Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki > Poradniki Archiwalne

Notki

Poradniki Archiwalne Poradniki napisane przez użytkowników forum, które dotyczyły poprzednich wersji Tibii i nie są już aktualne.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 20-08-2005, 10:37   #61
Wojtek Wymiatacz
Użytkownik Forum
 
Wojtek Wymiatacz's Avatar
 
Data dołączenia: 21 11 2004

Posty: 82
Profesja: Elder Druid
Świat: Harmonia
Poziom: 65
Skille: 21/24
Poziom mag.: 61
Domyślny

fajny poradnik czuje że początkowym graczom sie przyda
Wojtek Wymiatacz jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 20-08-2005, 12:33   #62
kilokarson
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 17 08 2005

Posty: 4
Domyślny Omg!!!

60/56 skille na 30 lvl omg na 30 lvl powinno się mieć 70 + takie ma się na 20 lvl nic dziwnego że ci sie nie opłaca ale loot jak zawsze zależy od szczęścia i zazwyczaj trzeba siedziec pare godzin zeby cos wypadlo a nie raz na rok isc kolo ab'dendriel warto wybrac sie na venore dragon lair i tma spróbowac ...
kilokarson jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-11-2005, 21:32   #63
Buwem00
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 20 10 2005

Posty: 6
Domyślny

ok ja teraz mam problemy z dragiem choc mam 96/61 ;/ jak si e wkuzy to wali

Ex twc wice wers bez nerwow...




BUWEM,ROYAL PALLADYN,LVL146,SKLLS96/61 ROSNA ;/ (Annhilator running)
Buwem00 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-11-2005, 10:38   #64
del toro
Użytkownik Forum
 
del toro's Avatar
 
Data dołączenia: 25 09 2005
Lokacja: Opole
Wiek: 34

Posty: 37
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Mam takie little question. Jest napisane że od 25 lvl bloczyć najlepiej. Czy z 20 lvl knightem i skilami 50/50 z uhami własnej roboty (;p) moge kolegom bloczyć dragi?
__________________
Na serwerze cs: Miedzygalaktyczny klusownik / Chorazy Torpeda
del toro jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-12-2005, 17:05   #65
*Dibov*
Użytkownik Forum
 
*Dibov*'s Avatar
 
Data dołączenia: 16 10 2005
Lokacja: Bełchatów
Wiek: 32

Posty: 31
Stan: Początkujący
Profesja: Paladin
Świat: Calmera/Azura
Domyślny

2. Jeśli jesteśmy blokerami to blokujemy ZAWSZE na full ataku najlepiej bronią 2handed atakując draga, chyba że mamy jeszcze dość niski lvl (25-30), wtedy to nawet te kilka punktów które potrafi on zabrać z pazurka mogą zrobić istotną róznicę.

__________________________________________________ _________________

Mozesz mi wyjasnic dlaczego musze miec 2handed bron gdy blocze?!?!?! Chyba jak bloczysz musisz miec Tarcze i Miecz (przykladowo BS + V-shield)

Ostatnio edytowany przez *Dibov* - 29-12-2005 o 17:06.
*Dibov* jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-12-2005, 17:27   #66
AbandonAllHope
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 23 07 2005

Posty: 22
Domyślny

@up: Dragi sie blokuje z gsem bo z lapy drag bije slabo i to prawie zadnej roznicy nie robi a wiekszy dmg wchodzi czyli szybciej drag pada, wiecej expa dla knighta i latwiej sie jaszczurke dobija jak zaczyna uciekac
AbandonAllHope jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-01-2006, 19:41   #67
marcinszyl
Użytkownik forum
 
marcinszyl's Avatar
 
Data dołączenia: 30 10 2005
Lokacja: łańcut

Posty: 18
Stan: Aktywny gracz
Imię: Than Maron
Profesja: Druid
Świat: Astera
Poziom: 12
Skille: 17/18
Poziom mag.: 12
Domyślny

A ja zwiedzałem thais i natknołem się na smoka. Z jego jaskini wyszłem na czerwonym zyciu.
marcinszyl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-01-2006, 19:54   #68
Acyan Serk
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 08 01 2006
Lokacja: bydgoszcz
Wiek: 32

