Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Mainland

Notki

Mainland Wielki i tajemniczy kontynent... Tutaj odkrywamy jego tajemnice...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 14-08-2007, 14:09   #1
Gissil
Użytkownik Forum
 
Gissil's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2007
Lokacja: Sieradz

Posty: 15
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Ascalonder
Profesja: Paladin
Świat: Xerena
Gissil ma numer GG 7601295
Domyślny RS'y-czyli bezmyslne maszyny do Pkowania

Ostatnio gralem moim pallkiem na Xerenie ,trenilem w takim ciemnym zakatku

a tu nagle jakis Rs-29 level zaczyna na mnie szarzowac (oczywiscie na dista)

po 5 minutach wchodzenia i schodzenia ze schodkow pewno mu sie znudzilo i sobie poszedl

I to wlasnie jedna z rad ( jak pozbyc sie Rs'a )

Prosze , abyscie umieszczali swoje porady: JAK SIE POZBYC RS'a
Gissil jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 14-08-2007, 14:31   #2
The Shodow
Użytkownik Forum
 
The Shodow's Avatar
 
Data dołączenia: 22 07 2005

Posty: 242
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Jak to jak sie pozbyc RS'a? Poczekaj miesiac, to sie pozbedziesz
The Shodow jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-08-2007, 14:32   #3
_Roly_
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

grac na non-pvp albo uciec do pzta
  Odpowiedz z Cytatem
stary 14-08-2007, 14:47   #4
Gissil
Użytkownik Forum
 
Gissil's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2007
Lokacja: Sieradz

Posty: 15
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Ascalonder
Profesja: Paladin
Świat: Xerena
Gissil ma numer GG 7601295
Domyślny

Dobra , Dobra ale ja mowilem jak pozbyc sie Rs'a ktory cie goni ;]

A nie takiego ktorego ty masz

Przeciez wiem ze mozna grac na non-pvp

mozna tez grac na rooku

UWAGA PKEr Ewakuacja !!!
Gissil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-08-2007, 15:03   #5
Patay
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 07 2007

Posty: 121
Domyślny

Najlepszą obroną jest atak ... i tyle
Patay jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-08-2007, 15:15   #6
Gissil
Użytkownik Forum
 
Gissil's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2007
Lokacja: Sieradz

Posty: 15
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Ascalonder
Profesja: Paladin
Świat: Xerena
Gissil ma numer GG 7601295
Domyślny

dobrze powiedziane tylko jak ten RS ma 10 leveli wiecej ?

Ostatnio edytowany przez Gissil - 14-08-2007 o 15:16.
Gissil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-08-2007, 15:45   #7
bartek8808
Użytkownik Forum
 
bartek8808's Avatar
 
Data dołączenia: 02 08 2006
Lokacja: Jawor
Wiek: 35

Posty: 242
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Vire
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Witam

No więc pytacie jak pozbyć się pekera?
Jako pierwszy krok należy ocenić sytuację ilu jest pekerów, jakie mają lvle, czy mają dobre pvp i czy są przygotowani do walki.
Jeżeli jest jeden peker to nie ma problemu, gdyż sami możemy pokonać napastnika nawet jeżeli ma 10 lvli więcej. Po pierwsze należy zachować zimna krew Walkę podejmujemy oczywiście tylko wtedy, jeżeli jesteśmy odpowiednio przygotowani. Mam na myśli sporą ilość UH, mf a także inne rzeczy przydatne to walki z pekerami (fire bomby, m walle, destroy fieldy, garnki). Bardzo przydatny jest również kolega w VIP, na którego zawsze można liczyć i który szybko zareaguje. Pekerzy zazwyczaj nie mają sporego wyposarzenia, więc najczęściej dosyć szybko padają

W moim przypadku, jeżeli peker mnie zaatkował (również w grupie) najczęściej padał lub udało mu się uciec z tego powodu iż był dużo szybszy. Nawet na Time Ringu i Utani Hur nie mogłem go dogonić.

Jeżeli jest sporo atakujących i masz nikłe szanse przeżycia proponuję znaleźć jak najszybciej jakieś schody, drabinkę lub odgradzać się m wallami lub garnkami w jakimś wąskim przejściu. Oczywiście gdy mamy na to czas informujemy swoich znajomych o zaistniałej sytuacji

Podsumowując najważniejsze jest zachowanie zimnej krwi oraz posiadanie dużo run leczących lub manafluidów. Proponuję również poćwiczyć swoje pvp (najlepiej z kolegami z rl tibii) na jakimś dobrym pvp enforced, który najlepiej odzwierciedla rl tibie.

Mam nadzieję, że ten post pomoże komuś w przyszłości obronić sie przed atakiem "złych ludzi"
bartek8808 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-08-2007, 22:24   #8
Times
Użytkownik Forum
 
Times's Avatar
 
Data dołączenia: 26 03 2005
Lokacja: Wrocław
Wiek: 32

Posty: 389
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Guardia
Poziom: 44
Poziom mag.: 45
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez bartek8808 Pokaż post
Witam

No więc pytacie jak pozbyć się pekera?
Jako pierwszy krok należy ocenić sytuację ilu jest pekerów, jakie mają lvle, czy mają dobre pvp i czy są przygotowani do walki.
Jeżeli jest jeden peker to nie ma problemu, gdyż sami możemy pokonać napastnika nawet jeżeli ma 10 lvli więcej. Po pierwsze należy zachować zimna krew Walkę podejmujemy oczywiście tylko wtedy, jeżeli jesteśmy odpowiednio przygotowani. Mam na myśli sporą ilość UH, mf a także inne rzeczy przydatne to walki z pekerami (fire bomby, m walle, destroy fieldy, garnki). Bardzo przydatny jest również kolega w VIP, na którego zawsze można liczyć i który szybko zareaguje. Pekerzy zazwyczaj nie mają sporego wyposarzenia, więc najczęściej dosyć szybko padają

W moim przypadku, jeżeli peker mnie zaatkował (również w grupie) najczęściej padał lub udało mu się uciec z tego powodu iż był dużo szybszy. Nawet na Time Ringu i Utani Hur nie mogłem go dogonić.

