Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 30-01-2009, 00:01   #21
Hakuoh
Użytkownik Forum
 
Hakuoh's Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2005
Lokacja: Bełchatów/Reading
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,622
Stan: Niegrający
Imię: Eldryzif
Profesja: Rookstayer
Świat: Calmera
Poziom: 74
Domyślny

I wy wierzycie, że to coś da?
__________________
I'm in league with satan. Obey his commands. With the goat of Mendes. Sitting at his left hand. I'm in league with satan. I love the dead. No one prayed for Sodom. As the people fled.
Hakuoh jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 30-01-2009, 00:14   #22
Albertus
Użytkownik Forum
 
Albertus's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2006
Lokacja: Siemiatycze
Wiek: 31

Posty: 1,787
Stan: Na Emeryturze
Imię: Moon Durus
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 181
Skille: 29
Poziom mag.: 76
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kawalerzysta Pokaż post
Też tak uważam jednak warto walczyć choćby o zmianę mentalności ludzi, dla których każdy rookstayer to botter. A CipSoft też średnio lubi rookstayerów. I tak nieciekawie będzie nawet jak sobie wymyślą że wywalą ludzi z rooka w ten sposób że podniosą im statystyki do średniego poziomu takiego lvlu na mainie a ludzie sobie tylko voc wybiorą.
czyli za 100 level na rooku koles dostanie 350 na maine? dziwna podmiana ;D
__________________



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rzyttofrajer Pokaż post
potem takie mniej inteligentne beholdery to podchwyca i za wszelka cene chca pokazac ze oni sa jak ich "bogowie"
Albertus jest offline  
stary 30-01-2009, 00:26   #23
Kawalerzysta
Użytkownik Forum
 
Kawalerzysta's Avatar
 
Data dołączenia: 22 01 2009

Posty: 52
Imię: Cavalryman
Świat: Harmonia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Albertus Pokaż post
czyli za 100 level na rooku koles dostanie 350 na maine? dziwna podmiana ;D
Nie wiem. Mam nadzieję tylko że nie wymyślą nic w tych klimatach.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ghernie Pokaż post
Można przecież pójść na kompromis! Zablokować nabijanie expa do 15 lvl'a. Ci którzy mają już 100 lvl'e nie będą mieli możliwości dalszego expienia (nabijania doświadczenia). Wtedy Rookstayerzy dalej będą istnieć, a problem z botami się rozwiąże.
Pomyśl że masz 150lvl na mainiem na który ciężko pracowałeś. CipSoft dochodzi do wniosku że ze względu na boty ustawiają granicę 100 lvlu na mainie. Ale spoko Tobie lvl zostanie tylko nie możesz expić dalej. Tak samo jak inne 100+, 200+ 300+. CO z tego że grasz fair? To środki przeciwko botterom! Satysfakcjonuje Cię takie rozwiązanie? Jak to będzie fair w stosunku do Ciebie? Jak fair to będzie w stosunku do tych co mają lvl mniejszy niż 100 i są nagle słabsi niż Ty i nigdy nie będą tak mocni? Ty też nigdy nie będziesz tak mocny jak Ci co zdążyli wbić 200-300 lvl.
__________________


"Give, and it shall be given to you. For whatever measure you deal out to others, it will be dealt to you in return."

Ostatnio edytowany przez Kawalerzysta - 30-01-2009 o 00:28. Powód: literówki
Kawalerzysta jest offline  
stary 30-01-2009, 00:30   #24
Mahomet
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

robili was przez sitko
  Received Infraction
stary 30-01-2009, 00:46   #25
Ghernie
Użytkownik Forum
 
Ghernie's Avatar
 
Data dołączenia: 26 10 2008
Wpisy bloga: 12

Posty: 521
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kawalerzysta Pokaż post
Pomyśl że masz 150lvl na mainiem na który ciężko pracowałeś. CipSoft dochodzi do wniosku że ze względu na boty ustawiają granicę 100 lvlu na mainie. Ale spoko Tobie lvl zostanie tylko nie możesz expić dalej. Tak samo jak inne 100+, 200+ 300+. CO z tego że grasz fair? To środki przeciwko botterom! Satysfakcjonuje Cię takie rozwiązanie? Jak to będzie fair w stosunku do Ciebie? Jak fair to będzie w stosunku do tych co mają lvl mniejszy niż 100 i są nagle słabsi niż Ty i nigdy nie będą tak mocni? Ty też nigdy nie będziesz tak mocny jak Ci co zdążyli wbić 200-300 lvl.
Nie jestem pewien czy ciebie dobrze zrozumiałem, ani czy ty mnie dobrze.

