Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 08-05-2011, 16:06   #41
Thero
Użytkownik Forum
 
Thero's Avatar
 
Data dołączenia: 30 12 2004

Posty: 2,105
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Erverse Pokaż post
No to chyba normalne, że robi się kawałki o takich rzeczach, które są w życiu najistotniejsze. Lepiej żeby każdy nawijał 'wszysko ziomuś spoko, odpal dzointa czerwone oko' i to byłoby fajne, bo nie udawaliby, że mają przekaz?;x
Mi chodzi o ogromną zgraję gimbonautów podnoszących ostrego do rangi bożka rapu. Ostry zamiast się od tego odciąć robi populistyczne kawałki. Nie dziwię mu się i nic do niego nie mam. Dla mnie on nie jest artystą i nie powiedział jeszcze w życiu nic odkrywczego. Ot grajek. Mówi o tym, co wszyscy. Zero wartości artystycznej. Tyle.

Cytuj:
co do Sokoła - ciężko o tym nie wspomnieć w którymś z tekstów skoro ma się ich tak wiele.
No i git. Sokół spoko, może nie licząc piosenki i teledysku z Popkiem.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez robek Pokaż post
Na tym powinno zakonczyc sie twoje gadanie glupot. Jesli cos ci sie nie podoba, zawsze cos znajdziesz, zeby kogos udupic. Tak w ogole zadam takie pytanie - czy nawija o dupach, o pieniadzach, robi jakies komercyjne teledyski dla nastolatkow jak polowa dzisiejszych muzykow, byle zyskac rozglos? Not rly.
Niekomercyjność ma swoją wartość komercyjną. Zwłaszcza wśród dzieci takich jak Ty, które lubią idealizować pewne sprawy.
Widać, że wpadłeś tu tylko powyzywać, możesz już wyjść.
Thero jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 08-05-2011, 16:43   #42
Erverse
Użytkownik Forum
 
Erverse's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2007
Lokacja: Olecko

Posty: 2,259
Stan: Na Emeryturze
Erverse ma numer GG 9055526
Domyślny

"Myślisz o mnie rapu gwiazda? - Pierdol się" - Adam Ostrowski.
Erverse jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-05-2011, 16:49   #43
robek
Zupa Dromidorowa
 
robek's Avatar
 
Data dołączenia: 09 09 2007

Posty: 1,385
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Thero Pokaż post
Niekomercyjność ma swoją wartość komercyjną. Zwłaszcza wśród dzieci takich jak Ty, które lubią idealizować pewne sprawy.
Widać, że wpadłeś tu tylko powyzywać, możesz już wyjść.
Wiesz co, po tym, co przedtem pisales oczekiwalem dyskusji na poziomie, ale w tej chwili to unikasz rozmowy Nie gryze, naprawde. I tak sie zastanawiam, kogo i gdzie tu powyzywalem... Moglbym powyzywac Gurala za jego osobowosc i kawalki, ale jednak tego mu oszczedze, gdyz odpiszesz mi, ze idealizuje tylko jedna postac a reszte olewam. Przede wszystkim nie slucham tylko Ostrego, jestem otwarty na roznych wykonawcow i rozne typy muzyki, lecz Gural jest ostatnia osoba, ktora mi sie podoba (bylem na koncercie, i "CO? - GÓWNO!" x20, zmeczenie po 40 minutach i olanie swoich fanow po koncercie mnie rozwalilo). Zreszta teksty, co on to nie ma, pali majki tak jakby palil fajki (czyt. ma duzo pieniedzy) tez nie sa za bardzo z przekazem. Chyba ze dla takich ludzi jak ty.

I co najwazniejsze - nie widze zadnej riposty dotyczacej pierwszej czesci posta, nie widze zadnej riposty dotyczacej 'ile jestem w stanie dac', przeciez "ten kawalek nie ma zadnego przekazu!". O wieku nie bede mowil, pewnie powiesz, ze cie dalej wyzywam
robek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-05-2011, 17:11   #44
Thero
Użytkownik Forum
 
