Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 23-11-2008, 18:32   #1
barteks12
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 04 2007

Posty: 62
Domyślny RP vs EK zamienic?

a wiec tak gram EK 84 lvl eq rh dsm blue legi softy bohy demonka heroic axe z blessami i aolem
no ale tak botem nie jestem i nie mam zamiaru wydawac kasy na bota wiec odpada a expienie na takich malpach jest starsznie nudne a na dlach mam waste. to samo na gsach po prostu za slaby jestem
i tu pojawia sie pytanie czy czasem nie zamienic na RP

otoz pozwolilem sobie zrobic liste + i - kazdej z profesji i chcialbym zebyscie skorygowali je i doradzili czy zostac przy EK czy moze zmienic na RP bo tylko te 2 profesje wchodza w gre

plusy RP :
dosc sporo hp i many
szybka w miare regeneracja
bardzo tanie leczenie
nie droga amunicja
prawie zawsze na +
mozliwosc expienia na silniejszych potworach bez waste
dobry nawet w pvp
dosc sporo capa
moze walczyc na odlegosc (np. demony) jak i w zwarciu np.(arena)
jak ma dobry shielding to lepszy z niego bloker niz z knighta (nie do konca bo knight ma wiecej hp)

minusy RP :
mio ze tanie to bardzo slabe leczenie w porownaniu do knighta
latwiej nim o deada niz knight
amunicja jednak kosztuje w porownaniu do knighta

plusy EK:
sporo hp
sredni dmg
najlepszy bloker z gry
dobre leczenie

minusy :
monotone expienie
drogie leczenie
idealny na trapy (exori gran)
slabsze dmg niz palek
exori hur kosztuje 40 dmg a jest mniejszy dmg niz palek z sana , cona

to sa wnioski do ktorych doszedlem .
mam softy wiec to jest spory plus
szczerze to znudzila mi sie gra na malpach itp itd a bota jak juz wspomnialem nie mam zamiru kupowac
wiec co zmiana na palka? co o tym sadzicie ?
do palka mialbym monka i kamyki moglbym sobie lootowac z malp do czasu az bym nie wbil 80 skila a to duzo nie trzeba a potem tylko radosc z gry ( czy do konca) no problem w tym ze nie gralem palkiem wiec mile widziane wypoiwedzi EK i RP
z gory dzieki
barteks12 jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 23-11-2008, 18:52   #2
Frapper
Użytkownik Forum
 
Frapper's Avatar
 
Data dołączenia: 17 12 2005
Lokacja: Funreal World
Wiek: 32
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,580
Frapper ma numer GG 1002880
Domyślny

rzuc moneta.
__________________

http://mroziak.blogspot.com/
Pierwszy uzytkownik ktory reportuje wlasne posty.

<Tompior> ale najlepsze z kont evana
<Tompior> Rothes_pompowacz_arbuzuw
Frapper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-11-2008, 19:29   #3
shoq
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 08 2005
Lokacja: Mordor

Posty: 915
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Druid
Poziom mag.: 45
Domyślny

Skoro ci się nudzi, to zmień.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez forum.tibia.pl
Mam XX kasy. Co kupić? Co wybrać?
Kup.Se.Musk
Dzisiaj, 09:12 >
shoq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-11-2008, 19:34   #4
Erverse
Użytkownik Forum
 
Erverse's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2007
Lokacja: Olecko

Posty: 2,259
Stan: Na Emeryturze
Erverse ma numer GG 9055526
Domyślny

Nie zamieniaj, szkoda zaczynać od początku. Jeśli gra Ci się nudzi na małpach, idz np na dragi. Zawsze to więcej rozrywki, a jak bedziesz miał szczęście do loota do grać Ci się zachce na nowo pozdro
Erverse jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-11-2008, 19:43   #5
Elitek70
Użytkownik Forum
 
Elitek70's Avatar
 
Data dołączenia: 09 06 2007
Wiek: 31

Posty: 151
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Celesta
Poziom: 70+
Skille: 80/80
Poziom mag.: 6
Domyślny

