Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 27-11-2009, 14:48   #1421
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rybzor Pokaż post
No właśnie o to chodzi, żeby podejść do tego inteligentnie i rozumieć czytany tekst, niezależnie od tego jak jest napisany. Wiem, że często są tam jakieś pułapki itp. Albo nie znasz zwrotów, albo znasz, a jesteś na tyle słaby, że nie potrafisz tego zrozumieć : p. No i oczywiście albo znasz słówka i potrafisz odpowiednio zinterpretować tekst. Sztuką jest się w tym wszystkim połapać.
Z tego, co pamiętam z matur próbnych, to bywało tak, że odpowiedź na niektóre pytania nie była wcale na podstawie tekstu jasna. I nie wynikało to z nieznajomości języka ani mojej, ani innych osób w mojej grupie (wszyscy byliśmy na poziomie proficiency i byliśmy tego samego zdania). Ale uczciwie muszę dodać, że to nie było bardzo częste i trudno stracić na tym więcej niż punkt.
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 27-11-2009, 21:24   #1422
Angel of Death
Użytkownik Forum
 
Angel of Death's Avatar
 
Data dołączenia: 27 09 2004
Lokacja: Szczecin
Wiek: 33

Posty: 1,013
Stan: Na Emeryturze
Imię: ---
Profesja: Royal Paladin
Poziom: 62
Skille: 84/70
Poziom mag.: 15
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Litawor Pokaż post
Z tego, co pamiętam z matur próbnych, to bywało tak, że odpowiedź na niektóre pytania nie była wcale na podstawie tekstu jasna. I nie wynikało to z nieznajomości języka ani mojej, ani innych osób w mojej grupie (wszyscy byliśmy na poziomie proficiency i byliśmy tego samego zdania). Ale uczciwie muszę dodać, że to nie było bardzo częste i trudno stracić na tym więcej niż punkt.
Dokładnie, czasami można rozumieć calutki tekst i co do słowa rozumieć jego sens a odpowiedź jest nie do końca jasna. Akurat na tej maturze nie było chyba nic takiego jednak niedawno pisałem tez taką wewnątrz szkolną maturę próbną i był arkusz z 2005 roku.

Zadanie 5.1 jest troche dziwne.
http://www.angielski.edu.pl/dodatki/...matura05-1.pdf
__________________
Angel of Death jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-11-2009, 22:12   #1423
hoomik
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 11 2003

Posty: 2,117
Domyślny

co w tym 5.1 dziwnego?

a) odpada, bo "boys got better results in exams"
b) akceptuje, bo "various steps were taken"
c) odpada, bo "boys got better results in exams"
d) odpada, bo nigdzie nie napisano wyraznie, ze WSZYSCY chodzili do klas jednoplciowych, a jedynie ze stworzono klasy wylacznie dla dziewczat. Nie wyklucza to klas koedukacyjnych.

tak na chlopski rozum
hoomik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-11-2009, 23:03   #1424
Angel of Death
Użytkownik Forum
 
Angel of Death's Avatar
 
Data dołączenia: 27 09 2004
Lokacja: Szczecin
Wiek: 33

Posty: 1,013
Stan: Na Emeryturze
Imię: ---
Profesja: Royal Paladin
Poziom: 62
Skille: 84/70
Poziom mag.: 15
Domyślny

A i C odrzuciłem z miejsca ale no wybrałem jednak D, o żadnych 'school authorities' nie było mowy w tekście więc tez jakoś mi nie pasowało a właśnie na chłopski rozum pomyślałem że skoro stworzono klasy wyłącznie dziewczęce no to faceci tez byli oddzielnie. W dyskusji na forach i tak w klasie też były wątpliwości co do tego.
__________________
Angel of Death jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-11-2009, 00:04   #1425
hoomik
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 11 2003

