Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 20-08-2005, 12:32   #1
poisoner
Zbanowany
 
poisoner's Avatar
 
Data dołączenia: 28 07 2005

Posty: 367
Żarówka Bramki lvlowe na rooku

Ostatnio na roku jest coraz wiecej noobow. Aby temu zapobiec proponuje wprowadzic na roku bramki lvlowe. Oto moje pomysly na takie bramki:
Jaskinia rotów - 20 lvl
Mino hell - 18 lvl
Chain armor - 15 lvl
Uwazam ze wszyscy byliby wtedy zadowoleni poniewaz:
1. nooby nie chodzilby do tych miejsc a wiec nie zostalyby strapowane i nie zaliczyly deda
2. kazdy expilby na swoim poziomie, tzn.: ludzie ktorzy ida na maina expiliby na orkach i trollach gdzie expiloby im sie duzo szybciej niz na minosach lub jeszcze gorzej rotach, ktorych bije po 8 noobow i kazdy zbiera minimalna ilosc expa, a rookslayerzy expiliby wlasnie w tych miejscach z bramkami lvlowymi i nie chodziliby na orki i trolle, a wiec nie zabierali expa ludziom ponizej 8 lvla (rookslayerzy sa silniejsi i zgarniaja wiekszosc expa + z reguly tez loot)
poisoner jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 20-08-2005, 12:37   #2
Dwimenor
Born to Ban
 
Dwimenor's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2004
Lokacja: inny wymiar
Wiek: 37
Wpisy bloga: 7

Posty: 2,783
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Harmonia
Poziom: 88
Skille: 87/62
Poziom mag.: 18
Dwimenor ma numer GG 7472583
Domyślny

A jak sobie wyobrażasz, żeby osoby które idą na maina zdobyły chain armora, carlin sworda i reszte sprzętu? Przecierz nie każdy ma kolgów którzy coś dadzą. Nie zawsze da się kupić scale armor(bo kto tym handluje) i całą reszte? Pomyśl logicznie-jak taki świerzo upieczony gracz miałby sobe dać radę na mainlandzie?
Samą kasą nie wyrzyje. Coś jednak musi mieć.
A tak na marginesie: Cipsoft nie popiera rookstayerów.


Edit: Jakby miały by już być te twoje bramki lv to:
Jaskinia rotów - 6lv
Mino hell - 5lv
Chain armor - 4lv
Albo coś w tym stylu. Ale napewno mniejsze/równe 8.
__________________
Poniższe zdanie jest fałszywe
Powyższe zdanie jest prawdziwe.
Dwimenor jest offline  
stary 20-08-2005, 12:42   #3
Shinjix
Master Alucard
 
Shinjix's Avatar
 
Data dołączenia: 27 09 2004
Lokacja: www.tibiaspy.com

Posty: 2,722
Imię: Yatiru
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Shinjix ma numer GG 4032930
Domyślny

Rook jest po to, zeby nauczyc sie grac, a nie dla jakis smiesznych rookstayerow. Tak zawyzone bramki to glupi pomysl.
__________________
A Mind is a Terrible Thing to Waste...
†††
In the name of God, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.
†††

I am the pure flame that burns
I am Sirius son
I am the infinite space
I am the most conquering One
Shinjix jest offline  
stary 20-08-2005, 12:50   #4
poisoner
Zbanowany
 
poisoner's Avatar
 
Data dołączenia: 28 07 2005

Posty: 367
Domyślny

Cytuj:
A tak na marginesie: Cipsoft nie popiera rookstayerów.
Cipsoft niestety nikogo nie popiera od pewnego czasu. Ani rookslayerow, ani paladynow, ani rybakow, ani uhmakerow i runemakerow. My sami musimy domagac sie swoich praw.
poisoner jest offline  
stary 20-08-2005, 12:52   #5
Xagar
Użytkownik Forum
 
Xagar's Avatar
 
Data dołączenia: 11 08 2005
Lokacja: Wroclaw
Wiek: 32

Posty: 380
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Taaaa tylko ciekawe jak by sie eq zdobywalo na rooku ja na 3-4 levlu robie chain armor qesta. Rook nie jest po to zeby tam zostawac tylko po to zeby nauczyc sie grac i na 8 levlu wyjsc na maina.

@dwimenor

oj oj na asterze duzo ludzi handluje

@up

Nie popiera uzywania macro, zobacz ile bylo 11 levli przed upade a ile teraz moim zdaniem mniej!
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
To jest króliczek. Skopiuj go do swojej sygnaturki aby pomóc mu w zawładnieciu światem!!!

