Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...

Pokaż wyniki sondy: Czy jestes za tym, aby na swiatach z Pvp byl pk na Rookgardzie?
Tak 107 46.72%
Nie 122 53.28%
Głosujących: 229. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 09-08-2004, 10:59   #1
aktus
Użytkownik Forum
 
aktus's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2004
Lokacja: Bezdomny z Gor Krańca Swiata
Wiek: 41

Posty: 392
aktus ma numer GG 6005132
Evul PvP on Rookgard

Co powiedzieli byscie jakby wprowadzono PvP na Rookgardzie?
Ja osobiscie bylbym calkowicie za ( oczywiscie na swiatach z PvP i wymuszonym PvP ). Dlaczego? Powoli zaczyna mnie juz meczyc nazywanie mojej 7 lev postaci na Rooku "fu***** noob", kiedy lowie sobie rybki przez gracza ktory ma jednoosobowego premiuma na 1 levie, denerwuje mnie to ze taki 1-2 levelowiec wejdzie i zacznie wybijac mobile z ktorymi obecnie "rozmawiam mechanicznie", denerwuje mnie rowniez liczne thiefowanie. A wiadomo... W takich wypadkach co pk to pk. Na zlodziei nie ma nic lepszego niz zgon.
Kilka razy zglaszalem pomysl wprowadzania czaszki dla zlodziei zeby mozna bylo ich pkowac bez red skulla i zeby inni wiedzieli ze to thief
aktus jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 09-08-2004, 11:09   #2
Fanfi
eX Moderator
 
Fanfi's Avatar
 
Data dołączenia: 20 09 2003

Posty: 666
Domyślny

PVP na rooku jest rzecza bezsennsowna po to jest wlasnie rook aby gracze nauczylis sie tam grac a tak nieswaidomy niczego gracz moglyby zostac zabity ( wiadomo ze wystepowaloby rowniez zabijanie za nic )
__________________
Do wyższych rzeczy jestem stworzony i dla nich winieniem żyć
Fanfi jest offline  
stary 09-08-2004, 11:19   #3
aktus
Użytkownik Forum
 
aktus's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2004
Lokacja: Bezdomny z Gor Krańca Swiata
Wiek: 41

Posty: 392
aktus ma numer GG 6005132
Domyślny

Jezeli ja przypadkowo sie missclickne i zaatakuje czyjegos mobka to go przestaje atakowac jak najszybciej i przeprosze playera.
Ktos kto postepuje jak szubrawiec na rooku raczej nie wyrosnie na normalnego playera na mainie, bedzie mial czeste zgony i sie bedzie dziwil i zalil ze znowu zabili go ci wstretni pk. Wielokrotne zglaszanie przeze mnie ze dany gracz lamie zasady tibii pozostalo bez odpowiedzi. Jezeli zostala by dodana czaszka to mozna by bylo marknac gracza. Za thiefong na mainia czesto jest nagroda w postaci pk. Jezeli ktos zostanie kilka krotnie zabity za thiefing, uzywanie niecenzuralnych slow wobec innych graczy typu f*****g noob etc etc, to sadze ze sie szybciej nauczy. W koncu metoda kija i marchewki powinna obowiazywac... az pierona chcialbym napisac o to zeby mnie zrobili gm...
aktus jest offline  
stary 09-08-2004, 11:23   #4
Fallorian Thennars
Użytkownik Forum
 
Fallorian Thennars's Avatar
 
Data dołączenia: 06 02 2004
Lokacja: Wołomin (respekt)
Wiek: 33

Posty: 90
Wyślij wiadomość przez ICQ do Fallorian Thennars Fallorian Thennars ma numer GG 5367727 Adres Jabbera do Fallorian Thennars
Domyślny

To nie jest najlepszy pomysł. A nawet powiedziałbym, że bardzo zły. Wiem, że złodziei i n00bów na Rooku jest bardzo dużo, ale...
No kurcze po prostu to zły pomysł jest.
Bardzo zły.
Wyobraź se PK na Rooku. Masz 3lvl, zabijasz szczury, a tu nagle Rookmaster PK na 13lvl wychodzi zza drzwi i zaczyna cie atakować. Zapewne nie spodobałoby ci sie.
__________________
Fallorian Thennars jest offline  
stary 09-08-2004, 11:29   #5
bryn
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 22 02 2004

