Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 17-07-2006, 18:01   #881
Wievioor
Użytkownik Forum
 
Wievioor's Avatar
 
Data dołączenia: 18 05 2006
Lokacja: Gdynia

Posty: 107
Stan: Na Emeryturze
Imię: Wievioor
Profesja: Knight
Świat: Danera
Poziom: ~15
Skille: 41/39/\
Poziom mag.: 3
Wievioor ma numer GG 8306287 Send a message via Skype™ to Wievioor
Żarówka Plaga i ss??

Dzis rano chcialem zrobic kilka screenshotow do działu zdjęcia.




I wtedy zauważyłem to:
PLAGA SZCZURÓW


Pobiegłem do spike sworda, sprawdzić czy zniknal, ale lezal sobie spokojnie na swoim miejscu


W 2 ostatnich screenach nie uzywalem imageshacka tylko mojej stronki bo mialem problemy techniczne dlatego moze nie byc najlepszej jakosci
__________________
Zapraszam wszystkich na Moją stronę oraz na Forum



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dwimenor
Life is brutal, full of zasadzkas and kopas w dupas very mocno.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gery.pl
Jeżeli zdecydowałeś, że Twoja postać będzie w grze idiotą, to stwierdzenie typu "Chcem pożreć wieeeelkom kupę mięcha" będzie do niej pasować jak ulał.

Ostatnio edytowany przez Wievioor - 17-07-2006 o 18:03.
Wievioor jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 17-07-2006, 18:25   #882
RazoR-R
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 16 07 2006

Posty: 6
Domyślny

Co ma plaga szczórów do Spike Sworda ??? Ja narazie tej postaci nie robie bo sie ściąga film Ale tylko 18 minut zostało będę jechał
PS:Jestem na Mainie popytam sie na NPC-ów na temat Spike Sworda... albo czegoś z tym podbonego... (Nie wiem czy ktoś to robił czy nie ponieważ ie czytałem większości stron... Czytałem tylko 3... pierwsza i 2 ostatnie....
RazoR-R jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-07-2006, 20:39   #883
tomektrz
Użytkownik Forum
 
tomektrz's Avatar
 
Data dołączenia: 09 06 2006
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 302
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: nonPvP
Poziom: 25
Skille: 65/65
Poziom mag.: 4
Domyślny

@2xUP
Już dawno ustaliliśmy, że SS nie ma nic wspólnego z plagami ratów.
__________________
Debata tygodnia: Gra palem
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez grave Pokaż post
Jak Myslicie Skad Najlepiej Dla Pala Brac Szczaly,belty Sperary Small Stones Oprocz Trade I Czrow ???

tomektrz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-07-2006, 20:57   #884
Wievioor
Użytkownik Forum
 
Wievioor's Avatar
 
Data dołączenia: 18 05 2006
Lokacja: Gdynia

Posty: 107
Stan: Na Emeryturze
Imię: Wievioor
Profesja: Knight
Świat: Danera
Poziom: ~15
Skille: 41/39/\
Poziom mag.: 3
Wievioor ma numer GG 8306287 Send a message via Skype™ to Wievioor
Strzałka

@up
Więc teraz już nie ma wątpliwości
__________________
Zapraszam wszystkich na Moją stronę oraz na Forum



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dwimenor
Life is brutal, full of zasadzkas and kopas w dupas very mocno.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gery.pl
Jeżeli zdecydowałeś, że Twoja postać będzie w grze idiotą, to stwierdzenie typu "Chcem pożreć wieeeelkom kupę mięcha" będzie do niej pasować jak ulał.
Wievioor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-07-2006, 21:59   #885
kuba1324
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 05 2005
Lokacja: wygodna
Wiek: 34

Posty: 207
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Świat: Aldora
Poziom: 50
Domyślny

