Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Updates

Notki

Updates Forum zawiera wszelkie informacje o najnowszym update oraz pod fora z informacjami o byłych update.
Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 21-06-2008, 14:54   #41
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

slaby z ciebie archeolog.

A co do balansacji to nadal zdajecie sie nie rozumiec, ze balansacja nie oznacza tego ze wszyscy maja tyle samo tego samego, tylko ze nikt nie jest pokrzywdzony. A to z kolei da sie osiagnac bez dawania wszystkim tego samego i nie jest to nawet takie trudne jak mogloby sie wydawac.
__________________

Ostatnio edytowany przez Vil - 21-06-2008 o 14:57.
Vil jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 21-06-2008, 14:58   #42
poreda
Użytkownik Forum
 
poreda's Avatar
 
Data dołączenia: 18 08 2005
Lokacja: Łódź
Wiek: 33
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,213
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Świat: Iridia
Poziom: 205
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez shoq Pokaż post
Stworzą jeden serwer, a tam będzie chciało wbić przynajmniej 50% graczy. Wyobrażacie sobie? Ten serwer byłby więcej niż pełny. Ktoś mądry powie: to zróbmy drugi! I trzeci, czwarty, piąty, ile będzie trzeba! Ten plan ma tylko jeden słaby punkt. Nie starczyłyby 2, 3, 4 czy nawet 5 serwerów 7.6. Takich serwerów musiałoby powstać tyle, że przyćmiłyby Tibię 8.11. A to prawie tak, jakby zmienić całą grę do 7.6, a więc wyrzucenie w błoto 3 lat pracy. Niewykonalne. Ci, którzy jeszcze wierzycie, że dostaniecie Tibię 7.6 spowrotem, grubo się mylicie
A pomyśl gdyby zrobil ite servery na zasadzie servera Premia. Tylko użytkownicy z premiowanym kontem maja wstęp. TO redukuje 50% do około 30%, nie dużo ale zawsze coś. Apropo komercji, gdyby cipsoft zrobił platny serv 7.6 (czyli to co u góry napisałem) zbiłby na tym fortunę.
__________________
poreda jest offline  
stary 21-09-2009, 20:30   #43
Charin
Użytkownik Forum
 
Charin's Avatar
 
Data dołączenia: 22 12 2007

Posty: 385
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Antica
Domyślny

Hell yea! Refreshe na całym forum! Nieśmy noobom radosną nowinę! hell yea i tak to forum to same noby! In the name of Odin!
Charin jest offline  
stary 24-09-2009, 14:55   #44
rentonB
Użytkownik Forum
 
rentonB's Avatar
 
Data dołączenia: 12 04 2009
Lokacja: Sverige
Wiek: 32

Posty: 296
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez poreda Pokaż post
A pomyśl gdyby zrobil ite servery na zasadzie servera Premia. Tylko użytkownicy z premiowanym kontem maja wstęp. TO redukuje 50% do około 30%, nie dużo ale zawsze coś. Apropo komercji, gdyby cipsoft zrobił platny serv 7.6 (czyli to co u góry napisałem) zbiłby na tym fortunę.
Tez mi sie tak wydawalo, ale zwatpilem myslac ze ludzie zaczeli by narzekac na maja ilosc expowisk, to by nie przeszlo.
rentonB jest offline  
stary 25-09-2009, 19:13   #45
Turilot
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 09 2006
Lokacja: Bełchatów

Posty: 81
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Menera
Poziom: 130
Skille: 90/83
Poziom mag.: 7
Domyślny

