Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 31-01-2009, 19:15   #101
Michci0
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 10 2007

Posty: 18
Domyślny

Pomimo że sam mam rookstayera to powiem, że pomysł nie jest głupi. Mam dość patrzenia jak najlepszy rookstayer na moim serwerze boci i bezczelnie kłamie, że nigdy nie bocił. A właściwie to każdy kto był pierwszy w rankingu z mojego świata używał bota, tylko z czasem to się po prostu nudziło, ile można bić trollów itd i g... z tego mieć? Na pewno prądu im było szkoda, długo nie trzeba czekać, następny bot przegoni bota i taki wyścig szczurów. Podejrzewam, że na innych serwerach jest tak samo. Dzisiaj widzę na r.pl screen z awansem a na tibia.com ma już odpowiedni komentarz napisany na czerwono... Albo weźmy pod uwagę 2 najlepszych rookstayerów, 1 botter, 2 botter, coraz niżej pewnie tak samo jest, lecz są bardziej ostrożniejsi i nie wpadli jak na razie. Pamiętam, jak najlepszy gość na stronie rookstat miał zamiast nicku "botter" aż musieli wycofać ten mechanizm, bo jak to wyglądało? Że ich top to był zwykły oszust...

Ostatnio edytowany przez Michci0 - 31-01-2009 o 19:16.
Michci0 jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 31-01-2009, 19:29   #102
Barbar
Użytkownik Forum
 
Barbar's Avatar
 
Data dołączenia: 20 12 2008

Posty: 208
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Świat: Azura
Poziom: 69
Skille: 23/29
Domyślny

@kawalerzysta

Taa jakoś wszędzie gdzie moge przyznaje się że boce nawet skriny wklejam a bana nie dostalem ^^

@Roket
I tak ten pomysł w życie nie wejdzie ;s
__________________


Ukryty tekst:

\o/

Ostatnio edytowany przez Barbar - 31-01-2009 o 19:35.
Barbar jest offline  
stary 31-01-2009, 19:40   #103
Gormitas
Użytkownik Forum
 
Gormitas's Avatar
 
Data dołączenia: 05 11 2008

Posty: 303
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Sachees
Profesja: Knight
Gildia: szukam
Świat: Refugia
Poziom: 9
Skille: ni wiem
Domyślny

Cipsoft NIGDY nie usunie rookstayerów powód:
3\4 ma PACC (cipsoft musi zarabiać)
moim zdaniem stamina powinna być ograniczona do 24 h i by boty miały problem(długo bocą a gdy stamina dochodzi do połowy jest połowa exp , a gdy do końca już w ogóle nie ma exp)wtedy by krócej boty by były (chyba)
__________________
Gormitas jest offline  
stary 31-01-2009, 19:45   #104
Syfors
Użytkownik forum
 
Syfors's Avatar
 
Data dołączenia: 31 01 2009

Posty: 105
Stan: Początkujący
Imię: Syfors
Profesja: Druid
Świat: Danubia
Poziom: 24
Poziom mag.: 26
Pergamin

Już za późno ponieważ taki 100 jako knight, musiałby stracić kilka miechów na skillowanie a miałby bardzo mało żyć a z maną to bez komentarza.

Jednak pomysł moim zdaniem dobry.

#Kawalerzysta
Wieszok chyba nadal ma to w podpisie.

Ostatnio edytowany przez Syfors - 31-01-2009 o 19:48.
Syfors jest offline  
stary 31-01-2009, 20:09   #105
Zyphius-Knight
Użytkownik Forum
 
Zyphius-Knight's Avatar
 
Data dołączenia: 31 01 2009

Posty: 84
Domyślny

Cuz, nie mam rookstayera, ale mimo to mysle, ze nie powinno sie ich pozbywac czy kasowac. Za daleko zaszli. Moze cipsoft nie przewidzial tego np gdyby nie bylo blokady expa na 9lvlu na IoD to pewnie ludzie wymysleli by sobie ze zostana IslandOfDinastyStayer. Rookstayerzy za daleko zaszli zeby ich usuwac. Mysle ze Cipsoft uwaza ze rookstayerzy to blad, nie wiem czemu, lecz no cuz. Blokada banku jest tego dowodem. To tego rookstayerzy placza ze nie ma jakis nowych questow specialnie dla rookstayerow z bramka lvla. To jest to samo co przytrzymywal bys bezdomnegow mieszkaniu, ktory narzeka ze jedzenia mu nie dajesz. Ogolnie mowiac rookstayerzy pyskuja, moze to ich tak denerwuje?
__________________
"Wystarczy ciężka praca, by coś osiągnąć"
Zyphius-Knight jest offline  
stary 31-01-2009, 20:27   #106
Ziomkers
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 18 07 2008

Posty: 17
Domyślny

Ja pare razy mialem rookstaya,najwyzej 13 lvl
Rook mnie bardzo przyciaga i uwazam ze jest genialny,a gdyby cofnac wszystkich rookstayerow do lvlu powiedzym 15-20 to bardzo dobry pomysl. Koniec z botami bo co beda robic? Prad marnowac w komputerze i ryzykowac bana dla stracenia capa na golda ktorego rozdac innym za free? Powkurzac innych graczy?
Rozwiaze sie problem botterow,a wyscigi o wyzszy level moim zdaniem nigdy nie mialy sensu
Ziomkers jest offline  
stary 31-01-2009, 20:43   #107
Lotress
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 09 2006
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,222
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Nebula
Domyślny

Jestem za, aby ich usunac.
Lotress jest offline  
stary 31-01-2009, 21:10   #108
Rocket Slayer
Użytkownik Forum
 
Rocket Slayer's Avatar
 
Data dołączenia: 01 07 2006
Lokacja: Mikołów, niedaleko zamtuzu :)
Wiek: 33

Posty: 878
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Majk
Profesja: Elite Knight
Świat: Secura
Poziom: 146
Rocket Slayer ma numer GG 9457986 Send a message via Skype™ to Rocket Slayer
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zyphius-Knight Pokaż post
Cuz, nie mam rookstayera, ale mimo to mysle, ze nie powinno sie ich pozbywac czy kasowac.
Nic z tych rzeczy. Ograniczyć im pewne rzeczy. Tyle.

