Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki > Poradniki Archiwalne

Notki

Poradniki Archiwalne Poradniki napisane przez użytkowników forum, które dotyczyły poprzednich wersji Tibii i nie są już aktualne.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 25-07-2004, 13:25   #1
Lig@
Użytkownik Forum
 
Lig@'s Avatar
 
Data dołączenia: 31 01 2004
Lokacja: Meduseld
Wiek: 34

Posty: 371
Stan: Aktywny gracz
Imię: Theodon
Profesja: Knight
Gildia: Holy Dragons
Świat: Celesta
Poziom: 60
Skille: 84/83
Poziom mag.: 5
Domyślny Jak obronić się kradzieżą

Będę starał się tu opisać znane mi sposoby wymuszania pieniędzy oraz przedmiotów. Pisze, ponieważ chciałbym uchronić "mniejszych kolegów" - znaczy newbie - od takich kradzieży. o ile na serverze PvP możne poprosić protectora, mamusie albo tatusia o pomoc to na serverze dla pacyfistów można tylko walnąć kogoś na BlackListe (nie wiem czy są takowe na wszystkich, ale na securze jest). A więc zacznijmy.

Najprostszym sposobem na który prawie nikt sie nie nabierze jest "parcel trade". Widzimy kolesia na trade, który chce coś sprzedać. pytamy o cenę, a ten mówi, ze jest w innym mieście, musi się wylogowac i takie tam. Prosi abyśmy wysłali do niego paczkę z zaliczką. Często zdarza się, ze dana osoba stoi obok Ciebie pod depo . Bardziej sprytni mówią, że wysłali już dany sprzęt kasę, ale do innego miasta, prosząc abyśmy poszli tam potem, a resztę kasy wysłali już. tak wiec podsumując lepiej stracić trochę czasu na podróż niż potem godzinami odrabiać stracone pieniądze lub eq.

Przechodźmy do kolejnego oszustwa. To odczułem na własnej skórze. Wchodzę do ab'd. Woła mnie jakis 8 lvl. Kładzie na ziemię studded armor i podnieca się, ze znalazł taki dobry pancerz i w ogóle. Ja na początku ignorowałem kolesia. On zaczął się śmiać, ze mam gorszy pancerz itd. Ja poniesiony ambicjami odszedłem na koniec ekranu wykładam k-arma na ziemię (teraz wiem, ze na trade mogłem pokazać). On wykorzystując moja głupotę wrzucił na armora label'a. Zanim ja go odrzuciłem on zdążył już podbiec. Dalszy ciąg wydarzen można już samemo dopisać

"Sposób na gs'a" - na to akurat nadział się mój kumpel z klasy (pozdro for Puza ). Postanowił kupić gs'a . Wziął kasę i idzie do miasta by dokonać transakcji. Kiedy oboje dali trade sprzedawca wcisnął cancel. Było tak kilka razy pod rząd. W końcu dał accept, mój kolega też dał z rozpędu accept (widział, ze koleś wcześniej miał gs) i okazało się, ze mój kolega kupił za 10k two handed sword'a. Ludzie często próbują sprzedawać inne rzeczy, a potem dają np. label'a ale gs i two handed sword jest najczęściej używany, ponieważ obie bronie są baaardzo podobne.

Druidzi sprzedają bp of runes.. No właśnie cały bp. Gdy bodajże ty pierwszy rozpoczniesz trade, potem dołączy się inna osoba (załóżmy, ze chodzi o te runy) to wtedy widzimy bp oraz trzy przedmioty w nim. reszta kryję się za suwaczkiem, który często z rozpędu nie zostaje przesunięty i tak oto stajemy się np. właścicielami 3 uh'ów za 2k.

Innym oszustwem jest kopiowanie przedmiotów. Stoisz w depo przy lockerze. Ktoś pyta się czy chcesz skopiować jakiś przedmiot. Potem padają instrukcje o wyłożeniu przedmiotu (lub kilku) na skrzynkę, napisanie jakiś bzdurnych słów a na końcu kombinacji ctrl+q or ctrl +l. Młodzi stażem gracze nie znają raczej tych kombinacji klawiszy i bez namysłu je wciskają. Naciśniecie tych klawiszy powoduje logout. Można się pożegnać z itemami. BTW: mój kolega dobrze wiedząc o co chodzi chciał sklonować DSM'a. oszust aż się palił, żeby go zakosić .

