Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 03-02-2011, 20:10   #21
ruszek
Użytkownik Forum
 
ruszek's Avatar
 
Data dołączenia: 01 08 2009

Posty: 1,417
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez SoulHunter Pokaż post
buddah powiem Ci, że jak na polski rap to nie jest to złe - czytaj: nie ma tam bluzgów co drugie słowo i jest jakaś treść...

Niemniej polski rap jakoś do mnie nie przemawia No może z wyjątkiem kolesia który ma ksywę Sokół... Ale to też taka trochę muzyka dla zbuntowanego gówniarza...
Bo tak naprawdę ci raperzy to tacy zbuntowani gówniarze..
ruszek jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 03-02-2011, 21:10   #22
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

Polski rap to gówno, fakt, ale amerykański rap jest naprawdę świetny.
__________________
Ooh to be a Gooner.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-02-2011, 23:13   #23
ruszek
Użytkownik Forum
 
ruszek's Avatar
 
Data dołączenia: 01 08 2009

Posty: 1,417
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Yoh Asakura Pokaż post
Polski rap to gówno, fakt, ale amerykański rap jest naprawdę świetny.
*stary.

Nie ten pseudo-gangsta-staram się być fajny-śpiewam pop ale udaje że to-rap


Jak się słucha piosenek np. takiego 2Paca, to faktycznie można posłuchać. I przesłanie jest, dobry bit też. Ale ten polski ? Pfff...
ruszek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-02-2011, 12:23   #24
Erverse
Użytkownik Forum
 
Erverse's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2007
Lokacja: Olecko

Posty: 2,259
Stan: Na Emeryturze
Erverse ma numer GG 9055526
Domyślny

Eldo, O.S.T.R, Słoń, Shellerini, Małpa, Pezet, Małolat, Ero, Rahim, Grubson, Ten Typ Mes, Sokół. Polski rap to gówno? W ameryce jest chyba jednak więcej czarnych lamusów z spodniami w kolanach na byle gównianym bicie nawijających jak to ciężko jest być czarnym chociaż mają po 20 lat i gówno o tym wiedzą. Nie mówię, że amerykański jest do dupy - jest Nas, jest Eminem, jest LaCokaNostra i można tak wymieniać w nieskończoność, ale skoro tak, to trzeba również pamiętać o wszystkich niedorobionych dzieciach które myślą, że nawijają kozak gangsta rap, tak samo jak u nas się pamięta o jakichś firmach.

@ruszek
chcesz przesłania? dobrego bitu? ostr - sam to nazwij, ostr - abc, ramona23 - deszczowy kawałek, słoń - szczerze, eldo - twarze, eldo - mędrcy z kosmosu, małpa - nie byłem nigdy, małpa - paznokcie, małpa - pozwól mi nie mówić nic.

Proszę bardzo, oto namiastka polskich kawałków z przekazem. Ale pewnie zrobisz tak jak wszyscy, nie przesłuchasz ani jednego i dalej będziesz brnął, że polski rap to gówno, a dobre przesłanie mają tylko tam - w ameryce.

Ostatnio edytowany przez Erverse - 04-02-2011 o 12:26.
Erverse jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-02-2011, 14:23   #25
SoulHunter
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 01 2011

Posty: 82
Domyślny

Zacznijmy od tego, że rap powstał w ameryce w murzyńskich gettach i wyewoluował ze słownych przepychanek pomiędzy ulicznymi zbirami. Więc sam rap nie jest jakąś "wysoką" muzyką.
Fajnie jeżeli znajdzie się ktoś kto potrafi przy okazji rapu przekazać coś ciekawego. W Polsce mamy Słoka & Pono i Mieszka, to są dwaj raperzy/hip-hopowcy, którzy nie nadużywają bluzgów i mają jakieś przemyślenia - może mało oryginalne ale zawsze.
SoulHunter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-02-2011, 14:24   #26
Emcess
Użytkownik Forum
 
Emcess's Avatar
 
Data dołączenia: 31 03 2007
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,239
Domyślny

dodam tylko, ze Mędrcy z Kosmosu to przyklad ktory powinno sie pokazywac kazdemu ujadajacemu na temat rapu brudasowi.