Czytałem tylko pół pierwszej strony i takie wnioski:
(Nie pamiętam w jaka wersje tibii zacząłem grać, ale to jakoś 5 lat temu, gdzie jeszcze nie było soul points. I do niej sie będe odnosić, a nazwe ją w moim wywodzie 7.6).
Co do wprowadzenia hotów niby na botterów. Chyba w tibii 7.6 można było też rozwinąć Battle i bezposrednio z niej uderzać w przeciwnika bez celowania i to wystarczało na botterów, teraz jest uproszczone do granic możliwości.
Leczenie knightem przy uzyciu UH'ów było dobrym rozwiązaniem. Jako profesja odpowiedzialna z bloczenie musiał on leczyc sie szybko i dużo za razem, a siła tej runy bierze się od poziomu magicznego druida, który ja wcześniej stworzyła, a nie od siły maicznej rycerza jak to jest teraz.
Ograniczenia lvl co do run jak i broni to akurat bardzo dobry pomysł bo idąc ideą świata fantasy wraz z doświadczeniem i ćwiczeniem wzrasta siła bohatera, a używanie najmocniejszej runy w grze po tygodniu zdobywania doświadczenia jest troche nie tego.
Balansacja profesji jest oczywiscie od lat chora. Za czasów mojego początku na dl chodziliśmy w druzynie. Dobry bloker (jakoś 100 lvl co wtedy było osiągnięciem) plus 2 palladynów (ja miałem 60 lvl, a drugi coś koło 70) i wtedy był fun. On blokał my biliśmy. Teraz moim druidem na 45 lvl mogę ubić dl bez większej obawy deda, ponieważ zadawane hity są coraz większe, a poty chronią mnie przed dedem. Kolejnym mankamentem gry jest to, że z ekipy 200 lvl knight jest najgorszym blokerem. Paladyn ma leczenie za mocne jak na profesje, a magowie niebotyczną ilość many.
Co do pacc\facc to oczywiscie nie płacisz to Ci sie nie należy, ale gra druidem na faccu jest nieporozumieniem. Zostają tylko smoki i dl.

Moim zdaniem CipSoft powinien zająć się raczej usprawnianiem gry by nie miała ciągłych lgaów i masskicków co najbardziej do niej zraża.
A botterzy przy pierwszym przewinieniu powinni być kasowani i oprócz systemu jacyś ogarnięci typkowie (Gm, Rm, Zm, Km) muszą ich scigać.

I pamiętam jak czytałem wywiad z Seromontisem, czy Eternalem, który na pytanie czemu przestał grac odpowiedział mniej więcej w stylu, że jego osiągnięcie (300 lvl) na które stracił czas i pieniądze zostało zmarnowane bo przez ułatwienia wielu ludzi teraz będzie mieć 300 lvl. Zrobił to po wprowadzeniu tych wysokich hitów dla knighta i do chyba najlepiej podsumowuje obecny stan tej gry.

Ostatnio edytowany przez Turilot - 25-09-2009 o 19:17. Powód: swędzenie lewego ucha
Turilot jest offline  
stary 26-09-2009, 12:16   #46
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Turilot Pokaż post
I pamiętam jak czytałem wywiad z Seromontisem, czy Eternalem, który na pytanie czemu przestał grac odpowiedział mniej więcej w stylu, że jego osiągnięcie (300 lvl) na które stracił czas i pieniądze zostało zmarnowane bo przez ułatwienia wielu ludzi teraz będzie mieć 300 lvl. Zrobił to po wprowadzeniu tych wysokich hitów dla knighta i do chyba najlepiej podsumowuje obecny stan tej gry.
Zapominasz, ze przed updatem 8.0 (czyli tymi wysokimi hitami dla knightow) wiekszosc wysokolevelowych knightow latala z runami i nawet nie probowala machac mieczem, bo ich sila magiczna znacznie przekraczala mozliwosci skillow konwencjonalnych. Knight na 200 levelu byl lepszym magiem niz knighttem, i to chyba najlepiej podsumowuje tamten stan tej gry.

__

Prawda jest taka, ze Tibia, z samego poczucia wstydu przez Cipsoft, powinna byc wyrzucona do kosza okolo roku 2004, a na jej miejsce powinno się wprowadzic grę podobną, ale bez kuriozalnych niedoróbek, zamiast na starym, debilnym szkielecie ciągnąć grę przez 12 lat.
__________________
Vil jest offline  
stary 26-09-2009, 13:15   #47
Askaral
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 01 2006
Lokacja: Tchais

Posty: 785
Imię: Wychowawca
Profesja: Elder Druid
Świat: Celesta
Poziom: 27!
Skille: wielkie
Poziom mag.: He
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
Prawda jest taka, ze Tibia, z samego poczucia wstydu przez Cipsoft, powinna byc wyrzucona do kosza okolo roku 2004, a na jej miejsce powinno się wprowadzic grę podobną, ale bez kuriozalnych niedoróbek, zamiast na starym, debilnym szkielecie ciągnąć grę przez 12 lat.
Ale po co to wyrzucac, skoro ludzi tak naprawde rajcuje to co jest?

