Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 22-08-2004, 14:30   #1
n3m3s!s
eX Moderator
 
n3m3s!s's Avatar
 
Data dołączenia: 31 07 2003
Lokacja: St-ce/Ck
Wiek: 38

Posty: 1,023
Stan: Niegrający
Domyślny Komunikatory internetowe.

Ostatnio z nudów przegladałem większość komuniaktorów dostepnych w polskim necie. Natrafiłem na program zwany AQQ (Akuku). Oficjalna stronka: www.myportal.pl Jest to moim zdaniem zdecydowanie najlepszy komunikator w tej chwili. Ma troche błędów ale programiści wciąż coś dodają i zmieniają. Cały czas są jakieś zmiany.
Zdecydowanym plusem jest to, ze ten program to multikomunikator. Oznacza to, że możemy kontrolować inne popularne sieci tj: gg ,tlen, wp kontak czy ICQ.
Naprawde polecam!
__________________
n3m3s!s jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 22-08-2004, 15:01   #2
shae
Użytkownik Forum
 
shae's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2003
Lokacja: Babylon 5, green sector

Posty: 202
Gildia: Ψ Corps
Poziom: P12
Domyślny

To i ja 2gp:

http://miranda-im.org/download/ - Miranda, również multikomunikator. Jest dużo pluginów do niego, można go calkiem ładnie i sensownie skonfigurować.

http://psi.affinix.com/ (lub http://psi.sf.net)- jeden z lepszych klientów jabberowych, całkiem przyjemny. Opisywać nie będę, wystarczy pooglądać/poczytać to co za tym linkiem się kryje.

[PS. jeśli boisz się nieznanych linków, to nie wchodź]
__________________
If you find your head on the floor, you will fight witchers no more.
shae jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-08-2004, 22:43   #3
hasbender
Użytkownik forum
 
hasbender's Avatar
 
Data dołączenia: 29 11 2003
Lokacja: Hell

Posty: 5
Wyślij wiadomość przez ICQ do hasbender hasbender ma numer GG 1951802 hasbender ma login Tlenu hasbender@tlen.pl Adres Jabbera do hasbender
Domyślny

To moze i ja cos dodam ze swojego skromnego doswiadczenia :E
Testowalem wszystkie komunikatory jakie mi wpadly w rece, ostatecznie zostalem przy konnekcie. Jest to polski multi komunikator z obsluga: gg, tlen, jabber, lan (a przez jabber mozliwosc icq/msn/aol/etc). Swoja ergonomia i zaawansowaniem przebija aqq oraz inne, jest do niego duzo wtyczek i ma mocny support. W dodatku wyglada bardzo ladnie. Duzym plusem jest to ze ciagle sa prowadzone intensywne prace nad jego rozwojem, nie tylko prowadzone przez programistow konnekta ale takze zwyklych programistow robiacych do niego wtyczki. Bardziej zaawansowani uzytkownicy na pewno beda mieli z nim mnostwo radosci, mniej zaawansowani takze. Jako ciekawostke podam dwie wtyczki, k.board pozwala na obrazowe porozumiewanie sie miedzy dwoma osobami z konnektem i wtyczka, czyli jest osobne okno gdzie rysujesz a druga osoba widzi wszystko w real-time, mnostwo zabawy jest z tego ;d ciekawa jest tez gra kolko i krzyzyk dzialajaca na podobych zasadach (czekac tylko na szachy ;p). Program posiada porzadny updater do ktorego mozna dodawac inne bramki z pluginami, skinami, etc. Jako inny argument podam, ze kazda osoba jakiej opowiedzialem o konnekcie przestawila sie na niego, niezaleznie od uzywanego wczesniej kommunikatora ;p
http://www.konnekt.info/ - różni ludzie, różne potrzeby, jeden konnekt
hasbender jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-08-2004, 23:41   #4
n3m3s!s
eX Moderator
 
n3m3s!s's Avatar
 
Data dołączenia: 31 07 2003
Lokacja: St-ce/Ck
Wiek: 38

Posty: 1,023
Stan: Niegrający
Domyślny

No akurat tego nie testowałem. Jesli wszyscy sie przerzucili....to moge byc pierwszym ktory tego nie zrobi ale zbadamy co to za program najpierw
__________________
n3m3s!s jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-08-2004, 23:50   #5
shae
Użytkownik Forum
 
shae's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2003
Lokacja: Babylon 5, green sector

