Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 22-06-2006, 12:27   #101
Pavel Ches
Użytkownik Forum
 
Pavel Ches's Avatar
 
Data dołączenia: 31 05 2006

Posty: 125
Domyślny

Cytuj:
[...] "UMIALEM WCHODZIC PO DRABINIE" [...]
To akurat też umiałem

Ale... na początku jak się domyśliłem, że można zabić króliczki i sprzedawać... to sprzedawałem, nie zaglądając do nich, bo nie wiedziałem ze można i że dają takie wspaniałe rzeczy jak meat, zresztą jak odkryłem raty to było to samo
A jak ja się cieszyłem jak dostałem od kogoś rapier, taki zadowolony byłem, że latałem z nim na trolle... co to za potwory były wtedy dla mnie
Pavel Ches jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 23-06-2006, 15:30   #102
Minsc Of Jamera
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 15 06 2006
Lokacja: Kraj mlekiem i miodem płynący :)

Posty: 12
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Gildia: Szukam
Świat: Jamera
Poziom: 15
Skille: 16/19
Poziom mag.: 8
Minsc Of Jamera ma numer GG 7530906 Send a message via Skype™ to Minsc Of Jamera
Domyślny

Jak wyszedłem ze świątyni, to znlazł się kolega, który mnie nauczył jak się gra. Ale po chwili musiał już iść . Zacząłem pisać teksty w stylu: "Szukam 1,2 lub 3 levela do pomocy!!" <LOL> Cóż... Raz się zyje, więc trzeba wszystkiego próbować
Minsc Of Jamera jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-06-2006, 16:34   #103
Cedric
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 03 2006
Lokacja: br?

Posty: 214
Domyślny

Moje początki:
-Problemy z drabinką(chyba wtedy robiłem z 10razy new chara)
-Nie wiedziałem co to był bag
-Nie wiedziałem po co są gp
-Podniecałem się jak na mainie zobaczyłem u kolegi dwarven shielda i morning star
-Dałem sie nabrac na haker page^^
-Podnieciłem sie gdy nabiłem 10lvl(wtedy to sie hmm zaczynało robic) i prawie sie rozpłakaem gdy odrazu potem mnie ubili.
-Gdy miałem 14lvl byłem wesoły że hej
-Gdy zaczołem grac knightem na 23lvl miałem skile 35/32 i myślałem że są zarąbiste
-Nie wiedziałem jak dojśc do igldji^^
-Nie umiałem używac rope, shovel itp...
-Oczywiście zwiedzanie zakątków tibii co sie wiązało z dedami
-Gdy mnie zaatakował Hunter myślałem że to jakis gracz, któremu nie pojawiła się czaszka
-Myślałem że nie da się dojśc z Carllin do Venore nie zabijaąc Draga
I było tego jeszcze iwele....
@EDit
I wtedy nie wiedziałem co to jest "mace" i jak zajżałem do słownika to moim oczom ukazało się słowo: buława/gałka muszkatołowa".

A obecnie mam 45sorcka i wiedzie mi sie dobrze...
__________________

Ostatnio edytowany przez Cedric - 23-06-2006 o 16:45.
Cedric jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-06-2006, 10:06   #104
Laster
Użytkownik Forum
 
Laster's Avatar
 
Data dołączenia: 19 06 2006
Lokacja: Stanowice

Posty: 50
Profesja: Druid
Świat: secura
Poziom: 41
Domyślny

To jak ja zaczynałem gre na rooku nie umiałem zabijać owieczek bo myślałem że one były zywe a tak naprawde to juz nie żyły a drugą rzeczą jest to ze na rooku chciałem kupić ice rapiera napisałem u obiego hi buy ice rapier on mi dał rapiera a ja myślałem że to ice rapier , a po pierwszym moim lognęciu poszłem do obiego i myślałem że to jakiś players został tam zamknięty i chciałem mu pomóc jak sobie o tym myśle to wiem że kiedyś był zemnie newb i noob
Laster jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-07-2006, 15:44   #105
Don Torpedos
Użytkownik Forum
 
Don Torpedos's Avatar
 
Data dołączenia: 08 12 2005
Lokacja: Pustków City. Dębica Liczba postów: 3124
Wiek: 36

Posty: 125
Imię: Jonec
Profesja: Elite Knight
Poziom: 90
Domyślny

Odświeżam, a właśnie co czuliście jak poraz pierwszy włączyliście tibie
__________________

7,67 KB (bajtów: 7 676)
Don Torpedos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-07-2006, 15:55   #106
Max121
Zbanowany
 
