Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 19-06-2007, 22:58   #1
Instynkt
Użytkownik Forum
 
Instynkt's Avatar
 
Data dołączenia: 18 07 2004

Posty: 92
Domyślny "Poradniki" - uwagi/sugestie/korekty

Heyah

Kilka Uwag:

1. Jeżeli chcesz aby Twój Poradnik został przeniesiony do podforum "Poradniki" musisz spełnić wszystke wymogi, jakie zostały wymienione w tamtejszym Regulaminie

2. Jeżeli masz coś do zarzucenia w danym Poradniku, proszę abyś w pierwszej kolejności zaznaczył, o który Poradnik się rozchodzi, np:

"Ślepy Ork (Blind Orc)"

<text>

3. Postaraj się o to, aby każda Twoja wypowiedź związana z poprawieniem Autora, zachowała profesjonalizm.

4. Jeżeli uważasz, że owy Temat nie poruszył wszystkich wątków, napisz o tym. Obowiązuje tutaj zasada "luźnej wypowiedzi".

Kilka Sugestii:

1. Jeżeli masz zamiar napisać Poradnik, pamiętaj o kilku zasadach:
- poruszony temat powinien zostać w 100% wyczerpany
- zdjęcia/fotki w takowym Poradniku są obowiązkiem, a nie tylko dodatkiem. Postaraj się także, aby były one odpowiednio przycięte (bez widoku na eq, kanału rozmów, czyt. tylko obraz gry), odpowiednio rozjaśnione i czytelne dla odbiorców
- prostota i profesjonalizm mogą i muszą iść w parze. Pamiętaj -tworząc Poradnik powinieneś brak pod uwagę, że jego odbiorcami będą głównie niedoświadczeni gracze
- opieraj się tylko i wyłącznie na faktach. Gdybanie pozostaw Forumowiczom
- jeżeli poruszony wątek jest zbyt obszerny, stwórz Spis / Legende
- używaj formatowania tekstu:
* pogrubienie ważniejszych informacji (dialogi, imiona NPC lub przedmioty) * użycie większej czcionki przy kolejnym punkcie
* dobranie kolorów w celach estetycznych
- w poradniku nie mogą znajdować się żadne błędy ortograficzne i interpunkcyjne
- unikaj skrótów
- nie pisz długimi zdaniami, utrudniając tym samym odbiór tekstu

2. Jako Autor danego Poradnika, powinieneś BA musisz brać i uszanować wszelkie uwagi z nim związane. Innymi słowy - jeżeli ktoś dopatrzy się błędu lub niedociągnięcia w Twoim interesie jest poprawienie tego.

3. Wszystkie Poradniki w podforum wymagają aktualizacji.

4. Jeżeli ktoś pomógł Ci w tworzeniu u aktualizowaniu Poradnika, wpomnij o Nim w swoim (a w zasadzie Waszym) dziele. Dobrze wiedzieć kto tak naprawde był twórcą (w tym przypadku - twórcami).

5. Pamiętaj - aktualizuj swój Poradnik po każdym Updacie !!

6. Wszystkie przeniesione Poradniki zawierają Sondy. Jeżeli chcesz je ocenić zrób to poprzez głosowanie. Daruj sobie wszelkie komentarze w postach.

7. Każdy Poradnik w chwili wyczerpania tematu zostanie Zamkniety !! W związku z tym wszystkie posty zostaną Usunięte !! Powód - Regulamin podforum "Poradniki"

8. Są Poradniki, które moglibyście stworzyć. Dzięki temu każdy będzie mógł się przekonać jaką wiedzą dysponujesz w danej dziedzinie. Poza tym dochodzi do tego satysfakcja z pomocy innym. PS Jeżeli jakiś Poradnik już istnieje napisz o tym - zdecydujemy, czy warto napisać Go na nowo czy też lepiej tylko zaktualizować (nie licząc tych, które zostały przeniesione). UWAGA - najlepiej zająć się tym po Updacie, dzięki czemu unikniecie zbędnej aktualizacji w postaci nowych screenów itp

Lista:

1 lvl'u poza Miastem
Depo-Char
Jedzenie
Mapa Respawnu


PODSUMOWANIE: - Masz pomysł? Masz problem? Masz sugestie? Chcesz coś napisać? Śmiało!

