Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Potwory

Notki

Potwory Wszystko o potworach. Jak się zachowują, jakie taktyki, jakie mają słabe punkty. To wszystko znajdziesz tutaj.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 26-08-2004, 14:48   #1
Tibiańczyk
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 07 2004
Lokacja: ﻑﻐﻍﻗﻞ ﻛﺴﺕﺎﺘ
Wiek: 33

Posty: 345
Stan: Na emeryturze
Profesja: Elder Druid
Poziom: 68
Poziom mag.: 65
Send a message via Skype™ to Tibiańczyk
Domyślny Najbardziej i najmniej opłacalny potwor???

Jak myslicie jaki jest najbardziej oplacalny potwor (loot,exp). Moim zdaniem jest hero poniewaz daje on dosyc duzo expa i zaj***** loot,a najmniej oplacalny jest ds poniewaz jest ciezki do zabicia a loota zero:/
__________________

Tibiańczyk jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 26-08-2004, 15:31   #2
Dark Knight
Użytkownik Forum
 
Dark Knight's Avatar
 
Data dołączenia: 27 07 2004
Wiek: 35

Posty: 173
Stan: Na emeryturze
Poziom: 120
Skille: 90+/90+
Poziom mag.: 7
Domyślny

To chyba logiczne ze najleprzy jest Demon daje najewiecej expa i najleprze rzeczy jakie moga byc dostepne w tibi ;/
Dark Knight jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-08-2004, 15:34   #3
Uncle Warrior
Użytkownik Forum
 
Uncle Warrior's Avatar
 
Data dołączenia: 17 07 2004
Lokacja: Dunno :!

Posty: 435
Stan: Niegrający
Domyślny

Teoretycznie demon jest najlepszy ^^ ale jak jest taki Ingek i rozwala behe 5 sdkami to dla niego bardziej oplacalny jest behe bo na demona rzeba by duzo wiecej sdkow stracic i wolniej sie respawnuja behe nie daje tez najlepszego lootu ale i nei najgorszego w koncu sb to juz cos
__________________
Juz tylko patrze
Uncle Warrior jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-08-2004, 15:47   #4
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 34

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Król Teoria a praktyka

Teoretycznie thebest jest demon. DLaczego ?, bo daje najwięcej expa i ma najlepszego lota (e-plate, g-legsy, mastermind shield) ale w praktycej jest inaczej. Troche tych demonuw wybijesz zanim wyleci ci jakiś rare item. Gdzies słyszałem, że zaletą demona jest niezły loot a wadą to, że strasznie mało go zostawia. Prędzej uzbierasz 100 kokosów niż mpa.

Dlamnie thebest monster to Behe i DL, oba dają durzo expa (nie tyle co demon ale zawsze to coś) i ciekawego loota (Behe Steel bootsy a DL DSMy) tylko tu też jest coś jak u demona, że trudno dorwać tego loota.
__________________
Kłócenie się na forum jest jak uczestniczenie w paraolimpiadzie, może i wygrasz, ale nadal będziesz zacofanym -.-"


Vanhelsen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-08-2004, 16:37   #5
Darean
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 08 2004

Posty: 27
Domyślny

Wedlug mnie the best potwur to DL bo juz na jakims 40 lvlu z brygada mozna na nie chodzic a exp jest duuzo (kazdy dostanie) a loot tez nienajgorszy
Darean jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-08-2004, 23:36   #6
hobson
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 07 2003
Wiek: 42

Posty: 54
Domyślny

Jestem tyko noobem, ale wg mnie najlepsze są następujące potwory (przynajmniej dla mnie, pall 36lvl 84/70):

DLA KASY (i częściowo exp) nie ma sobie równych dwarf guard. Masowa eksterminacja żółtych karzełków to wręcz niewyczerpane źródło kasy, z jednego hunta potrafię wyjśćz torbą za 15k pewnej kasy. Jest to też zajęcie dosyć bezpieczne. Tłuczenie DLi, demonów i herosów wymagałoby zebrania teamu, podzielenia się kasą, ryzykowania teleportem do świątyni, kłopotami ze sprzedarzą loota niesprzedawalnego w sklepie. Na guardach tylko patrzę jak kasa leci z nieba, nie czekam na respawn, idt itp chyba napisze o tym wiersz kiedyś.