Ostatnio edytowany przez Xagar - 20-08-2005 o 12:54.
Xagar jest offline  
stary 20-08-2005, 12:59   #6
Nietypowy
Użytkownik Forum
 
Nietypowy's Avatar
 
Data dołączenia: 15 02 2005
Lokacja: Aleksandrów Kujawski
Wiek: 33

Posty: 134
Nietypowy ma numer GG 2435687
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez poisoner
1. nooby nie chodzilby do tych miejsc a wiec nie zostalyby strapowane i nie zaliczyly deda
Jak zaliczą deada to ich problem następnym razem niepójdą tam i tyle
Pisząc ten temat myślałeś że co ?? Cipsoft przeczyta temat uzna to za wspaniały pomysł i zrobi Rook update ?? Chyba nie
Ten temat raczej nic nie zmieni co do rooka
__________________
Każdy jest kowalem własnego losu. Ale nie każdy umie kuć .
Nietypowy jest offline  
stary 20-08-2005, 13:03   #7
poisoner
Zbanowany
 
poisoner's Avatar
 
Data dołączenia: 28 07 2005

Posty: 367
Domyślny

Cytuj:
Jak zaliczą deada to ich problem następnym razem niepójdą tam i tyle
Ale mi chodzi o to zeby dobrze mialy i nooby ktore pozniej pojda na maina (beda chodzily na odpowiednie dla nich potwory, a nie minosy czy roty) i rookslayerzy, ktorzy w ten sposob bede mieli gdzie zgarniac duzo expa bo nie beda im sie takie 4-5 lvle pałętały i bily minosow czy rotow oraz zabieraly loota.
poisoner jest offline  
stary 20-08-2005, 13:18   #8
Nietypowy
Użytkownik Forum
 
Nietypowy's Avatar
 
Data dołączenia: 15 02 2005
Lokacja: Aleksandrów Kujawski
Wiek: 33

Posty: 134
Nietypowy ma numer GG 2435687
Domyślny

Ale jak pójdzie ci taki noob na minosa czy rota to co on mu zrobi ?? 1-3 hity i to co 1-3 min a rookslayer bedzie go bił szybko i loota napewno zakosi
A przez rookslayerow inni ci co chcą się wydostać na maina mają nie chodzić na mino i roty ?? Bo te potwory sa dla rookslayerów?? Oni zostaja, niech cierpią Rook to większość Noobów a ci co postanowili zostać na rooku na stałe wiedzieli o tym :
__________________
Każdy jest kowalem własnego losu. Ale nie każdy umie kuć .
Nietypowy jest offline  
stary 20-08-2005, 13:51   #9
-Res-
Użytkownik Forum
 
-Res-'s Avatar
 
Data dołączenia: 18 12 2004
Lokacja: Niewazne...
Wiek: 32

Posty: 788
Domyślny

Bez sensu,questy muszą być.
@Dwim
Nie wiedziałem że moderatorzy popełniają błędy ortograficzne ; 0
-Res- jest offline  
stary 20-08-2005, 13:54   #10
Raul
eX Moderator
 
Raul's Avatar
 
Data dołączenia: 14 03 2004
Lokacja: Estadio Santiago Bernabéu

Posty: 2,197
Domyślny

Tak jak Dwim napisał, CipSoft nie popiera rookstayer'ów, więc nic dla nich nie zrobi. I te bramki z podanymi przez Ciebie levelami są idiotyczne. Bo zdecydowana większość ludzi gra na rooku z przymusu żeby jak najszybciej przejść i wyjść na main. No chyba, że minimalny level na wyjście z rooka podniesiesz na 20. -.-
__________________


De las glorias deportivas que campean por Espa
ñ
a,
Va el Madrid con su bandera, limpia y blanca que no empa
ñ
a.
Club castizo y generoso, todo nervio y corazón,
Veteranos y noveles, veteranos y noveles,
Miran siempre sus laureles con respeto y emoción.
¡
Hala Madrid! ¡Hala Madrid!

