze szkieletami która to jest w jaskini trolli pod maze of fury tak? Nie zauważyłem zeby tam się wypakał ten ogień po zniknieciu spike sworda jesteś pewny że tak się dzieje?
__________________
Chwile z życia Pana Klocka

Klocek-Clan

"W tym szaleństwie jest metoda. Wal ich wszystkim, co masz. Wal ich mocno i szybko. Wal ich, póki nie przestaną się ruszać. Oto metoda"
-Krusk zabójca Tanar'ri


Pan Klocek jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 02-06-2007, 22:42   #82
Arcan17
Użytkownik Forum
 
Arcan17's Avatar
 
Data dołączenia: 14 11 2005
Wiek: 35

Posty: 37
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elder Druid
Domyślny

Hmm.. chyba znalazłem 3 Punkt Znajduje się on na Mainie... w Greenshore Village za mostkiem znajduje się Wypalone ognisko czy coś takiego "20:27 You see a stone circle." Niepasuje ono wogule do otoczenia to po 1 a po drugie nie mam jak sprawdzić teorii bo nie mam postaci na rooku żadnej ;/ ale z kumplem probowałem lecz nie mugł dojść do punktu na Rootach. Niech ktoś to wypróbuje i podzieli się informacjami!
__________________
http://s4.gladiatus.pl/game/c.php?uid=21476 jeśli ci pomogłem ty pomuż mnie wejdź [you] !
Arcan17 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-06-2007, 10:15   #83
Cashtan
Użytkownik Forum
 
Cashtan's Avatar
 
Data dołączenia: 29 01 2006
Lokacja: Mielec
Wiek: 33

Posty: 499
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Sazgih
Profesja: Elite Knight
Gildia: Jakas
Świat: Hiberna
Poziom: 100
Skille: Jakies
Poziom mag.: ?
Cashtan ma numer GG 3857546
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mr Klocek
Mówisz o ciele w jaskini ze szkieletami która to jest w jaskini trolli pod maze of fury tak? Nie zauważyłem zeby tam się wypakał ten ogień po zniknieciu spike sworda jesteś pewny że tak się dzieje?
Byl o tym gdzies temat w tym dziale
__________________

Cashtan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-06-2007, 14:08   #84
Pan Klocek
Rook-User roku 2007
 
Pan Klocek's Avatar
 
Data dołączenia: 22 06 2004
Lokacja: Zielona Góra
Wiek: 40

Posty: 716
Stan: Niegrający
Imię: Pan Klocek
Profesja: Rookstayer
Świat: Titania
Poziom: 51
Skille: 27 fist
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Cashtan Pokaż post
Byl o tym gdzies temat w tym dziale

Wczoraj sprawdziłem i eeee nic się nie stało no oprócz tego, że napadło mnie z 10 osób i spamowało mi na priv. Bo mnie akurat obczaili jak koło ss stałem
__________________
Chwile z życia Pana Klocka

Klocek-Clan

"W tym szaleństwie jest metoda. Wal ich wszystkim, co masz. Wal ich mocno i szybko. Wal ich, póki nie przestaną się ruszać. Oto metoda"
-Krusk zabójca Tanar'ri


Pan Klocek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-06-2007, 16:07   #85
Scross'Rooker
Użytkownik Forum
 
Scross'Rooker's Avatar
 
Data dołączenia: 01 06 2007
Lokacja: Grudziądz

Posty: 134
Stan: Na Emeryturze
Imię: Macabras
Profesja: Rookstayer
Świat: Candia
Poziom: 100
Skille: 24/30
Scross'Rooker ma numer GG 6440661
Domyślny Odp.

Wiesz jak to jest Klocek. Ciężkie jest życie Rookera (Wiem, że się piszę Rookstayera, ale to pasuje). Jest takie przysłowie: "Dajcie tym milutkim palec, a oni wezmą całą rękę". Według mnie, jest to nadal, bug. Zobaczymy po Update, a co do tych ogni, nikt nie zastanawiał się jak to odkrył Master Slayer z tym innym gostkiem? Było już podejrzenie, że w skryptach to odkryli. A skoro by był taki quest na SS, był by na Tibii.com . Moim zdaniem, nie ma Questu na SS, on się tam po prostu respi, i że można do niego dojść.
Scross'Rooker jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-06-2007, 16:58   #86
Valderor
Użytkownik Forum
 