DLA EXPA bardzo dobry był dla mnie GS, wpadki zdarzały się kilka razy, ale zawsze exp wracał dość szybko, jednak hunty są dość krótkie (mało capa na bolty) i ryzykowne, trzeba czekaćna spawn i przeganiać wiarę. Od czasu update'u nie polowałem na GSy, więc nie wiem jak to teraz wygląda.

Może kiedyś zmienię zdanie, że bk/dl/behe rulez, ale poczekam na ten 60lvl... I ciekawi mnie też czemu ludzie lvl 80+ polują sobie na demony, warlocki i inne takie ale jak im potrzebna szybka kasa bo 200k brakuje na E-Plate to do kopalni sie dopchać nie można...

Wspomniany wyżej DS jest bardzo dobrym źródłem expa, nie znam niestety żadnego miejsca gdzie możnaby było "biegać" dsy jak dwarfy w kopalniach. A najgorszy jest hunter: zero loota, maly exp, a kuku robi niemałe.
hobson jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-08-2004, 23:42   #7
Winged Vallor
Użytkownik Forum
 
Winged Vallor's Avatar
 
Data dołączenia: 27 02 2004
Wiek: 36

Posty: 191
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Guardia
Poziom: 118
Poziom mag.: 68
Winged Vallor ma numer GG 8089546
Domyślny

Według mnie to najmniej opacalne potworki to:
- Hunter (zajefajnie silny a loot to o boze tragedia)
- Mino Mag (j.w.)
- Monk (stosunkowo silny a loot to jest do d***)
- Beho (po update silniejszy a rzadko gubi coś leprzego)
- Fire Devil (j.w.)
- Orc shaman (łatwy ale loot do kitu)
Winged Vallor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-08-2004, 07:59   #8
Gremlin
Buuuuu
 
Gremlin's Avatar
 
Data dołączenia: 06 10 2003
Lokacja: Edron

Posty: 1,637
Stan: Niegrający
Imię: Sir Grali
Profesja: Elder Druid
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Domyślny

Potwory na ktorych mozna zarobic:
Roty
Dwarfy (wszystkie)
Orki (warior, berzerker, leader, warlord)
Minotaury (poza magiem)

Potwory dobre do expienia:
Trole
Roty
Dwarfy (wszystkie)
Orki (poza warlordami)
Minosy (poza magami)
Cyklopy
Smoki (50-60+ lvl)
DL (80+ lvl)

Najwyzsza klasa stworkow:
Behemoty - maja najgorszy przelicznik hp/exp ze wszystkich stworow, nie mozna ich zranic HMM, bija z lapy jak szalone, oplacalny hunt to chyba tylko 3 paladynow + bloker, loot zalozny (chyba ze na nowym swiecie gdzie GS kosztuje majatek). Ingek dlatego na nie polowal poniewaz jest ich duzy spawn (4-8 grupek po 2 co ~5 minut), a pozatym stosunkowo latwo je solowac na tym lvl

Warlock - Najlepszy przelicznik hp/exp, ale od grudniowego update raczej upierdliwy i to mocno, robi sie niewidzialny i ucieka, ale loot niesamowity, rare zadko, ale blue robe/ss i inne tego typu bajery co chwile (sam uczestniczylem w zabiciu tylko 1, ale ogladalem kilka filmow z warlockow )

Demony - Szansa na konkretna rzecz z demona jest dosyc niska, ale z demona wypada duzo wartosciowych rzeczy: MPA, MMS, G legs, Demon shield, na nowszych swiatach GS i FA tez sa sporo warte (dosyc czesto te dwa ostatnie wypadaja), wiec ogolna szansa ze cos wypadnie nie jest taka zla (kilka razy wieksza niz SB z behemota)
Exp w porownaniu do wydatkow taki sobie (jako druid porownal bym do DS), ale mozna sie dorobic na rare przy odrobinie szczescia (szczegolnie na nowym swiecie).
Gremlin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-08-2004, 09:46   #9
Raimel
Zbanowany
 
