Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Potwory

Notki

Potwory Wszystko o potworach. Jak się zachowują, jakie taktyki, jakie mają słabe punkty. To wszystko znajdziesz tutaj.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 06-07-2004, 20:44   #61
Koko
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 07 06 2004

Posty: 132
Domyślny

Tak się tu chwalicie że cyce bez problemu zabijacie na niższych lvlach to pomyślałem że na 26 lvlu i 33mlvlu i nawet dobrym eq dam rade dość łatwo. A z hmmów to się nie opłaca Wcyhdzoi na to że cyce nie są dla sorców Może macie dla mnie jakieś idealne miejsce do expienia bo jak już pisałem dwarfy się znudziły, a lvl teraz na nich coraz wolniej leci
Koko jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 06-07-2004, 20:52   #62
Punish
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 06 2004

Posty: 203
Domyślny

Ja mam 11lvl, 10mlvl i poluje na cyce, pod warunkiem ze widze tylko jednego
Strzelam do niego z hmm az padnie
Ale dzisiaj zaliczylem deada przez cycki
Kiedy w gorach cyklopow napotkalem 3 uciekalem ale przy wyjsciu ktos stal i nie ruszal sie
Cyclopy mnie dogonily i zabily ;/
__________________
Kliknij TUTAJ Nowa tibimc, tibigg, tibiaid i inne bajery
Punish jest offline  
stary 06-07-2004, 20:55   #63
Koko
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 07 06 2004

Posty: 132
Domyślny

Ale to marnotrastwo run przecież na takie cyklopy
A z tego poradnika nic nie wyniosłem bo to nieprawda że taki poradnik powinie być tylko dla początkujących, mam jak napisalem 26 lvl i 33mlvl i nie wiem na jakie potworki warto iść!
Koko jest offline  
stary 06-07-2004, 21:13   #64
Villen
Użytkownik Forum
 
Villen's Avatar
 
Data dołączenia: 29 02 2004
Lokacja: Dębowy Zagajnik
Wiek: 42

Posty: 364
Domyślny

Dobij jeszcze 1 lv i idz z monkami do fortecy,kopalni,mino city.
Villen jest offline  
stary 06-07-2004, 21:53   #65
Koko
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 07 06 2004

Posty: 132
Domyślny

Slyszalem gdzies ze ja sie idzie z summonami expic to jak one pomoga mi cos ubic to "dostaja" za swoje hity xp i ja dostaje tylko czesc wiec tez nie za dobry to dla mnie pomysl. Najlepiej gdybym teraz znalazl dobre miejsca do expiania do 30lvlu a od 30 to pewnie bede kombinowal, np z DSami pojsc na dragi itp. A na razie chcialbym miejsce do xpa normalnie nabic zeby zbyt duzo czarow nie tracic a jak juz to zeby sie to zwrocilo w postaci lotu itp. Nie chce tu zebyscie powiedzieli mi gdzie jest malo ludzi itp. bo wiem ze takie pytania sa bez sensu.Prosze tu jakies doswiadczone osoby o porady :rolleyes:
Koko jest offline  
stary 06-07-2004, 23:23   #66
Gremlin
Buuuuu
 
Gremlin's Avatar
 
Data dołączenia: 06 10 2003
Lokacja: Edron

Posty: 1,637
Stan: Niegrający
Imię: Sir Grali
Profesja: Elder Druid
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Domyślny

re: Koko
Ty nie przezywaj zawodow tylko zejdz glebiej w kopalni, z guardow jest lepszy loot, maja mniej HP a wiecej exp... ale tez bija 2 razy mocniej wiec nie wpadaj tutaj na pomysl zeby je blokowac.

Uciekasz i walisz HMM/GFB.

Co do cyklopow to z punktu ekonomicznego sie nie oplaca, ale jesli chcemy szybki exp ze stratami, ale bez wydawania fortuny (wychodzi duzo taniej niz smoki i inne takie) to cyklopy sa niezlym rozwiazaniem.

Co do summonow to dostaja 1/2 exp, ale oszczedzaja ci runy przez co mozesz zostac na expowisku znacznie dluzej.

Cytuj:
I jeszcze smoki mowicie ze bicie z sd sie nie oplaca
(cut)
np. ostatnio zabilem smoka i byl dragon hammer i sprzedalem za 3,5
1. Zeby tak polowac potrzebowal bys mana fluidow.
2. Zabij jeszcze 5 smokow ta metoda i jeszcze raz sie podziel z nami opinia czy sie oplaca bic smoki.

