Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki > Poradniki Archiwalne

Notki

Poradniki Archiwalne Poradniki napisane przez użytkowników forum, które dotyczyły poprzednich wersji Tibii i nie są już aktualne.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 17-07-2005, 19:52   #1
Rethfing on Aldora
Użytkownik Forum
 
Rethfing on Aldora's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2005
Lokacja: Knurów
Wiek: 33

Posty: 825
Rethfing on Aldora ma numer GG 2007389 Send a message via Skype™ to Rethfing on Aldora
Domyślny Thais, głowne miasto Tibii.

Cześć.
Poradnik może się długo ładować z powodu dużej ilośći zdjęć.

Thais jest głównym miastem Tibii, rządzi nim Król Tibianus. W tym mieście nie brakuje expowisk dla low i high lvli. Są tu trolle w Troll Mountain, rotwormy na Fibuli, Cyclopy w Mount Sternum.

No więc zaczynamy jak i w Carlin od Głównej bramy. A dokładniej od małego mostku, z którego zaledwie kilka naciśnieć strzałki na klawiaturze, dzieli nas od wejścia do tego miasta.



Kolejnym miejsciem na naszej drodze, jest zamek Króla Tibianusa.
Można u niego wykupić promocje. Żeby z nim porozmawiać trzeba powiedzieć Hello King. W sali tronowej króla Tibianusa III biega jego piesek, który wabi się Noodles. Znany jest z tego, że ma bardzy wyrafinowany węch.






Kolejnym przystankiem jest Kuźnia kowala Sam'a. Można u niego sprzedać Magic Plate Armor, jednak kupuje on za tak małe pieniądze, że wątpie żeby to było kiedykolwiek opłacalne.



Poniżej kuźni znajduje się Pub Froda (nie chodzi tu o hobbita z LotR). Można u niego kupić jedzenie. Najbardziej opłacalny jest Ham za 6 gp/sztuka.



Wychodząc z Pubu Froda, kierując się w lewo, dochodzimy do głownego budynku w Thais. Depo. Zdjęcie zrobione na piętrze poniżej głównego poziomu, ponieważ tam był za duży tłok.



Wychodząc z dp, kierujemy się w prawo. Dochodzimy do Gildii Knightów. Aby wykupić czaru należy przejść się kilka kroków w prawo, od miejsca w którym zrobiony jest ss i wejść na górę.



Wzdłuż Main Street znajdują się sklepy z instrumentami muzycznymi, blankami i life/mana fluidami, biżuterią.



Idąc Main Street w prawo, i lekko schodząc w dół natkniemy się na wschodnią bramę.



Wychodzimy z głównej bramy i idziemy kawałeczek w górę. Gildia Druidów.



Następnie wychodząc z Gildii Druidów idziemy w górę, a potem skręcamy w uliczkę Mill Avenue. Ja i moi ziomkowie stoimy przed sklepem z dekoracjami itd. Głownie na tej ulicy są same domki. Kawałek w prawo jest młyn.



Wracamy się do depo. Idziemy od zachodniego wejścia, a potem w dół. Gildia Paladynów.



Wychodzimy z Gildii. Uliczka Alai Flats. Bardzo spokojne miejsce.



Od Alai Flats idziemy w dół, tak jak ścieżką z dp. Po przejściu kawałka w prawo natykamy się na BOT - Bank of Tibia.



Od banku idziemy dalej w lewo, aż spotkamy się z NPC Muriel w Gildii Magów



Znów wracamy się do depo. Idąc od głównego wejścia w lewo dochodzimy do portu, z którego tylko gracze z Premium Account mogą podróżować do... dowiecie się tego ze screenshoota.



Wychodząc z Południowo-Zachodniej bramy i idąc w dół, natkniemy się na NPC Hardek. Skupuje on Broń i Pancerze.



Idąc jeszcze kawałek w dól mamy wejście na wyspę Fibula. Podziemia tej wyspy (wejście w studni, klucz do kupienia u żebraka na południu wyspy za 800 gp) wypełnione są rotwormami. Jest tam także quest od 50 lvla z DLami i Dragami. W ogromnej jaskini na Fibuli radzę uważać na potężne Demon Skeletony, atakują każdego beż ostrzeżenia. Jest to dobre expowisko dla Sorców/Druidów i Pallów, ponieważ mogą oni zabić te DSy z dystansu. Knightci mogą tam trenować, lecz trzeba uważać na lurerów DSów.