Posty: 2,117
Domyślny

200 lat temu jak ja mature pisalem tez byly jakies takie smieszne pytania, ze w sumie na upartego dwie odpowiedzi mozna by uznac za poprawne. Ale ze ja wszystko bralem i interpretowalem po swojemu, to wyszlo jak wyszlo...
hoomik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-11-2009, 01:01   #1426
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez hoomik Pokaż post
200 lat temu jak ja mature pisalem tez byly jakies takie smieszne pytania, ze w sumie na upartego dwie odpowiedzi mozna by uznac za poprawne. Ale ze ja wszystko bralem i interpretowalem po swojemu, to wyszlo jak wyszlo...
Lol, te zera to chyba tylko dla ozdoby tam dopisałeś.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-11-2009, 09:28   #1427
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Ostatnio spotkałem się z bardzo trafnym stwierdzeniem. Ci od matur nawet nie mają pojęcia, jak rujnują wielu ludziom przyszłość. I to jest prawda, poziom tu nie wiadomo jak wysoki, kiedy my piszemy maturke, to tacy Niemcy już na 2 roku studiów, a ta super zawyżona wiedza i tak nam się na nic nie przyda, bo ludzie z innych krajów mają o wiele niższe wymagania, a radzą sobie nawet lepiej. Polska logika.
CytrynowySorbet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-11-2009, 10:31   #1428
Adner
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 02 2006
Wiek: 31

Posty: 207
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez CytrynowySorbet Pokaż post
a ta super zawyżona wiedza
Weź, bo się uduszę ze śmiechu. Co masz na myśli mówiąc "super zawyżona wiedza"? Umiejętność napisania ogłoszenia po angielsku?
__________________
Podpisano, Adner.
Adner jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-11-2009, 10:34   #1429
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Adner Pokaż post
Weź, bo się uduszę ze śmiechu. Co masz na myśli mówiąc "super zawyżona wiedza"? Umiejętność napisania ogłoszenia po angielsku?
Jeśli myślisz, że miałem na myśli podstawową z ang. to możesz już wyjść.
CytrynowySorbet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-11-2009, 11:30   #1430
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Cytrynowy, chyba nie mówisz o maturze z angielskiego? Ona wcale nie jest na wysokim poziomie. Jedyny problem z nią jest taki, że układają ją Polacy i ten angielski w niej jest dość nienaturalny. A jeszcze większym problemem jest to, że sprawdzają ją zwykli nauczyciele angielskiego, którzy znają go czasami gorzej niż niektórzy uczniowie.
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-11-2009, 12:17   #1431
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Litawor Pokaż post
Cytrynowy, chyba nie mówisz o maturze z angielskiego? Ona wcale nie jest na wysokim poziomie. Jedyny problem z nią jest taki, że układają ją Polacy i ten angielski w niej jest dość nienaturalny. A jeszcze większym problemem jest to, że sprawdzają ją zwykli nauczyciele angielskiego, którzy znają go czasami gorzej niż niektórzy uczniowie.
Niee, no chyba że słuchanie z rozszerzonej, jest po prostu do bani.

Mówię o rozszerzonej matmie, z którą miałem spore problemy (a chodzę do klasy o profilu matematycznym i uczę się systematycznie od początku 2 kl) oraz o j.pol, na który trzeba znać śmieszną liczbę jeszcze śmieszniejszych lektur, które w żaden sposób nie przydadzą nam się potem (a tym bardziej mi, kiedy to chcę iść na rachunkowość).
CytrynowySorbet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-11-2009, 12:25   #1432
sphinx123
Użytkownik Forum
 
sphinx123's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2005
Lokacja: Bydgoszcz
Wpisy bloga: 44

Posty: 1,255
Stan: Niegrający
Skille: Milion
Wyślij wiadomość przez ICQ do sphinx123 sphinx123 ma numer GG Siemanowice Adres Jabbera do sphinx123 Send a message via Skype™ to sphinx123
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez CytrynowySorbet Pokaż post
Niee, no chyba że słuchanie z rozszerzonej, jest po prostu do bani.

