Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 06-06-2007, 11:07   #41
DJ_MATI
Użytkownik Forum
 
DJ_MATI's Avatar
 
Data dołączenia: 15 12 2005
Lokacja: Wrocław
Wiek: 37

Posty: 38
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Nauk Orik
Profesja: Knight
Świat: Astera
Poziom: 37
Skille: 81/78
Poziom mag.: 5
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez rutek322 Pokaż post
zgadzam sie ... a nie pod fotkami foczek sie maskują
Po pierwsze co macie do foczek
Tak na serio to kto wam powiedział że postacie będą ruszane w tym upie ?
Owszem był wywiad z cip'em i jego sugestia że profesje mogą się zmienić ale nie powiedział że w letnim upie 2007

To co mówicie to czyste domysły a potem po upie będzie wielkie płakanie i żalenie "dlaczego tego nie ma " i " cipy obiecują i nic nie robią".


Poczekajcie na upa i przyjmijcie go takim jaki będzie
__________________
Oficjalna strona
www.DJMATI.xt.pl

_/
_/
_/_/_/

...._/
_/...._/
_/...._/
..._/

_/
_/
_/_/_/
DJ_MATI jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 06-06-2007, 19:13   #42
rutek322
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez DJ_MATI Pokaż post
Po pierwsze co macie do foczek
Tak na serio to kto wam powiedział że postacie będą ruszane w tym upie ?
Owszem był wywiad z cip'em i jego sugestia że profesje mogą się zmienić ale nie powiedział że w letnim upie 2007

To co mówicie to czyste domysły a potem po upie będzie wielkie płakanie i żalenie "dlaczego tego nie ma " i " cipy obiecują i nic nie robią".


Poczekajcie na upa i przyjmijcie go takim jaki będzie

Przeczytaj wywiad z tym szefem od updatów
 
stary 06-06-2007, 21:10   #43
Wolvek
Użytkownik Forum
 
Wolvek's Avatar
 
Data dołączenia: 05 06 2007
Lokacja: Poland/Przemyśl

Posty: 294
Stan: Na Emeryturze
Imię: Wolvmen
Profesja: Paladin
Świat: Astera
Poziom: 160
Skille: 99\76
Poziom mag.: 23
Domyślny Yo :]

juz sie nie moge doczekac nowych potworkow. Hehe
Wolvek jest offline  
stary 06-06-2007, 23:00   #44
rutek322
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

a ja nowych czarów ale dopiero za rok ;d
 
stary 07-06-2007, 01:16   #45
Ksen
Użytkownik Forum
 
Ksen's Avatar
 
Data dołączenia: 04 09 2005
Wiek: 38

Posty: 103
Imię: Ksen
Profesja: Elite Knight
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Poziom: 159
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez rutek322 Pokaż post
Przeczytaj wywiad z tym szefem od updatów
LOl a gdzie go znajde przypadkiem i czemu nowe czary dopiero za rok link plx ;]
__________________
"Remember to keep yourself alive,
there is nothing more important than that"
Ksen jest offline  
stary 07-06-2007, 12:24   #46
rutek322
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

powiem tak pcja szukaj nie boli ;p
ksenie xD


p.s
titan mówił że masz oddać mu jego 500gp jakieś pól roku temu
 
stary 07-06-2007, 12:37   #47
rutek322
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Witaj. Na początek przedstaw się proszę i powiedz nam, jaka jest twoja funkcja w CipSofcie.

Cześć, nazywam się Matthias, niektórzy mogą mnie także znać pod Nickiem Akananto, pracuję dla CipSoftu jako programista od 2,5 roku i dorobiłem się już w międzyczasie pozycji głównego programisty


Zanim zacząłeś pracować dla CipSoftu, czy pracowałeś nad jakąś inną grą lub programem?

Pracowałem w innej firmie, zupełnie nie powiązanej z grami komputerowymi. W pewnym momencie zdecydowałem, że chciał bym pracować w biznesie gier, złożyłem swoją ofertę pracy na wolne wówczas stanowisko w CipSofcie i miałem szczęście


Ilu programistów pracuje w CipSofcie?

W ostatnich miesiącach firma rozrasta się bardzo szybko i obecnie pracuje w niej 7 programistów wliczając mnie, plus 4 założycieli firmy, którzy piszą sporą część kodu.


Czy Tibia jest twoją jedyną pracą, czy też pracujesz także nad czymś innym? Ile czasy dziennie spędzasz pracując nad Tibią?