Witam!
Chciałbym zaciekawić was pewną opowieścią, znalezioną na forum tibia.no
Przedstawia ona poszukiwania pewnego gracza dotyczące SS'a.
Oto jej treść:
Cytuj:
Most people have heard of the Sword of Fury. Many have also seen it. The Sword of Fury can be seen in Rookgaard, it's at the red marker on the screenshot of the map. You leave Rookgaard to the north, then cross the bridge over the water to the west, proceed north, along the troll tower to a small hill with a minotaur on top of it. Next to it lies a very small isle. On that isle are some fire fields with a spiked sword in the centre. If you read the sign, that is on the mainland, you read only the humble may touch the sword of fury.
But seeing it is not enough. We want the sword of fury. This took me a long time to discover and stuff. I travelled to the mainland, went to the Isle of Kings and found a book with the orcish language there. I learned it, then got rooked again. From there I moved to the Blind Orc. I asked him about the sword of fury. He said a great orcish blacksmith created a sword. A humble warrior fought with it against the human intruders, when a mage fired a strong fire spell, the sword absorbed it. The warrior died. It was taken to a lone isle, near his place of birth. Far before the isle of Rookgaard was even discovered by the humans. The orc was buried, his sword was placed above is grave, surrounded by the eternal fire. In centuries, the spell weakened. The fire left the sword and now remains eternally beneath it. I decided to ask no more, but when I told the old orc that I had to go, he told me one more thing. "Even though you are a simple man, you took time to understand us orcs. You think about what you do, the way I do. The problem is I started it when I became blind, you know how to be humble. So I tell you this. We orcs live around a magic circle on this island. It consists out of stones, surrounding a ritual place. The cave to the grave of the ancient warrior lies beneath."
So I went to that circle, defined on the map above. You all know it, if you ever explored Rookgaard at least. Long pointy stones stand in a circle, 8 pieces exactly. In the centre is a smaller stone. It looked different to me, so I decided to try out some things. After wasting 20 weapon types, 2 pickaxes, some orc skulls, 3 months and all my muscles, I knew it wouldn't work. Suddenly I had an idea. Loui, the monk you can find outside the town of Rookgaard, to the west, in the premium area, is an herbalist. I spoke with him, he said he has seen a magical explosion in a cave to the north, and he found a way to reproduce it.
After some hammering he finally told me the ingredients of his... exploding potion. I needed to find 1 Moon Flower, 3 Shadow Herbs, 3 Fern and 8 Powder Herbs. I used the mill to make powder from this all. Then I went to the goblins, and caught 2 of the stones they threw at me. After it all, I went back to the stone bridge. I placed the powder in a circle around the rock. Then I used the 2 stones to create a spark. The powder was enlightened, the Monk warned me but I wanted to see it all, so it exploded into my face.
When I came back after respawning, I saw 2 people wondering where the rock in the centre went. I tricked them by saying Seymour gave away some starter gold if you asked him for help below level 5 (They were level 3 and 4). I had complete freedom; I used my pickaxe on the revealed dirt tile. There I encountered a cave. It was dark in there, and I forgot my torch. I used my hands to find a wall and followed it along the road. The cave went strongly to the south. It took me more then a day to reach the end. There it was. A small monument with dwarven symbols carved into it. I learned many languages to be sure to survive. I can currently communicate with minotaurs, orcs, dwarves, cyclopses and dworcs. The tomb contained a riddle. It was all long ago and I vaguely remember it. I don't know, I think some aura around the monument, erased my mind. I don't know what I faced in the cave either. Was it a fire devil... Or a dragon? However, I opened the tomb, entered the hole below.

In there was a lot of fire, and some creature blasting at me. But that didn't matter to me. I saw a chest. I ran to it and took what was inside. It was a bag, containing a key of pure gold. Next to that it contained a diary. It was a minotaur scription. It said that the mighty mage of the minotaur, did not want to be disturbed, with his study of the humans. So he asked his minions to bring this key to the dragon's lair. The owner of the diary died by the dragon, and his fellow minotaur left it here, with the key. But now I have it, though I do not understand how this cave would lead to the sword of fury, as the blind orc said. I decided to continue with my journey and follow the hints I had. After I went to minotaur hell, I fought the minotaur mage. A teleportal brought me to a large cave room, enlighted with candles. Multiple orcish monks attacked me, and said I was not allowed to enter the sacred place. I had to fight them, and believe me, tough they were. Afterwards I found that the road was free, a stair went up, and above that flames were visible. Floating in the air.
In the meanwhile I read one of the Mage's books. It was a piece of written minotaur history. It said that the Minotaur blocked the way to the orcish tomb, because they wanted the sword of fury for themselves. But the mage still had to study, how to pass the fire around it. He though was sure of his success, because he thought he was mightier then any other magician. I suppose the sign next to the isle was right. The Mage wasn't humble at all with this opinion about himself. I gained my experience like everyone else could. I am a poor peasant, with perhaps a better mind to solve riddles then the average man. Or perhaps not. I guess that all made me humble enough at the time, because I was able to pass the fire without any trouble. I didn’t feel the magical flames at all. I climbed up, and wanted to take the sword, when I heard someone scream from the shore. I turned around, and there he stood. The Blind Orc. "You are Worthy young one. I didn't catch up your name, but I know you're the one I talked to before. It has been a long time since I spoke with someone in my own language. Now here's my last hint, I may never see you again, but I want you to do this well. None ever managed to get to that blade. Pick it up, and stick it in the fire. Then balance on it for 10 hours."
I did this, then I took the blade out of the ground. It took the fire with it. When I looked at it, I saw the blade returned to it's original magical state as Firesword. Then I decided, this treasury and myth, belong to the orcs and the people that walk this planet. I did not want to break their dreams of solving this mystery on their own someday. I left the sword there, on the island, and I went back to my home.
Jeśli, ktoś chciałby oryginalne źródło, zapraszam tutaj:
http://tibia.no/articles.php?articleid=9