Posty: 27
bryn ma numer GG 2364185
Domyślny

Nie, to nie mialo by sensu, tym bardziej ze na rooku nie ma depo (PK == koniec z twoimi itemami i kasa == na 6-8 levelach koniec gry)
bryn jest offline  
stary 09-08-2004, 11:34   #6
Gewof
Rybzor to moja dzifka
 
Gewof's Avatar
 
Data dołączenia: 08 01 2004
Wpisy bloga: 2

Posty: 694
Domyślny

Pomysl bez sensu, chyba po to jest rook zeby nauczyc sie grac, a nie po to zeby zostawac zabitym przez jakiegos PK, przeciez taki niedoswiadczony gracz nie ma zadnych szans z PK bo nie wie co robic, nie zna swiata, drog ucieczki, sopsobow na obrone... --.--
Gewof jest offline  
stary 09-08-2004, 12:06   #7
aktus
Użytkownik Forum
 
aktus's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2004
Lokacja: Bezdomny z Gor Krańca Swiata
Wiek: 41

Posty: 392
aktus ma numer GG 6005132
Domyślny

Istnieje cos takiego jak ban za pk. jezeli ktos zacznie pkowac w duzej ilosci to mu zrobia bana na imie/konto. sek w tym ze pierona czegos jas sie nie nauczy, tego jan nie bedzie umial, a z czytaniem zgloszen u gm jest chyba niepredko... na zabijanie pk tez sa sposoby. nawet slabsi gracze moga niejednokrotnie zabic pk, a jezeli pker zabija bez powodu, to wtedy on moze dostac po tylku od innych... Wedlug mnie gracze powinni sie uczyc zasad juz na samym poczatku. w tym momencie za zle zachowanie moze byc tylko uwaga ustna ( na ktora wiekszosc kretynow odpowiada f***** noob, you are dic****, f*** you itp itd ) ktora przewaznie nie skutkuje... powiedziec mu ze jest hunted on main? czesto sie pozniej takich dluuuugo szuka...

...
2. Statements
a) Insulting, racist, extremely right-wing, sexist, harassing or generally offensive statements.
...
5. Player Killing a) Excessive killing of characters who are not marked with a "skull" on worlds which are not PvP-enforced. Please note that killing marked characters is not a reason for a banishment.
...
aktus jest offline  
stary 09-08-2004, 12:21   #8
Nekrolityk
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 07 2004

Posty: 6
Domyślny o się nazywa myślenie optymistyczne

kurw* Nic nie rozumiecie . Na rooku powinno byc Pvp wg mnie bo to juz jest wkurw****** jak jakieś noobki mnie tu próbują oszukac np na trade miałem się zamienic na carlin sworda za 90Gp no i lol pokazał na trade pusty worek !mam już tego dosyć !!!!odru powinno się zajeb** taką postać co kradnie !! Bądźmy wszyscy za tym zeby byli Pk na rooku !!albo np fajnie jakby w mieście nie mogli się nawalać tylko poza miastemw tej kfesti jestem całkowicie za!!!!!!!!!CYA ALL
Nekrolityk jest offline  
stary 09-08-2004, 12:25   #9
dam007
Użytkownik Forum
 
dam007's Avatar
 
Data dołączenia: 22 10 2003
Wiek: 34

Posty: 75
Domyślny

Pomysł z PvP na Rooku jest oim zdaniem, totalną głupotą. Rook jest po to, by nowi gracze mogli poznać zasady gry. Wiadomo, tam takim 8lv by odbijało. Chodzili by i pk-owali kogo się da. Rozumie cię aktus, mnie akże denerwują ci pajace, którzy odgrażają mi się i klną jak nie wiem co. W dodatku pełno tam złodziei i nawet rata nie można w pojedynkę zabić, bo się kupa ludu zlatuje i go wali. Ale Rook trzeba przecierpieć. Ja już teraz, kiedy robię kolejne postacie olewam tych wszystkich Noobow. Niech se kradna te rzecy, niech se klną i wygrażają się. Jak będą chcieli, to pogadamy na Mainie.
dam007 jest offline  
stary 09-08-2004, 12:41   #10
aktus
Użytkownik Forum
 
aktus's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2004
Lokacja: Bezdomny z Gor Krańca Swiata
Wiek: 41