Cytuj:
Za daleko zaszli.
...w miejscu, gdzie teoretycznie nie powinno ich być.

Cytuj:
Moze cipsoft nie przewidzial tego np gdyby nie bylo blokady expa na 9lvlu na IoD to pewnie ludzie wymysleli by sobie ze zostana IslandOfDinastyStayer. Rookstayerzy za daleko zaszli zeby ich usuwac.
Wbrew założeniu, że Rook to wyspa Nowych. Błąd Cipsoftu, że nie pomyśleli o tym na początku lub olali ten problem.

Cytuj:
Blokada banku jest tego dowodem.
To miało ograniczyć liczbę botterów.


Tak ogólnie to radzę słuchać Gormitasa bo to on przepowiedział, że będą spadać "żelazne ptaki".
__________________

Podoba Ci się ta pszczyla? Może chcesz jej wystawić 10 na fotce.pl?
Rocket Slayer jest offline  
stary 31-01-2009, 21:16   #109
Luker's
Użytkownik Forum
 
Luker's's Avatar
 
Data dołączenia: 29 11 2008
Lokacja: Warszawa
Wiek: 34
Wpisy bloga: 1

Posty: 519
Stan: Niegrający
Profesja: Rookstayer
Gildia: Brak
Świat: Thoria
Poziom: 1
Skille: 10/10
Luker's ma numer GG 8570011
Domyślny

ilu Rookstayerów ma pacca?
Chce coś sprawdzić...
__________________

----------------- o LoLu... ------------------
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ruszek Pokaż post
Rybzor i Lukers to wyższa liga, oni z pospólstwem się nie zadają
Luker's jest offline  
stary 31-01-2009, 21:32   #110
Miłosz
Exotyczny
 
Miłosz's Avatar
 
Data dołączenia: 20 04 2005

Posty: 756
Stan: Na Emeryturze
Imię: Exorim
Profesja: Elite Knight
Świat: Celesta
Poziom: 227
Skille: 105/105
Poziom mag.: 9
Domyślny

Prawda jest taka że większy procent dzisiejszych rookstayerów nie mają pojęcia kim grają. Rookstayerzy z początku byli gracze którzy byli zainteresowani rookgardem i gra w hierarchii tzw. "maina" im nie odpowiadała. Ich gra na rooku skupiała się głównie na pomocy początkującym, a teraz dzieciaki ubzdurały sobie że rookstayer to 5 profka i mu wszystko wolno. Walnie sobie bota na cały dzień, powyzywa innych i pobloczy początkujących wiedząc że i tak dużo na tym nie zyska. Kasować nie powinni, ale wpoić dzieciom w końcu do rozumu że nie ma oficjalnie czegoś takiego jak rookstayer i żeby przestali chrzanić o dragonach itp na rooku(3 addony to i tak dobry prezent).
__________________
Miłosz jest offline  
stary 31-01-2009, 21:48   #111
Zyphius-Knight
Użytkownik Forum
 
Zyphius-Knight's Avatar
 
Data dołączenia: 31 01 2009

Posty: 84
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Miłosz Pokaż post
Prawda jest taka że większy procent dzisiejszych rookstayerów nie mają pojęcia kim grają. Rookstayerzy z początku byli gracze którzy byli zainteresowani rookgardem i gra w hierarchii tzw. "maina" im nie odpowiadała. Ich gra na rooku skupiała się głównie na pomocy początkującym, a teraz dzieciaki ubzdurały sobie że rookstayer to 5 profka i mu wszystko wolno. Walnie sobie bota na cały dzień, powyzywa innych i pobloczy początkujących wiedząc że i tak dużo na tym nie zyska. Kasować nie powinni, ale wpoić dzieciom w końcu do rozumu że nie ma oficjalnie czegoś takiego jak rookstayer i żeby przestali chrzanić o dragonach itp na rooku(3 addony to i tak dobry prezent).
Dokladnie o to mi chodzilo, mowiac krotko - Dawni rookstayerzy wiedzieli gdzie ich miejsce, a dzisiejsi boca,wyzywaja,kozacza,kozacza ze maja wieksze lvle od tych co nie maja zamiaru zostawac na rooku(jeden smial sie ze mnie ze mam 5lvl) i trapuja mimo ze i tak praktycznie wszystkie najlepsze rzeczy na rooku mozna samemu zdobyc i dla mnie to logiczne o co chodzi z rookstayerami. Mimo to poprostu taka jest tibia, klimat wszystko sie zmienia. Tak jak w zyciu, dawniej byly domy z drewna dzis sa z cegiel. Poprostu ludzie posuwaja sie do rzeczy zeby latwiej im bylo zyc. To samo co jacys bandyci napadli by na bank a zamkneli to wiezienia cale osiedle za to.




