Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 16-09-2007, 22:44   #1
MetiuII
Zbanowany
 
MetiuII's Avatar
 
Data dołączenia: 05 07 2005

Posty: 297
Domyślny "Oracle, I wanna come back !". Czyli nasza droga z maina na rooka.

Każdy z nas zaczynał grę rutynowo. Przechodzi się rooka a po kilku dniach męki z 8 lvlem, słuchania mitów o niebezpieczeństwach na mainlandzie i myśleniu nad swoim dalszym tibijskim życiem, wkońcu wychodziło się na main i tam się odkrywało gre praktycznie na nowo. Jednak wielu powróciło na wyspe dla początkujących. Jeżeli macie ochotę to powiedzcie jak trafiliście wkońcu na rooka Ja zacznę.

Dawno dawno temu, w październiku 2002 roku, kiedy tibia była piękna: GS'y nie miały haste, dla pacc dostępne było tylko edron i darashia, nie mieli dodatkowych ouftitów, a brass legsy wyglądały jak 2 rurki powstała moja 1 postać. Purukan. Wbiłem 5 lvl i zrezygnowałem z dalszej gry, z powodu zbyt monotonnego trybu gry, słabej grafiki i braku dźwięku. Po 2 tygodniach postanowiłem spróbować od początku. Postanowiłem zostać druidem i zrobiłem drugą postać. Po wielu staraniach wkońcu udało mi się zdobyć 8 lvl i wyszedłem jednak jako paladyn. Pamiętam, że kumpel przychodził pomagać mi wyjść na maina bo niepotrafiłem się dogadać z Oracle. Wbiłem bodajże 16 lvl, a najmilej właśnie tą postać wspominam, bo wtedy nie grałem dla skilli/lvla czy robienia problemów dla innych graczy. Wtedy zabiliśmy z kumplem naszego pierwszego smoka i playera ;D Potem, char po charze stawał się coraz poważniejszy ale i tak nic ciekawego z tego nie wyszło. Postanowiłem opuścić świat Rubera. Wtedy przyszedł czas na Eternie. 0 lagów bo server niemiecki i jedziemy z Sorcem. Wbiłem nim 17 lvl, na karku był update 7.4, a potem grał nim mój kolega. Potem było kilka 20 lvli, o których nie warto pisać. Gre na Eterni skończyłem 37 lvlem Paladyna. Było ciekawie, miło i zabawnie. Jedynie hack mi się nie podobał. Secura. Tam grałem do 29 lvlu paladynem, poczym postać poszła w niepamięć. Gra stawała się coraz bardziej uzależniająca. W międzyczasie zaliczyłem 45 palka na Guardi, 56 elite knighta na Galanie, 45 knighta na Eterni. Ostatecznie gre skonczyłem 2 września 2006 roku, na Celeście 26 knightem. Największym lvlem jakim grałem był 104 elite knight.
Po roku przerwy postanowiłem grać od czasu do czasu w tibie na rookgaardzie. W czwartek zacząłem gre na Iridi jako rookstayer i aktualnie mam 13 lvl. Będę starać się poświęcać odpowiednią ilość czasu dla tej postaci.

Teraz wasza kolej xD

Ostatnio edytowany przez MetiuII - 16-09-2007 o 22:47.
MetiuII jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 16-09-2007, 23:00   #2
Orinoko
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Ja poprostu...Yhmm..Jak by to powiedzieć ?
Nie mam talentu do gry na mainie
Moim największym osiągnięciem na mainie był 23 level ;]I stwierdziłem że rookgaard jest fajniejszy


@2 x down

Gunsllingerowi chodzi o to że rook stawia mu wyzwanie ale nie że zabije minosa ;] Tylko np wbicie levelu...Na mainie wbicie 20 levelu to sprawa 2 dni a na rooku ?

Ostatnio edytowany przez Orinoko - 16-09-2007 o 23:27.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 16-09-2007, 23:05   #3
Gunsllinger
Użytkownik forum
 
Gunsllinger's Avatar
 
Data dołączenia: 15 09 2007
Lokacja: Opole
Wiek: 34

Posty: 11
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Askara
Poziom: 15
Skille: 22/27
Gunsllinger ma numer GG 4326497
Domyślny

Main mnie nie interesuje, wręcz nudzi. Nabijanie levela tam jest dziecinnie łatwe. Nudze sie po 20 levelu...
Natomiast Rook stawia mi wyzwanie, za to go kocham.
Na Askarskim Rooku zacząłem grać tydzien temu, a oto podsumowanie moich tygodniowych zmagań.