@up
Mieszko to nie raper. i Sokoła a nie Słoka
__________________
last.fm ; d
NOTKA?
Emcess jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-02-2011, 15:17   #27
SoulHunter
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 01 2011

Posty: 82
Domyślny

Emcess powiedz mi co w tym jest takiego odkrywczego???
napisałem powyżej, że jest kilku takich co ma pewne przemyślenia do przekazania i przy okazji nie nadużywa bluzgów

Tylko wiesz mnie ten kawałek o którym napisałeś:
http://www.youtube.com/watch?v=KbDMt...1F8AD184D8E8F5 (rozumiem, ze o ten chodzi)

zawiera bardzo podobną treść do tego o czym ja napisałem - Sokół&Pono "Wszystko na sprzedaż" http://www.youtube.com/watch?v=vTghXM7ZxYs

Uprzedzając komentarz - nie, to nie jest to samo ale tematyka jest bardzo podobna i powiem, że nie jest zbyt odkrywcza, ani w jednym ani w drugim przypadku
SoulHunter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-02-2011, 15:59   #28
Erverse
Użytkownik Forum
 
Erverse's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2007
Lokacja: Olecko

Posty: 2,259
Stan: Na Emeryturze
Erverse ma numer GG 9055526
Domyślny

Te kawałki nie są podobne. Ani trochę, co nie zmienia faktu, że mam szacunek do sokoła i pona chociażby za zip skład. Co do mieszka... to wolę nic nie mówić, żeby nikogo nie urazić.
Erverse jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-05-2011, 12:01   #29
buddah
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 15 01 2011

Posty: 13
Domyślny

a co powiecie o tym kawalku?


http://www.youtube.com/watch?v=8HEnKH_mR38
buddah jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-05-2011, 09:50   #30
Thero
Użytkownik Forum
 
Thero's Avatar
 
Data dołączenia: 30 12 2004

Posty: 2,105
Domyślny

Nagrywaj, za jakiś czas zacznie wychodzić. Słyszałem gorszych osiedlowych grajków.
+ za odwagę, że wystawiłeś się na krytykę przygłupów forumowych.

ziomki, skończcie z tą nienawiścią, puśćcie sobie GRUBE JOINTY. Ja wiem, że boli banda gimbonautów próbujących robić z ostrych, eldoków, czy innych mesów bożków rapu, ale to trzeba po prostu ignorować. Nie martwcie się, wyrosną z tego.
Thero jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-05-2011, 09:56   #31
Erverse
Użytkownik Forum
 
Erverse's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2007
Lokacja: Olecko

Posty: 2,259
Stan: Na Emeryturze
Erverse ma numer GG 9055526
Domyślny

Cytuj:
Ja wiem, że boli banda gimbonautów próbujących robić z ostrych, eldoków, czy innych mesów bożków rapu, ale to trzeba po prostu ignorować. Nie martwcie się, wyrosną z tego.
I napisał to ktoś, kto właśnie wstawił link do nuty gurala. LOL. Stary gural - owszem. Nowy to tylko fajny bicik, refren w stylu 'otwórz drzwi dla hydraulika x50' i nawijka o jaraniu. Eldo na free? No i chuj? Popatrz co stworzył dotychczas. Natomiast taki ostr zmiata wszystkich I na freestyle I swoimi tekstami w utworach, więc idź dalej słuchać nowego gurala bo oni robią te manewry tu dzifko. A co do płyty grube jointy - Kosi&Ero - Bez... miecie.
Erverse jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-05-2011, 11:21   #32
Thero
Użytkownik Forum
 
Thero's Avatar
 
Data dołączenia: 30 12 2004

Posty: 2,105
Domyślny

Na pierwszą spinę nie trzeba było długo czekać. Wiedziałem, żeby uderzyć w weekend.
" LOL. Stary gural - owszem. Nowy to tylko fajny bicik, refren w stylu 'otwórz drzwi dla hydraulika x50' i nawijka o jaraniu. " ohohoho widzę znawca tematu. Na osiedlu musisz nieźle wirażkować z taką "wiedzą".

