Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > RPG

Notki

RPG Wszystko o grach RPG i cRPG, czy może MMORPG.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 14-02-2009, 00:11   #21
BaxCrow
Użytkownik Forum
 
BaxCrow's Avatar
 
Data dołączenia: 25 02 2006
Lokacja: Żory
Wiek: 32

Posty: 653
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Od zawsze uważam, że gry MMORPG i Strategiczne, przeniesione w realia 3D to najgorszy pomysł jaki jest, każda kolejna gra, to klon innej, po prostu w każdej chodzi o to samo. Zabijasz XXX mobów, biegniesz do miasta, obkupujesz się i znów zabijasz XXX potworków, a questy w tych grach to tragedia.
Dobrym porównaniem tego, że strategie 3D są słabe jest popularność.
Heroes III, do popularności Heroes V, widać wielką różnicę. To samo tyczy się innych gier, jak Age of Empires, itd.
W MMORPG jest to samo, im więcej jest bajerów tym gra bardziej się nudzi po dłuższym czasie, ciągle to samo, COMBO COMBO, XXXXXXX doświadczenia i tak w kółko. Powiedzmy też, że wojny w tych grach to kit jakich mało, biegnie kilkadziesiąt osób i nagle widzimy paletę kolorów, której nie powstydziłby się nawet Picasso, bo te wszystkie ataki i itp, to nic więcej jak animacja kolorystyczna i zadawane obrażenia. Tibia dzięki swojej prostocie i właśnie tym, że jest 2D zyskuje bardzo wiele. Przejrzysty interfejs, proste zasady i największa zalety [choć po apdejtach już nie taka wielka] PvP, po prostu wojny w Tibii miażdżą te w grach 3D, to normalna walka, bez kolorowych kombosów, tylko proste zasady. Rycerz bije z broni fizycznej, bez śmiesznych combo, Palladyn z łuku, kuszy czy gwiazdek i swoje czary, a Mag i Druid jak wiadomo SD i dodatkowo potężne czary, które są w minimalnej ilości, bo są chyba po 3 w każdej z profesji.

Pozdrawiam. BaxCrow.
__________________
Jeżeli nie wiesz co przedstawia ten obrazek.
To znaczy, że nie wiesz co to prawdziwy futbol.
Jeżeli nigdy ich nie widziałeś.
To znaczy, że nie wiele w życiu widziałeś.
Jeżeli nie znasz ich przydomku.
To znaczy, że nie rozumiesz mnie.
Jeżeli mnie nie rozumiesz.
To znaczy, że... CZERWONE DIABŁY!

NA ZAWSZE WIERNY! OD 1997 ROKU!

You see dead Game. You recognized Tibia. It was killed by CipSoft.

Ostatnio edytowany przez BaxCrow - 14-02-2009 o 00:12.
BaxCrow jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 14-02-2009, 07:35   #22
robek
Zupa Dromidorowa
 
robek's Avatar
 
Data dołączenia: 09 09 2007

Posty: 1,385
Domyślny

porównuje ten tekst do cabala, do innych mmo/strategii sie zgodze

Cytuj:
a questy w tych grach to tragedia.
Co do Cabala - jak nie klikasz byle minac questa to ta gra ma FABULE, nie to co inne - chociazby questy zwiazane z Siriusem, Aldebaranem, wojnami miedzy Capella a Procyonem , a na koncu (85~100) masz questy z Patrenem. Wszystko to jest zakonczone 'filmikiem' wyjasniajacym co/jak sie potoczylo, ale wiadomo ze kazdy daje ESC : )

Cytuj:
Zabijasz XXX mobów, biegniesz do miasta, obkupujesz się i znów zabijasz XXX potworków
soz, ale to nie tibia ze 2h siedzisz by wbic 8-10.. questy sa ROZNORODNE, potworkow jest DUZO , urozmaica to piekna grafika, dobry system pvp i fajne skille i questy nie polegaja tylko na 'Kill 5 Wraiths , wiec sorry, nei wiem czy ty to ujmujesz w ogole do mmorpg bo nie w kazdej tak jest.