Poza CipSoftem nie mam żadnej innej pracy i jak wszyscy pracuję 40 godzin tygodniowo. Jako, że jestem głównym programistą spora część mojej pracy polega na łączeniu szefów mówiących mi „co ma być zrobione" oraz moich programistów mówiących „co może być zrobione”. Oprócz tego jestem odpowiedzialny za nowy edytor narzędzie do edycji świata zarówno w Tibii, jak i w TibiaME (która to gra została napisana przeze mnie w ciągu mojego pierwszego 1,5 roku tutaj), oraz nad klientem Tibii.


Co sądzisz o swoich szefach? Czy zmuszają cię do pracy 24 godziny na dobę, czy też wręcz przeciwnie, masz sporo wolnego czasu?

Powiem, że są świetni (… i nie zostałem zmuszony do powiedzenia tego, hehe)
Prawdę mówiąc, gdy ktoś tutaj pracuje więcej, niż 40 godzin tygodniowo, szefowie mówią mu/jej, żeby nie przesadzał. Szczerze wierzą oni, że gdy ktoś pracuje więcej, niż 40 godzin w tygodniu, to odbija się to na jakości pracy, co z kolei pociąga za sobą konieczność jeszcze większej ilości włożonej pracy, by posprzątać po tym kimś bałagan. Osobiście uważam, że mam wystarczająco dużo wolnego czasu.


Dwa największe problemy w Tibii to kradzieże kont oraz boty. Dlaczego CipSoft niewiele robi, by to powstrzymać? Szyfrowanie hasła pojawiło się stosunkowo niedawno, a jest przecież jeszcze wiele innych rzeczy, które mogą być zrobione, by ocalić graczy przed utratą ich kont bądź powstrzymać ich przed używaniem botów. Tylko w trakcie pisania tego pytania wymyśliłem sposób, który potrafił by wykryć 95% użytkowników botów. Czy CipSoft zamierza zastosować jakiś zewnętrzny program jak GameGuard czy PunkBuster?

Bez obrazy, ale mówienie “GameGuard czy PunkBuster znajdzie 95% botów” jest wielkim przewartościowaniem. Równie dobrze mógł byś powiedzieć „Wygram w loterii w przyszłym tygodniu”. Osobiście nie pokładam wiary w te programy. Owszem, mogą one znaleźć najbardziej oczywiste programy do oszukiwania, ale nie znajdą tych najpaskudniejszych, a po za tym będą musiały być często aktualizowane oraz opłacane przez CipSoft, a ponadto będą stwarzać wiele problemów na komputerach graczy (Sam jestem graczem, byłem tam, robiłem to, nie działało)

W CipSofcie nie jesteśmy ani ślepi ani głusi, wiemy o problemach, ale ich rozwiązanie jest dużo bardziej skomplikowane, niż mogło by się wydawać. Więc muszą one zająć sporo czasu.

Jeśli zaś chodzi o kradzieże kont, to chciałbym dodać, że zarówno logowanie się w grze, jak i na stronie są szyfrowane. Po za tym staramy się przypominać naszym graczom „nie podawaj hasła nikomu, nigdy, absolutnie nigdy”. Trzymajcie się tego, nie używajcie żadnych programów robionych przez kogoś innego, gdy gracie w Tibię, a wasze konta powinne być bezpieczne.


Ciekawą rzeczą w Tibii jest, jak gra działa na różnych systemach operacyjnych. Dlaczego Tibia działa dużo gorzej na Windows 2000/XP, niż pod 98/ Me ? Gra zużywa 100% procesora niezależnie od tego, jak dobry sprzęt gracz posiada, a wielu niedoświadczonych graczy ma problem ze znalezieniem, gdzie ograniczyć ilość FPS.

Zazwyczaj, gdy jakiś program (np. przeglądarka, Word, Counter Strike) potrzebuje coś zrobić (np. wyświetlić stronę, wypisać tekst, zrenderować klatkę) domaga się od systemu operacyjnego przydzielenia jej trochę czasu na procesorze. Gdy już coś zrobi, to już nie robi nic więcej. W przypadku gry, gdzie ilość FPS jest istotna, po prostu rząda procesora znowu i znowu. Tibia jest inna, jest programem działającym w czasie wolnym. Nie domaga się od systemu procesora sama, tylko mówi mu, że gdy nic innego nie ma do roboty, to żeby dał czas Tibii. Z tego powodu właśnie w menagerze zadań zawsze widnieje 100% przy Tibii. Niestety to wydaje się być dość irytujące dla wielu graczy. Jak już wspomniałeś, ograniczenie ilości FPS rozwiązuje problem.