Max121's Avatar
 
Data dołączenia: 27 01 2006
Lokacja: Daaaaaleko....
Wiek: 30

Posty: 550
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Świat: Lucera
Poziom: 10
Skille: 18/18
Poziom mag.: Bd
Max121 ma numer GG 1064581 Max121 ma login Tlenu max11-93@tlen.pl
Domyślny

Heh, to było mniej więcej coś takiego : "Co to za shit z g*** grafiką, w to się nie da grać chyba !" Potem dobiero się opamiętałem, ale dziś znów tibii nie lubie sry xD
Max121 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-07-2006, 16:06   #107
MiXer
Użytkownik Forum
 
MiXer's Avatar
 
Data dołączenia: 22 12 2005
Wiek: 18

Posty: 851
MiXer ma numer GG 1684889
Domyślny

Ja kompletnie nic nie umiałem. Ktoś powiedział "kliknij use na kratce" i wszedłem do kanałów. Tępiłem raty do swojej śmierci (nie umiałem sie leczyć) i powtarzałem to. "W końcu" zauważyłem że jestem nagi! To ja biegam i pytam sie dajcie broń. Wkońcu ktoś się zlitował i przyniósł mi Cluba . I z 10 min tłumaczył mi jak go podnieść! Albo jak na rope place nie mogłem wejść bo nei miałem liny. potem z kimś poszełem na katana quest. Patrze tarcza z 16 def!!! Biore!!!!!! Zabiłem jakimś cudem szkieleta i maca!!!!!!!! Skacze z radości. potem zdobyłem student armor I nabrałem się na free pacc i "shakowali mne" ale hasła nie zmienili. potem chciałem kupić legion helma polożyłem kase i mnie logało myślałem że ten gość mi tak robi Albo praaawie se nabralem na sword 20/20 atk def.
Ale to było rok temu
MiXer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-07-2006, 16:14   #108
Adrio PL
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 06 2006
Lokacja: Bytom

Posty: 15
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Nerolit
Profesja: Paladin
Gildia: ???????????
Świat: Celesta
Poziom: 15
Skille: 48/30
Poziom mag.: 5
Adrio PL ma numer GG 4476386
Domyślny

ja na poczontku znalezlem mace zbroje i 10gp w dead chumanie
Adrio PL jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-07-2006, 17:34   #109
Poborca_Podatkowy
Użytkownik Forum
 
Poborca_Podatkowy's Avatar
 
Data dołączenia: 30 06 2006

Posty: 161
Domyślny

A ja na początku powiedziałem "co to jest za dziwna gra?"
Potem "co to za głupia i brzydka gra?"
Na końcu "po ch** odpalałem takie pier****** dziadostwo, k****?
A po godzinie "jak to możliwe, że wcześniej nie dostrzegłem tej wspaniałej gry?"
Poborca_Podatkowy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-07-2006, 23:14   #110
stryju
Użytkownik Forum
 
stryju's Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2006
Lokacja: Warszawa