Cytuj:
Eldo na free? No i chuj?
http://www.youtube.com/watch?v=8gwUU...eature=related

Klasyk, polecam.

Złowil, jak na wędke ryby wędkarz,
I spoko teraz rym się teraz tutaj pałęta,
Wolny styl zawsze pęka.


Nasi dziadkowie mieli Mickiewicza, Słowackiego. My mamy Leszka i Adama Ostrowskiego. Nasi wnukowie będą pisać matury opierając się o ich teksty. Jestem z nich dumny, jako Polak.
Thero jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-05-2011, 12:47   #33
Erverse
Użytkownik Forum
 
Erverse's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2007
Lokacja: Olecko

Posty: 2,259
Stan: Na Emeryturze
Erverse ma numer GG 9055526
Domyślny

Człowieku... powiedz komuś, że gural to dobre rapsy a nie to co ostry czy eldo to KAŻDY przyzwoity słuchacz rapu Cię wyśmieje. Ja do gurala mam szacunek za stare kawałki, nowe po prostu ssą IMHO.
Erverse jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-05-2011, 12:59   #34
Thero
Użytkownik Forum
 
Thero's Avatar
 
Data dołączenia: 30 12 2004

Posty: 2,105
Domyślny

W przeciwieństwie do nich przynajmniej nie udaje na siłę, że ma jakiś "przekaz". Dobry mit to jest w ogóle - rap z przekazem hehe. To, że eldo powieli w tekście myśl z jakiejś książki jeszcze nie czyni go intelektualistą. To hipokryta udający niewiadomo jak światłego człowieka. Tuman wystawiał swoje rękopisy na allegro i nie zgodził się na chyba 1000zł, czekał pewnie na telefon z Muzeum Narodowego. Przygłup.
Ostry rapuje, że go nie stać na spodnie za 300zł. Jego teksty są o niczym, najwyżej jakieś oklepane "mądrości" rodem z gimnazjum.
Lubię ich jako raperów obydwu, na lastfmie mam 3000 odtworzeń Adama i 800 Eldoki. Tylko glebę mam z dzieciarni porównującej ich do artystów.
Thero jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-05-2011, 13:09   #35
Erverse
Użytkownik Forum
 
Erverse's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2007
Lokacja: Olecko

Posty: 2,259
Stan: Na Emeryturze
Erverse ma numer GG 9055526
Domyślny

W takim razie tym bardziej nie porównujmy dge do artysty. Wymieniłbym Ci tu kilka kawałków ostrego aby zaprzeczyć temu, że 'nie ma przekazu' ale chyba będzie to zbędne skoro bardzo dobrze znasz jego utwory. Lecz co do tego, że 'rap z przekazem' to mit. Słyszałeś coś takiego jak nie wiem, dajmy na to DDK RPK?(tak, wielu ludzi nazywa to rapem).Różnica w przekazie między tym potencjalnym rapem a ostrym jest jak ziemia a niebo. Ostry ma przekaz bardzo często - ofc zdarza się nawinąć o byle czym, aczkolwiek takie RPK tołkuje przekaz "konfidentom chuj do dupy" przez x płyt.
Mówisz, ze dge przynajmniej nie udaje, że ma przekaz... Więc chcesz mi powiedzieć, że jeśli ostr 'nie udawałby',że ma przekaz to nawijał by takie same teksty jak gural o jaraniu i robieniu hajsu? Może po prostu ma większe ambicje i takie rzeczy nie leżą w jego mentalności. Poza tym OSTR bardzo dobrze udaje, że ma przekaz i robi to już od wielu lat przez wieeele płyt, a tysiącom osób podoba się ten udawany przekaz, więc życzę mu, aby poudawał jeszcze trochę; )

Ostatnio edytowany przez Erverse - 08-05-2011 o 13:17.
Erverse jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-05-2011, 13:34   #36
Thero
Użytkownik Forum
 
Thero's Avatar
 
Data dołączenia: 30 12 2004

Posty: 2,105
Domyślny

Populiści z reguły odnoszą sukces. OSTR jest dobrym przykładem. Ma dobry flow. No, jak dla mnie miał, bo od jakiegoś czasu skrzeczy jak wrona. OCB już mnie męczyło, TDD przesłuchałem chyba do połowy, Jazz Dwa Trzy nie słuchałem. Puściłem sobie właśnie coś na youtube. No spoko, fajne dosyć, ale gdzie to ma przekaz? http://www.youtube.com/watch?v=pkiDAEOMKrw
Męczące i o niczym, jak ktoś lubi niech sobie słucha co mi do tego.

