Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 25-07-2006, 18:29   #981
Tom The Tanner
Użytkownik Forum
 
Tom The Tanner's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2006
Lokacja: Karton se zrobiłem IQ: 4

Posty: 637
Tom The Tanner ma numer GG 5904267
Domyślny

Na Tibian Earth jest mnóstwo dziwnych miejsc. W tamtym linku było pomieszczenie, drabinka i jakiś kamień a nigdy niespotkałem się z pomieszczeniem 5 kratkowym z kwadratowym kamieniem czy czymś w tym rodzaju. Wydaje mi się że to tlyko dla pacc ale pod częśćią dla facc?

Vezir, możesz wypowiadać się ale tylko gdy wiesz że masz coś ważnego i gdy przeczytałeś wszystkie strony!
__________________
Hasta lá vista, w toku apokalipsa
strzał w stylu Giggsa, szybki aż w fotel wciska
Ostry zakazany jak ekshibicjonista, który
macha swoim fiutem do taktów partytury
Tom The Tanner jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 25-07-2006, 20:22   #982
Mati66
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 07 2006

Posty: 75
Domyślny

[quote=Zombiakus]A jaką Ty masz pewność że Ghoul i MM nie mają zadnego zwiazku z tym questem?

odp 1. Ghoul nie musi miec nic wspolnego z questem ale moze i jestem pewien ze ma.
odp 2. A skąd Ty wiesz, że nie ma klucza? Czyzbys byl jednym z pracownikow CipSoftu?
odp 3. Mylisz sie. Trzeba by bylo poczytac wszystkie posty i rzucic okiem na ksiazke znaleziona i przetlumaczona przez Pella.

1."jestem pewien ze ma"
Skąd jestes pewnien? Rozwiazałeś tego questa?
2.Nie ma go ale szukaj se w nieskonczoność
3.Wiesz jakós nie chce szukać rozwiazania na questa którego nie ma
Mati66 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-07-2006, 20:58   #983
paruvkovic07
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 04 2006

Posty: 49
Domyślny

Ten Spike Sword jest pewnie tylko pokazowy tak jak orez u Sweaty Cyclopa

Chociaz kto wie moze da sie go zdobyc
paruvkovic07 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-07-2006, 22:44   #984
Glowa14
Użytkownik Forum
 
Glowa14's Avatar
 
Data dołączenia: 23 01 2006
Lokacja: Ustron,

Posty: 31
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Elite Knight
Gildia: Lotus
Świat: Rubera
Poziom: 75
Skille: 85/84
Poziom mag.: 6
Glowa14 ma numer GG 2433805
Domyślny

Knightmare ( projektant Rooka i innych miast ) w wywiadzie dal wyraznie do zrozumienia ze da sie zdobyc ss'a,ze jest duzo tajemnic ktorych nawet najlepsi nie rozwiazali bo skupiaja sie tylko na rzeczach oczywistych.

Jak on tak mowi to chyba nie jest pokazowy...
__________________
A to moj idol

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Red Kliff
ja mam spike sworda ale nie powiem jak go zdobyc (qs)
@up
Sunrise nie ma spike sworda wiec nie walcie bzdur, spike sworda mam JA ale nie powiem jak go zdobyc bo qs no chyba ze mi modek pozwoli (ewentualnie moge na pw - msg me fast PLAX)
Glowa14 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-07-2006, 23:13   #985
MaveriC
Użytkownik Forum
 
MaveriC's Avatar
 
Data dołączenia: 07 12 2004
Lokacja: Suna Gakure
Wiek: 37

Posty: 211
Stan: Rookstayer
Profesja: Brak (Rookgaard)
Gildia: Yakuza
Świat: BERYLKA
Poziom: 15
Skille: 19/24
MaveriC ma numer GG 3334300
Domyślny

najsmieszniejsze jest to...ze za zagadki rooka ..zabieraja sie goscie ktorzy nie maja z nim nic wspolnego......H lvl z maina...rotfl..i newbie
ten temat zaliczy kilkaset stron no i jest sie z czego posmiac...wiec dawajcie dalej
MaveriC jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-07-2006, 07:54   #986
tomektrz
Użytkownik Forum
 
tomektrz's Avatar
 
Data dołączenia: 09 06 2006
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 302
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: nonPvP
Poziom: 25
Skille: 65/65
Poziom mag.: 4
Domyślny

Ignorujcie MaveriCa bo znowu będzie kłótnia na 32141 stron....