Posty: 79
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Druid
Domyślny

Hehe opisze moja przygode:
Moja pierwsza postac, nazywala sie jak moje imie i nazwisko. Dobra nie wiem co robic, jestem w jakims dziwnym budynku i jest tam taki Mnich. Ide do przodu i mysle, kto wymyslil taka zwalona grafe. Dobra poszedlem na questa z torchem, nie wiedzialem nawet ze dostalem tego torcha. Nie wiedzialem ze mozna wejsc do kratki i do kanalow, tylko chodzilem na pojedynczy respawn rata tam przy quescie z torchem . Dobra dalej, raczej problemow z drabina nie mialem, rope tez nie mialem, wiedzialem jak podnosic itemy. Gdy zabijajac pojedynczy respawn Ratow, ciagle zbieralem robaki i gp. Gdy mialem 100 gp, ide pisze, "kupie spodnie" tam przy stolach, dobra koles wystawia leatchet legi, pytam sie za ile mi je da. On 50 gp, ja sie zgodzilem jak glupi, a wczesniej nie wiedzialem ze w sklepie mozna kupywac. Dobra chodzilem tylko na pojedynczy respawn szczura. Gdy pozniej na informatyce kumpel troche mi pomogl, i wyszlem z miasta, bylo to rano wiec bylo duzo potworkow do zabicia, kumpel mowi zebym ich nie bil, ciagle je bilem, i zachwyt, ujzalem napis You advanced in club fighting, nosilem jeszcze cluba, doublet, leatchet legi, a level mialem 3. Moj pierwszy swiat jaki gralem to byl Empera, na chybil trafil wybralem, potem zmienilem na Azure, tam to sie dawalo jadki, Wszedlem na maina, kumpel byl dobra wszedlem do party, xD zaczelem go bic z macy, a on mnie tez z macy . Pozniej gdy zobaczylem strone tibia.pl i przeczytalem wszystkie mozliwe poradniki o profesjach. Skaplem sie o co chodzi w grze, mialem male klopoty z magia, jak zapamietac te wszystkie nazwy czarow i jak je wymawiac, nie wiedzialem ze istnieje spell book, tylko wchodzilem na tibia.pl i szukalem czaru jaki chce kupic . Moj kumpel mial ciagle 8 level, bal sie expic nie wiem czemu, ja moim knightem (wtedy uwazalem ze jest najlepszy z kumplami) lazilem z maca, padlem pare razy na pk. Zrobilem nowa postac to byl druid, wiedzialem ze ma on rozdzke wiec chcialem miec druida. Wyszedlem na maina i krzycze, ktos powie mi gdzie jest gildia druidow i gdzie dostane za free rozdzke. Po chwili koles jakis sie zglosil i powiedzial wszystko wyjasnil. Ja podniecony rozdzka ide na trole, klepie je nigdy takich hitow nie robilem. Gdy zobaczylem ze jakis koles w caffe idzie na folde, to ja w domu od razu ide do tego kolesia, ide sobie zwiedzam, ide tam po tym mostku i na sam dol, i wtedy zauwazylem jak taki duzy stwor wali we mnie i ujzalem slawny napis You are dead. Moja nastepna postacia byl znow knight, jednak nim uzyskalem level 20, na 13 level mialem p seta, dark helmet i podniecajac sie swoim serpent swordem kolegom . To byly czasy, chcialem tez kupic dragon shielda za 1k ale nikt mi go nie sprzedal, a chodzil po 5k. Gdy uzyskalem 20 poziom nie wiedzialem ze jest cos takiego jak Desert Quest. Mialem wtedy 5k i chcialem kupic fire sworda. Dobra koles byl w thais ja bylem w Ab, powiedzial mi zebym poszedl do Thais, ide patrze a tu drag mi wylatuje, uciekam i go zgubilem. Balem sie isc dalej, poszedlem do Ab powiedzialem kolesiowi zeby mi przeslal parcel, powiedzial ze ja pierwszy, wyslalem i zonk powiedzial ze sie pomylil w nazwie, znam te stare numery xD. Dobra, moja nastepna postacia byl sork na guardi, 13 level odechcialo mi sie grac, kolejna znow druid i zrobilem nim 27 level, i mi sie znudzil i przestalem grac, aktualnie posiadam rookstayera 10 lvl, i nie moge wyjsc z dziury bo niechcacy line wywalilem
To wszystko
A jak odpalilem tibie pierwszy raz, mysl "Omg co za debilna grafika"
stryju jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-07-2006, 21:19   #111
Creaus
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Tak....fajnie powspomunać te stare czasy.. Po pierwszym zalogowaniu miałem takie samo odczucie jak wiekszośc z was: Co to wogole jest? Beznadzieja ! Grafa mowi sama za siebie ! To nie to co Diablo !.........itp..
Później jednak się skusiłem. Kumpel pokazał mi gdzie są raty i nauczył mnie bić
Później na drugim lvl odrazu poszedłem na Mino Helli się dziwiłem co sie stao (tak szybko mnie te mino zabiły) Po zaliczeniu jeszcze kilku deadów poszedłem gdzieś ta wschodnią część rooka...i po otwarciu pewnej skrzynki moim oczom ukazał się BOOK ! Nie wiedziałem do czego to sluzy ale pomyslalem ze to moze jakas ksiega czarow. Wsadziłem na miejsce shielda i tak z tym chodziłem Później gdzieś tam łąziliśmy bez torcha i wpadłem do jakiejś dziury. Kumpel miał linę ale nie umiał ropować drugiej osoby...więc leciał przez cały rookgard do miasta aby kupić mi linę za 50 gp i przynieść mi do tej dziury...pozniej i tak przez przypadek wrzuciłem ją do wody A jak zjechałem na 6 lvl na Mino Hell (znowu w tym samym miejscu) to mi się odechciało grać bo straciłem moje 200 gp
No, to by było na tyle. Teraz, po wielu postaciach na mainie postanowiłem, ze zrobię sobie rookstayera. Gram na Calmerze a mój nick to creaus. Dzisiaj zecząłem expić. Pozdro !
  Odpowiedz z Cytatem
stary 04-07-2006, 19:53   #112
Marek123
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 03 06 2006
Lokacja: Ustroń

