Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 11-12-2004, 13:22   #21
Dragon bone
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 19 08 2004

Posty: 4
Domyślny

A ja mam pala na 26lev ze skillami 61/44 i gram na pacerze. Z luku zaczalem od skilli 50 strzelac a z kuszy to zaczne z 70dista bo wczesniej to strata beltuw. Ja do 15lev chodzilem tylko na folde i tam wszystko zzabijalem ze sperami, od 15lev najlepsze dla palka jest jaskinia ghuli slimuw i szkiletuw pod ab wy***isty exp
Dragon bone jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 11-12-2004, 14:46   #22
paladyn15
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny mam 23 lvl palika

mam 23 lvl palika skille 70/60 ale nie wime gdzie jest to cale hg moze ktos da mapke i powie co to hg i jakie tams a potwory itp plx

best solo
dragon

best team me with bloker (27 knight) giant spider

Ostatnio edytowany przez paladyn15 - 11-12-2004 o 14:50.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 11-12-2004, 15:39   #23
Hoxiu
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 09 2004

Posty: 337
Domyślny

mapka gdzieś kiedyś była, Hell Gate... tam wszystko jest - od rata po GS
Podobno opłaca sie tam palkiem chodzić od 15 do 30 lvl ( podobno tak sie chodzi zeby dobrze zarabiać ) - sam miałem 13 palka ale go skasowalem sorc ruleZZZ Jest taka opcja SZUKAJ tam wpisz Hell Gate czy mapka Hell Gate jakoś tak znajdzie Ci naRRR
Hoxiu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-12-2004, 20:50   #24
Master Gutek
Guest
 

Posty: n/a
Evul Help Me!!!!

Czy ktos moze wie gdzie ja moge expic moim palkiem na 11lvl ze skillami 41/35 z eq:c-arm,p-legs,p-arm??Mieszkam w Ab'Dendriel.Chodze troche na cyce no ale troche strzalek leci Jesli ktos cos wie niech odpisze plx!!!


AHA I PAMIETAJCIE J***Ć HAKEROW!!!!!
  Odpowiedz z Cytatem
stary 13-12-2004, 21:45   #25
sknerus22
Użytkownik Forum
 
sknerus22's Avatar
 
Data dołączenia: 18 10 2004
Lokacja: Orzesze
Wiek: 32

Posty: 390
Stan: Niegrający
sknerus22 ma numer GG 4768779
Domyślny

pisli juz w tym temacie 50 skill ddist i na cyce 10-15 strzalek ktos to mowil CZYTACC!!
__________________
Eh...
sknerus22 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-12-2004, 22:46   #26
Hoxiu
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 09 2004

Posty: 337
Domyślny

Master Gutek -
Zrób sobie 12-15lvl na trollach, pod trollami od 15 do 20(max) na slimy i ghule. Na 15 lvl zrób 45-50skill i wybieraj sie z kolegami do kopalni i na cyce ze strzalami.
Hoxiu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2004, 17:58   #27
S.P.M
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 06 2004

Posty: 386
S.P.M ma numer GG pisz to ci dam
Domyślny

A moze ktoś podać mapke którędy sie wchodzi do tej dziury z ghulami i slime'ami w AB? Byłbym wdzięczny, bo nieraz nie mam co robić jak czekam na kumpla żeby przyszedł z venore potrenować, a z miasta się wychodzić nie chce.
S.P.M jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-12-2004, 20:31   #28
Venderer
Użytkownik Forum
 
Venderer's Avatar
 
Data dołączenia: 04 09 2004
Lokacja: Between Heaven & Hell

Posty: 751
Profesja: Knight
Świat: Refugia
Domyślny

Ej a HG jest też dla FACC czy tylko dla PACC???

Też mam palka (jak narazie 10 lv. 4mglv. skille 40\30), najpierw chce sobie jeszcze dista poćwiczyć tak do 45\50 i na Valkirie iść (marzy mi się zdobyczny PLATE ARMOR ) Ale czy z distem 45+ łuk i strzałki dam rade 1 lub kilku valkirii czy nie????

