Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki

Notki

Poradniki Poradniki napisane przez użytkowników forum.
Podfora : Wasze propozycje poradników ; Poradniki archwialne; Poradniki nie związane z Tibią

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 08-10-2004, 18:39   #41
Helixaw
Użytkownik Forum
 
Helixaw's Avatar
 
Data dołączenia: 24 06 2004
Lokacja: Sosnowiec
Wiek: 36

Posty: 636
Stan: Na Emeryturze
Imię: Polalunia
Świat: Aldora
Domyślny ??????????????????????????

Hmm, poradnik jest genialny, ale...
Dzisiaj sobie kulturalnie treniłem na dwarfkach i został mi jeden. W oczekiwaniu na respawn zabawiłem się fistem i po ok.2 minutach uróśł mi fist pomimo tego, że NIE trafiłem dwarfa do krwi. Z początku myślałem, że po prostu nie zauważyłem hita, ale spojrzałem na życie dwarfka i było PEŁNE, sprawdziłem też na "battle" bo tam lepiej widać i jestem pewny,że nie trafiłem tego dwarfa a dostałem advanca. To wszystko, cya
Helixaw jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 08-10-2004, 19:00   #42
Vegefa Ziom
Użytkownik Forum
 
Vegefa Ziom's Avatar
 
Data dołączenia: 11 08 2004
Lokacja: skąd? Z dużego pokoju
Wiek: 31

Posty: 348
Vegefa Ziom ma numer GG 6128566
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Helixaw
Hmm, poradnik jest genialny, ale...
Dzisiaj sobie kulturalnie treniłem na dwarfkach i został mi jeden. W oczekiwaniu na respawn zabawiłem się fistem i po ok.2 minutach uróśł mi fist pomimo tego, że NIE trafiłem dwarfa do krwi. Z początku myślałem, że po prostu nie zauważyłem hita, ale spojrzałem na życie dwarfka i było PEŁNE, sprawdziłem też na "battle" bo tam lepiej widać i jestem pewny,że nie trafiłem tego dwarfa a dostałem advanca. To wszystko, cya
Może trafianie do krwi nie jest konieczne ale jak to trwało 2 minuty.. ciekawe ile trwałoby by awansowanie z 10 fista na 20 bez trafień a ile z trafieniami. Myślę że różnica by była dość duża
Vegefa Ziom jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-10-2004, 00:48   #43
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 41

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Helixaw
Hmm, poradnik jest genialny, ale...
Dzisiaj sobie kulturalnie treniłem na dwarfkach i został mi jeden. W oczekiwaniu na respawn zabawiłem się fistem i po ok.2 minutach uróśł mi fist pomimo tego, że NIE trafiłem dwarfa do krwi. Z początku myślałem, że po prostu nie zauważyłem hita, ale spojrzałem na życie dwarfka i było PEŁNE, sprawdziłem też na "battle" bo tam lepiej widać i jestem pewny,że nie trafiłem tego dwarfa a dostałem advanca. To wszystko, cya
No tak... Ja pisałem o efektywnym treningu ;P

Poza tym w międzyczasie pojawił się bardziej profesjonalny artykuł o trenowaniu na tibianews, a mój stał się troszke nieaktualny -.-

Napisałem jak było dawniej, jak naprawdę dużo trenowałem, a były to okolice grudzień/styczeń. Możliwe, że licznik nie tyle się blokuje, co może jakoś wolniej liczy? Nie mam pojęcia, szczerze :/ W każdym razie idea efektywnego trenowania pozostaje chyba taka sama...
Raynold jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-10-2004, 02:48   #44
Anonim
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004

Posty: 26
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Raynold
No tak... Ja pisałem o efektywnym treningu ;P

Poza tym w międzyczasie pojawił się bardziej profesjonalny artykuł o trenowaniu na tibianews, a mój stał się troszke nieaktualny -.-

Napisałem jak było dawniej, jak naprawdę dużo trenowałem, a były to okolice grudzień/styczeń. Możliwe, że licznik nie tyle się blokuje, co może jakoś wolniej liczy? Nie mam pojęcia, szczerze :/ W każdym razie idea efektywnego trenowania pozostaje chyba taka sama...
Licznik sie naprawde blokuje, ale to niedziała przy fiscie, od jakiegos czasu kumpel summonuje mi ghoula i sam z ręki nawala nigsy nietrafia a ma 16 fista Już mam zdjęcie:

Ostatnio edytowany przez Anonim - 13-10-2004 o 02:57.
Anonim jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-10-2004, 17:39   #45
Tyrezjasz
Użytkownik forum
 
Tyrezjasz's Avatar
 
Data dołączenia: 16 10 2004

Posty: 7
Tyrezjasz ma numer GG 2619137
Król Skromna uwaga

Uwaga co do treningu player vs. monster jesli slusznie piszesz ze nie trzeba odnosic obrazen w takim treningu wiec wg. mnie powinno sie trenowac z najslabsza bronia + najlepsza tarcza i bez zadnego innego arma by nie dac sie ranic co przedluza czas treningu i ale takze wszystki ciosy zadawane przez potworka ida na tarcze jako ze gram dopiero rok to sie moge mylic cya in Tibia
Tyrezjasz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-10-2004, 19:01   #46
Master Zolwik
Użytkownik Forum
 