Z każdym updatem pojawiają się nowe tereny, zadanie, przedmioty czy potwory, jednak w samej grze czy kliencie nie wiele się zmienia. Czy CipSoft zamierza wprowadzić jakieś większe zmiany w najbliższej przyszłości?

W tegorocznym updacie letnim wprowadzone zostanie balansowanie profesji – niektórzy z was z pewnością uznają to za sporą zmianę . O żadnych innych sporych zmianach w bliskiej przyszłości nic mi nie wiadomo.

Oczywiście świat zostanie powiększony o cały nowy kontynent, a oprócz tego zostaną dodane pewne nowe funkcje, np. NPC dostaną nowe możliwości. Być może nie nazwiesz tego sporą zmianą, jednak będzie to kolejna zmiana czyniąca życie w Tibii nieco bardziej interesującym.


Obecnie PvP w Tibii polega na naciśnięciu hotkeya I czekaniu. Magowie używają run ofensywnych, rycerze UHów, a serwer zajmie się wszystkim innym, gdy gracz może iść zjeść obiad. Gdy spotka się dwóch graczy z podobnymi postaciami, wygra ten, który ma mniejsze lagi. Czy CipSoft planuje jakieś zmiany by bardziej urozmaicić PvP?

Uhm, prawdę mówiąc, nie jestem częścią "Grupy zbalansowania gry" i nie bardzo mogę odpowiedzieć na to pytanie. Prawdą jest, że Grupa osób zbiera się regularnie rozmawiając co działa dobrze, a co powinno być zmienione. Pierwsza fala zmian powinna nadejść już tego lata, jednak nie ja decyduję o zmianach, ja tylko piszę, co mi każą


Czy możesz nam powiedzieć, nad czym obecnie pracujesz? Czego możemy się spodziewać w najbliższym update?

W najbliższych dniach będę implementował zaplanowane możliwości do edytora mapy, by zespół zajmujący się zawartością gry mógł z nich skorzystać w Tibii (i TibiaME). Ponadto przekopuję się obecnie przez masę dokumentacji by lepiej zrozumieć Windows Vista. Zgadnij po co…


Słyszeliśmy, że CipSoft pracuje nad czymś nowym. Czy ty również nad tym pracujesz? Czy to będzie jakaś nowa gra? MMORPG? A może coś zupełnie innego?

Jako główny programista jestem oczywiście w to zamieszany, głównie nadzorczo. Ponieważ jednak nie chce stracić mojej pracy nie powiem ani słowa, co to będzie, wybaczcie. Ale nie ma co się gorączkować, jak tylko projekt będzie publiczny, gracze Tibii i TibiaME jako pierwsi się o tym dowiedzą.

Dziękujemy za twój czas.
Zespół Tibia.pl

Dziękuję za zainteresowanie, miłej zabawy.
i co niedowiarku !!!
 
stary 07-06-2007, 20:46   #48
Wemxiu
Zbanowany
 
Wemxiu's Avatar
 
Data dołączenia: 13 02 2007
Lokacja: Dobre Miasto

Posty: 150
Stan: Na Emeryturze
Imię: Narioss
Profesja: Royal Paladin
Gildia: -
Świat: -
Poziom: -
Skille: -
Poziom mag.: -
Domyślny Fajnieee

Ja tam nie mogę się doczekać test serva dla tutków, bo wtedy se wbije
Jak chyba co roku będzie dużo wcześniej...
Czekam z niecierpliwością...
Pzdr!!
Wemxiu jest offline  
stary 08-06-2007, 13:02   #49
DJ_MATI
Użytkownik Forum
 
DJ_MATI's Avatar
 
Data dołączenia: 15 12 2005
Lokacja: Wrocław
Wiek: 37

Posty: 38
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Nauk Orik
Profesja: Knight
Świat: Astera
Poziom: 37
Skille: 81/78
Poziom mag.: 5
Domyślny

Najnowsze wieści !!!