Ja tez mialem takie chwile, siedzialem od 39-70 lvl na zolwiach i pozniej nimi zygalem tak jak ty malpami. Chcialem zmieniac chara na pallka, ale doszedlem do wniosku ze za duzo czasu wlozylem w tego kine. Sproboj takiego sposobu, ze bedziesz sobie zmienial expowiska co jakis czas np. raz na tombie, raz na dragach (czasem solo dl), raz na malpach, lizardach, cyclo, wypad z kumplami na gs czy hydry i ci sie tak szybko knight nie bedzie nudzil ;p Aha, zapewniam cie ze knightem tez mozna fajnie grac bo gdyby tak nie bylo to skad teraz jest tyle 100+, 200+ i paru 300+ ek?
__________________
Slowa Dybusa: Eee, kiedys to byly kolejki po 200 i to bylo cos - rzekl z podnieta
Elitek70 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-11-2008, 20:04   #6
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Elitek70 Pokaż post
Aha, zapewniam cie ze knightem tez mozna fajnie grac bo gdyby tak nie bylo to skad teraz jest tyle 100+, 200+ i paru 300+ ek?
boty ? .....
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-11-2008, 20:22   #7
barteks12
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 04 2007

Posty: 62
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Elitek70 Pokaż post
Ja tez mialem takie chwile, siedzialem od 39-70 lvl na zolwiach i pozniej nimi zygalem tak jak ty malpami. Chcialem zmieniac chara na pallka, ale doszedlem do wniosku ze za duzo czasu wlozylem w tego kine. Sproboj takiego sposobu, ze bedziesz sobie zmienial expowiska co jakis czas np. raz na tombie, raz na dragach (czasem solo dl), raz na malpach, lizardach, cyclo, wypad z kumplami na gs czy hydry i ci sie tak szybko knight nie bedzie nudzil ;p Aha, zapewniam cie ze knightem tez mozna fajnie grac bo gdyby tak nie bylo to skad teraz jest tyle 100+, 200+ i paru 300+ ek?
tak chcialbym tak zmieniac ale te expowiska lepsze sa zajete i ciezko cos dobrego wytyrac a ja nie mam 14 lat zeby siedziec po 10h na exp[owisku teraz mi sie takie monotonne latanie np za malpa dragiem czy czyms nudzi po 2h i musze odpoczac bo juz mnie kur***a bierze a jak patrze jak takie palki 60 lvle lataja na pohu na gsach i tylko mi pisza ze lotuja silki i k sety albo na hero bez zadnego waste to juz wogole mi sie odechciewa ja na gsa trace 1k hp jak dobrze pujdzie ...
barteks12 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-11-2008, 20:24   #8
Elitek70
Użytkownik Forum
 
Elitek70's Avatar
 
Data dołączenia: 09 06 2007
Wiek: 31

Posty: 151
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Celesta
Poziom: 70+
Skille: 80/80
Poziom mag.: 6
Domyślny

@2up
Widze, ze masz 180lvl, tez jestes botem? Ja nigdy botow nie rozumialem, nie rozumiem i nie bede rozumial.
@up
Nikt nie powiedzial, ze musisz chodzic na gs Pallek za to ma do du*y sprawe na expowiskach ktore sa daleko od miasta np. mint, necro na necro quescie itp. bo musi ciagle latas po rsy Popatrz sobie na jakies zdjecia z knightami na huncie i moze cie olsni ;p Moze frosty for fun? ;p
__________________
Slowa Dybusa: Eee, kiedys to byly kolejki po 200 i to bylo cos - rzekl z podnieta

Ostatnio edytowany przez Elitek70 - 23-11-2008 o 20:32.
Elitek70 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-11-2008, 21:07   #9
barteks12
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 04 2007

