Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 06-06-2009, 00:09   #4421
Beh0lder
Użytkownik Forum
 
Beh0lder's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2009
Lokacja: tutaj

Posty: 903
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ameriov Pokaż post
<Leży i kwiczy>
Chciałbym Ci przypomnieć, że kiedyś w Tibii nie było czegoś takiego jak premium. Czyli producenci gry nie myśleli jak Blizzadr, tylko raczej jak chociażby... BioWare Corporation przy produkcji Baldur's Gate.
Jeśli co post masz gadać coraz większe głupoty to zamknij się idioto, błagam
Rly ? Tak czy siak w nieskonczonsc by nie bulili na utrzymanie servera , pozatym te tzw. rpg .. ilu ludzi by gralo ? 1% populacji tibijskiej?
Tak dla twojej wiadomosci znajdz mi jakies mmorpg w ktore naprawde jest rpg .. wiadomo ze tu glownie chodzi o 24 godzinny grind z rozwojem postaci w tle.
W tibii niby cos tam jest ... no ale kogo to obchodzi bo i tak bez lvla kazdego questa z pr0 eVul itemami nie zrobisz.

Cytuj:
Podaj mi jeden powód, dla którego miałbym Ci dać choć część spoila do jakiegokolwiek ukrytego questa.
Podaj mi jeden powod dlaczego pierdzielisz o czyms i nic nie mowisz to tak jakbys wpadl do pierwszej lepszej meliny i powiedzial "hej jestem xxx powiedzcie mi ostatnia cyfre do totolotka bo 5 juz znam ale nie powiem" (chodzi mi o hy..) bez slowa wyjasnienia ... he?



Cytuj:
Nie jesteś neutralny, tylko zasyfiasz forum kulturą z rynsztoku i logiką 4 latka
CczUeSc mam cztery latka pomurz mi nałuczyc siem jak sie urzywa liczydua plox

K**** twoja stara to <wybierz se tu jakis rzeczownik> !!!!1!1!!!11111111!!1!1!

Cytuj:
To Ty... "wyjdź" z forum, bo nic nie robisz.
Niue oneoneone111!!!1111111 to ty wuyjdz bo sie jeszczue zakazusz 111!1111!11111!!!!!11!1!!!




Dowody pl0x




@edit
Cytuj:
Po tym poście więcej się nie wypowiem w tym miejscu, dopóki sami czegoś nie znajdziecie.
A cos ciekawego mowiles ? he? Pozatym ze wyraznie dales nam znac nic nie mowiac abysmy my wiedzieli ze ty cos wiesz ale nie powiesz?
Cytuj:

Nie będę nawet obalał waszych durnych teorii
He to chyba mnie nie dotyczy bo ja zadnych teorii tutaj nie pisalem na temat sofa


Cytuj:
Nie szukajcie dla nagrody, a dla samej historii.
Wypadla przez okono razme z Billem ;S
__________________
Tak mało ludzi uważa , że jestem debilem ,czuję się taki nie spełniony .

Ostatnio edytowany przez Beh0lder - 06-06-2009 o 00:16.
Beh0lder jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 06-06-2009, 00:36   #4422
Brecht
Użytkownik Forum
 
Brecht's Avatar
 
Data dołączenia: 03 01 2009
Lokacja: Gdańsk

Posty: 60
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Brecht
Profesja: Rookstayer
Świat: Antica
Poziom: 75
Brecht ma numer GG 3700633
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Heatvich Pokaż post
Spike sword na rooku, każdy potwór na hita, huncenie bez waste.
Hm, nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale takie rzeczy są już możliwe z kataną dla większości "zaawansowanych rookslayerów". Spike sword byłby tu jedynie ozdobą kolekcji
Brecht jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-06-2009, 00:40   #4423
<hmm>
Użytkownik Forum
 
<hmm>'s Avatar
 
Data dołączenia: 07 05 2008
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 212
Świat: Harmonia
Domyślny

Dowodow i na tym forum i w tibii jest wiele.. tylko jak tu dyskutowac z kims kto nie zna nawet 'najnowszej historii' tibii (screen przy dzwigni)

A co do hyacynta, to czy przypadkiem nie odpowiadal on na "sell rat"? Cos o tym dlaczego nie kupuje trupow z kanalow? (pamiec moge miec bardzo zawodna)

@amer i reszta 'starej' ekipy
Jeszcze wam nie zbrzydlo wdawanie sie w nic nie wnoszace dysputy z ludzmi pokroju Heatvich, DK-LOG i Beh0lder?