Cytuj:
Dobrym porównaniem tego, że strategie 3D są słabe jest popularność.
A co powiesz o starcrafcie? ale reszta to lipa, przyznaje racje


Cytuj:
W MMORPG jest to samo, im więcej jest bajerów tym gra bardziej się nudzi po dłuższym czasie
Np roznorodnosc itemow nudzi? Dazysz do czegos nowego, zdobycia itema i wycraftowania go, bedzie JEDEN na serwerze , warty kilka kkk, ale to nie to samo co 50 mpa na serwerze w tibii

Cytuj:
XXXXXXX doświadczenia i tak w kółko.
to nie tibia, nie zabijasz 100 demona tylko chodzisz w 5 osob na lepsze dungeony z nadzieja dropa pierwszego rw3

Cytuj:
Powiedzmy też, że wojny w tych grach to kit jakich mało
lol, to mnie dowalilo.
http://forum.cabalonline.com/showthread.php?t=19106

trzeba miec taktyke a nie elfbota, sorry

Ostatnio edytowany przez robek - 14-02-2009 o 07:37.
robek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-02-2009, 09:45   #23
Erverse
Użytkownik Forum
 
Erverse's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2007
Lokacja: Olecko

Posty: 2,259
Stan: Na Emeryturze
Erverse ma numer GG 9055526
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez BaxCrow Pokaż post
Od zawsze uważam, że gry MMORPG i Strategiczne, przeniesione w realia 3D to najgorszy pomysł jaki jest, każda kolejna gra, to klon innej, po prostu w każdej chodzi o to samo. Zabijasz XXX mobów, biegniesz do miasta, obkupujesz się i znów zabijasz XXX potworków, a questy w tych grach to tragedia.
Dobrym porównaniem tego, że strategie 3D są słabe jest popularność.
Heroes III, do popularności Heroes V, widać wielką różnicę. To samo tyczy się innych gier, jak Age of Empires, itd.
W MMORPG jest to samo, im więcej jest bajerów tym gra bardziej się nudzi po dłuższym czasie, ciągle to samo, COMBO COMBO, XXXXXXX doświadczenia i tak w kółko. Powiedzmy też, że wojny w tych grach to kit jakich mało, biegnie kilkadziesiąt osób i nagle widzimy paletę kolorów, której nie powstydziłby się nawet Picasso, bo te wszystkie ataki i itp, to nic więcej jak animacja kolorystyczna i zadawane obrażenia. Tibia dzięki swojej prostocie i właśnie tym, że jest 2D zyskuje bardzo wiele. Przejrzysty interfejs, proste zasady i największa zalety [choć po apdejtach już nie taka wielka] PvP, po prostu wojny w Tibii miażdżą te w grach 3D, to normalna walka, bez kolorowych kombosów, tylko proste zasady. Rycerz bije z broni fizycznej, bez śmiesznych combo, Palladyn z łuku, kuszy czy gwiazdek i swoje czary, a Mag i Druid jak wiadomo SD i dodatkowo potężne czary, które są w minimalnej ilości, bo są chyba po 3 w każdej z profesji.

Pozdrawiam. BaxCrow.
Uuu no naprawdę te gry są wszystkie jednakowe. Do niektórych masz rację, ale tibia to złe porównanie. Co w tibii się robi? Kupujesz 2 bp potionów i idziesz expić 2 godziny żeby wpadło Ci 50% expa. Co jeszcze można w tibii robić? No można także wziąść 3 bp potionów i iść expić 3 godziny i nabić swój upragniony lvl:>
Albo można też zapuścić bota i powiedzieć, że botujesz bo masz rl life a nie jak inni.
W tibii nie trzeba robić żadnych questów, puszczasz bota na 10 godzin dziennie i po miesiącu masz 80 lvl.
Erverse jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-02-2009, 12:57   #24
Lord Evad
Użytkownik Forum
 
Lord Evad's Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2006
Wiek: 34

Posty: 173
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: boterlandia
Poziom: 100
Skille: 84
Poziom mag.: 7
Domyślny

Cytuj:
tak, ale solo nigdzie FA sie nie ruszysz - musisz kombinowac z eq, zamiast ROLa pchac jakies lary, vamp gloves... do pt dobry, solo bleee, na 105 lvl ciezko b1fa zsolowac (z 570 def, bdb eq)... chyba ze w 1h po 1 potworku
vamp glovsy to podstawa na bladerze mialem do wyboru z ampem(nie stac mnie)lub crafcone osmium +16k atk i sloty.Vamp przydaje sie bardzo na dungeonach i na wszystkich lakesidach.
Co do FA.
Fa do grania solo to dupa,z tym się zgodze.
Ale na późniejszym poziomie,jest najbardziej przydatny do party,każda ekipa bierze takich na bossy jak Berderk itp.
Cytuj:
powidz mi ze nikt inny nie musi wydac na eq? WSZYSTKIE profesje musza wydac na eq, bo fs nie ruszy sie nigdzie z 500 def , dotyczy to innych profesji
Sword fs : klata 7% sword ampa +50hp +6 to wydatek 500kk
Magic fs : klata 7% magic ampa +50hp +6 około 30kk