Thero's Avatar
 
Data dołączenia: 30 12 2004

Posty: 2,105
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez robek Pokaż post
I tak sie zastanawiam, kogo i gdzie tu powyzywalem...
1) "wiekszosc z nich ma wyjebane, co mysla o nim tacy hejterzy jak ty"
2) "poszczegolne jednostki jak Thero, ktore hejtuja wszystko, co wyjdzie, bo w jednym kawalku nawinal o nie wiadomo czym"
3) " Posluchaj sobie pierwsze legale ostrego, Masz to jak w banku,"
Nie przeczytałeś nawet moich wcześniejszych postów. Wpadłeś wyzywając mnie od hejterów. W ogóle co to ma znaczyć, jak czegoś nie lubię to hejter? Nie wiesz, kiedy się używa słowa to go nie używaj misiu.
Ile jestem w stanie dać - ładna piosenka, swego czasu się jarałem. Mam wrażenie, że rozmawiam z pięćdziesięciokilowymi troglodytami, więc napiszę raz jeszcze. Albo nie, nie napiszę. Jak chcesz znać moją tezę to cofnij się kilka linijek w górę. Ot grajek.
Cytuj:
Nie leci juz na vivie [..] ani w zadnych komercyjnych radiach
Ponieważ nie chcą go tam puszczać. Poza tym słyszałem jakiś czas temu "Po drodze do nieba" w radiu.
Cytuj:
ale jednak dalej sprzedaje plyty, ma swoja grupe sluchaczy.
Ponieważ promuje się na inne sposoby. Czy dobrze myślę, że Twoim zdaniem Ostry nie chciałby być częściej puszczany w radiach/TV?
Cytuj:
(bylem na koncercie, i "CO? - GÓWNO!" x20, zmeczenie po 40 minutach i olanie swoich fanow po koncercie mnie rozwalilo)
Współczuję. Z czym to ma jakiś związek? Z tym, że dałem jego piosenkę, którą lubię, czy co?
Cytuj:
Zreszta teksty, co on to nie ma, pali majki tak jakby palil fajki (czyt. ma duzo pieniedzy) tez nie sa za bardzo z przekazem. Chyba ze dla takich ludzi jak ty.
Nawet nie widzisz jak plujesz jadem. + nie umiesz czytać ze zrozumieniem.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Erverse Pokaż post
"Myślisz o mnie rapu gwiazda? - Pierdol się" - Adam Ostrowski.
Adam Ostrowski jest gwiazdą polskiego rapu. To jest fakt.
Powinienem dalej toczyć prowo, ale pojawiła się iskierka nadziei, że podasz jakieś argumenty. Przeceniłem Cię, chyba jesteś zbyt tępy.
Thero jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-05-2011, 18:48   #45
robek
Zupa Dromidorowa
 
robek's Avatar
 
Data dołączenia: 09 09 2007

Posty: 1,385
Domyślny

Cytuj:
Ponieważ nie chcą go tam puszczać. Poza tym słyszałem jakiś czas temu "Po drodze do nieba" w radiu.
Nie chca go puszczac bo jest specyficzny na swoj sposob - ma swoj sposob widzenia, ktory w wiekszosci mediom sie nie podoba. Oni wola promowac kogo innego, to wszystko. Nie wiesz jakim sposobem to wszystko teraz dziala?

Cytuj:
Ponieważ promuje się na inne sposoby. Czy dobrze myślę, że Twoim zdaniem Ostry nie chciałby być częściej puszczany w radiach/TV?
Posluchaj "Sam to nazwij".

Cytuj:
Współczuję. Z czym to ma jakiś związek? Z tym, że dałem jego piosenkę, którą lubię, czy co?
Jesli lubi sie piosenke x wykonawcy i propsuje sie go ponad wszystko ("Ja wiem, że boli banda gimbonautów próbujących robić z ostrych, eldoków, czy innych mesów bożków rapu" = w takim razie rozumiem, ze dge uwazasz poniekad jako bozka rapu po tym kawalku) to uwazam, ze ma sie szacunek do samego artysty za to co robi, kim jest etcetc. Co innego, gdybys powiedzial, ze ci sie tylko ten kawalek podoba.


Cytuj:
Nawet nie widzisz jak plujesz jadem. + nie umiesz czytać ze zrozumieniem.
Co ma plucie jadem do przekazu jakze to swietnej piosenki pale majki...


Cytuj:
Adam Ostrowski jest gwiazdą polskiego rapu. To jest fakt.
Jest gwiazda nie dzieki temu, ze dissuje innych, ze spiewa o pieniazkach i dziewczynach, tylko wybil sie dzieki swojej wytworni, swoim bitom, swoim pogladom, swoim tekstom. O wlasnie - bity Ostrego to cos wspanialego, glownie to powinno sie oceniac. Szczegolnie podobaja mi sie z MTJWB, ktore czesciowo robil sam, na skrzypcach (np 1001 karier).