Rycerzem ktory uzywal na zabicie 1 smoka ~100gp mass dragon hunt tylko raz wyszedl mi na zero, zwykle na 10 BP UH (20k) uzytych bylo ~2-5k loota.
__________________
To juz koniec i nie bedzie wiecej.
Gremlin jest offline  
stary 06-07-2004, 23:33   #67
Kraus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 10 2003

Posty: 77
Domyślny Mój poradnik(może wam się spodoba)

Nie czytałem pozostałych postów tylko posty na ostatniej stronie głównie "koko" więc dla nie go to piszę ale może innym się spodoba.

mam 30 lvl druid/43mlvl(skile choc mało ważne to sie chcę poszczycić)23/26

do 20 lvl chodziłem na rotwormy na fibuli,tam tez robiłem sobie runki etc etc

od 20 lvl zaczołem odwiedzać PoH-cyce,miosy,orki,gs nie gdyz za latwo deadliwy jest druid
tam na południe od gsow jets respawn ghouli szkieletów i dsów normalnie raj dla maga,walisz niewidzialność i możesz zejść na dół.(energy fieldy zakrywaja dziury wiec niszczenie pola musi byc)na dole full dsow ghouli etc
raj
kilka gfb(jak dla mnei jedno)na ghoule reszta dsow z hmm
jest pieknie

na 27 lvl jak sie monk pojawia w zestawie walisz na guardy,wystarczy bp gfb,2 bp hmm,bp ih (od czasu do czasu ihnac monka jakby nie dawal rady)i tak nawet cala no siedzisz po 20-30 k ekspa w godzine zbierajac

ja osobiście nie chodzę z monkami lecz z gfb i hmmami gdyz mam malo czasu na dzienny hunt,ale 30 k na godzine wyciagam

sadze ze na guardach bede siedzial az do 40,w miedzyczasie orc forest odwiedze i inne przybytki potworkow,moze ten poradnik ci sie przyda,

widzisz na takich niskich lvl jak ansze trzeba sobieradzic w dosc nudny sposob jesli chce sie szybko ekspic,czyli non stop to samo,
Kraus jest offline  
stary 06-07-2004, 23:41   #68
Koko
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 07 06 2004

Posty: 132
Domyślny

Dzięki Gremlin trochę mi pomogłeś. Jako że nigdy nie chodziłem z summonami na hunty zadam kilka pytań.
1.Z iloma summonami chodzić?
2.Z jakimi summonami chodzić?
3.Jak spotkam kilka guardow, plus jeszcze soldier to...uciekać czy GFB ostro walić?
4.Nie wyobrażam sobie wogóle czy mam chodzić z summonem(ami) i jak spotkam guarda to uciekac i dodatkowo walic z hmm czy może zrobić tak(o ile się da) żeby guard atakował summona. Bo do uciekania i walenia z hmmow to malo miejsca jest w kopalniach troche
5.Czy nikt mi nie zabije summona jak sobie będe tak z nim chodził?
6. Czy mam ustafic full def sobie?
Sorry za takie n00bowskie pytania no ale jeszcze nie huntowalem z summonami jak juz napisalem.
Jak sobie cos przypomne to napisze
To by bylo na tyle
Sorry też za post wyżej ale jakieś błedy były na forum i myslalem ze nie napisalem tego, a tak wyszlo ze 2 razy napisalem, wiec prosze o usuniecie powyzszego
Koko jest offline  
stary 06-07-2004, 23:47   #69
Villen
Użytkownik Forum
 
Villen's Avatar
 
Data dołączenia: 29 02 2004
Lokacja: Dębowy Zagajnik
Wiek: 42

Posty: 364
Domyślny

1)Z iloma chcesz.Jeden monk bieże 2 guardy na klate bez problemu.
2)Z monkami to do kopalni i firtece,z fd/fe na ghule,z ds/lider smoki a z fe dodatkowo na necro.
3)Jak masz 2 monki to nie ma problemu dajesz atak a one zrobia reszte.
4)Summony tluka ty mozesz z hmm tluc tez,zawsze full def i niech monki atakuja guarda,a jak bedziesz uciekal to mozesz wrabac sie na inny resp.Wez ih na wrazie czego.
5)Moze ktos zaczepic logiczne jak ma dosc niski lv to mozesz okladac,jak bedzie nadmiernie tlukl twojego monka/i.
Villen jest offline  
stary 07-07-2004, 00:08   #70
Krzywy
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 24 06 2004
Lokacja: Dzierżoniów DDZ :P
Wiek: 36