Sposobem nie związanym w ogóle z klientem są tzw. hack-strony oraz programy. Najczęściej hack strona wygląda jak oficjalna strona tibii (strona log-in'u) jednak gdy spróbujemy się zalogowac... - to co wpiszemy zostanie najczęściej przez e-mail wysłane do "chakera". inne typy to np. ankieta w której wpisuje imię, wiek kraj, numer konta hasło, a nagrodę (nie)otrzymamy np. e-plate. Pamiętajcie, ze acc i pass można wpisywać tylko na oficjalnej stronie tibii. Drugą stroną medalu są programy hackerskie np. światło, szybkie logowanie albo co jest kompletną bzdurę powiększające skille, lvl. Te programy to tzw. dwa w jednym (szampon z odżywką ) program-ściema + keylogger.

Innym rodzajem kradziezy jest zabójstwo na zlecenie. Idziesz z duża kasą do miasta by dokonac transakcji (często jest to transakcja - widmo, znaczy, ze jej nie będzie). Kiedy zbliżasz się do bram miasta można Cię łatwo znależć (najlepiej ab'd - jedna brama) a wtedy giniesz tracąc kasę.

Następny sposób: próbujesz kupić/sprzedać przedmiot. Kiedy ktoś prosi Cię abyś wyłożył przedmiot na jego depot, bo:
a) ma starą wersję tibii, gdzie nie ma opcji trade
b) ma zepsutą myszkę i nie moze klikać...
Sposób podobny do parcel trade, ale na bli.zsze dystanse

Ostatnie dwa akapity zawdzięczam qmplowi z gildii - thx Raq.

Comment plx.
Lig@ jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 25-07-2004, 14:48   #2
kamyk93
Użytkownik Forum
 
kamyk93's Avatar
 
Data dołączenia: 14 05 2004
Lokacja: Iława
Wiek: 31

Posty: 91
kamyk93 ma numer GG 1598897
Domyślny

no ładnie lepiej do mojego :/:/: a ogólnie mi sie podoba
__________________
You end Bp of Hmm
kamyk93 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-07-2004, 19:15   #3
Cadonis
Użytkownik Forum
 
Cadonis's Avatar
 
Data dołączenia: 17 05 2004

Posty: 346
Domyślny

good job ) jestem za przeniesieniem do poradników... każdemu newbie może się przydać.