Cytuj:
Gdyby można było zdobyć sof'a na rooku, to ja już czekam na bohy.
Boh'y kazdy idiota potrafil zdobyc.
SoF'a jeszcze nikt nie dotknol ;>

@down
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Beh0lder Pokaż post
Racja , a co gdyby jak zdobyc sofa wiedzieliby 2 lvlowcy ??
Nic - wyrownały by sie szanse miedzy normalnymi graczami a rookstayerami.
__________________
SETI@home - troche mądrzejsze wykorzystanie komputera
(Lekko zdezaktualizowane)
Linux a Projekt GNU
(przeczytać i zapamiętać do końca życia!)

"And then, something happened. I let go. Lost in oblivion. Dark and silent and complete. I found freedom. Losing all hope was freedom."

Ostatnio edytowany przez <hmm> - 06-06-2009 o 00:45.
<hmm> jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-06-2009, 00:41   #4424
Beh0lder
Użytkownik Forum
 
Beh0lder's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2009
Lokacja: tutaj

Posty: 903
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Racja , a co gdyby jak zdobyc sofa wiedzieliby 2 lvlowcy ?? ;d wtedy to by byla frajda pelno botow na rooku mino hell zajete 10 botow naraz , waspy beary itp... predzej czy pozniej ktos by puścił pare z geby ;d
__________________
Tak mało ludzi uważa , że jestem debilem ,czuję się taki nie spełniony .
Beh0lder jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-06-2009, 09:31   #4425
bemo
Użytkownik Forum
 
bemo's Avatar
 
Data dołączenia: 07 12 2006
Lokacja: Kalisz
Wiek: 31

Posty: 2,095
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Świat: Berylia
Skille: 100/72
Domyślny

cineq czytaj pw
__________________
I'm not perfect. I live on the planet Earth where humans live. Humans aren't perfect. Never have been. Never will be. I don't always make the right choices. I don't look like a fashion model. I don't always do what people expect of me. I'm human. I'm imperfect. But there is no one else like me in this whole wide world. I'm unique. I'm a miracle. I'm a legend, and my enemies envy me.


bemko'
bemo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-06-2009, 09:41   #4426
beldaos
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

wracając do tematu... Fajne są te historyjki. Musi trochę być historii w tej tibii. Jak każdy z was będzie tak gadał jak @up to nic z tej tibii nie będzie. Każda gra musi mieć swoją historię (niekoniecznie prawdziwą) toteż uważam, że to jest bardzo przydatne. Co prawda nie wierzę w te histryjki do końca, ale po części tak. xD
  Odpowiedz z Cytatem
stary 06-06-2009, 12:44   #4427
Beh0lder
Użytkownik Forum
 
Beh0lder's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2009
Lokacja: tutaj

Posty: 903
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez <hmm> Pokaż post
Nic - wyrownały by sie szanse miedzy normalnymi graczami a rookstayerami.
Tja , i bottami caly rookgaard , kiedys tylko szczury, trolle , rzadziej waspy a gdyby mieli ss ? Mino hell i reszta lepsza niz szczury ... i co by normalnym graczom zostalo ? Szczury!
__________________
Tak mało ludzi uważa , że jestem debilem ,czuję się taki nie spełniony .
Beh0lder jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-06-2009, 14:08   #4428
Szpec
Zbanowany
 
Data dołączenia: 22 11 2008
Lokacja: KrK

Posty: 119
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Kyra
Poziom: 97
Skille: 24/31
Domyślny

@Ameriov: A udało ci się rzeczywiście odkryć coś nowego, jakąkolwiek namacalną rzecz związaną z jakimś ukrytym questem?
Zastanawia mnie Iron Helmet... sądze że jest on do zdobycia. W dodatku slyszalem tez o "jednej wielkiej tajemnicy rooka" - uaktywnieniu ukrytych teleportów. Chciałbym coś takiego zobaczyć, to musi być niesamowite
Dodatkowo można też otworzyć ponoć 1 drzwi od MM, prawda to?
Szpec jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-06-2009, 14:33   #4429
RookeR
Użytkownik Forum
 
RookeR's Avatar
 
Data dołączenia: 18 07 2007
Lokacja: W Domu :)
Wiek: 32

Posty: 244
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Beh0lder Pokaż post
Racja , a co gdyby jak zdobyc sofa wiedzieliby 2 lvlowcy ?? ;d wtedy to by byla frajda pelno botow na rooku mino hell zajete 10 botow naraz , waspy beary itp... predzej czy pozniej ktos by puścił pare z geby ;d
Czyli uważasz że SoF dał by możliwość botom expić na MH? Proszę Cię nie bądź śmieszny... Nie raz widziałem botterów na MH i raczej nie bocili z SoFem (Po strapowaniu ich zawsze leciała katana/mace).