Nie słyszałem wcześniej DDK RPK. "(tak, wielu ludzi nazywa to rapem)" Czemu niby miałby to nie być rap? To, że Ci się nie podoba to nie rap?
"Więc chcesz mi powiedzieć, że jeśli ostr 'nie udawałby',że ma przekaz to nawijał by takie same teksty jak gural o jaraniu i robieniu hajsu? "
Nie. Nie wiem, czemu się tak uczepiłeś Gurala, nie jestem jego wielkim fanem. Zresztą on nie rapuje tylko o jaraniu i hajsie. Założę się, że jakbyś był jego fanboyem to w każdej piosence z Totemu też byś spokojnie znalazł drugie dno. Na siłę.
Ostry rapuje jaki to nie jest zwykły, stary dobry ziomek, że go nie stać za spodnie za 300zł. Co za bzdura. Po co takie wersy? Populizm.

"Poza tym OSTR bardzo dobrze udaje"
Udawanie, że się wie, o czym się mówi podczas gdy się pieprzy to sztuka. Każde kierownicze stanowisko tego wymaga.
Thero jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-05-2011, 13:48   #37
Erverse
Użytkownik Forum
 
Erverse's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2007
Lokacja: Olecko

Posty: 2,259
Stan: Na Emeryturze
Erverse ma numer GG 9055526
Domyślny

Nie no wiesz, jest 'rap' o konfidentach i jest rap, po prostu rap. Przyczepiłem się do gurala bo akurat jego nutę wstawiłeś w linku. Szpiedzy tacy jak my średnio mi się podoba.
http://www.youtube.com/watch?v=0OPTxDCk_Dg
http://www.youtube.com/watch?v=Ad1p0...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=jcnlg...eature=related

w tych nutach dajmy na to jest większy przekaz. Przynajmniej ja go dostrzegam. Ogólnie to bardziej lubię starsze kawałki ostrego niż te nowsze, ale nowe nie są złe i też można posłuchać. Co do spodni za 3 bańki. Oczywiście, że go stać. Wg mnie chodzi mu o to, że nigdy nie wydałby tyle na spodnie, bo po prostu zna wartość pieniądza, a nie o to, że nie ma pieniędzy.


Cytuj:
"Poza tym OSTR bardzo dobrze udaje"
Udawanie, że się wie, o czym się mówi podczas gdy się pieprzy to sztuka. Każde kierownicze stanowisko tego wymaga.
Powiesz to samo o sokole, który był 7(?) lat bezdomny, jeśli będzie pisał o tym, że życie umie dopierdolić?

Ostatnio edytowany przez Erverse - 08-05-2011 o 13:51.
Erverse jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-05-2011, 15:10   #38
Thero
Użytkownik Forum
 
Thero's Avatar
 
Data dołączenia: 30 12 2004

Posty: 2,105
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Erverse Pokaż post
Powiesz to samo o sokole, który był 7(?) lat bezdomny, jeśli będzie pisał o tym, że życie umie dopierdolić?
Nie, chociaż nie rozpływałbym się nad tym. Nie lubię, kiedy ktoś żali się nad swoim losem, to ma w sobie coś z pozerstwa.