Moim zdaniem jest to dobry sposób, ponieważ teraz już nikt nie gra fair (są nieliczne wyjątki lecz oni zachodzą do maximum 60 lvl'a). Twój załóżmy 55 lvl zostanie podzielony przez 4 (-15) i takim sposobem wylądujesz z 25 lvlem (pamiętaj iż nie będzie można już wbić ponad 15 więc twój lvl będzie robił wrażenie). Zapobiegniemy tak boterom, którzy za wszelką cenę chcą nabić 1000 lvl na rooku, a rookstayerzy będą dalej istnieli. Myślę iż jest to dobre wyjście.

@Down
No... Niech będzie! Tymczasowo przyznaję rację, jest klika takich osób ale wątpię by było ich dużo. Sam nie wieże iż można wbić taki lvl bez wspomagaczy, dla mnie jest to niemożliwe.

Ostatnio edytowany przez Ghernie - 30-01-2009 o 00:58.
Ghernie jest offline  
stary 30-01-2009, 00:52   #26
Hakuoh
Użytkownik Forum
 
Hakuoh's Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2005
Lokacja: Bełchatów/Reading
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,622
Stan: Niegrający
Imię: Eldryzif
Profesja: Rookstayer
Świat: Calmera
Poziom: 74
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ghernie Pokaż post
Moim zdaniem jest to dobry sposób, ponieważ teraz już nikt nie gra fair (są nieliczne wyjątki lecz oni zachodzą do maximum 60 lvl'a).
Żebyś wiedział, jak bardzo się mylisz.
__________________
I'm in league with satan. Obey his commands. With the goat of Mendes. Sitting at his left hand. I'm in league with satan. I love the dead. No one prayed for Sodom. As the people fled.
Hakuoh jest offline  
stary 30-01-2009, 00:56   #27
Avidek
Użytkownik Forum
 
Avidek's Avatar
 
Data dołączenia: 06 12 2008
Lokacja: Katowice
Wiek: 32

Posty: 205
Stan: Na Emeryturze
Avidek ma numer GG 3855365
Domyślny

Cytuj:
Uważam, że zmuszenie rookstayerów do wyjścia na mainland to dobry pomysł. Czemu? Nowi by się nie musieli męczyć z zajętym expowiskiem[1], botterów byłoby mniej...[2]
1.Tu sie zgodze, poniewaz nawet gdyby jakims cudem cipom udalo sie wyeliminowac wiekszosc botow, to zostalaby pewna czesc "rookstayerow" ktorzy caly czas zajmowaliby expowiska.
2.A tu sie nie zgodze, przynajmniej nie do konca. Wiekszosc ludzi, ktorzy bocili na rooku, bociliby rowniez na mainie wiec liczba botow raczej by nie zmalala (chyba, ze chodzilo ci o boty na rooku, to jak najbardziej)

Cytuj:
Ale są rookstayerzy, którzy nie botują. Taki Sunrise, który wbijał swój lvl x lat. I on też ma ponieść karę bo inni ludzie botują? Na ile to jest fair względem takich jak on? A jak kiedyś w stosunku do Ciebie zastosuje ktoś grupową odpowiedzialność? Do obalenia powyższego toku myślenia nie trzeba się nawet specjalnie wysilać.
Niestety zazwyczaj jest tak, ze probojac walczyc z ludzmi grajacymi nieuczciwie wprowadza sie rozwiazania, ktore uczciwym graczom komplikuja gre, a botom po paru dniach nie sprawiaja problemow.