@3xUP

Mozesz mi wyjasnic jak usuniecie banku na rooku ma ograniczyc ilosc botterow? (moze nie usuniecie ale 1k co to jest, przynajmiej mozna bedzie zamieniac na platinium nie kazdy pamieta ze nie bylo banku i trzeba bylo sprzedawac odrazu, tak zeby wyszlo 100gp )
__________________
"Wystarczy ciężka praca, by coś osiągnąć"
Zyphius-Knight jest offline  
stary 31-01-2009, 21:55   #112
kurczak2828
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 10 2008
Lokacja: Nie wiadomo

Posty: 38
Domyślny

Dla mnie roksrajerzy to grupa ludzi nie umiejąca grać w Tibie. Ucza sie nadal w to grac walczac z ratami...Wiekszosc z nich patrzy jak dziala bot i sa jedna z poejabnych grup w tibii. Jesli grasz na rooku jestes nOObem
kurczak2828 jest offline  
stary 31-01-2009, 22:02   #113
Marcin24
Użytkownik Forum
 
Marcin24's Avatar
 
Data dołączenia: 25 08 2006
Lokacja: Kraków

Posty: 1,639
Stan: Na Emeryturze
Marcin24 ma numer GG 184833 Send a message via Skype™ to Marcin24
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez kurczak2828 Pokaż post
Dla mnie roksrajerzy to grupa ludzi nie umiejąca grać w Tibie. Ucza sie nadal w to grac walczac z ratami...Wiekszosc z nich patrzy jak dziala bot i sa jedna z poejabnych grup w tibii. Jesli grasz na rooku jestes nOObem
Jak nie masz o czymś pojęcia to się nie wypowiadaj.
__________________

To pisałem ja, Marcin bez 24.
__________________
Grupa Rookgaard zaprasza! Rekrutacja chwilowo wstrzymana, jednak można składać podania! Napisz PM!
Marcin24 jest offline  
stary 31-01-2009, 22:22   #114
juran_se_spychowa
Użytkownik Forum
 
juran_se_spychowa's Avatar
 
Data dołączenia: 04 04 2007
Lokacja: Zielona Góra

Posty: 308
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Gildia: Sin
Świat: Selena
Poziom: 43
Skille: 71/50
Poziom mag.: 11
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lord_Piterek Pokaż post
przeszkadza ci to ze korzystam z tego samego produktu w dodatku za niego place (pacc) na inny sposob niz ty?

tibia nie jest zbyt wartosciowa gra RPG zeby wychodzic na maina
na rooku to co innego.. jczuc te "ErPeDżi" chociaz troche
Tak, przeszkadzasz mi, ponieważ przez Ciebie, szybkość mojego wyjścia na main, zwiększy się o X czasu i w dodatku nic Ci nie moge zrobić...
__________________
Cytuj:
Prosze o zamieszczenie linkuw lub obrazuw przedstawiające gdzie mozna odkopac tego tomba.
Jeśli zly dzial lub jest juz taki temat przepraszam.
Nie lubię "matoluw"

09:38 Ciekiera [20]: chcesz miec dobre itemki na Selenie?? jak tak to napisz do gm na gg 1148937


15:49 Elite Bloodseeker [8]: Sprzedam zestaw mlodego lucznika lók+ 100 arrows~~~~~
juran_se_spychowa jest offline  
stary 31-01-2009, 22:42   #115
Fomes
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 12 2008

Posty: 21
Domyślny

Blokować exp powyżej 8 levela na wyspie. Szkoda ze Cipsoft wczesniej o tym nie pomyslal, ale na moje moglby to wprowadzic. System 0 staminy po 8 levelu ; )

Wyspa botow..
Fomes jest offline  
stary 31-01-2009, 23:27   #116
Kubciosek
Użytkownik Forum
 
Kubciosek's Avatar
 
Data dołączenia: 20 12 2006
Lokacja: Kraków

Posty: 72
Stan: Aktywny Gracz
Domyślny

Wielcy obrońcy początkujących :*

Najpierw broni początkującego. Ten dobija po ciężkich trudach ten 8 lvl ( dlatego po ciężkich trudach bo podobno rookstayerzy zajmują respy ). Wychodzi na maina ( załóżmy knight ). Chce sobie kulturalnie poskillować. Idzie na trolle w Ab gdzie na jednego trolla przypada 3 boterów,ale dalej twierdzi, że na rooku same boty. Ponownie po ciężkich trudach zdobywa upragnione skille. Idzie poexpić ale kopalnia znów pełna botów. Znów po ciężkich trudach wbija upragniony lvl i idzie na lepszą kopalnie gdzie może zdobyć kolejne lvle i spotyka tam jednego z was ( obrońców początkujących ). Częściowo zajmuje Ci kopalnie i TY nagle zapominasz o tym, że go wcześniej broniłeś i teraz za wszelką cenę chcesz go strapować lurując mu wszystko co się da ponieważ exp z kopalni jest dzielony na 2, jeśli metoda ta jest nie skuteczna wyzywasz go oraz grozisz mu swoimi "pr0 evlu kolegami 100+" tak więc:

- Zamknij papę, że na rooku same boty i zajmij się swoimi botami na trollach w Ab, Dragon Lair, Dark Catedra oraz wiele innych miejsc.
- Nie broń wielce początkującego, który może w przyszłości wchodzić Ci w drogę. A jak jesteś tak cwaniak żeby usuwać nas z jego expowiska na rooku to teraz Ty wypierd@laj z jego expowiska na mainie, a najlepiej to usuńmy Twojego chara.

A jeśli dalej jesteś przy swoim i chcesz powyzywać mnie to wyzywaj bo ja i tak mam Cię w dupie :*
__________________



Cytuj:
słabooooo ja tam mialem 80 dysta na rooku ale mniee hakli

Ostatnio edytowany przez Kubciosek - 31-01-2009 o 23:33.
Kubciosek jest offline  
stary 31-01-2009, 23:42   #117
Zyphius-Knight
Użytkownik Forum
 
Zyphius-Knight's Avatar
 
Data dołączenia: 31 01 2009

Posty: 84
Domyślny

Dobra koniec na moje bedzie ciagla ta dyskusja, prawda jest taka ze ja spotkalem sie tylko z 5razy w ciagu chyba z 30postaci ktorych wyszedlem z rooka rookstayerow ktorzy zajmowali mi respa i poprostu poszedlem gdzie indziej i cya to wszystko ? a i raz zostalem trapniety na 5lvlu... i wypadl mi studded armor... straszne
__________________
"Wystarczy ciężka praca, by coś osiągnąć"
Zyphius-Knight jest offline  
stary 31-01-2009, 23:47   #118
Rocket Slayer
Użytkownik Forum
 