Dobrze by było, gdybyśmy ustalili definicję przekazu, bo ja tam żadnego nie widzę. Ja w tych trzech tekstach, które podałeś słyszę tylko standardowe jęczenie, że jest źle, blablabla. Mówiłaś mi - ładne, ale gdzie tam jest jakaś mądrość? Standardowe gadanie, znajdziesz miliard milionów takich tekstów, jeśli zechcesz. Populistyczne gadanie, żeby nastolatki mogły usłyszeć i się popłakać nad złem tego świata hehe. No i oczywiście nad tym, jakie wielkie serce ma kochany Adaś i jak on ma ułożone w głowie dobrze. Jasne, doszukuj się tam czego pragniesz. Ludziom wystarczy, że podkład będzie ładny, flow płynne i tekst będzie miał jakiś sens, najlepiej o biedzie/miłości/przyjaźni i już piszczą. Ci ludzie to na moje oko w jakichś 99% ludzie nie czytający książek. Każda pojedyncza lektura ma w sobie więcej wartościowej treści niż dyskografie ostrego/eldoki/pezeta, czy kogokolwiek.
Dlatego irytuje mnie takie gadanie osiemnastolatków, którzy nic o życiu nie wiedzą. Że OSTR ma przekaz, kvrwa, pytam się, gdzie on mówi coś odkrywczego.

Ostatnio edytowany przez Thero - 08-05-2011 o 15:12.
Thero jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-05-2011, 15:24   #39
Erverse
Użytkownik Forum
 
Erverse's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2007
Lokacja: Olecko

Posty: 2,259
Stan: Na Emeryturze
Erverse ma numer GG 9055526
Domyślny

No to chyba normalne, że robi się kawałki o takich rzeczach, które są w życiu najistotniejsze. Lepiej żeby każdy nawijał 'wszysko ziomuś spoko, odpal dzointa czerwone oko' i to byłoby fajne, bo nie udawaliby, że mają przekaz?;x

co do Sokoła - ciężko o tym nie wspomnieć w którymś z tekstów skoro ma się ich tak wiele.
Erverse jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-05-2011, 15:33   #40
robek
Zupa Dromidorowa
 
robek's Avatar
 
Data dołączenia: 09 09 2007

Posty: 1,385
Domyślny

Thero, ale przeciez to jest wszystko kwestia gustu, jeden lubi sluchac Firmy nie tylko za 'tekst', ale tez podobaja sie pojedyncze glosy poszczegolnych gosci czy ich flow. Ja np mam tak z Ostrym, mam szacunek do niego co dotychczas nagral, nie mowie, ze jego nowe plyty sa jakies swietne - zawsze znajda sie ludzie, ktorzy beda ich sluchac, co jest dla niego wazne. Dla nich w sumie tez. I wiesz co, wiekszosc z nich ma wyjebane, co mysla o nim tacy hejterzy jak ty. Nie leci juz na vivie (http://www.youtube.com/watch?v=GbkrP1vCXok <3) ani w zadnych komercyjnych radiach, ale jednak dalej sprzedaje plyty, ma swoja grupe sluchaczy. I to sie liczy, a nie poszczegolne jednostki jak Thero, ktore hejtuja wszystko, co wyjdzie, bo w jednym kawalku nawinal o nie wiadomo czym. Posluchaj sobie pierwsze legale ostrego, Masz to jak w banku, ogolnie jego stary styl - to jest cos.

Dla jednego ma wartosc muzyka Ostrego, dla drugiego ksiazki - ale kto napisal, ze te drugie sa w jakikolwiek sposob bardziej wartosciowe? Szczegolnie te starsze, ktore nic nie wnosza do zycia i opowiadaja o walkach rycerzy czy o zabobonach. Juz wole muzyke.

Zreszta nie mozna udupiac czlowieka za sama muzyke, trzeba tez na niego popatrzyc jak na czlowieka - skrzypka z wyksztalcenia, ktory po prostu wykonuje swoja pasje.

Cytuj:
jak ktoś lubi niech sobie słucha co mi do tego
Na tym powinno zakonczyc sie twoje gadanie glupot. Jesli cos ci sie nie podoba, zawsze cos znajdziesz, zeby kogos udupic. Tak w ogole zadam takie pytanie - czy nawija o dupach, o pieniadzach, robi jakies komercyjne teledyski dla nastolatkow jak polowa dzisiejszych muzykow, byle zyskac rozglos? Not rly.

Jedni go lubia, drudzy nie, na tym skonczmy.
robek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 16:11.


Powered by vBulletin 3