Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.

Pokaż wyniki sondy: W którym przedziale wiekowym się mieścisz?
13 lub mniej 61 19.12%
14-16 168 52.66%
17-18 43 13.48%
19-20 22 6.90%
21-22 10 3.13%
23-25 8 2.51%
26-30 2 0.63%
31-35 0 0%
36-40 1 0.31%
41 lub więcej 4 1.25%
Głosujących: 319. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 11-04-2005, 22:58   #1
_Adamo_
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 04 2005
Lokacja: W-wa
Wiek: 38

Posty: 41
_Adamo_ ma numer GG 1301511 _Adamo_ ma login Tlenu deasel@tlen.pl
Domyślny BS: 1. Wiek graczy.

Przed Wami pierwsza część badań socjologicznych dotyczących wirtualnego świata Tibii. Być może jest to mało ciekawe pytanie: o wiek. Muszę je jednak zamieścić, bo potrzebne są podstawy do dalszych rozważań. Zaznaczajcie, proszę, w sondzie swój przedział wiekowy - jest to pierwsza część badania w tym temacie.
W drugiej części proszę Was o odpowiedzi na kilka pytań..
1. Jak duże znaczenie w świecie Tibii ma dla Was wiek innych graczy? Czy oceniacie innych graczy wg ich wieku?
2. Jak wiek innych graczy wpływa na Wasze zachowania wobec nich?
3. Jaki jest wg Ciebie wpływ wieku graczy na relacje międzyludzkie panujące w Tibii?
4. Czy sprawy wieku w Tibii są wg Ciebie traktowane inaczej niż w realnym świecie?

Będę wdzięczny, jeśli zechcecie odpowiedzieć na powyższe pytania. Można odpowiadać na wszystkie lub tylko na część pytań - każdy niech zadecyduje wg swego uznania..
Zapraszam.
_Adamo_ jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 11-04-2005, 23:05   #2
Bambuko
Użytkownik Forum
 
Bambuko's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2003
Lokacja: Dobów Mniejszy
Wiek: 35

Posty: 2,212
Stan: Niegrający
Domyślny

Nie widzę sondy;/

1. Zwykle nie pytam o wiek.
2. Jak ktoś jest bardzo młody, to czasem to od razu widać, ale to raczej zachowanie tych osób jest powodem do róznego reagowania.
3. Dosyć duży. Wiele młodych pojmuje grę inaczej niż starsi i razem to dziwnie wychodzi.
4. W Tibii tolerancja wiekowa jest większa niż w życiu. Chodzi tu zwykle o pewne granice, których zwykle się nie przekracza. Mogą w Tibii być ludzie bardzo różni wiekiem, a się spotykają i tak dalej w grze, a w realnym świecie było by to trudniejsze.
__________________
.
Bambuko jest offline  
stary 11-04-2005, 23:08   #3
_Adamo_
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 04 2005
Lokacja: W-wa
Wiek: 38

Posty: 41
_Adamo_ ma numer GG 1301511 _Adamo_ ma login Tlenu deasel@tlen.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez SuPeRMAN
Nie widzę sondy;/ (...)
U mnie sonda wyświetla się prawidłowo...
_Adamo_ jest offline  
stary 11-04-2005, 23:10   #4
sir Tifejo
Użytkownik Forum
 
sir Tifejo's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2004
Lokacja: Knurów k/Gliwic
Wiek: 32

Posty: 734
sir Tifejo ma numer GG 4203085
Domyślny

U mnie tez dobrze.
Zaznaczylem 14-16, rocznikowo juz mam 14 [we wrzesniu, nie zapomnijcie o mnie]

1. Niewielkie, nie oceniam po wieku [ani po lv, skillach mlv itp] tylko po sposobie zachowania i po tym jak traktuja innych [np poczatkujacych]
2. Zadne, chyba ze ktos mowi ze ma 40lat to respect dla Pana
3. Prawie zadny?
4. Sa.
__________________
Pozdrawiam,
sir Tifejo


[email protected]