Rocket Slayer's Avatar
 
Data dołączenia: 01 07 2006
Lokacja: Mikołów, niedaleko zamtuzu :)
Wiek: 33

Posty: 878
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Majk
Profesja: Elite Knight
Świat: Secura
Poziom: 146
Rocket Slayer ma numer GG 9457986 Send a message via Skype™ to Rocket Slayer
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kubciosek Pokaż post
i tak mam Cię w dupie :*
Cieszę się, że troszczysz się o mnie i usadawiasz w tak ciepłym i zacnym miejscu, thx =*

Cytuj:
- Zamknij papę, że na rooku same boty
Nie mówię tu o 20~ lvlach ale przynajmniej nazdrowy rozsądek - który 50lvl+ może z ręką na sercu powiedzieć Ci, że nigdy nie bocił? 1, 2? Aż się zmieszałem...

@up
Mi zawsze student wypadał
__________________

Podoba Ci się ta pszczyla? Może chcesz jej wystawić 10 na fotce.pl?
Rocket Slayer jest offline  
stary 01-02-2009, 00:28   #119
Instynkt
Użytkownik Forum
 
Instynkt's Avatar
 
Data dołączenia: 18 07 2004

Posty: 92
Domyślny

Heyah

Zanim porusze glowny watek tego tematu, chcialbym w pierwszej kolejnosci nawiazac do kilku kwestii, ktore sa bardzo istotne dla ogolu, ale ktore wogole nie sa brane pod uwage.

1. Obecna postac Rookgaardu nie potrafi zaoferowac graczom prawdziwej rozrywki i przygody. Kolejne zmiany doprowadzily do tego, ze gracze ograniczyli sie jedynie do zdobywania kolejnym lvli. Niewielu z nich zdecyduje sie dla odmiany na stworzenie kolekcji, ktore w owych czasach na dobra sprawe wygladaja tak samo.

2. Wielu wypowiada sie na temat tej wyspy w takim sposob, jakby grali na niej od paru lat. Chwila, prosze nie mylic pojec "przejscia Rookgaardu w 2004 roku i kontynuowania gry na Mainie" z pojeciem "gram na Rookgaardzie od 5 lat" ... dwie kolosalnie zbierzne definicje, o dwoch jakze odmiennych znaczeniach. Jezeli w tamtych latach nie grales systematycznie na tej wyspie to skad mozesz wiedziec, co sie na niej dzialo? Na szczescie biore poprawke na to, iz w wiekszosci mam doczynienia z mniej doswiadczonymi "nonami", dlatego nie bede staral sie zbytnio zaglebiac w ten problem.

3. Cheatowanie, oszukiwanie, zaklamanie, ideologie i inne bzdury ... az dziw bierze, ze wielu nie potrafi zrozumiec tego, iz takie rzeczy towarzysza ludziom na kazdym kroku ... zarowno w realnym jak i wirtualnym swiecie. Czlowiek jest zlozona istota, knuje i kombinuje w kazdy mozliwy sposob, by ulatwic sobie zycie. Doskonale rozumie takie podejscie i dlatego nigdy nie negowalem cheaterow, botterow, sharerow, hackerow itp itd etc. Wszystko idzie do przodu. Z roku na rok Tibia ulegala zmianie, a wraz z nia programy umozliwiajace -zastepcza- gre. Im lepsza i ladniejsza bedzie Tibia, tym lepsze i latwiejsze w obludze beda boty. Nie kazdy ma ochote klikac myszka. Z pewnoscia posypia sie pod moim adresem opinie typu "odezwal sie bot i sharer" < przyzwyczailem sie do tego. Raz i porzadnie wytlumaczylem sie ze wszystkiego. Wiekszosc zrozumiala i podeszla do tego z usmiechem. Sa jednak tacy, w ktorych oczach zawsze bede oszustem ... coz, sam sobie jestem winien i nie mam do nikogo pretensji. Hehe znowu sie zagalopowalem. Wracaja do dyskusji - nalezy zrozumiec pewne rzeczy.

4. Rook teraz a kiedys. Ehh, wracaja wspomnienia starych, swietnych i jakze urozmaiconych czasow mojej gry. Wachlarz mozliwosci wybrania wlasnej drogi w tym malutkim swiecie byl znacznie szerszy. Expienie / Skillowanie / Trapowanie / Kolekcjonowanie / itd ... te czasy staly sie historia. Wina nalezy obarczyc wylacznie kolejne zmiany wprowadzane przez CipSoft. Niegdys zycie i gra byla przygoda i wielka niewiadoma. Byle trap potrafil pozbawic zycia niejedna 50tke+ ... Nieograniczony resp + slabsze Life Fluidy + zasypa dziury, ktore uniemozliwialy ropniecie sie + wiele roznych przedmiotow, po ktorych nie mozna bylo chodzic + slabsza sila ataku + brak HotKey'i = gwarantowalo dead'a nawet 100tkom. A teraz? =] Byle MinoHell przestalo stanowic problem dla 5 lvli.