Level : 14
Sword : 21
Shield : 25

19:50 Paulie: Your account balance is 8279 gold.

Pozdrawiam

Gunsllinger
Gunsllinger jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-09-2007, 23:20   #4
Pulaski
Użytkownik Forum
 
Pulaski's Avatar
 
Data dołączenia: 04 05 2006
Lokacja: Za granica

Posty: 98
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gunsllinger Pokaż post
Natomiast Rook stawia mi wyzwanie, za to go kocham.
Wtf? Rook stawia wyzwanie? Wszystkie te questy itp. i minosy to na 8 lvl z latwoscia zrobisz. wow prawdziwe wywanie...

Ja zrobiłem kiedyś rookstaylera wbiłem 11 lvl i skasowałem postać bo mi sie znudziło bo wszystko zrobiłem i wszędzie byłem. Uważam że bycie rookstaylerem to debilizm nie obraźcie sie ale tam na prawde nie ma co robić. Niektóży mówią że po to by pomagać nowym ale to bullshit 90% rookerów trapuje a nie pomaga. Wiem że zboczyłem troche z tematu.. sorki.
Pulaski jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-09-2007, 23:26   #5
Dark Sven
Użytkownik Forum
 
Dark Sven's Avatar
 
Data dołączenia: 20 08 2005
Lokacja: Śrem

Posty: 2,539
Domyślny

A więc...
Na początku była ciemność. Ale przesuńmy się troche w czasie. Konkretnie do czasów Tibii 7.3.
Wszyscy już grali, oprócz mnie. W końcu dałem się wciągnąć. Kolega, 18 wtedy knight, pokazał mi gre, świat, Trimere i ogólnie jakie to mocne potwory zabija (bugi pod carlin ; p). Ja nie chciałem grać tam gdzie wszyscy, więc przeniosłem się na Julere. Doszedłem do 5 lvl i powróciłem na Trimere. Na Trimce było troche postaci, najwyzsza to 16 knight -Visviso Polaczek, a potem 14 druida o pięknym nicku - Druid Kevin Mysz. Potem, wszyscy pouciekali na Hiberne. Przeniosłem się tam, ale jednak przywiązanie do Trimery pozwoliło na wbicie tylko 10 lvla. Potem ludzie się przenieśli na Elysie, jednak tam nie zagościłem, grając cały czas na Trimerze. Potem miałem przerwe w grze, a u moich kolegów nastał czas Arcanii. Tam zabawiłem, krótko, w międzyczasie grając na Trimerze, i narodził się mój Rookstayer. Niby tylko 13 lvl, ale zawsze miło wspominam wbijanie lvli, walke z pierwszym minosem solo, pierwszym rotwormem, Appertince Shenga i wiele, wiele innych. Było w międzyczasie troche innych postaci nie przekraczających 15 lva- głownie paladyni- Dark Tomash, Pileczka tenisowa, zgryzliwy tetryk- większość nie istnieje ; p. A teraz... Inferna - 31 paladyn i gra się całkiem miło.

Przeczyta to ktoś ; p?
__________________
Cytuj:
- Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant – rzekł Szwejk tonem głębokiego przekonania. – Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.
Dark Sven jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-09-2007, 00:22   #6
MasterMapet
Użytkownik Forum
 
MasterMapet's Avatar
 
Data dołączenia: 07 02 2007

Posty: 73
Profesja: Rookstayer
Świat: Eternia
Poziom: 44
Skille: 10+/10+
Domyślny

U mnie Master Mapet byl noobharem.
Bylem nim 3 razy na mainie.Przezywalem wszystkich , pkowalem ,zbieralem smieci ,thiefowalem i wracalem na rookgaard.Najwiekszy lvl na mainie mialem nim chyba 10 lvl.
Postanowilem wiec nim zostac na rooku i zobaczyc jak to jest bycie rookstayerem.
Zaczelo mi sie podobac bardziej niz te wylazenie na maina.Coraz czesciej gralem na rooku.