Ostatnio edytowany przez sir Tifejo - 11-04-2005 o 23:13.
sir Tifejo jest offline  
stary 11-04-2005, 23:10   #5
patrikoz
Zbanowany
 
Data dołączenia: 10 12 2004
Lokacja: okolice Tych
Wiek: 32

Posty: 198
Domyślny

1) Licze sie IQ i znajomosc tibii a nie wiek
2) Raczej nijak.
3) Patrz punkt 1.
4) Tak. Ja moge miec kolege 7 latka w tibii, co w RL nie jest realne
patrikoz jest offline  
stary 11-04-2005, 23:20   #6
Abden
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 06 2004

Posty: 59
Oczko

1. Wiek w grze nie ma znaczenie. Czasami osoby ktore sa mlode graja 100 razy lepiej od starszych i na odwrot.
2. To zalezy czy mozna z nim gadac normalnie czy tez nie a wiek nie ma tu nic do rzeczy .
3. Mlodzi ludzie inaczej rozumieja gre w Tibie ktora wymaga sporo cierpiliwosci i czasami sie zbyt szybko zniechecaja lub robia nowe postacie bo tamte mialy np: deda itp. Ludzie starszi (18+) kturzy grali juz zapewne w niejedna gre maja wiecej cierpiliwoscie i dlatego sa zapewne lepszymi graczami.
4. W rl nie zadaje sie z ludzmi mlodszymi odemnie o kilka lat lecz z takimi co maja podobny wiek lub sa starsi bo sam mam dopiero 19 latek i nie bede sie zadawal z go******mi co nawet na***ac sie nie moga bo starych sie boja
Abden jest offline  
stary 11-04-2005, 23:28   #7
MayGyver
eX Moderator
 
MayGyver's Avatar
 
Data dołączenia: 19 10 2003
Lokacja: z zarzecza

Posty: 1,090
Domyślny

1. powiedzmy ze inaczej podchodze do "malolatow" a inaczej do palnoletniech, mam wiecej pewnosci ze dojrzaly czlowiek bedzie zachowywal sie dojrzale, nie oceniam po wieku ale mam wiecej zaufania do osob starszych

2. przede wszystkim wplywa na rozmowe oraz na tematy poruszane, z mlodymi ludzmi nie mozna porozmawiac na wiekszosc powaznych tematow

3. im starsi tym znajomosci sa bardziej trwale, ludzie bardziej zaawansowani wiekiem (dziadki bardziej cenia sobie zaufanie niz powiedzmy mozliwosci protekcji, mlodzi ludzie nastawieni sa w wiekszosci na nabijanie lvli i maja gdzies zawieranie dluzszych znajomosci

4. nie za bardzo rozumiem pytanie - sprawy wieku? - czy inaczej traktuje mlodziez w tibii i w real? na pewno inaczej traktuje ich w grze gdyz nie mam bezposredniej stycznosci z ich osobami i nie widze czy jest to 10-cio czy 20-to latek ale w prawdziwym zyciu nigdy z 13-to latkiem nie poszedlbym na piwo
__________________
MayGyver jest offline  
stary 11-04-2005, 23:59   #8
DDoS
Born in Hell
 
DDoS's Avatar
 
Data dołączenia: 09 03 2004
Wiek: 38

Posty: 1,406
DDoS ma numer GG 2529081
Domyślny

1. Wiek w Tibii nie ma raczej znaczenia, przeważająca ilość osób z którymi gram, mam styczność ma sporo poniżej mojego wieku.
2. Wiek osoby grającej w Tibie nie wpływa za bardzo na moją realcję z nią, bardziej liczy się jej zachowanie.
3. Wszystko zależy od charakteru osoby, niż od wieku. Wszystko uwarunkowane jest genetycznie (sorry pierdziele bo miałem psychopdegogikę dziś). Jedni traktują tibię jako chwilę relaksu, możliwość poznania ciekawych ludzi, inni natomiast jak drugi świat, nie mogą przeżyć, że zgineli w grze, cały czas poświęcają na grę, nie myśląc o świecie zewnętrznym, itd.
4. Tak. Ludzie wolą obracać się w rl w kręgu osób o zbliżonym wieku (chyba że to rodzina, i trzeba), żadkim widokiem jest raczej bliższa znajomośc pomiędzy, np. 21-latkiem a 13-latkiem, co innego w grach online. (gdzie np. w grach na kurnik.pl grają i gadają ludzie o znacznej różnicy wiekowej).
__________________