P.S. Też mieszkam w AB, serwer AUREA, nick GALDOX>>> jak ktos chce potrenic niech wali do mnie
__________________
"Non mortem timemus, sed cogitationem mortis" - Nie śmierci się boimy, lecz myśli o śmierci. Seneka
Venderer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-12-2004, 10:09   #29
S.P.M
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 06 2004

Posty: 386
S.P.M ma numer GG pisz to ci dam
Domyślny @RE:up

Na Valkirie to radzę chodzić z dzidami(spear) i jakąś dobrą tarczą, naprzykład Guardian. Inaczej będziesz musiał używać czarów leczniczych.
S.P.M jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-12-2004, 10:37   #30
Venderer
Użytkownik Forum
 
Venderer's Avatar
 
Data dołączenia: 04 09 2004
Lokacja: Between Heaven & Hell

Posty: 751
Profesja: Knight
Świat: Refugia
Domyślny

@up:
Spearami.....
jak narazie mam dvarfen shield, do guardian mam troszke "daleko".........
Ale posłucham rady......

@Topic:
A czy nie wie ktos gdzie w okolicach AB, tzn. na jakich potworach, używając włóczni można się troszke wzbogacić wzbogacić???? Nie chodzi mi o jakieś gastronomiczne kwoty....
tylko jakiś tysiąc, może 2 Gp, na najpotrzebniejsze rzeczy...... Poprostu żeby mieć jakiś "przychód"........
Jak narazie mój "bilans" wacha się między 100 a 200 gp -_-......n\c.

Dzięki za pomoc!!!!!!!!!!!
__________________
"Non mortem timemus, sed cogitationem mortis" - Nie śmierci się boimy, lecz myśli o śmierci. Seneka
Venderer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-12-2004, 11:25   #31
S.P.M
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 06 2004

Posty: 386
S.P.M ma numer GG pisz to ci dam
Domyślny @Re:up

Próbowałeś w zamku? z dwarven shieldem i włóczniami? Całkiem niezły łup można wyciągnąć, tylko nie wchodź do wież ani na najniższe piętro. wzbogacisz się nieźle, szczególnie na zbrojach (chain amror). Nazbierasz ile dasz rady unieść i szybciutko do skrzynki w depocie. Potem jak zkończysz polowanie, zrzucasz cały ekwipunek do szkrzyni, do plecaka bierzesz ile dasz rady łupu i do sklepu. Mi po pół dnia polowania tam, to taki kursów z depotu do sklepu z 5 wyszło. (na twoim poziomie). Więcej opłacalnych miejsc-kopalnie w Kazodron. Jak będziesz miał lepsze umiejętności możesz chodzić na Ghostland do dziury obok fatamorgany ducha. Na pierwszym poziomie są szkielety i szczury, niżej obleśne ghule i skorpiony. Radzę zaopatrzyć się tam w: łuk, jedzenie (jajka lub białe grzyby), mnóstwo strzał i czar antidotum - na skorpiony. To chyba wszystko w okolicach Ab'Dendriel.

Ostatnio edytowany przez mejlun - 26-12-2004 o 11:27.
S.P.M jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-12-2004, 13:17   #32
Venderer
Użytkownik Forum
 
Venderer's Avatar
 
Data dołączenia: 04 09 2004
Lokacja: Between Heaven & Hell

Posty: 751
Profesja: Knight
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mejlun
Próbowałeś w zamku? z dwarven shieldem i włóczniami? Całkiem niezły łup można wyciągnąć, tylko nie wchodź do wież ani na najniższe piętro. wzbogacisz się nieźle, szczególnie na zbrojach (chain amror). Nazbierasz ile dasz rady unieść i szybciutko do skrzynki w depocie. Potem jak zkończysz polowanie, zrzucasz cały ekwipunek do szkrzyni, do plecaka bierzesz ile dasz rady łupu i do sklepu. Mi po pół dnia polowania tam, to taki kursów z depotu do sklepu z 5 wyszło. (na twoim poziomie). Więcej opłacalnych miejsc-kopalnie w Kazodron. Jak będziesz miał lepsze umiejętności możesz chodzić na Ghostland do dziury obok fatamorgany ducha. Na pierwszym poziomie są szkielety i szczury, niżej obleśne ghule i skorpiony. Radzę zaopatrzyć się tam w: łuk, jedzenie (jajka lub białe grzyby), mnóstwo strzał i czar antidotum - na skorpiony. To chyba wszystko w okolicach Ab'Dendriel.
Rozumiem, że mówiąc o zamku i chain armorze, chodziło Ci o Minotaury.
Wiem że przy zamku jest taka jaskinia z minotaurkami (ale dużo ludzi tam chodzi
Słyszałem też gdzieś głosy, że przy zamku kręca się orc bersekerzy... Nie są zbyt "niebezpieczni" jak dla mnie
Ale i tak THX........ zara lece do zamku

