Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 02-08-2007, 21:57   #181
Patay
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 07 2007

Posty: 121
Domyślny

Dobra rada dla wszystkich: Grajcie tą postacią którą graliście do czasu update ... zmienianie profesji tylko dlatego, że już tyle nie zarabiacie lub kolega expi równie szybko to żaden powód.
Patay jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 12-08-2007, 23:48   #182
Xelu
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 07 2007
Lokacja: Trzcianka k/Piły

Posty: 48
Stan: Niegrający
Domyślny

a moj problem jest następujacy: ek czy rp o to jest pytanie. mam knighta na 38 lvl skil 73/72 oraz 30 pala skil 71. no i tu jest moje pytanie -z czego zrobic maina? zaznaczam ze nie jestem dzieckiem upa 2007 bo chary juz byly wczesniej ale spoczynek byl. Knightem mi sie fajnie gra bo lece i kosze i uh czasem ale : zołwie - zawsze ktos , dc masa ludu cyclopolis 2-5 osob w kolejce guardy - omg więcej ludu nie monsterow. Palladyn - zawsze cos upoluje to tomba to malpki to poh komus cos sprzatne. ale mialem skil 75 na palu a to powinno wyjasnic co sie dzieje przy malej ilosc hp i exhaust plu lag:/czym grac by przyjemnosc z tego czerpac i za expic?
Xelu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-08-2007, 00:21   #183
Pyro Aris
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 02 2006
Lokacja: Białystok

Posty: 830
Stan: Niegrający
Świat: Obsidia
Pyro Aris ma numer GG 5842093
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xelu Pokaż post
a moj problem jest następujacy: ek czy rp o to jest pytanie. mam knighta na 38 lvl skil 73/72 oraz 30 pala skil 71. no i tu jest moje pytanie -z czego zrobic maina? zaznaczam ze nie jestem dzieckiem upa 2007 bo chary juz byly wczesniej ale spoczynek byl. Knightem mi sie fajnie gra bo lece i kosze i uh czasem ale : zołwie - zawsze ktos , dc masa ludu cyclopolis 2-5 osob w kolejce guardy - omg więcej ludu nie monsterow. Palladyn - zawsze cos upoluje to tomba to malpki to poh komus cos sprzatne. ale mialem skil 75 na palu a to powinno wyjasnic co sie dzieje przy malej ilosc hp i exhaust plu lag:/czym grac by przyjemnosc z tego czerpac i za expic?
heh no mowiac szczerze to teraz palkiem ,gdziekolwiek pojdziesz ,wyjdziesz na +. Ja od zawsze gram knightami ,nie wiem czemu ,poprost lubie grac ta profesja i wam radze zebyscie grali ta profesja ,ktora lubicie ,a nie ta ,ktora np najszybciej sie expi/najwiecej kasy zarabia
Pyro Aris jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-08-2007, 00:26   #184
Paladin'Popek
Zbanowany
 
Data dołączenia: 29 06 2007

Posty: 112
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Paladhino
Profesja: Paladin
Świat: Nerana(kolejki)
Poziom: 28
Skille: rosna;P
Poziom mag.: 10
Domyślny

polecam Druida na niskim lvlu szybko sie zarabia na "IH-UH" a pozniej mozesz zrobic summonera na swiatach pvp mozesz na nim zarobic wypozyczajac go knightom-paladynom ktorzy chca poskilowac a cyce/slimy za szybko padaja jeszeli chcesz zrobic anhi to nie jest takie proste poniewaz druida ma malo hp (tak jak sorc) xD. Ale i tak polecam ta profesje !!!!!! a zreszta pokaz wszystkim ze po update i tak da sie expic drutem ;P
Paladin'Popek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-08-2007, 18:56   #185
Xelu
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 07 2007
Lokacja: Trzcianka k/Piły

Posty: 48
Stan: Niegrający
Domyślny

@up
dla twojej informacji mam ed 36lvl 48 mlvl wiec i ta profesje znam lecz ze wzgledu na to ze rzadko gram nie lubie sie meczyc przy expie...czyli manasy vis vis manas exura mas/sio itp itd. Zaraz jak hamlet chwyce krzeslo i wypowiem sentencje " knight or paladin this is a question"
Xelu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-08-2007, 23:17   #186
Sokalthx
Użytkownik Forum
 
