Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 21-12-2011, 23:19   #1
Spartanix
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 01 2011

Posty: 63
Domyślny zarabianie sposobem "kup tanio sprzedaj drogo"

Hej gracze! mam pytanie. (jeśli taki temat był, to przepraszam za spam). czy mógłby ktoś mi wytłumaczyć jak dobrze zarobić tą techniką? kiedyś jej próbowałem. Kupiłem u kogoś jakiś badziew typu dragon shield i kilka godzin nie umiałem tego sprzedać i wyszłem z bardzo małym zyskiem. czy ktoś wytłumaczyłby mi jak handlować, by zarobić? nawiasem mówiąc mój kapitał to jakieś 10k. niewiele, ale za moment będzie 20 lvl i na deserta, więc będzie 20k. jak mógłbym wykorzystać te pieniądze? niestety granie moim sorcem wymaga wastowania dużej kasy, a z 5cc zostało mi marne 20%. zawsze zostaje wzięcie miecza i pójście na roty, ale skorzystam z takiego zarobku w ostateczności. czy ktoś byłby miły wytłumaczyć mi co i jak? :>
Spartanix jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 21-12-2011, 23:31   #2
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Wybrałeś sobie jeden z trudniejszych sposobów zarabiania.

Po pierwsze - musisz bardzo dobrze poznać ceny na serwerze. Bez tego nie dasz rady ocenić, która cena jest niska, a która wysoka. Analizuj zapotrzebowanie na dane przedmioty, o jakich porach są sprzedawane i kupowane. Jak jeszcze grałam to na niskich poziomach bawiłam się w kupowanie plecaków parmów i sprzedawaniu pojedynczo.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2011, 03:50   #3
Bohunek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 10 2007

Posty: 19
Domyślny

jeszcze pare dni temu ludzie kupowali itemki po 1 gp ;] mam znajomego który na markecie kupił w ten sposob itemy na 300k ! oczywiscie to scamming, oszustwo...ale cipsoft nic nie mogl z tym zrobic, ludzie nie potrafili czytac ze to nie jest 1 royal helmet za 35.000 gp tylko 35.000 royal helmetow za 1 gp ;] no i wpadali

odpowiadając - ceny itemow musisz miec obadane, na addonkach mozna super zarobic, np zbierasz itemy na addon, skupujesz mozliwie tanio i sprzedajesz caly outfitt/addon i zarabiasz na jednym z 50k bo doliczasz sobie troche

albo jak masz pacc to skupujesz itemy do djina/rashida i czesto sie znajda ludzie co sprzedadza woi np za 2,5 (dostajesz 3 u djina) - na jednym itemkow 500 gp to juz sie robi 10k przy 20 ;p
Bohunek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2011, 20:55   #4
unkownX2
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2008

Posty: 77
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Druid
Gildia: Brak
Świat: Aldora
Poziom: LOW
Skille: 22/22
Poziom mag.: 1
unkownX2 ma numer GG 7561057
Domyślny

Sam tak zarabiam, ale niestety jest to ciężki kawałek chleba, ponieważ ostatnio wiele osób się tym trudni oraz jest to sposób bardzo czasochłonny wymagający bardzo długiego stania w dp i ogłaszania się. Czasami cały dzień nic, a czasami, przy dużym kapitale można nawet kilkanaście k zarobić. Także nie jest to sposób dla niecierpliwych
unkownX2 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2011, 20:58   #5
Oski96
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 22 12 2011

Posty: 19
Domyślny

Zgadzam się z przedmówcą jest to bardzo czasochłonne, ale przynoszące skutki. Radze najpierw zacząć od małych rzeczy jak np. Blue legs albo cos. A z kupowaniem wiekszych rzeczy uwazaj bo ceny się zmieniają.
Oski96 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-12-2011, 09:03
Pinglarz
Ta wiadomość została usunięta przez Slythia.
stary 23-12-2011, 21:01   #6
Spartanix
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 01 2011

Posty: 63
Domyślny

mam do was drodzy gracze prośbę. bylibyście tak BARDZO mili powiedzieć mi, czym handlować przy posiadanej sumie 1k, 3k, 5k, 10k, 30k, itd ? tak chociaż po dwa przykłady różnych często kupowanych rzeczy o danej wartości? dałbym punkta reputacji ale na tym forum chyba nie ma z góry dzięki za pomoc ;D nie martwcie się, rynku wam nie zepsuję bo i tak nie jesteście z inferny, a po drugi i tak jesteście lepszymi handlarzami ode mnie ;]
Spartanix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-12-2011, 21:04   #7
exequtor93
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 23 12 2011

Posty: 21
Domyślny

Ten sposób się sprawdza, ale nie zawsze. Trzeba pamiętać że ceny się zmieniają i cena danego przedmiotu może spaść. Zajmuje to również dużo czasu, ale po pewnym czasie napewno się wyjdzie na plus.
exequtor93 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-12-2011, 21:06   #8
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Nie da się ot tak powiedzieć czym, zależy od cen na serwerze. Możesz zbierać i składać śmieci na addony (lecz to więcej kosztuje), możesz kupować masowo jakieś śmieci od hlvla i odsprzedawać etc etc. Patrz na co jest zapotrzebowanie, jakie zestawy, co zaś*można kupić taniej w większych ilościach.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-12-2011, 21:14   #9
Spartanix
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 01 2011

Posty: 63
Domyślny

ja właśnie tak zrobiłem. ale co sięokazuje? na dziale advertising więcej jest tekstów w stylu "seel.." niż "buy..." a jeśli już ktoś pisze "buy" to często są to zupełnie różne oferty, dlatego trudno powiedzieć na co jest zapotrzebowanie. ja wiem że ceny się różnią, ale chodzi mi tylko o ceny podane "około". wiemy przecież, że na jednym serwerze BOHY są za 32 k a na innym np za 34 k. proszę tylko o orientacyjne ceny w przybliżeniu
Spartanix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-01-2012, 21:20   #10
rakhal
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 07 01 2012

Posty: 121
Domyślny

Ostatnio tez sie bawie w takie cos .
Mozna zarobic na rozkrecenie interesu przez plate armor,legs ja kupuje plate legs za 200-250 sprzedaje za 400, plate armor za 350-400 a sprzedaje za 600 .
Ostatnio zauwazylem ze mozna zarobic na Life ring .
Skupujemy nawet za 200-400 od newbie z ghostlandu i sprzedajemy za 600-800.
Ceny small stone skacza skupujemy za 5-10 jeden i sprzedajemy za 20 .
rakhal jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 11:44.


Powered by vBulletin 3