Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 10-03-2009, 18:48   #1
Voniek
eX Moderator
 
Data dołączenia: 24 09 2006

Posty: 1,273
Domyślny Pierwsza zapowiedź łatki: kary śmierci i błogosławieństwa

Tak jest, dobrze przeczytaliście, pierwsza zapowiedź dotycząca łatki już jest! Od teraz, oprócz aktualizacji letniej i zimowej, będziemy wprowadzać poprawki każdej wiosny i jesieni. Będą zawierać głównie zmiany i usprawnienia dotyczące gry i jej parametrów technicznych. Nawet jeśli nowe treści i zupełnie nowe funkcje zostaną zarezerwowane dla dużych, letnich i zimowych aktualizacji, zawsze będziemy mogli się czegoś spodziewać po łatkach.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy prosiliśmy o wasz a opinię na temat kar śmierci w głosowaniach, w propozycjach oraz na forum. Wielu graczy przyłączyło się do dyskusji i dostarczyło wiele cennych opinii, pomysłów i sugestii. Stało się jasne, że większość graczy uważa, że utrata punktów doświadczenia i umiejętności oraz przedmiotów jest zbyt wysoka w Tibii. W wielu wewnętrznych dyskusjach szukaliśmy sposobów i środków w celu rozwiązania tego problemu w oparciu o wasze opinie. Wraz z tą poprawką zmniejszymy kary śmierci do pewnego stopnia. Zapewniamy jednak, że Tibia nadal będzie wyzwaniem, a także w przyszłości, śmierć nie będzie przyjemnym doświadczeniem.

Przede wszystkim zmniejszymy straty doświadczenia i umiejętności. Postacie do poziomu 24 bez błogosławieństw i promocji stracą 10% swoich umiejętności i punktów doświadczenia tak jak ma to obecnie miejsce. Od poziomu 24 procent punktów doświadczenia, które tracicie z chwilą śmierci, będzie powoli się zmniejszać. Postać z poziomem 50 tracić będzie 1 poziom i od tej pory gracz będzie tracił 1 poziom oraz połowę aktualnego stanu. Oznacza to, że gracz z poziomem 100 straci 1,5 poziomu, postać na 150 poziomie utraci 2 poziomy, a osoba z poziomem 200 utraci 2,5 poziomu i tak dalej. Tak więc gracz z poziomem 180 straci około 2,3 poziomu.
Strata punktów umiejętności zależeć będzie również od aktualnego poziomu postaci. Im wyższy poziom mamy, tym mniejszy procent umiejętności stracimy podczas śmierci. Powiedzmy, że mamy postać na poziomie 100 i umieramy bez błogosławieństw i promocji po wprowadzeniu łatki. Stracimy 1,5 poziomu, co stanowi około 4,5% całego poziomu (10% przed wprowadzeniem poprawki). Utracimy także 4,5% swoich umiejętności.

Po drugie, wszystkie postacie na głównym kontynencie będą teraz mieć możliwość zmniejszenia strat rzeczy, doświadczenia i umiejętności kupując błogosławieństwa. Cena jednego błogosławieństwa będzie teraz zależeć od poziomu postaci, co uczyni błogosławieństwa również interesujące dla graczy z niższymi poziomami. Do poziomu 30 błogosławieństwo będzie kosztować 2000 sztuk złota, od poziomu 31 do 119 trzeba będzie zapłacić 2000 gp + 200 gp za każdy dodatkowy poziom, powyżej poziomu 30; dla graczy z poziomem 120 i większym błogosławieństwo będzie kosztować 20000 gp. Teraz gracze z wysokim poziomem mogą pomyśleć, że 100.000 gp za 5 błogosławieństw to całkiem spory wydatek, jednak błogosławieństwa nie będą tylko zmniejszać strat doświadczenia i umiejętności. Będą one również zmniejszać prawdopodobieństwo utraty przedmiotu lub plecaka. 1 błogosławieństwo będzie już zmniejszać prawdopodobieństwo utraty niektórych rzeczy o 30%, 2 błogosławieństwa o 55%, 3 o 75%, a 4 o 90%. Gracze, którzy będą mieli wszystkie 5 błogosławieństw nie stracą nic ze swojego ciężko zdobytego dobytku, nieważne jak umrzemy.
UPDATE:Ze względu na ogromny odzew dotyczący planowanego usunięcia Amulet of Loss, zdecydowaliśmy się zostawić go w grze jako dodatek do nowych błogosławieństw, które również zmniejszą ryzyko utraty ekwipunku podczas śmierci. W celu uzyskania dalszych informacji, proszę sprawdzić ten wątek na forum.
Jako, iż gracz będzie mógł zmniejszyć straty rzeczy o 100%, Amulet of Loss nie będzie już więcej potrzebny. Tak więc postać na poziomie 120 zapłaci 100000 gp za błogosławieństwa, co daje takie same koszty jak przed wprowadzeniem łatki, gdy trzeba było kupić błogosławieństwa za 50000 gp i Amulet of Loss za 50000 gp. Po wprowadzeniu poprawki każdy Amulet of Loss będzie zmieniony w Broken Amulet, który na nasze szczęście będzie skupować Eremo za 50000 sztuk złota.
Zmiany aktualnych cen dotyczyć będą także innych kosztów: Phoenix Egg obniży cenę błogosławieństwa ‘Spark of the Phoenix’ o 10%, a kupno błogosławieństw od Inkwizycji będzie o 10% droższe za wszystkie błogosławieństwa.