5. "Kiedys byli prawdziwi Rookersi, bo pomagali kazdemu" < tutaj prawda lezy po srodku. Jezeli te slowa mialbym brac doslownie to calkowicie sie z nimi nie zgodze. Jezeli ktos z paroletnim stazem pozytywnie ocenia takie zdanie to wg mnie nie wie co robi, albo jest z innej bajki. Postaram sie nieco wyjasnic ta sytuacje osobom niewtajemniczonym. Niegdys dostanie sie do MinoHell, RotHell i tym podobnych miejsc bylo problemem nawet dla 50+. 2x slabszy atak i 2x slabsze fluidy skutecznie dostarczaly chwile grozy kazdemu, ktory mogl w oczach innych uchodzic za Rookstayera. Mozna bylo odniesc wrazenie, ze kazdy z nich pomagal innym w Questach itp. Mozna bylo ... poniewaz robil to bo w wiekszosci przypadkow nie mial innego wyjscia. Expiac tam sila nieswiadomie pomagal innym, zas Ci inni traktowali to jako swiadome czyszczenie drogi. Wowczas taki gracz nie mial innego wyjscia jak tylko powiedziec "Tak, wspanialomyslnie Wam wszystkim pomoglem", za co uslyszal "Tak, pomogles nam wszystkim o WIELKI Rookstayerze"! Ja pomagalem innym swiadomie tylko wtedy, kiedy dopadala mnie nuda i mialem dosc expienia. Stawalem w miescie lub pisalem na chacie, ze wyczyszcze drogi do wszystkich Q i robilem to. Jezeli byli gracze, ktorzy zajmowali sie wylacznie pomoca innym to prosze mi podac konkretny przyklad a nie rzucac slowami na wiatr =]

6. Mentalnosc None. To takze uleglo zmianie. Niegdys podejscie Rookstayerow wygladalo nieco inaczej. Sam fakt, ze Rookgaard dostarczal znacznie wiecej rozrywki pod wieloma postaciami, pozwalalo na wybor odpowiedniej drogi. Jedni expili, skillowali i bawili sie w PG (Payton i Sunrise), inni probowali rozwiazywac zagadki i dopatrywali sie cudow niewidow w krzakach i kopaniu kilofem (Master Slayer i Pan Klocek), byli tez tacy co zbierali gp (Payton) i kolekcjonowali itemki. Jak patrze wstecz to bylem chyba jedynym Rookstayerem, ktory ze wszystkiego czerpal po trochu i ktory niemal w kazdej dziedzinie osiagnal sukces (oczywiscie nie chcialbym sie chwalic ^^'). Kazdy cieszyl sie tym co mial. Zbieranie byle platynek nie bylo prosta rzecza. Kazda jedna dawala mi wiele radosci. Zreszta niegdys wszystko co robilem sprawialo mi autentyczna satysfakcje. Podnosilem poprzeczki, na poczatku nieswiadomie. Kazdy sledzil ruchy kazdego, interesowal sie Jego sukcesami i osiagnieciami, by moc je przekroczyc. Pamietam swoja rywalizacje z Payton'em jesli chodzi o platynki. Pamietam rowniez swoja rywalizacje z Voodoo Rhythm'em jesli chodzi o PG. Bylo milo, jeden drugiego zachecal do gry. Znalezli sie tez tacy, ktorzy zywili jedynie zawisc: takie dwie 'para'legendy (wtajemniczeni wiedza o kim mowa). Nie mniej wszystko budzilo jakies emocje ... a teraz? Gratulacje skladane sa jedynie przez znajomych, cala reszta z miejsca nazwie Cie botem. Nic dziwnego, skoro proporcje uczciwych graczy zmiejszyly sie drastycznie.

7. Indywidualne podejscie do cheatowania. Wiekszosc tego nie toleruje i neguje. Ja mam calkowicie inne podejscie, co wielu raczej nie powinno wydawac sie obce. Mialem i mam stycznosc z niezliczona rzesza graczy, ktorzy korzystaja z nielegalnych programow. Niektore 100+ same przyznaly mi sie do takich niecnych zagrywek. Nigdy nie wykorzystalem tych informacji przeciw nim, nigdy nawet nie wskazalem palcem ani nie dalem namiarow o kogo sie rozchodzi. Dlaczego? Otoz dlatego, 1 obdarzono mnie zaufaniej, ktorego w tej grze nigdy nie stracilem 2 bot/sharer/itp nigdy mi nie przeszkadzal, mam po prostu neutralne zdanie. Expisz recznie? Swietnie. Jedziesz na bocie? Trudno.

@topic

Ludzie ... czy Wy wogole wiecie o czym rozmawiacie? Moglbym napisac 20xA4 za i przeciw, nie chce mi sie pisac eposu, wiec ogranicze sie do BARDZO tresciwych punktow:
1. Jest juz za pozno. Gdyby mieli usunac 8+ zrobiliby to juz w 2001/2002, EWENTUALNIE 2003 roku, kiedy takich graczy zaczelo przybywac
2. Usuniecie paru tysiecy kont, z czego 1/5 ma Premium Account byloby pozbawieniem siebie dochodow
3. Usuniecie postaci po tylu latach (np mojej) przypozyloby CipSoftowi wiele problemow poprzez wytoczenie spraw sadowych z racji tego, iz wlozony wysilek i ewentualnie zakupione wczesniej PA straciloby sens/wartosc/w niektorych przypadkach skutkowaloby to depresja i innymi powiklaniami/itd. Zakladajac postac automatycznie podpisujesz swego rodzaju umowe, dajaca Ci szereg praw.
4. Usuniecie Rookstayerow spowoduje, ze Ci ktorzy boca, przejda na Main i zaczna tam praktykowac swoja zbrodnicza dzialalnosc ... Najprawdopodobniej wybrali mniejsze zlo i przystali na 8+, by zamknac kilkuset botterow na tej malutkiej wysepce.
5. Sama propozycja zostala rzucona ot tak, bez zadnych logicznych argumentow. Na dobra sprawe 70% poparlo ten projekt, tylko zadno z nich nie napisalo dlaczego. W takim razie dlaczego nie mieliby usunac Palladynow i Druidow? Sa rownie zbedni jak My =]