Od wejścia do Fibuli idziemy w prawo. Natykamy się tam na mały obozik minosków. Respią się tam 2 mino guardy na kładce, i 3 minoski zwykłe. Dalej w prawo od tego miejsca jest obóz cycków. Spotykamy tam tylko i wyłącznie cyclopy. Respią się na tyle szybko, że często high lvle zajmują ten obóz wyłącznie dla siebie.



Stamtąd idziemy w górę, obchodzimy rzeczkę od lewej strony i spotykamy dwóch NPC. U mnicha na górze można kupić Bless.



Kierujemy się następnie na Północny-Wschód. Tam mamy Troll Mountain, dobry exp dla low lvli. W jego podziemiach znajduje się ogrom trolli. Ale uwaga ! Można tam się natknąć w jednym miejscu na resp 3 Orc Warriorów i kilku Orców, którzy mogą być bardzo niebezpieczni dla niskolevelowych postaci. Jest tam też Slime, lecz droga do niego jest wypełniona poison fieldami.



Udajemy się teraz spory kawałek do góry. Od tego miejsca, tj. na Północ od góry trolli, albo na Północny-Wschód od Głównej Bramy Thais, znajduje się Mount Sternum. Góra wypełniona po brzegi cyclopami. Dla odważnych podróżników są tam też rozległe podziemia, chodzą plotki, że można tam się natknąć na DSy, Dwarf Geomancery oraz potężne Giant Spidery.



Udajemy się teraz w kierunku Głównej Bramy. Po drodze mijamy jedno z najwspanialszych Guild Housów w Tibii. Dark Mansion. Ten Dom Gildii posiada własne podziemia, bez pz locka. A przynajmniej tak mi się wydaje. Można więc tam trenować, bez obawy o PK itd.



Z powrotem do głównej bramy. Po jej lewej stronie mamy Ancient Temple. W niej znajduje się droga do Mintwallin - miasta minosów (Jak dojść do Mintwallin) . Po drodze do Mintwallin, natykamy się na potwory takie jak, rotwormy, Orci, Orci Spearmany i Orci Warriory, oraz cyclopy. Gdyby ktoś zapuścił się głębiej, może natknąć się na Fire Devila, a nawet Smoka.



Idąc ścieżką na Północny Zachód dochodzimy do Greenshore. Małej osadki z czterema GH i kilkoma domkami. Dobre miejsce jeśli chodzi o łowienie. Jest tam też podziemne przejście przez kilka orców i trolli do Thais. Na wschód od GreenShore jest obóz orców. Jest od oddzielony mostem, więc można tam podejść spokojnie. Znajdują się tam nawet Orci Berserkery i Orci Ridery !



No i znowu z powrotem do głównej bramy. Idziemy w dół, po prawej stronie mijamy sklep z ekwipunkiem. Na wyposażeniu Gorna mamy BPki, Torche i takie tam.



Pod jego sklepem czeka nas ławeczka, na której kończę wycieczkę po Thais (niestety filmiku już nie ma, ponieważ nikt nie ściągał).





Wielkie THX dla Marazesa i Waroteza za pomoc w przygotowaniu SSów. Jeszcze raz THX !!

Ostatnio edytowany przez Rethfing on Aldora - 21-03-2006 o 15:43.
Rethfing on Aldora jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 25-08-2005, 20:39   #2
Minox
Użytkownik Forum
 
Minox's Avatar
 
Data dołączenia: 23 04 2005

Posty: 35
Domyślny

No no, swietny poradnik, pomorze newbie.
__________________
nie mam podpisu bo nie kupiłem długopisu
Minox jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-09-2005, 16:18   #3
Simon456
Użytkownik forum
 
Simon456's Avatar
 
Data dołączenia: 07 09 2005
Wiek: 29

Posty: 6
Simon456 ma numer GG 7116615
Domyślny Hehhe Moje Miasto

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Minox
No no, swietny poradnik, pomorze newbie.
CZyli pomoze tobie

Spox poradnik wiencej takich
--------------------------------------------------------------
Simon456 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-09-2005, 15:42   #4
Rethfing on Aldora
Użytkownik Forum
 
Rethfing on Aldora's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2005
Lokacja: Knurów
Wiek: 33

Posty: 825
Rethfing on Aldora ma numer GG 2007389 Send a message via Skype™ to Rethfing on Aldora
Domyślny

@up
Jeśli nie komentujesz poradnika, nie komentuj go w ogóle, nie chce żeby mój temat był wysypiskiem wyzwisk i tym podobnych. Więc ludzie ograniczcie sie do komentowania tylko poradnika.
Rethfing on Aldora jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-09-2005, 15:45   #5
Szymon ziom
Użytkownik Forum
 
Szymon ziom's Avatar
 
Data dołączenia: 01 03 2005
Lokacja: Mikołajki Pom.