I w ten sposob z noobhara stal sie prawdziwy rookstayer.
MasterMapet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-09-2007, 12:06   #7
Scobel
Redaktor
 
Scobel's Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2007
Lokacja: IR/PL

Posty: 754
Stan: Początkujący
Imię: Nenagh
Profesja: Rookstayer
Gildia: AoR
Świat: Nerana
Poziom: 57~
Skille: XX/YY
Poziom mag.: 0o
Domyślny

No ale nie rozumiem co ten temat ma wnies ...
To raczej bedzie taki kolejny temat bez dnia ...
Byle ze cos napisac jak to z maina wracalem an rookgaard ...
Ostatnio panuje moda na zakladanie tematow i opisywanie nam przez z Wyrocznia ...

Jak ktos wyszedl lub ktos komus wyszedl postacia na maina a potem jednak wrocil na rookgaard to chyba jego problem i nie widze sensu by sie musial tymi informacjami z nami dzielic ...

Wkoncu to nie takie wielkie halo ...
__________________

To napisał Scobel z Altaron Team.
Scobel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-09-2007, 12:08   #8
Diablczek
Użytkownik Forum
 
Diablczek's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2007
Lokacja: Twój ojciec zabawiał MEGO PANA
Wpisy bloga: 6

Posty: 206
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

2x schakowali mnie na 23 lvlu i przerzuciłem się na rooka.
Diablczek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-09-2007, 19:42   #9
Kshaq
Prezes Supportu
 
Kshaq's Avatar
 
Data dołączenia: 14 09 2005

Posty: 847
Domyślny

Początek? Dwa lata temu.
Odkąd pamiętam na przerwie wszyscy lecieli do sali informatycznej zalogować się do Tibii. Każdy o niej mówił. Śmiałem się, bo nie miałem wtedy neta i mówiłem, że to głupia gra.
W wakacje dostałem upragniony internet i co? Zacząłem grać... W głupią grę...

Założyłem konto i swoją pierwszą postać: Server Azura, Nick Kshaq. Kariera postaci skończyła się na 1 levelu. Stwierdziłem, że to dość nudne.

Mimo to spróbowałem ponownie. Stworzyłem postać na Infernie (oczywiście nie wiedziałem nic o serverach pvp, no-pvp i e-pvp). Master Ziomuss - bo tak nazwałem swoją postać w miarę się rozwijał. Koledzy pokazali mi co to questy, założyli nowe postacie, aby pokazać mi jak się gra i pomóc w dalszej wędrówce mojej postaci.
Był to mój pierwszy Rookstayer tylko z tego powodu, że czekałem na kolegów, aż wbiją 8 poziomy. Z nudów expiłem i nabiłem poziom 9, 10, 11. W końcu dowiedziałem się o Rookstayerach. Pomyślałem, że warto spróbować. Zostałem na Rooku.
Master Ziomuss'em grałem ponad pół roku, lecz nabiłem zaledwie 16 poziom. Dlaczego? Otóż nie grałem dla większego poziomu. Bardziej interesowały mnie tajemnice skrywane przez tą malutką wysepkę. W tym czasie zdobyłem dość dużą wiedzę na temat tej wyspy. Nie było miejsca, o którym mógłbym nie wiedzieć, nie było rzeczy której mógłbym nie widzieć, jednak była rzecz której nie mogłem dotknąć - Spike Sword.

Postać została skasowana, ponieważ stworzyłem innego - idealnego Rookstayera. Sir Kshaq Rookstayer miał być idealną postacią. Wybrałem server bez Rookstayerów, nie expiłem, lecz skillowałem. Mimo to zacząłem expić i mój plan stworzenia idealnej postaci legł w gruzach.

Poszedłem do gimnazjum. Tam wśród nowych przyjaciół znalazł się Oski, który namówił mnie na stworzenie paladyna. Tak powstał Kshachero Palek (mam obsesję do wymyślania głupich nicków). Oczywiście pierwszy raz na Mainie i wielkie szaleństwo. Chwila skillowania i chęć expienia. Postać ma teraz 20 level, dobity dość niedawno z nudów.