Podsumowując, postacie będą traciły mniej przedmiotów, punktów doświadczenia i umiejętności po wprowadzeniu łatki. Promocja będzie nadal zmniejszała kary śmierci o 30%. Każde błogosławieństwo będzie zmniejszać utratę doświadczenia i umiejętności 8%, nie jak do tej pory 10%. Jednakże, ponieważ zmniejszymy kary śmierci, postać z poziomem 100, na przykład, straci tylko 1,35% swojego doświadczenia i umiejętności, pod warunkiem, że zakupi wszystkie 5 błogosławieństw i promocję. Przed wprowadzeniem poprawki gracz na poziomie 100 mógł zmniejszyć straty doświadczenia i umiejętności tylko do 2%. Ponadto, będzie można wreszcie korzystać z niektórych innych wielkich naszyjników takich jak Elven Amulet lub Dragon Necklace, które są przydatne w codziennej walce z ostrymi i niebezpiecznymi stworzeniami.

Przygotuj się do podjęcia wyzwań!
Wasi Community Managers.
__________________

Ostatnio edytowany przez Voniek - 11-03-2009 o 20:04.
Voniek jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 11-03-2009, 17:18   #2
Vyohman
Użytkownik Forum
 
Vyohman's Avatar
 
Data dołączenia: 21 07 2007

Posty: 306
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Sorcerer
Świat: Secura
Poziom: 90
Domyślny

Dla pacców będzie bardzo fajnie : ]
Facce sie będą żalić ;p

edit: first ; o

Ostatnio edytowany przez Vyohman - 11-03-2009 o 17:20.
Vyohman jest offline  
stary 11-03-2009, 17:21   #3
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

I tłumaczenie się pojawiło ;].

Pomysł mieli nawet dobry, jednak wielu graczy jest niezadowolonych z usunięcia aoli. Cóż, coś za coś.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec

Ostatnio edytowany przez Slythia - 11-03-2009 o 17:23.
Slythia jest offline  
stary 11-03-2009, 17:23   #4
Voniek
eX Moderator
 
Data dołączenia: 24 09 2006

Posty: 1,273
Domyślny

*Up
Nie dziwię się, teraz gracz na darmowym koncie będzie musiał się liczyć z tym, że jeżeli założy najlepsze eq i będzie miał 4 blessy, to zawsze będzie 10% szansy, że coś może mu wypaść...
Pomysł fajny, aczkolwiek gdyby zostawili AoL byłoby jeszcze lepiej
__________________
Voniek jest offline  
stary 11-03-2009, 17:33   #5
Deros11
Użytkownik Forum
 
Deros11's Avatar
 
Data dołączenia: 28 06 2008

Posty: 73
Imię: Deroso
Profesja: Royal Paladin
Świat: Pacera
Oczko

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Slythia Pokaż post
I tłumaczenie się pojawiło ;].

Pomysł mieli nawet dobry, jednak wielu graczy jest niezadowolonych z usunięcia aoli. Cóż, coś za coś.
Zgadzam się w 100%

Jak również z tym iż mogliby zostawić tego Aola ale jednak coś przychodzi i coś odchodzi
__________________
"Wiele sukcesów piłkarskich tkwi w głowie. Musisz uwierzyć, że jesteś najlepszy i potem udowodnić, że tak rzeczywiście jest."