Posty: 40
Krzywy ma numer GG 3300615
Domyślny

Cytuj:
1. Zeby tak polowac potrzebowal bys mana fluidow.
2. Zabij jeszcze 5 smokow ta metoda i jeszcze raz sie podziel z nami opinia czy sie oplaca bic smoki.
Nie wiem po co mi fluidy...... moze powiem Ci Gremlin jak robie sobie np. bag sd, expie sobie potem np. na dwarfach i jak mam juz jakoms sensowna ilosc many poweidzmy 350-400 ide na smoka wale go z sd i jak czasem dobrze pojdziemy to mi tylko 60 many zabierze ale to jak taki fart a srednio to zabiera okolo 150. Potem mam jeszcze na zrobienie 1 sd a przy tym jest loot.
I jeszcze jedno pytanie to w kogo ja mam walic z sd??
Nie mam pacca i nie moge isc na np. Demona. Chyba po to jest taki czar zeby go uzywac na silne potwory ja mam 23 lvl i dla mnie smok jest najsilniejszym potworem jakiego moge pokonac i jeszcze jedno jak bym mial robic wszystko tak zeby mi sie oplacalo i zebym przez caly czas wychodzil na plus to chyba jeszcze bym mial z 15 lvl i siedzial na Trolach.
The End
__________________
"Dla ziomów szacunek, dla frajerów pogardę"

O.S.T.R. .......
Krzywy jest offline  
stary 07-07-2004, 00:08   #71
Koko
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 07 06 2004

Posty: 132
Domyślny

Hehe ok to się co nieco dowiedziałem !Oby tylko to był większy XP niż ze zwyczajnymi dwarfami bez summonów
EDIT: Pocieszyłeś mnie kolego ale zauważ że wcześniej pisałem że mam 26 lvl a co za tym idzie...mam 575 many maxymalnie więc monka nie wyczaruje
Koko jest offline  
stary 07-07-2004, 00:48   #72
Gremlin
Buuuuu
 
Gremlin's Avatar
 
Data dołączenia: 06 10 2003
Lokacja: Edron

Posty: 1,637
Stan: Niegrający
Imię: Sir Grali
Profesja: Elder Druid
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Domyślny

re: Koko
1. Jesli zalerzy ci na szybkim poruszaniu sie to 1, jesli na sile ciosow/ognia to z 2.

2. Na wiekszosc potworow monki, na smoki/DL DS lub Orc Leader, na beholdery mozna z mino archerem, elf scoutem lub FD (ghoul tez sobie niezle radzi ale jest za wolny).

3. Jedno i drugie, nie daj sie otoczyc, ale i wykoncz ich z GFB, tak ogolnie jesli sa 3+ potwory naraz to sie bardziej oplaca bic GFB zamiast HMM.

4. Poexperymentuj, ja ogolnie nie lubie chodzic z summonami dlatego ze mnie to spowalnia (i ogranicza do 1 kopalni).

5. W kopalni na guardach ludzie sa na tyle domyslni ze monk to summon, a jak jakis low lvl sie trafi co bedzie chcial zabic monka mimo wszystko to polecam pokazac mu czemu nie powinien atakowac (za pomoca monka i/lub SD)... pozniej gdzies odczekac az czaszka zniknie.

6. Tak

Cytuj:
Nie wiem po co mi fluidy......
My po prostu mamy troche inne pojecie o polowaniu, ja lubie sobie zrobic/kupic runy, pojsc polowac przez 2-3 godziny a pozniej afkowac pod domkiem.
Ty za to wolisz isc na 8h hunta z workiem SD i BP blankow, zabic 1 smoka, poczekac 2 godziny zanim zrobisz nastepne SD i mana sie troche odnowi i zabic nastepnego smoka.

Cytuj:
I jeszcze jedno pytanie to w kogo ja mam walic z sd??
W nikogo, moj druid ma juz 40 lvl a do tej pory uzyl moze 5 BP SD... po 1 na dobijanie DL a reszta na solowanie roznych monstrow lub jak trzeba bylo cos szybko zabic.
Pozatym nikt ci nie mowi ze nie mozesz isc z SD na smoka, tylko ci mowie ze nawet na cyklopach za te same pieniadze mial bys 2-3k expa zamiast 700, a to ze ci sie trafil w pierwszym D hammer to fart jakich malo poniewaz srednio ze smokow wypada 1 D Hammer lub D shield raz na 100 smokow.
__________________
To juz koniec i nie bedzie wiecej.
Gremlin jest offline  
stary 07-07-2004, 02:15   #73
Koko
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 07 06 2004

Posty: 132
Domyślny

SD to ty sobie zostawiaj na pkerów! Ja zawsze noszę BP i gdy ktoś mnie chce zabić to obrywa hita i się odczepia 8)
I jeszcze jednego nie rozumiem.Z wypowiedzi Gremlina wynika że trzeba będzie UHać monka, czyli to jego guardy będą atakowały pierwszego? Czy mnie?
Koko jest offline  
stary 07-07-2004, 08:46   #74
Villen
Użytkownik Forum
 
