Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki > Poradniki Archiwalne

Notki

Poradniki Archiwalne Poradniki napisane przez użytkowników forum, które dotyczyły poprzednich wersji Tibii i nie są już aktualne.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 26-07-2006, 23:03   #81
Radziszek
Użytkownik Forum
 
Radziszek's Avatar
 
Data dołączenia: 26 04 2006
Lokacja: Gorzów Wlkp

Posty: 57
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Gildia: Genius
Świat: Xerena
Poziom: 16
Skille: xx/xx
Poziom mag.: 14
Radziszek ma numer GG 5166890 Send a message via Skype™ to Radziszek
Domyślny

Hmm a ja zyskałem na tym

Kupywałem w Veno bp of hmm... Koles 45 ms sprzedawał za 1.2k wiec dalismy obaj trade... dalismy accept ale miałem za malo capa a on mówił ciagle "Fast Fast!!!" No dobra ja szybko chowam eq do dp i dajemy trade.. i koles chyba dał nie ten bp bo zamiast dac mi 1 bp to mi dał 6 bp of hmm Wiec fast trade mi sie opłacił;P 6bp of hmm za 1.2k Obłowiłem sie

@topic: Nom nieźle napisane Gz dla autora
__________________
Radziszek jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 26-07-2006, 23:51   #82
Malvich
Użytkownik forum
 
Malvich's Avatar
 
Data dołączenia: 25 07 2006

Posty: 24
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Aldora
Poziom: 31
Malvich ma numer GG 8812577
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nazgul of Shadow
Ja się kiedyś spotkałem z typem co chcial sprzedac Bright sword za 10k! Myślałem że to prawda to chcialem kupic. Ciagle naciskal cancel a gadal że ma za malo cap. I tak kilka razy aż pdomienil BS kataną ale nie dalem sie nabrac. Raz jeszcze mialem jak gosciu pomienil Crystal, platinum ale tez sie dalem nabrac!

Yo wszyscy z Celesty!

Ja jak jeszcze bylem poczatkujacy to gosciu powiedzial ze przyjmie mnie do gildi jak dam 1,5k bo zbieraja na GH. Ja z kumplem dalismy po 1,5k a gosciu od razu Ignore i koniec!
heh na serwach nonPvP (np. celesta) kradną najbardizej a od noobów aż się roi zesrać sie można jak sie patrzy na ich ilość... ja rraz polozylem w. hammer w depo i mówie "sell" a jakaś pała mi kładzie na tym parcele. zdejmowałem parcele i 2 razy kliknąłem na ziemię przez pomyłkę i wyszedłem z "tunelku" z w hammerem
Malvich jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-07-2006, 23:49   #83
Khalak
Użytkownik Forum
 
Khalak's Avatar
 
Data dołączenia: 25 06 2006

Posty: 243
Stan: Na Emeryturze
Strzałka

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wild Staler
Ja tak samo miałem dzisiaj
ide sobie do depo patrze woła mnie jakis typ (9lv druid) muwi "hey stop"
stanełem i on mi pokazał k-axe to ja sie odsuwam pare krokuw i kłade na ziemie muj bs ale wtedy gdy go połozyłem to puścił fire fielda na mego bs ja spanikowany chcialem cos zrobic to on podbiegł uzył destroy fielda wzioł bs'a i uciekł do depo noi 20k poszło sie ******

Topic@
fajny poradnik dla newbie
Według mnie kłamiesz bo w depo sie nie da fieldów rzucać .Co do poradnika to newbiem sie na pewno przyda.
A co do złodzieji to większość to Polacy. Ja raz na takiego nOOba trafilem ze zal. Pisze na trade ze sprzedam "...". On pisze do mnie na priv czy pl,odpisalem ze tak a on do mnie ze da mi 2 jak go zaprowadze do Venore - mówie nOObowi ok ale 1 k dajesz zaliczki, (byłem na Orcs Campie) pytam idioty gdzie jest a on ze w Thais no to poszedlem do Thais - Exiva a tu ze jest w Greenshore Poszedlem tam on juz historie ze ma w Ven w depo 6 k i mi da (ale to by raczej droge znal) - mowie ok zaprowadze i placisz na miejscu. Zaproponowałem droge na skrót przez Thais Dragon Lair (on o tym nie wiedzial ) ale kurde jakis koles stal na afku i sie skrzynka zastawil No ale 100 zaliczki w koncu sciagnalem doszlismy do Venore a on log Ale duzo nie stracilem bo i tak mial byc ostatni Zerk i runki mialem isc robic wiec i tak przez droge
__________________
Khalak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-08-2006, 18:31   #84
Krwawa Wełna
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

no no, ależ mi się to przyda w przyszłości.
teraz wiem co robić, żeby mnie nie obrabowali.
nie raz ja także uniosłam się ambicją i chęcią pokazania, że mam dobre eq i wtedy kończyło się to wielką figą z makiem. całe szczęście, że człowiek uczy się na własnych błędach.

