Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 28-07-2006, 14:48   #1
- Prodigy -
Użytkownik Forum
 
- Prodigy -'s Avatar
 
Data dołączenia: 03 07 2006

Posty: 575
Domyślny Flora - czyli drobne wywody o Rookgaardu "Faunie" (?)

Witam!


W związku z tym, że ostatnio temat "Odpowiedź na zagadki Rooka~", został nieco zaśmiecony, powstało sporo niepotrzebnego spamu i offtopu, a chaos i kłótnie nie sprzyjają bynajmniej miłej lekturze, postanowiłem nieco rozluźnić atmosfere (starając się przy tym nie schodzić zbyt z tematu - co wcale łatwe nie jest...), tym oto mini-artykułem traktującym o Florze Rookgaardu. Zainspirowany poniekąd książką o jakże prostym tytule (The fauna (?!) of Rookgaard), oraz kilkoma innymi faktami uznałem, że warto bliżej przyjrzeć się otaczającemu nas na co dzień światu roślin wszelakich . Niniejszy artykuł NIE należy traktować jako próbę zbliżenia się w jakikolwiek sposób do Spike Sworda, czy innej omawianej w tym temacie tajemnicy, lecz jako... <Hmmm...> drobny element RPG ? Możliwe. Odbiór poniższego tekstu zależy od czytającego, lecz w moim zamyśle miał on (tekst) stanowić drobną przerwę w nudnym ciągu, na przemian wypisywanych: "Mino Mag, Spike Sword, Ghoul, Mino Mag, Spike Sword, Ghoul, itd...". Jeśli ktoś z Was jeszcze widzi lukę, między ww. słowami to właśnie tym tekstem postaram się tą lukę wypełnić garścią mniej lub bardziej ciekawych informacji. To tyle, odnośnie wstępu - czas przejść do głównej treści, stanowiącej trzon (O, widzicie ? Jaki 'roślinny' wstęp mi wyszedł ? ) całego artykułu.



Jak już wyżej wspominałem, jedną z rzeczy, która zainspirowała mnie do przedstawienia tego tekstu, jest książka. Książka, którą możemy znaleźć w biblioteczce na Rooku.



TEKST




One of the native trees of this isle is the rookiepine. This tough tree grows almost everywhere and can withstand the common storms in the harsh winter. Another tree you can find is the dwarfenoak. The smaller cousin of the Tibian oak is a fast growing tree and so the most common wood supply on rookgaard as well as on the continent. Only botanist can distinguisch the dwarfenoak from the strange rookgaard bananatree. On rookgaard there is an oaklike plant which fruits resemble Bananas in shape and taste that much. Noone can make out the difference of the fruits. To all persons without knowledge in botanology the only hint to find a bananatree is the witheblossom flower that often seems to live in a kind of symbiosis with the cherry tree. The dragontongue plant is easily spotted by its deep red blossoms and rumored to be an useful reagent in various alchemical potions. The swampplants are that numerous and various that we didn't have a chance for an extensive classification.


Pokusiłem się o jej koślawe przetłumaczenie . Ale trzeba Wam wiedzieć, że nie starałem się tłumaczyć wszystkiego 'słowo w słowo' i niejednokrotnie może się zdarzyć, że moje tłumaczenie nieco odbiega od 'słownikowego' tłumaczenia. Zależało mi, żeby treść była jasna. W kilku miejscach pominąłem też kropki i scaliłem zdania w jedno, dłuższe, połączone jakimś spójnikiem lub przecinkiem. Tłumaczenie nie jest oczywiście całkowicie wolne od błędów, więc wszelka krytyka jest zbędna - mam świadomość, że w kilku miejscach mogłem się pomylić. Lepiej będzie, jeśli ktoś po prostu mnie poprawi, a ja zedytuję post (dopiski w nawiasach są moje, oczywiście).