Posty: 12
Stan: Rookstayer
Profesja: Brak (Rookgaard)
Świat: Trimera
Poziom: 13
Skille: 18/21
Domyślny

A ja kiedys nie wiedzialem jak sie atakuje stworki
Marek123 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-07-2006, 13:05   #113
cinek$
Użytkownik Forum
 
cinek$'s Avatar
 
Data dołączenia: 21 05 2006

Posty: 19
Stan: Początkujący
LOL ehhh...

Ja jak Byłem początkującym.To myślałem ,że sprzedawca to normalny człowiek ktoy się zamknął ze swoim ekwipunkiem i nie może wyjść.I jeszcze nie umiałem wchodzić po drabinie.I jeszcze chciałem przechodzić na Pacc-ową część wyspy.
Aha i jak nie miałem liny to musiałem sie specjalnie zabijać.

Ostatnio edytowany przez cinek$ - 05-07-2006 o 13:06.
cinek$ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-07-2006, 22:16   #114
Zdechly kret kanalowy
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 07 2006
Lokacja: Poland/wielkopolska/piła

Posty: 73
Stan: Na emeryturze
Imię: :)
Profesja: Elder Druid
Świat: Refugia
Poziom: 000
Skille: 00/00
Poziom mag.: 00
LOL dziura-góra-dól

pamietacie ten stary system ropania samodzielnie loota..nowlasnie ja tego nie umialem ale to bylo 3 lata temu
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Clark Pokaż post
mi w pamieci utwil jeden koles ktory mowil do Toma(gosc ktory sprzedaje raty) "listen me tom i sell you rat but for 8 gp" no i oczywisice tom mowi bo to npc "sorry then not" i noob wyskakuje z tesktem "i kill you on main noob"
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dregar Pokaż post
pewien Damian D. pobil Krystiana Z. za to ze zabral mu scale armor w grze tibia, jak wiadomo scale armor to jest bardzo dobra zbroja warta kilkadziesiat tysiecy zlota "gp", a zeby zdobyc te pieniadze trzeba grac 1 miesiac ...
??
Zdechly kret kanalowy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-07-2006, 20:50   #115
Wievioor
Użytkownik Forum
 
Wievioor's Avatar
 
Data dołączenia: 18 05 2006
Lokacja: Gdynia

Posty: 107
Stan: Na Emeryturze
Imię: Wievioor
Profesja: Knight
Świat: Danera
Poziom: ~15
Skille: 41/39/\
Poziom mag.: 3
Wievioor ma numer GG 8306287 Send a message via Skype™ to Wievioor
Król :d

Che che, ja na poczatku zaczalem grac i tak:
dobra polaze po miescie zobacze co i jak
przeczytalem tutoriale
umialem kupowac xD!!!!
WOW ZABILEM 5 RABBITOW I ZAROBILEM 10gp i kupilem lopate
podjaralem sie tym i w szkole opowiadalem o moich poczynaniach ("po co ci lopata?!")
pozniej kumpel powiedzial mi ze sa szczury i na nich mozna expic
no to jazda poszedlem gdzie mi kumpel powiedzial(tak go zrozumialem) czyli tam gdzie mozna zdobyc doublet
ale tu ciemno(bylem z moim kumplem na privacie)
zabilem szczura-wow jaka podjarka w ogole...
zdobylem 2 gp hmmm mam club a... a co to jest ten badyl w reku?
biore use
WOW wszystko sie rozjasnilo
podjaralem sie tym ze odkrylem torcha xD
potem oczywiscie nie umialem wejsc po drabinie(z kumplem rozmawialem i po 15 min odkrylem jak to zrobic)
dowiedzialem sie do czego jest lina od milego goscia ktory mnie ropnal i sprzedal line za 25 gp
raz jakis koles sprzedal mi slima za 10 gp i kazal wypic - wylogowalem sie na drugi dzien wszedlem na tibia.pl dowiedzialem sie co to i wylalem - na szczescie
pozniej gadalem troche i dowiedzialem sie o tibii i troche sobie pogralem az do 8 leva.
Wyszedlem na maina, zostalem knightem i walczylem na cluby(nmialem mace)
kumple polecili mi zebym kupil battle hammera - dostalem oferte - za 150 gp
ok tylko teraz kompleks... JAK NA TRADZIOE DAC 2 PRZEDMIOTY NARAZ??!!
max tego to 100 gp a nie da sie dac 1,5 platynki w 1 kratce... pozniej doowiedzialem s8ie od kumpli jak to zrobic, i kupilem od kogos innego...