DDoS jest offline  
stary 11-04-2005, 23:59   #9
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 41

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny

1. Jak duże znaczenie w świecie Tibii ma dla Was wiek innych graczy? Czy oceniacie innych graczy wg ich wieku?

Zasadniczo ma znaczenie. Oceniać może nie oceniam, ale jednak spodziewam się jakiegoś dojrzalszego zachowania po starszych graczch... Wolę grać z ludźmi, z którymi mogę porozmawiać na interesujące tematy, z rówieśnikami.

2. Jak wiek innych graczy wpływa na Wasze zachowania wobec nich?

W grze czasem nie mam informacji o wieku rozmówcy, dlatego moje zachowanie zależy tylko i wyłącznie od tego, jak gracz się zachowuje, w jaki sposób rozmawia etc.

3. Jaki jest wg Ciebie wpływ wieku graczy na relacje międzyludzkie panujące w Tibii?

Taki sam jak w życiu. Tyle, że im mniej dojrzałym jest gracz, to gra może być dla niego miejscem, gdzie może poczuć się czasem jako ktoś starszy, bardziej dojrzały. Niektórym wtedy bije na głowę...

4. Czy sprawy wieku w Tibii są wg Ciebie traktowane inaczej niż w realnym świecie?

Tak. W realnym świecie przywiązuję do tego zdecydowanie więcej wagi. Tibia to gra i chociaż (jak już wcześniej wspomniałem) dużo lepiej mi się gra z graczami starszymi, dojrzalszymi, to jednak do tego wieku nie przywiązuję aż tak dużej wagi.
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.
Raynold jest offline  
stary 12-04-2005, 00:06   #10
Sozemego
Użytkownik Forum
 
Sozemego's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2004
Wiek: 35

Posty: 1,099
Stan: Na Emeryturze
Sozemego ma numer GG 3321585
Domyślny

1. Zadnego znaczenia, nigdy nie pytam o wiek

2. To zalezy od dojrzalosci gracza i zachowania. Moze byc dojrzaly 13 latek, lub "niedorozwiniety" 16+ latek.

3. j/w

4. Tak, czesto są pomijane i tak jak mowilem to zalezy od zachowania etc.
__________________


Wystaw notkę
Przed wystawieniem notki zapoznaj się z papieżem lub farmaceutą.
Sozemego jest offline  
stary 12-04-2005, 06:38   #11
Mathea
Użytkownik Forum
 
Mathea's Avatar
 
Data dołączenia: 17 07 2004
Lokacja: Gdzieś napewno

Posty: 211
Stan: Niegrający
Domyślny

1. No ma jakieś znaczenie, inaczej się zachowujesz wtedy jeśli wiesz ile dany człowiek ma lat, na co mozesz sobie pozwolic.
2. Tak. Jesli jest starszy to zachowuję się inaczej, powazniej.
Jeśli młodsze - "matkuje" xD <joke> Nie no staram się doradzać i wogóle.
3. Hmm... starsi czasem próbują udowodnić że są najlepsi młodsi tak samo ... ale co z tego potem wychodzi...
4. Czy ja wiem... w realnym świecie kolegujemy się z ludźmi w swoim wieku(niezawsze!) a w Tibii z młodszymi, starszymi od siebie =)
__________________
Wychodźcie, wychodźcie, gdziekolwiek jesteście...
Mathea jest offline  
stary 12-04-2005, 07:20   #12
O$try
Użytkownik Forum
 
O$try's Avatar
 
Data dołączenia: 09 04 2005
Lokacja: omfg?