Posty: 62
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Elitek70 Pokaż post
@2up
Widze, ze masz 180lvl, tez jestes botem? Ja nigdy botow nie rozumialem, nie rozumiem i nie bede rozumial.
@up
Nikt nie powiedzial, ze musisz chodzic na gs Pallek za to ma do du*y sprawe na expowiskach ktore sa daleko od miasta np. mint, necro na necro quescie itp. bo musi ciagle latas po rsy Popatrz sobie na jakies zdjecia z knightami na huncie i moze cie olsni ;p Moze frosty for fun? ;p
no ale taki juz palek na 80 lvlu to mysle ze z 40-50 rsow wezmie jak ma lekkie eq
a to mysle na 2h starczy potem kartka ze z/w i leci po kolejne rsy nie jest tak ?
barteks12 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-11-2008, 21:07   #10
Fredrius
Użytkownik Forum
 
Fredrius's Avatar
 
Data dołączenia: 19 10 2007

Posty: 64
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Fretrax
Profesja: Elite Knight
Świat: Secura
Poziom: 81
Skille: 77/75
Poziom mag.: 6
Domyślny

@up
Taa forsty for fun. Moje frosty for fun ~95knightem skonczyly sie po dwoch dniach wraz z wyplynieciem z banku ponad 200k.
__________________


Fredrius jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-11-2008, 21:28   #11
Elitek70
Użytkownik Forum
 
Elitek70's Avatar
 
Data dołączenia: 09 06 2007
Wiek: 31

Posty: 151
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Celesta
Poziom: 70+
Skille: 80/80
Poziom mag.: 6
Domyślny

Mowiac for fun mialem na mysli czasem wypad, solo kilka i tyle, a nie siedzenie non stop i liczenie na to, ze cos poleci.
__________________
Slowa Dybusa: Eee, kiedys to byly kolejki po 200 i to bylo cos - rzekl z podnieta
Elitek70 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-11-2008, 21:57   #12
kombossik123
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 10 2008

Posty: 81
Domyślny

Stary rozumiem Cię ;p Mialem 113ek i powiem jak to wyglądało : ja ide se na DL'e raz na pare dni jak mam pare k na zwastowanie (zawsze waste prawie było ...) potem kolega 81 rp pisz że on na DL od 70 lvl hunci i mi pokazuje bag : 3 dsm , 5 rh... zwątpiłem . Ale dobra hunce se małpy na bocie (tak bo zabardzo nie chciało mi się nigdzie tym gównem (postacią) expic , to myśle może pójde na hydry dobra zbieram team trza siochera i shootera pisze do RP a on ,,oj s*******aj hydry to ja se solo hunce...'' wtedy to ja sie załamałem to ja musze siochera i shootera brac żeby tam huncic a RP se solo leje?... Potem patrze kolega RP lvl wbija 3x szybciej niż ja bo frosty leje... ja z botem (oczywiście nie cały czas na bocie) nie dawałem mu rady...
Chciałem pozbierac GSS bo były drogie (9k each) i do tego może bym addon zrobił no ale jak na full secie GS mi za 200 co 3-4 cios sypał to ... A najlepsze to było to jak zbierałem teama na Demce (1 sio , 2 shooterzy) to RP (wtedy juz 93 lvl) pisze że on to up/down je solo leje... A ja wtedy z pespektywą że EK to demców nigdy solo bez waste nie będzie bił ;/

Ja bym się na twoim miejscu wymienił , czym wcześniej tym lepiej.
kombossik123 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-11-2008, 22:08   #13
barteks12
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 04 2007

Posty: 62
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez kombossik123 Pokaż post
Stary rozumiem Cię ;p Mialem 113ek i powiem jak to wyglądało : ja ide se na DL'e raz na pare dni jak mam pare k na zwastowanie (zawsze waste prawie było ...) potem kolega 81 rp pisz że on na DL od 70 lvl hunci i mi pokazuje bag : 3 dsm , 5 rh... zwątpiłem . Ale dobra hunce se małpy na bocie (tak bo zabardzo nie chciało mi się nigdzie tym gównem (postacią) expic , to myśle może pójde na hydry dobra zbieram team trza siochera i shootera pisze do RP a on ,,oj s*******aj hydry to ja se solo hunce...'' wtedy to ja sie załamałem to ja musze siochera i shootera brac żeby tam huncic a RP se solo leje?... Potem patrze kolega RP lvl wbija 3x szybciej niż ja bo frosty leje... ja z botem (oczywiście nie cały czas na bocie) nie dawałem mu rady...
Chciałem pozbierac GSS bo były drogie (9k each) i do tego może bym addon zrobił no ale jak na full secie GS mi za 200 co 3-4 cios sypał to ... A najlepsze to było to jak zbierałem teama na Demce (1 sio , 2 shooterzy) to RP (wtedy juz 93 lvl) pisze że on to up/down je solo leje... A ja wtedy z pespektywą że EK to demców nigdy solo bez waste nie będzie bił ;/