Tak samo z glovsami,butami i branzelotkami (bos+2 a bof +2)

Cytuj:
a co, nie moze innych? kazdy moze uzywac czego chce, uzywa compa - jego wybor, czy tam transa.. omfg.. ja uzywam swoim fa TYLKO lance i cannonow, czasem gravity/shooting star i jest dobrze
Canony to postawa każdego fsa.I ofc jeszcze inne skille typu Blade of judgement i ten z completera z 100% crit damage.

Cytuj:
ps. wlasnie mi plasma coating kit z rsa dropnela : P
Gratulacje,koledze dropla tam green deska .
Lord Evad jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-02-2009, 21:49   #25
Razello
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 04 2008
Lokacja: Warszawa

Posty: 144
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez robek Pokaż post
na 105 lvl ciezko b1fa zsolowac (z 570 def, bdb eq)... chyba ze w 1h po 1 potworku
Rly? FA przy odpowiednim dobraniu skilli ma miazdzacy stun-lock i mobki moga cie co najwyzej posmyrac..

P.S I tak betonowy by was napierdolil ; dd FB POWAH
__________________
Przy sobie nóż w kieszeni myślisz sobie ja tu rządze ,ale nie jest tak chłopaku tutaj rządzą pieniądze...

Razello jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-02-2009, 23:21   #26
BaxCrow
Użytkownik Forum
 
BaxCrow's Avatar
 
Data dołączenia: 25 02 2006
Lokacja: Żory
Wiek: 32

Posty: 653
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Mówię z własnego doświadczenia, sam się co chwila nowymi MMORPG 3D jarałem, to Silkroad Online, to Warcraft, ale po 2 tygodniach to nuży jak nie wiem co. Wieje nudą, zastanówcie się, dlaczego jak ludzie odchodzą od gry 3D to spokojnie usuwają ją z kompa i tyle ją widzieli, a do Tibii ludzie wracają po pare razy, tutaj można poznać ludzi, a te gry 3D wybaczcie, ale tam nie ma jak poznać ludzi, grałem miesiąc w Silkroad Online i przez bity miesiąc nie poznałem nikogo kto byłby człowiekiem w miarę uczciwym i ciekawym do rozmowy. Mówisz o ulepszaniu uzbrojenia, a co w tym ciekawego? I z kąd wiesz, że masz ją jako pierwszy? Nie masz zielonego pojęcia. A te bosy o których mówisz, no faktycznie, ogromna drużyna idzie 5 osób na potwora, a w Tibii? Na takiego ferumbrasa, czy Ghazbarana idzie po 20 osób. Widziałem filmiki z wojen z gierek 3D, tam nie ma nic spektakularnego, po prostu combo, czary i tyle. W ogóle system PvP, w tych grach jest zły, po prostu ktoś ma świetnie rozwiniętą postać, to ktoś kto ma słabiej pada od niego na jedno combo, przecież to śmieszne jest. Nie ma siły na obronę, bo jebnie te swoje cudowne combo ataki i po prostu śpisz. A co do wojen w Tibii i Elf Bota, ja od dawna mówię, że dzisiejsza Tibia to syf, ale w Tibii 7.6 wojny to był prawdziwy majstersztyk. Ani Tibia, a ni gry 3D nie są warte straty czasu, lepiej pograć w gierkę, która można skończyć. Nie wiem np. Gothic czy The Elder Scroll, albo Fifa czy rajdówkę jakąś. Znudzi się wyłączasz exit i masz życie, a te gierki, które się nie kończą niestety, ale są tak jakby roznosicielami choroby, która nazywa się uzależnieniem.

Pozdrawiam. BaxCrow.
__________________
Jeżeli nie wiesz co przedstawia ten obrazek.
To znaczy, że nie wiesz co to prawdziwy futbol.
Jeżeli nigdy ich nie widziałeś.
To znaczy, że nie wiele w życiu widziałeś.
Jeżeli nie znasz ich przydomku.
To znaczy, że nie rozumiesz mnie.
Jeżeli mnie nie rozumiesz.
To znaczy, że... CZERWONE DIABŁY!

NA ZAWSZE WIERNY! OD 1997 ROKU!