ostatnia rzecz:
kumple powiedzieli mi ze na foldzie(tam gdzie jest fire elemental) jest quest i ze tam nie ma zadnych potworuw i mozna zdobyc sporo wartych rzeczy... ok poszedlem z innym kumplem i zabil nas fire elemental xD

troche przydlugie ale mam nadzieje ze wam sie podobalo
__________________
Zapraszam wszystkich na Moją stronę oraz na Forum



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dwimenor
Life is brutal, full of zasadzkas and kopas w dupas very mocno.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gery.pl
Jeżeli zdecydowałeś, że Twoja postać będzie w grze idiotą, to stwierdzenie typu "Chcem pożreć wieeeelkom kupę mięcha" będzie do niej pasować jak ulał.
Wievioor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-07-2006, 21:24   #116
Nyksus
Użytkownik Forum
 
Nyksus's Avatar
 
Data dołączenia: 15 12 2005
Lokacja: Wrocław

Posty: 660
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Guardia
Poziom: 85+
Skille: 82+
Poziom mag.: 16
Nyksus ma numer GG 9762142
Domyślny Re:

He początki były trudne. Kto mnie nauczył w to grać? Ano nauczył mnie ojciec, który mi tą gre polecił. Nie wiedziałem co to quest, item, afk, te wyrażenia. Łatwo mi szło, i pamiętam że rookgard przeszedłem dopiero na 13 lvlu bo nie wiedzialem że jest coś takiego jak Mainland. Potem zrobiłem nową postać i rookgarda przechodziłem w 2 tygodnie
__________________
Fajni Chlopacy _/
Nyksus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-07-2006, 22:24   #117
Freyu
Użytkownik Forum
 
Freyu's Avatar
 
Data dołączenia: 05 07 2006
Lokacja: NH* :D
Wiek: 31

Posty: 75
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Tu i Tam
Freyu ma numer GG 5788305 Send a message via Skype™ to Freyu
Domyślny Woo...

Stary nie pamietam juz calkiem mi to wylecialo z glowy to bylo z 2 lata temu.. ale wiem ze pytalem systkich polakow o systko
Freyu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-07-2006, 12:42   #118
billy1993
Użytkownik forum
 
billy1993's Avatar
 
Data dołączenia: 25 12 2005
Lokacja: Kraków
Wiek: 30

Posty: 14
Stan: Rookstayer
Profesja: Brak (Rookgaard)
billy1993 ma numer GG 5620949 Send a message via Skype™ to billy1993
Domyślny

haha no a ja jak byłem początkujący, nie umiałem chodzić po drabinie i kiedys wlazłem do tej opuszczonej szopy na przeciwko Toma i zeszłem na dół, potem nie umiałem wyjść i robiłem od nowa postać xD Albo pamiętam jak z 2 tygodnie się siedziało na rooku z 2 lvl Potem wyszłem na maina i w drugi dzien mnie zhakowali bo podałem moje passy do jakiegoś niby "konkursu". <lol> Kiedyś myślałem że fire sword to najlepsza broń! <lol2>
billy1993 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-07-2006, 14:35   #119
Kryszard
Guest
 

Posty: n/a
Żarówka

a ja nie wiedziałem co to są raty. Ktoś mi powiedział, że mam iść na raty pomyślałem głupi - ja do żadnego banku po kredyt nie pojde
  Odpowiedz z Cytatem
stary 27-08-2006, 00:36   #120
Segalczuk
Zbanowany
 
Segalczuk's Avatar
 
Data dołączenia: 04 08 2006
Lokacja: Boleslawiec/Sztokholm

Posty: 298
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 120
Poziom mag.: 67
Domyślny

Hehehehehehehehe jak to czytam to sie malo nie zesikalem ze smiechu xDDDDD
a muj poczatek byl taki ze kolega dal mi 5 lv'a takie nooba ze muglbym nim dedac i w ogule z full eq i kiedys ktos pisal buy katana a ze ja dalem look na jakiegos tam smiecia i pisalo you see catana~to dalem mu ja na trade i odziwo kupil xDDDD a jesli hodzi o liny i w ogule to tak zle nie bylo bo brat siedzial kolomnie on mial wtedy 36 ek xDD.
Segalczuk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 23:02.


Powered by vBulletin 3