TŁUMACZENIE




Jednym z okolicznych drzew (*1) na tej wyspie jest Rookiepine (Rook-sosenka ). To jakże wytrzymałe drzewo rośnie niemal wszędzie i potrafi przeciwstawić sie nawet częstym burzom (tu bardziej - śnieżnym zawieruchom) w czasie ostrej zimy. Kolejnym drzewem, które możecie znaleźć (na Rooku) jest Dwarfenoak (krasnoludzki dąb). Ten mniejszy kuzyn "tibijskiego dębu" to szybkorosnące drzewo, będące głównym źródłem zaopatrzenia w drewno zarówno dla Rookgaardu, jak i dla Mainlandu. Tylko botanista może odróżnić Dwarfenoak od dziwnego Rookgaardiańskiego (*2) drzewka bananowego, gdyż na Rooku jest "Dębo-podobna" roślina, której owoce bardzo przypominają banany, zarówno kształtem, jak i smakiem i nikt (oczywiście nie licząc rzeczonego botanisty!) nie jest w stanie znaleźć różnic między owocami tych drzew. Dla wszystkich osób, które nie mają pojęcia o botanice jedyną wskazówką, mogącą pomóc w znalezieniu drzewka bananowego jest kwitnący na biało kwiatek (*3), który często wydaje się żyć w pewnym rodzaju symbiozy z drzewkiem wiśniowym (*4). Dragontoungue (Smoczojęzyk) jest łatwo zauważalny, dzięki jego ciemnoczerwonym kwiatom. Mówi się, że jest on użytecznym odczynnikiem w rozmaitych miksturach chemicznych. Bagienne rośliny występują w tak ogromnych ilościach i są tak różnorodne, że nie dalibyśmy rady ich konkretnie (*5) sklasyfikować.




*1 - Okolicznych - w tym kontekście chodzi o drzewa charakterystyczne dla tej okolicy, naturalne - będące od zawsze, żeby nie napisać "tubylcze"
*2 - Przepraszam, ale nie wiem jak brzmi prawidłowa przymiotnikowa odmiana słowa Rookgaard - może Rookgaardowego - naprawdę nie wiem, więc napisałem - jak napisałem...
*3 - "Kwitnący kwiatek" - tak, wiem. Masło maślane, ale nie znalazłem lepszego określena. Będę wdzięczny, jeśli w tym momencie darujecie mi formę i zajmiecie się treścią
*4 - "Wskazówką dla poszukiwaczy drzewka palmowego są kwiaty, które żyją zazwyczaj w symbiozie z drzewkiem wiśniowym" - może mi to ktoś wytłumaczyć ? Owszem, w pobliżu palm, na Rooku rosną białe kwiaty, ale co mają do tego drzewka wiśniowe ? Skoro ma to pomóc w znalezieniu palmy, to niech piszą o palmach. Nie wydaje mi się, żeby był to błąd autora książki, tylko moje błędne rozumowanie. I liczę, że ktoś wytłumaczy dokładniej, co było zamysłem autora, który napisał tak, a nie inaczej, a wtedy ja zedytuję mój post. Jak zwykle okaże się pewnie, że to mój mały rozumek zawinił, a nie CipSoft
*5 - "extensive", znaczy dosłownie tyle, co "obszerny, rozległy". Chodziło tu o to, że autorom po prostu nie nie chciałoby się opisywać wszystkich gatunków bagiennych roślinek, bo jest ich tyle, że pewnie brakło by im na to życia . Mimo wszystko uważam, że słowo "konkretnie", tez nie jest złym określeniem.