Master Zolwik's Avatar
 
Data dołączenia: 17 10 2004
Lokacja: Świnoujście
Wiek: 36

Posty: 31
Domyślny

Wszystko fajnie Ci wyszło ..
Tylko że na 99 axe czekałem około 170 godzin a nie tyle ile tam masz napisane
Ale wszystko będzie wporządku jak będzie nowy update


Aha jeszcze jedno
Nie polecam pajączków do treningu bo jak się rozkręcą długo nie wytrzymacie
__________________
Live ,and give others live

Ostatnio edytowany przez Master Zolwik - 22-10-2004 o 19:05.
Master Zolwik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-10-2004, 19:30   #47
qrczak32
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny błąd

ta tabela z czasem potrzebnym do osiągnięcia danego skillu mi coś nie pasuje...mi z 84 na 85 skill wskoczył po 24h a nie po 37h...to spora różnica..a co dopiero przy 90?!
  Odpowiedz z Cytatem
stary 24-10-2004, 13:13   #48
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 41

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny

Co do tego przybliżonego czasu awansu, to czytajcie uważnie. Jest tam napisane, że przy wyższych skilach różnice mogą być duże i tabela nie jest super dokładnym wyznacznikiem, a jedynie przybliżonym czasem oczekiwania na wskoczenie skila. Wiem, że czasem to przybliżenie jest dość dalekie od prawdy, no ale cóż... Zresztą, nie ja to układałem...
Raynold jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-10-2004, 13:18   #49
Piter
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 08 2004

Posty: 11
Domyślny

A to z tą tarczą? Można używać najlepszej i shielding w takim samym tępie będzie rósł?

Myślałem że z wooden shieldem trzeba trenić.
Piter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-10-2004, 18:08   #50
p.l
eX Moderator
 
p.l's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2003
Lokacja: Fotel przed monitorem
Wiek: 36

Posty: 1,139
p.l ma numer GG koniec tego dobrego
Domyślny

qrde, mnie to nadal zastanawia ... ja zawsze byłem uczony iż to ja muszę dostać bloodhita co 30 chmurek ... chyba że coś się ostatnio zmieniło bo ja kiedyś trenowałem afk z rotami, one mnie biły troche, ja ich wogóle i shield skakał w końcu ...

Dlatego mam pytanie: czy dokładnie sprawdziłeś tą informację, w sensie czy stałeś, raty Cię biły, same chmurki, żadnego bloodhita na tobie, ty kogoś biłeś i shield Ci urósł ..

dla mnie to ważne, bo nie mam zamiaru stać 5 h i przekonać się że jednak to ja muszę dostawać bloodhity ..
__________________





p.l jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-10-2004, 18:25   #51
Luckq
Użytkownik Forum
 
Luckq's Avatar
 
Data dołączenia: 21 08 2004
Lokacja: Wrocław

Posty: 184
Domyślny

Z tym że shield urosnie gdy potwór nie sadzi nam bloodhita to jestem pewien. Ćwiczyłem tak z ~2 godzini na trollach i ani razu nie zaliczyłem blooda od trola (ani od niczego innego) i awansowałem dwa razy w shieldzie (oczywiście stworki dostawały odemnie ).
Luckq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-10-2004, 19:30   #52
joehamsky
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

co do awansowania bez bloodhitow:
jestem magiem i dla zabawy podczas robienia run trenie fista. Żeby awansowac z 13 na 14 czekalem35 minut (niezadalem ani jednego bloda)
pozniej zlurowalem dwa bugi zeby nawalaly mojego ghoula i praktycznie co chwila bloodhit, awansowalem po 14 minutach !!!

I jeszce jedno:
slyszalem o urzywaniu 2 tarcz naraz
to dobry pomysl na trenienie skilla shieldingu nie ma nic o tym napisane a to morze byc szybki trening nawet dla maga
  Odpowiedz z Cytatem
stary 29-10-2004, 22:43   #53
Master Arma
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

@up
hmm chyba tryzmanie 2 tarcz naraz jest nie mozliwe ? tak smao jak nie mozesz trzymac 2 miecyz naraz

no wlasnie moj kolega uwaza ze podczas treningu shielda nie trzeba atakowac zeby dostac skill czy ma racje ?
  Odpowiedz z Cytatem
stary 29-10-2004, 23:17   #54
Helixaw
Użytkownik Forum
 