Cytuj:
Można przecież pójść na kompromis! Zablokować nabijanie expa do 15 lvl'a. Ci którzy mają już 100 lvl'e nie będą mieli możliwości dalszego expienia (nabijania doświadczenia). Wtedy Rookstayerzy dalej będą istnieć, a problem z botami się rozwiąże. Co Wy na to?
W takim wypadku, moznabyloby zrobic tak, ze wszyscy powyzej 15 lvla zostaja i nie moga juz nabijac expa a ci ponizej niech ida na main, ten czas stracony na wbicie 7 lvli (tymbardziej na bocie) to jeszcze nic takiego.
Avidek jest offline  
stary 30-01-2009, 00:58   #28
Anitaaa
Użytkownik Forum
 
Anitaaa's Avatar
 
Data dołączenia: 07 08 2007
Wiek: 32

Posty: 138
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Domyślny

~Ghernie.
Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałam, ale masz na myśli to, że ciągle będziesz mieć ten sam lvl i nie można wbić więcej? To jaki w tym sens, mieć taki sam poziom bez przerwy? To jest to samo jakby usunęli nam postacie, bo po co postać, której nie można dalej rozwijać...?

Cytuj:
Moim zdaniem jest to dobry sposób, ponieważ teraz już nikt nie gra fair
Nie znasz wszystkich, więc nie oceniaj z góry...

~Edit \/
Nadal nie widzę w tym sensu...

~Edit 2.
Aj... I tak się nie dogadamy. : P
__________________


"Życie to zagadka.
Nie trać czasu, bo jej nie rozwiążesz..."


Ostatnio edytowany przez Anitaaa - 30-01-2009 o 02:01.
Anitaaa jest offline  
stary 30-01-2009, 01:26   #29
Ghernie
Użytkownik Forum
 
Ghernie's Avatar
 
Data dołączenia: 26 10 2008
Wpisy bloga: 12

Posty: 521
Domyślny

@Anitaaa
Przecież o To mi właśnie chodzi by te postacie nie rozwijały się dalej. Przecież jaki to ma sens? Jeśli ktoś będzie chciał mieć tego swojego rookstayerka to wbije na taką postać lub założy nową i wyexpi 15 lvl. Przecież wyspa nowych została stworzona dla nowych.

P.s. Fajny avek masz ;p

@Edit
Ahh... Chodzi mi o to by postacie nie rozwijały się dalej tylko pozostały na jakimś poziomie. Na rooku nie ma znaczenia (mówie o mechanice Tibi) czy masz 100 lvl czy 30 bo i tak tego 1 minosa zabijesz (nie to co na przykładowo 2 lvl'u). Takim sposobem zostali by tylko kombinatorzy, newbie, nooby i rookstayerzy, którzy zostają tam bo chcą (nie wbić lvl tylko poprostu postać kolo studni w mieście i pogadać z innymi). Tak więc lvl powyżej 15 stałby się tylko symbolem (a zmniejszenie go x4 zmniejszyłoby różnice w szybkości biegów itp.) Oczywiście taki 100 lvl różniłby się od 15 ale nie była by to taka wielka przepaść pomiędzy nimi.

Idę spać.

Ostatnio edytowany przez Ghernie - 30-01-2009 o 01:37.
Ghernie jest offline  
stary 30-01-2009, 07:35   #30
Pan Klocek
Rook-User roku 2007
 
Pan Klocek's Avatar
 
Data dołączenia: 22 06 2004
Lokacja: Zielona Góra
Wiek: 40

Posty: 716
Stan: Niegrający
Imię: Pan Klocek
Profesja: Rookstayer
Świat: Titania
Poziom: 51
Skille: 27 fist
Domyślny

Nie usuną postaci, gwarantuje ci to umowa którą podpisujesz gdy zakładasz postać. Zablokować lvlowanie mogą, ale w sumie mi to wisi może wtedy nie byłoby botów na Rookgaardzie i zostaliby tylko Ci, dla których to coś oznacza.