PRZEMYŚLENIA



Zwróćcie uwagę, że autorzy książki w przypadku większości przedstawionych roślin nie przedstawiają potocznych nazw, jakie nam ukazują się po kliknięciu "Look" na daną roślinkę, lecz nazwy stosowane w terminologii botanicznej, jak np: "Smoczojęzyk", czy "Rooksosenka" (to są moje tłumaczenia (choć Smoczojęzyk zasugerował Nosane . Dosłownie raczej nie dało się przetłumaczyć tych nazw...).
Tak więc - nie wiemy o jaką roślinę chodziło im, gdy pisali o wyżej wymienionych. Pozostaje nam jedynie domyślać się, że Rooksosenka, to drzewo najbardziej zbliżone wyglądem do sosny, a Smoczojęzyk ? Gdzie na Rooku występuje coś z "czerwonymi kwiatami" ? Ja do tej pory, spotkałem się jedynie z tym oto czerwonym kwiatem:
Jest to Heaven Blossom i występuje w kilku miejscach na Rooku. Jak widać w zaznaczonym przeze mnie fioletowym kolorem tekście, Dragontongue jest uznawany za składnik mikstur chemicznych (magicznych?). Loui, odpowiednio 'zagadany' odpowie nam, że szukał ziół. Niestety Heaven Blossom nie da się podnieść z ziemi, więc wszelkie próby przyniesienia tego kwiatu do jakiegokolwiek NPC nie mają sensu. A opis owej rośliny, jako składniku mikstur był prawdopodobnie, jedynie elementem RPG.

***

W książce jest również mowa o Dwarfenoak. Tak naprawdę nie wiadomo, skąd to drzewo wzięło się na Rooku. Czyżby znowu Amber ? Wątpie... Jeśli ktoś nie wie, o jakim drzewie mowa to zamieszczam jego screen -
Ów "Krasnoludzki Dąb", rośnie przy zachodniej ścianie sklepu Toma, po stronie zagrody z owcami i jest jedynym takim okazem na całej wyspie Rookgaard. Mimo poszukiwań nie udało mi się ustalić 'genesis' tego drzewa. Z tekstu dowiadujemy się, że drzewo to jest powszechnym źródłem drewna, zarówno na Rooku jak i na Mainlandzie. Co do Mainlandu to się zgodze, ale na Rooku ? Jedno drzewko zaopatrza wioske w drewno ? Faktycznie - jego regeneracja musi być nieziemsko szybka

Szkoda, że ta książka opisuje tak mało roślin występujących na Rooku, bo chętnie poczytałbym jeszcze o właściwościach kwiatków, po których na codzień depczę, biegając sobie do sklepu Lecz to, że książka nie opisuje więcej gatunków nie oznacza, że na tym mój tekst ma się skończyć. Trochę własnej woli...



THE BANANATREE STORY...



Jak wszsytkim dobrze wiadomo, na Rooku mamy okazję zdobyć banan, wykonując prosty quest. Sporej części (choć może już nie wszystkim...) wiadomo też, że drzewko palmowe pojawiło się na Rooku po tym, jak Amber przywiozła jego nasionka z Mainlandu. Ale... ta, znana wszystkim palma, nie jest jedynym drzewkiem z tego gatunku na Rooku ! Inny okaz, tej jakże egzotycznej rośliny, możemy spotkać również po stronie, dostępnej wyłączne graczom z PACC. A co najciekawsze, z tej palmy również możemy zerwać banana, oczywiście pod warunkiem, że nie zrobiliśmy tego wcześniej po stronie dla FACC

I tu należy postawić pytanie - skąd druga palma wzięła się na drugim końcu Rookgaardu? Czyżby 'rozsiała się' ? Wiatr zaniósł jej nasiona, czy też jakiś mały owad ? Możliwe też, że Amber osobiście ją tam posadziła, będąc pewnego razu w tej okolicy (ciekawe czy dalej ma PACC... ).
Banan, którego zrywamy z wspomnianej palmy dla graczy posiadających Premium Account nie różni się niczym od banana z palmy dla FACC. Waży tyle samo i ma te same właściwości. Ba! też jest żółty! Który z tych questów jest łatwiejszy ? Cóż... to zależy, czy komuś jest łatwiej zdobyć 2 lvl i przemierzyć kawałek wyspy, czy też zdobyć na 1 lvlu 3 skrzynki potrzebne do wyjścia na skałę i przejść przez niemałą liczbę potworów. Ale... zeszliśmy z tematu botaniki. A skoro zeszliśmy, to jeszcze przez chwile nie wracajmy, korzystając z okazji Chciałem tylko dodać, że nie wydaje mi się, by drugie drzewko bananowe miało jakieś szczególne znaczenie, czy też powiązania z Spike Swordem, itp. Ale jeśli ktoś usilnie będzie starał się to sprawdzić.. voila! Droga wolna.