Villen's Avatar
 
Data dołączenia: 29 02 2004
Lokacja: Dębowy Zagajnik
Wiek: 42

Posty: 364
Domyślny

Monka ma wyższy atk od ciebie wieć guard się na niego przezuci.Jak pragniesz sporo expa polecam tez fortece tylko jak tam sie wybierzesz pamietaj o jednym.Jest sytuacja lider i zerk to pierw zabij zerka bo lider ma dobra obrone.A jak chcesz expic na wszystkim(orki,cyce,gurady)to zakup pacca i na cyclopolis.

Cytuj:
4. Poexperymentuj, ja ogolnie nie lubie chodzic z summonami dlatego ze mnie to spowalnia (i ogranicza do 1 kopalni).
Dlatego moim zdanie właśnie dobrze kupić pacca i iść do cyclopolis.
Villen jest offline  
stary 12-07-2004, 22:16   #75
powerless
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 12 07 2004
Lokacja: Łódź

Posty: 3
powerless ma numer GG 1777105
Domyślny

Witam,

Po 1. O kopalnie jest tak trudno, ze daj spokoj, jesli macie PAAC'a expijcie lepiej na cycloplis - wieksza przestrzen, trudniej o deada, dwa monki i jazda ;]

Po 2. Smoki z ds'ami imo nieoplacalne, raczej na pojedynczy resp trzeba chodzic, wiecej uhow niz na guardach/cycach. Loot straszny. I dlugi resp przewaznie... I uciekaja na krytyku plx, waste rune plx

Pozdrawiam

UPDATE: Hahahah Koko, mowisz, ze po SDku sie od Ciebie odczepiaja? 8 levy plx? Albo Ty masz 50 ;S
powerless jest offline  
stary 16-07-2004, 20:45   #76
Ikar
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 08 12 2003

Posty: 11
Domyślny

Co prawda gram knightem, ale tego tamtego jako bloker niejedno widziałem + znajomi robią swoje...

początki oleję, opisujecie sobie w specyficzny sposób - robicie jak chcecie.

Exp - wchodzisz do cyclopolis, summonujesz 2 monki, idziesz - i spokojnie sobie runkujesz, czasem pomagając sobie hmmem. Lepszy loot i exp niż na rotach, trochę bardziej niebezpiecznie, ale generalnie zero problemu - oczywiście najlepiej poziomy -1 lub -2.

Piekny exp ma druid/sorc też w kopalniach dwarfów - jak ktoś ma mocne nerwy i/lub niezły lvl (przy czym "niezły" to pojęcie względne - ale od 32 problemy są minimalne, od 50 lvl problemów nie ma - schodzimy na poziomy z samymi guardami i olewamy summony. Jak mało guardów w jednym miejscu to albo
a) lurujemy, żeby było dużo
b) używamy hmm
Jak dużo - gfb . Znam osobiście piękne miejsca z 7+ guardami w jednym miejscu i nawet jedno z 14 guardami (nawet na niższym lvl to jest 2-3 gfb, a expa - no policzcie sami ile ).
Rozwalamy te poziomy i albo biegamy z hmmami, albo idziemy na poziom wyżej/niżej/idziemy spać - bijąc/czekając na respawn - i powtarzamy.

Jak mamy pacc - biegamy na vampy i necro. W tym - od 60 lvl np jest piękne miejsce - quest room nekro questu - tylko dla sorców - wchodzi się, UE, zbiera loot... (i to się opłaca)

No i wogóle zapomnieliście o dsach przecież to jest jeden z najlepszych expów dla druidów i sorców... (tak samo jak dla pallków) - dsy sa potwornie wolne, nie atakują na odległość, nie leczą się bez uderzania ciebie... czysty, łatwy i w miarę opłacalny exp (nie loot).

Gdzie to wsio bić? po drodze do hero (uwaga na priestess), w ghostland, albo - the best miejsce: isle of the kings <- tam tego dosłownie TONY biegają - wchodzisz na invisie (bo nie widzą) i spokojnie hmm hmm hmm. Na isle... nie wchodzić zbyt głęboko szczególnie bez blokera i znajomości terenu .

Piękne miejsce dla expa to też oczywiście mintwalin (jak już było powiedziane - wchodzimy i gfb gfb ), oraz minotaur tower - tam robimy invis, wchodzimy up z gfb i w dwie minuty schodzimy z 5k expa , hehehe.