Blokada lvla. Jestem na TAK.
__________________
Chwile z życia Pana Klocka

Klocek-Clan

"W tym szaleństwie jest metoda. Wal ich wszystkim, co masz. Wal ich mocno i szybko. Wal ich, póki nie przestaną się ruszać. Oto metoda"
-Krusk zabójca Tanar'ri


Pan Klocek jest offline  
stary 30-01-2009, 08:21   #31
Res Khmer
Undead
 
Res Khmer's Avatar
 
Data dołączenia: 01 06 2006
Lokacja: Gdańsk
Wiek: 36

Posty: 181
Imię: Unn Recca
Profesja: Rookstayer
Świat: Elysia
Poziom: 41
Domyślny

Wystarczy, aby dawali natychmiastowy delete po uzyskaniu BANA
Nastałaby czystka...
Res Khmer jest offline  
stary 30-01-2009, 08:28   #32
Angerfist
Zbanowany
 
Data dołączenia: 07 01 2009

Posty: 179
Stan: Na Emeryturze
Świat: Antica
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez .N3pt3r. Pokaż post
Popieram pomysł usunięcia postaći powyżej 8 lvl na wyspie nowych , ale nie rookstayerów.
lol ? watchu mean ?
Angerfist jest offline  
stary 30-01-2009, 10:03   #33
Rapek
Użytkownik Forum
 
Rapek's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2008

Posty: 23
Domyślny

Usunięcie bottera na rooku = Jeden botter więcej na mainie.
Rapek jest offline  
stary 30-01-2009, 10:41   #34
Kawalerzysta
Użytkownik Forum
 
Kawalerzysta's Avatar
 
Data dołączenia: 22 01 2009

Posty: 52
Imię: Cavalryman
Świat: Harmonia
Domyślny

Tylko zauważcie że 90% ludzi tutaj popiera pomysł z powodu.. botterów. Więc zamiast usuwać możliwość rozrywki wszystkim (botterom i fair graczom) trzeba by było raczej pomyśleć nad lepszym wyłapywaniu botterów? I nie chodzi mi o jakieś super, ektra, hiper mechanizmy ale zwyczajne zatrudnienie większej ilości GMów. Nie czarujmy się, to by wystarczyło. Więc karanie rook stayerów nawet uczciwych (a tych wbrew pozorom jest dużo).. chyba nie tędy droga?
__________________


"Give, and it shall be given to you. For whatever measure you deal out to others, it will be dealt to you in return."
Kawalerzysta jest offline  
stary 30-01-2009, 10:44   #35
Ciufcia
Użytkownik Forum
 
Ciufcia's Avatar
 
Data dołączenia: 22 01 2006
Lokacja: KrainaNibyNiby

Posty: 252
Profesja: Rookstayer
Świat: Eternia
Skille: 26 fist
Domyślny

Rapek dobrze mówi. Tak się wykłócacie o to, że Rookstayerzy tylko botują i zajmują expowiska nowym graczom, a przecież gdy się ich pozbędziecie będą to robić na tym waszym wspaniałym mainie. Czemu wam przeszkadzamy skoro i tak rzadko odwiedzacie Rookgaard? Może martwicie się o to, że nowi się szybko zniechęcą? Ale to przecież nie wasz interes tylko CipSoftu.

@up Nie wiem czemu twórcy gry jeszcze nie zauważyli, że najlepszym sposobem na bottera jest GM a nie jakiś durny potworek co się go nie da zabić (albo da tylko, że trudno; poprawcie mnie)

@down

I Lubie rzodkiew Ci do tego. To ja bije te orci nie Ty, więc się nie udzielaj.
__________________







Ostatnio edytowany przez Tompior - 30-01-2009 o 12:19.
Ciufcia jest offline  
stary 30-01-2009, 10:51   #36
reasonTHC
Zbanowany
 
Data dołączenia: 24 12 2008

Posty: 183
Domyślny

Popieram, wszystkich powinno sie przeznaczyc do kasacji. Cale zycie na 80 lvlu bija orci i minotaury..
reasonTHC jest offline  
stary 30-01-2009, 11:53   #37
caveki
Użytkownik Forum
 
caveki's Avatar
 
Data dołączenia: 09 10 2005
Lokacja: Somewhere in real world...

Posty: 811
Stan: Niegrający
Domyślny

@up
Ja bym twój mózg przeznaczył do kasacji.

@topic
Nie zablokują niczego bo rookstayerzy kupują PACCA by być "pro eful hajt lefelami" a cipsoft na tym zarabia


@down
Klocek nie jest członkiem cipsoftu, a to nie jest oficjalne forum tibii więc cipsoft leje na to co tu napiszecie więc skończcie tą głupią dyskusje...
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez sosna90 Pokaż post
na koncu trzeba zamiast **** wpisac *****
"Idiotów na tym świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotykamy ich na każdym kroku."