GODNE UWAGI ROŚLINY




Swego czasu, sporo było też kontrowersji wokół rośliny (a raczej chwastu...) Moonflower. A kontrowersje były dlatego, że spora liczba osób twierdziła, że to co przedstawia ten obrazek, to nie błąd graficzny, tylko ... (w miejsce kropek wpisz dowolną poszlakę, dot. Mino Maga, Spike Sworda, etc...). Ostatecznie nikt niczego nie odkrył, a bezużyteczny (i brzydki!) kwiatek dalej palęta się pod nogami mieszkańców Rookgaardu. Ciekawe jest też to, że pojedyńcze okazy tego chw... tzn. kwiatu można zabrać wraz ze sobą. Mimo to, żaden NPC o niego zapytany, nie ma raczej nic do powiedzenia.

***

Jednym z innych znanych kwiatów jest Honeyflower. Dobrze znany wszystkim z questa na Wasp Tower. Jest on jedną z trzech najrzadziej spotykanych na Rooku roślin (Bananatree, Dwarfenoak, Honeyflower) i NPC Lee'Delle potrafi to docenić . Ciekawostką jest też to, że potwory NIE przejdą po tym kwiatku (Hmmm... żal im zdeptać, czy aż tak okropny zapach ? Nie wiem - staram się trzymać nos w odległości 50 cm od monitora ), co czyni go szczególnie cennym dla Rookstayerów, którzy cenią sobie każdy jeden punkt cap. i wykorzystują je do zasłaniania się przed potworami, czy też trapowania. Poza tym, nie ma on raczej żadnych szczególnych właściwości...

***

Kolejną rośliną, która wykazuje jakąkolwiek interakcję na wyspie Rookgaard, jest pospolity krzew z jagodami, który uratował życie niejednemu wędrowcy, który wyruszył na łowy bez własnych zapasów jedzenia i został zatruty przez węża bądź pająka. I choć jeden owoc z takiego krzewu regeneruje nasze życie zaledwie przez 12 sekund to mała waga i powszechna dostępność rekompensują krótki czas działania. Ponadto nadmiar zebranych jagód, możemy sprzedać u NPC Lily, która za 5 owoców oferuje nam 1gp. Po stronie dla graczy PACC krzewy z jagodami posadzone są w 5 rządkach i każdy przechodzący nieopodal podróżny może je sobie zerwać, gdy ma na to ochotę . Za ciekawostkę można uznać to, że czasami na krzaczkach jagody wyrastają "jedna na drugiej". Tzn - jeśli nie zerwiemy wszystkich jagód na raz (tylko np. 2), po pewnym czasie na krzaczku wyrosną nowe jagody, a pozostawione przez nas wciąż będą wisiały Wygląda to tak...



PODSUMOWANIE




To chyba wszsystkie informacje jakie udało mi się zgromadzić o florze Rookgaardu. Może i to nie wiele, ale wystarczająco, aby choć na chwilę oderwać myśli od drewnianego znaku z napisałem "Only the humble (...)" Warto nadmienić, że w tekście skupiłem się jedynie na roślinach, które mają jakieś znaczenie w grze, lub były tematem rozmów. Na Rooku jest wiele, wiele więcej roślin, lecz naprawdę Wielkanoc (jeśli ktoś czyta ten tekst właśnie w Wielkanoc, to niech zmieni sobie na "Boże Narodzenie") by mnie zastała, gdybym chciał je wszystkie tu wymienić i opisać. Jednak jeśli ktoś chce, to tutaj umieszczam listę wszystkich występujących na Rooku roślinek.
Ktoś spyta dlaczego jakiś tekst o roślinkach zamieściłem w temacie o Rooku, a nie np. w propozycjach artykułów do gazetki Hunted ?