Posty: 33
O$try ma numer GG rotfl
Domyślny

1. Nie pytam o wiek.
2. Nie pytam - nie wpływa.
3. Poniżenie.
4. Tak.
__________________
Lol
O$try jest offline  
stary 12-04-2005, 07:56   #13
S.P.M
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 06 2004

Posty: 386
S.P.M ma numer GG pisz to ci dam
Domyślny

1. Nie pytam o wiek.
2. -------|--------/raczej nigdy nie oceniam po wieku
3. Młodzi gracze często podejmują nieprzemyślane decyzje wtedy gdy następuje strategiczny moment, przez co wywołują niepotrzebne konflikty.
4.Nie, nigdy nie oceniam ludzi po wieku i wyglądzie.
S.P.M jest offline  
stary 12-04-2005, 10:39   #14
PalAnonim
Użytkownik Forum
 
PalAnonim's Avatar
 
Data dołączenia: 27 12 2004
Lokacja: Kraków
Wiek: 34

Posty: 289
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Harmonia
Poziom: 60
Poziom mag.: 6
Domyślny

1) Wszyscy są raczej równi, ale zdaza sie ze z mlodszymi graczami trzeba ostrzej.
2)Nie wplywa, mam wielu kumpli po12-13 lat jak i ponad 40, wiec nie ma to znaczenia wiekszego jak sie do nich odnosze (np. Pan/Pani, albo Kocie itp.)
3)Różnie to bywa. Jednak dorosły człowiek umie lepiej panowac nad emocjami, niz nastolatek.
4)Czasami tak.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Goldzio
Jesli Ci buchna lootbaga na ktorego pracowales caly dzien wtedy konczysz z tibia a lbo rozbijasz krzeslo na matce ;]
OWN3D
PalAnonim jest offline  
stary 12-04-2005, 11:01   #15
Dejvo
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 12 2004
Wiek: 24

Posty: 213
Domyślny

1. Hmm, właściwie szczególnego znaczenia nie ma, jednak widać różnice między tymi graczami, ale staram się akceptować wszytkich
2. Według mnie wiek wielkiego znaczenia nie ma, lecz charakter graczy - czy zachowują się dobrze, czy źle, w tej grze nawet mały 8-latek może być wielki, a 40-letni dorosły wielki pan, może być mały
3. patrz pkt 2
4. Zdecydowanie tak, chociaż jak wszędzie wyjątki się zdażają
Dejvo jest offline  
stary 12-04-2005, 11:22   #16
mr.marm
Użytkownik forum
 
mr.marm's Avatar
 
Data dołączenia: 06 03 2005
Lokacja: Siemianowice Śląskie
Wiek: 38

Posty: 29
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Świat: Celesta
Poziom: 35
Skille: 70/69
Poziom mag.: 5
Domyślny

1. No wiesz - nigdy nie pytam się o wiek gracza na początku i nie oceniam go od razu po wieku, tylko po tym co mówi i jak się zachowuje.

2. Nie wpływa - sam wiek nie wpływa. Ale niestety większość około 13 latków (których spotkałem - tych co są ok PRZEPRASZAM) to nooby bądź w najlepszym wypadku GŁUPI newbie - więc ich zachowanie, związane w jakiś sposób z wiekiem wpływa na jakość gry - potrafią popsuć dobrą zabawę. Tak więc wtedy zachowuję się wobec nich raczej wrogo...

3. No właśnie taki że głupota i noobowatość są częściej spotykane u młodszych graczy. A wiadomo że te cechy wpywają znacząco na relacje międzyludzkie w Tibii.

4. Raczej podobnie - wielu ludzi (nie ja - co niektórzy mogliby tu wywnioskować) z góry zakłada że jak ktoś jest młody, to jest głupim gówniarzem, bądź przynajmniej kimś kogo nie traktuje si serio. Tak więc chyba podobnie jak w RL...
mr.marm jest offline  
stary 12-04-2005, 13:30   #17
$corcerer
Nieobecny.
 