Valderor's Avatar
 
Data dołączenia: 28 10 2006

Posty: 181
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Scross'Rooker Pokaż post
Zobaczymy po Update, a co do tych ogni, nikt nie zastanawiał się jak to odkrył Master Slayer z tym innym gostkiem? Było już podejrzenie, że w skryptach to odkryli.
Zastanawialiśmy się, w okolicach 5, 6 strony tego tematu.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Scross'Rooker Pokaż post
A skoro by był taki quest na SS, był by na Tibii.com . Moim zdaniem, nie ma Questu na SS, on się tam po prostu respi, i że można do niego dojść.
A tutaj mnie zaskoczyłeś. Mówisz, że na tibia.com jest oficjalna lista istniejących questów? Zapodaj linka, bo jakoś nie udało mi się znaleźć...

Co do pomysłu, że Spike Sword respi się normalnie (jak, dajmy na to, small axe) i można do niego tak po prostu dojść. Temat był wałkowany 271828183 razy i ludzie doszli do wniosku, że to bardzo mało prawdopodobne.

--------

Coś z innej beczki: pytanie do Yallaha (jeśli wciąż udziela się w Tajemnicach Rookgaardu) i innych. W jakich mniej więcej godzinach można spotkać Eclo w grze? Muszę mu zadać jedno pytanie!
Valderor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-06-2007, 17:03   #87
Xertiv
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 20 05 2007

Posty: 12
Domyślny

@Scross'Rooker

Master Slayer jest moderatorem tibia.de Eclo aka Thomac, gdy już rozwiązał zagadkę "Co zrobić by sword zniknął" wrzucił rozwiązanie na forum tejże stronki Master Slayer sobie to przeczytał i odrazu oczywiście skasował posta Eclo z solucją znikania Tak samo dowiedzieli się o tym polscy Rookstayerzy (tego nie jestem na 100% pewien) i zrobili z tego imitacje Oto cała historia

P.S Master Slayer i Eclo raczej się nie znają, a Eclo odkrył znikanie podobno przez kody źródłowe

Pozdro

Ostatnio edytowany przez Xertiv - 03-06-2007 o 17:15.
Xertiv jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-06-2007, 17:58   #88
Pan Klocek
Rook-User roku 2007
 
Pan Klocek's Avatar
 
Data dołączenia: 22 06 2004
Lokacja: Zielona Góra
Wiek: 40

Posty: 716
Stan: Niegrający
Imię: Pan Klocek
Profesja: Rookstayer
Świat: Titania
Poziom: 51
Skille: 27 fist
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Scross'Rooker Pokaż post
Wiesz jak to jest Klocek. Ciężkie jest życie Rookera (Wiem, że się piszę Rookstayera, ale to pasuje). Jest takie przysłowie: "Dajcie tym milutkim palec, a oni wezmą całą rękę". Według mnie, jest to nadal, bug. Zobaczymy po Update, a co do tych ogni, nikt nie zastanawiał się jak to odkrył Master Slayer z tym innym gostkiem? Było już podejrzenie, że w skryptach to odkryli. A skoro by był taki quest na SS, był by na Tibii.com . Moim zdaniem, nie ma Questu na SS, on się tam po prostu respi, i że można do niego dojść.
Ty chyba nie rozumiesz co to jest bug. Jakoś znikanie nie przypomina mi błędu gry. Zauważ że spike nie znika normalnie jak już ktoś to powiedział, pojawiają się gwiazdki a ogień gaśnie. Mówił to już ktoś przede mną.
__________________
Chwile z życia Pana Klocka

Klocek-Clan

"W tym szaleństwie jest metoda. Wal ich wszystkim, co masz. Wal ich mocno i szybko. Wal ich, póki nie przestaną się ruszać. Oto metoda"
-Krusk zabójca Tanar'ri


Pan Klocek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-06-2007, 18:25   #89
Tom The Tanner
Użytkownik Forum
 
Tom The Tanner's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2006
Lokacja: Karton se zrobiłem IQ: 4