"Płacz na treningu, śmiej się podczas walki..."
Deros11 jest offline  
stary 11-03-2009, 17:40   #6
Atamila
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 05 2008

Posty: 33
Domyślny

ale z drugiej strony to dobrze bo wkoncu amulety na cos sie przydadza na wyzszych lvlach...
Atamila jest offline  
stary 11-03-2009, 17:47   #7
piternet
Frequenter
 
piternet's Avatar
 
Data dołączenia: 01 01 2007
Lokacja: Radom
Wpisy bloga: 9

Posty: 671
Stan: Na Emeryturze
piternet ma numer GG 8247274
Domyślny

...Najpierws banują teraz "ułatwiają" grę bociarzom - główną obawą takiego bota jest dead...teraz jak spadnie im ten 1 lvl to im większej różnicy nie zrobi
Ogólnie na minus, ciekawy jestem czy zrobią coś co mnie zachęci do dalszej gry xD
__________________
Masz kartę kredytową/debetową lub konto na Paypalu? Chcesz za darmo dostać iPhona, Xboxa, PS 3 czy najnowszą Nokię?
KLIKNIJ TUTAJ!
To nic nie kosztuje, a działa! Strona jest wypłacalna!
Wszystko o gildiach
Wszystko o staminie

piternet jest offline  
stary 11-03-2009, 17:48   #8
dazio
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 24 05 2008
Lokacja: Warszawa

Posty: 6
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Sorcerer
Świat: Selena
Poziom: 42
dazio ma numer GG 6095637
Domyślny

wg. mnie ten pomysł jest beznadziejny, ponieważ jak ktoś chciałby kupić samego aola bez bez blessów to musi je kupić razem, tak samo na odwrót.
dazio jest offline  
stary 11-03-2009, 17:50   #9
J0hny
Użytkownik Forum
 
J0hny's Avatar
 
Data dołączenia: 19 07 2005
Lokacja: Jaworzno
Wiek: 32

Posty: 293
Profesja: Master Sorcerer
Poziom: 101
J0hny ma numer GG 4710539
Domyślny

Najwięcej ta łatka pomoże low-levelowym graczom, bo wykupując 5 blessów 40vl traci 20k a przy okazji ma aola.
Jeżeli ma ktoś lvl w przedziale 82-119 i nie ma blessów to lepiej kupić teraz, bo się będzie bardziej opłacało ;p
__________________
boom!
J0hny jest offline  
stary 11-03-2009, 17:54   #10
Monsword
Użytkownik Forum
 
Monsword's Avatar
 
Data dołączenia: 17 06 2007
Lokacja: Ziemia/Polska/Bydgoszcz

Posty: 335
Stan: Niegrający
Profesja: Royal Paladin
Świat: Galana
Domyślny

kiedy to zostanie wprowadzone do gry?
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
To jest króliczek. Skopiuj go do swojej sygnaturki aby pomóc mu w zawładnieciu światem!!!

100% tego forum to ludzie. Jeżeli nie należysz do tych 0 % nie wklejaj tego podpisu.

Powybijam ci wszystkie oczy kijem, a jak zabraknie ci oczu dokleje ci nowe kropelką. A mój kij przewędruje twoją źrenice w akompaniamencie krzyku "This is Sparta"!!!!!!!!!!
Monsword jest offline  
stary 11-03-2009, 17:57   #11
MasterTusk
Użytkownik Forum
 
MasterTusk's Avatar
 
Data dołączenia: 05 01 2007
Lokacja: Bytom

Posty: 326
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Eternia
Poziom: 2+
Skille: xx/xx
Domyślny

Duża zmiana, niech lepiej idol działu filmy be ast pkuje, puki ma szanse na loota
MasterTusk jest offline  
stary 11-03-2009, 18:04   #12
Frezko
Użytkownik Forum
 
Frezko's Avatar
 
Data dołączenia: 12 12 2008
Lokacja: Venore

Posty: 134
Stan: Usunięty
Imię: Ferionix
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Xerena
Poziom: 140
Skille: 30/30
Poziom mag.: 78
Frezko ma numer GG 2997386
Domyślny

ale dzieciom ułatwią tą grę
__________________
Nie gram w tibie
Frezko jest offline  
stary 11-03-2009, 18:04   #13
Zalgadis
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 09 2005
Lokacja: Legnica
Wiek: 31

Posty: 1,264
Domyślny

A bo ja wiem?
Wdłg. mnie nawet fajne.