Posty: 14
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Acyan Serk
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Golden Boys
Świat: Pacera
Poziom: 101
Poziom mag.: 21
Cool

pallek nie musi miec powyrzej 20lvl zeby dragi soolowal a i palladyn niepowinien uzywac uh ;p no i zawsze z hmm w draga

a tak po za tym to spoko ten dalszy ciag
Acyan Serk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2006, 16:11   #69
Misiaq
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 31 12 2005
Lokacja: 3 karton pod grunwaldzkim, Wrocław

Posty: 22
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Druid
Świat: Refugia
Poziom: 33
Skille: 19/24
Poziom mag.: 41
Domyślny

A dlaczego piszesz, że draga bloczyć trzeba bronią 2handed?? Przecierz lepiej miec shielda...
Misiaq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2006, 17:14   #70
Kaczmen
Użytkownik Forum
 
Kaczmen's Avatar
 
Data dołączenia: 23 04 2005
Lokacja: Słupsk
Wiek: 33

Posty: 107
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Rokitek
Profesja: Knight
Świat: Danubia
Poziom: 30
Kaczmen ma numer GG 5421326 Send a message via Skype™ to Kaczmen
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Misiaq
A dlaczego piszesz, że draga bloczyć trzeba bronią 2handed?? Przecierz lepiej miec shielda...
Bo szybciej draga zabijesz, a te hity z "pazurka" nie są aż takie duże...
__________________
Słupskie forum fanów rocka > < zajrzyj koniecznie
Do Not Feed the Trolls!!!
Kaczmen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-01-2006, 10:32   #71
Policja
Użytkownik forum
 
Policja's Avatar
 
Data dołączenia: 18 01 2006
Lokacja: Polska
Wiek: 32

Posty: 5
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Świat: Kyra
Poziom: 16
Skille: 61/61
Poziom mag.: 3
Policja ma numer GG 1466116
Evul Drag solo

Miałem knighta na 30 lvlu(miałem) i chodzilem na draga z magiem ja mialem skile 70/68 i musialem zuzyc 2 uha a wiec aby draga solo zabic bez uha to trzeba ze 40 lvl i 75-80 skile,a na 20 lvlu to jest kompletnie nieopłacalne ponieważ dobry loot żadko wypada.
Policja jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-01-2006, 19:37   #72
Flisik
Użytkownik Forum
 
Flisik's Avatar
 
Data dołączenia: 29 01 2006
Lokacja: Stalowa Wola
Wiek: 31

Posty: 332
Profesja: Knight
Świat: Thoria/Calmera
Domyślny

Dobra, już nie opyla się już wlec tego tematu więć
PODSUMOWUJĄC:
1. Na dragi dla sportu chodzi się palkiem od ~15lvl ze skilami +60, a knightem 25lvl 65+\65+. Dla expa chodzi się z lepszymi skilami i od 35 lvl.
2. Druidami i sorcami chodzi się od 28-29lvl (mozliwośc summonowania DS-ów-Orców Leaderów)
3. Dragony to nie miejsce na nabicie kasy, tylko na sprawdzenie się, dla expa itp.
4. Dragony bloczy się do 25lvl bronią z tarczą, na wyższych lvl-ach bierzemy 2-ręczne bronie.
KONIEC

Ostatnio edytowany przez Flisik - 17-04-2006 o 18:50.
Flisik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-02-2006, 12:12   #73
Zaq
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

co daje dragon necacle?
  Odpowiedz z Cytatem
stary 07-02-2006, 16:14   #74
drut
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 05 02 2006

Posty: 17
Domyślny

Ja mam problem z dragonem. Jak bo bic z ds'em? stac kolo dragana ukos? biegac do okoła? bo ds zawsze do mnie podbiega i dlatego obrywam z tych f wave ;/ schodza mi 4 albo i 5 uh to zupelnie nie opylalne ;/Jak to rozzegrac?
drut jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-02-2006, 17:46   #75
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez drut
Ja mam problem z dragonem. Jak bo bic z ds'em? stac kolo dragana ukos? biegac do okoła? bo ds zawsze do mnie podbiega i dlatego obrywam z tych f wave ;/ schodza mi 4 albo i 5 uh to zupelnie nie opylalne ;/Jak to rozzegrac?
Atakuj draga dsami i rob tak zeby bil dsy, atakuj na dystans z hmm itp stojac po skosie do pyska ;]
Cytuj:
co daje dragon necacle?
zmniejsza obrazenia od ognia o 10%

Ostatnio edytowany przez Rybzor - 07-02-2006 o 17:47.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-02-2006, 12:55   #76
mwlodi
Użytkownik Forum
 
mwlodi's Avatar
 
Data dołączenia: 28 10 2005
Lokacja: K-g

Posty: 272
Dumny ha ha ha !

bardzo ambitny poradnik
może napiszesz kiedyś poradnik jak wylootować z draga wand of inferno?