Jeżeli jest sporo atakujących i masz nikłe szanse przeżycia proponuję znaleźć jak najszybciej jakieś schody, drabinkę lub odgradzać się m wallami lub garnkami w jakimś wąskim przejściu. Oczywiście gdy mamy na to czas informujemy swoich znajomych o zaistniałej sytuacji

Podsumowując najważniejsze jest zachowanie zimnej krwi oraz posiadanie dużo run leczących lub manafluidów. Proponuję również poćwiczyć swoje pvp (najlepiej z kolegami z rl tibii) na jakimś dobrym pvp enforced, który najlepiej odzwierciedla rl tibie.

Mam nadzieję, że ten post pomoże komuś w przyszłości obronić sie przed atakiem "złych ludzi"
No wiesz.. Trzeba pamiętać że nie każdy idący potrenować, szczególnie pallkiem bierze ze sobą tony run ofensywnych, garnki. Oczywiście każdy biegający na świecie pvp przy zdrowych zmysłach bierze ze sobą trochę UHów i manasów, no ale bez przesady, żeby całego capa zawalić runkami? Na trening bierze się jedzenie i w przypadku pallka spery lub kamienie.

Napisałeś że "Pekerzy zazwyczaj nie mają sporego wyposarzenia". Jak to nie ? Chyba specjalnie idą popekować więc ładują się na fulla runami ofensywnymi, manasami UHami i czymś tam jeszcze. Walka z przygotowanym PK i niczego niespodziewającym się graczem zazwyczaj nie kończy się dobrze dla tego drugiego. Nawet jeśli ten pierwszy jest dwadzieścia leveli niżej.

@topic

Trzeba zachować zimną krew i nie bać się biec w jego stronę. Na pewno nie możemy atakować ponieważ wtedy stracimy możliwość wejścia do PZ co w takich chwilach decyduje o śmieci lub życiu. Trzeba trzeźwo myśleć i biec w stronę ludzi, a nuż znajdzie napotkamy kogoś z wyższym levelem który nie lubi Pekerów. Najlepszymi miejscami są miasta, jeśli goni Cię PK uciekaj do miasta. Raczej zostawi Cię pod bramami, bojąc się że zginie i zobaczy dużo go ludzi, którzy mogą zrobić z nim porządek. Jeśli gdzieś trenujesz albo expisz warto zorientować się czy gdzieś pobliżu nie ma hlvl, którego można poprosić o pomoc w razie czego. Jeśli mamy dobre podejście do sprawy i wiemy co robić, PK nie musi stanowić dla nas aż tak dużego zagorzenia.
__________________
<unknown> jak bedzie po angielsku 'Jezus Chrystus na smierc skazany'?
<kitty> 'Jesus Christ Prison Break'?

Ostatnio edytowany przez Times - 14-08-2007 o 23:51.
Times jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-08-2007, 20:54   #9
Obywatel
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 07 07 2007
Lokacja: Słupsk (5km od przyszłej Tarczy)
Wiek: 34

Posty: 20
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Antica
Poziom: 93
Skille: 85/59
Domyślny

Cóż, mnie rzadko tacy atakują, ale najczęściej wystarcza jedna SD ( w moim przypadku) i jest spokój (bo walnie mu 170-200 +/-).

A bez paru uh`ow i mf`ow to z depo nie wychodz . Nawet na zwykłym świecie (tzn. bez żadniej typikacji "...-pvp" lub "pvp-...").
__________________
Nie dodam cię do moich znajomych na naszej-klasie!
OTS. To chyba moje drugie imię...
Obywatel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-08-2007, 13:24   #10
Seiya
Użytkownik forum
 
Seiya's Avatar
 
Data dołączenia: 10 05 2007

Posty: 8
Seiya ma numer GG 3240263
Domyślny

Ja wole nie walczyć z RSami bo uwale jednego zarazprzybiegną jego kumpla i się zacznie zabawa: pay or die
Seiya jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-08-2007, 20:24   #11
Dziki_Osiol
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 28 06 2007
Lokacja: Kołobrzeg

Posty: 148
Profesja: Elite Knight
Świat: Refugia
Poziom: 165
Skille: 666/69
Poziom mag.: 8
Domyślny

najlepiej jest po prostu run,run (jesli wiemy ze nie mamy szans)
albo go porzadnie pokarac ( nie zabijac,gdyz to mu da czas na zebranie kumpli i powrot)i zostawic...wiekszosc pkerow po stracie kilku-kilkunastu uhów da nam spokój i pojdzie szukac latwiejszego celu... xD
Dziki_Osiol jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-08-2007, 20:33   #12
Varmoren
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Hmm...Jak "NAJSZYBCIEJ" sie pozbyć pekera ? Daj mu się zabić to się pojawisz daleko od niego w świątyni
  Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 07:00.


Powered by vBulletin 3