Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym > Forum Muzyczne

Notki

Forum Muzyczne Lubisz muzykę inną niż w Tibii? ;-)
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 13-07-2010, 21:41   #101
Wylansowany
Użytkownik Forum
 
Wylansowany's Avatar
 
Data dołączenia: 27 05 2007
Lokacja: Gorzów Wlkp.

Posty: 868
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lotress Pokaż post
Serio nie mam zamiaru tracić czasu na słuchanie słabej muzyki i oglądanie takich filmów, tak więc proszę, byś "wytłumaczył" mi tutaj na forum, czym takim różni się glam metal od heavy metalu.
Tłumaczenie muzyki za pomocą słów, to tak jakby ktoś próbował wytłumaczyć Ci czym się różni kolor niebieski od czerwonego

A jak tak bardzo chcesz to można spróbować:

To prawda, jeśli chodzi o muzykę, to te dwa gatunki, nie różnią się tak bardzo, więc można uważać glam metalu za podgatunek heavy metalu. Różnice są na koncertach: kostiumy, makijaże, dużo pirotechniki, popisów. Tu nikt nie chodzi ubrany cały na czarno . Glam jest bardziej wesołym gatunkiem, rzadko zdarzają się tak jak w heavy, kawałki trochę depresyjne, poważne czy smutne. Poziom tekstów jest zazwyczaj trochę słabszy niż w heavy (w glamie króluje miłość i sex). Rzadko zdarzają się piosenki eksperymentalne, innowacyjne. Normalne 3,5 minuty. Występują chórki. Ogólnie to ekstrawagancki i przesiąknięty przepychem gatunek.

Ale najlepiej jakbyś olał mój tekst i przesłuchał chociaż tego co polecił Ci dieFK.
Wylansowany jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 13-07-2010, 21:45   #102
Lotress
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 09 2006
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,222
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Nebula
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kabe Pokaż post
Dlaczego? Lubię ich słuchać.
Każdy odbiera muzykę na swój własny, indywidualny sposób i nie mam oczywiście zamiaru negować twojej opinii, jednakże moje zdanie o wyżej wymienionych zespołach jest zupełnie inne.
Lotress jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-07-2010, 22:34   #103
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lotress Pokaż post
Thrash metal ssie, ale polecam ci Voivod, chyba jedyna kapela która daje radę z thrashu. Ukradnij z internetu "Dimension Hatröss" oraz "Nothingface". I napiszę jeszcze na przyszłość, żebyś trzymał się z dala od Metalliki i Slayera, a przede wszystkim Metalliki
Wara mi od Slayera!
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-07-2010, 22:39   #104
Vermilion
Użytkownik Forum
 
Vermilion's Avatar
 
Data dołączenia: 05 11 2007
Lokacja: s piekua

Posty: 180
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Slayer robi zajebiste riffy, chociaż grają kupę lat. Ale niestety ich sola na żywo to random note stuff =/. Wolę posłuchać egzotycznego pitolenia Friedmana, który będzie potem przez pół godziny objaśniał teorię, która się za tym kryje niż Kinga napieprzającego molową naturalną B kiedy riff jest w E.
__________________
15:25 Ten Oto Knight [15]: Soul Binger to chlopak i oszust Zal mi tego Nooba i udaje cwaniaka jego mama nie ma plecuw a on pisze uszami

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mentuss Pokaż post
ej blind orc jest orkiem
ORLY???!!!!111?
Vermilion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-07-2010, 23:06   #105
Kabe
Użytkownik forum
 
Kabe's Avatar
 
Data dołączenia: 11 07 2010

Posty: 26
Domyślny

Seeleesee1992: Dzięki za Virgin Snatch, podoba się. Jak będziesz miał chwilkę to poleć jakieś albumy, będę wdzięczny
Kabe jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-07-2010, 00:05   #106
Seeleesee1992
Użytkownik Forum
 
Seeleesee1992's Avatar
 
Data dołączenia: 08 08 2008

Posty: 394
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Paladin
Poziom: 45
Skille: 75/59
Poziom mag.: 12
Domyślny

@up
Jeżeli chodzi o Virgin Snatch, to zbyt dużego wyboru ni ma, wydali puki co cztery albumy (pod koniec tego roku mają wydać kolejny). Mi z tych czterech najbardziej podchodzią Art of Lying i Act of Grace.
__________________
"Qui non est mecum, contra me est"
Seeleesee1992 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-07-2010, 01:27   #107
Hakuoh
Użytkownik Forum
 