Ostatnio edytowany przez Raul - 20-08-2005 o 13:59.
Raul jest offline  
stary 20-08-2005, 15:40   #11
Lady Tigerka
Użytkownik Forum
 
Lady Tigerka's Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2005
Lokacja: Warszawa (Gdańsk)
Wiek: 38

Posty: 419
Stan: Niegrający
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Tormentors
Świat: Celesta
Poziom: 111
Skille: 19/26
Poziom mag.: 74
Domyślny

mnie naprzykład jarała gra ana rooku zrobiłam tam w niecałego miecha 25 lvl bo byłam zmęczona hakiem i rookiem z 30 lvlu ;/ chciałam się odciąć od świata gdzie non stop była wojna w którą byłam zamieszana...
__________________

Name : Slodziutka Tigerka
Profesion : Master Sorcerer
World : Celesta
Level : 111
Magic Level : 84


You see yourself. You are a master sorcerer. You are Love Angel of the Tormentors (Love Toy).
Lady Tigerka jest offline  
stary 20-08-2005, 15:46   #12
DR.UTi
Użytkownik Forum
 
DR.UTi's Avatar
 
Data dołączenia: 19 09 2004
Lokacja: Kraków
Wiek: 34

Posty: 409
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Świat: Isara
DR.UTi ma numer GG 4790821
Domyślny

Mnie w tym temacie tylko jedno intryguje...zamiast nOOb, może newbie?
DR.UTi jest offline  
stary 20-08-2005, 15:57   #13
Pell Darith
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 16 08 2005
Lokacja: Ustrzyki dolne

Posty: 15
Pell Darith ma numer GG 7920598
Domyślny

Ja myślę, że takie bramki były by fajne, tyle, że nieco niższe... Wiem co wkurza Poisonera (n00by, czekające, aż jakis high lvl pójdzie pierwszy i wszystkie potwory rzucą się na niego. Wtedy on będzie sobie mógł spokojnie, na sępa zrobic questa. A i jeszcze pewnie zdąży wrócić i zacząć bić się o caiło potwora, którego nawet nie dotknął...), gdyż mnie "drzaźni" to samo, ale Twój wzór bramek jest faktycznie ciut (wg. mnie) zawyżony... A oto moje typy:

Jaskinia rotów: 7 lvl
Mino Hell: 7/8 lvl
Chain armor: 5/6 lvl
Pell Darith jest offline  
stary 20-08-2005, 16:47   #14
Anturek
Użytkownik Forum
 
Anturek's Avatar
 
Data dołączenia: 24 04 2005
Lokacja: Sosnowiec
Wiek: 39

Posty: 24
Stan: Aktywny gracz
Imię: Takene
Profesja: Sorcerer
Świat: Thoria
Anturek ma numer GG 3487225
Domyślny

Hmm... Bramki lvl-owe to niedobry pomysł! Po dłuższy rozpatrzeniu aspektu noobków i nevbie atakujących nasze potwory doszedłem do wniosku, że przecież każdy doświadczony Rookstayer umie sobie z tym poradzić. A to, przyblokuje potwora jakąś rzeczą (krzesło, box, czy nawet inna postać) by zaczął atakować kogoś innego, a to jest najlepsza perswazja by ktoś opuścił dane miejsce. Co do podkradania lootu... Czy zbawi nas, jeśli sobie ktoś weźmie te pare gp? Jedynie nie traktuje tego gdy huntuje na trolach ( z powodu silver amuletów ) oraz na mino ( poisena i brozne amulet ), ale na to też da się znaleźć sposób. Pozatym np. w przypadku mino hell sądzę że niskolvlowe postacie nawet się przydają. A to czasem zaliczą deda ( z tąd mam wkońcu 23 wędki ) albo coś od Ciebie kupią. Jeśli stoje przed wyborem: Czy zabrać ze sobą przypuśćmy 3 chain armory ( choć wiadomo że po huncie na mino jest ich o wiele więcej ) do miasta i tam je sprzedać za 80-100 gp, czy zostać w mino hell i ów armory sprezdać za 50-80 gp to wybieram tą drugą możliwość. Pozatym z noobków i newbie idzie czasem się dobrze pośmiać A nie ma to jak pożądna dawka humoru z rana ( to jest lepsze niż kawa ) Także w dyskusji na temat bramek lvlowych jestem na NIE
__________________

STOP WARIATOM DROGOWYM
----------------------
Uśmiechnij sie uśmiechem dziecka i zacznij cieszyc sie małymi sprawami......
Anturek jest offline  
stary 20-08-2005, 17:00   #15
Pell Darith
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 16 08 2005
Lokacja: Ustrzyki dolne