Data dołączenia: 28 03 2004
Lokacja: Kraków
Wiek: 35

Posty: 107
Wyślij wiadomość przez ICQ do Raimel Raimel ma numer GG 7341740 Adres Jabbera do Raimel
Domyślny

Demon nie jest za bardzo opłacalny. Marnuje się dużo run. Przedewszystkim UH. DS jest opłacalny dla pala - dużo expa. A na wysokim levelu opłacalny jest GS (dla pala). Nie traci się run. Dobry exp i loot.
Raimel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-08-2004, 10:15   #10
marred
Użytkownik Forum
 
marred's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Pokoj
Wiek: 36

Posty: 483
marred ma numer GG 2185588
Domyślny

Gremlin: Behe ma 4000/2500 czyli przelicznik rowny 1,6.
Najgorszy przelicznik ma... rat bo 20/5 = 4. Takze wysokie miejsca zajmuja cave rat 30/10 = 3, orc 70/25 = 2,8. Ale jesliby wziac potwory z drugiej polki, to najgorszy przelicznik ma chyba scarab 320/120 = 2,6666. Dopiero gdy dojdziemy do najlepszych potworow, to okazuje sie ze behe ma najgorszy.

A ktory potwor ma najlepszy? Slime 150/160 = 0,9375. Nastepnie jest scorpion 45/45 = 1. Oczywiscie wada tych potworow jest brak loota i niespodzianki zwiazane z mnozeniem i trucizna. Dla expa warto chodzic na slimy.

A loot? Ciekawi mnie tu, ze niektore potwory ktore sa silne daja cienki loot (arcanisty, priestess), za to hero ktory nie jest taki silny, jak ma sie dobra ekipe, a loot ma taki, ze mozna pomarzyc o bogactwie.

Mozna tez popatrzyc na oplacalnosc pod wzgledem spawnu. Np na BK trzeba sporo czekac. Ja swoim palkiem nie chodze na dragi (mam tera 34 lvl), bo zaden to dla mnie hunt, jak zabije smoka, zejda 4 vity i pol godziny czekam na mane. Za to chodze np na scaraby (loot marny, czasem blyskotka albo ciagle rare daramanian mace, ale sporo expa i szybki spawn, do tego malo osob na nie chodzi), albo na guardy (loot i exp, tylko klopocik z potrojnymi spawnami).
__________________
*&&&**********&&&&&&**&&&
&***&********&&****&&&***&
*&***&******&&******&&&***&
**&***&***&&&***&&***&&&***&***&&&
***&***&&&*&&***&&***&&*&***&&&***&
****&*******&&******&&***&*******&
*****&*****& &&****&&*****&*****&
******&&&&&***&&&&&&*******&&&&&
marred jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-08-2004, 10:40   #11
Whisper Eleandril
Użytkownik forum
 
Whisper Eleandril's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2004
Lokacja: Plock

Posty: 13
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez hobson
Wspomniany wyżej DS jest bardzo dobrym źródłem expa, nie znam niestety żadnego miejsca gdzie możnaby było "biegać" dsy jak dwarfy w kopalniach. A najgorszy jest hunter: zero loota, maly exp, a kuku robi niemałe.
zobacz w hellgate
Whisper Eleandril jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-08-2004, 11:05   #12
Res
Zbanowany
 
Res's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2004
Lokacja: gdansk
Wiek: 32

Posty: 222
Res ma numer GG 4405964
Domyślny

Wg mnie na mojim lvl.17 i gownianych skillach 45\41 knighta najlepiej zbierać kase na dwarfach-dwarfach soldierach(trafia sie battle axe 80p dwarven shield 200-250gp i inne gowienka )

dobre tez są roty bo gubią duzo kasy i wypada mac i sword ktory w sklepie sprzedasz

dobre tez sa bh bo wypada duzo kasy czasem sie m star 200 gp lub two hand trafi

Cyklopy Huntery fire devile odpadają bo gubią tylko zarcie (przewarznie) i kase
Res jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-08-2004, 18:30   #13
Gremlin
Buuuuu
 