Ja bym się na twoim miejscu wymienił , czym wcześniej tym lepiej.
tak chyba zrobie bo EK to zal zobacze wbije jakis porzadny lvl i porowna postacie zawsze bede mogl wrocicic do EK
barteks12 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-11-2008, 22:22   #14
kombossik123
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 10 2008

Posty: 81
Domyślny

UP
ja tera mam MS i powiem Ci że od 60 lvl miałem większa frajdę nim grania niż EK na 113 lvlu ;p Do tego od ~70 lvl hunce DL'e w ankh i na 10 razy 1 raz miałem waste ;p A exp mam 80-100k/h co dla knighta to już RAJ
kombossik123 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-11-2008, 22:31   #15
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Elitek70 Pokaż post
Widze, ze masz 180lvl, tez jestes botem?
korzystam z tego, ze w profilu moge sobie wpisac co mi sie zywnie podoba. Bota do tego nie potrzebuje.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-11-2008, 16:38   #16
Bas
Użytkownik Forum
 
Bas's Avatar
 
Data dołączenia: 08 05 2008

Posty: 93
Stan: Niegrający
Profesja: Knight
Świat: Iridia
Poziom: 47
Skille: 8+/8+
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez kombossik123 Pokaż post
A exp mam 80-100k/h co dla knighta to już RAJ
Kolejne dziecko "cyferkicyferkicyferki..."

Vil nie zapominaj że oni w to ślepo wierzą, nie przesadzaj bo będziesz botem !
__________________
Z tej mąki nie będzie chleba,
Z tych prac nie będzie korzyści,
Z tych świątyń nie widać nieba,
Z tych snów już się nic nie ziści.
Bas jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-11-2008, 17:55   #17
Eyro
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 31 08 2007

Posty: 126
Domyślny

jesli nie chcesz bocic to po co knighta brałeś ?
Eyro jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-11-2008, 18:10   #18
Faumik
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 15 03 2007
Lokacja: Gdansk

Posty: 69
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Morgana
Poziom mag.: 6
Faumik ma numer GG 6201495
Domyślny

knightem sie dobrze podjebuje loota na hydarch, demcach itp. i wtedy zawsze jestes na + ;p. za to rp od 50-60 lvla mozesz juz sobie biegac z dlami etc bez znacznego waste
__________________
EPULS.PL <3
Faumik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-11-2008, 19:17   #19
TaJemniczy
Użytkownik Forum
 
TaJemniczy's Avatar
 
Data dołączenia: 24 09 2005
Wiek: 34

Posty: 309
Stan: Niegrający
Profesja: Elite Knight
Poziom: 152
Skille: 92/84
Poziom mag.: 8
Domyślny

Jak ktoś już wspominał--''żuć monetą''--
Ja tak robię co miesiąc)
__________________
Tyle teorii,tak mało dróg, jeszcze mniej rozwiązań...
TaJemniczy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-11-2008, 13:09   #20
barteks12
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 04 2007

Posty: 62
Domyślny

tylko po dokladniejszym przeanalizowaniu sytuacji dochodzi jeden wielki szczegol a mianowicie update
z tego co widze to knight dostaje najwiecej tylko jakiej jakosci beda te jego czary ...?
bo skoro ten czar co ma zwiekszac drastycznie atak a obnizac obrone tak zwieszy dmg ze ek bedzie bic jak rp z assow no to chyba odpowiedz jest jasna
narazie chyba poczekam do updatu poki co skiluje sobie palkiem (speary sa tanie )
barteks12 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 03:03.


Powered by vBulletin 3