Sokalthx's Avatar
 
Data dołączenia: 30 07 2007

Posty: 23
Profesja: Elite Knight
Świat: Refugia
Poziom: 221
Skille: 97-90
Poziom mag.: 9
Domyślny :d

ek rox zwlaszcza na 100+ levelu teraz wiem co to znaczy bic po 1kk expa na dzien
Sokalthx jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-08-2007, 17:54   #187
Morgarot
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 11 08 2007

Posty: 9
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Alvon Sher
Profesja: Sorcerer
Świat: Celesta
Poziom: 22
Poziom mag.: 20
Domyślny

poprostu bierzesz sorka dobijesz 25 lvl robisz hmm a gdy dobijesz 45 robisz sobie sd proste i latwe
Morgarot jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-08-2007, 01:43   #188
Triimon
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 27 08 2007

Posty: 8
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Triimon
Profesja: Paladin
Świat: Refugia
Poziom: 17
Skille: 50/34
Poziom mag.: 6
Domyślny

Kina i pallek i tak najlepszy po uptade
Triimon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-08-2007, 02:46   #189
Arcymag
Użytkownik Forum
 
Arcymag's Avatar
 
Data dołączenia: 18 04 2007

Posty: 276
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Nerana
Poziom: 61
Skille: 85/71
Poziom mag.: 15
Domyślny

Elder Knight
Royal Sorcerer
Elite Paladin
Master Druid

Wybierz sobie.
__________________
Cytuj:
i pisze sie hyba fembruas.
Cytuj:
I ain't polish the only language I know its spanish and english I have lots of polish friends on Zanera, so shut up you KURWA!
Arcymag jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-08-2007, 13:13   #190
Scofild
Użytkownik Forum
 
Scofild's Avatar
 
Data dołączenia: 26 08 2007

Posty: 312
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Harmonia
Domyślny

Według mnie najlepszy sork (sam nim gram )

Jak nabijesz 25 lvl rób hmm i exp z summonami a jak dobijesz 45 robisz sd

A po 50 lvl sorc staje się bardzo silny

Ale to od ciebie zalezy kim bedziesz gral
Scofild jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-08-2007, 10:55   #191
Ala007
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 30 08 2007
Lokacja: W Polsce..;P

Posty: 3
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Gildia: Wroo Bells
Świat: Premia
Poziom: 9+
Skille: xD
Poziom mag.: 2
Domyślny Problem....

Mam taki sam problem. Aktualnie gram pallem ale zastanawiam się nad zmianą na sorca lub druida. Podkusiły mnie summony. Dzięki nim nie trzeba już mieć knighta do blokowania i nie trzeba dzielić się z nikim lootem. Można robić runy a potem je sprzedawać co przynosi zyski (tak mi się wydaje ).

W kwestii run. Kto jest lepszy? Sorc czy Druid? Druid robi Uh'y które kupować chcą wszyscy za to nie ma zaklęć ofensywnych. Z sorcem jest odwrotnie.
On ma zaklęcie ofensywne ( czy one też dobrze się sprzedają?) ale nie ma zaklęć leczniczych.

Dochodzi jeszcze kwestia broni. Laski i różdżki- one zawsze zniechęcały mnie do gry postaciami magicznymi, ponieważ z niektórymi różdżkami nie mogę iść na wszystkie potwory. Jak z tym tak naprawdę jest?

I ostatnia kwesta. Która z profesji zarabia więcej? Druid czy Sorc?

Dodatkowa wiadomość mam PACC

I prosiłabym o nie pisanie wypowiedzi typu "To tylko twoja decyzja jak sie nie umiesz zdecydować to masz problem" itp. Wiem, że to tylko moja decyzja ale chce zaczerpnąć opinii doświadczonych graczy.

Z góry dziękuje za odpowiedzi
Ala007 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-08-2007, 00:48   #192
Kuryca
Użytkownik Forum
 
Kuryca's Avatar
 
Data dołączenia: 20 06 2005
Lokacja: Pod stołem

Posty: 264
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Pandoria
Kuryca ma numer GG 6659298
Domyślny

@up
Pallem sie teraz swietnie gra... Na tombach wychodzisz z kupa kasy i duza iloscia nabitego expa...
Ja akutalnie gram ED, wiec ci powiem...
Expi sie o wiele wolniej niz pall/knight. Summony malo uzywane, na dragach nie poexpisz se, bo wasted ogromny. Co do kasy - uhy szybko sie sprzedaje, mozna niezle zarobic na nich, ale w tym samym czasie wyszedlbys swoim rp z poteznym lootbagiem z tomby, o wiele bardziej wartosciowym niz kasa z run, a przy okazji wbilbys duzo, duzo expa.