btw mnie kiedyś okradli (przez parcel trade)
__________________
Kavari es, lar agrunea venir Akharlen!

~~~~
Cadonis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-07-2004, 19:34   #4
tomo
Użytkownik Forum
 
tomo's Avatar
 
Data dołączenia: 27 03 2004
Lokacja: Pradawne miasto 'Ssij'

Posty: 298
tomo ma numer GG 1414152
Domyślny

""""Sposób na gs'a" - na to akurat nadział się mój kumpel z klasy (pozdro for Puza ). Postanowił kupić gs'a . Wziął kasę i idzie do miasta by dokonać transakcji. Kiedy oboje dali trade sprzedawca wcisnął cancel. Było tak kilka razy pod rząd. W końcu dał accept, mój kolega też dał z rozpędu accept (widział, ze koleś wcześniej miał gs) i okazało się, ze mój kolega kupił za 10k two handed sword'a. Ludzie często próbują sprzedawać inne rzeczy, a potem dają np. label'a ale gs i two handed sword jest najczęściej używany, ponieważ obie bronie są baaardzo podobne.
"""



Hmm... Mi sie wydaje ze najczesciej uzywany jest brightsword i katana

Reszta swietna


Doskonale nadaje sie na pelnoprawny artykul... Modki dzialajcie
__________________
OWNED

user:Inactive jak chuj.


tomo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-07-2004, 20:03   #5
Lig@
Użytkownik Forum
 
Lig@'s Avatar
 
Data dołączenia: 31 01 2004
Lokacja: Meduseld
Wiek: 34

Posty: 371
Stan: Aktywny gracz
Imię: Theodon
Profesja: Knight
Gildia: Holy Dragons
Świat: Celesta
Poziom: 60
Skille: 84/83
Poziom mag.: 5
Domyślny

re: UP

no wiesz, inny srerver inne obyczaje
Lig@ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-07-2004, 12:37   #6
nie wiem
Użytkownik forum
 
nie wiem's Avatar
 
Data dołączenia: 21 06 2004

Posty: 17
nie wiem ma numer GG 3567906
Domyślny

Poradnik jest spox!! G-R-A-T-Z

Napewno sie przyda kazdemy nowemu graczowi A;e szkoda ze sa takie nOOby kture stosuja te metody Ale w koncu ktos zrobil poradnik ktury uchroni wilele NEW-WEBuw
nie wiem jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-07-2004, 12:51   #7
Hegemmon
Nikt ważny
 
Hegemmon's Avatar
 
Data dołączenia: 07 12 2003
Lokacja: Amroth
Wiek: 38
Wpisy bloga: 1

Posty: 2,394
Stan: Na Emeryturze
Imię: Vetius
Świat: Secura
Poziom: 100
Skille: -1
Hegemmon ma numer GG 3030954
Domyślny

no no liga nawet zgrabnie to wygląda
Cytuj:
jestem na TAK
__________________

I shall strike down upon thee with great vengence and furious anger,
those who attempt to poison and destroy my brothers.
And you will know my name is the LAW
when I lay my vengence upon thee!
Hegemmon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-08-2004, 14:56   #8
don'diego
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 02 2004
Lokacja: Poznan
Wiek: 33

Posty: 104
don'diego ma numer GG 7082535
Domyślny

Uwazam ze to moze sie przydac newbie oraz nie newbie Uwazam ze to nadaje sie na forum

Ale czy moje sie nadaje ?(
__________________
Nothing.........
don'diego jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-08-2004, 23:34   #9
Almexian
Użytkownik Forum
 
Almexian's Avatar
 
Data dołączenia: 14 06 2004
Lokacja: Przemysl

Posty: 56
Domyślny

Nie no wielkie dzieki za ten artykul. Nie jestem newbie bo juz gram troche w Tibie i znam te sztuczki, ale z tym co sie kopiuje pieniadze to nie wiedzialem. Najgorsze jest to ze POLAK !!!!!!! do mnie podszedl ii spytal sie czy nie chce wiedziec jak sie kopiuje pieniadze. Jak tak mozna. Zeby polak polakowi !!!!
Almexian jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-08-2004, 12:51   #10
Arth
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 03 08 2003

Posty: 9
Domyślny

Zabójstwo na zlecenie:

Tego można uniknąć w prosty sposób. Kupując coś w innym mieście jak sie tam wybieram to informuję sprzedawcę, że kasę wysyłam do siebie pocztą. Jak przychodzę do miasta to kasa czeka na mnie w depo
Arth jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-08-2004, 16:55   #11
V_E_G_E_T_A
Użytkownik Forum
 
V_E_G_E_T_A's Avatar
 
Data dołączenia: 24 06 2004
Lokacja: Głuchołazy
Wiek: 34

Posty: 33
Stan: Niegrający
Profesja: Paladin
Świat: Secura
Poziom: 42
Skille: 82/68
Poziom mag.: 15
Domyślny Swietny poradnik...

Dla takzwanych "n00bow" ten poradnik sie przyda.
Co prawda ja juz gram dosc dlugo w Tibie i znam te "sztuczki" ale jednak ja tez sie kiedys nabralem z kladzeniem przedmiotu na ziemi, stracilem przez to k armora lecz to mnie sporo nauczylo 8).

Najbardziej w n00bkach denerwuje mnie to, ze gdy przywolam jakiegos potworka. Oni nie daja mi spokoju.
Lub z obnizaniem cen o polowe na kanale "trade" :/
__________________
V_E_G_E_T_A jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-08-2004, 18:29   #12
Corey
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 23 07 2004
Lokacja: Gdańsk
Wiek: 40

Posty: 17
Corey ma numer GG 2708491
Domyślny

Bardzo przydatny artykul dla newbies i nie tylko!