p.s- jest 17:56 a Tibia wciąż mi nie działa. jakiś kawał, czy co?
  Odpowiedz z Cytatem
stary 01-08-2006, 19:51   #85
Celoz
Zbanowany
 
Celoz's Avatar
 
Data dołączenia: 24 12 2005
Wiek: 30

Posty: 1,233
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Thy slayer
Profesja: Rookstayer
Świat: Candia
Poziom: 9
Celoz ma numer GG 2451090 Celoz ma login Tlenu Celoz@o2.pl
Domyślny

świetny poradnik, rozkazuje przenieść, ale mogłeś dać w niektórych imejscach pare przykładowych zdjęć (oczywiście z swoim zaufanym kumplem i w odludnym miejscu) więc jest 9.5/10

up: nie chce dostać bana za karmienie trolla, więc noe powiem
Celoz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-08-2006, 23:26   #86
Nephelai
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 21 07 2006
Lokacja: w domu

Posty: 13
Stan: Aktywny gracz
Imię: Nephelai
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: nie mam ;(
Świat: elysia
Poziom: 29
Poziom mag.: 34
Nephelai ma numer GG 6088579
Domyślny niezła robota

no no całkiem całkiem ale jest jedna sprawa przypuśćmy że taki thief wejdzie i poczyta a potem wykorzysta te metody na innych graczach hmm.... ale poradnik świetny
Nephelai jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2006, 09:59   #87
baartekk
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny Help

Sorry ze tak nie z tematu ale mam problem. Chcialem sie zarejestrowac na tibia.org.pl a tymczasem zarejestrowalo mnie tutaj Powiedzcie jak moge zarejestrowac sie na tibia.org.pl z gory thx
  Odpowiedz z Cytatem
stary 16-10-2006, 09:19   #88
yyan
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny Luminera oszustwo nie z tej ziemi

Niestety ostatnio grając sobie spokojanie dałem się skusić dość ciekawą propozycją. Weszłem na następujący link:
http://www.items-tibia.nd.pl/
Przez moją naiwność wpisałem swój Accont number, bo obiecano parę niezłych itemów. Niestety nie pamiętam nazwy gracza, który to proponował. Chodził po całym depo w Carlin i pewnie nabrał nie jednego. Po wpisaniu kodów zostalem wylogowany poniewaz gosc przejal pelna kontrole nad moim kontem. Szkoda tylko ze nie zapamietalem nazwy goscia.
Może jest na to jakaś rada ale myślę że wszystko przepadło.
Knight 18 lvl
  Odpowiedz z Cytatem
stary 16-10-2006, 10:20   #89
Fire glutek
Użytkownik Forum
 
Fire glutek's Avatar
 
Data dołączenia: 20 06 2006
Lokacja: Carlin

Posty: 86
Profesja: Sorcerer
Gildia: White Dragon
Świat: Guardia
Poziom: 42
Skille: --/23
Poziom mag.: 47
Domyślny

Nie wpisuje sie swoich pasow niegdzie oprocz na tibia.com
P.S nie wierz w bajki -,-

Sorki za dwa z rzedu ale nie czytalem poradnika tylko odpisalem temu up
__________________
[GUILD]White Dragon[/GUILD] Gildia
[CHAR]Sorcerer fire glut[/CHAR] Główna postać 42
[CHAR]Druid fire glut[/CHAR] 28 Lvl
[CHAR]Paladyn fire glut[/CHAR] 13 Lvl
[CHAR]Rookstayer fire glut[/CHAR] 13 Lvl

Ostatnio edytowany przez Fire glutek - 16-10-2006 o 10:56.
Fire glutek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-10-2006, 10:55   #90
Fire glutek
Użytkownik Forum
 
Fire glutek's Avatar
 
Data dołączenia: 20 06 2006
Lokacja: Carlin

Posty: 86
Profesja: Sorcerer
Gildia: White Dragon
Świat: Guardia
Poziom: 42
Skille: --/23
Poziom mag.: 47
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lig@ Pokaż post
"Sposób na gs'a" - na to akurat nadział się mój kumpel z klasy (pozdro for Puza ). Postanowił kupić gs'a . Wziął kasę i idzie do miasta by dokonać transakcji. Kiedy oboje dali trade sprzedawca wcisnął cancel. Było tak kilka razy pod rząd. W końcu dał accept, mój kolega też dał z rozpędu accept (widział, ze koleś wcześniej miał gs) i okazało się, ze mój kolega kupił za 10k two handed sword'a. Ludzie często próbują sprzedawać inne rzeczy, a potem dają np. label'a ale gs i two handed sword jest najczęściej używany, ponieważ obie bronie są baaardzo podobne.
Z blue robe i z cape chyba tak to sie nazywa toco wypada z witcha tez jest lekko podobne do br bo niebieskie ludzie nato tez proboja oszukiwac