Skoro i tak szukamy za daleko, to przyjrzałem się najbliższej okolicy wysepki. Minos na górce okazał się mitem, ale patrzcie na to:
http://tibia.pl/earth.php?x=32040&y=32032&z=8
http://tibia.pl/earth.php?x=32040&y=32032&z=7
Nie przesuwałem mapy, a jedynie zmieniłem piętro z -1 na 0... czyli pod wysepką jest jakiś tunel. Może tam trzeba szukać rozwiązania? Miłoby było jakby ktoś tam poszedł. Bo z 2 lvlem to najwyżej deda tam zaliczę. Bo z dead wolfem, 473249802714124 kluczami, Ghoulem i MM to chyba faktycznie za daleko szukamy.
__________________
Debata tygodnia: Gra palem
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez grave Pokaż post
Jak Myslicie Skad Najlepiej Dla Pala Brac Szczaly,belty Sperary Small Stones Oprocz Trade I Czrow ???


Ostatnio edytowany przez tomektrz - 26-07-2006 o 07:55.
tomektrz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-07-2006, 08:16   #987
Seana
Użytkownik forum
 
Seana's Avatar
 
Data dołączenia: 24 07 2006
Lokacja: Gliwice RLZ ;)

Posty: 9
Stan: Na emeryturze
Domyślny

@up

A więc... Byłam tam dzisiaj... Najpierw trochę mi się drogi pomieszały (dotarłam na salomon quest ), a potem zauważyłam, że to nie daleko przejścia do ślepego orka Nom i... NIC! Kompletnie nic Kładłam pod ss dead wolfa i dalej nic Ehh no...
Seana jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-07-2006, 10:24   #988
THC1983
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 01 2006

Posty: 21
Domyślny

2@up

dla mnie jest to zwykły tunel z trolami jestem tam kilka razy dziennie i nic Ciekawego tam nie ma pozatym ze jak staniesz tak po srodku skrzyzowania to jestes centralnie pod SS

Ostatnio edytowany przez THC1983 - 26-07-2006 o 10:40.
THC1983 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-07-2006, 12:09   #989
Zombiakus
Użytkownik Forum
 
Zombiakus's Avatar
 
Data dołączenia: 05 06 2006

Posty: 53
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mati66
[


1."jestem pewien ze ma"
Skąd jestes pewnien? Rozwiazałeś tego questa?
2.Nie ma go ale szukaj se w nieskonczoność
3.Wiesz jakós nie chce szukać rozwiazania na questa którego nie ma

1. To jest moje zdanie, a nie totalna prawda.
2. Nie odpowiedziales mi na pytanie. Skad Ty wiesz, ze ten klucz nie istnieje?
3. I znowu. Skad Ty wiesz ze ten quest nie istnieje? Nawet CiPy publicznie mowily, ze ten quest istnieje. I jeszcze jedno.. Skoro uwazasz, ze ten quest nie istnieje to po co tu siedzisz?

Pozdrawiam
Zombiakus
Cya
__________________
Remember me when I'm gone...
Zombiakus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-07-2006, 13:27   #990
Michal9000
Zbanowany
 
Michal9000's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2005

Posty: 337
Stan: Aktywny gracz
Imię: Michos
Profesja: Sorcerer
Gildia: Brak ;(
Świat: Honera
Poziom: 17
Skille: 16/20
Poziom mag.: 13
Domyślny

@tomektrz
To jest zwykły tunel z trollami, chodze przez niego częst gdy expie. Nie ma tam nic dziwnego.

Wg. mnie SSa nie zdobywa się przez wyspe (Ktoś już napisał, można by zrobić nowego chara, zabrać go tam, i codzień przezucać przez rzeke SSa) A raczej od npc/ze skrzynki po zrobieniu czegoś i dotarciu gdzieś. Pozatym, powinniśmy najpierw zacząć szukać najprostszych rozwiązań, "Najciemniej jest pod latarnią". Wszystcy mówią "niee, to za łatwe, to nie może być tak, quest ma dobrą nagrode, więc musi być trudny" A może wcale nie! To tylko moje zdanie.
Dziękuje
Michal9000 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-07-2006, 14:19   #991
Lady Rookstayerka
Użytkownik Forum
 
Lady Rookstayerka's Avatar
 
Data dołączenia: 20 07 2006
Lokacja: Thais

Posty: 44
Profesja: Paladin
Poziom: 11
Poziom mag.: 4
Żarówka Pomysł.