Posty: 15
Pell Darith ma numer GG 7920598
Domyślny

Ok, krzesła przydają się na pojedyńcze n00by, ale co gdy Twój hunt przerywa całe stado n00bów (4-5) ? Wtedy krzesło nie pomoże (chyba, że bardzo ciasny korytarz ). Mi tu nie chodzi o pare gp, bo takowych mi raczej nie brakuje, ale denerwuje mnie sam fakt takich n00biastych looterów (najgorsze z mozliwych połączeń ), którzy sobie stoją z boku, albo jeszcze gorzej - odpychają cię od potwora i koszą wesoło loot. Oczywiście w wypadku wilków, orków czy snake'ów
taki looter mnie nie obchodzi, ale jak mówisz - w wypadku trolli czy mino jest to wyjątkowo wkurzające... A bronze amulet w taki właśnie sposób wywalczyłem (ledwo zdążyłem rzucić ciało minosa koło siebie (minosa, którego JA zabiłem (zabrałem mu 95 % hp...))
Pell Darith jest offline  
stary 20-08-2005, 17:00   #16
Okrutny
Użytkownik Forum
 
Okrutny's Avatar
 
Data dołączenia: 06 08 2005
Lokacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 34

Posty: 206
Okrutny ma numer GG 2232732 Okrutny ma login Tlenu orbes@o2.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pell Darith
Ja myślę, że takie bramki były by fajne, tyle, że nieco niższe... Wiem co wkurza Poisonera (n00by, czekające, aż jakis high lvl pójdzie pierwszy i wszystkie potwory rzucą się na niego. Wtedy on będzie sobie mógł spokojnie, na sępa zrobic questa. A i jeszcze pewnie zdąży wrócić i zacząć bić się o caiło potwora, którego nawet nie dotknął...), gdyż mnie "drzaźni" to samo, ale Twój wzór bramek jest faktycznie ciut (wg. mnie) zawyżony... A oto moje typy:

Jaskinia rotów: 7 lvl
Mino Hell: 7/8 lvl
Chain armor: 5/6 lvl
To te nooby wychodzac na maina beda mialy skile 12/12
ja na 2 levelu zrobilem carlin sword questa, chain armor, copepr shielda, legion helmet i studded legi wypadly z matwego goscia na pisonach (chcial zeby mu oddac buaha ). I co, taki 6-7 level szedl przedemna, zropowal minosa, i bilismy razem. Gosciu se robil skile + loot byl jego. Ja mam zasade ze nie kradne lootu ani nie zabijam pootworow jezeli on sma mi nie podpadl albo teog chce
Poisoner sie zdolowal jak zobaczyl u 2 levela taki ekw jak ja np mialem.
A jak ci powiem ze na 9 levelu (48/48 92% jeszcze do 10) mam c arma k legi itd. to zrobisz bramke levelowom na depo abym nie mogl nic kupic?
SROL
Edit: Aha, i nooby sie przydaja, zejda gdzies, nie zdaza wyjsc, ropuje cialo i... wooooow 2k wypoadlo z ciala
__________________
Cytuj:
11:03 Ghart: no to najlepiej przebywac jak najdalej od lagow
11:04 Okrutny: wiesz z co to jest lag?
11:04 Ghart: no potwor pisali w poradniku ale jaki to nie wiem
Gram dla przyjemności - play 4fun. Tibia to tylko gra.

Ostatnio edytowany przez Okrutny - 20-08-2005 o 17:02.
Okrutny jest offline  
stary 20-08-2005, 18:08   #17
Krizz
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 15 08 2005

Posty: 805
Domyślny

LOL!
Komu by sie chciało siedzieć na rooku do takich lvli -.-
To co powiedziałes jest bez sensu,...
Krizz jest offline  
stary 20-08-2005, 19:01   #18
ShoX
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 13 07 2005

Posty: 15
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez poisoner
Ostatnio na roku jest coraz wiecej noobow. Aby temu zapobiec proponuje wprowadzic na roku bramki lvlowe. Oto moje pomysly na takie bramki:
Jaskinia rotów - 20 lvl
Mino hell - 18 lvl
Chain armor - 15 lvl
Uwazam ze wszyscy byliby wtedy zadowoleni poniewaz:
1. nooby nie chodzilby do tych miejsc a wiec nie zostalyby strapowane i nie zaliczyly deda
2. kazdy expilby na swoim poziomie, tzn.: ludzie ktorzy ida na maina expiliby na orkach i trollach gdzie expiloby im sie duzo szybciej niz na minosach lub jeszcze gorzej rotach, ktorych bije po 8 noobow i kazdy zbiera minimalna ilosc expa, a rookslayerzy expiliby wlasnie w tych miejscach z bramkami lvlowymi i nie chodziliby na orki i trolle, a wiec nie zabierali expa ludziom ponizej 8 lvla (rookslayerzy sa silniejsi i zgarniaja wiekszosc expa + z reguly tez loot)
Szczerze?? Sam jestes noobem jak siedzisz na tym lv na rooku
ShoX jest offline  
stary 20-08-2005, 21:28   #19
poisoner
Zbanowany
 