You see dead Game. You recognized Tibia. It was killed by CipSoft.
BaxCrow jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-02-2009, 16:22   #27
Erverse
Użytkownik Forum
 
Erverse's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2007
Lokacja: Olecko

Posty: 2,259
Stan: Na Emeryturze
Erverse ma numer GG 9055526
Domyślny

Mam pytanko, prosiłbym o szybką odpowiedź.
Mam 15 lvl w cabalu, fa.
Miałem 19/21 w skillach na novice, expiłem aż wpadnie 21/21, lecz wbiło się tylko 20/21, ten niebieski pasek jest cały zapełniony, miałem skill upa lecz nie jestem apprentice. O co chodzi? Muszę wbić 20 lvl czy jak? Ktoś gdzieś pisał, że fb na 80 lvlu miał assassination, czyli chyba nie musiał wbijać lvli żeby awansowaćw randze.
Erverse jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-02-2009, 16:35   #28
*Carlsberg
Użytkownik Forum
 
*Carlsberg's Avatar
 
Data dołączenia: 13 09 2008
Lokacja: Bdg

Posty: 197
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Erverse Pokaż post
Mam pytanko, prosiłbym o szybką odpowiedź.
Mam 15 lvl w cabalu, fa.
Miałem 19/21 w skillach na novice, expiłem aż wpadnie 21/21, lecz wbiło się tylko 20/21, ten niebieski pasek jest cały zapełniony, miałem skill upa lecz nie jestem apprentice. O co chodzi? Muszę wbić 20 lvl czy jak? Ktoś gdzieś pisał, że fb na 80 lvlu miał assassination, czyli chyba nie musiał wbijać lvli żeby awansowaćw randze.
Relognąć próbowałeś? Musi się wbić, lvl nie ma znaczenia.
Btw, co to assassination? nowa ranga jakaś?


@Down
To faktycznie musisz 20 lvl wbić, ciekawe - coś nowego to jest, jak ja grałem tego nie było. class ranka wbijasz przy quescie na lvle - 20, 30. 40 itd
na jakim servie grasz btw?
__________________
Moralność? To wymysł przegrywających.


Ostatnio edytowany przez *Carlsberg - 16-02-2009 o 17:06.
*Carlsberg jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-02-2009, 16:47   #29
Erverse
Użytkownik Forum
 
Erverse's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2007
Lokacja: Olecko

Posty: 2,259
Stan: Na Emeryturze
Erverse ma numer GG 9055526
Domyślny

Niee, ostatni skill dla fb spróbóję relognąć :>

Edit : nic ;/ to ja może dam ss



kurcze już chyba wiem o co chodzi, trzeba class rank 3 a ja mam 2. Jak to nabić? ;|

Ostatnio edytowany przez Erverse - 16-02-2009 o 16:54.
Erverse jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-02-2009, 17:12   #30
*Carlsberg
Użytkownik Forum
 
*Carlsberg's Avatar
 
Data dołączenia: 13 09 2008
Lokacja: Bdg

Posty: 197
Domyślny

Faktycznie zmienili - dosyć to durne teraz >.>
__________________
Moralność? To wymysł przegrywających.

*Carlsberg jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-02-2009, 17:20   #31
Angerfist
Zbanowany
 
Data dołączenia: 07 01 2009

Posty: 179
Stan: Na Emeryturze
Świat: Antica
Domyślny

BaxCrow - popieram Cię w 100% procentach, sam grałem w wiele gier mmorpg 3D ( w cabal online też ) i nudziły mnie bardzo szybko.
Angerfist jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-02-2009, 18:24   #32
robek
Zupa Dromidorowa
 
robek's Avatar
 
Data dołączenia: 09 09 2007

Posty: 1,385
Domyślny

teraz jest lepiej, bo jak 40 lvle latały z dual transem to za milo nie bylo, to mi sie podoba ^^


Cytuj:
Jak to nabić? ;|
miec wymagany lvl - w tym wypadku 20 i zrobic class upa u oficera , w tym wypadku w green despair

co 10 lvl jest quest na class rank up

ps. to moje



lipa, coz ^^ nigdy nie skillowalem, a w swordzie a master

Ostatnio edytowany przez robek - 16-02-2009 o 18:27.
robek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-02-2009, 18:27   #33
Erverse
Użytkownik Forum
 
Erverse's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2007
Lokacja: Olecko

Posty: 2,259
Stan: Na Emeryturze
Erverse ma numer GG 9055526
Domyślny

Gram na marsie. Kuźwa, żeby nie było później, że nie mogę questa zrobić bo wcześniejszych kilku nie mam, niektóre są tak durnowato napisane, że nie wiadomo co trzeba zrobić ;|

A i jeszcze takie jedno pytanko dot. dasha.
Na dash potrzeba apprentice w swordzie, czyli muszę skillować skillami swordu, np fade step, aby nabić apprentice czy jakoś samo wskoczy? =P

Btw. te magic skill points to jak już ma się transa to nie można ich nigdzie wpakować i tak tylko sobie są ?