Niektóre pkt'y bazowały na poście Forumowicza o nicku "Kshaq", który jako jedyny wyszedł z jakąkolwiek inicjatywą ... ruszcie mózgi i pomóżcie ... krytykować i komentować każdy potrafi ... a szkoda.

PeZet Dr. =]
__________________
Galeria: http://tibiopedia.pl/users/gallery/Instynkt/0,Album-Glowny

"Ważniejsze od bycia Najlepszym jest bycie Pierwszym"

Ostatnio edytowany przez Instynkt - 23-06-2007 o 14:19.
Instynkt jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 19-06-2007, 23:03   #2
R.R.
Użytkownik Forum
 
R.R.'s Avatar
 
Data dołączenia: 07 10 2006
Lokacja: God Wars Dungeon
Wiek: 30

Posty: 227
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
R.R. ma numer GG 7838431
Domyślny

Ja właśnie chciałbym, aby mój poradnik został przeniesiony, bo nie po to go robiłem i chodziłem do wszystkich NPC, by praca poszła na marne. Myślę, że ktoś go doceni. Resztę miejsc dodam po wakacjach, ze względu, że teraz nie mam czasu, a od tego piątku mnie nie będzie.

LINK: http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=122031

Regulamin jest mały, aczkolwiek treściwy

Pozdro
Tath

PS. Jestem 1st xD
__________________
R.R. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-06-2007, 23:21   #3
Kshaq
Prezes Supportu
 
Kshaq's Avatar
 
Data dołączenia: 14 09 2005

Posty: 847
Domyślny

REGULAMIN


Jest to regulamin odnośnie pisania nowych poradników, które w przyszłości miałyby się znaleźć w podforum „Poradniki”. W regulaminie są zawarte uwagi, sugestie jak i pewne korekty.

UWAGI
1. Poradnik ma być pomocny, tak więc odpowiednio sprecyzuj jego temat.
2. Jeśli temat nie jest zbytnio obszerny, zrób poradnik zawierający kilka zagadnień.
3. W poradniku nie mogą znajdować się żadne błędy ortograficzne i interpunkcyjne. Powinien on być napisany schludnie, przejrzyście, piękną polszczyzną. Staraj się nie używać slangów.
4. Nie pisz długimi zdaniami utrudniając tym samym odbiór tekstu. Pisz zwięźle i na temat.

SUGESTIE
1. Dodaj do poradnika zdjęcia, aby ułatwić graczom orientację w terenie.
2. Jeśli dodajesz zdjęcia, postaraj się, aby były one odpowiednio przycięte (bez widoku na eq, kanały rozmów, czyt. tylko obraz gry), odpowiednio rozjaśnione i czytelne dla graczy.
3. Używaj formatowania tekstu, poprzez pogrubienie ważniejszych informacji takich jak dialogi, imiona NPC lub przedmioty; użycia większej czcionki przy kolejnym punkcie, dobranie kolorów w celach estetycznych.
4. Postaraj się, aby Twój poradnik ładnie się prezentował w oczach graczy oraz był dla nich jak najbardziej zrozumiały i przejrzysty.

KOREKTY
1. Jeżeli użytkownicy zasugerują Ci zmianę pewnych punktów lub dodanie nowych rzeczy posłuchaj ich, ponieważ informacja, która dla Ciebie może być oczywista, dla innych jest czymś nowym, dziwnym.
2. Twój poradnik zostanie przeniesiony do podforum „Poradniki” jeżeli przypadnie do gustu użytkownikom oraz, gdy opisywany temat będzie całkowitym stopniu wyczerpany.
3. Jeżeli nie masz pomysłu na poradnik nie pisz go o idiotycznych rzeczach, tłumacząc się, że taki poradnik jeszcze nie istnieje.