P.S. (głownie forse potrzebuje na strzały, bo sam robie je w dośc żółwim tempie , kumpel ciagle zaprasza mnie na jakieś hunty.... trudno chodzic wtedy ze spirami )
__________________
"Non mortem timemus, sed cogitationem mortis" - Nie śmierci się boimy, lecz myśli o śmierci. Seneka
Venderer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-12-2004, 14:49   #33
S.P.M
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 06 2004

Posty: 386
S.P.M ma numer GG pisz to ci dam
Domyślny @re:UP

Nie tylko minotaury. Są tam elfy, orkowi wojownicy, zwykłe tempe orki no i orki z dzidami. Trolle, krasnolury też się znajdą. W głównej wieży jest potężny smok i dwóch magów: minotaur mag i orkowy szaman. Na dziedzińcu zamku pojawia się czasem rozwścieczony ork(zerk) ale tylko gdy nie ma tam ludzi. Jest też czasem strażnik minotaurów, tak jak na najniższym piętrze. Na wieżyczkach są różne potwory, z którymi możesz się śmiało zmierzyć, bo wystarczy krok w bok i jesteś na dole. Radzę uważać na początku z zerkiem, no i łowca też nie jest słaby (hunter). Co do polowań na ghostlandzie zapomniałem powiedzieć - nie schodź niżej niż na drugi poziom (demoniczne szkielety i strasznie mało miejsca do ucieczki).
S.P.M jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-12-2004, 15:58   #34
Venderer
Użytkownik Forum
 
Venderer's Avatar
 
Data dołączenia: 04 09 2004
Lokacja: Between Heaven & Hell

Posty: 751
Profesja: Knight
Świat: Refugia
Domyślny

Tak łatwo się mów "wystarczy uważać", nie zdąże uciec i już DEAD.....
Ale sprubuje....

A tak przy okazji (sry za Off topic), chodziłem sobie w okolicach Ab i natrafiłem na górke, z kilkoma "piętrami", na ostatnim (chyba -,-) znalazłem martwego ludzia zabitego prze.........HUNTERA! O co chodzi jest tam jakiś resp Hunterów??? Tak blisko AB???

I 2 sprawa, gdy byłem na małym hunciku ze strzałami, to zauważyłem, że szybko "ubywają". (miałem 750 teraz 400 -,-) i co mam zrobić???
Kupowałem troche od graczy (zwykle 1 gp za 1 strzałe), kumpel mi powiedział, że to nieopłacalne i sam mam robić, I ROBIE!!!! Tyle że mana wolno sie odnawia i długo trzeba czekać na marne 15 strzał , a nie chce się zamieniac w "ARROW MAKER-a" tzn. stac pod depo jak Druidzi -,-....
Co mam robić???? Znacie jakiś optymalny sposób na zdobywanie strzał????!!!!