Witam.Jak zapewne wiemy spike sword czasami znika,ale tak sam z siebie??,moze trzeba polozyc np czaszke na jakims piecyku w mino hell to wtedy zniknie? A wtedy gdzieś na mapie pojawi sie klucz do pokoju toma z dzwignia?? A ponoć "pod latarnia jest najciemniej", próbowaliście pickować pod latarniami ??Mam wiele pomyslow wiec jak cos to mozecie sobie robic postac na jamerze i...pomyslimy...Pozdrawiam.Paulina.
__________________
I Like Good Fake
Lady Rookstayerka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-07-2006, 14:40   #992
Mati66
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 07 2006

Posty: 75
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zombiakus
1. To jest moje zdanie, a nie totalna prawda.
2. Nie odpowiedziales mi na pytanie. Skad Ty wiesz, ze ten klucz nie istnieje?
3. I znowu. Skad Ty wiesz ze ten quest nie istnieje? Nawet CiPy publicznie mowily, ze ten quest istnieje. I jeszcze jedno.. Skoro uwazasz, ze ten quest nie istnieje to po co tu siedzisz?

Pozdrawiam
Zombiakus
Cya
Wiesz co szukaj se..
masz racje nie bede wchodził do tego tematu
Cya noobku
Mati66 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-07-2006, 14:45   #993
Mati66
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 07 2006

Posty: 75
Domyślny

Aha i odp na 3-cie
Cipy nie usuwały questów to wiem, ale skąd wiesz ze ten quest wogóle był?
Mati66 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-07-2006, 14:48   #994
Michal9000
Zbanowany
 
Michal9000's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2005

Posty: 337
Stan: Aktywny gracz
Imię: Michos
Profesja: Sorcerer
Gildia: Brak ;(
Świat: Honera
Poziom: 17
Skille: 16/20
Poziom mag.: 13
Domyślny

@Lady Rookstayerka
To takie przysłowie Szukasz po całym domu zeszytu, a po 6 godzinach mama ci mówi że był w plecaku
@UP
Sam jesteś n00b. W prawdzie CipSoft nigdy nie powiedział otwarcie "Quest na Spike Sword istnieje" Ale dawał nam to do zrozumiania. "W sprawie spike sworda i tak szukacie za daleko", "Zaden quest nie został zamknięty, a jedynie zmieniony lub utrudniony" pozatym Zobiak ma racje, udowodnij że Quest nie istnieje, a klucza niema?
Edit:
1)Edytuj posty!
2)Patrz wyzej.

Ostatnio edytowany przez Michal9000 - 26-07-2006 o 14:50.
Michal9000 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-07-2006, 14:52   #995
Zombiakus
Użytkownik Forum
 
Zombiakus's Avatar
 
Data dołączenia: 05 06 2006

Posty: 53
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mati66
Aha i odp na 3-cie
Cipy nie usuwały questów to wiem, ale skąd wiesz ze ten quest wogóle był?

To przeczytaj co napisalem. CiPy publicznie sie wypowiadaly, ze SSa da sie zdobyc!. Czytanie ze zrozumieniem sie klania.

I cale szczescie, ze opuszczasz Nasze forum bo lepiej w ogole sie nie odzywac niz odzywac sie bez sensu.
Pozdrawiam
Zombiakus
Cya
__________________
Remember me when I'm gone...
Zombiakus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-07-2006, 19:09   #996
Wievioor
Użytkownik Forum
 
Wievioor's Avatar
 
Data dołączenia: 18 05 2006
Lokacja: Gdynia

Posty: 107
Stan: Na Emeryturze
Imię: Wievioor
Profesja: Knight
Świat: Danera
Poziom: ~15
Skille: 41/39/\
Poziom mag.: 3
Wievioor ma numer GG 8306287 Send a message via Skype™ to Wievioor
Domyślny

Po1

n00by nie odzywajcie sie

Po2

Zgadzam się z Michalem9000, że nie można go zdobyc z wyspy tylko od NPC/skrzynka

Po3

To jest to, szukamy za daleko, choć może być tak, że quest jewst cholernie trudny w ogóle i w ogóle, ale może być też prosty, np. jet w akademii niewidzialny teleport itp. czyli prosty lecz podchwytliwy

Po4

Wg. mnie to jest coś jak postman quest, czyli na myślenie, a nie idz zabij i wez

Po5

Ktoś mówił że cipsoft nie usuwal questu tylko je utrudnial, co znaczy, że quest został zaktualizowany, czyli strefa PACC też mogła być do niego włączona.