@Offtopic

Chcecie spokojnie i uczciwej gry? Zalozcie w koncu taki temat "CHCEMY WIECEJ WIECEJ WIECEJ WIECEJ AKTYWNYCH GMOW!!!!!!!!!!!!!!!"
Do tego dorzucilbym EWENTUALNIE takie propozycje:
1. Wprowadzenie ogranicznika lvlowego (1-8).
2. Zablokowanie zdobywanego expa przez tych, ktorzy juz przekroczyli granice 8 lvlu.
3. Zero zabaw ze stamina. Powinna pozostac taka jaka jest.
4. Wprowadzenie bramek lvlowych na drogach prowadzacych z miasta (2-7 lvl). Zaraz po wprowadzeniu zmian, ktore bylyby ZNACZNIE wczesniej zapowiedziane, kazdy bylby teleportowany do swiatyni. Dlaczego informacja o wprowadzeniu takich bramek mialaby byc podana nawet 6 miesiecy wczesniej? Dlatego, aby nikt pozniej nie mial pretensji do CipSoftu, ze zakupil Premium Account na 6 mcy czy tam rok i teraz go nie wykorzyta bo jak. Owszem zdarza sie bardzo nieliczni, ktorym PA przepadnie z racji tego, iz zakupia sobie go na rok ... no ale trudno. Dajmy na to, ze system wzialby takich graczy pod uwage i 'pozwolilby' im wykorzystac PA na expienie do konca jego aktywnosci. Pomysl prezentowany na szybko, wiec nie bede zaglebial sie w detale.
5. EWENTUALNIE stworzenie swego rodzaju "getta" dla 8+, gdzie potworkow byloby ZNACZNIE mniej, bylyby to przykladowo specjalnie zmodyfikowane szczury, ktore dawalyby 1 expa, a ich shield dorownywalby Minotaurom. Ot taka izolatka by nikomu nie przeszkadzali ... a teraz wyobrazcie sobie ta arene 20x20 kratek, gdzie jest np 10 ratow i drugie tyle botow =] Czy nie brzmi to komicznie a zarazem tragicznie? No ale przynajmniej GM nie musialby sie bawic w podchody.
6. Inne. Jest pozno, nie chce mi sie doszukiwac nowych pomyslow.

PODSUMOWANIE - topic sam w sobie jest ciekawy. Sposob jego prezentacji jest zalosny jak i jego tresc. Dawno nie mialem okazji wypowiedziec sie w czyms konkretnym. Moze powrot do starej wersji bylby rozwiazaniem? Przywrocenie starych zasad trapowania utemperowalby boty, a jednoczesnie odswiezylby atmosfere na coraz bardziej zagrzybialym Rookgaardzie ^^'

PeZet Dr. =]
__________________
Galeria: http://tibiopedia.pl/users/gallery/Instynkt/0,Album-Glowny

"Ważniejsze od bycia Najlepszym jest bycie Pierwszym"

Ostatnio edytowany przez Instynkt - 01-02-2009 o 00:37.
Instynkt jest offline  
stary 01-02-2009, 00:54   #120
Zyphius-Knight
Użytkownik Forum
 
Zyphius-Knight's Avatar
 
Data dołączenia: 31 01 2009

Posty: 84
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Instynkt Pokaż post
Heyah

Zanim porusze glowny watek tego tematu, chcialbym w pierwszej kolejnosci nawiazac do kilku kwestii, ktore sa bardzo istotne dla ogolu, ale ktore wogole nie sa brane pod uwage.

1. Obecna postac Rookgaardu nie potrafi zaoferowac graczom prawdziwej rozrywki i przygody. Kolejne zmiany doprowadzily do tego, ze gracze ograniczyli sie jedynie do zdobywania kolejnym lvli. Niewielu z nich zdecyduje sie dla odmiany na stworzenie kolekcji, ktore w owych czasach na dobra sprawe wygladaja tak samo.

2. Wielu wypowiada sie na temat tej wyspy w takim sposob, jakby grali na niej od paru lat. Chwila, prosze nie mylic pojec "przejscia Rookgaardu w 2004 roku i kontynuowania gry na Mainie" z pojeciem "gram na Rookgaardzie od 5 lat" ... dwie kolosalnie zbierzne definicje, o dwoch jakze odmiennych znaczeniach. Jezeli w tamtych latach nie grales systematycznie na tej wyspie to skad mozesz wiedziec, co sie na niej dzialo? Na szczescie biore poprawke na to, iz w wiekszosci mam doczynienia z mniej doswiadczonymi "nonami", dlatego nie bede staral sie zbytnio zaglebiac w ten problem.

3. Cheatowanie, oszukiwanie, zaklamanie, ideologie i inne bzdury ... az dziw bierze, ze wielu nie potrafi zrozumiec tego, iz takie rzeczy towarzysza ludziom na kazdym kroku ... zarowno w realnym jak i wirtualnym swiecie. Czlowiek jest zlozona istota, knuje i kombinuje w kazdy mozliwy sposob, by ulatwic sobie zycie. Doskonale rozumie takie podejscie i dlatego nigdy nie negowalem cheaterow, botterow, sharerow, hackerow itp itd etc. Wszystko idzie do przodu. Z roku na rok Tibia ulegala zmianie, a wraz z nia programy umozliwiajace -zastepcza- gre. Im lepsza i ladniejsza bedzie Tibia, tym lepsze i latwiejsze w obludze beda boty. Nie kazdy ma ochote klikac myszka. Z pewnoscia posypia sie pod moim adresem opinie typu "odezwal sie bot i sharer" < przyzwyczailem sie do tego. Raz i porzadnie wytlumaczylem sie ze wszystkiego. Wiekszosc zrozumiala i podeszla do tego z usmiechem. Sa jednak tacy, w ktorych oczach zawsze bede oszustem ... coz, sam sobie jestem winien i nie mam do nikogo pretensji. Hehe znowu sie zagalopowalem. Wracaja do dyskusji - nalezy zrozumiec pewne rzeczy.