Dobrze że już Aoli nie będzie.
Teraz będzie mass pk bo z facców zawsze coś spadnie.

ps. Czy po wykonaniu Inquisition (Dobrze napisałem?) można faccem kupić wszystkie 5 blessów?
Zalgadis jest offline  
stary 11-03-2009, 18:09   #14
Ulrikk
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Mam rozumieć, że teraz gdy ktoś padnie na wojnie to zanim znów będzie mógł pomagać swoim sojusznikom, będzie musiał obejść pół tibii? Tak, zajebysty pomysł
 
stary 11-03-2009, 18:11   #15
Refii
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 03 2009
Lokacja: Świat>Europa>Polska

Posty: 18
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Domyślny żall

Według mnie ten pomysł z blessami to jest beznadzieja!!!!! Każdy noob pacc bedzie miał 5 blessów 0 loota z noobów. Na serverach non-pvp gra straci sens bez aola, przecież tam kupuje się eq i aola żeby jak najlepsze było a gdy nie będzie aola zawsze będzie to 10% że wyleci ci bp z softami i innymi cennymi itemami . Jedyne co fajne to to że mnie lvl się straci i tyle tibia robi się hujo**
Refii jest offline  
stary 11-03-2009, 18:18   #16
Monsword
Użytkownik Forum
 
Monsword's Avatar
 
Data dołączenia: 17 06 2007
Lokacja: Ziemia/Polska/Bydgoszcz

Posty: 335
Stan: Niegrający
Profesja: Royal Paladin
Świat: Galana
Domyślny

kiedy to wprowadzą?
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
To jest króliczek. Skopiuj go do swojej sygnaturki aby pomóc mu w zawładnieciu światem!!!

100% tego forum to ludzie. Jeżeli nie należysz do tych 0 % nie wklejaj tego podpisu.

Powybijam ci wszystkie oczy kijem, a jak zabraknie ci oczu dokleje ci nowe kropelką. A mój kij przewędruje twoją źrenice w akompaniamencie krzyku "This is Sparta"!!!!!!!!!!
Monsword jest offline  
stary 11-03-2009, 18:21   #17
Vertiro
Użytkownik Forum
 
Vertiro's Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2008

Posty: 43
Stan: Na Emeryturze
Imię: Vertiro
Profesja: Elite Knight
Świat: Jamera
Poziom: 122
Domyślny

Beznadzieja i Tyle ;>
Vertiro jest offline  
stary 11-03-2009, 18:22   #18
Valest
Użytkownik Forum
 
Valest's Avatar
 
Data dołączenia: 12 08 2005
Lokacja: Szczecin
Wiek: 33

Posty: 406
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Aldora
Poziom: 110
Skille: xD
LOL

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ulrikk Pokaż post
Mam rozumieć, że teraz gdy ktoś padnie na wojnie to zanim znów będzie mógł pomagać swoim sojusznikom, będzie musiał obejść pół tibii? Tak, zajebysty pomysł
A teraz jak jest? ? ogarnij się.
Valest jest offline  
stary 11-03-2009, 18:28   #19
emesto
Użytkownik Forum
 
emesto's Avatar
 
Data dołączenia: 21 03 2007
Lokacja: Bytom
Wiek: 33

Posty: 487
Stan: Początkujący
Imię: Emesto
Profesja: Elite Knight
Gildia: ______
Świat: Askara
Poziom: 180
Skille: 93/88
Poziom mag.: 8
emesto ma numer GG ,,l,, trzeba zasluzy
Domyślny

a to chyba cipom w cipach sie poprzewracalo ;]

no chyba ze cena utraty aol i drogimi blessami bedzie czestrzy lot z stworkow ... a jak nie to koncze bo naprawde gra kiedy byla fajna a teraz to zrobili gowno
emesto jest offline  
stary 11-03-2009, 18:28   #20
Advencior
Użytkownik Forum
 
Advencior's Avatar
 
Data dołączenia: 19 07 2008

Posty: 57
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Honera
Domyślny

A to jest tak ze jak mam wykupione 4 blessy to trace bp czy to tylko z eq sie liczy?Moim zdaniem to jest zly pomysl ;p dla facc to jest na - poniewaz mam 4 blessy poniewaz bede nosic softy na facc to moga mi wyleciec =/.Ja to tak mysle ze oni chca zachecic zeby wiecej osob kupowalo pacca ;d
Advencior jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 03:59.


Powered by vBulletin 3