Dobra - to teraz poszczególne potworki:

Zaczynam od dragów - bijesz norma - kilka pól na skos i z tyłu od blokera i na skos oczywiście od smoka. Jak jesteś sam... na niższych lvlach może i faktycznie jakieś summony się przydają - ale z tego co wiem - badziewnie niepotrzebne - tylko opóźniają expienie i przeszkadzają. Jak bić dragi? oczywiście z hmm. Jak już hmm zaczną robić 80-100 to wogóle nie ma problemu. Znajomy ma średnio 110-120 hit z hmm - na 5 smokach pod rzad lacznie stracil okolo 100 hp... czyli 1 exura... Na początek - oczywiście z mana shield, albo jeszcze lepiej - e-ringami. Gdzie bić dragi solo? zaczynać od prostych miejsc - podziemia thais (rampa), dwarf bridge (tylko powierzchnia), potem się przenieść do venore - isć na single resp smoka - najszybszy single czas respawnu, potem iść do drugiej dziury - tam gdzie dwa smoki - jeden u góry, drugi na dole (trzeba się liczyć, że smok na red hp może uciekać w kierunku towarzysza - jak coś - dobić sd/explo). Potem lazi sie masowo tam na smoki... Aha - jak są 2+ smoki, to nagle się zaczyna walnąć je z explo (szczególnie na non pvp) - oba dostają, a mniejszy ubytek w uhah MOCNO rekompensuje ubytek explo .

jak jest mieszane towarzystwo - dragi i dle - ZAWSZE najpierw sd w smoki (albo explo, jak jest w jednym miejscu dwa dle i 4 smoki, to explo można ładnie trafić )

Jeszcze jedna ważna sprawa - knight nie biega za dragami, ani dlami na ich red hp (do pewnego momentu ale ten moment to 80/80 i 60 lvl, więc... ) - wy je dobijacie - i na to trzeba być przygotowanym. Czyli - na niższych lvlach SD, na wyższych hmm/explo/sd

jak już dragi - to dle:
na dle sorc/druid w miare bezpiecznie łazi od 32 lvl (może wcześniej - taki był najmniejszy lvl z jakim się zgodziłem pójść - a i to w trzy osoby). Jeśli ma się ten lvl, to ZAWSZE musi być włączona mana shield/ering.
Oczywiście zawsze się stoi przy wejściu, żeby jak się przerzuci z blokera móc uciec. Na towerze sprawa jest jasna, na "dole" tower schodzisz od góry i bijesz sd w draga, bloker sie zajmuje dlem przez ta chwile (jego zadanie, żeby wiedział jak stać ). W "dziurze" schodzicie dowolnie, bloker kieruje i tak wavy w dól, albo na boki. Co do mana shielda... Dziś blokowałem sorcowi na 83 lvl ze 200 dli - na każdym miał włączonego albo mana shielda, albo e-ring (normalnie nie ma włączonego, bo jednak hp ma w miarę spokojnie, ale co ostrożność... i nawet się przydała, jak się cham przerzucił + kombo w maga). Mag poniżej tego 45 lvlu musi się liczyć, że jak nie ma włączoengo mana shielda, to w razie przerzucenia się - 80% szans na deada na miejscu (te 20%, to na wypadki, gdy dostanie samym fw, albo samym gfb) (bo jeszcze panika i jeszcze być może exhausted). No i oczywiście trzeba mieć na hunt na dle MINIMUM bp mf i z jeden/dwa life/healing ringi (dla siebie + dla blokera, jak się nie opłaca mu uhać)

Black Knight - olać go, nie ma sensu go bić po tym update. Jeśli już - nie stawiamy summonów, bo teraz się przerzuca i summony giną od 1 hita - po prostu stoimy za blokerem i explo explo explo. Faktycznie mogą się przydać destroy fieldy - żeby sobie oczyścić tam teren z fieldów zawsze jest więcej miejsca na uciekanie. Jak bloker jest pacc, to będzie miał challenge.