!!!! PoZdRo % PoĆwIcZ !!!!
__________________
Pozdro & poćwicz!



Ten podpis jest trochę głupi, więc pewnie go nie będzie...
Heh...albo wiecie co...
Nie będzie go...
Bo właśnie go przeczytaliście.
mwlodi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-03-2006, 11:17   #77
Sebidin
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 13
Domyślny

a) solowanie: lvl 35 skille 70/70 i można bić.

nie zgadzam sie z tym
draga mazna spokojnie ubic knightem na 25 ze skilami 55/50

bilem i wiem
Sebidin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-05-2006, 10:24   #78
Elder Nagan
Zbanowany
 
Elder Nagan's Avatar
 
Data dołączenia: 10 10 2005
Wiek: 34

Posty: 374
Profesja: Knight
Domyślny

heh jakis baran pisal ten poradnik o dragu 0o.

Jak masz 2 dsy summonowane to po co waste run robixc nie lepieuj utamo vita + exori vis??

taki sposob jest bardziej oplacalny...

co do palki to masz racje, ale drag jest slaby anwet z 50 skilla mozesz go ubic -.-
Elder Nagan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-05-2006, 13:46   #79
Master Mind
Użytkownik Forum
 
Master Mind's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2005
Lokacja: W RL'u
Wiek: 35

Posty: 170
Stan: Usunięty
Profesja: Royal Paladin
Świat: Aurea
Poziom: 55
Skille: 81
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Externus

3. Sorc lub Druid

a) solowanie: dla sportu można z 20 lvlem, 25mlvl, uderzać z sdków (polecam metode up&down) i drag dosyć szybko polegnie. Opłacalności w tym zero. Warto zabezpieczyć się mana shieldem (bez mana shielda jedno combo = dead). Opłacalne (względnie) solowanie z hmmow od 30 lvla 40 mlvla. Dodatkowo można solować za pomocą summonow. Tutaj najbardziej opłacają się 2 demon skeletony (Ew. 2 orc lidery), wtedy można nawet nie używać run, tylko ihać/uhać dsy, a one się juz zajmą wielkim zielonym (chociaż jeśli pomożemy im hmmami to wpadnie nam więcej Expo). Opłacalne solowanie w zasadzie jedynie z summonami.

b) z blokerem: 15 lvl(+ mana shielda) + 15 mlvl z sdkow (bardzo nieopłacalne), 25 lvl + 30 mlvl z hmmow (średnio nieopłacalne). Na 50 lvl i 50 mlvlu można już całkiem przyjemnie miotać z hmmów, ale wtedy to już się nie opłaca siedzieć na dragach.

c) porady: od razu mówie, że dragon widzi niewidzialnych, więc wszystkie wybiegi z niewidzialnością odpadają. Stać zawsze ukosem. zabezpieczyć się mana shieldem (sorc i drut maja bardzo mało hp, więc łatwo o deada)
LOL! Mam pare uwag odnośnie tego ,,poradnika"

1.uderzać z sdków -lol? w draga z samych sd? Wiesz co to waste?
2. wtedy można nawet nie używać run, tylko ihać/uhać dsy, a one się juz zajmą wielkim zielonym -Chyba nie wiesz po co sie na dragi chodzi, zadko loota daja to po co mam wastowac uhy na dsy niemajac z tego expa?
3.Na 50 lvl i 50 mlvlu można już całkiem przyjemnie miotać z hmmów, ale wtedy to już się nie opłaca siedzieć na dragach- Lol? nieoplacalne? Wlasnie wtedy to jest oplacalne bo mozesz brac draga na klate i uderzac z exori vis, marnujac tylko manasy.

Widac ze sie wogule nie znasz to moze ja powiem conieco zeby wyprowadzic ludzi z twojego bledu

-Sorcem albo drutem draga jest najlepiej brac z dsem na malych levelach, uderzajac z hmmow i ihajac dsa.