PS. Jak coś nie tak to pisać, bo ja to robiłem w 10 minut, a już za bardzo nie myślę, po tylu godzinach przed kompem xD
Kshaq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-06-2007, 23:23   #4
Hakuoh
Użytkownik Forum
 
Hakuoh's Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2005
Lokacja: Bełchatów/Reading
Wiek: 32
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,622
Stan: Niegrający
Imię: Eldryzif
Profesja: Rookstayer
Świat: Calmera
Poziom: 74
Domyślny

Erm... Gdzie i jak? - czyli szybkie expienie (jakże ukryte w głębiach).

@edit
Ale zauważcie, że nagle "luźniej" się zrobiło...
__________________
I'm in league with satan. Obey his commands. With the goat of Mendes. Sitting at his left hand. I'm in league with satan. I love the dead. No one prayed for Sodom. As the people fled.

Ostatnio edytowany przez Hakuoh - 19-06-2007 o 23:26.
Hakuoh jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-06-2007, 11:45   #5
Gofin
Użytkownik Forum
 
Gofin's Avatar
 
Data dołączenia: 19 05 2006

Posty: 327
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Gofin
Profesja: Rookstayer
Świat: Azura
Poziom: 24
Skille: 22/24
Domyślny

@Kshaq
Chyba napisałeś wszystko. Ogólny standardzik, ale spisany daje to uczucie profesjonalizmu
Gofin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-06-2007, 12:36   #6
Scobel
Redaktor
 
Scobel's Avatar
 
Data dołączenia: 08 01 2007
Lokacja: IR/PL

Posty: 754
Stan: Początkujący
Imię: Nenagh
Profesja: Rookstayer
Gildia: AoR
Świat: Nerana
Poziom: 57~
Skille: XX/YY
Poziom mag.: 0o
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez R.R. Pokaż post
Ja właśnie chciałbym, aby mój poradnik został przeniesiony, bo nie po to go robiłem i chodziłem do wszystkich NPC, by praca poszła na marne...


LINK: http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=122031

Regulamin jest mały, aczkolwiek treściwy

Pozdro
Tath
Tak a na samym pocztaku twego poradnika pisze to

"Witam!
Prośba z mej strony! Proszę nie przenosić tego poradnika do działu poradniki! Myślę, że tu się bardziej przyda, a tam rzadko kto zagląda "


Wiec zmien to bo sam zaprzeczasz sobie lol
__________________

To napisał Scobel z Altaron Team.
Scobel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-06-2007, 15:09   #7
R.R.
Użytkownik Forum
 
R.R.'s Avatar
 
Data dołączenia: 07 10 2006
Lokacja: God Wars Dungeon
Wiek: 30

Posty: 227
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
R.R. ma numer GG 7838431
Domyślny

@up
Wiesz ... kiedy on powstał? 3 miechy temu...i w tedy był tylko 1 dział poradniki na głównym forum, a nie w podforum. żal...

@down
Patrz na siebie a nie na innych xd
__________________

Ostatnio edytowany przez R.R. - 20-06-2007 o 15:29.
R.R. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-06-2007, 15:25   #8
Scobel
Redaktor
 
Scobel's Avatar
 
Data dołączenia: 08 01 2007
Lokacja: IR/PL

Posty: 754
Stan: Początkujący
Imię: Nenagh
Profesja: Rookstayer
Gildia: AoR
Świat: Nerana
Poziom: 57~
Skille: XX/YY
Poziom mag.: 0o
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez R.R. Pokaż post
@up
Wiesz ... kiedy on powstał? 3 miechy temu...i w tedy był tylko 1 dział poradniki na głównym forum, a nie w podforum. żal...
Ale w takim razie trzeba dbac o swe dzielo i je aktualizowac, skoro wystosowales taka prozbe trze bylo zedytowac Zal to wiesz gdzie se mozesz i jak ...
__________________