Hakuoh's Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2005
Lokacja: Bełchatów/Reading
Wiek: 32
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,622
Stan: Niegrający
Imię: Eldryzif
Profesja: Rookstayer
Świat: Calmera
Poziom: 74
Domyślny

@Lotress
No pewnie, jak nie łaska ci nawet przesłuchać to lepiej się nie mądruj.
@co do Slayera
Slayer jako jedyny trzyma thrash metal na poziomie, nie to, co skomerchowana Metallica czy Megadeth. Pierwszy album jak oczywiste kopie tyłki.
Hakuoh jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-07-2010, 16:57   #108
dieFK
Użytkownik forum
 
dieFK's Avatar
 
Data dołączenia: 29 06 2010
Lokacja: Wratislavia, LS

Posty: 26
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Fate Karma
Profesja: Paladin
Gildia: Forsaken
Świat: Olympa
dieFK ma numer GG 1618730
Domyślny

Slayer jest świetną kapelą i nikt mojej opinii na ten temat nie zmieni.
Nawet te ich dosyć randomowe solówki, to też jest kurde coś jakby popatrzeć z drugiej strony. Z resztą, byłem, widziałem, słyszałem na żywo na Sonisphere w Warszawie - nie do opisania! Duet King & Hanemann od lat stawia bardzo wysoką poprzeczkę jeśli chodzi o gitary w thrashu.

Metalliki też osobiście nie lubię, muzycznie tylko trzy pierwsze płyty - tam, fakt, prezentują dobry thrash, jednak wracając do koncertu na Bemowie, Metallica mnie rozczarowała, co tylko utwierdza mnie w niechęci doń.

Swoją drogą, wygrzebałem kolejną świetną kapelę Heavy Metalową, co więcej, kolejną w pełni kobiecą! Nazywa się Vixen (nie mylić z V!xen'em, polskim raperem). Polecam, warto jak cholera, laski są świetne.

Ktoś pytał o mocniejszy thrash:
Slayer - co byś nie wziął.
Mortal Sin - Absence of Faith (2007)
Annihilator - Waking the Fury (2002)
Testament - Formation of Damnation (2008)
Kreator - Violent Revolution (2001), Endless Pain (2005)
Pantera - Cowboys From Hell (1990)
Cursed Carnival - Taste the Fear (2009)

*W większości wypisałem Ci nowe płyty, jako, że według mnie thrash XXI wieku trochę różni się od tego sprzed 10 i więcej lat, i wydaje mi się nieco cięższy właśnie. No, ale czy mam rację ocenisz sam.
Polecam wszystkie płyty, są warte przesłuchania.
dieFK jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-07-2010, 17:35   #109
Kabe
Użytkownik forum
 
Kabe's Avatar
 
Data dołączenia: 11 07 2010

Posty: 26
Domyślny

Dzięki dieFK, zaraz zabiorę się za przesłuchiwanie tego co podałeś. Edytuję post jak mniej więcej ogarnę

Edit: Wszystkie albumy świetne, po prostu perełki. Dzięki jeszcze raz

Ostatnio edytowany przez Kabe - 14-07-2010 o 18:56.
Kabe jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-07-2010, 17:59   #110
Seeleesee1992
Użytkownik Forum
 
Seeleesee1992's Avatar
 
Data dołączenia: 08 08 2008

Posty: 394
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Paladin
Poziom: 45
Skille: 75/59
Poziom mag.: 12
Domyślny

@Kabe
Ja do płyt wymienionych wyżej, dorzuciłbym jeszcze do przesłuchania Exodus - Shovel Headed Kill Machine. A resztę płytek które mógłbym polecić w większości podał dieFK.
__________________
"Qui non est mecum, contra me est"
Seeleesee1992 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-07-2010, 21:29   #111
Gtyk
Użytkownik Forum
 
Gtyk's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2003
Lokacja: In a Galaxy Far, Far Away...
Wiek: 36

Posty: 851
Gtyk ma numer GG 2321949
Domyślny

Ktos tam nazwal Metallike zla i skomercjalizowana. Panowie, niech w koncu do was dotrze ze to zalosny argument, kazdy zespol wydajacy plyty, grajacy platne koncerty to zespol komercyjny, bo na swojej tworczosci zarabia czy to znaczy, ze to zle zespoly?
__________________

Hunt you down without mercy
Hunt you down all nightmare long


Ostatnio edytowany przez Gtyk - 14-07-2010 o 21:31.
Gtyk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-07-2010, 23:43   #112
Hakuoh
Użytkownik Forum
 
Hakuoh's Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2005
Lokacja: Bełchatów/Reading
Wiek: 32
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,622
Stan: Niegrający
Imię: Eldryzif
Profesja: Rookstayer
Świat: Calmera
Poziom: 74
Domyślny