4. Rook teraz a kiedys. Ehh, wracaja wspomnienia starych, swietnych i jakze urozmaiconych czasow mojej gry. Wachlarz mozliwosci wybrania wlasnej drogi w tym malutkim swiecie byl znacznie szerszy. Expienie / Skillowanie / Trapowanie / Kolekcjonowanie / itd ... te czasy staly sie historia. Wina nalezy obarczyc wylacznie kolejne zmiany wprowadzane przez CipSoft. Niegdys zycie i gra byla przygoda i wielka niewiadoma. Byle trap potrafil pozbawic zycia niejedna 50tke+ ... Nieograniczony resp + slabsze Life Fluidy + zasypa dziury, ktore uniemozliwialy ropniecie sie + wiele roznych przedmiotow, po ktorych nie mozna bylo chodzic + slabsza sila ataku + brak HotKey'i = gwarantowalo dead'a nawet 100tkom. A teraz? =] Byle MinoHell przestalo stanowic problem dla 5 lvli.

5. "Kiedys byli prawdziwi Rookersi, bo pomagali kazdemu" < tutaj prawda lezy po srodku. Jezeli te slowa mialbym brac doslownie to calkowicie sie z nimi nie zgodze. Jezeli ktos z paroletnim stazem pozytywnie ocenia takie zdanie to wg mnie nie wie co robi, albo jest z innej bajki. Postaram sie nieco wyjasnic ta sytuacje osobom niewtajemniczonym. Niegdys dostanie sie do MinoHell, RotHell i tym podobnych miejsc bylo problemem nawet dla 50+. 2x slabszy atak i 2x slabsze fluidy skutecznie dostarczaly chwile grozy kazdemu, ktory mogl w oczach innych uchodzic za Rookstayera. Mozna bylo odniesc wrazenie, ze kazdy z nich pomagal innym w Questach itp. Mozna bylo ... poniewaz robil to bo w wiekszosci przypadkow nie mial innego wyjscia. Expiac tam sila nieswiadomie pomagal innym, zas Ci inni traktowali to jako swiadome czyszczenie drogi. Wowczas taki gracz nie mial innego wyjscia jak tylko powiedziec "Tak, wspanialomyslnie Wam wszystkim pomoglem", za co uslyszal "Tak, pomogles nam wszystkim o WIELKI Rookstayerze"! Ja pomagalem innym swiadomie tylko wtedy, kiedy dopadala mnie nuda i mialem dosc expienia. Stawalem w miescie lub pisalem na chacie, ze wyczyszcze drogi do wszystkich Q i robilem to. Jezeli byli gracze, ktorzy zajmowali sie wylacznie pomoca innym to prosze mi podac konkretny przyklad a nie rzucac slowami na wiatr =]

6. Mentalnosc None. To takze uleglo zmianie. Niegdys podejscie Rookstayerow wygladalo nieco inaczej. Sam fakt, ze Rookgaard dostarczal znacznie wiecej rozrywki pod wieloma postaciami, pozwalalo na wybor odpowiedniej drogi. Jedni expili, skillowali i bawili sie w PG (Payton i Sunrise), inni probowali rozwiazywac zagadki i dopatrywali sie cudow niewidow w krzakach i kopaniu kilofem (Master Slayer i Pan Klocek), byli tez tacy co zbierali gp (Payton) i kolekcjonowali itemki. Jak patrze wstecz to bylem chyba jedynym Rookstayerem, ktory ze wszystkiego czerpal po trochu i ktory niemal w kazdej dziedzinie osiagnal sukces (oczywiscie nie chcialbym sie chwalic ^^'). Kazdy cieszyl sie tym co mial. Zbieranie byle platynek nie bylo prosta rzecza. Kazda jedna dawala mi wiele radosci. Zreszta niegdys wszystko co robilem sprawialo mi autentyczna satysfakcje. Podnosilem poprzeczki, na poczatku nieswiadomie. Kazdy sledzil ruchy kazdego, interesowal sie Jego sukcesami i osiagnieciami, by moc je przekroczyc. Pamietam swoja rywalizacje z Payton'em jesli chodzi o platynki. Pamietam rowniez swoja rywalizacje z Voodoo Rhythm'em jesli chodzi o PG. Bylo milo, jeden drugiego zachecal do gry. Znalezli sie tez tacy, ktorzy zywili jedynie zawisc: takie dwie 'para'legendy (wtajemniczeni wiedza o kim mowa). Nie mniej wszystko budzilo jakies emocje ... a teraz? Gratulacje skladane sa jedynie przez znajomych, cala reszta z miejsca nazwie Cie botem. Nic dziwnego, skoro proporcje uczciwych graczy zmiejszyly sie drastycznie.

7. Indywidualne podejscie do cheatowania. Wiekszosc tego nie toleruje i neguje. Ja mam calkowicie inne podejscie, co wielu raczej nie powinno wydawac sie obce. Mialem i mam stycznosc z niezliczona rzesza graczy, ktorzy korzystaja z nielegalnych programow. Niektore 100+ same przyznaly mi sie do takich niecnych zagrywek. Nigdy nie wykorzystalem tych informacji przeciw nim, nigdy nawet nie wskazalem palcem ani nie dalem namiarow o kogo sie rozchodzi. Dlaczego? Otoz dlatego, 1 obdarzono mnie zaufaniej, ktorego w tej grze nigdy nie stracilem 2 bot/sharer/itp nigdy mi nie przeszkadzal, mam po prostu neutralne zdanie. Expisz recznie? Swietnie. Jedziesz na bocie? Trudno.