@Heatvich

Litości... Miałem tu na myśli przedmioty typu EQ itp. a nie ściany... Szczerze mówiąc tą wypowiedzią pokazałeś swój tok rozumowania.

@topic:

Eh, każda dyskusja w tym temacie to jak walka z hydrą. Utniesz jedną głowę (odpowiesz) zaraz pojawiają się trzy następne (zarzuty że SoFa nie ma itp).

Ps. Wielu z was uważa że rookgaard to wyspa przejściowa (pisaliście o tym wcześniej, lub to wywnioskowałem po waszych wypowiedziach), to mam pytanie dlaczego gdy dodawano wyspę przeznaczenia nie usunięto rookgaardu lub nie dodano blokady expa po uzyskaniu 8 levela? Prosił bym o jakieś sensowne wypowiedzi

Pozdrawiam RookeR.
__________________
"Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze".
A. Sapkowski - Czas pogardy

Dziadki z którymi grałem na Candi i dyskutowałem na forum rookgaardu, jeśli ktoś to czyta odzywajcie się na priv - od czasu do czasu będę przeglądał skrzynkę tutaj

Ostatnio edytowany przez RookeR - 06-06-2009 o 14:37.
RookeR jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-06-2009, 15:30   #4430
Luker's
Użytkownik Forum
 
Luker's's Avatar
 
Data dołączenia: 29 11 2008
Lokacja: Warszawa
Wiek: 34
Wpisy bloga: 1

Posty: 519
Stan: Niegrający
Profesja: Rookstayer
Gildia: Brak
Świat: Thoria
Poziom: 1
Skille: 10/10
Luker's ma numer GG 8570011
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez RookeR Pokaż post
.

Ps. Wielu z was uważa że rookgaard to wyspa przejściowa (pisaliście o tym wcześniej, lub to wywnioskowałem po waszych wypowiedziach), to mam pytanie dlaczego gdy dodawano wyspę przeznaczenia nie usunięto rookgaardu lub nie dodano blokady expa po uzyskaniu 8 levela? Prosił bym o jakieś sensowne wypowiedzi

Pozdrawiam RookeR.
.Nikt nie myślał że ktoś zostanie... Bo jak sama nazwa wskazuje "wyspa nowych" miała przygotować do gry na głównym kontynencie... Ale dlaczego nie ma blokad? Może dlatego że nasi kochani Rookzdobywcy są jednym ze znaków rozpoznawczych?
__________________

----------------- o LoLu... ------------------
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ruszek Pokaż post
Rybzor i Lukers to wyższa liga, oni z pospólstwem się nie zadają
Luker's jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-06-2009, 16:12   #4431
Beh0lder
Użytkownik Forum
 
Beh0lder's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2009
Lokacja: tutaj

Posty: 903
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez RookeR Pokaż post
Czyli uważasz że SoF dał by możliwość botom expić na MH? Proszę Cię nie bądź śmieszny... Nie raz widziałem botterów na MH i raczej nie bocili z SoFem (Po strapowaniu ich zawsze leciała katana/mace).
Boja sie byloby ich wiecej gdyby mieli sofa ... 50 lvla na mino hellu z bd praktycznie trapnac sie nie da a juz taki 20 lvl z sofem ... jego sie juz by nie dalo trapnac bo by po 50% hp minosom zabieral albo i wiecej... A ze wiekszosc botterow na rooku to 2-30 lvle...
__________________
Tak mało ludzi uważa , że jestem debilem ,czuję się taki nie spełniony .
Beh0lder jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-06-2009, 18:20   #4432
Heatvich
Użytkownik Forum
 