Gremlin's Avatar
 
Data dołączenia: 06 10 2003
Lokacja: Edron

Posty: 1,637
Stan: Niegrający
Imię: Sir Grali
Profesja: Elder Druid
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Domyślny

re: marred
Ja mialem na mysli tylko takie potworki w ktore sie tnie wylacznie runami, czyli trzeba duzo run a malo exp (skaraby chyba mozna by z summonami bic).

Pozatym Warlock ma lepszy przelicznik (0.8)


Cytuj:
Cyklopy Huntery fire devile odpadają bo gubią tylko zarcie (przewarznie) i kase
Cyklopy to w sumie racja, ale sa latwe do zabicia i daja sporo exp (jak na trudnosc), jak by dawaly jeszcze dobry loot to by byla przesada.

Huntery akurat zostawiaja bardzo ciekawy loot (luki, strzaly, dragon necklate), w tym ze wtedy gdy mozemy na nie w miare bezpiecznie polowac to juz sie nie oplaca.

Fire devil zostawia kilka rare i przez to nie moze zostawiac dobrego zwyklego lootu.
Gremlin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-08-2004, 18:32   #14
Duriel
Użytkownik Forum
 
Duriel's Avatar
 
Data dołączenia: 24 10 2003
Lokacja: I co z tego że nie USA?
Wiek: 36

Posty: 156
Stan: Na emeryturze
Duriel ma numer GG 5088721
Pergamin

Hmma czemu nikt nie zauważył, że najmniej opłacalnym potworem jest Scorpion??? Przecież niedośc ze potrafi dosyć ładtwo zabić to jeszcze daje mało expa i 0 loota
__________________
Ludzie myślcie, to nie boli

Duriel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-08-2004, 19:09   #15
Blood_Drinker
Użytkownik Forum
 
Blood_Drinker's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2004
Lokacja: Szczecin, przy kompie
Wiek: 37

Posty: 31
Blood_Drinker ma numer GG 2410718
Domyślny

zgodzę się z poprzednią wypowiedzią - skorpion nic niedaje - tylko wkur***
cyklop potrafi przywalić a loot nadomiar złego mizerny [raz mi wypadła halabarda ale nie rekompensuje to wybitych około 20]
Blood_Drinker jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-08-2004, 19:13   #16
Tibiańczyk
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 07 2004
Lokacja: ﻑﻐﻍﻗﻞ ﻛﺴﺕﺎﺘ
Wiek: 33

Posty: 345
Stan: Na emeryturze
Profesja: Elder Druid
Poziom: 68
Poziom mag.: 65
Send a message via Skype™ to Tibiańczyk
Domyślny

Zgadzam sie z Durielem -sam unikam skorpionow jednak jest cos gorszego - dwarf geocmaner. Prawie wszyscy go unikaja (wszyscy by unikali gdyby nie quest) caly czas sie leczy i na dodatek chodzi z obstawa (dwarf hell) Loot z niego mizerny (nie znam nikogo komu by sie trafily BoH[bardzo rzadko])
__________________

Tibiańczyk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-08-2004, 19:44   #17
marred
Użytkownik Forum
 
marred's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Pokoj
Wiek: 36

Posty: 483
marred ma numer GG 2185588
Domyślny

gremlin: racja, pozniej sie skapnalem ;].

Co do skorpionow: Jak mamy antidotum to zaden problem. Jak rycek ma takie skille, ze skorpiona jednym ciosem powala to tez zaden problem. Jak palek sie spotyka ze scorpionem to tez zaden problem.
O wiele gorsze sa np fire elementary (tez zero lootu, a nawet profesje bijace na dystns potrafi unicestwic).