To napisał Scobel z Altaron Team.
Scobel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-06-2007, 02:59   #9
nosane
Użytkownik Forum
 
nosane's Avatar
 
Data dołączenia: 08 06 2006

Posty: 96
Domyślny

Cytuj:
Mozecie mi takze wskazac te poradniki, ktore jeszcze nie zostaly przeniesione a powinny
Nie wiem czy powinien, nie mnie o tym decydować, ale tak, czy owak, wskażę:
http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=90247

Nie wiem, czy można nazwać to poradnikiem, ale, co mi tam... ;).
__________________
11:52 Oscarius Niveus [38]: you are like a little wood nymph or a rich hobbit
18:36 Gatao-brother [12]: main hunted
12:37 Gamemaster: Hamburger joppie is banished

nosane jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-06-2007, 14:56   #10
Instynkt
Użytkownik Forum
 
Instynkt's Avatar
 
Data dołączenia: 18 07 2004

Posty: 92
Domyślny

Heyah

Wszystkie Wasze Poradniki umieszczone w podforum z dniem dzisiejszym zostaly pozbawione postow - pozostaly jedynie te, ktore moga posluzyc do aktualizacji danego poradnika, badz te hmm ... powiedzmy "symboliczno-historyczne" ... nie potrafie odnalesc prawidlowego slowa. Tak czy siak z czasem kazdy Poradnik zostanie zamkniety i pozbawiony wszystkich postow (o tym pozniej napisze w Regulaminie).

Mam nadzieje, ze dzieki temu Nasz dzial stanie sie bardziej przejrzysty i dostepniejszy dla nowych jak i starych graczy

PeZet Dr. =]
__________________
Galeria: http://tibiopedia.pl/users/gallery/Instynkt/0,Album-Glowny

"Ważniejsze od bycia Najlepszym jest bycie Pierwszym"
Instynkt jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-06-2007, 22:46   #11
Kshaq
Prezes Supportu
 
Kshaq's Avatar
 
Data dołączenia: 14 09 2005

Posty: 847
Domyślny

Instynkt, jest błąd w Twoim regulaminie... Punkt 1, podpunkt 2:

Cytuj:
- zdjęcia/fotki w takowym Poradniku są obowiązkiem, a nie tylko dodatkiem. Postaraj się także, aby były one odpowiednio przycięte (bez widoku na eq, kanału rozmów, czyt. tylko obraz gry), odpowiednio rozjaśnione i czytelne dla słuchaczy
Ja raczej forum nie słucham ;p

Btw. Dlaczego przy punkcie z uwagami do jakiegoś poradnika dałaś akurat mój. Tak bardzo mnie nie lubisz? ;> Oczywiście żartuję ;p

Ostatnio edytowany przez Kshaq - 21-06-2007 o 22:48.
Kshaq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-06-2007, 17:59   #12
Tom The Tanner
Użytkownik Forum
 
Tom The Tanner's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2006
Lokacja: Karton se zrobiłem IQ: 4

Posty: 637
Tom The Tanner ma numer GG 5904267
Domyślny

Może przydałby się jakiś plebiscyt na najlepszy artykuł. Poradnik, który zbierze najwięcej głosów zostanie przyklejony. Hę? Co o tym myślicie? Czy to ma jakąś przyszłość, pani Instynkt?

Ale może za jakiś czas, jak będzie ich więcej. Bo na razie słabiutko. :f

Cytuj:
(...) z czasem kazdy Poradnik zostanie zamkniety (...)
Będzie trzeba umieścić plakietkę - pytania, propozycje, sugestie - wysyłać proszę na Pw. Oraz zgłoszenia błędów, bo właśnie te są najważniejsze wśród komentów tematów.