Posty: 392
aktus ma numer GG 6005132
Smutny

Ech... widze ze wiekszosc z was jest calkowicie antypk na rooku. Podam wam przyklad:
gracze na tibii i konkretnych swiatach to jest pewna jakas spolecznosc. kazdy gracz ma jakis tam level swiadczocy o jego jak gdyby wieku i statusie spolecznym. gracze od 1 do 8 leva sa jak gdyby w przedszkolu, w ktorym powini poznac zasady i prawa obowiazujace w swiecie. graczy powyzej 8 leva traktuje sie jako "doroslych" z pelnymi konsekwencjami.
w naszym normalnym swiecie rzeczywistym, jezeli osoba dorosla popelni jakies przestepstwo ( pkilling, thiefing, obrazanie kogos, przeklinanie, wyzywanie etc, etc.) zostanie ukarany. jezeli jakis czlowiek w przedszkolu zacznie sie bawic w kradniecie dajmy na to halogenow z aut, wybijanie szyb, terroryzuje innych, pkuje itp, zostanie rowniez ukarany czy tez zgodnie z tym co mowicie zostanie olany sikiem prostym bez zadnych konsekwencji "bo w sumie rookgard tak jak przedszkole powinno nauczyc zasad i postepowania". a wiadomo ze najlepiej poznac te zasady mozna lamiac je...
Taka mala dygresja. ktos kto w wieku 10-15 lat byl w izbie dziecka, izbie wytrzezwien, areszcie raczej nie rokuje na kogos kto w przyszlosci bedzie sie charakteryzowal calkowicie innym usposobieniem i podejsciem do innyhc/zycia/tibii... dla tego tez sadze ze gracze powinni sie uczyc zasad od samego poczatku z pelnymi konsekwencjami. moze wtedy skonczy sie ten denerwujacy noobing, bezsensowny pking i thiefing.


edit: re bryn a z jaka iloscia kasy startujesz na 1 levie? 1k gp? jakos jednak da sie zarobic...

Ostatnio edytowany przez aktus - 09-08-2004 o 13:01.
aktus jest offline  
stary 09-08-2004, 12:50   #11
Matiq
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 16 09 2003
Lokacja: z Krzesła przed kompem.
Wiek: 34

Posty: 253
Stan: Aktywny gracz
Imię: Mestarvind
Świat: Obsidia
Poziom: 8
Skille: ;x
Poziom mag.: xD
Matiq ma numer GG 9128383
Evul

Myślałem nad tym i doszedłem do wniokq ze wypas to by było
Matiq jest offline  
stary 09-08-2004, 13:35   #12
Doro
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 16 06 2004

Posty: 15
Domyślny

Nigdy ! Na rooku trzeba się uczyć, a jak ktoś cię wkurza to zabijesz go na mainie. No chybaże każdy gracz miałby limit jedego zabójstwa na 1 miesiąc Ale to i tak byłby bezsens.
Doro jest offline  
stary 09-08-2004, 13:38   #13
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

A niech sobie będzie PvP na rooku. I tak nikt nikogo nie zabije. Bo jak? Ile czasu by to trwało? Ze skillami 20/20 i kataną? Nie rozśmieszajcie mnie.
Litawor jest offline  
stary 09-08-2004, 13:40   #14
Luke Skywalker
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

PvP na Rooku?! Byłoby masowe huntowanie na 1lvlowców. I jak taki newbie może poznać Tibię? Całkowity bezsens. Dobrze, że CIPy nie mają zamiaru tego urzeczywistnić.
 