Z góry dziękuje
__________________
"Non mortem timemus, sed cogitationem mortis" - Nie śmierci się boimy, lecz myśli o śmierci. Seneka
Venderer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-12-2004, 16:12   #35
S.P.M
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 06 2004

Posty: 386
S.P.M ma numer GG pisz to ci dam
Domyślny Strzały

Cudowny sposób to taki:
Poświecasz jeden, dwa dni na feriach, albo więcej.
Bierzesz 4 włócznie, najlżejszy pancerz jaki masz i mykasz do podziemi femor hills, zabijać gobliny. Z ich farm świni można wyciągnąć dużo jedzenia, a zabijając gobliny nie będziesz się nudził tak jak normalnie. I możesz kolekcjonować kamyki.
S.P.M jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-12-2004, 18:42   #36
Tretogorczyk
Użytkownik Forum
 
Tretogorczyk's Avatar
 
Data dołączenia: 16 03 2004

Posty: 75
Domyślny

Najwazniejsze to nabic palem 8 mlvl, ~50 dista i gdzies 3k kasy. Kupujesz belty, kupujesz exura vite i idziesz na 12-15 lvlu do HG albo na Guardy i level sam leci... w 20 dni 30+ ? No problem... W miedzyczasie slabszych poziomow mozna bic cyce w sternum kolo thais, ale ogolnie to hg/guardy to najbardziej przedni exp... no i gp

@up
To sie nazywa >LOL<, no ale coz - tacy ludzie tez musza istniec, zeby "przyprawa musi krazyc"... bez urazy

@up up
Kupuj strzaly w sklepie 2gp/1strzalka i nie przejmuj sie tym, co mowia Ci koledzy, to jest jedyny sposob i coz - tak trzeba...
__________________
Truly one of the Eleandrils!

Ostatnio edytowany przez Tretogorczyk - 26-12-2004 o 18:45.
Tretogorczyk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-12-2004, 23:19   #37
S.P.M
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 06 2004

Posty: 386
S.P.M ma numer GG pisz to ci dam
Domyślny @up

Pytał się co robić, żeby robiąc strzały nie zrobić się arrow-makerem - ma odpowiedź. 2 gp za strzały w sklepie to cholerna stata kasy bo za tyle bełty można kupić od graczy.
S.P.M jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-12-2004, 08:47   #38
klOpsik
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 30 11 2004

Posty: 5
Domyślny

Cytuj:
P.S. (głownie forse potrzebuje na strzały, bo sam robie je w dośc żółwim tempie , kumpel ciagle zaprasza mnie na jakieś hunty.... trudno chodzic wtedy ze spirami )
Jesli chcesz dobrze zarobic chodz na polnoc na szkielety, ghule, roty, p.spidery,slime . Wypada z nich duzo gp z ghuli czesto po 20 , 30 ,a loot z nich mozesz sprzedac (viking helmet 66gp , brass helmet 30 , mace 23 , sword 25 itd ) . Po za tym slime daja duzo exp 160 , a roty jedzonko .

Zapomnialem dodac ze tam wystepuja czasami bardzo trudne do zabicia stworzenia --- snake

Mozesz tez chodzic na zamek gdzie jest niezly exp. i loot dobry ktory mozesz sprzedac .

A co do ludzika zabitego przez huntera na gorce :
Jest tam pojedynczy resp Huntera ale na distance on niezle wali wiec nie radze ci walczyc
klOpsik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-02-2005, 14:00   #39
Maciek Predator
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Witam,
Od niedawna gram palkiem (12lv skile 51,40) i sprzetscale arm, brass legs, steel helmet) eq raczej slaby bo wiekszosc czasu poswiecilem na trening.

Zastanawiam sie czy przy takiej postaci oplacalne sa dwarfy soldki.
Daja mniej xp niz ghule ale wypadaja z nich belty (w mniejszej ilosci niz z mino arch ale tego to raczej nie ubije) i reszta tez.
Mysle ze na te soldki przydaloby sie wziac pare uh/ih i gfb lub fb.
Czy przy takim sprzecie jak moj soldki beda mnie mocno trafialy z beltow?
  Odpowiedz z Cytatem
stary 08-02-2005, 14:10   #40
S.P.M
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 06 2004

Posty: 386
S.P.M ma numer GG pisz to ci dam
Domyślny @up

Noooo.... na soldki to tylko ze spear, i to radziłbym ci wcześniej potrenować. Ghule są bardzo dobre, zostawiają dużo kasy i loot który można dobrze sprzedać. Mam nadzieję, że pomogłem.
S.P.M jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 19:14.


Powered by vBulletin 3