Vial
__________________
Hasta lá vista, w toku apokalipsa
strzał w stylu Giggsa, szybki aż w fotel wciska
Ostry zakazany jak ekshibicjonista, który
macha swoim fiutem do taktów partytury
Tom The Tanner jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-07-2007, 01:05   #13
Andain
Użytkownik Forum
 
Andain's Avatar
 
Data dołączenia: 09 04 2007
Lokacja: Poland, Bydgoszcz

Posty: 87
Stan: Na Emeryturze
Imię: Calandriun
Profesja: Rookstayer
Świat: Iridia
Poziom: 51
Skille: 22/29
Król Ale po co?;/

Po co robic poradniki?;/

Skoro zaluzmy taki 20lvl+ raczej zwiedzil Rookgaard od deski do deski i wie co i jak.

A jakies noobki np. 12,15,10lvl powinni sami sie dowiadywac jak "my" na poczatku, a nie przeczytac i na latwizne...
Andain jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-07-2007, 17:53   #14
Wiktorjanu
Użytkownik forum
 
Wiktorjanu's Avatar
 
Data dołączenia: 20 05 2007

Posty: 3
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Druid
Świat: Celesta
Wiktorjanu ma numer GG 6547611
Żarówka

Poradnik Kolekcjonerstwo<link>.

Cytuj:
Posion Arrows
Powinno być Poison. (drobna uwaga)


Cytuj:
Milk - Z mlekiem bywa różnie - dla niektórych ma on sporą wartość, dla innych mniejszą. Ładnie prezentuje się między innymi 'fluidami' Rookgaardu i to chyba jedyne, co go charakteryzuje. [...] Nie ma on raczej ogromnej wartości kolekcjonerskiej - jeśli, po którymś z Update'ów CipSoft wprowadzi możliwość tworzenia ze zboża płatków, może wtedy znajdzie szersze zastosowanie Póki co, musimy się obejść bez Rook Flakes.

Mleko + mąka -> Ciasto + nóż(respi się o ile się nie mylę) + owoc -> ciasto z owocami (+ świeczka -> urodzinowy tort; nie wiem czy da się kupić świeczkę na Rooku)


Prawie jak RookFlakes?
Wiktorjanu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-07-2007, 18:05   #15
Sebarka
Użytkownik Forum
 
Sebarka's Avatar
 
Data dołączenia: 04 11 2006
Lokacja: Reda/Rookgard ^^

Posty: 84
Profesja: Rookstayer
Świat: Obsidia
Poziom: 33
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wiktorjanu Pokaż post
Mleko + mąka -> Ciasto + nóż(respi się o ile się nie mylę) + owoc -> ciasto z owocami (+ świeczka -> urodzinowy tort; nie wiem czy da się kupić świeczkę na Rooku)


Prawie jak RookFlakes?
Mylisz się, nie można zrobić ciasta z jakimś owocem, jedyny nóż jaki znajdziemy na Rookgaardzie ( na wiekszosci servow ) to "Knife" 7 atk 5 def
Sebarka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-07-2007, 18:49   #16
Tom The Tanner
Użytkownik Forum
 
Tom The Tanner's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2006
Lokacja: Karton se zrobiłem IQ: 4

Posty: 637
Tom The Tanner ma numer GG 5904267
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Andain Pokaż post
Po co robic poradniki?;/

Skoro zaluzmy taki 20lvl+ raczej zwiedzil Rookgaard od deski do deski i wie co i jak.

A jakies noobki np. 12,15,10lvl powinni sami sie dowiadywac jak "my" na poczatku, a nie przeczytac i na latwizne...
Czy my myślimy o tym samym Rookgaardzie? Dlaczego 20lv? Przecież przykładowy setny poziom różni się od 3 jedynie punktami cap, ilością hp... nie, raczej mało jest rookstayerów, którzy wiedzą wszystko. Chyba, że w Twoim płytkim mniemaniu zwiedzenie Rookgaardu od deski do deski znaczy tyle, co odkrycie mapki i wypełnienie qestów. Poradniki mówią nie tylko o tym "Jak przejść Rook w godzinę" albo "Jak się piecze ciasto"...