stary 09-08-2004, 13:48   #15
Diamentowe Ostrze
Użytkownik Forum
 
Diamentowe Ostrze's Avatar
 
Data dołączenia: 18 09 2003
Wiek: 37

Posty: 191
Stan: Na emeryturze
Imię: Kael Alon
Profesja: Elite Knight
Gildia: Valandux
Świat: Celesta
Poziom: 52
Skille: 78/74
Poziom mag.: 6
Diamentowe Ostrze ma numer GG 1161136
Domyślny

Wprowadzenie pvp na rookgradzie to bardzo zly pomysl...
po 1 gracze ktorzy dopiero zaczeli grac, mogliby ginac juz na 1lvlu i uznaliby tibie za porabana gre.
po 2 tak mocno Cie boli gdy ktos mowi Ci fu... noob? ile razy mnie tak wyzywali, inteligentny gracz bedzie wiedzial ze nie jestes noobem.
po 3 zadko sie zdaza zeby ktos wyzywal kogos za zupelne NIC
po 4 pvp masz na mainie, a skoro chcesz miec pvp na rookgardzie to znak ze nie radzisz sobie z graczami na mainie i chcesz sie wyzywac na rooku.
__________________
Diamentowe Ostrze jest offline  
stary 09-08-2004, 14:00   #16
Nekrolityk
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 07 2004

Posty: 6
Domyślny Aktus

Aktus , zgadzam się z tobą i jeszcze na dodatek popieram cool
Nekrolityk jest offline  
stary 09-08-2004, 14:52   #17
bryn
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 22 02 2004

Posty: 27
bryn ma numer GG 2364185
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nekrolityk
jakieś noobki mnie tu próbują oszukac np na trade miałem się zamienic na carlin sworda za 90Gp no i lol pokazał na trade pusty worek !mam już tego dosyć !!!!odru powinno się zajeb** taką postać co kradnie !!
Kto tu cos kradnie? Istnieje przycisk 'Reject', a pozniej mozna szanownemu panu cos wytlumaczyc, zeby wyszedl na ludzi...
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nekrolityk
albo np fajnie jakby w mieście nie mogli się nawalać tylko poza miastemw tej kfesti jestem całkowicie za!
Tak zeby nikt nie widzial, co?

edit - re: aktus: ja jak zalicze deada na rooku to przewaznie usuwam postac i robie nowa, wole grac od poczatku niz odrabiac straty

Ostatnio edytowany przez bryn - 09-08-2004 o 14:57.
bryn jest offline  
stary 09-08-2004, 15:58   #18
aktus
Użytkownik Forum
 
aktus's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2004
Lokacja: Bezdomny z Gor Krańca Swiata
Wiek: 41

Posty: 392
aktus ma numer GG 6005132
Domyślny

a ja tam wole jak najszybciej opuscic rooka. kasa to w sumie zaden problem, poniewaz mozna sie dorobic na szczurach...co do masowego huntu na 1lev... masowo pkuj 8 lev na mainie i zobaczymy jak zaleko zajdziesz... nawet jak jestes bossu na 1000 levie to sie znajdzie sposob... jak nie sd to gm... zawsze jest jakis sposob na pk... pierwszy raz na mainie zginolem pytajac o droge do depo... dostalem klepe od jakiegos paldka i "You are dead." sadzisz ze wesolo mi bylo? welcome to 7th lev?
aktus jest offline  
stary 09-08-2004, 16:01   #19
Maniak Ziomek = )
Guest
 

Posty: n/a
Szczęśliwy

50 % / 50% = ?
 
stary 09-08-2004, 16:10   #20
The_FaLLen
Użytkownik Forum
 
The_FaLLen's Avatar
 
Data dołączenia: 29 04 2004
Lokacja: Gdańsk
Wiek: 36

Posty: 204
Stan: Na emeryturze
The_FaLLen ma numer GG 1972913
Brak ikony

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Fanfi
PVP na rooku jest rzecza bezsennsowna po to jest wlasnie rook aby gracze nauczylis sie tam grac a tak nieswaidomy niczego gracz moglyby zostac zabity ( wiadomo ze wystepowaloby rowniez zabijanie za nic )
Pozatym na rooku darmage jest taki maly ze musial bys goscia z godzinę bić.
The_FaLLen jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 23:27.


Powered by vBulletin 3