Helixaw's Avatar
 
Data dołączenia: 24 06 2004
Lokacja: Sosnowiec
Wiek: 36

Posty: 636
Stan: Na Emeryturze
Imię: Polalunia
Świat: Aldora
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Master Arma
@up
hmm chyba tryzmanie 2 tarcz naraz jest nie mozliwe ? tak smao jak nie mozesz trzymac 2 miecyz naraz

no wlasnie moj kolega uwaza ze podczas treningu shielda nie trzeba atakowac zeby dostac skill czy ma racje ?
1. Da się trzymać 2 tarcze. Jedni mówią jednak, że liczy się tylko ta co ma więcej defa, a inni, że obie dają def. Jak to jest to nie wiem. W jednym poradniku wyczytałem, że jednak 2 tarcze się liczą i powinni ich używać "fistowcy". Ja zdania na ten temat nie wiem bo nie sprawdzałem czy jest różnica.
2. Twój kolega źle uważa. Poczytaj ten poradnik. Możliwe, że gdy nie atakujesz to skill ci wzrasta wolniej, ale też pewny nie jestem. Pewne jest tylko to, że aby szybko trenić shielda musisz atakować co 30tur do krwi.
Helixaw jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-10-2004, 01:17   #55
Nevik-Rafal
Użytkownik forum
 
Nevik-Rafal's Avatar
 
Data dołączenia: 15 09 2004
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 22
Nevik-Rafal ma numer GG 9564239 Nevik-Rafal ma login Tlenu Nevik_91
Domyślny

Bron liczy Sie Za Bron Jej Defem bronimy sie Na tyle ile mamy danej umiejetnosci skill Sprawdzilem to

Liczy Sie ta co ma wiecej defa

Ostatnio edytowany przez Nevik-Rafal - 31-10-2004 o 01:18.
Nevik-Rafal jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-10-2004, 01:20   #56
Nevik-Rafal
Użytkownik forum
 
Nevik-Rafal's Avatar
 
Data dołączenia: 15 09 2004
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 22
Nevik-Rafal ma numer GG 9564239 Nevik-Rafal ma login Tlenu Nevik_91
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Master Arma
@up
hmm chyba tryzmanie 2 tarcz naraz jest nie mozliwe ? tak smao jak nie mozesz trzymac 2 miecyz naraz

no wlasnie moj kolega uwaza ze podczas treningu shielda nie trzeba atakowac zeby dostac skill czy ma racje ?
NIe nie ma racji I NIe mozna Trzymac 2 Broni naraz

Jak cie nie wala To ci licznik skilli blokuje I nie rosnie Ani jedno ani drugie

Zreszta za nim zaczniecie zadawac pytania przetyajcie Temat !!

Ostatnio edytowany przez Nevik-Rafal - 31-10-2004 o 01:23.
Nevik-Rafal jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-10-2004, 01:54   #57
Nevik-Rafal
Użytkownik forum
 
Nevik-Rafal's Avatar
 
Data dołączenia: 15 09 2004
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 22
Nevik-Rafal ma numer GG 9564239 Nevik-Rafal ma login Tlenu Nevik_91
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Anonim
Licznik sie naprawde blokuje, ale to niedziała przy fiscie, od jakiegos czasu kumpel summonuje mi ghoula i sam z ręki nawala nigsy nietrafia a ma 16 fista Już mam zdjęcie:

Uhahahaahahha 16 fista
Ja w pol godziny Mialem 28
Nevik-Rafal jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-10-2004, 02:06   #58
Nevik-Rafal
Użytkownik forum
 
Nevik-Rafal's Avatar
 
Data dołączenia: 15 09 2004
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 22
Nevik-Rafal ma numer GG 9564239 Nevik-Rafal ma login Tlenu Nevik_91
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Raynold
No ta informacja zmienia troszeczkę te awanse. Wygląda na to, że... można awansować w shieldingu expując dwuręczną bronią! Ja nie mam siły, żeby to sprawdzać. Ale przecież były takie głosy, że ludzie zdobywali awans w shieldingu nie mając tarczy... Sam już nie wiem


Jesli bijesz bronia rosnie ci fighting (Rosnie tak szybko ze wzgledem na zadawane ciosy )

Bron Ma Def Ktury sie zalicza Do shieldinga przy treningu lecz przy walce zalicza sie do Fightina czyli ile mash Fightinga tak sie bedziesz bronil Bronia
Nevik-Rafal jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-11-2004, 07:50   #59
Dj Fara0n
Użytkownik Forum
 
Dj Fara0n's Avatar
 
Data dołączenia: 17 09 2004
Wiek: 33

Posty: 373
Stan: Na emeryturze
Profesja: Paladin
Dj Fara0n ma numer GG 1366594
Domyślny

Hola 4 posty pod rząd ...A tak wogule to jezeli potworek mnie atakuje bez blooda to awansuje w sheldingu?? Bo powiedziałes że niemusi nas ranic
__________________
FRAGMOVIE
Dj Fara0n jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-11-2004, 07:19   #60
tibia.cv
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

mam takie pytanie czy do skilli tzn. do treningu ma cos pelna obrona , pelny atak, i poł na pół ?
  Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 05:01.


Powered by vBulletin 3