poisoner's Avatar
 
Data dołączenia: 28 07 2005

Posty: 367
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez DR.UTi
Mnie w tym temacie tylko jedno intryguje...zamiast nOOb, może newbie?
Raczej glupi pomysl, bo 99% newbie to sa nooby ktore bija obce potworki.
poisoner jest offline  
stary 20-08-2005, 21:46   #20
poisoner
Zbanowany
 
poisoner's Avatar
 
Data dołączenia: 28 07 2005

Posty: 367
Domyślny

Cytuj:
Hmm... Bramki lvl-owe to niedobry pomysł! Po dłuższy rozpatrzeniu aspektu noobków i nevbie atakujących nasze potwory doszedłem do wniosku, że przecież każdy doświadczony Rookstayer umie sobie z tym poradzić. A to, przyblokuje potwora jakąś rzeczą (krzesło, box, czy nawet inna postać) by zaczął atakować kogoś innego, a to jest najlepsza perswazja by ktoś opuścił dane miejsce. Co do podkradania lootu... Czy zbawi nas, jeśli sobie ktoś weźmie te pare gp? Jedynie nie traktuje tego gdy huntuje na trolach ( z powodu silver amuletów ) oraz na mino ( poisena i brozne amulet ), ale na to też da się znaleźć sposób. Pozatym np. w przypadku mino hell sądzę że niskolvlowe postacie nawet się przydają. A to czasem zaliczą deda ( z tąd mam wkońcu 23 wędki ) albo coś od Ciebie kupią. Jeśli stoje przed wyborem: Czy zabrać ze sobą przypuśćmy 3 chain armory ( choć wiadomo że po huncie na mino jest ich o wiele więcej ) do miasta i tam je sprzedać za 80-100 gp, czy zostać w mino hell i ów armory sprezdać za 50-80 gp to wybieram tą drugą możliwość. Pozatym z noobków i newbie idzie czasem się dobrze pośmiać A nie ma to jak pożądna dawka humoru z rana ( to jest lepsze niż kawa ) Także w dyskusji na temat bramek lvlowych jestem na NIE
Bardzo sie ciesze, ze wreszcie wypowiedzial sie jakis czlowiek, ktory madrze gada i po jego wypowiedziach latwo wyciagnac wniosek ze jest on rookslayerem, a wiec bratnia dusza. Jednak z tym humorem to ja lubie sie posmiac, ale tylko wtedy kiedy robie trapy w mino hell z kumplem, normalnie wolalbym jednak sam poexpic.
Cytuj:
Twój wzór bramek jest faktycznie ciut (wg. mnie) zawyżony
Twoje wzory sa niedobre, poniewaz jak juz mowilem to nie jest miejsce do expienia dla "mainiakow" tylko dla rookslayerow, wiec proponujcie wszystkie wzory powyzej 8 lvlu.
Cytuj:
Poisoner sie zdolowal jak zobaczyl u 2 levela taki ekw jak ja np mialem.
Nie doluje mnie to, ze ktos ma dobry eq. Niech gosciu i ma na 1 lvlu legion helmet, brass armor, studded legi, leather bootsy, cooper shielda, spike sworda, poison daggera, scale armora, silver amulet, bronze amulet, brass legi i nawet moze miec na roku na 1 lvlu magic plate armor, tez mnie to nie zdoluje, bo bede zbieral kase zeby kupic. Tylko denerwuje mnie ze oni sobie biora drogie itemy moim kosztem z potworow za ktore ja dostalem prawie caly exp. A ze swoimi c armami i k legami nie wyjezdzaj bo to jest dzial o roku a wiec walisz offtopica i tyle ci powiem. I jeszcze sie chwalisz jakie masz wspaniale skille na mainie.
Cytuj:
Komu by sie chciało siedzieć na rooku do takich lvli -.-
Zrobic 100 lvl na mainie potrafi kazdy idiota, nawet dziecko 3 letnie by potrafilo, a na roku zdobyc 100 lvl to trzeba byc mistrzem tej gry.
Cytuj:
Szczerze?? Sam jestes noobem jak siedzisz na tym lv na rooku
Nie sztuka jest expic na mainie gdzie wpada 5 k expa na godzine na niskich lvlach, natomiast sztuka jest expic na roku gdzie trzeba sie mocno napocic zeby zarobic 2 k expa w godzine.

Ostatnio edytowany przez poisoner - 20-08-2005 o 21:54.
poisoner jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 07:15.


Powered by vBulletin 3