Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > tibia.pl - opinie, sugestie, błędy, itp.

Notki

tibia.pl - opinie, sugestie, błędy, itp. Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat strony, wskazać błąd i zasugerować czego brakuje.

Pokaż wyniki sondy: czy jesteś za wprowadzenem "pisownia"
Tak 1 50.00%
nie 1 50.00%
Głosujących: 2. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 24-02-2007, 05:49   #1
Pasorzytek
Użytkownik Forum
 
Pasorzytek's Avatar
 
Data dołączenia: 05 05 2004
Lokacja: Bydgoszcz
Wiek: 36

Posty: 278
Stan: Niegrający
Profesja: Knight
Świat: Aurea
Poziom: 25
Skille: 75/75
Poziom mag.: 4
Pasorzytek ma numer GG 3955373 Pasorzytek ma login Tlenu pasorzytek@tlen.pl
Domyślny Pisownia - czyli forum zachacza o dno.

Nie wiem, czy jestem pierwszą osobą która to zauważyła, ale pewnie nie...
Powiem w skrócie.
Na forum zaczyna panować chaos. Nie chodzi o spam i inne tego typu sprawy, ale chodzi o pisownie. Nie mam na myśli przecinków, kropek i tym podobnych rzeczy (ogólnie nazwać można je gramatyką [to sie nazywa interpunkcja panie Purysto]) ale o ortografie. To co dzieje sie tutaj to już jest przegięcie. Nie wiem czy ludzie tak specjalnie piszą, czy to już tak jest, ale nie wygląda to estetycznie. Jak ja byłem młody, to sie czytało książki, które były ortograficznie poprawne, przez co piszę może nie tyle bezbłędnie co z drobnymi błędami. Ale to co dzieje sie tutaj na forum przekroczyło już pewne granice... błędy w co drugim wyrazie szczerze zniechęcają do czytania.

Z błędami pisze sporo młodych osób, gdyż czytają takie same słowa z błędami. A wiadomo czym skorupka za młodu nasiąknie...

Nie wiem czy zauważyli to administratorzy, moderatorzy, czy też ludzie mający władze nad tą stroną/forum ale wydaje mi sie, że każdy chce aby jego dzieło wyglądało ładnie i schludnie.

Pomóc mogłaby tutaj opcja (oprócz wyślij nowy temat i podgląd ) pisownia, która by sprawdzała post pod kątem błędów ortograficznych i zaznaczała je np innym kolorem. Opcje tę widziałem już na wielu forach więc myślę że jej dodanie nie byłoby sporym problemem.

Jednak co innego opcja pisownia a co innego egzekwowanie jej. Można by było karać użytkowników za pisownie, ale pewnie posypałoby się sporo banów, ale mogłoby to pomóc forum Tibia.pl odzyskać poziom. Poziom który to forum miało pare lat temu. Moderatorzy mieliby więcej pracy ale efekt jak myślę byłby tego wart.


Prośba:

Proszę o nie usuwanie tego tematu ani nie blokowanie go gdyż sprawa jak mi się wydaje jest dosyć poważna.
__________________

Ostatnio edytowany przez $corcerer - 25-02-2007 o 01:35. Powód: Mogłem się powstrzymać, ale nie chciałem. (wszystkie na czerwono ja poprawiłem :)
Pasorzytek jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 24-02-2007, 10:09   #2
rafv
Użytkownik Forum
 
rafv's Avatar
 
Data dołączenia: 16 11 2006

Posty: 85
rafv ma numer GG 1975719
Domyślny

Jest coś takiego jak Firefox, który posiada funkcję autokorekty.
rafv jest offline  
stary 24-02-2007, 10:10   #3
Ber_
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 17 02 2007

Posty: 4
Domyślny

Zainstalujcie sobie firefoxa to np słowa takie jak "haos" i "muwiłem" wam podkreśli podczas pisania posta.. nie potrzebny jest imo dodatkowy program z forum..
Poza tym każdy ma prawo do pochwalenia się swoim analfabetyzmem, to forum publiczne i różni ludzie tu trafiają, nie sami literaci.. Tak nie było i nie będzie.
Zamiast tego czegoś chciałbym żeby Pan Roman wprowadził jakiś przedmiot typu 'edukacja internetowa' i zwalczył jakoś dzieci neostrady bo czytanie "blenduw na karzdym kroku jest niepszyjemne i wychowóje analfabetuf". A jak pokazują ostatnie lata sam 'język polski' nie pomaga bo nikt nie czyta lektur..
Pozdrawiam
Ber_ jest offline  
stary 24-02-2007, 10:52   #4
Dwimenor
Born to Ban
 
Dwimenor's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2004
Lokacja: inny wymiar
Wiek: 37
Wpisy bloga: 7

Posty: 2,783
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Harmonia
Poziom: 88
Skille: 87/62
Poziom mag.: 18
Dwimenor ma numer GG 7472583
Domyślny

Może NASA wymienia akurat swoje mainframy...zainteresuj się i załatw nam coś takiego, to wprowadzimy sprawdzanie pisowni

P.S
Przepis o pisaniu poprawnie obowiązuje. Ale nie przesadzajmy-nie będziemy wymierzać kar, jak ktoś jeden czy dwa błędy zrobi w poście. Prawda panie "haos"?
__________________
Poniższe zdanie jest fałszywe
Powyższe zdanie jest prawdziwe.
Dwimenor jest offline  
stary 24-02-2007, 12:56   #5
Polinik
Na emeryturze.
 
Polinik's Avatar
 
Data dołączenia: 24 10 2003
Wiek: 41

Posty: 1,278
Domyślny

Zachacza, sczerze, sie... Brak przecinków, zaczynanie zdania z małej litery...
Misiu, jak już piszesz post, w którym narzekasz na ortografię na forum, to zadbaj, żeby nie było w nim błędów. Inaczej wygląda to żałośnie. Jak ludożercy protestujący przeciwko zjadaniu ludzi.
Polinik jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 11:24.


Powered by vBulletin 3