$corcerer's Avatar
 
Data dołączenia: 22 09 2003
Lokacja: Gdzieś w Necie. Liczba postów: koło 1337. http://rtfm.killfile.pl
Wiek: 37

Posty: 1,628
Stan: Na Emeryturze
Imię: Scorcerer
Profesja: Sorcerer
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 23
Skille: 23/22
Poziom mag.: 42
Wyślij wiadomość przez ICQ do $corcerer $corcerer ma numer GG Użyj Jabbera. $corcerer ma login Tlenu scorcerer@tlen.pl Adres Jabbera do $corcerer
Domyślny

>>1. Jak duże znaczenie w świecie Tibii ma dla Was wiek innych graczy? Czy oceniacie innych graczy wg ich wieku?

Wiek nie ma znaczenia, liczy się to, co dana osoba sobą reprezentuje.

2. Jak wiek innych graczy wpływa na Wasze zachowania wobec nich?

Pytanie o wiek jest chyba ostatnim jakie zadałbym komuś. Nie interesuje mnie to po prostu, więc wiek nie wpływa na żadne moje zachowania w stosunku do innego gracza (tak sądzę).

3. Jaki jest wg Ciebie wpływ wieku graczy na relacje międzyludzkie panujące w Tibii?

Im ktoś jest młodszy, tym bardziej gra "dla szpanu", a co za tym idzie, mniej czuje klimat RPG (o ile takowy istnieje). Ludzie młodsi są bardziej agresywni, i częściej próbują udowodnić swoją wyższość poprzez zwykłą pyskówkę. Za często rzucają słowa na wiatr ("u die in main", "hunted"). Oczywiście są od tego wyjątki, ale chyba chodzi o moje ogólne zdanie .

4. Czy sprawy wieku w Tibii są wg Ciebie traktowane inaczej niż w realnym świecie?

Pewnie tak, bo kiedy widze człowieka to około 80% pierwszego wrażenia pochodzi z jego wyglądu (a co za tym idzie - wieku). Poprzez Internet i gry mogę polegać jedynie na rozmowie (czasami głosowej, ale żadko) co pozwala mi niejako na oderwanie się od tej zewnętrznej skorupy i zajżenie w środek (bardziej lub mniej prawdziwy).
__________________

Dżizas!
$corcerer jest offline  
stary 12-04-2005, 14:32   #18
Thimburd
Użytkownik Forum
 
Thimburd's Avatar
 
Data dołączenia: 20 07 2004
Lokacja: Odległa Galaktyka
Wiek: 34

Posty: 743
Stan: Na emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Poziom: 103
Poziom mag.: 60
Thimburd ma numer GG 8659724
Domyślny

1. Jak duże znaczenie w świecie Tibii ma dla Was wiek innych graczy? Czy oceniacie innych graczy wg ich wieku?

Hmm... Nie.


2. Jak wiek innych graczy wpływa na Wasze zachowania wobec nich?

Nijak.


3. Jaki jest wg Ciebie wpływ wieku graczy na relacje międzyludzkie panujące w Tibii?

Młode dzieci to nooby które nie dają grać innym? Niestety przypadki idiotyzmu widać równierz u starszych...


4. Czy sprawy wieku w Tibii są wg Ciebie traktowane inaczej niż w realnym świecie?

No pewnie. W rl raczej nie będę ciągle gadać z osobą która ma 20 lat. A w Tibii praktycznie mam takiego kolegę z którym często rozmawiam. W Tibii nie przywiązuje się do tego takiej wagi jak w rl.
__________________
..: May the Force be with You! :..
Thimburd jest offline  
stary 12-04-2005, 14:49   #19
Filthy
Zbanowany
 