A najbardziej mnie smieszy to, ze masz w powazaniu kawalki Ostrego nie widzac w nich przekazu, a samemu podoba ci sie prze ambitny kawalek gurala z grubych jointow 2. W tym miejscu to powinno sie skonczyc, bo tobie sie podoba x, mi y, gusta sa rozne, nie chce mi sie tego powtarzac Przeczytaj sobie moj 1 post o tym, ze dany wykonawca ma swoich sluchaczy ktorzy beda go bronic pomimo wszystkich potkniec czy wyzwisk na niego. "Zabij mnie – tylko na tyle stać cię? Mój głos i tak zostanie na taśmie. W tym państwie pełnym nienawiści rap po godzinach, i luz ponad wszystkim" - tym bym to wszystko podsumowal.
robek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-05-2011, 20:21   #46
Thero
Użytkownik Forum
 
Thero's Avatar
 
Data dołączenia: 30 12 2004

Posty: 2,105
Domyślny

Jasne. Podoba mi się Twoje zdanie. Zdziwi Cię pewnie, że się z nim zgadzam. Gurala lubię, ale jeśli przeczytałbyś moje wcześniejsze posty - Ostrego też.
Różnimy się tym, że ja u Ostrego widzę dużo wad. Jak m.in. :
- pisanie populistycznych tekstów (przykład: jacy to politycy są źli, podczas gdy nie ma on, ani żaden z nas pojęcia na czym polega ich praca),
- pozowanie na człowieka, którego nie stać na spodnie za 300zł (wtf?),
- "oddałbym jeden wers za wszystkie Magika" - tak, kvrwa na pewno by oddał. Wers dla poklasku fanów z gimbazy.
Nie podoba mi się robienie z jego osoby autorytetu moralnego, intelektualisty, bo on nie mówi nic odkrywczego. Nie nawinął niczego, co nie byłoby powiedziane wcześniej. Lubię jego muzykę, jarałem się nim dosyć długo i znam na pamięć jeszcze sporo z jego piosenek, ale żeby nazwać go artystą musiałbym chyba upaść na głowę. Ze trzy razy.

Cytuj:
Co ma plucie jadem do przekazu jakze to swietnej piosenki pale majki...
Zarzucanie, że dla mnie ta piosenka ma ten tajemniczy i mityczny "przekaz".

Cytuj:
Nie chca go puszczac bo jest specyficzny na swoj sposob - ma swoj sposob widzenia, ktory w wiekszosci mediom sie nie podoba. Oni wola promowac kogo innego, to wszystko. Nie wiesz jakim sposobem to wszystko teraz dziala?
Nie wiem, powiedz mi. Albo czekaj, zgadnę. Modnie jest teraz chyba sądzić, że tych wyjątkowych, inteligentnych ludzi radia i TV chcą cenzurować, ponieważ się ich boją. Jakaś teoria spiskowa. Zgadłem?
Słuchaj, oni sami nie nagrywali teledysków do jego klipów i nie wysyłali sami do siebie jego piosenek. Rozumiesz?

Sam to nazwij - populistyczne blablabla. Pozowanie na niewiadomokogo. Na JTTS też był taki kawałek, gdzie jechał po polskim Show Biznesie. Żałosne z jego strony. IMO.

Cytuj:
w takim razie rozumiem, ze dge uwazasz poniekad jako bozka rapu po tym kawalku
Nadinterpretujesz. Mnie tylko wkurza idealizowanie zwykłych grajków.

Cytuj:
Jest gwiazda nie dzieki temu, ze dissuje innych, ze spiewa o pieniazkach i dziewczynach, tylko wybil sie dzieki swojej wytworni, swoim bitom, swoim pogladom, swoim tekstom.
Jak takie poglądy jak on ma co drugi na blokach. I właśnie on rapuje o pieniądzach itp. tylko z pozycji "oni cipy, a ja nie".
http://www.youtube.com/watch?v=o2jLHf_L6ew Tu jest ładny wers o hipokryzji Adama.

Cytuj:
A najbardziej mnie smieszy to, ze masz w powazaniu kawalki Ostrego nie widzac w nich przekazu, a samemu podoba ci sie prze ambitny kawalek gurala z grubych jointow 2.
Nie szukam przekazu u osiedlowych myślicieli hehe. Rapu słucham dla przyjemności. I Ty też tylko nie wiem, czy zdajesz sobie z tego sprawę. Gdyby ostry miał słabe bity - prawdopodobnie byś nie polubił.
Thero jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-05-2011, 20:42   #47
Erverse
Użytkownik Forum
 
Erverse's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2007
Lokacja: Olecko

Posty: 2,259
Stan: Na Emeryturze
Erverse ma numer GG 9055526
Domyślny

Cytuj:
Adam Ostrowski jest gwiazdą polskiego rapu. To jest fakt.
Powinienem dalej toczyć prowo, ale pojawiła się iskierka nadziei, że podasz jakieś argumenty. Przeceniłem Cię, chyba jesteś zbyt tępy.
Ale się za takiego nie uważa.