- Tematyka tego artykułu dotyczy tylko i wyłącznie Rookgaardu, więc zamieszanie go na innych podforach (czyt. "potworach" ) chyba mija się z celem. A na podforum"Tajemnice Rookgaardu" nie ma żadnego tematu, typu "Role Playing", bądź "Rook Articles", w których użytkownicy mogliby umieszczać swoje prace, a w dziale "Hunted" już kompletnie nie mam po co tego tekstu umieszczać, bo wydaje mi się, że raczej nikogo poza mieszkańcami Rooka ten tekst nie zainteresuje... o ile wogóle kogokolwiek zainteresuje... .

***

Zdaje sobie też sprawę, że umieszczony tu artykuł, zostanie po pewnym czasie wyparty przez nowe tematy i utonie w morzu kolejnych teorii, po czym odejdzie w zapomnienie, ale choć Ci, którzy go przeczytają dowiedzą się może czegoś, a ja będę czerpał z tego satysfakcję . Tak więc... mam nadzieję, że tą krótką, botaniczną wycieczką udało mi się zainteresować kogokolwiek poza moim kotem, który cały czas gapił się w monitor, gdy stukałem w klawiaturę.


Pozdrawiam!
Pell




PS: Niniejsze linki dedykuję Knightmare'owi:

http://en.wikipedia.org/wiki/Fauna
http://en.wikipedia.org/wiki/Flora
http://pl.wikipedia.org/wiki/Fauna
http://pl.wikipedia.org/wiki/Flora
http://de.wikipedia.org/wiki/Fauna
http://de.wikipedia.org/wiki/Flora

I może mi ktoś powiedzieć, dlaczego książka o florze, zaczyna się od słow "The fauna of Rookgaard..." ?
__________________
You have the strongest armour, because you are the weakest.


Ostatnio edytowany przez - Prodigy - - 31-07-2006 o 20:46.
- Prodigy - jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 28-07-2006, 14:53   #2
Milan ognia
Użytkownik Forum
 
Milan ognia's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2005
Lokacja: Rookgaard / Gorzów Wlkp.
Wiek: 32

Posty: 668
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Świat: Antica
Poziom: 43
Milan ognia ma numer GG Dam na Pw... może.
Pergamin No... No... Nice xD

Ładnie, przejrzyście. Wreszcie jakiś temat który nie jest listą ani czymś o Spajk Słordzie. Ładnie. Przyda się tym, co lubią elementy fantastyki oraz 'klimatów'.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dobo Pokaż post
@Thoro
ROTFL, Twoje posty są głupsze niż ustawa przewiduje, gratulacje.
Ogólnie to spadaj, nikt nie wierzy w te spedalone bajki, poza tym, jak takiś eko, to wyłącz komputer, bo energia elektryczna u nas pochodzi w większości z węgla .
Milan ognia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-07-2006, 16:01   #3
nosane
Użytkownik Forum
 
nosane's Avatar
 
Data dołączenia: 08 06 2006

Posty: 96
Domyślny

Bardzo ciekawy artykuł, można się dowiedzieć kilku interesujących faktów i teorii :). Takie teksty na pewno bardzo pomagają w odczuwaniu klimatu gry ;).