Posty: 37
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Druid
Świat: Valoria
Poziom: 19
Skille: 19/21
Poziom mag.: 33
Szymon ziom ma numer GG 5705326
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Simon456
Spox poradnik "wiencej" takich
--------------------------------------------------------------

n/c

Poradnik jest świetny...
__________________
Życie było by strasznie smutne gdyby nie kobiety.


"W życiu ważne są tylko chwile."

Ostatnio edytowany przez Szymon ziom - 09-09-2005 o 15:46.
Szymon ziom jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-09-2005, 15:50   #6
Modus
Użytkownik Forum
 
Modus's Avatar
 
Data dołączenia: 24 08 2005

Posty: 124
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Modus
Profesja: Elite Knight
Gildia: Unity
Świat: Aldora
Poziom: 105
Skille: 88/86
Poziom mag.: 7
Wyślij wiadomość przez ICQ do Modus Modus ma numer GG 7365489 Modus ma login Tlenu modus@tlen.pl Adres Jabbera do Modus
Domyślny

Dla nowych graczy spewnością jest to wielkie odkrycie.....
__________________
http://photobucket.com/albums/c62/Modusek/
Modus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-09-2005, 15:55   #7
Rethfing on Aldora
Użytkownik Forum
 
Rethfing on Aldora's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2005
Lokacja: Knurów
Wiek: 33

Posty: 825
Rethfing on Aldora ma numer GG 2007389 Send a message via Skype™ to Rethfing on Aldora
Domyślny

Chodzi tutaj bardziej nie o poradnik dla newbie, tylko po prostu o opis thais i jego okolic. Tyle sie z nim użerałem to byscie komentować sensownie mogli =PP
Rethfing on Aldora jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-09-2005, 14:27   #8
ox sky master
Użytkownik forum
 
ox sky master's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2005
Lokacja: Połaniec
Wiek: 33

Posty: 7
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Gildia: Intimidated
Świat: Askara
Poziom: 19
Skille: 66/66
Poziom mag.: 4
ox sky master ma numer GG 3239489
Brak ikony

ja mam pytanie w sprawie króla Tibianusa. Napisałeś że można u niego wykupić promocję. Czy chodzi ci o Pacca?? jeśli tak to jak do niego zagadać (wiem tylko że trzeba powiedzieć "Hello King" jak ty to napisałeś) i ile kosztuje.
ox sky master jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-09-2005, 14:35   #9
Thejav
Użytkownik forum
 
Thejav's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005
Lokacja: Właszcz

Posty: 9
Thejav ma numer GG 8400159
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ox sky master
ja mam pytanie w sprawie króla Tibianusa. Napisałeś że można u niego wykupić promocję. Czy chodzi ci o Pacca?? jeśli tak to jak do niego zagadać (wiem tylko że trzeba powiedzieć "Hello King" jak ty to napisałeś) i ile kosztuje.
Pacc to nie to samo co promocja. Promocja jest dostepna od 20lvlu. Musisz miec pacc i 20k. Daje to rozne profity, np. szybsze odnawianie many, zycia czy przedrostek przed profesja (elder druid, elite knight, master sorcerer, royal paladin). Wiecej informacji znajdziesz pewnie gdzies na forum.
Thejav jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-09-2005, 23:29   #10
Elmer
Użytkownik Forum
 
Elmer's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2004
Lokacja: Białystok
Wiek: 34

Posty: 529
Stan: Na Emeryturze
Imię: Friida
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Nebula
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rethfing on Aldora
W tym mieście nie brakuje expowisk dla low i high lvli.
Hmm no to powiedz co taki hlv może huntować pod Thais? dragi na pojedyńczym respie :>? nic ciekawszego tam nie widze, oprócz dla który respi się w beznadziejnym miejscu do hunta.
Elmer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-09-2005, 17:21   #11
Rethfing on Aldora
Użytkownik Forum
 