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lig@ Pokaż post
Innym rodzajem kradziezy jest zabójstwo na zlecenie. Idziesz z duża kasą do miasta by dokonac transakcji (często jest to transakcja - widmo, znaczy, ze jej nie będzie). Kiedy zbliżasz się do bram miasta można Cię łatwo znależć (najlepiej ab'd - jedna brama) a wtedy giniesz tracąc kasę.
Ja zawsze gdy mam cos kupic za duza ilosc kasy to wysylam se kase do danego miasta wktorym jest ziomek co ma mi cos sellnoc sam raz na wlasnej skorze sie przekonalem otoz idac se drutem z carlin do abu sellnoc vampirke kupcem byl jakis 11 lvl mialem jzu podejzenia doszlem do dp a on mowi choc do mojego domku bo mam kase wnim noto ja zanim poszlem schowalem vampirke w dp no i ide zanim dochodzimy do pewnego miejsca ja patrze lezy se 100 gp to czmeu nie wziasc i go wyprzedzilem biorac to a nagle patrze on zuca parcela i mnie bloka i zaraz doszedl domnie elf arcanist nie mialem eq ani nic czym bym mogl go zabic bylem bez eq wiec tamty ciagle pisal muahahah a ja mu napsialem ze zostawilem vampirke w dp i ze mam go w d**ie bo nie gram ta postacia pamietam stracilem lvl z 29 na 28 nic takeigo sie nie stalo ale to tez mozna dopisac do poradnika tylko pozmieniac zdania.

P.S ogolnie poradnik ladnie napsiany
__________________
[GUILD]White Dragon[/GUILD] Gildia
[CHAR]Sorcerer fire glut[/CHAR] Główna postać 42
[CHAR]Druid fire glut[/CHAR] 28 Lvl
[CHAR]Paladyn fire glut[/CHAR] 13 Lvl
[CHAR]Rookstayer fire glut[/CHAR] 13 Lvl
Fire glutek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-10-2006, 18:56   #91
Lukas Hiper
Użytkownik Forum
 
Lukas Hiper's Avatar
 
Data dołączenia: 12 06 2005
Lokacja: Polska ;]

Posty: 241
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Druid
Świat: Secura
Poziom: 40
Skille: xx/23
Poziom mag.: 41
Domyślny

mój brat sie prawie nadział.
chciał kupic BS`a i gosciu powiedział ze sprzeda mu za 3,5k.
gdy dawał na Trade to gosciu powiedział że nie ma Capa i wtedy dał Carlin Sworda.
mój brat nie dał sie nabrac
__________________
Hahahahaha !!
Jestem Druid i wale z Różdżki
Lukas Hiper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-02-2007, 17:27   #92
szmuta
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 19 09 2006

Posty: 6
Domyślny Królowa (itp)

Dodałbym jeszcze jeden sposób, by tego NIGDY nie robić!!!
Czasami spotykam takich kolesi, którzy mówią mi taki wałek [przypadek autentyczny wypróbowany na mojej postaci, którą i tak nie gram ] :
-Kolo dam ci 4k za tego keya od krolowej bo wiesz dedlem i go straciłem ale najpierw kup mi foodka bo nie mam many
-Ok kupie ci fooda i pojdziemy po keya-kupujemy kolesiowi fooda i idziemy za nim. Docieramy do królowej i mówimy to co nam koleś mówi przez msg, czyli:
-Hello Queen
-Fag key
Po tych czynnościach tracisz cale hp oprócz 1 i [najczęściej jest to druid i mag] koleś staje się pk i widzisz uroczy napis You are ded.
szmuta jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-02-2007, 09:58   #93
Demontica
Użytkownik forum
 
Demontica's Avatar
 
Data dołączenia: 23 02 2007

Posty: 4
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Druid
Gildia: Rain Of Fire
Świat: Libera
Poziom: 16
Poziom mag.: 22
Demontica ma numer GG 5109674
Domyślny

b) ma zepsutą myszkę i nie moze klikać...


ziomuś niewiem kto by na to poszedl , ze ma zepsuta myszka to niby jak by ci dal item obiecany jesli niemoze przesowac <<<<< Ten chwyt jest dla dziecka z 1 klasy -.-

Ps. niedziwilbym sie gdybys na to poszedl poradnik zjebany na maxa -100/10
Demontica jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-04-2007, 18:54   #94
Jasmin
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Innym częstym oszustwem jest sprzedawanie wina ,które podawane jako mana fluid za niską cenę. Mnie już raz tak oszukali sprzedając bp mana fluidów za 700gp
  Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 18:38.


Powered by vBulletin 3