Cytuj:
"Wskazówką dla poszukiwaczy drzewka palmowego są kwaity, które żyją zazwyczaj w symbiozie z drzewkiem wiśniowym" - może mi to ktoś wytłumaczyć ? Owszem, w pobliżu palm, na Rooku rosną białe kwiaty, ale co mają do tego drzewka wiśniowe ? Skoro ma to pomóc w znalezieniu palmy, to niech piszą o palmach. Nie wydaje mi się, żeby był to błąd autora książki, tylko moje błędne rozumowanie. I liczę, że ktoś wytłumaczy dokładniej, co było zamysłem autora, który napisał tak, a nie inaczej, a wtedy ja zedytuję mój post. Jak zwykle okaże się pewnie, że to mój mały rozumek zawinił, a nie CipSoft
Myślałem na tym trochę i muszę powiedzieć, że wątpie aby tu twój "rozumek" zawinił ;). Wydaje mi się, że to jest po prostu bardziej takie "a propos", niż jakaś konkretna wskazówka. W każdym razie nie znalazłem nigdzie drzewka wiśniowego, choć takie odkrycie uszczęśliwiłoby niejednego "zbieracza" :).
Cytuj:
Przepraszam, ale nie wiem jak brzmi prawidłowa przymiotnikowa odmiana słowa Rookgaard - może Rookgaardowego - naprawdę nie wiem, więc napisałem - jak napisałem...
Ja jeszcze dodam: może, po prostu, Rookgaardzkiego? :)
__________________
11:52 Oscarius Niveus [38]: you are like a little wood nymph or a rich hobbit
18:36 Gatao-brother [12]: main hunted
12:37 Gamemaster: Hamburger joppie is banished


Ostatnio edytowany przez nosane - 28-07-2006 o 16:16.
nosane jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-07-2006, 16:24   #4
filobossek2
Użytkownik Forum
 
filobossek2's Avatar
 
Data dołączenia: 13 05 2006
Lokacja: Wrocław - WKS :D

Posty: 298
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: ----
Świat: Askara
Poziom: 137
Skille: 32
Poziom mag.: 66
Domyślny

Tak rzeczywiście ciekawy artykuł... Bardzo mi się podoba.
__________________
P.S "Dzięki Internetowi dowiedziałem się jak wielu idiotów jest na świecie" - Stanisław Lem 1921-2006

Niektóre dziewczyny są dowodem na to, że Bóg wciąż kocha mężczyzn i chce by byli szczęśliwi :*
filobossek2 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-07-2006, 17:21   #5
Kshaq
Prezes Supportu
 
Kshaq's Avatar
 
Data dołączenia: 14 09 2005

Posty: 847
Domyślny

Ciekawy artykuł, mądrze napisany i poparty dowodami. Moje gratulacje
Kshaq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-07-2006, 18:45   #6
Pavel Ches
Użytkownik Forum
 
Pavel Ches's Avatar
 
Data dołączenia: 31 05 2006

Posty: 125
Domyślny

Pikny artykuł. Aż się łezka w oku kręci, że ktoś potrafi dostrzec piękno Rookgardzkiej przyrody, bo większość ludzi na rooku woli patrzeć na tego brzydkiego ghula i kawałek żelazstwa zwany SS'em. Prawdę mówiąc sam nie rozglądałem się nigdy po drzewach i kwiatach, ale po przeczytaniu tego artykułu już się dzisiaj złapałem na tym, że zaczełem to piękno "fauny" zauważać. Ten artykuł obudził to we mnie
Oby tylko więcej takich artykułów przybywało.

Pozdrowienia znad Rookgardzkiej plaży
Pavel Ches jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-07-2006, 19:33   #7
Dragon of Piorun
Użytkownik Forum
 
Dragon of Piorun's Avatar
 
Data dołączenia: 31 08 2005

Posty: 96
Domyślny Rpg

Widać, że rozkwita dostrzeganie elementów RPG, a nie ciągła pogoń za expem.
__________________
Przekroczone limity sygnatury.
Dragon of Piorun jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-07-2006, 19:43   #8
- Prodigy -
Użytkownik Forum
 