Tak, zwłaszcza, kiedy zespół oceniany jako główny przedstawiciel thrash metalu w chwili obecnej nie potrafi nagrać czystego thrashu.
Tak samo jak dzisiejszy Iron Maiden, gdzie Bruce już nawet śpiewać nie potrafi, oglądałem ich nowy teledysk to myślałem, że nie wytrzymam.
Hakuoh jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-07-2010, 00:12   #113
Gtyk
Użytkownik Forum
 
Gtyk's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2003
Lokacja: In a Galaxy Far, Far Away...
Wiek: 36

Posty: 851
Gtyk ma numer GG 2321949
Domyślny

Hukoh, ale to ze dany zespol zmienia styl gry na przestrzeni lat nie znaczy, ze staje sie zly. Taka Metallica zaczynala od thrashu, ale teraz graja inna muzyke. Ocenianie muzyki tylko przez pryzmat tego, ze to juz nie ten sam gatunek co kiedys jest raczej slabym kryterium, to, ze muzyka nie miesci sie w wasko pojetym gatunku nie znaczy, ze jest zla Wezmy na przyklad taki The Outlaw Torn. Kawalek w zupelnie innym stylu, a kopie dupe rowno, to nie tylko moja opinia, ale wielu osob

A sam thrash tez dosc mocno sie zmienil na przestrzeni tych niemal 30 lat. Ktore zespoly tak naprawde graja teraz tak jak wczesna Metallica czy Slayer? Muzyka, jej gatunki, wykonawcy ewoluuja ciagle, to jest naturalne i nie mozna mowic ze ktos jest kiepski bo nie gra juz tego samego co przed 30 laty.
__________________

Hunt you down without mercy
Hunt you down all nightmare long

Gtyk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-07-2010, 00:50   #114
dieFK
Użytkownik forum
 
dieFK's Avatar
 
Data dołączenia: 29 06 2010
Lokacja: Wratislavia, LS

Posty: 26
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Fate Karma
Profesja: Paladin
Gildia: Forsaken
Świat: Olympa
dieFK ma numer GG 1618730
Domyślny

@Gtyk
Masz rację, zmiana klimatu jest czymś naturalnym i normalnym, i tego też argumentu muszę użyć broniąc Iron Maiden, którego ostatnia płyta (mówię jeszcze o A Matter of Life and Death) jest według mnie świetna.

NATOMIAST, o co mi chodzi co do Metalliki, to choćby to, że kiedy byłem na Sonisphere (ech, jeszcze raz do niego wrócę...), był to koncert THRASHOWY. Miał rozjebać kosmos i takie tam gadanie, i faktycznie. Anthrax dał popis jakiego dawno nie widziałem, mimo tylko 35 minut, Megadeth mimo braku kontaktu z publiką też muzycznie świetnie, Slayer był tak zajebisty, że aż się nie spodziewałem, a na Metallice... ludzie palili zapalniczki.
Może troszkę na wyrost, ale mam nadzieję, że złapiecie o co mi chodzi.

Oczywiście to nie jedyna rzecz, przez którą nie przepadam za Metą, ale cóż... Gust jak chuj, każdy ma swój.

Ostatnio edytowany przez dieFK - 15-07-2010 o 00:53.
dieFK jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-07-2010, 01:29   #115
Gtyk
Użytkownik Forum
 
Gtyk's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2003
Lokacja: In a Galaxy Far, Far Away...
Wiek: 36

Posty: 851
Gtyk ma numer GG 2321949
Domyślny

@dieFK

Wiesz, bylem na Sonisphere i mam nieco inne odczucia, jak dla mnie wszystkie 4 zespoly pozamiataly rowno Kazdy na swoj odrebny sposob, ale wrazenia po wszystkich mam bardzo dobre. Ale taki uklad "sil" trzyma sie od poczatkow istnienia tych zespolow. Metallica zawsze byla najbardziej "lagodna" ze wszystkich, ballady nagrywali itd. Slayer to od poczatku najmocniejsze na*******anie, itd. Tak sytuacja wyglada do dzisiaj.