Vial
__________________
Hasta lá vista, w toku apokalipsa
strzał w stylu Giggsa, szybki aż w fotel wciska
Ostry zakazany jak ekshibicjonista, który
macha swoim fiutem do taktów partytury
Tom The Tanner jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-07-2007, 19:02   #17
Wiktorjanu
Użytkownik forum
 
Wiktorjanu's Avatar
 
Data dołączenia: 20 05 2007

Posty: 3
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Druid
Świat: Celesta
Wiktorjanu ma numer GG 6547611
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sebarka
Mylisz się, nie można zrobić ciasta z jakimś owocem, jedyny nóż jaki znajdziemy na Rookgaardzie ( na wiekszosci servow ) to "Knife" 7 atk 5 def

O ile się nie mylę, w jednej jaskini (chyba w okolicach bear roomu) respi się nóż kuchenny, ten drugi. Nawet jeśli nie, to i tak w poradniku jest błąd, ale jestem przekonany, że mam rację.



Pozdrawiam ^^
Wiktorjanu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-07-2007, 19:41   #18
Andain
Użytkownik Forum
 
Andain's Avatar
 
Data dołączenia: 09 04 2007
Lokacja: Poland, Bydgoszcz

Posty: 87
Stan: Na Emeryturze
Imię: Calandriun
Profesja: Rookstayer
Świat: Iridia
Poziom: 51
Skille: 22/29
Król Ciasto

Eh tam ciasto tak smo jak chleb tylko, ze moczymy w mleku...
mi chodzi o to, zeby jakies 10lvls nie wiedzialy wszytkieo odrazu, przeczytaja te "poradniki" i odrazu swieca sie bo cos wiedzia. Kazdy na poczatku musial wszytko odkrywac i kabinowac.
Andain jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-07-2007, 20:14   #19
Flamon
Użytkownik Forum
 
Flamon's Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2007
Lokacja: Kraków
Wiek: 30
Wpisy bloga: 1

Posty: 278
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Nerana
Poziom: 68
Skille: 0/0
Poziom mag.: 53
Flamon ma numer GG 7144111
Domyślny

@up

Właśnie o to chodzi żeby wiedzieli wszystko z poradnika! jak byś się czuł gdyby ktoś szukał ludzi na Katana Room. Ty Zgłaszasz się jako Rookstayer do pomocy a ty w połowie drogi dowiadujesz się że nie Antidote Rune bo nie wiedział że trzeba wziąć! Albo kiedy uparcie jakiś gracz chce przejść przez "premiowy mostek" i nie może a ty go pytasz czemu tak robi jak nie ma PACC a on na to: "co to PACC?" Wszystko jest w poradnikach! Przed grą każdy nowy powinien przeczytać poradniki o Rooku, expowiskach, i profesji jaką będzie grał!
Flamon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-07-2007, 21:58   #20
Wiktorjanu
Użytkownik forum
 
Wiktorjanu's Avatar
 
Data dołączenia: 20 05 2007

Posty: 3
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Druid
Świat: Celesta
Wiktorjanu ma numer GG 6547611
Domyślny

Chleb się różni od ciasta czasem odnawiania i ładniej się prezentuje.


A poradniki są naprawdę potrzebne, ja gdy zaczynałem grę w Tibię dawno temu, nauczyłem się grać tylko dzięki uprzejmości jakiejś Brazylijki (pozdrawiam), która mi wszystko pokazała, oprowadziła, expiła ze mną i zrobiła pierwsze 2 questy...


Nie wszyscy mają tyle szczęścia, ale to mogą zastąpić właśnie poradniki




Pozdro
Wiktorjanu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 13:59.


Powered by vBulletin 3