Filthy's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2005
Lokacja: Sanok

Posty: 455
Imię: Sephiroth
Gildia: SOLDIER
Świat: Promised Land
Wyślij wiadomość przez ICQ do Filthy Filthy ma numer GG 2652863
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez _Adamo_
Przed Wami pierwsza część badań socjologicznych dotyczących wirtualnego świata Tibii. Być może jest to mało ciekawe pytanie: o wiek. Muszę je jednak zamieścić, bo potrzebne są podstawy do dalszych rozważań. Zaznaczajcie, proszę, w sondzie swój przedział wiekowy - jest to pierwsza część badania w tym temacie.
W drugiej części proszę Was o odpowiedzi na kilka pytań..
1. Jak duże znaczenie w świecie Tibii ma dla Was wiek innych graczy? Czy oceniacie innych graczy wg ich wieku?
2. Jak wiek innych graczy wpływa na Wasze zachowania wobec nich?
3. Jaki jest wg Ciebie wpływ wieku graczy na relacje międzyludzkie panujące w Tibii?
4. Czy sprawy wieku w Tibii są wg Ciebie traktowane inaczej niż w realnym świecie?

Będę wdzięczny, jeśli zechcecie odpowiedzieć na powyższe pytania. Można odpowiadać na wszystkie lub tylko na część pytań - każdy niech zadecyduje wg swego uznania..
Zapraszam.
1. Wiek nie ma dużego znaczenia. Chodzi tylko o charakter danej osoby. Nie oceniam osób po ich wieku.
2. Wiek w 100 % nie wpływa na moje zachowanie wobec nich.
3. Wpływ wieku jest niewielki. Oczywiscie zależy od upodobań, czy komuś odpowiada starszy/mlodszy kolega.
4. Na początku grania w tibie traktowałem to troche powaznie. Teraz cały czas pamietam ze to tylko gra i nie ma sie co przejmować, bo w każdej chwili moge wyłączyć Tibie. Chociaż może ucierpieć na tym moja reputacja... Ale jednak uważam, że jest ona mało ważna, jeśli gra sie tylko dla rozrywki, a nie tak, że Tibia to 2 życie.
Filthy jest offline  
stary 12-04-2005, 14:49   #20
Maly =]
Użytkownik Forum
 
Maly =]'s Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2005
Lokacja: Somewhere, where I smoking ganja

Posty: 184
Maly =] ma numer GG 4154227
Domyślny

1. Jak duże znaczenie w świecie Tibii ma dla Was wiek innych graczy? Czy oceniacie innych graczy wg ich wieku?

-
Wiek nie gra roli, liczy się to czy gracz (młodszy,starszy) zachowuje się jak należy oraz czy jest w stosunku do mnie kulturalny/miły.

2. Jak wiek innych graczy wpływa na Wasze zachowania wobec nich?

-
Jeśli ktoś jest młodszy ale da się z nim porozmawiać po ludzku bądź pograć traktuje go normalnie, jeśli jest to ktoś starszy staram się być miły i życzliwy.

3. Jaki jest wg Ciebie wpływ wieku graczy na relacje międzyludzkie panujące w Tibii?

- Wg mnie wiek ma dużo do rzeczy jeśli chodzi o relacje między ludzkie. Co drugi, może trzeci Polak z jakim mam okazje rozmawiać ma poniżej 13 lat a zdaża się, że 80% graczy w tym przedziale wiekowym nie przestrzega zasad tibi, używa wulgaryzmów lub nie szanuje innych z czego wynika, że wiek ma wpływ do nawiązywania kontaktów z innymi.

4. Czy sprawy wieku w Tibii są wg Ciebie traktowane inaczej niż w realnym świecie?

-
Raczej tak, ponieważ załóżmy, że w realnym życiu spotkam kogoś młodszego ode mnie, i jeżeli on mnie zachęca do wspólnej zabawy to odmawiam, ponieważ wole mieć kontakty z kims w moim wieku lub starszym, bo z kims takim mi się np. lepiej porozmawia. W tibi nie zwracam uwagi na wiek tylko o na to czy ten ktoś umie dobrze grać oraz czy sie kulturalnie zachowuje.

@Mały offtopic:

Czy wypowiedzi tych młodszych użytkowników będą również brane pod uwage? (Np. moje)
__________________
Tekst Miesiąca !!!

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez "Bolek z lasu"
Gdzie jest NPC ktury zamienia w barda?
Maly =] jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 00:52.


Powered by vBulletin 3