@topic
Zastanawiam sie nad new pallkiem. Jednak mam juz 34 ed i nie wiem czy go tak zostawic, bo troche jednak szkoda... Zostaly mi 32 dni pacca, wiec chcialbym je jak najlepiej wykorzystac.
__________________
Δκφιι
Kuryca jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-09-2007, 21:47   #193
sQbany<3
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Jak dla mnie to druid jest dosc dobey , gdyz po tym update mana szybciej sie laduje druidom/sorcom druidem mozna szbko huncic dragi na 33 lvlu gdy ma sie tempest roda przy okazji mozna dobijac z hmm/explo exp na dragach jest szybki i oplacalny ta profesia bo wydajesz tylko manasy a to i tak ci taniej wychodzi
  Odpowiedz z Cytatem
stary 21-09-2007, 21:59   #194
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ala007 Pokaż post
Można robić runy a potem je sprzedawać co przynosi zyski (tak mi się wydaje ).
Można też bić szczury - to też przynosi zyski
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-09-2007, 09:04   #195
Kejmilo
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 05 2007
Wiek: 32

Posty: 307
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez sQbany
Jak dla mnie to druid jest dosc dobey , gdyz po tym update mana szybciej sie laduje druidom/sorcom
Naprawdę? ;o Ja o tym nie wiedziałem ;o

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez sQbany
druidem mozna szbko huncic dragi na 33 lvlu
Palladynem można o wiele wcześniej...

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez sQbany
gdy ma sie tempest roda
Gdy ma się Royal Speary...

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez sQbany
przy okazji mozna dobijac z hmm/explo
A palladyn nie musi niczym dobijać.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez sQbany
exp na dragach jest szybki i oplacalny ta profesia
Exp palladynem na dragach jest szybszy i opłacalniejszy.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez sQbany
bo wydajesz tylko manasy a to i tak ci taniej wychodzi
Taniej mówisz?! Sorc/Druid na takich potworkach jak Dragi~ ma zawsze waste. Tak w ogóle co ci taniej wychodzi? o_O

Palladynem nabijasz evul skille, dobijasz 25 lev i jedziesz na dragi (Okolnir jest świetny), bierzesz z bp mf ale to na "przykre sytuacje" (atak pk lub niezwykle zacięty smok). Ja tam moim Palladynem 35 lev miałem przynajmniej +2k zysku, exp świetny. Ofc znudziło mi się granie w taki niby ots, więc retired...

Co do profesji ogólnie. Jaką wybrać? Jeśli chcesz być potężny, bierzesz knight/palladyn, a jeśli chcesz być także potężny, tylko trochę... mniej, bierzesz Sorcerera/Druida. Szczerze doradzam wybrać Druida. Do zimowego update'u nabijecie sporo leveli, a w zimie podobno up~ ma być poświęcony właśnie Druidom. Zbierze się masa noobów druidów, ale ty będziesz już HighLev, więc za nooba uważany nie będziesz
__________________
Podpis? Nie mam pomysłu ;<

Ostatnio edytowany przez Kejmilo - 22-09-2007 o 09:07.
Kejmilo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-09-2007, 15:25   #196
Irwin546
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 16 05 2007

Posty: 299
Domyślny

Najlepiej wybrać sorecera.
Dlaczego?
Otóż to grając pallkiem czy knajtem gra nie daje satysfakcji. 15 pallki walą solo dragi, wykorzystując z 2-3 MF, Knajty na 18 z małym wastem, GS na 25... A sork? Każdy silniejszy potworek daje naprawdę wielką radochę
Tylko różdżki udupiają sorków i drutów . Ale niestety nie można ich nie używać . Tym bardzie że teraz są bronie for paladin only, for knight only...
__________________
mapa!
mapa2!
I AM CELOZ FAAAN!-CEloz rób fejka or ded!!!!!
Irwin546 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-09-2007, 15:56   #197
Alanus Lutinum
Użytkownik Forum
 