- Prodigy -'s Avatar
 
Data dołączenia: 03 07 2006

Posty: 575
Domyślny

Dziękuje wszsytkim za ciepłe słowa. Mam nadzieję, że dzięki temu artykułowi ludzie znacznie częściej zaczną zwracać uwagę na tak przyziemne rzeczy, jak choćby właśnie Flora Rookgaardu, o której traktuje mój skromy artykuł. Poprawiłem też, około 35 (!) literówek, które po kilkukrotnym przeczytaniu tekstu wyłapałem. Teraz tekst będzie się czytać jeszcze przyjemniej Lecz wciąż pozostaje pewien błąd. Otóż na tym obrazku, na którym umieściłem wszystkie (*) występujące na Rooku okazy roślin, drzewo widniejące pod numerem 6 ma nazwę "Dwarfen". Wynikło to z tego, że przez pewien czas zastanawiałem się, czy nazwać je "Dwarfen tree", czy też "Dwarfen oak", lecz w ostateczności zostało samo "Dwarfen". Tak więc oznajmiam, że poprawną nazwą jest "Dwarf tree".


Pozdrawiam!
Pell



(*) - Jest jeszcze kilka spróchniałych konarów, których na obrazku nie umieściłem, gdyż po prostu uznałem, że nie są tego warte.

@Down
Dzienki za konstróktywnom krytykę
__________________
You have the strongest armour, because you are the weakest.


Ostatnio edytowany przez - Prodigy - - 28-07-2006 o 19:57.
- Prodigy - jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-07-2006, 19:52   #9
Karfhud
Użytkownik forum
 
Karfhud's Avatar
 
Data dołączenia: 05 12 2005

Posty: 20
Profesja: Elite Knight
Domyślny

gupie to strasznie
Karfhud jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-07-2006, 20:11   #10
MvD
Użytkownik Forum
 
MvD's Avatar
 
Data dołączenia: 21 07 2006
Lokacja: Toruń

Posty: 95
Stan: Na Emeryturze
Świat: Galana
Domyślny

popieram to co mówił Pavel Ches
poprostu bardzo fajny artykuł
dostrzegać piękno w przyrodzie Tibijskiej
heh pozdro

PS. Jak już Karfhud... strasznie głupi... jest twój Avatar
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez MvD
Nie no ja nie wiem skąd wy macie tyle pomysłów. Demon na Rooku ;x Masakra.


Apeluje do userów abyście zaprzestali pisania postów w tym temacie
i do was Moderatorzy, o zamknięcie tego wątku.
Otrzymałeś ostrzeżenie na Forum Tibia.pl.
Powód: Karmienie troli

Hail Tompior /o/

Pozdrawiam wszystkich kumatych supporterów na tym forum!
MvD jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-07-2006, 20:49   #11
Tawer Redeye
Użytkownik Forum
 
Tawer Redeye's Avatar
 
Data dołączenia: 20 03 2006
Lokacja: Wrocław
Wpisy bloga: 1

Posty: 261
Stan: Na Emeryturze
Tawer Redeye ma numer GG 631049 Tawer Redeye ma login Tlenu kamix21@o2.pl
Domyślny

2up dla ciebie głupie ale ty nie wiesz wogóle na czym polega klimat rpg wolałbnyś już artykuł jak zabić mino maga narooku i zdobyć ss?
Artykuł fajny to chyba z jednej z książek z biblioteki może przetłumaczysz wszystkie?
__________________
Jarassimus- na zawsze w naszej pamięci
:F
Może wróciłem, może nie
272 posty
Tawer Redeye jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-07-2006, 20:18   #12
Hetakuri
Użytkownik forum
 
Hetakuri's Avatar
 
Data dołączenia: 29 07 2006
Lokacja: Gdańsk

Posty: 17
Stan: Na emeryturze
Profesja: Paladin
Świat: Danubia
Poziom: 38
Domyślny

Nawet, nawet... fajnie sie czytało. Gdyby bylo wiecej takich artykulow. Ale nie koniecznie o tej samej tematyce... wiecie o co mi chodzi Bede tu czesciej zagladal, bo widze, ze ciekawe rzeczy sa czasami
Hetakuri jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-07-2006, 20:41   #13
PawieOczko
Użytkownik Forum
 