(BTW - KOLOSALNIE ważna sprawa - jak bloker jest pacc i ma challenge, to jak się bk/hero przerzuci - STOICIE w miejscu i sie uhacie, albo SD SD SD - dlaczego stoicie? bo knight podbiegnie, exeta res, i już was nic nie bije, a tak exetą jest potwornie łatwo spudłować)

Hero - piekne miejsce - single spawn: stoimy za plecami blokera i albo robimy summony, albo nie da się i tak i tak. Jeśli robimy summony - to muszą być conajmniej dwa, jeden summon, to strata czasu - nie ma "złamanego shieldinga" (hero jest bity przez knighta na full def i przez 2 stwory - któryś z nas bije go MOCNO). Mamy przy sobie oczywiście mfy - w tym 1-3 z przeznaczeniem dla knighta (czemu? kładzie on sobie na ziemię i w razie, gdyby mu brakowało many na exetę/albo hero wariował, to lepiej jest napić się mfa i mieć na exetę, niż deada... ) + life/healing ring na "pomiędzy" gdy się nie opłaca blokerowi uh, albo wam brakuje many. Co jeszcze ważne? Idąc na hero bierzemy ze sobą pare sd - na wszelki smerf + na priestess po drodze, ORAZ bp blanków , jeszcze nie było hunta na hero, żeby z tego bp blanków nie zrobił się bp innych run - np explo .
Jakie summony? najlepsze są dsy i lidery - dsy mocniej biją, lidery dłużej wytrzymają po przerzuceniu się hero na nie - kwestia gustu. Archery można olać , jak knight ma dużo many - może sobie convincować archera i też mieć jakiś exp (i tak badziewny).

Double hero - zawsze tam byłem z dwoma towarzyszami - sorc/druid/pall. Tam są summony BARDZO przydatne. MFy potrzebne, life ringi - tylko dla was, blanki też wziąść, acz hunty są dużo krótsze. każdy bierze po 1 dsie - i to wystarcza (pewnie tak samo byłoby z 1 towarzyszem i 2 summonami). LOL - i największy problem z double hero, to jest to, że się trzeba do niego dostać . Po single hero na dół jest WIELKI strach zejść - kilka priestess, dsów, monków i co tam jeszcze naraz - albo mana shield i sd sd sd w priestess, albo UE, a potem reszte dobijamy gfb i co tam jeszcze.
Stoimy na double - bloker wie gdzie ma stać i co robić, wy stoicie w przejściu. Jak dobrze idzie - jest bardzo bezpiecznie, bo się wcale ruszać nie musicie, macie prawie pełny zasięg run + drogę do was blokuje bloker i summony, a jak coś - wrzucacie mana shield, rozdzielacie się - jeden w jedno rozgałęzienie, drugi w drugie i STOICIE aż bloker zbierze hero exetą.
Na triple nie byłem - nie wiem.

Aha - który lvl na hero? 30 spokojnie wystarczy jak idzie dwóch towarzyszy + bloker - im wyżej tym lepiej, bo hero szybciej ginie - mniej run idzie. Najmniejszy lvl z którym byłem na hero to 26 i też było spoko. Z drugiej strony - najlepiej się blokerowi chodzi z pallkami na hero serio - tzn - pallek wali sobie z boltów (koniecznie ponad 75 dista), a my się nie martwimy - na 70 shieldinga miałem 1-3 uh na hero, potem się nagle zmieniło i miałęm od mniej więcej 75 shieldinga i pall miał 78 dista chyba - 1-5 hero na 1 uh - im więcej, tym lepiej i łatwiej .

GSy - zasada jest taka - masz lagi, choćby drobne? zapominasz o gsach, nie masz lagów - 30 lvl minimum, żeby być w miarę spokojnym. Jak idziesz z blokerem - nie martwisz się, mfy dla niego niepotrzebne, gsy się nie zbiera exetą - bo za mocno biją, jak się przerzuci - uciekasz koliście - zataczając łuk - żeby cię nie trafiał, i żeby bloker mógł wejść mu przed "pysk" - wtedy spowrotem się zajmie knightem, a wy macie spokój. Więcej nie wiem - jedna tylko rzecz - bić hmmami, nic mocniejszego się nie opłaca - chyba, że life/death situation, wtedy sd. Aha - no i tak - gsy summonują poison spidery - NIE ZABIJAĆ ICH jeśli bije się solo gsy - po prostu - gs może wyspawnować ich 2, w trakcie ucieczki zostaną one daleko w tyle - i można się przestać o nie martwić. Natomiast jak bije się z blokerem, to albo a) dać mu pare hmmów, on sobie ubija poisony w miarę jak się pojawiają b) gfb - studzi całe towarzystwo naraz. Zabijanie poisonów wtedy jest konieczne - bo niszczą shielding blokerowi i wchodzą DUŻE hity.