Do tych ktorzy narzekaja a sensownych argumentow nie maja - placzecie, placzecie a pacca i tak kupicie wiec na frajerow wychodzicie wy a nie oni. Skoro ta pikselowa byla taka idealna i nieskalana, to dlaczego z piesnia na ustach "nieeee beeedzieee nieeemieccc pluuul nam w twaaarzzz..." nie wywalicie tibii z kompa?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Turilot Pokaż post
Czytałem tylko pół pierwszej strony i takie wnioski:
(Nie pamiętam w jaka wersje tibii zacząłem grać, ale to jakoś 5 lat temu, gdzie jeszcze nie było soul points. I do niej sie będe odnosić, a nazwe ją w moim wywodzie 7.6).
Co do wprowadzenia hotów niby na botterów. Chyba w tibii 7.6 można było też rozwinąć Battle i bezposrednio z niej uderzać w przeciwnika bez celowania i to wystarczało na botterów, teraz jest uproszczone do granic możliwości.
Leczenie knightem przy uzyciu UH'ów było dobrym rozwiązaniem. Jako profesja odpowiedzialna z bloczenie musiał on leczyc sie szybko i dużo za razem, a siła tej runy bierze się od poziomu magicznego druida, który ja wcześniej stworzyła, a nie od siły maicznej rycerza jak to jest teraz.
Ograniczenia lvl co do run jak i broni to akurat bardzo dobry pomysł bo idąc ideą świata fantasy wraz z doświadczeniem i ćwiczeniem wzrasta siła bohatera, a używanie najmocniejszej runy w grze po tygodniu zdobywania doświadczenia jest troche nie tego.
Balansacja profesji jest oczywiscie od lat chora. Za czasów mojego początku na dl chodziliśmy w druzynie. Dobry bloker (jakoś 100 lvl co wtedy było osiągnięciem) plus 2 palladynów (ja miałem 60 lvl, a drugi coś koło 70) i wtedy był fun. On blokał my biliśmy. Teraz moim druidem na 45 lvl mogę ubić dl bez większej obawy deda, ponieważ zadawane hity są coraz większe, a poty chronią mnie przed dedem. Kolejnym mankamentem gry jest to, że z ekipy 200 lvl knight jest najgorszym blokerem. Paladyn ma leczenie za mocne jak na profesje, a magowie niebotyczną ilość many.
Co do pacc\facc to oczywiscie nie płacisz to Ci sie nie należy, ale gra druidem na faccu jest nieporozumieniem. Zostają tylko smoki i dl.

Moim zdaniem CipSoft powinien zająć się raczej usprawnianiem gry by nie miała ciągłych lgaów i masskicków co najbardziej do niej zraża.
A botterzy przy pierwszym przewinieniu powinni być kasowani i oprócz systemu jacyś ogarnięci typkowie (Gm, Rm, Zm, Km) muszą ich scigać.

I pamiętam jak czytałem wywiad z Seromontisem, czy Eternalem, który na pytanie czemu przestał grac odpowiedział mniej więcej w stylu, że jego osiągnięcie (300 lvl) na które stracił czas i pieniądze zostało zmarnowane bo przez ułatwienia wielu ludzi teraz będzie mieć 300 lvl. Zrobił to po wprowadzeniu tych wysokich hitów dla knighta i do chyba najlepiej podsumowuje obecny stan tej gry.
Przyklad czlowieka ktory narzeka a gowno wie. Po pierwsze - nie, nie dalo sie strzelac do ludzi na battle, nie wiem czy masz skleroze czy chciales wypasc na oldszula, ale sie dalo tylko w potworki.
Po drugie - uh uhowi nierowny? Nie, to nie mlvl druida ktory je zrobil, ale level knighta ktory uzywal mial znaczenie.
Co do placzy eternali czy tam seromintisow - a co przecietnego gracza obchodzi, ze jakis maniak musial spedzic przed kompem 10x dluzej zeby miec to samo? Z reszta, jesli lev jest dla nich najwazniejszy to nic tylko pogratulowac "nie gram bo mam teraz mniejszy lewel bo jest latwo"...



btw, ja nie gram w tibie ale nie musze do tego wynajdywac durnych powodow w stylu "dla takiego hardkora jak ja jest juz za latwo". Po prostu mi sie znudzila kretynska mechanika gry w ktorej tak naprawde wszystko sie sprowadza do ekspa.
__________________
Jeśli powyższy post w jakikolwiek sposób łamie regulamin forum to śmiało zgłoś go moderatorowi. Ja dostanę punkty, które później wymienię na nagrody a ty będziesz miał satysfakcje z wypełnienia swojego obowiązku.