Dlaczego przestałem grać paladynem? Bo stworzyłem mojego małego mistrza magii - sorca.
Kshaq Shadow Master ma już ponad rok (został założony na przełomie sierpnia/września 2006 roku). Udało mi się zdobyć 43 poziom. Powiecie, że to mało jak na rok grania. Zgodzę się z wami, jednak Tibia pozostanie dla mnie na zawszę grą, w którą gram, by coś zobaczyć, odkryć, poznać nowych ludzi...
Kshaq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-09-2007, 19:55   #10
Fpitolony w sprawe
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 08 2006

Posty: 266
Profesja: Rookstayer
Domyślny

To bylo tak :
Po namowach kumpla postanowilem sciagnac Tibie 3 stycznia 2005 roku.
Drugi kumpel pokazal jak zalozyc postac, zanim sie skapnalem, to mialem juz 3 postacie, bo nie wiedzialem, ze tamte dwie sie zrobily .
Po dlugich probach udalo mi sie w koncu zalogowac... Tydzien pozniej trzeci kumpel () zdolal mnie namowic, bym sie znowu lognal. Wszystko wyjasnil, o profesjach, ze zaczyna sie gre na takiej wysepce itp. Nabilem 20 lvl, znudzila mi sie... Zrobilem nastepna postac - 23 lvl - znowu mi sie znudzila... I tak robilem te postacie , poki kazda mi sie nie znudzila (najwiekszy wbilem lvl palkiem i 1. postacia - 23). Po roku takiego "grania", tworzenia nowych postaci i konczenia z Tibia zalozylem 7 stycznia (noo, prawie rocznica ;p) konto na ktorym do dzis gram. Zrobilem bodajze 13 sorca i mi sie znowu znudzilo! W koncu postanowilem zrobic se drugiego rookstayera (pierwszym mialem 11 lvl) i nabilem 22 lvl na Ocerze... Zmainowalem go i po trzech dniach zalozylem Thrrala ktorym gram do dzis!


Jak ktos to przeczyta to GZ
Fpitolony w sprawe jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-09-2007, 21:17   #11
Nakahev
Użytkownik forum
 
Nakahev's Avatar
 
Data dołączenia: 16 09 2007
Lokacja: W mieszkalni

Posty: 10
Stan: Na Emeryturze
Imię: Nakahev
Profesja: Knight
Świat: Pacera >4ever!<
Poziom: 31
Nakahev ma numer GG 3818587
Domyślny

Moim zdaniem jedną z większych wad rooka jest to, ze gdy zrobi ktoś włama na chara, to w 80% wyjdzie na maina
Nakahev jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-09-2007, 19:05   #12
Jecht
Zbanowany
 
Jecht's Avatar
 
Data dołączenia: 23 09 2006
Lokacja: Polska

Posty: 137
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Na mainie wbicie 20 levelu to sprawa 2 dni a na rooku ?
Bot + Pacc = 20lvl w 2 dni...

Dowód: Kasa Aurossa (obecnie 24lvl), 20lvl miał po 2 dniach.
Jecht jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-09-2007, 19:09   #13
Fpitolony w sprawe
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 08 2006

Posty: 266
Profesja: Rookstayer
Domyślny

My tu mowimy o grze, a nie o botowaniu... Tak w ogule, to co ci "pro mastah prawdziwi boterzy" robia na tym forum? Niech ida se na t.org.pl i tam sie chwala
jacy to sa oni super, a nie zatruwaja nam tu zycie... Tak btw. to ostatnio da sie zauwazyc, ze modkowie na tym forum sa jak CIPsoft, bo widac, ze gowno ich obchodza boterzy...
Fpitolony w sprawe jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-09-2007, 20:09   #14
darushu
Użytkownik Forum
 
darushu's Avatar
 
Data dołączenia: 23 12 2006
Lokacja: Małopolska
Wiek: 33

Posty: 271
Imię: Darushu
Profesja: Rookstayer
Świat: Morgana
Poziom: 47
Skille: 23.29
Domyślny

Moderatorzy? Zal... Sami pewno botuja, bo ja potrafilem dostac warna za cytowanie zdjecia... a tacy pro-evul botterzy za reklamowanie/namawianie/proponowanie botów i wszelakich innych prowadzacych czesto do hacka... nic.
Wstyd mi was modkowie Dajecie super przyklad. Nam uzytkownikom.
__________________
Chcesz podlać mi drzewko?
Zapraszam!

Podlej mi drzewko!
Dziękuje za wszystkie odwiedziny

Chcesz wyrazić swoje własne zdanie na temat mojej osoby?
Zapraszam!

Wstaw mi notkę!

Ostatnio edytowany przez darushu - 19-09-2007 o 20:10.
darushu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 10:26.


Powered by vBulletin 3