Heatvich's Avatar
 
Data dołączenia: 14 01 2009
Lokacja: MyWorld

Posty: 257
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Harmonia
Poziom: 20
Skille: 18/21
Heatvich ma numer GG 666666shatan
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Szpec Pokaż post
@Ameriov: A udało ci się rzeczywiście odkryć coś nowego, jakąkolwiek namacalną rzecz związaną z jakimś ukrytym questem?
Zastanawia mnie Iron Helmet... sądze że jest on do zdobycia. W dodatku slyszalem tez o "jednej wielkiej tajemnicy rooka" - uaktywnieniu ukrytych teleportów. Chciałbym coś takiego zobaczyć, to musi być niesamowite
Dodatkowo można też otworzyć ponoć 1 drzwi od MM, prawda to?
Nie sądzę, Iron Helmet'a nie da raczej się zdobyć. To jest tak SoF.. Legenda i tyle.
Co do drzwi mm i tp. Nic takiego nie było, drzwi do mm są zamknięte i tak zostanie.


@top
Brak dowodów, szkoda fatygi. I tak nikt nie dostarczy dowodów że da się go zdobyć.
__________________

Time 4 Some Fun.



99% ludzi uważa że grafika jest najważniejszą częścią gry. Jeśli należysz do tego 1%, wklej to do podpisu.
Heatvich jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-06-2009, 19:00   #4433
Brecht
Użytkownik Forum
 
Brecht's Avatar
 
Data dołączenia: 03 01 2009
Lokacja: Gdańsk

Posty: 60
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Brecht
Profesja: Rookstayer
Świat: Antica
Poziom: 75
Brecht ma numer GG 3700633
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Heatvich Pokaż post
Nie sądzę, Iron Helmet'a nie da raczej się zdobyć. To jest tak SoF.. Legenda i tyle.
Co do drzwi mm i tp. Nic takiego nie było, drzwi do mm są zamknięte i tak zostanie.


@top
Brak dowodów, szkoda fatygi. I tak nikt nie dostarczy dowodów że da się go zdobyć.
Jakiego rodzaju dowodu potrzebujesz? Precyzyjnego spojlera jak go zdobyć? Chciałbyś...Zajrzyj tutaj: http://www.tibiacity.org/forum/album...pictureid=1473

Wiem i tak powiesz, że to fake. Tym paru osobom, które go mają nie zależy na uświadamianiu ciebie.
Brecht jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-06-2009, 19:10   #4434
Heatvich
Użytkownik Forum
 
Heatvich's Avatar
 
Data dołączenia: 14 01 2009
Lokacja: MyWorld

Posty: 257
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Harmonia
Poziom: 20
Skille: 18/21
Heatvich ma numer GG 666666shatan
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Brecht Pokaż post
Jakiego rodzaju dowodu potrzebujesz? Precyzyjnego spojlera jak go zdobyć? Chciałbyś...Zajrzyj tutaj: http://www.tibiacity.org/forum/album...pictureid=1473

Wiem i tak powiesz, że to fake. Tym paru osobom, które go mają nie zależy na uświadamianiu ciebie.
Nie kpij zemnie, widziałem setki takich zdjęć. Sam SS to żaden dowód
Ja mogę zrobić taką fotkę z mpa na krześle i co? Pstro.
__________________

Time 4 Some Fun.



99% ludzi uważa że grafika jest najważniejszą częścią gry. Jeśli należysz do tego 1%, wklej to do podpisu.
Heatvich jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-06-2009, 19:27   #4435
Farciasz
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 05 2009

Posty: 37
Stan: Usunięty
Strzałka

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez borekziom Pokaż post
Na meinie i na rooku są księgi napisane oczywiście po angielsku niektórzy studjują owe księgi , ja osobiście niejestem dobry z ang. więc tego nie robie najwięcej na rooku ksiąg można znaleść w bibliotece


Sprostowanie dla wszystkich !!!

Mianowicie wszystkie księgi są przetłumaczone na www.tibia.pl więc wystarczy poczytać tam , a nie trzeba tłumaczyć !!!