Mówię o rozszerzonej matmie, z którą miałem spore problemy (a chodzę do klasy o profilu matematycznym i uczę się systematycznie od początku 2 kl) oraz o j.pol, na który trzeba znać śmieszną liczbę jeszcze śmieszniejszych lektur, które w żaden sposób nie przydadzą nam się potem (a tym bardziej mi, kiedy to chcę iść na rachunkowość).
Ale żyjesz w POLSCE, więc jesteś POLAKIEM. Z tych dwóch powodów MUSISZ znać "dzieła" naszych "największych mistrzów" albo nie nadajesz się do bycia dojrzałym człowiekiem :/ Oczywiście to sarkazm.
__________________
sphinx123 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-11-2009, 12:33   #1433
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Matura z polskiego to ogólnie jest porażka, nie wiadomo właściwie, co ona ma sprawdzać. Od dawna jestem zdania, że zamiast obowiązkowej matury z polskiego powinna być obowiązkowa matura z wosu (nie wiem, czy już tu o tym pisałem). O maturze z matematyki niewiele wiem, widziałem tylko tę próbną podstawową i ona akurat jest prosta. Ale i tak nie rozumiem, jaki sens ma zmuszanie wszystkich maturzystów do pisania jej.
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-11-2009, 13:00   #1434
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Litawor Pokaż post
Matura z polskiego to ogólnie jest porażka, nie wiadomo właściwie, co ona ma sprawdzać. Od dawna jestem zdania, że zamiast obowiązkowej matury z polskiego powinna być obowiązkowa matura z wosu (nie wiem, czy już tu o tym pisałem). O maturze z matematyki niewiele wiem, widziałem tylko tę próbną podstawową i ona akurat jest prosta. Ale i tak nie rozumiem, jaki sens ma zmuszanie wszystkich maturzystów do pisania jej.
Matematyka na poziomie podstawowym każdemu się przyda w większym stopniu niż matura z polskiego (czyli matura z literatury). Ja uważam, że matura z polskiego nie powinna być obowiązkowa - i jeśli nie będzie, to z matmy też może nie być. Lepszym rozwiązaniem byłby np. obowiązek zdawania dwóch czy trzech przedmiotów (dowolnie wybranych), w tym jednego czy dwóch rozszerzonych (oczywiście to wszystko minimum).

A co do matury z matmy, w podstawie miałem problem z jednym czy dwoma zadaniami, bo z geometrii jestem noga. Ale jeśli ktoś nie umie napisać na 30% czegoś, co nie wymaga wiedzy (na 100% już coś oczywiście wiedzieć trzeba ; )), a jedynie odrobiny wprawy (ćwiczycie to, do cholery, od 12 lat!), to jest po prostu głupim bucem. A głupi buc matury mieć nie powinien. Dzisiaj niestety maturę i dyplom uczelni (najczęściej śmieszny) ma każdy oprócz Alberta.
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-11-2009, 14:41   #1435
hoomik
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 11 2003

Posty: 2,117
Domyślny

spoko, Albert najpierw dorobi sie majatku dzieki swojemu zajebistemu doswiadczeniu nabytemu w zecie, pozniej na starosc pomysli o maturze i studiach, jak juz sie bedzie nudzil.

Przegladam sobie probne arkusze z angola, i coz... podstawa to jest kpina, ale to nic nowego. Natomiast zaskoczony jestem poziomem matury rozszerzonej. Z roku na rok jest latwiej, chyba ze to ja za duzo stycznosci z ang mialem... oh well, w kazdym razie nie wyobrazam sobie jakim cudem ktos moze nie zdac podstawy z angola. Jezeli decyduje sie pisac akurat ten jezyk, to chyba znaczy ze cos tam z niego rozumiem? Matura podst = poziom II klasy gim.
hoomik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-11-2009, 15:06   #1436
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez hoomik Pokaż post
oh well, w kazdym razie nie wyobrazam sobie jakim cudem ktos moze nie zdac podstawy z angola.
Nie da się. Dwa lata temu pewna znana mi, wyjątkowo tępa dziewczyna, która nic z niego nie umiała, zdała. Padł pomysł, żebym ja jej udzielał korepetycji, ale stwierdziłem, że aż tak mi na pieniądzach nie zależy. Uczyła ją trochę moja mama, która sama zna angielski słabo (ze dwa lata się uczyła) i stwierdziła, że ta dziewczyna jest tragiczna. Wszyscy myśleliśmy, że nie zda, a tu jednak nas zaskoczyła. Żeby nie zdać, trzeba się wyjątkowo postarać.
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-11-2009, 17:55   #1437
Hovvner
Użytkownik Forum
 