To chyba by było na tyle

@edit 100 strona
__________________
Zapraszam wszystkich na Moją stronę oraz na Forum



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dwimenor
Life is brutal, full of zasadzkas and kopas w dupas very mocno.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gery.pl
Jeżeli zdecydowałeś, że Twoja postać będzie w grze idiotą, to stwierdzenie typu "Chcem pożreć wieeeelkom kupę mięcha" będzie do niej pasować jak ulał.
Wievioor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-07-2006, 19:27   #997
fm*
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

To, ze sof znika z wysepki od czasu to napewno nie jest zabawa cipsoftów (nie maja co robic tylko bawic sie w takie rzeczy??) to ma zwiazek z czyms innym, jestem przekonany, ze sword znika jak ktos cos zrobi, np. ruszy jakas dzwignia, ktora sluzy do czegos innego, przesunie cos, otworzy jakies dzwi czy cos innego zrobi to tylko przyklady..., ale jakie jest inne wytlumaczenie, ze miecz znika z wyspy? przeciez nie zabawa cipów. Moja teoria to taka, ze trzeba cos zrobic, a SS teleportuje sie gdzies do skrzynki i jest to poczatek questu... reszte trzeba napewno kombinowac np. jak sof zniknie to wtedy o cos spytac npc albo cos w tym rodzaju, zgadzam sie z poprzednikiem, ze to cos jak postman quest i trzeba duzo myslec, bo napewno to nie polega na tym, ze trzeba isc , zabic i wziasc...
  Odpowiedz z Cytatem
stary 26-07-2006, 19:33   #998
Wievioor
Użytkownik Forum
 
Wievioor's Avatar
 
Data dołączenia: 18 05 2006
Lokacja: Gdynia

Posty: 107
Stan: Na Emeryturze
Imię: Wievioor
Profesja: Knight
Świat: Danera
Poziom: ~15
Skille: 41/39/\
Poziom mag.: 3
Wievioor ma numer GG 8306287 Send a message via Skype™ to Wievioor
Domyślny

@up

Tak też może być


HAHA!!! 1000 POST NA 100 STRONIE!!!
__________________
Zapraszam wszystkich na Moją stronę oraz na Forum



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dwimenor
Life is brutal, full of zasadzkas and kopas w dupas very mocno.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gery.pl
Jeżeli zdecydowałeś, że Twoja postać będzie w grze idiotą, to stwierdzenie typu "Chcem pożreć wieeeelkom kupę mięcha" będzie do niej pasować jak ulał.
Wievioor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-07-2006, 19:44   #999
Pavel Ches
Użytkownik Forum
 
Pavel Ches's Avatar
 
Data dołączenia: 30 05 2006

Posty: 125
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wievioor
Po1

n00by nie odzywajcie sie
I po takie coś... info dla kogoś czy co? Przecież jeśli nawet kogoś miałeś konkretnego na myśli to on i tak tego nie wiem i dalej się będzie odzywał, a Ty zrobiłeś tylko taki sobie napisik niepotrzebny moim zdaniem. Zresztą taki niby noob może nieraz wpaść na lepszy pomysł niż Ty czy ja (żebyś się nie poczuł urażony). Polega to na zasadzie "burzy mózgów" prowadzonych w niektórych przedsiębiorstwach gdzie do dyskusji nad jakimś problemem są brani nie tylko specjaliści od danego problemu, również klienci jak i przede wszsytkim kompletni laicy. Ponieważ, jak to właśnie napisałeś:
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wievioor
Po3