Cytuj:
- pozowanie na człowieka, którego nie stać na spodnie za 300zł (wtf?),
Już o tym pisałem. To nie jest kwestia tego czy go stać czy nie, tylko czy te spodnie są warte wydawania 300zł(gural pewnie w samych takich się buja, bo robi jakieś ułomne koszulki pod publiczność i większość pieniędzy które zrobił to właśnie zrobił na ciuchach, a ostry na muzyce.)
Erverse jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-05-2011, 21:00   #48
robek
Zupa Dromidorowa
 
robek's Avatar
 
Data dołączenia: 09 09 2007

Posty: 1,385
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Thero Pokaż post
Jasne. Podoba mi się Twoje zdanie. Zdziwi Cię pewnie, że się z nim zgadzam. Gurala lubię, ale jeśli przeczytałbyś moje wcześniejsze posty - Ostrego też.
Różnimy się tym, że ja u Ostrego widzę dużo wad. Jak m.in. :
- pisanie populistycznych tekstów (przykład: jacy to politycy są źli, podczas gdy nie ma on, ani żaden z nas pojęcia na czym polega ich praca),
- pozowanie na człowieka, którego nie stać na spodnie za 300zł (wtf?),
- "oddałbym jeden wers za wszystkie Magika" - tak, kvrwa na pewno by oddał. Wers dla poklasku fanów z gimbazy.
Nie podoba mi się robienie z jego osoby autorytetu moralnego, intelektualisty, bo on nie mówi nic odkrywczego. Nie nawinął niczego, co nie byłoby powiedziane wcześniej. Lubię jego muzykę, jarałem się nim dosyć długo i znam na pamięć jeszcze sporo z jego piosenek, ale żeby nazwać go artystą musiałbym chyba upaść na głowę. Ze trzy razy.
Ja nie mowie, ze nie ma wad. Zalezy tez kogo okreslasz artysta.

Cytuj:
Nie szukam przekazu u osiedlowych myślicieli hehe. Rapu słucham dla przyjemności. I Ty też tylko nie wiem, czy zdajesz sobie z tego sprawę. Gdyby ostry miał słabe bity - prawdopodobnie byś nie polubił.
Bym nie polubil.. jest jak jest, lubie go glownie za bity. Teraz ty sie pochwal czego sluchasz ;p
robek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-05-2011, 08:44   #49
Thero
Użytkownik Forum
 
Thero's Avatar
 
Data dołączenia: 30 12 2004

Posty: 2,105
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez robek Pokaż post
Ja nie mowie, ze nie ma wad. Zalezy tez kogo okreslasz artysta.
Definicja z Wikipedii mi się podoba. "Artysta to osoba tworząca (wykonująca) przedmioty materialne, lub utwory niematerialne mające cechy dzieła sztuki."
Czyli, wg mnie coś więcej niż polski rap. Też nie znam nikogo kto by siedział np. w muzyce klasycznej i uważał któregoś z polskich raperów za artystę. To są po prostu rzemieślnicy, lecący utartymi ścieżkami, naiwjający na standardowe tematy, robiący piosenki podług dawno opracowanych reguł, często ściągniętych z Zachodu. Najwyżej moim zdaniem był Grammatik. Szkoda, że Eldo okazał się hipokrytą i klaunem robiącym aferę z małych pomyłek w starych wywiadach z hh.pl.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez robek Pokaż post
Bym nie polubil.. jest jak jest, lubie go glownie za bity.
Zauważyłem u siebie jakiś czas temu, że jeżeli chodzi o rap, to tekst może być bez sensu. Ważne, żeby były rymy, płynne flow i dobry podkład. Storytelling do mnie nie przemawia. Tak chyba jest z większością. Gural ma to do siebie, że składa rymy jak nikt inny, dlatego miło się go słucha. + oczywiście bity Matheo, które miażdżą.

Cytuj:
Teraz ty sie pochwal czego sluchasz ;p
Dałbym Ci link do lastfma, ale tam jest może z 1/3 tego co słucham w ciągu dnia i dużo zespołów, np. Led Zeppelin w ogóle się nie chce tam scrobblować.
Wszystkie popularniejsze gatunki. Z polskiego rapu przesłuchałem naprawdę sporo, ale nie jest to mój ulubiony typ muzyki, nawet nie mam żadnej rap płyty. a Ty masz coś OSTRa na przykład?


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Erverse Pokaż post
Ale się za takiego nie uważa.
Cześć. Pogadamy może za parę lat.
Thero jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-05-2011, 12:58   #50
Erverse
Użytkownik Forum
 
Erverse's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2007
Lokacja: Olecko

Posty: 2,259
Stan: Na Emeryturze
Erverse ma numer GG 9055526
Domyślny

Cytuj:
Cześć. Pogadamy może za parę lat.
Cześć, wątpię ; )
Erverse jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 15:37.


Powered by vBulletin 3