Posty: 202
Gildia: Ψ Corps
Poziom: P12
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez hasbender
http://www.konnekt.info/ - różni ludzie, różne potrzeby, jeden konnekt
Zainstalowałem, przetestowałem... I jedna rzecz mnie w nim urzekła: wtyczka sprawiająca, że wygląd wiadomości można sobie dostosować samemu, za pomocą *.css
__________________
If you find your head on the floor, you will fight witchers no more.
shae jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2004, 15:14   #6
hasbender
Użytkownik forum
 
hasbender's Avatar
 
Data dołączenia: 29 11 2003
Lokacja: Hell

Posty: 5
Wyślij wiadomość przez ICQ do hasbender hasbender ma numer GG 1951802 hasbender ma login Tlenu hasbender@tlen.pl Adres Jabbera do hasbender
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez shae
Zainstalowałem, przetestowałem... I jedna rzecz mnie w nim urzekła: wtyczka sprawiająca, że wygląd wiadomości można sobie dostosować samemu, za pomocą *.css
a to tylko czesc jego mozliwosci
hasbender jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2004, 15:33   #7
MayGyver
eX Moderator
 
MayGyver's Avatar
 
Data dołączenia: 19 10 2003
Lokacja: z zarzecza

Posty: 1,090
Domyślny

@shae
czy mozesz co wiecej napisc o mirandzie?
bo kiedys ktos mi wspomnial o tym ale jakos tak nie mam czasu zeby potestowac

jakich portow uzywa?
czy nie ma problemu z duzymi sieciami, w ktorych jest kilka routerow?
czy dziala szybko?
czy duzo pamieci zajmuje w systemie?
czy jak gram w csa albo fife to komunikat z wiadomoscia moze sprawic ze zostane przeniesiony na pulpit? w przypadku gg tak jest, minimalizuje okno gry bo chce mi pokazac ze dostalem wiadomosc
czy ma duzo banerow?
jakie ogolne wrazenie?

zanim zaczne testowac chcalbym poznac twoje odczucia co do tego programu
__________________
MayGyver jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2004, 18:23   #8
Gonzo von Krenzel
Użytkownik Forum
 
Gonzo von Krenzel's Avatar
 
Data dołączenia: 19 09 2003
Lokacja: Szczecin

Posty: 1,059
Stan: Niegrający
Gonzo von Krenzel ma numer GG 2029181
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez MayGyver
czy jak gram w csa albo fife to komunikat z wiadomoscia moze sprawic ze zostane przeniesiony na pulpit? w przypadku gg tak jest, minimalizuje okno gry bo chce mi pokazac ze dostalem wiadomosc
Hmmmz... Mi jak dostaje wiadomość miga po prawej na dole, ale nie minimalizuje mi się okienko. Trochę to denerwuje, bo nieraz jakieś paski przelatuja przez ekran i ogólnie gra się zacina. Spróbuj zainstalować PowerGG - może to dzięki niemu nie minimalizuje mi automatycznie aktywnej aplikacji.
__________________
Zapraszam na forum Sony Ericsson.
Gonzo von Krenzel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2004, 18:26   #9
yon
Użytkownik Forum
 
yon's Avatar
 
Data dołączenia: 25 04 2004

Posty: 115
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez MayGyver
@shae
czy mozesz co wiecej napisc o mirandzie?
bo kiedys ktos mi wspomnial o tym ale jakos tak nie mam czasu zeby potestowac
Ja uzywam Mirandy, ale jestem troche lama na takie sprawy. Sprobuje odpowiedziec co wiem.
Nie ma bannerow, dziala szybko, w pamieci zajmuje mi niecale 1mB, nie wywala sie na wierzch przy nowej informacji (choc moze jest jakis plugin ktory to robi).
Dodatkowo nie pakuja absolutnie niczego na partycje systemowa (u mnie stoi juz wiele reinstalek), nie trzeba tego instalowac (znaczy wystarczy raz jedyny).
Ogolnie jest to program oparty na pluginach, chcesz cokolwiek miec musisz sciagnac plugin. Mi taka konstrukcja bardzo sie podoba
Ma zupelnie pokopane statusy. Np. jak uzywasz GG to proponuje ci wybranie statusow ktore przez GG nie sa obslugiwane. Kiedy ktos jest offline z komentarzem to pokazuje go jako invisible.. Jest to zdaje sie uwazane za najwieksza wade Mirandy.

Ufff. ogolnie mi sie bardzo podoba Jak cos nie dziala, to prubuje inny plugin robiacy to samo i wychodzi swietnie

Ps. ooo, zaczalem gadac na GG i mi sie w pamieci rozroslo do 3,6 mB
__________________
jaja przeszkadzaja kobiecie,
jaja uwlaczaja mezczyznie,
prorocy je amputowali rane zalewajac stopionym maslem
w Babilonie zdrada, kaza nosic jaja
a jaja podnosza emocje i wywoluja wojny

Ostatnio edytowany przez yon - 23-08-2004 o 18:27.
yon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2004, 18:43   #10
shae
Użytkownik Forum
 
shae's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2003
Lokacja: Babylon 5, green sector

Posty: 202
Gildia: Ψ Corps
Poziom: P12
Domyślny

> jakich portow uzywa?

Wszystko zależy jakich protokołów będziesz chciał używać...