Ostatnio edytowany przez Erverse - 16-02-2009 o 18:32.
Erverse jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-02-2009, 18:35   #34
robek
Zupa Dromidorowa
 
robek's Avatar
 
Data dołączenia: 09 09 2007

Posty: 1,385
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Erverse Pokaż post
Gram na marsie.
a czy to ma jakies znaczenie? wszedzie wszystko jest takie same oprocz gospodarki ^^

Cytuj:
Kuźwa, żeby nie było później, że nie mogę questa zrobić bo wcześniejszych kilku nie mam, niektóre są tak durnowato napisane, że nie wiadomo co trzeba zrobić ;|
jak nie anulujesz questow zwiazanych z fabula gry to sie nic nie dzieje...

Cytuj:
A i jeszcze takie jedno pytanko dot. dasha.
Na dash potrzeba apprentice w swordzie, czyli muszę skillować skillami swordu, np fade step, aby nabić apprentice czy jakoś samo wskoczy? =P
teraz leci tak samo, mozesz uzywac i magic i sworda to dostajesz skill exp w magii i swordzie


Cytuj:
Btw. te magic skill points to jak już ma się transa to nie można ich nigdzie wpakować i tak tylko sobie są ?
jak masz transa masz nowe skille i trzeba je jakos wbic - wiec dalej idzie , az do konca (200~)
robek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-02-2009, 18:38   #35
Erverse
Użytkownik Forum
 
Erverse's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2007
Lokacja: Olecko

Posty: 2,259
Stan: Na Emeryturze
Erverse ma numer GG 9055526
Domyślny

Nie ma znaczenia, ale carlsberg się pytał ^^
Okej dzieki ;p
Erverse jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-02-2009, 19:44   #36
Razello
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 04 2008
Lokacja: Warszawa

Posty: 144
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Refugia
Domyślny

@Robek
Zrobilbys sklejke z eq? : PP
__________________
Przy sobie nóż w kieszeni myślisz sobie ja tu rządze ,ale nie jest tak chłopaku tutaj rządzą pieniądze...

Razello jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-02-2009, 20:00   #37
robek
Zupa Dromidorowa
 
robek's Avatar
 
Data dołączenia: 09 09 2007

Posty: 1,385
Domyślny

kolo 21 moge : D

@edit
albo nie chce mi sie, mam
osm battlehelm of db +6 5cr 20cd
osm battlesuit of amp (5%) +5 , +100hp (7% w chuj drogie, a na +6 jeszcze kasy nie mam ^^)
osm battlegloves of vampire +5 / of guard +6
osm matrialboots of will +6 (190hp)
2 topaz crystale +6 z crit 10%
aog+7
rol+1&lar+3

branzoletek nie mowie bo na 119 beda, o takie eq...

Ostatnio edytowany przez robek - 16-02-2009 o 20:25.
robek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-02-2009, 20:35   #38
*Carlsberg
Użytkownik Forum
 
*Carlsberg's Avatar
 
Data dołączenia: 13 09 2008
Lokacja: Bdg

Posty: 197
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez robek Pokaż post
teraz jest lepiej, bo jak 40 lvle latały z dual transem to za milo nie bylo, to mi sie podoba ^^
Ale było fajnie, kto wbił ten miał ;p
__________________
Moralność? To wymysł przegrywających.

*Carlsberg jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-02-2009, 21:16   #39
mistrz99
Użytkownik Forum
 
mistrz99's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2008

Posty: 213
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Świat: Harmonia
Poziom: 38
Skille: 68/67
Poziom mag.: 5
Domyślny

ej podajcie linka do oficjalnej strony cabala!
bo coś mi cabalonline.com nie pasuje gdyż nie ma tam download
@down
thx.
A gdzie się rejestrować?

Ostatnio edytowany przez mistrz99 - 16-02-2009 o 21:27.
mistrz99 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-02-2009, 21:21   #40
robek
Zupa Dromidorowa
 
robek's Avatar
 
Data dołączenia: 09 09 2007

Posty: 1,385
Domyślny

nie, nie ma...
http://www.cabalonline.com/data/
robek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 08:26.


Powered by vBulletin 3