//edit -> powtorzylem sie :-(, kolega pare postow wyzej juz napisal prawie to co ja. Zglosilem moj post do usuniecia.

"Innym rodzajem kradziezy jest zabójstwo na zlecenie. Idziesz z duża kasą do miasta by dokonac transakcji (często jest to transakcja - widmo, znaczy, ze jej nie będzie). Kiedy zbliżasz się do bram miasta można Cię łatwo znależć (najlepiej ab'd - jedna brama) a wtedy giniesz tracąc kasę."

Dopisalbym, jak uniknac straty kasy (bo zgona ciezko uniknac w takiej sytuacji, no chyba ze na kazda wieksza transakcje idzie sie z cala brygada kumpli). Zanim pojdzie sie do takiego Ab dokonac transakcji, najpierw wysylamy kase parcellem, dzieki czemu nie musimy jej niesc przy sobie. Proste i skuteczne.

Pozdrawiam autora
Corey jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-08-2004, 01:20   #13
Walmer
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 04 2004
Lokacja: Sosnowiec
Wiek: 34

Posty: 17
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Calmera
Walmer ma numer GG 2038902
Domyślny

Dobry artykuł przyda się dla noobie. Ale jest jeszcze jeden sposób kradzieży może go przeoczyłem. Np. ktoś wystawia rzeczy na depo ty idziesz za niego kładziesz coś cennego<przydaje sie sprawna i szybka ręka, no i dobra myszka>.Koles podniecony zapomina o swoim wystawionym sprzęcie i idzie do tego
ty wtedy chowasz przedmiot i wskakujesz na jego miejsce.
Walmer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-08-2004, 09:47   #14
Katanas
Użytkownik forum
 
Katanas's Avatar
 
Data dołączenia: 03 08 2004
Lokacja: niewazne

Posty: 23
Wyślij wiadomość przez ICQ do Katanas Katanas ma numer GG niewazne Katanas ma login Tlenu niewazne Adres Jabbera do Katanas
Domyślny

Ej ja wiem ze to niebedzie na temat ale nieumie zalozyc nowego tematu a mysle ze mi tu pomozecie ) Mam proplem ze znalezieniem krainy minosow jagby ktos mogl napisac jak tam dojsc z carlin (no chyba ze to wyspa dla PaC'ow no to rozumiem) :rolleyes:
Katanas jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-08-2004, 15:53   #15
Lord Dreathan
Użytkownik Forum
 
Lord Dreathan's Avatar
 
Data dołączenia: 06 08 2004
Wiek: 34
Wpisy bloga: 4

Posty: 1,520
Stan: Niegrający
Lord Dreathan ma numer GG 5945841
Domyślny

Bardzo przydatny poradnik dla typowych nOObów

Btw. Ale sie wjebałeś z tym K-armem
__________________
Althunus, Fallen Dark, Harlequin Vito, Gutesco Vito, Acutus and Sinistril - always in my heart.

"We are falling - falling to rise"


Ukryty tekst:
[b] Pomogłem? Wkurzyłem? Mam fajny nick? Zostaw po sobie ślad w postaci NOTKI
Lord Dreathan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-08-2004, 16:25   #16
PiXik
Zbanowany
 
PiXik's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2004
Lokacja: Rybnik

Posty: 1,845
Imię: Sir Pix
Profesja: Royal Paladin
Domyślny

Nie wpuszczać nieznajomych do domq(Takie newbie co mama mu kupiła paca nie wie)
W niezaufanej gildi nie dawać zbyt cennych rzeczy do pokoiq w gh...
To by było na tyle gz poradnika
A może coś o lotbagach jak nie dać się z nich okraść??
PiXik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-08-2004, 18:03   #17
mitus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 16 03 2004

Posty: 18
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Świat: Hiberna
Domyślny

hehe tego z labelem rzuconym na rzecz polozona na ziemi nie znalem a ja tak beztrosko kladlem rzeczy na ziemi. thx bede ostrozniejszy
mitus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-08-2004, 15:00   #18
Latniak
Użytkownik forum
 
Latniak's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2003

Posty: 6
Pytanie

A ja sie przyczepię do tytułu tego threada.
Otóż brzmi on: Jak obronić się kradzieżą
Czytając to rozumiem ze mam obronić się przed kimś używając kradzieży, czy mam zrobic co innego??

Wydaje mi się że dobrym pomysłem byla by zmiana nazwy na :
Jak obronić się przed kradzieżą

I od razu wszyscy będą szczęśliwi

Wiem że to tylko pewnie jakaś literówka ale może się źle kojarzyć jakiemuś noobkowi
Latniak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-08-2004, 09:07   #19
Adamsik
Użytkownik Forum
 
Adamsik's Avatar
 
Data dołączenia: 04 02 2004
Lokacja: Stalowa Wola
Wiek: 33

Posty: 743
Stan: Początkujący
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Harmonia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lig@
b) ma zepsutą myszkę i nie moze klikać...
No ja sie niestety na to nadzialem.

Tak jak powiedzial tomo tyle ze jak slyszalem na danubi zamiast bight sworda często uzywa się tez carlin sworda. Jest bardzo podobny.
Adamsik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-08-2004, 23:28   #20
dbfan
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

A kiedys polozylem 10k na depo i mi koles po prostu je zdjął... jak to mozliwe!?
  Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 12:23.


Powered by vBulletin 3