Możliwe że to już ktoś napisał , ale ja przypomnę bo nie przeczytałem jeszcze all tematu .
Farciasz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-06-2009, 19:28   #4436
Brecht
Użytkownik Forum
 
Brecht's Avatar
 
Data dołączenia: 03 01 2009
Lokacja: Gdańsk

Posty: 60
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Brecht
Profesja: Rookstayer
Świat: Antica
Poziom: 75
Brecht ma numer GG 3700633
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Heatvich Pokaż post
Nie kpij zemnie, widziałem setki takich zdjęć. Sam SS to żaden dowód
Ja mogę zrobić taką fotkę z mpa na krześle i co? Pstro.
Rzeczywiście szkoda czasu i cierpliwości aby przekonywać czternastolatka, że seks jest przyjemny. Nie pisz, że spędziłeś na Rookgaardzie wiele lat, bo praktycznie nic o nim nie wiesz. Nie uwierzysz, że psy robią kupy, dopóki w jedną nie wdepniesz.


P.S. tak dla wyjaśnienia używałem wyżej tzw. "metafor" - sprawdź w słowniku zanim coś palniesz.
Brecht jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-06-2009, 19:41   #4437
Farciasz
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 05 2009

Posty: 37
Stan: Usunięty
Strzałka

Ja słyszałem o osobie , która posiadała spike sworda na rokku ponieważ miała buty , które pozwalały chodzić po wodzie owe buty to Boots of Waterwalking
można je zobaczy na www.tibia.pl a oto opis , który znajduje się na stronie : "Mówi się, iż buty te umożliwiają poruszanie się z normalną prędkością w podwodnych terenach (Frozen Trench, Calassa)." .Słyszałem również że po zdobyciu Spike Sworda wyrzucił te buty do wody w obawie , że jak padnie <zginie> to może ktoś mu je zwędzić . Nie wiedział jednak , że to jest jedyny egzemplarz w całej tibi i tak zagineły te słynne buty .





____________________________
DAjcie nejm loka palx plax palx :/
Farciasz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-06-2009, 19:44   #4438
Farciasz
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 05 2009

Posty: 37
Stan: Usunięty
Strzałka

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Brecht Pokaż post
Rzeczywiście szkoda czasu i cierpliwości aby przekonywać czternastolatka, że seks jest przyjemny. Nie pisz, że spędziłeś na Rookgaardzie wiele lat, bo praktycznie nic o nim nie wiesz. Nie uwierzysz, że psy robią kupy, dopóki w jedną nie wdepniesz.


P.S. tak dla wyjaśnienia używałem wyżej tzw. "metafor" - sprawdź w słowniku zanim coś palniesz.

Tak zgadzam sie z tobą xD tylko , że niektórzy czternastolatkowie to wiedza xD .
Farciasz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-06-2009, 20:04   #4439
Luker's
Użytkownik Forum
 
Luker's's Avatar
 
Data dołączenia: 29 11 2008
Lokacja: Warszawa
Wiek: 34
Wpisy bloga: 1

Posty: 519
Stan: Niegrający
Profesja: Rookstayer
Gildia: Brak
Świat: Thoria
Poziom: 1
Skille: 10/10
Luker's ma numer GG 8570011
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Farciasz Pokaż post
Ja słyszałem o osobie , która posiadała spike sworda na rokku ponieważ miała buty , które pozwalały chodzić po wodzie owe buty to Boots of Waterwalking
można je zobaczy na www.tibia.pl a oto opis , który znajduje się na stronie : "Mówi się, iż buty te umożliwiają poruszanie się z normalną prędkością w podwodnych terenach (Frozen Trench, Calassa)." .Słyszałem również że po zdobyciu Spike Sworda wyrzucił te buty do wody w obawie , że jak padnie <zginie> to może ktoś mu je zwędzić . Nie wiedział jednak , że to jest jedyny egzemplarz w całej tibi i tak zagineły te słynne buty .





____________________________
DAjcie nejm loka palx plax palx :/
Człowieku? Ty głupi jesteś?
__________________

----------------- o LoLu... ------------------
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ruszek Pokaż post
Rybzor i Lukers to wyższa liga, oni z pospólstwem się nie zadają
Luker's jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-06-2009, 22:26   #4440
Szpec
Zbanowany
 
Data dołączenia: 22 11 2008
Lokacja: KrK

Posty: 119
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Kyra
Poziom: 97
Skille: 24/31
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Heatvich Pokaż post
Nie kpij zemnie, widziałem setki takich zdjęć. Sam SS to żaden dowód
Ja mogę zrobić taką fotkę z mpa na krześle i co? Pstro.

Tylko ze kazdy dobrze wie ze Darth posiada ten helmet.
Szpec jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 5 (zarejestrowanych: 0, gości: 5)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 16:18.


Powered by vBulletin 3