Posty: 637
Tom The Tanner ma numer GG 5904267
Domyślny

Odkąd wiedza nt. znikania Spike stała się wiedzą powszechną widziałem nasz mieczyk na wyspie tylko dwa razy, a zaglądam tam przynajmniej r a z na dwa tygodnie. Kiedyś widok ugaszonych ogni był unikalny. Teraz, znikanie go to atrakcja turystyczna. Za jakiś rok będziemy opowiadać swoim dzieciom jak wyglądał, bo nie będzie go 24h/doba. Więc zamiast gadać o głosach, tajnych punktach, szatanistach, teletubisiach i innych głupotach warto znaleźć sposób na to, by dostanie sie do tego miecza stało się niemożliwe. Jak nie to nie, ale jak w 2020 zalogujecie się do gry i zobaczycie trójwymiarowe, kanciaste Spike Swordy na ziemi zamiast Clubów, to możecie sobie wsadzić w zwieracz tematy o treściach "fajnooo miii".

Vial
__________________
Hasta lá vista, w toku apokalipsa
strzał w stylu Giggsa, szybki aż w fotel wciska
Ostry zakazany jak ekshibicjonista, który
macha swoim fiutem do taktów partytury
Tom The Tanner jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-06-2007, 19:34   #90
Scross'Rooker
Użytkownik Forum
 
Scross'Rooker's Avatar
 
Data dołączenia: 01 06 2007
Lokacja: Grudziądz

Posty: 134
Stan: Na Emeryturze
Imię: Macabras
Profesja: Rookstayer
Świat: Candia
Poziom: 100
Skille: 24/30
Scross'Rooker ma numer GG 6440661
Domyślny Odp.

Fakt, znika się jak czar np. exura. Ale skoro to nie jest bug to co? Proszę o odpowiedź.
Maiłem na myśli jakieś strony z opisanymi questami nie Tibię.com mój błąd. A propos skoro nie ma na tibii.com tego, to z ką wiadomo jak nazywają się Questy?
Skoro coś jest mało prawdopodobne to nie jest to nie możliwe!
Proszę bardzo wymień mi swoją teorie, jeżeli ją masz i nie jest na poziomie żłobka
Scross'Rooker jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-06-2007, 01:40   #91
Crovin
Użytkownik Forum
 
Crovin's Avatar
 
Data dołączenia: 13 12 2006

Posty: 16
Stan: Aktywny Gracz
Domyślny

A skąd wiesz że trzeba odkopać kilofem dziurę? I że istnieje teleport?
Zero dowodów zwykłe pitolenie..
Crovin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-06-2007, 23:39   #92
Xertiv
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 20 05 2007

Posty: 12
Domyślny

Podam wam teraz moje spostrzeżenia dotyczące SoF'a

Więc zaczynamy

Były różne hipotezy dotyczące sprawy, czy połączone linią 2 punkty, na których trzeba stanąć żeby SoF znikł przecinają równo jego wyspę. Przyjmijmy jednak, że przecinają.

Najlepiej rozrysować sobie to na kartce. Mamy odcinek łączący 1 punkt, SoF oraz 2 punkt. Teraz poprowadźcie krótką linię przecinającą wyspę SoF'a prostopadle do wyżej wymienionego odcinka (tylko w taki sposób żeby środek tej linii był na wyspie). Co otrzymujemy? Krzyż? NIE! To Miecz - Legendarny Sword of Fury, który pozostaje zagadką Rookgaard'u od wielu wielu lat

Teraz trzeba się dowiedzieć jak długa ma być ta linia i gdzie się znajdują te 2 punkty na jej końcach Myślę, że długość tej linii będzie równa podwójnej długości odcinka łączącego pierwszy punkt z Sofem

Zapraszam do wspólnej zabawy

P.S Pierwszy punkt przyjąłem jako cave z Poison Spider'ami

Pozdro

Ostatnio edytowany przez Xertiv - 05-06-2007 o 00:02.
Xertiv jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-06-2007, 23:57   #93
X-Zero
Użytkownik Forum
 
X-Zero's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2006
Wiek: 30
Wpisy bloga: 12

Posty: 1,925
Stan: Niegrający
Imię: b.d.
Domyślny

Szukacie, kiedy rozwiązanie macie przed nosem
Trzeba wykonać najłatwiejsze czynności na rooku


Coś mi tak mówi że te łatwe czynności to po prostu przechodzenie po punktach
Nie mam pojęcia ale zaraz się za to biorę...
P.S.: Może mi ktoś ten drugi punkt na mapie pokazać...to znaczy bo ja nie wiem gdzie jest <pierwszy to ten na rotach.