Co do tych potworow o ktorych wspominaliscie:

Cyc nie jest taki zly. Jak trenuje z nimi to czasem sie halabarda trafi, czasem po 20 gp, dark tez (ale juz nie ma komu sprzedawac tych darkow ;p), ew club ring lub wtc (raz w dwoch kolejnych cycach mialem wtc ;p)

Huntery: Jak sie z niewidka wpadnie w grupke to ladna sieczka, tak loot tez calkiem calkiem (choc np. na Calmie drag necklace za bezcen qpuje)

Fire Debil: Predzej w dsie chyba sie g-shieda trafi, bo jak fd zaspamuje, to ciezko jest.

Jeszcze z innych jakie mi sie przypomnialy to:

Ghoule - szalenie proste, duuuzo kasy, czasem viking helmet, rzadiej life ring

Mumie - kopalnia kasy (tak, to prawda az do 80 gp w jednej), do tego czesto blyskotki, magic light wand i inne rupiecie.
__________________
*&&&**********&&&&&&**&&&
&***&********&&****&&&***&
*&***&******&&******&&&***&
**&***&***&&&***&&***&&&***&***&&&
***&***&&&*&&***&&***&&*&***&&&***&
****&*******&&******&&***&*******&
*****&*****& &&****&&*****&*****&
******&&&&&***&&&&&&*******&&&&&
marred jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-08-2004, 23:33   #18
Earl
Użytkownik Forum
 
Earl's Avatar
 
Data dołączenia: 18 07 2004
Lokacja: Krakow

Posty: 147
Stan: Na emeryturze
Domyślny

Jednak jesli chodzi o exp to b.dobry jest.... snake. Praktycznie kazda osoba na mainie (oprocz total n00b) zabija go jednym ciosem. Nie ma szans na zatrucie, a nawet jesli (np. nie masz zbroi albo cie kilka otoczy) to trutka weza jest bardzo slaba. Jest tylko jeden problem. Nie ma takich respawnow by to sie oplacilo. Ale wyobrazcie sobie ze jest takie miejsce gdzie co 3 sek respuje sie waz. 200 exp na minute. Na jakim lvl tyle sie zarabia ?? No ale takiego respu nie bedzie a i loot bylby kiepski (znaczy zaden). Realnie rzecz biorac dobre sa roty. Kase daja jak glupie a zabic je moze kazdy powyzej 8 albo 9 lvl.
Earl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-08-2004, 08:22   #19
tomek654321
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

moim zdaniem snake poniewaz daje malo exp. i nie daje loota
  Odpowiedz z Cytatem
stary 28-08-2004, 08:28   #20
Prasios Didymos
Użytkownik forum
 
Prasios Didymos's Avatar
 
Data dołączenia: 23 08 2004
Lokacja: Częstochowa
Wiek: 38

Posty: 23
Prasios Didymos ma numer GG 4685970
Pergamin na początek ...

moje podejście do expienia i opłacalności stworów:
Mam konto pacc więc:
- przed update expiłem na rotach 1 K expa ok w 8 min. (Darashia), dotego po jakieś godzieni 1 K w złocie, dla knieghta więcej bo bierze loot, ja brałem loot od czasu do czsu, czasem można natrafić na dosć dużo food, kture np. druidowi jest potrzebne. Roty dla facc to tesz świetny potworek do expienia, pużniej dwarfy, sąone tesz doścć opłacalne.
- po update moim ulubionym potworem zostaly larwy, 1 K expa w 5 min., dotego nosza meat i zloto więc dlamnei są idealne.
Jeśli jednak jesteś w stanei pokonać samodzielnie dragona lub lepszes twory to niema się nad czym zastanawiać, nie z każdego wypada dobry loot, ale jesli zabijesz np. 30 to jest szansa spora że coś wypadnie co zwruci koszty polowania. Tak przedstawia się mój pogląd na opłacalność, należy dodać, że podczas expienia robie UHy, więc larwy są dlamnei rewelacją ;)
Prasios Didymos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 15:32.


Powered by vBulletin 3