Cytuj:
BOSAL

Tajemnice Teasera są bardzo dobrze strzeżone, jednak udało nam się uchylić rąbka tajemnicy. W tym updacie, zostaną wprowadzone zupełnie nowe bronie, ma ich być ponad 50. Co najważniejsze, zmiany w grze mają zbalansować trudność grania profesjami. Jak dotąd magowie i druidzi, mieli od poprzedniego updatu najlepiej. Oczywiście podniesie się teraz bunt, ale moc czarów zwłaszcza magów znacznie osłabnie. Dotyczy to przede wszystkim poziomów ponad 70. Obrażenia, które będą zadawane, nie będą już takie same, nie będą w takim stopniu zależeć od levelu.

Najważniejsze będą jednak zmiany dla knightów i palladynów. Ci drudzy dostaną nowe czary, natomiast rycerze będą zadawali obrażenia w zależności od levelu broni i umiejętności władania nią. Level broni, to po prostu minimalny poziom od jakiego będzie można w pełni wykorzystać jej możliwości.


Tekst pochodzi z Hunted.pl
__________________
Oficjalna strona
www.DJMATI.xt.pl

_/
_/
_/_/_/

...._/
_/...._/
_/...._/
..._/

_/
_/
_/_/_/
DJ_MATI jest offline  
stary 08-06-2007, 13:20   #50
Candi
Użytkownik Forum
 
Candi's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007

Posty: 62
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Silvera
Domyślny

Własnie miałem to wkleić I bardzo się ciesze, że dodają nowe czary dla paladyna chociaż wśród tych 50 nowych broni powinno znaleźć się chociaż kilka dla paladyna. Życzę wszystkiego najlepszego knightom i ciesze się z ich szczęścia, bo jak do tej pory nie byli świetną profesją
Ahh, gdyby też dali paladynowi coś extra oprócz czarów
Candi jest offline  
stary 08-06-2007, 14:14   #51
Kejmilo
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 05 2007
Wiek: 32

Posty: 307
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
natomiast rycerze będą zadawali obrażenia w zależności od levelu broni i umiejętności władania nią. Level broni, to po prostu minimalny poziom od jakiego będzie można w pełni wykorzystać jej możliwości.
Czyżby Cip wprowadzili wymagany lev na daną broń?
__________________
Podpis? Nie mam pomysłu ;<
Kejmilo jest offline  
stary 08-06-2007, 14:40   #52
Tyson
Użytkownik Forum
 
Tyson's Avatar
 
Data dołączenia: 24 07 2003
Lokacja: Płock
Wiek: 39

Posty: 31
Stan: Niegrający
Profesja: Elite Knight
Świat: Lunara
Tyson ma numer GG 3192460
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kejmilo Pokaż post
Czyżby Cip wprowadzili wymagany lev na daną broń?
Na to wygląda...
Choć jakiś czar też by się przydał.
__________________
Respect All
Tyson jest offline  
stary 08-06-2007, 15:16   #53
Michoss
Kapłan Preclanski
 
Michoss's Avatar
 
Data dołączenia: 15 09 2006
Lokacja: Sosnowiec
Wpisy bloga: 145

Posty: 2,190
Michoss ma numer GG 5483916
Domyślny

To raczej nie wymagany lev tylko:
Mamy broń na 10 lvl
na 5tym, zadajemy 50% maksymalnych obrażeń
na 10tym i wyżej, wykorzystujemy całą moc i atakujemy za 100%
__________________
Pisał to:
ichos
Michoss jest offline  
stary 08-06-2007, 15:46   #54
Tyson
Użytkownik Forum
 
Tyson's Avatar
 
Data dołączenia: 24 07 2003
Lokacja: Płock
Wiek: 39

Posty: 31
Stan: Niegrający
Profesja: Elite Knight
Świat: Lunara
Tyson ma numer GG 3192460
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Michoss Pokaż post
To raczej nie wymagany lev tylko:
Mamy broń na 10 lvl
na 5tym, zadajemy 50% maksymalnych obrażeń
na 10tym i wyżej, wykorzystujemy całą moc i atakujemy za 100%
Hmm, to może teraz każdy hit będzie identyczny, czyli jak walimy w potwora za 150 to tak każdy hit wchodzi Pomarzyć można
__________________
Respect All
Tyson jest offline  
stary 08-06-2007, 15:56   #55
tomoe
Guest
 

Posty: n/a
Smutny Hmmm

Ciekawe ile z tego jest prawdy i kiedy będzie ten update :/
 
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 13:27.


Powered by vBulletin 3