@edit:
A już mam i właśnie go znikłem
__________________
◕ ‿‿ ◕

Ostatnio edytowany przez X-Zero - 05-06-2007 o 00:48.
X-Zero jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-06-2007, 17:31   #94
Xertiv
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 20 05 2007

Posty: 12
Domyślny Interesujący fakt

Jeśli poczytamy dokładnie o sposobie znikania SoF'a na dwóch najpopularniejszych wikipediach o Tibii, możemy zauważyć ze wskazują one 2 oddzielne punkty w cave'ie z PS.

Odziwo obydwa punkty działają. (czyt. jeżeli staniemy na jednym z nich, a później na kratce w Rotworm Hell, SoF zniknie)

Dołączam linki, żebyście mnie lepiej zrozumieli Przyjrzyjcie się kratkom w PS' cave na tych dwóch stronach

http://tibia.erig.net/Sword_of_fury
http://wiki.hunted.pl/wiki/O_Spike_Sword
Xertiv jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-06-2007, 12:47   #95
Problemaker
Użytkownik Forum
 
Problemaker's Avatar
 
Data dołączenia: 27 03 2007
Lokacja: Mój pokój

Posty: 203
Stan: Niegrający
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Brak :(
Świat: Refugia
Poziom: 88
Poziom mag.: 62
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xertiv Pokaż post
Jeśli poczytamy dokładnie o sposobie znikania SoF'a na dwóch najpopularniejszych wikipediach o Tibii, możemy zauważyć ze wskazują one 2 oddzielne punkty w cave'ie z PS.

Odziwo obydwa punkty działają. (czyt. jeżeli staniemy na jednym z nich, a później na kratce w Rotworm Hell, SoF zniknie)

Dołączam linki, żebyście mnie lepiej zrozumieli Przyjrzyjcie się kratkom w PS' cave na tych dwóch stronach

http://tibia.erig.net/Sword_of_fury
http://wiki.hunted.pl/wiki/O_Spike_Sword
Pierwsze zdjęcie na wiki to 80 % fake powieważ spike otoczony jest kamieniami po których nie można chodzic, wiec jakim cudem mogła go ta baba wziąść, po drugie... otoczenie, jest to dosyc stara Tibia i wyedaje mi sie ze spike sword wyglandal wtedy zupelnie inaczej..
__________________
Problemaker jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-06-2007, 14:18   #96
Xertiv
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 20 05 2007

Posty: 12
Domyślny

@up
Widzę, że mnie nie zrozumiałeś. Czytanie ze zrozumieniem się kłania
Xertiv jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-06-2007, 19:08   #97
Valderor
Użytkownik Forum
 
Valderor's Avatar
 
Data dołączenia: 28 10 2006

Posty: 181
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xertiv Pokaż post
Jeśli poczytamy dokładnie o sposobie znikania SoF'a na dwóch najpopularniejszych wikipediach o Tibii, możemy zauważyć ze wskazują one 2 oddzielne punkty w cave'ie z PS.

Odziwo obydwa punkty działają. (czyt. jeżeli staniemy na jednym z nich, a później na kratce w Rotworm Hell, SoF zniknie)

Dołączam linki, żebyście mnie lepiej zrozumieli Przyjrzyjcie się kratkom w PS' cave na tych dwóch stronach

http://tibia.erig.net/Sword_of_fury
http://wiki.hunted.pl/wiki/O_Spike_Sword
Jesteś pewien, że oba punkty działają??? Przeprowadziłem właśnie eksperyment i to punkt wskazany na wiki.hunted.pl jest właściwy, inne nie dały rezultatów. Jak tylko miecz znów się pojawi, sprawdzę to jeszcze raz.
Valderor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-06-2007, 18:12   #98
fanroka
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 16 06 2007