Ostatnio edytowany przez caveki - 30-01-2009 o 12:01.
caveki jest offline  
stary 30-01-2009, 12:10   #38
<Roxtul>
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 30 01 2009

Posty: 3
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Morgana
Poziom: 20
Skille: 84/70
Poziom mag.: 11
Domyślny

Ja popieram usunięcie wszystkich powyżej 8 lvla, bez wyjątku.
Argumenty:
1. Duża ilość botterów, co utrudnia wydostanie się z Rookgardu normalnym graczom.
2. Zamiast pomagać nowym to jeszcze utrudniają im życie, mam na myśli idiotyczne trapowanie na expie przezco wiele osób ginie.


Hmm. 100 Level czy 30 kogo to obchodzi, obszar Rookgard jest wyspą nowiciuszy którzy chcą się czegoś nauczyć, wyjść z tej wyspy, a nie bandą "debili" trapujących na expie i cieszących sie z swojego "wybotowanego" levela.

Usunąć wszystkich.
<Roxtul> jest offline  
stary 30-01-2009, 12:29   #39
Hakuoh
Użytkownik Forum
 
Hakuoh's Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2005
Lokacja: Bełchatów/Reading
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,622
Stan: Niegrający
Imię: Eldryzif
Profesja: Rookstayer
Świat: Calmera
Poziom: 74
Domyślny

Mamy na tyle poważne argumenty, że będziemy w pewien sposób 'nietykalni', a wasze "bo zabiera expa", "bo boci", "bo powinien być na mainie" nie pomogą. To nie wystarczające powody na takowe zmiany.

Cytuj:
Popieram, wszystkich powinno sie przeznaczyc do kasacji. Cale zycie na 80 lvlu bija orci i minotaury..
Ty się cziesz, że bijesz dragi i inne bandyty. Jak nam się chce to expimy, na czym popadnie.
Jeżeli rookstayer zabiera respa z 8 minosami, Shengiem i 2 wolfami na którym poziom 3 chciał podexpić no to powodzenia. ^^"
__________________
I'm in league with satan. Obey his commands. With the goat of Mendes. Sitting at his left hand. I'm in league with satan. I love the dead. No one prayed for Sodom. As the people fled.
Hakuoh jest offline  
stary 30-01-2009, 12:51   #40
Rocket Slayer
Użytkownik Forum
 
Rocket Slayer's Avatar
 
Data dołączenia: 01 07 2006
Lokacja: Mikołów, niedaleko zamtuzu :)
Wiek: 33

Posty: 878
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Majk
Profesja: Elite Knight
Świat: Secura
Poziom: 146
Rocket Slayer ma numer GG 9457986 Send a message via Skype™ to Rocket Slayer
Domyślny

@Roxtul

Jak już wygłaszasz jakąś opinię to się zastanów nad argumentami ZA i PRZECIW zanim takie coś napiszesz. Popatrz na post ze zdjęciem Ciufci to zrozumiesz dlaczego nie ma szans by to weszło w życie.
http://forum.tibia.pl/showpost.php?p...77&postcount=2

Cytuj:
Hmm. 100 Level czy 30 kogo to obchodzi, obszar Rookgard jest wyspą nowiciuszy którzy chcą się czegoś nauczyć, wyjść z tej wyspy, a nie bandą "debili" trapujących na expie i cieszących sie z swojego "wybotowanego" levela.
Takich samych ludzi masz na mainie.


Cytuj:
Jeżeli rookstayer zabiera respa z 8 minosami, Shengiem i 2 wolfami na którym poziom 3 chciał podexpić no to powodzenia. ^^"
A taki 6,7 lvl, który po wykonaniu questu chciałby sobie dobić do lvla? Jakoś problemu nie widzę.

Jestem za downgradem do 30~ lvla i takim ograniczeniem. Graczom szukającym "tajemnic" nie powinno to w niczym przeszkodzić.
__________________

Podoba Ci się ta pszczyla? Może chcesz jej wystawić 10 na fotce.pl?

Ostatnio edytowany przez Rocket Slayer - 30-01-2009 o 12:54.
Rocket Slayer jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 19:42.


Powered by vBulletin 3