@topic

Ludzie ... czy Wy wogole wiecie o czym rozmawiacie? Moglbym napisac 20xA4 za i przeciw, nie chce mi sie pisac eposu, wiec ogranicze sie do BARDZO tresciwych punktow:
1. Jest juz za pozno. Gdyby mieli usunac 8+ zrobiliby to juz w 2001/2002, EWENTUALNIE 2003 roku, kiedy takich graczy zaczelo przybywac
2. Usuniecie paru tysiecy kont, z czego 1/5 ma Premium Account byloby pozbawieniem siebie dochodow
3. Usuniecie postaci po tylu latach (np mojej) przypozyloby CipSoftowi wiele problemow poprzez wytoczenie spraw sadowych z racji tego, iz wlozony wysilek i ewentualnie zakupione wczesniej PA straciloby sens/wartosc/w niektorych przypadkach skutkowaloby to depresja i innymi powiklaniami/itd. Zakladajac postac automatycznie podpisujesz swego rodzaju umowe, dajaca Ci szereg praw.
4. Usuniecie Rookstayerow spowoduje, ze Ci ktorzy boca, przejda na Main i zaczna tam praktykowac swoja zbrodnicza dzialalnosc ... Najprawdopodobniej wybrali mniejsze zlo i przystali na 8+, by zamknac kilkuset botterow na tej malutkiej wysepce.
5. Sama propozycja zostala rzucona ot tak, bez zadnych logicznych argumentow. Na dobra sprawe 70% poparlo ten projekt, tylko zadno z nich nie napisalo dlaczego. W takim razie dlaczego nie mieliby usunac Palladynow i Druidow? Sa rownie zbedni jak My =]

@Offtopic

Chcecie spokojnie i uczciwej gry? Zalozcie w koncu taki temat "CHCEMY WIECEJ WIECEJ WIECEJ WIECEJ AKTYWNYCH GMOW!!!!!!!!!!!!!!!"
Do tego dorzucilbym EWENTUALNIE takie propozycje:
1. Wprowadzenie ogranicznika lvlowego (1-8).
2. Zablokowanie zdobywanego expa przez tych, ktorzy juz przekroczyli granice 8 lvlu.
3. Zero zabaw ze stamina. Powinna pozostac taka jaka jest.
4. Wprowadzenie bramek lvlowych na drogach prowadzacych z miasta (2-7 lvl). Zaraz po wprowadzeniu zmian, ktore bylyby ZNACZNIE wczesniej zapowiedziane, kazdy bylby teleportowany do swiatyni. Dlaczego informacja o wprowadzeniu takich bramek mialaby byc podana nawet 6 miesiecy wczesniej? Dlatego, aby nikt pozniej nie mial pretensji do CipSoftu, ze zakupil Premium Account na 6 mcy czy tam rok i teraz go nie wykorzyta bo jak. Owszem zdarza sie bardzo nieliczni, ktorym PA przepadnie z racji tego, iz zakupia sobie go na rok ... no ale trudno. Dajmy na to, ze system wzialby takich graczy pod uwage i 'pozwolilby' im wykorzystac PA na expienie do konca jego aktywnosci. Pomysl prezentowany na szybko, wiec nie bede zaglebial sie w detale.
5. EWENTUALNIE stworzenie swego rodzaju "getta" dla 8+, gdzie potworkow byloby ZNACZNIE mniej, bylyby to przykladowo specjalnie zmodyfikowane szczury, ktore dawalyby 1 expa, a ich shield dorownywalby Minotaurom. Ot taka izolatka by nikomu nie przeszkadzali ... a teraz wyobrazcie sobie ta arene 20x20 kratek, gdzie jest np 10 ratow i drugie tyle botow =] Czy nie brzmi to komicznie a zarazem tragicznie? No ale przynajmniej GM nie musialby sie bawic w podchody.
6. Inne. Jest pozno, nie chce mi sie doszukiwac nowych pomyslow.

PODSUMOWANIE - topic sam w sobie jest ciekawy. Sposob jego prezentacji jest zalosny jak i jego tresc. Dawno nie mialem okazji wypowiedziec sie w czyms konkretnym. Moze powrot do starej wersji bylby rozwiazaniem? Przywrocenie starych zasad trapowania utemperowalby boty, a jednoczesnie odswiezylby atmosfere na coraz bardziej zagrzybialym Rookgaardzie ^^'

PeZet Dr. =]
po 1. Bo mi sie chciało czytac
po 2. To co przeczytalem to byly niezle argumenty
po 3. Zostan politykiem i zbaw Polske
po 4. Ile to pisales/pisalas/pisalos/pisalicie ? nie wiem czy ty boy czy girl
po 5. Po co zakladac postac na rooku skoro jest tam tyle ograniczen i z dnia na dzien jest gorzej
po 6. Wzruszajace to co pisales/pisalas/pisalos/pisalicie o Dawnych czasach... zara sie poplacze
po 7 masz hacka = masz postac na mainie ladna


rookstayerzy to nooby, ktore nie widza ze jest non-pvp i boja sie wyjsc z rooka i czekaja na odpowiedni moment az beda mieli wysoki lvl i dopiero wychodza LOL, aczkolwiek jak juz wspominalem nie mozna ich usunac bo za daleko sie posuneli
i to ze genialni rookstayerzy podsuneli pomysl nooba na zrobienie wlasnych, z biegiem lat wymyslano pierwsze boty pierw byl mc pozniej light hack a pozniej coraz dalej sie posuwano... az do teraz ze ciezko nawet LP przylapac na boceniu dla nich LICZY SIE EFEKT a nie granie...


EDIT: na mainie nie mozna ciagle bocic bo juz sie zaczyna tak ze trzeba expic na potworach na ktorych potrzebna jest ludzka inteligecja
__________________
"Wystarczy ciężka praca, by coś osiągnąć"

Ostatnio edytowany przez Zyphius-Knight - 01-02-2009 o 00:59.
Zyphius-Knight jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 08:35.


Powered by vBulletin 3