> czy nie ma problemu z duzymi sieciami, w ktorych jest kilka routerow?

Nie mam pojęcia.


> czy dziala szybko?

Tak.


> czy duzo pamieci zajmuje w systemie?

U mnie [niech sprawdzę] ~10 300 K.


> czy jak gram w csa albo fife to komunikat z wiadomoscia moze sprawic
> ze zostane przeniesiony na pulpit? w przypadku gg tak jest, minimalizuje
> okno gry bo chce mi pokazac ze dostalem wiadomosc

Jeśli dobrze pamiętam, to nie - ale nie mam na czym sprawdzić...
Hmm. Jest chyba taka wtyczka z "notify" w nazwie - przez nią może wywalać na pulpit z gry...


> czy ma duzo banerow?

Żadnych.


> jakie ogolne wrazenie?

Domyślny wygląd jest beznadziejny. Podstawowa instalka zawiera jedynie obsługę protokołów: ICQ, MSN, Jabber, IRC (?) i chyba AOL. Na podanej wyżej stronie można jednak ściągnąć "Gadu-Gadu Protocol 0.0.2.1", czy dla sympatyków oddychania: "Tlen Protocol 0.1.0.2". Do tego jeśli ściągnie się ładniejsze ikonki, [np. Stellar ICQ] to zaczyna to wyglądać jakoś przyjemniej.
Opcji ma nawet sporo, a nowe wtyczki dodają jeszcze trochę "elastyczności"... Sporo moich znajomych używa Mirandy, mnie jakoś nie podpasowała Najlepiej samemu przetestować.


--------
A wracając jeszcze do Konnekta: ma duże problemy z kontaktami z GG... Mimo, że mam na liście niektóre osoby, to mi je sam gubi i jak się odzywają to dostaje wiadomość od nieznanego numeru :/
__________________
If you find your head on the floor, you will fight witchers no more.
shae jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2004, 20:57   #11
hasbender
Użytkownik forum
 
hasbender's Avatar
 
Data dołączenia: 29 11 2003
Lokacja: Hell

Posty: 5
Wyślij wiadomość przez ICQ do hasbender hasbender ma numer GG 1951802 hasbender ma login Tlenu hasbender@tlen.pl Adres Jabbera do hasbender
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez shae
> jakich portow uzywa?
A wracając jeszcze do Konnekta: ma duże problemy z kontaktami z GG... Mimo, że mam na liście niektóre osoby, to mi je sam gubi i jak się odzywają to dostaje wiadomość od nieznanego numeru :/
mialem to tylko raz na wiele reinstalacji, sproboj sciagnac jeszcze raz liste kontaktow
hasbender jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2004, 21:18   #12
Slajt
Użytkownik Forum
 
Slajt's Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2004
Lokacja: Szczecin

Posty: 423
Slajt ma numer GG 2129575 Slajt ma login Tlenu defcom Adres Jabbera do Slajt
Domyślny

Ja za to opowiem o jeszcze innym komunikatorze.
Mam na myśli program skype. Jest to bardzo dobry komunikator - dość szybko się włancza, ma przyjazny interfejs. Różni go od innych komunikatorów tylko to, że jest to komunikator głosowy - wymagany mikrofon.
Poza podstawowymi funkcjami (rozmowa głosowa) ma on jeszcze inne opcje, np:
- Konferencje
- Rozmowa z osobą (skype-tel domowy, kom)
I wiele innych ...

Naprawde polecam.
__________________
"Idź i wychędóż się sam!"
Ostatnie Życzenie - A. Sapkowski
Slajt jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2004, 23:46   #13
n3m3s!s
eX Moderator
 
n3m3s!s's Avatar
 
Data dołączenia: 31 07 2003
Lokacja: St-ce/Ck
Wiek: 38

Posty: 1,023
Stan: Niegrający
Domyślny

Hasbender: Dzieki CI za ten link do Konnekta. Jednak sie przerzucam Szybkość działania tego programu zmusila mnie zebym go uzywal. Banalne kolory, prosty, taki jak lubie. Tylko emotikonek malo ale poszukam jakis dodatkowych.
__________________
n3m3s!s jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2004, 23:55   #14
hasbender
Użytkownik forum
 
hasbender's Avatar
 
Data dołączenia: 29 11 2003
Lokacja: Hell

Posty: 5
Wyślij wiadomość przez ICQ do hasbender hasbender ma numer GG 1951802 hasbender ma login Tlenu hasbender@tlen.pl Adres Jabbera do hasbender
Domyślny

ja nie lubie emotikonek i mam je wylaczone. dlatego konnekt jest idealny, kazdy moze dostosowac go dokladnie pod siebie. tak wiec motto nie klamie ;] "rozni ludzie, rozne potrzeby, jeden konnekt" ;d
hasbender jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 06:11.


Powered by vBulletin 3