Hovvner's Avatar
 
Data dołączenia: 25 09 2007
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 558
Stan: Niegrający
Imię: Royhav
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dark Squad
Świat: Premia
Poziom: 102
Skille: 80/75
Poziom mag.: 7
Hovvner ma numer GG 8646050
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez CytrynowySorbet Pokaż post
Matma rozszerzona - O Jezu Chryste, a ja myślałem że dobry z matmy jestem..............
Prosta była

Fizyka w sumie też :x
__________________
KOKSY! <3

Cytuj:
00:03 Kyyuo [204]: dzisiaj
00:03 Kyyuo [204]: 300kg na 3 x
00:03 Kyyuo [204]: zaczelem
Cytuj:
23:46 Agresywny Koksik [9]: nie ma wiekszego ode mnie w szczecinie
23:46 Agresywny Koksik [9]: no chyba ze kyyuo
23:46 Agresywny Koksik [9]: on ma 75 w bicepsie
23:46 Agresywny Koksik [9]: ciezko mu sie exure wciska na f1, dlatego pada
Hovvner jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-11-2009, 18:49   #1438
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Hovvner Pokaż post
Prosta była

Fizyka w sumie też :x
Rozszerzona, tak? Mówimy o rozszerzonej? Jeśli miałeś z operonu, to tak chyba tylko z wartością bezwzględną i sinusami (no i z logarytmami) było doable.
CytrynowySorbet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-11-2009, 20:16   #1439
AnonimowyPowrot
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 02 2009

Posty: 756
Domyślny

Boooże! Mam tak głupi problem, że aż mi wstyd. Nie mogę przekształcić wzoru:

1/x + 1/y = 1/f

Mam wyliczyć y.

Super, wychodzą mi głupoty jak np.:

f + fy/x = y

(1/x)y + 1/(1/f) = y <- tu się nawet męczyłem jak to na forum napisać...

Boże, dlaczego? : ( Przecież to łatwe zadanie, nawet bardzo, jakim cudem może mi się aż tak w głowie mieszać?! : ( POMOCY!

@Down

NOM, MASAKRA!!11111111

Szczególnie, że napisałeś "uczoł", a z tego co rozumiem, niedawno się przeprowadziłeś, więc na to nie zwalisz. Gimnazjaliście jednak nie wypada robić aż tak rażących błędów.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ikruy84ZnM4 YEA!

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Blader19948 Pokaż post
  1. Nie poważnie piszę się osobno. Ponieważ "nie" z czasownikami piszę się osobno. Rozumiem, że wam firefox błędy poprawia, ale nie można na niego liczyć w 100%.

Ostatnio edytowany przez AnonimowyPowrot - 29-11-2009 o 20:52.
AnonimowyPowrot jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-11-2009, 20:36   #1440
Morets
Użytkownik forum
 
Morets's Avatar
 
Data dołączenia: 27 11 2009
Lokacja: USA / Poland

Posty: 13
Stan: Początkujący
Imię: Morets
Profesja: Sorcerer
Świat: Eternia
Morets ma numer GG Nie powiem!
LOL moin zdaniem...

ja mam luzik bo wyjechalem do usa a tu tak:

0 prac domowych
0 nauki
malo testow

a umiesz wszystko, tego co tu cie uczol to masakra ja w polsce bylem w 1 gimnazjum a tu sie ucze dopiero na poziomie 4 klasy hhahhaha luzik
Morets jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 15:47.


Powered by vBulletin 3