To jest to, szukamy za daleko, choć może być tak, że quest jewst cholernie trudny w ogóle i w ogóle, ale może być też prosty, np. jet w akademii niewidzialny teleport itp. czyli prosty lecz podchwytliwy
Laicy (w przypadku tibii newbie, którzy często są brani jakos nooby) raczej szybciej zauważają proste rozwiązanie problemu niż "starzy wyjadacze" w danej dziedzinie. I głowną zasadą w "burzy mózgów" jest takie aby nie wyśmiewać laików (co często się zdarza na tym forum) jeśli nawet podadzą bardzo głupie rozwiązanie, tylko wytłumaczyć na swój sposób (najlepiej kulturalny sposób). Dlaczego? Ponieważ wyśmiana osoba może mieć później nawet genialny pomysł, który może niestety nie ujrzeć światła dziennego ponieważ dana osoba może się bać, że znowu zostanie wyśmiana i nie odzywać się już wogóle. Nie przecze, że na forum często ma się to trochę inaczej ponieważ ludzie wypowiadają się tutaj anonimowo, ale takie wypowiedzi napewno nie poprawiają sytuacji na forum.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wievioor
Zgadzam się z Michalem9000, że nie można go zdobyc z wyspy tylko od NPC/skrzynka
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Regulamin forum
4. Jeśli wszystko, co masz do powiedzenia, to "gratz", "masz rację", "zgadzam się z przedmówcą", lepiej zachowaj to po prostu dla siebie. Takie posty mogą być uznane za spam i odpowiednio karane.
Tak się czepiam bo...

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wievioor
Po3

To jest to, szukamy za daleko, choć może być tak, że quest jewst cholernie trudny w ogóle i w ogóle, ale może być też prosty, np. jet w akademii niewidzialny teleport itp. czyli prosty lecz podchwytliwy

Po4

Wg. mnie to jest coś jak postman quest, czyli na myślenie, a nie idz zabij i wez

Po5

Ktoś mówił że cipsoft nie usuwal questu tylko je utrudnial, co znaczy, że quest został zaktualizowany, czyli strefa PACC też mogła być do niego włączona.
"Ale to już było..." wszystko było już mówione przez innych forumowiczów w poprzednich postach. I o tym, że może szukamy za daleko. I o tym, że może być na myślenie. I o tym, że możę być na strefie pacc. Jednym słowem żadnych konkretów. A później cieszysz się, że:
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wievioor
@edit 100 strona
Wątpie aby do był powód do zadowolenia. Fakt faktem info o tym wszystkim można by było umieścić conajwyżej na paru stronach. Reszta to albo głupie kłótnie, że SS można zdobyć albo nie (a prawde mówiąc nikt nie przedstawia sensownych dowodów na to że jest czy nie ma SS'a) i jeszcze więcej to powtarzanie ciągle tego samego po innych. Sorry, że akurat z tym powtarzaniem przyczepiłem się do Ciebie, tak wyszło, ale przykładów postów które nie wniosły nic oprócz kolejnej strony tematu można by było dać od wielu innych użytkowników z tego tematu. Amen.
Pozdrawiam.

@EDIT
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wievioor
@up

Tak też może być


HAHA!!! 1000 POST NA 100 STRONIE!!!
no teraz to się popisałeś :/ brawo 100 stona, w takim tempie to niedługo będzie 200 strona i tak nic nie będziemy wiedzieli :/

Ostatnio edytowany przez Pavel Ches - 26-07-2006 o 19:48.
Pavel Ches jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-07-2006, 19:45   #1000
Michal9000
Zbanowany
 
Michal9000's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2005

Posty: 337
Stan: Aktywny gracz
Imię: Michos
Profesja: Sorcerer
Gildia: Brak ;(
Świat: Honera
Poziom: 17
Skille: 16/20
Poziom mag.: 13
Domyślny

@UPUP
Napisałeś to tylko poto zeby zagarnąć 1000 post nie?

Mozliwe, że w momęcie gdy spike sword znika, rozpoczyna się "okres questa" znaczy, wtedy, i tylko wtedy można go wykonać. Trzeba się przyjzeć, czy wtedy zaden NPC, dziwnie się nie zachowuje, bo ak wiemy, sporo z nich, miało na niecho ochote.

Edit:
@UP
Jak to czytałem to przypomina mi się jak kiedyś w szkole, mieliśmy taką lekcje "Na wesoło" (ciekawostki itd) i nam pani pokazywała to:
3
13
1113
3113
itd.
I wszystcy się głowili, aż w końcu najwioększy matoł z klasy zrozumiał o co chodzi.
I faktycznie, tu masz racje, nie nalezy myśleć jak "Stary wyjadacz"

Ostatnio edytowany przez Michal9000 - 26-07-2006 o 19:50.
Michal9000 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 7 (zarejestrowanych: 0, gości: 7)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 06:26.


Powered by vBulletin 3