Alanus Lutinum's Avatar
 
Data dołączenia: 28 07 2005
Wpisy bloga: 1

Posty: 735
Stan: Niegrający
Profesja: Elite Knight
Świat: Obsidia
Alanus Lutinum ma numer GG 6972780
Domyślny

Grałem 3 profesjami:Knightem, druidem (co to za różnica to prawie to samo co sorc), palem. Druidem wbiłem 27lvl, kingtem 21lvl, a pallem 30lvl. Zajęło mi to mniej więcej tyle samo czasu. Pallem nie skillowałem, knightem tak, druidem też. Jaki wniosek? Pall najlepszy.
Alanus Lutinum jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-09-2007, 01:00   #198
Quadres
Użytkownik Forum
 
Quadres's Avatar
 
Data dołączenia: 05 01 2007

Posty: 27
Stan: Aktywny Gracz
Domyślny

Nie czytałem tych wszystkich stron (nie chcę mi się) ale może po prostu uporządkować to bo taki gracz jak ja który założył postać przed chwilą po rocznej przerwie wiedząc ze jest upadate mógł dopasować ją do swoich potrzeb. Szczerze irytuje mnie Wychwalanie swojej profesji i bluzganie innych więc
Przedstaw swoją profesje następnie podaj mniej więcej jak gra się nią w poszczególnych aspektach
1. Jak gra sie z Pacc jak z Facc
2. Jak radzi sobie w pvp w poszczególnych etapach
3. Szybkość expa w poszczególnych etapach
4. Przydatność na huntach
5. Ogólne zapotrzebowanie wśród innych graczy(chodzi o to że jak np twojej profesji za braknie to jakie pójdą za tym straty dla innych)
6. Zarabianie Kasy
7. Stopień grywalności (np czy gra się nią dla lvl czy jest jakaś z tego przyjemność)
8. Przydatność na wojnach?
9. Jak gra się nią gdy często są laggi kicki?
10. Podsumowanie plus coś od Siebie
__________________
Cała polska Tępi noobków. Przyłącz się do akcji i bluzgaj analfabetów i frajerów. Musimy stłumić tą epidemie w zarodku
Quadres jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-09-2007, 09:41   #199
Hard123
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 09 2007

Posty: 39
Domyślny

Wg mnie to tak:
-palek - moze jest dobry, ale na poczatku tylko, wtedy wali duze hity jak na swoj lvl, a potem? sorc wali 2x mocniej i kilka razy czesciej

-knight - dobra profesja ale raczej tylko do botowania zrobilem se knighta, wbilem 15 lvl i mi sie znudzilo xD stoisz se i walisz w potwory lol

-sorc/druid - wg mnie najlepsza profesja, drutem zarabia sie mnostwo kasy robiac uhy, a sorc ma bardzo przydatne czary, i expi sie nim szybciej na wiekszych lvlach niz palkiem/knightem


jakbym mial zaczac od nowa to bym wzial sorka ew druida


Cytuj:
Taniej mówisz?! Sorc/Druid na takich potworkach jak Dragi~ ma zawsze waste. Tak w ogóle co ci taniej wychodzi? o_O
Ja chodze na dragi w ankh moim 47 ms'em i jakos nie pamietam zeby waste bylo kiedys hehe
zawsze poleci cos (dragon shield, woi etc)

no ale jak ty idziesz zabijasz 1 draga i wracasz do depo to wiadomo hehe

Ostatnio edytowany przez Hard123 - 25-09-2007 o 09:45.
Hard123 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-10-2007, 18:38   #200
Ribik
Użytkownik Forum
 
Ribik's Avatar
 
Data dołączenia: 06 10 2007
Lokacja: Szprotawa
Wiek: 31

Posty: 74
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Ribik
Profesja: Paladin
Świat: Vinera
Poziom: 29
Skille: 69/54
Poziom mag.: 9
Ribik ma numer GG 1197148
Domyślny

Nom sorkiem gra się fajnie ale na większym lvl. Drut też fajny ale bez paca to troche nudo :/ (bez visa)
Knight i pall to profsje fajne na początek a poźniej stają się monotonne ..ale jak ktoś wytrwa już np palkiem do tego 40/50 lvl ro chyba nie będzie załować
__________________
13:19 Diro Draxi [8]: gdzie jestes?
13:19 Ribik [18]: w dp
13:19 Diro Draxi [8]: acha
13:19 Diro Draxi [8]: a to daleko thais??
Ribik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 19:44.


Powered by vBulletin 3