-Gdy zdobedziemy wyzszy lev dobra opcja jest uzycie wand of cosmic energy-dla sorca i tempest rod-dla druida. Stawiamy dsa i spokojnie uderzamy z rozdzki lykajac manasy.

-Najlepsza opcja to exori vis + exura gran i manasy ; drag szybko pada a my cieszymy sie lootem i zwrotem pieniedzy za manasy.

-Totalna glupota jest uzywanie mana shielda na dragach. Jezeli mamy maly lev i drag moze nas wziasc na kombo to nie wybieramy sie na dragi poniewaz to sie ine oplaca.

-Manashield oplacalny jest tylko na dragon lordach/hydrach/demonach itp.
Master Mind jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-05-2006, 03:39   #80
Nuper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 05 12 2004

Posty: 59
Domyślny

Jestem knight,level 50+(blisko 60,yeea).Na smoki polowalem wiele razy,glownie dla zabawy bo oplacalnosc slaba,czasami koszty run sie zwracaja,ale rzadko i poza tym jest mnostwo potworkow na ktorych wychodzi sie bez wysilku na +,po co wiec probowac zarabiac na dragonach?Wracajac jednak do taktyk.Przy solowaniu MUSI byc giant sword,proby z bright swordem+ tarcza zawsze konczyly sie na waste.Co z tego ze tarcza chroni przed pazurami?Te straty w porownaniu z obrazeniami od ognia sa niewielkie,a od broni dwurecznej smok szybciej dednie wiec i krocej narazamy sie na obrazenia.Swiadczy o tym zwykla,solidna(;p setki zabitych smokow z giant sword i czasem bright sword)statystyka.Z uhaniem nie nalezy czekac az macie 200hp.Jeden lag i ded.Mozna spokojnie sie uhac kiedy hp spadnie do polowy(mmm,przy wyzszych levelach mozna troszke dluzej poczekac,ale w sumie to nic nie zmieni),runa sie juz wtedy nie zmarnuje,a mniejsze ryzyko przypadkowej smierci.Jeszcze zanim smok bedzie na red nalezy mu zablokowac droge ucieczki.Robimy to w ten sposob ze stoimy po tej stronie w ktora moglby nam zbiec.To bardzo nieprzyjemne kiedy smok ucieka i wbiega miedzy inne smoki,pamietajcie tez ze jesli go zostawicie to po jakims czasie sie wyleczy.Jesli zacznie jednak biec w zla strone to trzeba go jak najszybciej dobic-miecz+hmm.
Jesli knight nie chce solowac ale tylko blokowac to tarcze mozna wziac gdy shooter chce zdobyc jak najwiecej exp.Mozna tez tak robic jesli idziecie z cala grupa shooterow-w takim wypadku obrazenia zadawane przez knighta znacza tak malo,ze mozna miec tarcze(;p -pewniej sie bedziecie czuc chociaz)albo nie-to bez roznicy.W innych wypadkach powinien byc giant sword.
Moim zdaniem o solowaniu mozna mowic od 40 lvl.Proby znacznie ponizej tego levelu to juz sztuka(albo patologia,jak chcecie).Od biedy widzialem jak ktos zsolowal dragona na 8 lvl,nie jest tak znow niebezpieczny,ale po prostu czasem potrafi bardzo szybko zabrac duzo hp,zdarzaja sie nieprzyjemne wypadki(glownie przez lagi).Blokowac moznaby ewentualnie od 20 lvl nawet,chociaz taki bloker stanowi biedny widok.Ma sie po prostu uczucie ze nie jest potrzebny na tym huncie. Na takim levelu chyba tarcze lepiej wziac,nawet te pare uratowanych punktow hp moze ocalic zycie a zabicie smoka zalezy i tak wylacznie od shooterow.
Aha,niepislaem dotad o tym bo wydalo sie to oczywiste-stac nalezy zawsze na skos od smoka.Miecz oczywiscie mozna zastapic() toporem albo bronia obuchowa o podobnych statach.

Ostatnio edytowany przez Nuper - 21-05-2006 o 18:49.
Nuper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 2 (zarejestrowanych: 0, gości: 2)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 14:41.


Powered by vBulletin 3