Posty: 3
Domyślny ciekawostka

wklejam to tu bo wczesniej pomylilem tematy i dodalem to na mino mag / zagatki itp. (temat stonogi)
ok wiec zawsze chcialem napisac wam o tym co ja zauwazylem byc moze to jest zbedna pierdola byc moze w czyms wam sie to przyda, moze w czyms pomoge.
moj obrazek moze przedstawiac cos jakby dzwignie lub zupelnie czysty przypadek do niczego nie potrzebny

http://img112.imageshack.us/my.php?i...amieniumm6.jpg

http://img402.imageshack.us/my.php?i...mieniu2nu9.jpg

spowrotem kamienia nie mozemy wrzucic na swoje miejsce, ma duzo capa lecz mozna go wziac ze soba byc moze sie w czyms przyda, byc moze nie, moze za duzo kombinacji, juz by z tym bylo bo czytalem wczesniejsze wypowiedzi i pisaliscie tam ze qest jest "latwy", czy ze "szukacie wszedzie a odpowiedz macie tuz pod nosem" cos takiego. Dodalem wam te 2 zdjecia z mysla ze moga wam sie przydac, sam nie jestem rookstayerem, ale interesuje sie tym tematem i podziwiam was za to, mam nadzieje ze uda wam sie rozwiazac ta zagadke pozdro ;]
ps. zdjec byc moze nie widac za dobrze ale to moja wina gdyz nie uzywam zadnych forum aktywnie, tylko czytam, takze nie miejcie do mnei pretensji (czytalem temat jak robic zdjecia ale... coz nie kazdy przyswaja sobei to latwo ) po nacisneiciu na obrazek powinien sie powiekszyc

ps2. czytalem tez ze bawicie sie w win hexie moze po przesunieciu tego kamienia zauwazycie ze jakies scrypty sie zmieniaja albo cos no nic
pzdro 2

ps3 (co do mojej teori ktora dla niektorych moze wydawac sie smieszna... wyglada to tak wchodzimy na te 2 pkt. spike sword znika i co dalej moze wlasnei po przesunieciu tego kamienia spike sword gdzies sie pojawia lub cos z czyms no nie wiem)
tylko prosze bez bluzg typu: nie to nie moze byc tak noob jestes i tyle napewno to nic nie zmienia po co to tu dajesz
wiem ze to moze byc tylko pierdola jak wczesniej pisalem gdyz nie jestem rookstayerem i nie sprawdzilem tego dodalem to dla was dla ludzi ktorzy tym sie interesuja i chetnie by to sprawdzili good luck

Ostatnio edytowany przez fanroka - 16-06-2007 o 18:14.
fanroka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-06-2007, 21:26   #99
Pan Klocek
Rook-User roku 2007
 
Pan Klocek's Avatar
 
Data dołączenia: 22 06 2004
Lokacja: Zielona Góra
Wiek: 40

Posty: 716
Stan: Niegrający
Imię: Pan Klocek
Profesja: Rookstayer
Świat: Titania
Poziom: 51
Skille: 27 fist
Domyślny

@UP

I więcej takich nowych "nierookstayerów". Wydaje się to jakąś "pierdołą" tak jak napisałeś ale przynajmniej dałeś screeny i nie katowałeś nas 10 emotikonami jak to mają w zwyczaju ci "nowi nierookstayerzy"

Takich kamyków jest trochę na rooku, ale z tego co wiem tylko ten leży na innym. Możliwe, że to coś da.... w końcu deptanie hexów to też "pierdoła" i to chyba jeszcze większa 0.o


@DOWN
A ja pomyślałem, że jakbym ubrał okulary 3D z pani domu i wysmarował monitor masłem osełkowym to bym odnalazł tajne punkty na skałach które trzeba otworzyć dźwignią od Toma.
Taka mała fantazja mi przyszła do głowy to napisałem.
__________________
Chwile z życia Pana Klocka

Klocek-Clan

"W tym szaleństwie jest metoda. Wal ich wszystkim, co masz. Wal ich mocno i szybko. Wal ich, póki nie przestaną się ruszać. Oto metoda"
-Krusk zabójca Tanar'ri



Ostatnio edytowany przez Pan Klocek - 16-06-2007 o 22:23.
Pan Klocek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-06-2007, 22:16   #100
gruszky
Użytkownik forum
 
gruszky's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2007

Posty: 4
Domyślny a moze...

nie wiem czy mam racje ale tak siedząc przed kompem wydumałem ze może trójkąt równoboczny trzeba byłoby w druga stronę nakreślić i byłoby to gdzieś na wodzie a dojście do niego byłoby np przez teleport od mino maga nawet logiczne no nie
nie gram na rooku ale taka mała fantazja mi przyszła do głowy to napisałem
gruszky jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 15:50.


Powered by vBulletin 3