Ostatnio edytowany przez Askaral - 26-09-2009 o 13:22.
Askaral jest offline  
stary 26-09-2009, 18:20   #48
Turilot
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 09 2006
Lokacja: Bełchatów

Posty: 81
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Menera
Poziom: 130
Skille: 90/83
Poziom mag.: 7
Domyślny

@up

Po pierwsze nie płaczę tylko pisze bo dla mnie jest to tylko gra i nie za bardzo mnie obchodzą zachodzące w niej zmiany.

Jesteś przykładem tępego ...., który nie umie czytać ze zrozumieniem. Wyrażnie napisałem chyba bo nie byłem pewny, ale chyba jesteś za głupi żeby zrozumieć treśc przekazu.

Co do run są to magiczne kamienie, których moc pochodzi od osoby i siły zaklęcia przy pomocy, których zostały one wykonane. Poczytaj kilka książek fantasy lub zagraj w inna grę osadzoną w takim świecie.

A i jesteś kolejną osobą, która sra na tibie, nie gra w nią, ale jakoś nadal włazisz na jej forum po jaki h.. ?

A tak btw. co to oldszul ? Jakieś futrzate zwierzątko ?
Turilot jest offline  
stary 26-09-2009, 19:59   #49
Askaral
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 01 2006
Lokacja: Tchais

Posty: 785
Imię: Wychowawca
Profesja: Elder Druid
Świat: Celesta
Poziom: 27!
Skille: wielkie
Poziom mag.: He
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Turilot Pokaż post
A i jesteś kolejną osobą, która sra na tibie, nie gra w nią, ale jakoś nadal włazisz na jej forum po jaki h.. ?
Chociazby po to zeby popatrzec jak ludzie placza albo jak sie buzuja.
__________________
Jeśli powyższy post w jakikolwiek sposób łamie regulamin forum to śmiało zgłoś go moderatorowi. Ja dostanę punkty, które później wymienię na nagrody a ty będziesz miał satysfakcje z wypełnienia swojego obowiązku.
Askaral jest offline  
stary 26-09-2009, 20:25   #50
UzYtKoWnIk_FoRuM_TiBiA_Pl
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 09 2009

Posty: 4
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Askaral Pokaż post
Chociazby po to zeby popatrzec jak ludzie placza albo jak sie buzuja.
Duza przyjemnosc, ńe?
UzYtKoWnIk_FoRuM_TiBiA_Pl jest offline  
stary 27-09-2009, 00:43   #51
Astilinek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 18 07 2007
Lokacja: Kraków
Wiek: 30

Posty: 244
Stan: Aktywny Gracz
Imię: -
Profesja: Elder Druid
Gildia: dobra
Świat: Aldora
Poziom: 75
Poziom mag.: 54
Domyślny

bo temat ten wciąż jest aktualny ^^
Astilinek jest offline  
stary 30-09-2009, 09:12   #52
RaxinMr
Użytkownik Forum
 
RaxinMr's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2008
Lokacja: Podlasie
Wiek: 31

Posty: 211
Stan: Niegrający
Profesja: Elder Druid
Świat: Lineage 2
Domyślny

Uhy Rox.Daja old vis [strzelanie z miejsca]itp w ogole niech cofna chociaz do tibi 7.92-ta miala jeszcze jakis klimat...
__________________
2009-XXXX
Lineage 2 RuOff Lancer
I will not return to the Tibia.
RaxinMr jest offline  
stary 01-10-2009, 16:53   #53
Charin
Użytkownik Forum
 
Charin's Avatar
 
Data dołączenia: 22 12 2007

Posty: 385
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Antica
Domyślny

Najlepiej to niech cofną do pre-alfa! Co z tego, że 4 lata w plecy? A co nas to obchodzi? WTF?
Charin jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 06:50.


Powered by vBulletin 3