Banshee - mamy piękny spawn banshee koło thais - bijemy hmmami/explo + mamy sd, bo szajs jest ciężki, powtarzam CIĘŻKI (dla knighta ) - banshee jest o tyle specyficznym stworem, że nie opłaca się ich wam bić solo - no po prostu nie opłaca - ta muzyka ma taki zasięg, że "ganianie dokoła schodów" nie zda rezultatu (+paralyze...) - CHOĆ ucieka na yellow - i wtedy BYĆ MOŻE taktyką może być SD na początek, i gdy ucieka - dobijamy hmmami/explo. Drugi specyficzny powód - to ten, że jeśli jest się z blokerem, to jest to BARDZO bezpieczny dla was potwór - ucieka już na yellow, więc generalnie się po prostu nie przerzuci na was - bo już będzie uciekać . Banshee leczy się jak głupia - i hmmy często mogą się okazać zbyt słabe - jeśli robisz nawet 70 dmg hmmem - i tak zapomnij - wtedy tylko w grupie - kilku bijących - jest sens to bić. Aha - macie mieć zawsze z 1-3 uhy na blokera - banshee spamuje tak, że red hp to dość częsty widok niestety... - a wtedy lepiej uhnać blokera zamiast musieć go zbierać... (po uporaniu się z wkurzoną banshee). Co więcej - bloker NIE BIEGA za banshee - nie ma sensu - idzie za nią - owszem, a wy idziecie dwa-trzy pola za blokerem - wszystko po to, by unikać "muzyki". Bloker stoi między wami a banshee, żeby jak się uleczy, lub zmieni kierunek ucieczki, to natknęła się na niego, a nie na was

Nekro i vampy - taktyka identyczna - podbiegamy i gfb, hehehe, albo podchodzimy i hmm (jak już ma się powera) gfb - na summony, tak, żeby zahaczyć o necro koniecznie , jeśli hmm - to pamiętamy, że jak necro wysummonuje szkielety, to je koniecznie zostawiamy w spokoju.

Zerki - czekamy na poziom, na którym je prześcigniemy i da się walnąć z hmma - i tak robimy, albo walimy w grupy gfb, nie dać podejść - na niższych lvlach użycie SD jest BARDZO mądrym wyjściem - lepiej to, niż dead.

Lider - patrz wyżej, hehehe, przy czym lidery są wolniejsze (ale obstawę mają) + są odporne na ogień + biją na odległość.

Bić i zerki i lidery z blokerem - akurat specjalnego problemu nie stanowią i nie ma problemu . Jak knight jest dobry (i DOBRY znaczy DOBRY), to zresztą nawet nie zauważa istnienia pojedynczych zerków/liderów (bo jak ma full def, to prawie nic mu nie robią, a jak ma full atk, to giną niesamowicie szybko). Jak jest słabszy - to w sam raz może poblokować - lidery na full def, zerki bije na balanced - i wszystko gra, a wy sobie mu zza pleców bijecie hmm/gfb
Ikar jest offline  
stary 16-07-2004, 20:46   #77
Ikar
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 08 12 2003

Posty: 11
Domyślny

Orc warlordy - a to zależy. Z punktu widzenia blokera - SD, SD, SD , hehehe, z punktu widzenia opłacalności - hmm z wyczuciem, tak samo explo, + jak się robi niewidzialny, to najlepiej SD walnąć - w razie przerzucenia się go ma mniej hp i drugie/max trzecie sd go zabije, poza tym - hmm starczy. Aha - jeśli jest więcej niż 1 warlord - to jednego koniecznie i jak najszybciej SD - bo bloker jest w bardzo ciężkim położeniu.
Solo... emm... to co mi się WYDAJE (bo nie widziałem bijących solo - nie opłacają się w żaden sposób) - to mana shield i sd - wyłącznie tak. Ale to jest BARDZO, BARDZO, BARDZO niebezpieczne. Z mojego punktu widzenia, sądzę, że warlord solo jest gorszy dla maga niż dl solo - szczególnie ze względu na miejsce, gdzie są warlordy i ze względu na miejsce, gdzie się soluje dle . + z warlorda jest mało expa, a z dla... dużo, + szansa na loot konkretny też znacząca .

behemoty - jasna sprawa - poniżej tego 40 lvl i 50 mlvl nie ma co tam szukać - można, owszem, ale i niebezpiecznie na maxa i mało opłacalnie. Hunty na behe się opłacają od jakiegoś 50 lvl i 50+ mlvl - szczególnie w expie, bo loot tam żaden . A i tak - nawet i wtedy kompania bloker + 2 bijących jest bardzo pożądana. behe są bardzo szybkie, bardzo bardzo szybkie - stoicie przy schodach i nie ma zmiłuj. Aha - jak się schodzi... no cóż - jedno UE przy schodach to po prostu mus - potem wchodzicie i mfy, potem - jeśli bloker jest dobry i doświadczony - schodzi i blokuje te dwa behe a wy z ostrożnością je bijecie. Potem już pojedynczo jest łatwiej. Dużo rad nie daję, bo byłem na behemotach raptem dwa razy + to co słyszałem i to, z kim się wybierali na behe . Z czego bić? explo chyba najczęściej używane, poza tym sd, o hmmach nie wiem.