PawieOczko's Avatar
 
Data dołączenia: 20 11 2005
Lokacja: Wrocław, Polska
Wiek: 30

Posty: 103
Profesja: Rookstayer
Świat: Antica
PawieOczko ma numer GG 3484993 PawieOczko ma login Tlenu pawieoczko@tlen.pl
Domyślny

Pięknie, pięknie, powiedziałbym nawet wspaniale! Pell, gratuluję! Po raz kolejny odwaliłeś kawał pożądnej roboty! Brak błędów, poprawne tłumaczenie (sprawdzałem, wybacz), jednym słowem temat wyśmienity! Jeszcze raz gratuluję!
__________________

Kiedy z serca płyną słowa,
Uderzają z wielką mocą,
Krążą blisko wśród nas, od tak,
Dając chętnym szczere złoto,
I dlatego lubię mówić z tobą,
I dlatego lubię mówić z tobą...
PawieOczko jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-07-2006, 21:25   #14
Hakuoh
Użytkownik Forum
 
Hakuoh's Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2005
Lokacja: Bełchatów/Reading
Wiek: 32
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,622
Stan: Niegrający
Imię: Eldryzif
Profesja: Rookstayer
Świat: Calmera
Poziom: 74
Domyślny

Naprawdę bardzo ciekawy temat. Teraz sie dowiedziałem, że nawet tak drobne szczegóły mogą coś oznaczać.
__________________
I'm in league with satan. Obey his commands. With the goat of Mendes. Sitting at his left hand. I'm in league with satan. I love the dead. No one prayed for Sodom. As the people fled.
Hakuoh jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-07-2006, 19:01   #15
Tom The Tanner
Użytkownik Forum
 
Tom The Tanner's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2006
Lokacja: Karton se zrobiłem IQ: 4

Posty: 637
Tom The Tanner ma numer GG 5904267
Domyślny

Baaardzo ciekawy temat, przydałoby sie tego więcej bo według mnie rookgaard jest baardzo ciekawym miejscem (może dlatego że przez te kilka lat rookstayerzy niezostawili z niego suchej nitki i znamy prawie całą jego historię)
__________________
Hasta lá vista, w toku apokalipsa
strzał w stylu Giggsa, szybki aż w fotel wciska
Ostry zakazany jak ekshibicjonista, który
macha swoim fiutem do taktów partytury
Tom The Tanner jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-07-2006, 19:41   #16
Nowy Asakura
Guest
 

Posty: n/a
Dumny

Mila odmiana po durnych tematach Kshaq, PawiegoOczka i Milana Ognia.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 31-07-2006, 20:03   #17
Kshaq
Prezes Supportu
 
Kshaq's Avatar
 
Data dołączenia: 14 09 2005

Posty: 847
Domyślny

Sory za offtopa...

@up
Jeśli coś do mnie masz nupku to pisz na PW. Pozatym ja i PawieOczko z Milanem ognia piszemy lepsze tematy niż ty (jesli wogule jakiś napisałeś).
Kshaq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-08-2006, 23:40   #18
Rooker666
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 06 2006

Posty: 257
Stan: Niegrający
Domyślny

Super artykuł.do tej pory niewiedziałem że roślinnośc rookgaardu jest taka ciekawa. dzięki za artykuł
Rooker666 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-08-2006, 15:18   #19
Ameriov
Użytkownik Forum
 
Ameriov's Avatar
 
Data dołączenia: 25 04 2006
Wpisy bloga: 4

Posty: 713
Profesja: Rookstayer
Gildia: Vampires
Świat: Isara
Poziom: 70
Skille: 96 Fish
Domyślny

To co wszyscy: przejżyste i ciekawe GZ dla ciebie
Ameriov jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-08-2006, 14:02   #20
Zillek Edonek
Zbanowany
 
Data dołączenia: 30 01 2006

Posty: 471
Domyślny

Ciekawe roślinki na roku nawet nie wiedziałem jak się nazywają jednak wole twój poradnik kolekcjonera
Zillek Edonek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 20:25.


Powered by vBulletin 3