Uważam, iż nie ma sensu tłumaczyć, gdyż jest to zbyt długie. Ci co nie zrozumieli tego tekstu, niech żałują, że się nie uczą ;p.
Czytając wyżej podany fragment, od razu widzimy, że pewne informacje są dziwne(zmyślone?)np."I needed to find 1 Moon Flower, 3 Shadow Herbs, 3 Fern and 8 Powder Herbs.", ale kto wie? ;p

Uważam, iż czytając takie "utwory" nie robimy nic na marne. Nawet, jeżeli okazałoby się to wszystko nieprawdziwe. Dzięki takim tekstom poznajemy "tok myślenia" osób zagranicznych, Możemy dostrzec czym się kierują w próbach rozwikłania zagadek oraz jakie moją teorie(czy są one podobne do naszych).
Życze miłej lektury.
Powodzenia!

Ostatnio edytowany przez kuba1324 - 17-07-2006 o 22:34.
kuba1324 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-07-2006, 22:18   #886
- Prodigy -
Użytkownik Forum
 
- Prodigy -'s Avatar
 
Data dołączenia: 03 07 2006

Posty: 575
Domyślny

Czytałem juz wcześniej ten tekst i nie jest on bynajmniej czymś popartym faktami, tylko dobrze opowiedzianą historią, elementem RPG. Tak, czy tak historia jest ciekawa, do poczytania na deszczowe... Hmmm... 10 minut powiedzmy Dobrze jest się oderwać, od nudnych faktów. Wiem - w książce, którą ja prezentowałem, też nie było żadnych faktów, żadnych dowodów, że historie przedstawione w teksćie naprawdę się wydarzyły, ale ja ten tekst tylko przytoczyłem i przetłumaczyłem. Zachęcam do poczytania opowieści znalezionej przez Kubę, bo jest poprostu interesująca, a jej autor z powodzeniem mógłby pisać więcej podobnych tekstów, budujących klimat i atmosferę tajemnicy wokół wyspy Rookgaard.

Pozdrawiam
Pell.
__________________
You have the strongest armour, because you are the weakest.

- Prodigy - jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-07-2006, 15:04   #887
druidek christof
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 14 07 2006

Posty: 5
Domyślny

sorka pomylilo mi sie rapier ze short swordem moja wina sry

Ostatnio edytowany przez druidek christof - 18-07-2006 o 22:19.
druidek christof jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-07-2006, 15:20   #888
Michal9000
Zbanowany
 
Michal9000's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2005

Posty: 337
Stan: Aktywny gracz
Imię: Michos
Profesja: Sorcerer
Gildia: Brak ;(
Świat: Honera
Poziom: 17
Skille: 16/20
Poziom mag.: 13
Domyślny

Dobra, spx

Ostatnio edytowany przez Michal9000 - 19-07-2006 o 22:10.
Michal9000 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-07-2006, 09:06   #889
tomektrz
Użytkownik Forum
 
tomektrz's Avatar
 
Data dołączenia: 09 06 2006
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 302
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: nonPvP
Poziom: 25
Skille: 65/65
Poziom mag.: 4
Domyślny

Widziałem to opowiadanie na tibia.org.pl, ale chyba poza tym, że się fajnie czyta to nic do sprawy nam nie wniesie.
__________________
Debata tygodnia: Gra palem
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez grave Pokaż post
Jak Myslicie Skad Najlepiej Dla Pala Brac Szczaly,belty Sperary Small Stones Oprocz Trade I Czrow ???