A Metallike tez trzeba zrozumiec, dlaczego zagrali az tyle ballad. To jest dla nich chwila wytchnienia na scenie, a w tym wieku zmeczenie daje sie im juz mocno we znaki. Pozostale zespoly graja krotsze sety niz Metallica nawet jezeli sa glownymi gwiazdami wieczoru (nie wiem jak jest z Megadeth). Chociaz fakt, tez nie podoba mi sie az tak spora ilosc ballad. Bylem na koncercie w Berlinie z okazji premiery Death Magnetic i tam ballad zagrali malo, a do tego poszlo sporo niezlych perelek rzadko granych. Ale nic nie poradzimy, wole zeby Metallica grala same ballady na koncertach, niz gdyby mieli zakonczyc kariere bo nie beda w stanie grac szybszego materialu. To mimo wszystko nadal jeden z najwiekszych zespolow swiata i gdyby przestali grac, pustka w tym gatunku muzyki bylaby ogromna, a i nastepcow na tym poziomie z mlodego pokolenia jakos na horyzoncie nie widac
__________________

Hunt you down without mercy
Hunt you down all nightmare long

Gtyk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-07-2010, 11:27   #116
Seeleesee1992
Użytkownik Forum
 
Seeleesee1992's Avatar
 
Data dołączenia: 08 08 2008

Posty: 394
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Paladin
Poziom: 45
Skille: 75/59
Poziom mag.: 12
Domyślny

Według mnie Metallica jest po prostu ofiarą własnego sukcesu.
*Po pierwsze: po kilku pierwszych dobrych płytach wszyscy spodziewają się, że dalej będą grać tak jak kiedyś, a co tu dużo mówić, w dzisiejszych czasach się tak nie da.
*Po drugie: zespół Metallica zna chyba każdy, wliczając dresów, mohery itp., co może zostać odebrane jako "komercjalizacje Mety" (no bo każdy ich zna, nie?).
*Po trzecie: po ostatnich nieco łagodniejszych płytach, Metallica dorobiła się rzeszy "oddanych ponad wszystko" 14-15 letnich fanów, co niestety może zrazić starszych do tego zespołu ("takie gluty słuchają Mety?! Nie no, coś musi z tym zespołem być nie tak!").
Osobiście nie przepadam za Metallicą, ale takie są moje odczucia, jeżeli chodzi o ten zespół.
PS. Na Sonisphere ich koncert mi się podobał, ot co! ;D
__________________
"Qui non est mecum, contra me est"
Seeleesee1992 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-07-2010, 18:58   #117
Lotress
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 09 2006
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,222
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Nebula
Domyślny

Nie no, tu nie chodzi o to, czy się skomercjalizowali grając niezwykle ckliwe ballady, czy też nie, bo szczerze mówiąc mam to w dupie. Odradzając słuchania Metalliki, miałem raczej na myśli to, że Meta była ZAWSZE kapelą prymitywną, nudną, nieskomplikowaną muzycznie i przede wszystkim nie wyróżniającą się ZUPEŁNIE NICZYM (poza dwoma utworami instrumentalnymi- ("Orion" i "To Live Is To Die") zarówno kompozycyjnie, aranżacyjnie jak i w kwestiach technicznych- umiejętności niejakiego Ulricha (notabene nie wiedzącego czym jest "progres") to po prostu śmiech na sali i żałość, gdyby pierwszy-lepszy laik wziął w swoje ręce bębny i przez jakiś czas na nich poćwiczył, to śmiem twierdzić, że w znacznie krótszym czasie osiągnąłby bardzo podobny poziom co on. Mało tego, panowie z Metalliki grali mniej brutalnie od właśnie wcześniej wspomnianego Slayera chociażby, byli po prostu bardziej przystępni, bardziej konwencjonalni, łatwiej "wchodzili". Nigdy nie zrozumiem fenomenu tego zespołu.
Lotress jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-07-2010, 19:03   #118
9-NINE
Użytkownik Forum
 
9-NINE's Avatar
 
Data dołączenia: 03 06 2006
Lokacja: Warschau

Posty: 337
9-NINE ma numer GG 3344964
Domyślny

Coby trochę ukrócić wasze smętne pitolenie - głoszę słowo pana Wacława:
=> Coroner <=
__________________
9-NINE jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-07-2010, 21:21   #119
Kabe
Użytkownik forum
 
Kabe's Avatar
 
Data dołączenia: 11 07 2010

Posty: 26
Domyślny

Panowie co tu tak cicho? Udzielamy się, nie śpimy
Kabe jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-07-2010, 22:47   #120
Wylansowany
Użytkownik Forum
 
Wylansowany's Avatar
 
Data dołączenia: 27 05 2007
Lokacja: Gorzów Wlkp.

Posty: 868
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kabe Pokaż post
Panowie co tu tak cicho? Udzielamy się, nie śpimy
Widać Metallica nie jest taka "zua" skoro skończyły się argumenty.
Wylansowany jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 16:38.


Powered by vBulletin 3