Rethfing on Aldora's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2005
Lokacja: Knurów
Wiek: 33

Posty: 825
Rethfing on Aldora ma numer GG 2007389 Send a message via Skype™ to Rethfing on Aldora
Domyślny

@Elmer
No prawda w sumie, ale jest np. Deeper Fibula, z dragami i dlami. Cycki dla middle lvli itd. =PP
Rethfing on Aldora jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2005, 17:23   #12
Rzeka
Użytkownik forum
 
Rzeka's Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2005
Lokacja: Grójec
Wiek: 31

Posty: 17
Stan: Na emeryturze
Profesja: Knight
Gildia: Corecholio
Świat: Arcania
Poziom: 26
Skille: 67/65
Poziom mag.: 5
Rzeka ma numer GG 7908399
Domyślny

Ciekawe Ja akyrat jestem wthais i mi sie to przyda....Thx
Rzeka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-09-2005, 22:43   #13
Nuxor
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 08 2005

Posty: 16
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Czy 'legedna' o podziemiach Dark Mansion to faktycznie prawda?
Nuxor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-09-2005, 08:48   #14
Rethfing on Aldora
Użytkownik Forum
 
Rethfing on Aldora's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2005
Lokacja: Knurów
Wiek: 33

Posty: 825
Rethfing on Aldora ma numer GG 2007389 Send a message via Skype™ to Rethfing on Aldora
Domyślny

@up
Nie Jest przez nie dostęp do podziemi, ale można się do nich dostać przez trolle. Jest to jednak bardzo trudne, bo trzeba iść przez labirynty.
Rethfing on Aldora jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-10-2005, 22:29   #15
Nuxor
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 08 2005

Posty: 16
Profesja: Elite Knight
Domyślny

jedno zaprzecza drugiemu -.-
Nuxor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-10-2005, 12:11   #16
żabka007
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 04 10 2005

Posty: 10
Stan: Aktywny gracz
Domyślny

No Ladny Poradniczek Mogl bys tez inne miasta opisac bo ci swietnie idzie Pozdro



___________________________________
Name: Knight Luke
Świat: Lunara
Profesja:Knight
Level:22 x(
Skills:56.55 x(
Magic Level:4
żabka007 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-10-2005, 16:04   #17
Rethfing on Aldora
Użytkownik Forum
 
Rethfing on Aldora's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2005
Lokacja: Knurów
Wiek: 33

Posty: 825
Rethfing on Aldora ma numer GG 2007389 Send a message via Skype™ to Rethfing on Aldora
Domyślny

Już opisałem Ankrahmun . A jest opisane poza tymi dwoma Carlin i Venore bodajże. A ja już w Tibie nie gram, i jakoś mnie do niej nie ciągnie.
Rethfing on Aldora jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-12-2005, 14:37   #18
szymczak
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 21 07 2005
Lokacja: Sulejów
Wiek: 27

Posty: 7
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Świat: Debilna Honera
Poziom: 15
Poziom mag.: 2
szymczak ma numer GG 8187484 szymczak ma login Tlenu szymczak_96
Domyślny

marze o Thais dzięki temu poradnikowi ale za baaaardzo boje sie iśc do Thais bo to chyba nie daleko kazz a ja nie dawno zblądziłem szukając właśnie kazz(szedłem po to żeby kupić serpent sworda)i trafiłem na respawn bebehów(beholderów )zwiałem i przysięgłem tam nigdy nie wracać :|
szymczak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-12-2005, 18:29   #19
pavelek
Użytkownik Forum
 
pavelek's Avatar
 
Data dołączenia: 12 03 2005
Wiek: 31

Posty: 129
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Valoria
Poziom: 45+
Skille: dist 73
Poziom mag.: 13
pavelek ma numer GG 9027111
Domyślny

Nawet fajne, trochę z niego skorzystam!
__________________
TibiaSpy.com
pavelek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-12-2005, 22:16   #20
dr zlo
Użytkownik Forum
 
dr zlo's Avatar
 
Data dołączenia: 31 10 2005
Lokacja: Gdansk-oliwa

Posty: 90
Stan: Aktywny gracz
Świat: patrz na postać
dr zlo ma numer GG 7050075
Domyślny

dobry poradnik ale tylko do 8 lvlowcow
dr zlo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 05:02.


Powered by vBulletin 3