tomektrz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-07-2006, 11:00   #890
Bongosik Łucznik
Użytkownik forum
 
Bongosik Łucznik's Avatar
 
Data dołączenia: 19 07 2006
Lokacja: Kalisz

Posty: 6
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Paladin
Gildia: *-*
Świat: Danubia
Poziom: 15
Skille: 48/38
Poziom mag.: 6
Domyślny

10:22 Mnich Garmadegonu: Mainland
10:22 Mnich Garmadegonu: thais
10:22 Amber: A fine city, but the king has some problems enforcing the law.
10:22 Mnich Garmadegonu: king
10:22 Amber: King Tibianus is the ruler of Thais.
10:22 Mnich Garmadegonu: Tibialus
10:22 Amber: I try to explore each spot of Tibia, and one day I will succeed.
Mnich Garmadegonu to ja....
Bongosik Łucznik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-07-2006, 11:16   #891
Poborca_Podatkowy
Użytkownik Forum
 
Poborca_Podatkowy's Avatar
 
Data dołączenia: 30 06 2006

Posty: 161
Domyślny

@ up
Co to ma do rzeczy?
Poborca_Podatkowy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-07-2006, 15:30   #892
tomektrz
Użytkownik Forum
 
tomektrz's Avatar
 
Data dołączenia: 09 06 2006
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 302
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: nonPvP
Poziom: 25
Skille: 65/65
Poziom mag.: 4
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bongosik Łucznik
10:22 Mnich Garmadegonu: Mainland
10:22 Mnich Garmadegonu: thais
10:22 Amber: A fine city, but the king has some problems enforcing the law.
10:22 Mnich Garmadegonu: king
10:22 Amber: King Tibianus is the ruler of Thais.
10:22 Mnich Garmadegonu: Tibialus
10:22 Amber: I try to explore each spot of Tibia, and one day I will succeed.
Mnich Garmadegonu to ja....
Ludzie z tego forum przeprowadzili od cholery z takich rozmów. I nie jesteśmy od nich ani troche mądrzejsi.
__________________
Debata tygodnia: Gra palem
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez grave Pokaż post
Jak Myslicie Skad Najlepiej Dla Pala Brac Szczaly,belty Sperary Small Stones Oprocz Trade I Czrow ???

tomektrz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-07-2006, 12:30   #893
Terranova
Użytkownik Forum
 
Terranova's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 31
Imię: Fercarth
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Royal Angles
Świat: Guardia
Poziom: 138
Domyślny

Nie wiem czy widzieliscie ale na tibia.org pojawily sie sski jak Sunrise walczy z mino magiem.

@down: Pracuje teraz i nie mam czasu na zabawy w zamieszczanie sskow.
http://forum.tibia.org.pl/showthread...hlight=sunrise
link ale trzeba sie zarejestrowac na forum.
A na fake nie wygladają
1 - jest ich dużo
2- pelno fieldow i dmg
a czy te same to sa to nie wiem
__________________
----------------
Dobry noob to martwy noob.

Ostatnio edytowany przez Terranova - 21-07-2006 o 14:34.
Terranova jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-07-2006, 12:53   #894
Gtyk
Użytkownik Forum
 
Gtyk's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2003
Lokacja: In a Galaxy Far, Far Away...
Wiek: 36

Posty: 851
Gtyk ma numer GG 2321949
Domyślny

@up
moze zamiast tylko wspominac o "sskach" na org, wrzucilbys je tutaj?
chociaz najprawdopodobniej beda to albo fake, albo te same ktore byly juz kiedys na tym forum pokazywane: ss z testservera
__________________

Hunt you down without mercy
Hunt you down all nightmare long

Gtyk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-07-2006, 14:40   #895
Michal9000
Zbanowany
 
Michal9000's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2005

Posty: 337
Stan: Aktywny gracz
Imię: Michos
Profesja: Sorcerer
Gildia: Brak ;(
Świat: Honera
Poziom: 17
Skille: 16/20
Poziom mag.: 13
Domyślny

To ja zamieszcze:
http://img57.imageshack.us/img57/5915/omgys6.jpg
http://img291.imageshack.us/img291/9124/omg2ps0.jpg
http://img291.imageshack.us/img291/9638/omg3ob0.jpg
http://img57.imageshack.us/img57/7587/omg5if4.jpg
http://img57.imageshack.us/img57/3193/omg6zr7.jpg
http://img291.imageshack.us/img291/9172/ofmg9ae7.jpg
Faktycznie, na fake NIE wyglądają.
Michal9000 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-07-2006, 17:28   #896
Ozurtes
Użytkownik Forum
 