Demony - nie byłem (pacc się skończył, zanim ja zacząłem być w stanie na nie chodzić w miare bezpiecznie), acz zasady jasne - chyba najsłabszy mag, jaki był ze znajomych miał 35 lvl - na screenach widziałem słabszych, ale to nie znaczy, że to bezpieczne. Stoicie oczywiście na parcelach/koło parceli - jakoś tak i ktoś jest wyznaczony do ubijania z sd fire elementali jak się tylko pojawią - spam demona + spam fe jest zabójczy - fe musza być natychmiast eliminowane. No i, głupia sprawa, oczywiście na demony używa się wyłącznie sd .

dwarf geomancer - tak jak priestess - olewamy chodzenie na nie, albo sd jak tylko go się zobaczy - wybitnie niemiły potworek (manę zżera, leczy się jak głupi i bije dość mocno).

Jak o czymś zapomniałem, to się to kiedyś uzupełni

Przypominam - ja jestem knightem - tak to wygląda od mojej strony + obserwacja przyjaciół.

Dwa posty pod rząd - bo mi powiedziało, że moja wypowiedź jest za długa XD
Ikar jest offline  
stary 17-07-2004, 21:23   #78
Stokrotka
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

1. Ja sama jestem druidkiem z 14 lvl i muszę polecić pewne miejsce, nazwane przeze mnie trollowiskiem. Znajduje się ono na północny zachód od Venore, wystarczy iść po ścieżce, tam gdzie jest dosć dużo spiderów skierować się na górę. Zawsze można spotkać tam trollka, (czasami, gdy długo nikogo nie ma 11), parę snakee'ow, wasp'y, są tam też dwie dziury, jedna prowadzi do miejsca, gdzie jest jeszcze więcej trolli, wielki obszar z bugami, jeszcze niżej parę mino mag i mino archer (no i trolle), są też slimy (chyba 2) a w drugiej dziurze są poison spidery i spidery. Czasami w pobliżu trollowiska pojawiają się nieliczne minosy, czy skorpiony, widziane były też beholdery, czy zabłąkane Giant Spidery z PoH. [Widziano też tam bezdomnego Orca Berserkera...). Z trollowiska blisko jest Kazz, Venore, PoH. Trolle mają cienki loot (max. 10gp), ale może trafić się (b. rzadko) silver amulet (na truciznę), EXP też niedużo, ale trolli jest tam tyle, że ze spokojem można zdobyć z 1000 EXP na jednym pobycie tam. )

2. Polecam zimną krainę - Foldę, na którą dostać się można u przewoźnika na południe od Carlin (20gp). Folda jest dość duża, dobre expowisko na 8lvl i 9lvl, niezbyt groźne potwory, no chyba, że zejdzie się bardzo głęboko w podziemia, które zamieszkują Fire Elementale. Ale można to łatwo poznać po lawie, która wszędzie pływa. Na Foldzie są też Polar Beary, Winter Wolfy, Frost Trolle i Rotwormy (polecam 10+ lvl, bo w grupie są dość groźne). Runy nie są potrzebne, chyba, że chcemy zapolować na Fire Elementala, lub wykończyć nieco Rotwa. Loot jest cienki (zarcie, zadnych korzyści pieniężnych), chociaż rotwy bywają drogocenne.
 
stary 03-08-2004, 22:40   #79
kvasek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 03 2004
Lokacja: Chojnice
Wiek: 32

Posty: 28
Imię: Nadena
Profesja: Elite Knight
kvasek ma numer GG 5125923
Domyślny

Chialbym was sie spytac o jedną rzecz.
Mianowicie czy opłaca się expienie ( wogóle huntowanie ) na PoH, Cycolpolis lub gdziekolwiek indziej z Fire Devilami?jeszcze nie mam 27 lvl więc moze one pomogly by mi w zdobyciu bardzo potrzebnej kasy (kto nie potrzebóje?;p )
kvasek jest offline  
stary 03-08-2004, 23:53   #80
Gremlin
Buuuuu
 
Gremlin's Avatar
 
Data dołączenia: 06 10 2003
Lokacja: Edron

Posty: 1,637
Stan: Niegrający
Imię: Sir Grali
Profesja: Elder Druid
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Domyślny

Na non PvP dosyc skutecznie uzywalem diabelkow do bicia beholderow, pozostale stworki raczej nie wchodza w rachube.
__________________
To juz koniec i nie bedzie wiecej.
Gremlin jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 06:51.


Powered by vBulletin 3