Ozurtes's Avatar
 
Data dołączenia: 17 04 2006
Lokacja: Bydgoszcz
Wiek: 31

Posty: 85
Stan: Niegrający
Wyślij wiadomość przez ICQ do Ozurtes Ozurtes ma numer GG 8890739 Adres Jabbera do Ozurtes Send a message via Skype™ to Ozurtes
Domyślny

WoW. Może ktoś z nim pogadać o tym? Bo ja nie mam chara na Antice Ciekawe jak długo z nim walczył
Ozurtes jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-07-2006, 17:37   #897
Wievioor
Użytkownik Forum
 
Wievioor's Avatar
 
Data dołączenia: 18 05 2006
Lokacja: Gdynia

Posty: 107
Stan: Na Emeryturze
Imię: Wievioor
Profesja: Knight
Świat: Danera
Poziom: ~15
Skille: 41/39/\
Poziom mag.: 3
Wievioor ma numer GG 8306287 Send a message via Skype™ to Wievioor
Domyślny

Hmmm to rzeczywiście nie wygląda na fake...
__________________
Zapraszam wszystkich na Moją stronę oraz na Forum



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dwimenor
Life is brutal, full of zasadzkas and kopas w dupas very mocno.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gery.pl
Jeżeli zdecydowałeś, że Twoja postać będzie w grze idiotą, to stwierdzenie typu "Chcem pożreć wieeeelkom kupę mięcha" będzie do niej pasować jak ulał.
Wievioor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-07-2006, 17:43   #898
Milan ognia
Użytkownik Forum
 
Milan ognia's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2005
Lokacja: Rookgaard / Gorzów Wlkp.
Wiek: 33

Posty: 668
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Świat: Antica
Poziom: 43
Milan ognia ma numer GG Dam na Pw... może.
Domyślny Tia...

Próbowałem coś się dowiedzieć. Sunrise stwierdził tylko, że jest pełno fake'ów. Bardzo dużo, no nie?
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dobo Pokaż post
@Thoro
ROTFL, Twoje posty są głupsze niż ustawa przewiduje, gratulacje.
Ogólnie to spadaj, nikt nie wierzy w te spedalone bajki, poza tym, jak takiś eko, to wyłącz komputer, bo energia elektryczna u nas pochodzi w większości z węgla .
Milan ognia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-07-2006, 17:52   #899
Teodi
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 07 07 2006

Posty: 14
Domyślny

Dobra Dobra a teraz ja jak jestem na wyspie z ssem czy to fake? nie ale cos bardzo podobnego otoz nie jest to prawdziwe bylo to robione w paincie przezemnie jak bym po wklejal kilka drobiazgow tez by wygladalo nie jak fake, a jak prawdziwe wiec dobrze sie nad tym zastanowcie , a tak pozatym wiekszosc tamtych screenow to fake, a jak juz wczesniej mowilem prawdziwa tibia ktore zostaly powklejane w jedna calosc sa to screeny z NOWEJ tibi a wiec nic to nie uwzglednia oczywiscie mowie o screenach gdzie jest pokazane jak Sunrise walczy z MM (Minotaur mage / Mino Mage / Mino mag, niewazne nie bede wymienial)

Ostatnio edytowany przez Teodi - 21-07-2006 o 17:58.
Teodi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-07-2006, 17:56   #900
- Prodigy -
Użytkownik Forum
 
- Prodigy -'s Avatar
 
Data dołączenia: 03 07 2006

Posty: 575
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Teodi
Dobra Dobra a teraz ja jak jestem na wyspie z ssem czy to fake? nie ale cos bardzo podobnego otoz nie jest to prawdziwe bylo to robione w paincie przezemnie jak bym po wklejal kilka drobiazgow tez by wygladalo nie jak fake, a jak prawdziwe wiec dobrze sie nad tym zastanowcie
Nie rozumiem co chciałeś przez to pokazać i nad czym mamy się zastanowić... A nawet jakbyś dodał te kilka "drobiazgów", to myślisz, że ktokowliek by Ci uwierzył ?
__________________
You have the strongest armour, because you are the weakest.

- Prodigy - jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 6 (zarejestrowanych: 0, gości: 6)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 06:35.


Powered by vBulletin 3